Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gti16v válasza Pulsar (#449) üzenetére


gti16v
őstag

Oks,egy 5 öst ér mindenestül nekem,igazából nem létszükség,csak hozzászoktam...(2 évig casetec 1020-5c -m volt,elötte meg 1 évig volt egy másik plexi oldalú ház,már nem emlékszem a nevére.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#452) gti16v


gti16v
őstag

Vagy talán az a legjobb/gyorsabb ha én is veszek a pc-geartól egy plexis 690-et ,átcserélem a lemezt miközben meghirdetek egy zsir új garis sima 690-et 16e ért.
És máris csak 4e be van +gyári minőség.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#453) Obi-1


Obi-1
őstag

CM-590

Megjött a CM-590.

Only a Sith deals in absolutes.

(#454) Pulsar válasza gti16v (#452) üzenetére


Pulsar
veterán

ez nagyon jó ötlet! :C

Faternak sajna már nicns meg, de azt mondta körbekérdez pár ismerősét, hátha!

(#455) fanofmanu


fanofmanu
tag

loool ma mentem pcgear-hez átvenni a plexis rc 690-et erre nincs senki a boltban, vagyis csöngetni kellett aztán semmi...pedig 6. nyitva vannak. *#$**ˇ"+ :W vásárolt már valaki náluk??

am DaV!D vok csak régi reg

(#456) DeadMeat válasza fanofmanu (#455) üzenetére


DeadMeat
veterán

En,rendeltem toluk.Miert nem hivtad oket,mielott mentel?Ilyet meg ne csinalj,mert mind a ket regedet bannoljak...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#457) fanofmanu válasza DeadMeat (#456) üzenetére


fanofmanu
tag

uhh sorry nem tudtam :( ilyenkor mi a teendő :F szóljak egy moderátornak hogy töröljék a régit??
Amúgy azért nem hívtam őket mert asztem rendes bolt hogy nem kell csöngetni meg ilyenek és nem írtam le a számukat mind1 akkor majd holnap hívom őket mielőtt megyek :K

[ Szerkesztve ]

(#458) fanofmanu válasza DeadMeat (#456) üzenetére


fanofmanu
tag

most írtam az illetékeseknek :K

(#459) fanofmanu válasza DeadMeat (#456) üzenetére


fanofmanu
tag

probléma megoldva :K na de vége az offoknak

(#460) Pulsar válasza fanofmanu (#457) üzenetére


Pulsar
veterán

legutóbb énis úgy jártam, hogy vártam kb 10 percet, mire jött a srác. Valamit magyarázott, hogy álltalában ketten vannak, de most egyedül.

(#461) fanofmanu


fanofmanu
tag

nha hazahoztam a plexis rc 690 házat, elég jó :C és rendesek voltak pcgear-nél megkaptam régi áron mert hogy tegnap nem voltak

(#462) Pulsar válasza fanofmanu (#461) üzenetére


Pulsar
veterán

képet toljál! :R :C

(#463) fanofmanu válasza Pulsar (#462) üzenetére


fanofmanu
tag

a hétvégén tervezek róla egy kisebb képözönt logoutra :K

(#464) Pulsar válasza fanofmanu (#463) üzenetére


Pulsar
veterán

helyes, már várjuk! :R

(#465) H_Adam


H_Adam
csendes tag

Sziasztok! Nekem Gigabyte P35-DS3R alaplapom van és FSP ATX-400PNF tápegységem. Szerintetek be tudom kötni ebbe a házba? Mert ha megveszem nem szeretnék meglepődni, hogy nem ér el odáig a kábel. Még 1 kérdésem lenne. Nekem van egy ilyen HDD coolerem. Ahogy elnézem ezt sehogy nem teszem be ebbe a tokba :F

(#466) Pulsar válasza H_Adam (#465) üzenetére


Pulsar
veterán

Miért ne érne el odág? Hány cm az alaplapi kábelköteg?

(#467) fanofmanu válasza H_Adam (#465) üzenetére


fanofmanu
tag

hát azt biz. nem teszed be oda :( de nem muszály belerakni be is csavarozhatod hagyományos módon

(#468) proci985 válasza H_Adam (#465) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hosszabbító kábel van;> a 20+4es biztos elég hosszú lesz (nekem p5km van FSP 500al), a 4pinesben már ennyire nem lennék biztos. nekem alulra fordított ventivel nem ért el addig (de az alsó slotban egy eléggé magas x-fi fatal1ty pro gamer van, legfelsőben egy x800gto, a kettő kb egyhosszú és egymagas is!), fordítva pár centin múlt, de elég volt. ha nincs ilyen baromi magas kártyád alul, szerintem hosszabbító nélkül épphogy elég lesz.

van egy 3.5ös kiegészítő hely, az idés vinyóm nekem abban van (dvdíró is ides, máshogy meg nem lehetett bekötni). szerintem oda befér a cooler.

viszont a vinyók előtt van a front 12es venti, tehát azoknak a hűtése meg van oldva alapból (tesztek szerint megfelelően).

egyébként a ház kellemes, ezért az árért nem rossz, bár azért annyira nem magas, mint számítottam:) (jó, a chieftec B szerverház/dragon is tervben volt) majd irok picit többet is saját tapasztalatokról, ha sikerül egy órán belül beleaplikálni a thermalright ifx-14et:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#469) H_Adam válasza proci985 (#468) üzenetére


H_Adam
csendes tag

Értem :) A tesztben leírtak miatt aggódom:

"A másik dolog, amire nagyon figyelni kell, az a táp 12 voltos kiegészítő feszültséget nyújtó vezetékének a hossza. A felhasznált Cooler Master Real Power 550-nél ez a köteg 50 centiméteres volt, így át tudtuk vezetni a déli híd mellett, a VGA csatlakozója alatt, a memóriamodulok és a CPU hűtője között, majd felülről elkanyarodhattunk a bal felső sarokba, és éppen odaértünk a konnektorhoz. Rövidebb kábellel már komolyabb bajban lettünk volna. Talán az alaplap alatt átvezetve 45 cm még elég lehet."

Na hát őszintén megmondom, hogy én ezt nem tudom pontosan, hogy micsoda :D De nem szeretném ha bármi nem férne be/nem lenne elég hosszú :D

Egyébként még benne lenne egy Inno3D 8800GT Accelero S1-el szerelve, szóval nem sok hely maradna bent :F Hát nem tudom, hogy meg merjem-e venni :F

(#470) Pulsar válasza H_Adam (#469) üzenetére


Pulsar
veterán

Látszik béna volt, aki a tesztet csinálta :) Ahol a tápból kijönnek a kábelek, pont ott egy luk, és ahol az alaplapokon álltalában szokott leni a 12voltos kieg táp, ott is van egy, így az hátul el lehet vinni, anélkül, hogy össze vissza kcsakaringózna!

Csak hogy értsd: kép

(#471) Gerisz válasza H_Adam (#469) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem Chieftec van de simán elég minden kábel.
Én hátul vezettem "mindent" ami fentre kellett.(az alaplapi tápot a 4tűset a sata tápot...)
A winchesterre meg nyomja a levegőt az első venti.

(#472) DeadMeat válasza Pulsar (#470) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem volt bena,csak nem mindenki ugy vezeti el.De le is irta,hogy valoszinuleg igy csinalva rovidebb kabel is eleg lehet hozza.Olvasd el a tesztet inkabb,mielott ilyeneket mondasz...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#473) Pulsar válasza DeadMeat (#472) üzenetére


Pulsar
veterán

Bocsánat, rosszul fogalmaztam! Nem akartam senkit megbántani! sorry :R

(#474) steve7777


steve7777
csendes tag

Sziasztok

Nektek nem bug az oldalsó ventillátor? Mert nekem igen. Van valami ötlet hogyan lehetne megyszüntetni a zajt, úgy hogy a ventillátor a helyén maradjon? Kicsit bosszantó.

Gigabyte P35-DS3 Rev2.0, E8200 , Kingmax 2x1Gb 800Mhz, Gigabyte 8800GT OC 512Mb Zalman, Chieftec 500W, Cooler Master CM-690

(#475) Pulsar válasza steve7777 (#474) üzenetére


Pulsar
veterán

még 100 hsz-re se vagy a választól... :)
De egyébként igen!
itt írják még páran

(#476) steve7777


steve7777
csendes tag

Megoldodott a probléma, igy már mindjárt más :DD Köszi

Gigabyte P35-DS3 Rev2.0, E8200 , Kingmax 2x1Gb 800Mhz, Gigabyte 8800GT OC 512Mb Zalman, Chieftec 500W, Cooler Master CM-690

(#477) ádika86


ádika86
aktív tag

Hi! Olvastam a topicban, hogy egyeseknek nem passzol a power LED. Nekem Gigabyte P35-DSR-em van. Van valakinek ilyen, aki be is szerelte? Ossza meg velem pls, hogy műxik-e minden :) thx :R

Predator G3-571-77QK

(#478) Pulsar válasza ádika86 (#477) üzenetére


Pulsar
veterán

pont ilyenem van, és tök jó minden! :) feltéve ha az DS3R akar lenni :) :R

[ Szerkesztve ]

(#479) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nah, akkor tapasztalatok. eddig egy codegen házam volt (nemnevet:)), visszafogott, letisztult, jól szellőző, jól szerelhető, halk, nemplexis házat akartam emberi áron (15-25). a versenyzők között volt az antec sonata 3 (de közben lett tápom, szóval kiesett), a chieftec dragon (egyik barátom két hónapja szidja meg mellesleg baromi nehéz), a chieftec B szerverház (4 sata vinyó bemozgatja... ismerősi körben mindenki idegbajt kaptt tőle, ventit nem adnak alapból ami tovább tolja fel a költséget),a stacker 810 (picit ezt már drágállottam, bármennyire is jó), az antec 900 (nem tudok a tetejére pakolni:D, plexis:S), az aerocool aeroengine 3 (nagyon gagyi előlap) és a Thermaltake Soprano (nekem nem tetszik). pontosabb specifikáció: lehet lesz 3870 Cfem, és quadot akarok benne húzni, éjjel lehessen mellette aludni, tehát legyen halk is.

az előlap nehezen leszedhető, kicsit lejjebb van a tetőlapnál. nem vészes, de mégiscsak:) mondjuk ezt venticsere/5.25ös beillesztés kivételével nem nagyon kell leszedni. tető leszerelése picit egyszerűbb, ezt csak ventiszerelésnél kell leszedni. az első és alsó venti kapott porszűrőt, sajnos a táp már nem. első ventit cseréltem egy glacialtechre, aztán pedig beraktam alulra, onnan látszik legkevésbé a fénye:) alulra csak 14es ventit lehet simán befogatni, 12est sajnos szerelni kell... kiszeded a porszűrőt, berakod a ventit, berakod a porszűrőt, ami korántsem egy egyszerű művelet. egyeseknek az oldalfal beremeg, nekem ilyen bajom nincs. bár az illeszkedése nekem se tökéletes.

táp alul. nekem lefelé fordítva nem ért el a 4pines kábel a helyére, meg kellett fordítani. a gumírozott tartótalpak és a gumirozás a hátlap és a táp között plusszpont, bár a szerelhetőséget picit rontja. FSP 500am nagyventis kivitelben. pozitívum, h a táp nem szívja be a meleg levegőt, valamint nem moduláris tápnál a kábelköteg egyszerűen eltüntethető a a táp mellé/táp és alsó venti közé.

az alaplap tartó csavarok közül párat eléggé nehéz befogatni. ez mondjuk a stacker 810nél se jobb. a kábelfelfogatók jó ötletek, sajnos egy nagyobb lapnál (pl p5k, ami nekem van) csak elfordítva tudod berakni a lapot. fél centivel kellett volna őket odébbrakni, és csak áradozni tudnék róluk...

csatlakozó szempontból az intel hd audiot kevésbé rondán is meg lehetett volna csinálni. a power ledet alapból asus lapra nem lehet rákötni. mivel többen panaszkodtak, h nagyon erős a fénye, én nem kerestem megoldást a problémára. a ház tetején lévő esata portom gyárilag picit hibás szélű volt.

a ventik ides csatlakozói nagyon gyengék, újra átélhetjük a fésüljük egyenesre a lábakat érzést. 810esben is megvan a hiba, szal a CMnél ezen változtatni kéne, pár forintos alkatrész, ámde vérgagyi.

3.5ös hely már alapból nincs, csak átalakítóval. nekem az átalakító jól jött, p5kn egy ide csatoló van, nekem meg a dvdíróm és az egyik vinyóm is az. a 3.5ös hely szerelhetősége azért korántsem könnyű.

a vinyók berakása viszont egyszerű, amilyen gyengének tűnik elsőre, annyira hatékony. zajt meg valamennyit tényleg nyel el. ja csavarmentes;>

a bővítőkártyák szintén csavarmentesek, ez az alaplap ki/berakásánál/kábelhuzogatásnál plusszpont. hatalmas. nagyobb kártyát nem tudom, h elbír e, de vészesetén ahogy nézem lehet csavarozni is.

belenézve már korántsem olyan nagy a ház, mint elsőre tűnik:) elöl rendesen televan, alul a táp és a venti, szóval jól és gyorsan tele lehet rakni. viszont nem pici: nekem sikerült belerakni egy thermalright IFX-14et IFX 10estül (bár ez utóbbit hajtogatni kellett:)), ami jelenleg a legnagyobb kapható léghűtés tudomásom szerint. mellé már a procinak való plussz hűtés nem férne be az oldallapra (vagy talán egy 1.5centi magas venti még éppen, de ebben se vagyok biztos), viszont annak már nem lenne értelme.

gumitalpakon áll, tehát csúszni nem fog, húzni nem lehet, rezgést padlóra nem visz át. tetszik. amúgy is rámfér némi izom:D

a felül lévő csatlakozók bejönnek. a bekapcsológomb oldalt van, de elég nagy ahhoz, hogy nagylábujjal lehessen kapcsolni:D bekapcsológomb eléggé műanyag sajna.

összességében: nincsen egyszerűen szerelhető ház. ez is csak addig az, amíg nem kezdesz nagyméretű hűtőket/egyéb mókás dolgokat beleaplikálni. márpedig aki ilyet vesz, az valszeg okkal teszi. jól szellőzik, minden elfér benne, bővíthető (bár ha nem csak bővítőkártyákat/vinyókat/dvdírót raksz bele, akkor oda az egyszerű szerelhetőség), kultúráltan néz ki, nem embertelenül nehéz, elviselhetően hangos és jó árban van. csodát ne várjatok tőle, ez is csak egy számítógépház. de annak kifejezetten jó ennyiért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#480) Ijk válasza ádika86 (#477) üzenetére


Ijk
nagyúr

Passzolni fog, de ha éjszakai letöltő vagy akkor nem kötöd be.. De azért gondolom nem ezen múlna hogy ezt a házat választod?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#481) Pulsar válasza proci985 (#479) üzenetére


Pulsar
veterán

"nem embertelenül nehéz"
hát azért a maga (üresen) 10kg-jével nem éppen könnyű, de ez nem baj, mert nem biliacélből van, így nem is rezeg... :R

(#482) ádika86 válasza Ijk (#480) üzenetére


ádika86
aktív tag

thx :) éjszaka töltök :D épp ezért cserélem le az aerocool házam :D a szobatársak kolesz szobában rinyálnak h világít az aeroengine mint a picsa a plexi + ledes ventik miatt :D kb 5 négyzetméteres szobában 3-an :D nem csoda h pampognak. mondjuk én emeletes ágy tetején alszom szal nem gáz de a két srácnak bevilágítja a fejét.

Predator G3-571-77QK

(#483) Gerisz válasza proci985 (#479) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem a GT-t VF1000el már csavarozni kellett!
Nekem nem fogja meggyőzően.
De a gyárival elég volt bőven!
Nekem se fér be a venti a procíhűtő fölé de oda nekem nem is kell.
Érdekes, ez az előlap mert sokan írják, hogy nehezen lehet leszedni.
Nekem könnyű, "alányúlok" meghúzom előre(nem fel-előre) határozottan(nem erővel) és kész.

[ Szerkesztve ]

(#484) proci985 válasza Gerisz (#483) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jelenleg bővítőhelyeken egy x800gt@gto és egy x-fi fatal1ty pro tanyázik... tehát nehéz kártya még nincs benne (x800 helyett lesz majd a 3870, amint összejön a píz:)).

hát ja, procihűtő nekem hátra fúj (pontosabban a rárakott venti), mögötte egy 12es ami szintén hátra fúj, szal max a legfölső lamellát meg a hőcsövek tetejét tudná kihuzatni a mellette lévő... de pl gyári hűtővel még jól jött.

előlapot nekem konkrétan feszegetni kellett, meg nézegetni, mert nem akartam letörni:). mondjuk az említett dragon házas barátom szavai alapján ez még mindig egyszerűen lekapható... az előző codegen egyszerűbb volt, mert volt rajta alul fogó, de ott meg ugye belement a por, tehát az sem jó megoldás. viszont az oldalán van fogási lehetőség, szóval azt könnyű lekapni.

ja, juteszembe még, valahol egy pici bemélyítést elbírt volna, mert így alányúlva lehet leginkább emelni, ami nem kellemes:)

súlyra visszatérve: 11 kiló még nem olyan vészesen sok. az általam nézett chieftecek 20k fölött vannak üresen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#485) Pulsar válasza proci985 (#484) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, elöről hiányzik egy kis fogási lehetőség.
20kg-s ház? nekem már is marha nehéz. Benne a minden + víz, úgyhogy van súlya. Amióta megvan ez a ház holyamatos a hátvájásom :DDD

(#486) gti16v


gti16v
őstag

hell

ebbe a házba miféle vizhütést tudtok javasolni?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#487) Gerisz válasza gti16v (#486) üzenetére


Gerisz
addikt

Kérdezd Őt
vagy Őt
Ők a vízhűtéses mesterek!
Nyugdíjasnak jók az árai!

[ Szerkesztve ]

(#488) Pulsar válasza gti16v (#486) üzenetére


Pulsar
veterán

Én raktam bele, de au a baj, hogy a házba épített vízhűtés nem annyira jó. Egyébként gyönyörűen be lehet építeni mindent, mint ahogy énis csináltam elöször, de a gép fűti a radiátort, ami nem a legjobb. Szóval jobb ha az kívül van.

(#489) nyunyu


nyunyu
félisten

Hany centi hely van az alaplaptarto tepsi, meg a jobb oldallap kozott?

Ha a haz jobb oldalara akarok rakni egy termetesebb radiatort, es annak a szellozteteteset meg szeretnem rejtetten oldani, akkor valoszinuleg a tepsit is amputalni kell, nem csak az oldallapot. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#490) Pulsar válasza nyunyu (#489) üzenetére


Pulsar
veterán

pont 2 cm

(#491) SKYROB


SKYROB
tag

sziasztok.
Tudnátok olyan ventit ajánlani ami jó az alaplap mögé?Nemtudom hol lehet olyat kapni.
Előre is köszönöm!
És igen....ez szerintem egy kafa ház.Bár lakni azért nem szeretnék benne. :R

(#492) Pulsar válasza SKYROB (#491) üzenetére


Pulsar
veterán

vegyél egy ilyet és a venti pont jó oda... De nem igen látom értelmét annak a ventinek ott.

(#493) nyunyu válasza Pulsar (#490) üzenetére


nyunyu
félisten

Aszondja, hogy egy centi magas a radiator negy sarkara rakott gumi tappancs, akkor az mar 3 centi, igy elfernek a rendes 12 centis ventik.
Bar nyilvan nem sok levegot tudna szivni a maradek 5mm-en, igy megiscsak ki kene vagni a tepsit.
Akkor legalabb az alaplap alja is hulne a proci kornyeken, meg a venti is kapna levegot az alaplap alol.

Viszont eleg konnyu a haz, es nincsenek oldalra kihajthato labai, feltoltott Mora2 meg legalabb 6-7 kg :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#494) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!Ennek a háznak milyen a hütése hol érdemes rendelni??? :R

(#495) SKYROB válasza sNiP3rFun (#494) üzenetére


SKYROB
tag

Itt PH-n találsz tesztet róla.Ott eléggé ki van vesézve.Amit én vettem [itt] 17.500-volt, most 17.200, de ingyen házhozszállítják,időben és gond nélkül.3 db 12 cm-es venti van benne,de erröl bővebben [itt]

[ Szerkesztve ]

(#496) fanofmanu válasza sNiP3rFun (#494) üzenetére


fanofmanu
tag

és ha esetleg plexiset akarsz akkor csak klikk ide[PCGear]egy kicsit drágább de sztem jobban néz ki :K

(#497) SKYROB válasza fanofmanu (#496) üzenetére


SKYROB
tag

És lehet , hogy kicsit merevebb is az oldallap.Bár nekem nem okozott gondot.Annyival kevesebb a plexis ha jól látom , hogy 1 ventihellyel kevesebb.De ezt rá bizzuk.
:R :R
Tisztelet!
[$]

[ Szerkesztve ]

(#498) fanofmanu válasza SKYROB (#497) üzenetére


fanofmanu
tag

nem tudom milyen a plexi nélküli de a plexis eléggé nyeklik-nyaklik :DDD

(#499) Pulsar válasza fanofmanu (#498) üzenetére


Pulsar
veterán

mármint a ház, vagy az oldallap?

(#500) Cyno válasza Pulsar (#499) üzenetére


Cyno
tag

Az oldallap? Igen az.:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.