Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Remek, a hét közepén mennénk szintén a Sötét Lovagra :DD
Ezek után azért megfontolom, legrosszabb esetben meg majd nyilatkozom, hogy kigyulladunk-e, vagy szar-e a minőség :)

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Kantorpe


Kantorpe
tag

Heh, ennel meg a legotvarabb kameras vacak is jobb.

En megvarom dvdn.

#1 Ha ilyen a minoseg, inkabb toltsd le :))

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#3) Baboon


Baboon
senior tag

Az Arena plazaval nem csak a mozi a baj, hanem az egész épület úgy ahogy van. A járólapok már most megvannak repedve, sokszor látom hogy a falon a csempe vagy a gipszkarton hullik lefele vagy már teljesen le is jött itt ott, a wc-k sokszor műszaki okokból zárva. Az egész épületet sietve rakták össze és félkészen adták át. Emlékszem mikor az elején a lépcsőház nem volt lekövezve...
Valahogy ha ott van az ember nem önti el a minőség érzete, mint mikor pl az ember a westendbe van. Az már áll "xegynéhány" éve és működik rendesen, nem tudom miért kell szart építeni újabban.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#4) Morden24 válasza Kantorpe (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tölti a kamerás fost a fene, sajnálom még a sávszélt is olyanra. Max. megnézem másik moziban :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Kickass


Kickass
őstag

jöhet a kövezés meg minden...de...ez MO. itt a szolgáltató szektornak úgy vettem észre egyszerűen nincs multja, és jelene se.......itthon egyszerűen semmi nem a vásárlóért van, igaz ez a mozikra is, csak a pénz -a profit az érdek a néző totális kiszolgálása senkit nem érdekel, 90%-ban ezt tapasztalom, és igen....azzal pedálozok h külföldön a minőségi helyeken (legalábbis amik igy hirdetik magukat) minőséget is kap az ember, majdnem szó szerint a seggét kinyalják, lehet drága de kapsz is valamit a pénzedért, ez Mo-n nem szokás, fizess azt majd kapsz valamit ami vagy tetszik, vagy nem....nem ártana már egy alapos szemléletváltás

[ Szerkesztve ]

(#7) Morden24 válasza Kickass (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként ez leginkább a vásárlóközönség miatt van ám.

Sehol nem azért élnek a cégek, hogy veled jót tegyenek, hanem azért, hogy profitot termeljenek. A különbség abban van, hogy normális országokban 1. a fogyasztónak van annyi fogyasztói kultúrája, hogy a szart bojkottálja 2. nem félnek jogi, vagy legalábbis hivatalos útra terelni a problémáikat. Errefelé meg legtöbben a bajszuk alatt morognak, aztán mesélik a szomszédnak, családnak, de egy hónap múlva már megint ott állnak abban a boltban/akármiben. Hát kérem, így nem lehet...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Lehet, hogy akkor mi is hanyagolni fogjuk ezt a mozit. Pár hete oda akartunk menni, de bombariadó miatt már eleve be sem jutottunk. Elmentünk helyette a West Endbe. Így aztán még mindig nem láttam belülről azt a plázát. Lehet, nem vesztettem sokat...

(#9) AceTom


AceTom
aktív tag

Én is a napokban néztem meg a batman új részét az említett moziban. Pozitív meg negatív élményekről tudok beszámolni, de a pozitív csak arra vonatkozik, hogy mivel a büfében nem nyitották ki az összes kasszát - lehet nem számítottak ekkora rohamra - a film vetítésével vártak jópár percet, hogy mindenki beérjen(mi is :P ). Amikor már feltűnően sokat vártunk a filmre, valaki bejött és mondott valamit a középső részlegnek, sajnos mivel hátul ültünk, mi nem hallottuk amit mondott. Én a srácot sajnáltam, mert egyrészt nem értem mért nem lehetett volna egy ekkora teremben a hangszórót használni és ezzel nem neki égetnie magát, másrészt mögöttünk egyből beszólogattak neki, hogy hangosabban ha lehetne stb. A srác kiment, csóvált a fejét picit, majd minden reklám nélkül elindult a film, csak éppen a képarányt felejtették 4:3-on. Nem is tudtuk, ez most a film-e már vagy még nem. :) Aztán ismét a környékünkről valaki hangosabban szólt, hogy a képarány nem az igazi (legalább nem bunkón), és akkor a vetítőteremben is feltűnhetett ez nekik, átkapcsolták. A srácot megtapsolta a terem. :)

Innentől kezdve már minden rendben volt. Maga a pláza nekem is furának tűnik, szerintem nem a legjobb helyen épült, olyan üres és kihalt volt, de jó pont neki, hogy vannak ott állítólag olyan boltok, amik máshol nem annyira megtalálhatók.

(#10) Kickass válasza Morden24 (#7) üzenetére


Kickass
őstag

a profittal nincs gondom, tudom én mindenkinek meg kell élni valamiből, meg is élnek, egyébként meg invesztálni is lehet egy vállalkozásba nem csak az extra profitot kivenni belőle, vannak ellenpéldák is szerencsére és ők azt mutatják h a közönség/vásárló/akármi meghálálja a törődést, ezt nem pereskedés fenyegetőzés és egyéb úton kellene elérni hanem ez kellene hogy legyen az alapvető kereskedelmi/szolgáltatói szemlélet....

(#11) zUlU53


zUlU53
tag

Én is mondhatni elég rendszeres moziba járó emberke vagyok, Kedvesemmel együtt. Mondhatom, hogy az összes pesti (és budai) plázát végigjártuk már moziügyben, de sehol nem kap az ember olyan korrekt ár-érték szolgáltatást, mint a Corvin moziban. Jó tudom, hogy nem pláza, de azért pár dolog, ami nem hiszem, hogy egy plázában kivitelezhetetlen:
-szemét. Ok, a Corvinban is van, de ott tényleg beszabadul egy takarítókommandó, és én még szemetes teremben nem ültem be, plázában viszont gyakorlatilag néha svédasztal van az ülések között
-légkondicionáló. Egy mozi, ahol télen sem kell csattognia a fognak, de nyáron 35 fokban is kellemes hűvös van a moziban (miniszoknya és/vagy vékony, falatnyi felső esetén már lehet, hogy fázós is a dolog, de inkább a Barátnőd bújjon hozzád, minthogy szakadjon Rólad a víz, nemde? :D ), nem fullasztó, elhasznált, büdös, meleg levegő.
-ár. Ált. azt mondják, hogy a plázában a plázát és a minőséget kell megfizetni. Bizony. Kár, hogy mindeközben minőségibb a környezet ott, meg ugye 20% kedvezményt nyújtó klubkártya az egyébként is jellemzően 2-400 forinttal olcsóbb jegy mellé.
Szubjektív, de én plázában a 194 centimmel magamba szentségelve állok fel 15 másodpercenként, ahogy a későn jövők óriási pakkokkal egyensúlyoznak keresztül Rajtad, miközben ezt a Corvinban nyugiban ücsörögsz keresztbevetett lábakkal és úgy mászkálnak el előtted könnyedén.
-parkolás. Ok, itt erősek a plázák, pláne, mióta Corvin mögött felszámolták építkezés miatt a moziparkolót. Belváros azért, könnyen oda lehet érni, én speciel egy könnyed sétával odaérek az V. ker-ből (jójó szélviharos jégesőbombázás közben azért inkább ne).

Bocs, hogy a Corvinra hegyeztem ki, csak ezekről a plázatörténetekről eszembe jut, hogy lehet még ezt a mozizást korrektűl is csinálni (a staffról nem is beszéltem, pedig ott sem tapasztaltam semmi negatívat, teszik a dolgukat).
Ha már mégis pláza, akkor a fenn felsorolt kritériumok alapján még mindig West End, orly Mom Park.

A cikk márpedig jó, és köszönöm az infot, hogy továbbra se legyen ingerenciám meglátogatni az ügető helyén azt a szutykot. Egyébként is előbb-utóbb tönkre fog menni, ha nem bírja ki a közelben elhúzó metrovonal érkezéséig, mert autón kívül borzalom a megközelíthetősége. Pont emiatt marad a WestEnd sokáig a top, egyszerűen a megközelíthetőségen állhat vagy bukhat egy ilyen hely.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én január elején jártam ott először és tényleg már akkor elkezdett a burkoalt repedezni, ami szerintem elég gáz egy alig 2-3 hónapos plázáról. De szerintem az imax se akkora nagy szám, azzal a pár természet filmmel meg egy nascarosal. Amugy én a moziünnepen tervezek majd legközelebb mozi látogatást tenni, persze az olcsó jegyárak miatt. Tavaly is nagyon jó volt ráadásúl még annyira sokan sem voltak.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) borsi5 válasza Morden24 (#1) üzenetére


borsi5
újonc

szevasztok mindenki,

én, egy inkognitását megőrizni kívánó nem titkoltan cinema citys dolgozó - nem jegykezelő, jegyeladó vagy büfés... (nem mintha a nálamnál alacsonyabb pozícióban lévő kollégákat lebecsülném)- nem értem a cikket megjelenítő hölgy vagy úr felháborodását. elsőként a sötét lovag kópiát ért kritikát kommentálnám.

büszkén állíthatom, hogy egész magyarországon elsőként mi kaptuk meg a jogokat a film premier előtti vetítésére. erre a premier ( csütörtök) előtt 2 nappal ( kedden) került sor. általános rutin, hogy kópiát, vagy kópiákat csak egy előzetes teszt után kezdünk el vetíteni, így ellenőrizve a film minőségét, kiküszöbölve az említett hibákat. ezután ebben az esetben egy vip party következett, amin magyar "celebek" és újságírók ill a médiumok egyéb képviselői nézhették meg meghívás útján a filmet. nem kell mondanom, hogy nem volt semmi probléma közben, pedig 5 teremben ment 1 darab kópia, ami azt takarja, hogy 5 vetítőgépen kell elindítani a filmet egymás után - interlockolni- szakadás és sérülés nélkül!

a termekben, még ha nem is mindíg tűnünk fel, bizony bizony időről időre feltűnik egy alkalmazott, pontosan a film minősége, a nézők számának ellenőrzése és egyéb információk gyűjtése céljából. elfogadom, hogy hibázunk, de nem egy 2 termes, hanem egy 23 termes mozit üzemeltetünk, és mint más emberek és cégek esetében is, nálunk is előfordúlnak mulasztások, hibák. senkit nem szeretnék lenézni vagy a munkája fontosságát megkérdőjelezni, de míg a hibák egyeseknél egy betű félregépelését jelentik, nálunk kicsit nagyobbacskában jelennek meg ( idézhetném itt az IMAX szlogenjét: think big! ) mi odabent, minden egyes nap ÉRTETEK, a nézőkért dolgozunk, mások szórakoztatása pedig korántsem egyszerű, hálában végképp nem bővelkedő feladat. mert ugyebár arról ma már nem illik írni, hogy mekkora élmény volt az xy film pl a vip termekben, ahol átlagon felüli szolgáltatásban részesülünk. ma már csak az a hír, ha valami elromlik, rossz, ha panaszkodni lehet, ah valaki mulaszt.

nem panaszképpen, de én napi 8 órára heti 5 napra vagyok leszerződve és nem egyszer, nem is kétszer előfordul h a munka sokasága miatt 12 órákat simán bent töltök, csakúgy mint a hétvégéimet.
nem azt mondom, hogy most akkor mindenki kuss és feletse el a panaszait. azonban lehet úgy is közelíteni pl a mozivezetőség felé, hogy " ne haragudjon, meg tudja mondani..." és nem úgy, mint ahogyan egy "kedves" úr a legutóbbi bombariadó idején " hogy b***nátok meg a jó k***a anyátokat". és igen, azt is elhiszem, hogy mi sem vagyunk tökéletesek, de az vesse ránk a legelső követ, akinek még nem volt soha szar napja és életében egy hibát sem vétett.

hál istennek több az elégedett vendégünk, mint az elégedetlen, csak ők, mint ahogyan azt már jeleztem, nem írkálnak felmagasztaló hangnemben blogokat és cikkeket rólunk. ( nah jó pár azért megjelent:)

a bombariadóval kapcsolatban pedig mindenki tudtára szeretném adni, hogy NEM mi rendezzük és NEM mi döntünk a felől h ilyenkor mi a teendő. nem mi szórakozunk, akár hiszik a "panaszosok" akár nem, ez nekünk hatalmas bevétel kiesés, amit senki nem térít meg!

asszem ennyi, aki elolvassa és egy picit is megfontolja, annak köszönöm, a többiekkel nem tudok mit kezdeni, sajnálom.

(#14) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Szerintem ilyen helyzetben a legnagyobb szivas az, hogy ha meg eleted legnagyobb filmjet is latnad ott, egy eletre elbaszna az elmenyt, hogy mindig az jut egy bizonyos jelentrol eszedbe, hogy akkor volt tuzriadko kellett kimenni blablabla. Ennyi penzert tenyleg rohejes szolgaltatas.

"vajtszemu": ez durva volt :D :DDD

Az egyik kommentrol epp egy mai eset ugrott be: kivettem tekaban a beginst, hogy megnezzem, mielott megnezem a dark night-ot. Az elejen jon a szokasos "ne lopj" szoveg, meg hogy mennyire rossz minoseguek a kaloz cuccok. Erre kb. a film felenel elkezd akadozni a kep es a hang, es bo fel ora kimarad a filmbol. Nem mentem vissza reklamalni mivel nem en kolcsonoztem ki, hanem egy haver, es mas dolgom volt... De azert ez megis rohej, hogy ha ingyen letolti az ember, sokkal jobb valtozatot kap. Szal ennyit a jogtisztasagrol. (Egyik ismeros jart mar eredeti megvett dvd filmmel is.... azzal sem akartak semmit sem csinalni....)

[ Szerkesztve ]

(#15) -Atis-


-Atis-
tag

borsi5, köszönjük az önreklámot
annyit kellett volna írnod, hogy hol vehetik át a kellemetlenségek elfeledtetésére felajánlott jegyeket

(#16) ArGab


ArGab
őstag

Annyit azért hadd tegyek hozzá, hogy a Dark Knight kópia elég leharcolt minőségű volt a Corvinban is, és ugyanerre panaszkodott ismerős a Lurdyban is, szóval ez itt nem a mozi hibája lesz szerintem hanem inkább a forgalmazóé. Ha jól tudom a későbbi bemutató miatt külföldről használt kópiákkal vetítik, az lehet az oka.
De erre csak egyvalamit mondhatok: digitális vetítéseket! Azt hiszem 2008-ban itt lenne már az ideje hogy nálunk is elterjedjenek, és nem csak pár mozi pár kistermében kapjanak helyet néhány film erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#17) Racecam válasza -Atis- (#15) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez most teljesen felesleges volt. :U
Semmi önreklámot nem látok, csak annyit, hogy valaki a "másik oldalról" a saját szemszögéből is szeretné bemutatni a dolgokat. Mert nem minden fekete és fehér, ahogy nyilvánvalóan ez sem. Én inkább örülök neki.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) shtml


shtml
őstag

Köszönöm neked ezt az írást, ezek után egész biztosan nem fogok elmenni ebbe a moziba!

Kérlek, ne haragudj az alábbi javításokért (pár kisebb hibát nem írtam ide), de úgy érzem, címlapos írás esetén, főleg egy moderátor tollából, kicsit több helyesírási igényesség lenne elvárható. Ajánlom figyelmedbe Viszlát kezdeményezését, amelyről itt olvashatsz részleteket.

de az utóbbi egy hónapban tett látogatásom élményei mellett a szóban forgó moziban azonban nem bírok elmenni szó nélkül.
Vagy de, vagy azonban, a kettő együtt kicsit sok.
akkor egy ilyen mozi látogatás is kis szervezést igényel
mozilátogatás
megérkeztünk a moziba a jegy átvétele miatt a film előtt 50 perccel
végett, mert célhatározó, nem okhatározó
A jegyszedő végülis igazat adott
végül is
Villany felolt.
Leolt, felgyújt...
Tellnek múlnak a percek, semmi nem történik.
Inkább csak telnek.
De, hogy ennyire amatőr módon kezelje le ezt egy ilyen kaliberű szervezet az már vicc.
A vessző inkább a szervezet után kell.
az újabb képregény feldolgozást
képregény-feldolgozást
vájt szemű
vájtfülű, vájtszemű...
durván 600 forint a két pohár ihatatlan kólának csúfolt valamiért
ihatatlan, kólának csúfolt valamiért
leszoktam a sűrűbb filmszínház látogatásról
filmszínház-látogatásról
ahogy látszik több-kevesebb sikerrel.
látszik után vessző
azt hiszem ezen nem kell csodálkozni
hiszem után vessző

Köszönöm a javításokat, az írást Wordben követtem el, helyesírás ellenőrézs mellett, tehát ordas hibák elvileg nem lehettek benne, ha csak pár vessző és kötőjel hiba lenne a Logoutos írások többségében, azt hiszem nem is lenne ez téma. De tényleg köszönöm, javítottam, ezt a hozzászólást pedig OFF-ba raktam.

[ Módosította: Pompi ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) ttower válasza borsi5 (#13) üzenetére


ttower
aktív tag

van olyan írás is ami dicséri a vip mozit. [link]

mi inkább vettünk egy projektort és egy házimozi rendszert. popcornt itt is ehetek, kólát ihatok, tömeg se lesz, és fizetnem se kell. (~2000 film után válik nyereségessé a rendszerünk.)

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#21) shtml válasza ttower (#20) üzenetére


shtml
őstag

Itt OFF ugyan a kérdés, de kíváncsi lennék, vajon a mozifilmek felbontása kb. mekkora lehet. Persze tudom, analóg forrásnál ez nehezen határozható meg, de akkor is.

Láttad már ugyanazt a filmet moziban és a projektorodon? Azonos látószög alatt nézve mit tapasztaltál?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) ttower válasza shtml (#21) üzenetére


ttower
aktív tag

a gyűrűk urát láttam itthon+mozi, de nem láttam számottevő különbséget. proji full felbontása 1600*1200. a hd filmek elég szépen néznek ki rajta. kb mint a moziban. és ezzel is lehet max 12 méterről képet vetíteni (kb mint a mozi).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#23) shtml válasza ttower (#22) üzenetére


shtml
őstag

Én eddig csak DVD-t láttam projektoron, az nem volt valami nagy szám, de úgy tűnik, a HD már versenyképes a mozifilmmel.
Persze majd jön a digitális mozi.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) shtml válasza Enszuke (#24) üzenetére


shtml
őstag

Bizony igazad van. Ha én mint vevő, fogyasztó, néző stb. fizetek, akkor elvárom, hogy megkapjam a hibátlan árut vagy szolgáltatást. Az nem érdekel, hogyan oldják meg, nem is az én dolgom.

A hozzászóló szívszaggatóan leírta, mi mindent megtesznek a hibátlan szolgáltatásért. Ám e munkát nem a ráfordított órák száma, hanem kizárólag az eredmény minősíti - ha az eredmény hibás, akkor nem mosakodni kell, hanem kárpótolni a nézőket.

ma már csak az a hír, ha valami elromlik, rossz, ha panaszkodni lehet, ah valaki mulaszt.

Ez természetes. Már az is hír legyen, hogy a pénzemért megkapom a szolgáltatást?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) Thunderzolee

Szvsz ez bármelyik plázában előfordulhat, sajnos mindenhol vannak olyan b×rmok akiknek az a szórakozás, h megnyomják a tűzjelzőt. Bár nem biztos, h ebben az esetben is ez történt, de elképzelhető. Borsi jobban is kifejthette volna mi történt valójában.
Rákerestem, valóban nem jegykezelő, jegyeladó, vagy büfés, de nagyon átlátja mennyire nehéz az ott dolgozó alacsonyabb beosztású dolgozók sorsa. Mint minden munkahelyen általában.
Viszont ez a cikk útmutatás lehetne az Arénának, h hasonló esetben mit is kell(ene) tenni legközelebb.

Csak, h növeljem a bizonytalanságot az Arénával kapcsolatban:
Képzeljétek el, mikor az Imax moziban a U2-3D koncertfilmet bemutatták, a hivatalos sajtósoknak szóló bemutatón valamit elszúrtak, és pár másodpercet késett a hang. Gondolom nem szinkronban sikerült elindítani, vagy ilyesmi történhetett, de már nem tudták korrigálni, (ha újraindították volna az legalább fél óráig tartott volna), így lement a vetítés. Jó, előfordulhat az ilyesmi, nyilván a mozigépész is ember, de erre monják, h kínos baki.
Kerestem a linkjét, indexen is írtak róla, de volt egy sajtós beszámoló is, egyelőre nem találom, és meguntam keresgetni.

A képminőséggel kapcsolatban nem tudom mi történhetett, nekem a hanggal van állandóan bajom, lehet h csak azért, mert kicsit talán ilyen hangmániás vagyok, de azért járok moziba, mert
1. marha nagy képernyő van
Ez általában összejön, a kamaravetítéseket kerülöm.

2. szeretem ahogy körülölel a hang
Sajnos a körülölelő hangtól megfosztottak azok akik tervezték a mozit, lévén ott van a legtöbb teremben a lépcsősor, ahol a legjobb lenne a hang ugyebár. Középen. Értem én, h így olcsóbb felépíteni a termet, de hát akkor is.. :U

3. szeretem ahogy nagyon hangos az egész, mikor egy-egy robbanásnál igazából megrázkódik a székem.
A nagyon hangos moziról már lemondtam, az csak itthon működik: a'lá házimozi. :) Talán a Lurdy ház egyes terme az okés, de arrafelé meg nem nagyon járok.
De az kifejezetten tud idegesíteni, mikor pár másodpercre átvált a digitális hang analógra, legutóbb egyszerre (na jó, egymás után) voltam a Wanted és a Hancock filmeken, mindkettőben többször is előfordult, h pár másodpercre csak a hagyományos halk, és dinamikaszegény mono hangot hallottuk. Ráadásul ha mindez egy komolyabb jelenetnél van, na azt imádom.

A végén elérik, h akik szeretnek moziba menni, inkább otthon maradnak, mert tényleg érdemesebb letölteni inkább és dvd-n nézni a filmeket, itthon mindenki a szája íze szerint állíthatja be a kanapét, a hangerőt, vagy, h a popcorn mennyire legyen sós...

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) shtml válasza Thunderzolee (#26) üzenetére


shtml
őstag

Szvsz ez bármelyik plázában előfordulhat, sajnos mindenhol vannak olyan b×rmok akiknek az a szórakozás, h megnyomják a tűzjelzőt.

Ha jól értettem a cikket, a szerzőjének sem ezzel volt gondja. Hanem azzal, ahogyan a mozi kezelte a dolgot: elmaradt a nézők tájékoztatása és hiányos volt a kárpótlásuk.

Tűzriadót ill. tűzgyakorlatot az ilyen helyeken rendszeresen tartanak (legalábbis kellene tartani), érthető okokból. Lett volna bőven alkalom az ilyenkor szükséges teendők begyakorlására. Az eset leírásából világosan látható, hogy a dolgozóknak fogalmuk sem volt arról, mit kellene tenniök.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na akkor egy kívülálló a másik oldalról:
Elég sokat járunk a párommal moziba (heti 1-2 alkalom biztosan) és azt kell, hogy mondjam, hogy a kedvenc helyem mostanában az aréna.

Hétköznap nincs parkolási díj (hétvégén én nem is nagyon járok mozizni), szóval a parkolás nem érint (ezzel ellentétben a Corvin parkoló nélkül egy vicc. Régen szerettem oda járni, de ne haragudjanak már, a 8. kerület szélén hagyjam ott az autót valamelyik mellékutcában?). Ráadásul nem kell keresztülmászni a plázán, parkolóból rögtön a moziba visz a lift.

A kajával/üdítővel mindenhol járhatsz így, ugyanis előfordulhat, hogy a szörp rossz, vagy rosszul van beállítva az automata. A popcornt sok helyen óriási zsákokba töltik és csak később adják oda a vendégeknek, mert egyszerre sütnek (tipikusan ilyen hely volt a mammut még az előző tulajdonosnál), ettől kész vagyok. Ilyenkor mi a megoldás? Szólsz. Az étteremben sem eszem meg a kaját, ha hideg.

Az Aréna valóban tiszta. A Corvinban nézz be a széked alá. Lehúztam másfél évet az adott cég egy másik mozijában, így tudom, hogy a szék alá besöprés+hangulatvilágítás csodákra képes.

Az arénában, ha korábban érkezel, simán elüldögélhetsz a termek előtt a bőrkanapékon. Melyik másik moziban van ilyen? Mindenhol állhatsz a szalag előtt a tömegben.

A tűzriadós problémát megértem, de erről nem a mozi tehet. Nagy valószínűséggel sosem volt előtte ott ilyesmi, ezért senki nem tudta a feladatát, később majd kialakul.

Rosszul vetített filmekről más moziban is tudnék mesélni. Volt olyan, ahol a másik teremben játszódó film átvilágított, mert a gépész nem húzta el a takarót a vetítő mögött. Láttam olyat, ahol kihagytak egy tekercset a filmből, így 20 perccel rövidebb volt, azzal is találkoztam már, hogy a legutolsó tekerccsel kezdték a filmet és ezért 10 perc után meghalt a főgonosz. Sőt, olyanba is futottam, hogy a micimackó egyik tekercsére a taxit váltották rá, így érdekesen néztek az anyukák. Ha ilyenkor senki nem szól, és a gépész sem veszi éppen észre (mert mondjuk még 3-4 teremben vetít), akkor nem lesz változás.

Pompi bakker, neked meg ha rossz az üdítő, szólj. Ha rossz a film, szólj. A szolgáltatók vannak a customerekért, nem fordítva. Kevés helyen hajtottak eddig el, amikor ilyen problémám volt. Moziban talán még soha.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#29) Pompi válasza borsi5 (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az írást én követtem el. Elhiszem neked, hogy sokat dolgozol, dolgoztok, de akkor is van pár dolog, pár apróságnak látszó dolog, amire elég lenne odafigyelni és máris kellemesebb lenne a nálatok eltöltött idő.

Afelől sincs kétségem, ha te mondod, hogy a VIP vetítésen 5 teremben tökéletes képminőségben ment a film, de te hidd el nekem, hogy most szombaton 17:30-kor valami nem volt kerek. Ha a feleségem, aki egy kis túlzással élve azt sem veszi észre, hogy az éppen aktuális sorozat új részét VGA felbontás körüli DivX-ben, vagy 720-as HD-ban nézzük, észreveszi, hogy nem jó a kép, akkor ott már tényleg van valami. A kép fakó volt, életlen, semmiképpen nem mozi minőség. Ilyen jellegű képhibával az elmúlt tíz évben nem találkoztam, ezért is ért váratlanul, ráadásul pont egy ilyen nagy várakozást megelőző film esetén.

A tűzriadó vagy bombariadó természetesen bárhol előfordulhat és nem a mozi hibája ez tény. De annak lekezelése már az. El sem tudom képzelni a különböző ilyen-olyan minősítések és engedélyek mellett, hogy legalább papíron ne létezzen erre valami normálisan kidolgozott eljárás. Nem vagyok tűzmester, de logikusan belegondolva az lenne az első, hogy megáll a film. Ha pedig tényleg téves riasztásról van szó, akkor az a minimum, hogy kikapcsolják a kántáló figyelmeztetést és akár ugyanazt a hangrendszert használva informálják a közönséget. Ezen még biztos van mit javítani. Egyébként ezt az esetet szóvá sem tettem volna, ha nem járunk megint pórul ugyanabban a moziban, de ez a két negatív élmény egymás után már elég volt ahhoz, hogy írjak róla.

Feel Good Inc.

(#30) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A plázamozikat nagyon nem szeretem. Homályos a kép, rossz a hang, nem látszik a felirat., stb. Ritka és kivételes alkalom, hogy a felsoroltak közül egyik sem tűnik fel. Kiherélt vetítőgépek, túlhajtott izzók jellemzik ezeket a mozikat. A Corvin legalább próbálja tartani a minőséget, bár ott meg a hang szokott szó szerint eldurvulni, de a képpel eddig nem volt bajom, sőt itt a legjobb a kép a Pesti mozik közül.

szerk: Az Aréna mozi viszonylag új, nem értem mit spórolnak a lényegen. Itt még nem jártam, hát nem is tudom....lehet nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

És ha már az írás kapcsán szóba került a többi mozi. Igen sajnos mindenhol vannak bakik. Van ahol már a jegyfoglalásnál elbukik a dolog. Nagyon örültem, amikor felszivárgott az internetre a jegyfoglalás. Nem kell fél napokat eltöltenem azzal, hogy csöngetem az adott mozi számát. Nem kell rábíznom magam a másik oldalon ülő alkalmazottra, hogy hova ültet. Én magam választhatom ki, hogy hova ülök, ha az adott előadásra már nem találok nekem tetsző helyet, akkor könnyűszerrel nézhetek egy másikat. De itt is becsúszhatnak hibák. Az általam leginkább (kompromisszumokkal jelenleg a favoritnak nevezhető) látogatott West End moziban sokáig nehézkesen működött a visszaigazolás, de még SMS visszaigazolással együtt is előfordult olyan alkalom, hogy nem volt meg a jegyünk. Persze hibák mindenhol lehetnek. Ha a párommal kettesben megyünk ilyenkor kisebb a bosszúság, de az említett hibák rendszerint nagyobb előszervezéssel létrejött mozizáskor történtek (ahogyan azt Murphy bizonyára megírta). Volt, hogy a filmszínházba igen ritkán járó szüleimet hívtam mozizni és a pénztárnál tovább nem jutottunk, foglalás visszaigazolás ide vagy oda. Kellemetlen volt.
Hasonló szituáció volt nemrég az Indiana Jones legújabb részénél a Sugár moziban. Leszerveztünk a négyfős találkozót, napokkal előre lefoglaltuk a helyet, rendesen rákészültünk a dologra, és szintén a pénztárnál ért majdnem véget a dolog, mert nem voltak meg a jegyeink.

A már említett West Endben mára már mondjuk, hogy kiforrott ez a dolog, már nem csak foglalni, hanem megvásárolni is lehet a jegyet a neten keresztül. Az írásban szereplő Arénában szintén úgy tűnt, hogy sikerrel vették ezt az akadályt.

A büfés dolog mellékszál. Nem enni megyünk a moziba ez tény. De ha már horror áron adnak egy pohár üdítőt, akkor elvárom, hogy azért ne ihatatlan valamit kapjak. Azt írod Pola, hogy szóljak, mert nem hajtanak el. Dehogynem. Volt, hogy a kólának alig volt íze, szinte szódavíz volt. Miután szóltam a pultostól megtudtam, hogy azért mert szerintük így jobb az íze és jobban oltja a szomjat. Remek. Nem tudom, hogy az adott termék gyártójának képviselője mit szólt volna ehhez. Mindegy is, tényleg mellékes a többihez képest.

És akkor a többi. Volt, hogy a kép annyira le volt állítva, hogy a felirat lelógott a filmvászonról. Volt, hogy a hang Szokol rádiót meghazudtoló minőségben dünnyögött valahonnan a vászon mögül. A legrosszabb élményem ezzel kapcsolatban szintén egy baráti társaság összecsődítése („gyertek a West Endbe mozizni, nagy a vászon, király a hang”) alkalmával történt. A vicc az egészben, hogy az éppen aktuálisan Oscar díjat nyert filmek újravetítése volt azon a héten. Mi a Sólyom végveszélyben-t néztük – én már addigra láttam ugyanott gond nélkül. A film ugyebár pont a legjobb hang kategóriában kapott Oscar díjat. A filmet úgy kezdték el vetíteni, hogy nem volt beszéd hangsáv. Az effektek nagyon szépen szóltak, de amint kinyitotta valaki száját csak néma tátogást láttunk, persze a feliratot olvashattuk, hogy mit is mond. Miután kimentem és szóltam állítottak valamit, megjött az összes hang, viszont oda lett a térhangzás és a már említett Szokol rádió színvonalú hangon néztük végig a filmet. Szintén nagyon kellemetlen volt.

Az is többször előfordult már amit itt is említett valaki, hogy a hang folyamatosan váltakozik sok pont egyről sztereóba, monoba. Tény, hogy nekem is eddig a hanggal volt a legtöbb bajom, a képpel kevesebb, ezért is lepett meg a mostani élmény. Pedig tényleg mi is sokat járunk, jártunk moziba, ahogy írtam volt időszak amikor a heti egy tuti megvolt, néha több is.

Persze lehet szólni utána, be lehet írni a panaszkönyvbe, a legjobb esetben is kapunk egy ingyenes mozijegyet, de az éppen aktuális mozi-élményünknek lőttek. És a legtöbb esetben elég lenne az, amit már említettem, hogy egy ember legyen ott a film indulása után 5 percet. Nézze végig a főcímet és várja meg, amíg elindul a történet. Szerintem nem egy olyan nagy kérés és az esetek nagy részében tényleg segíteni, legalább annyit, hogy nem a nézőnek kell megszakítani a filmnézést azzal, hogy kimegy szólni.

Sajnálom, hogy így alakult a „kapcsolatunk” az Aréna mozival, mert sem az áruházzal sem a mozival nincs semmi egyéb bajunk, szívesen mennék oda ezután is, de a történtek után egy darabig biztos nem kockáztatom meg.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#32) ttower válasza Polacheck (#28) üzenetére


ttower
aktív tag

ki szoktál néha jönni a moziból? nem sok az a 22 film egy hétre? ;]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#33) Polacheck válasza ttower (#32) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

eh :D

less qq more pewpew!

(#34) Napfénysüti

Érdekes az írás.
Az áraktól én is hátast dobok lassan,ezért is járok inkább színházba.Szerintem sokkal kellemesebb élmény és lassan már drágább se lesz. :K
Moziban diákként is egy vagyont legombolnak az emberről,míg színházban korrekt diákbérlet kedvezményt adnak.Bár én vidéki vagyok így a pesti állapotokat nem ismerem.De a kommenteket olvasva nem tól rózsás a helyzet :(

Més que un club!

(#35) CaPable válasza borsi5 (#13) üzenetére


CaPable
csendes tag

persze, lehet mindenkinek hibázni, nem is lenne ezzel semmi gond, de mi ezért elég sok pénzt fizetünk...ilyenkor az lenne a minimum, hogy egy plusz mozijegy, és a parkolókártyára egy pecsét...

De hogy ne csak negatív legyek:

A barátnőmmel megnéztem a a wall-e -t a westendben, digitálisan.Eddig nem szerettem moziba járni, de ez szinte tökéletes volt. Tökéletes kép, tökéletes hang, minden rendben volt. Digitálisan megéri a pénzt. Normál esetben inkább letöltöm, semmi pluszt nem ad a mozi. De digitálisnál nagy vásznona tűéles kép, és a tényleg jó hang már megéri. Talán fejleszteni is kéne a moziknak, nem csak árakat emelni, és akkor én is többet járnék. (most pl csak a wall-e megy digitálisan....)

(#36) Thunderzolee válasza CaPable (#35) üzenetére

Sajna r×hadt drága a digitális cucc (vászon, vetítő), ezért is csak egy terem ilyen a Westendben is. Persze lehet mondani, h biztos lenne pénz több digitális teremhez is, de azért meg lehet érteni az üzemeltetők szempontjait is.
Amíg mindenki csak letölti ahelyett, h elmenne rá, addig nem nagyon nő a bevétel. Az már más kérdés, h ilyen árak mellett azért meggondolom hány filmre megyek el, pláne kettesben valakivel.

Am ha ritkán jársz moziba, javaslom nézz meg egy Real D vetítést a Westendben. (3D-s, hasonló az IMAX-hoz az Arénában.) Ugyanabban a digitális teremben játsszák, sajna eddig csak 2 filmet vetítettek (Beowulf, U2 3D), nagy élmény volt mindkettő. Egyszer látni kell. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#37) -Atis-


-Atis-
tag

nem volt reklám? ki a rosseb hozta fel a vip mozijukat?

olyan ez, amit dorsi5 itt lenyomott nekünk, mint amikor kurvára megbüntetnek valami nagy céget, mert félrevezette az embereket - erre kiadnak egy közleményt, hogy de milyen kurvajó az összes termékük... arról kussolnak, hogy mennyire gusztustalanul viselkedtek

összedobhatnánk egy kis pénzt dorsinak
hogy ne kelljen ezen a szörnyű helyen dolgoznia
ki van benne?

[ Szerkesztve ]

(#38) Racecam válasza -Atis- (#37) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lassan be is fejezheted, mert baromi unalmas az egyoldalon álló, fikázzunk minél nagyobbat, mert ilyenek vagyunk stílusú hozzászólásaidat. Ez az igazi, nyomjunk is le mindenkit meg se hallgassuk, hogy mivel próbál védekezni, kit érdekel, mi vagyunk a fasza gyerekek és nekünk mindig igazunk van, mindenki más meg kapja be.
Kiváncsi lennék, bár nem tudom, hol és mit dolgozol, hogy ha Te lennél hasonló helyzetben, akkor is ugyanezen az állásponton lennél-e?

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#39) -Atis- válasza Racecam (#38) üzenetére


-Atis-
tag

itt vagy te, megvéded őket, nem? úgyhogy megvan a másik oldal is
aki moziba dógzik, sikeres ember nem lehet
de azért nincs harag, ugyi?

amúgy jól van. ha itt ezt kell mondani, akkor ezt mondom: szegény mozi, tökre sajnálom. remélem, dorsi5 megírja, hova lehet küldeni az adományokat

írjál a homárnak is. azok a szemetek mindent fikáznak. mocsok egy népség.

ez egy kibaszott biznisz és nem tudják rendesen csinálni. ennyi.

(#40) Wolverine válasza -Atis- (#39) üzenetére


Wolverine
félisten

borsi, vazze. :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41) Bordoi válasza -Atis- (#39) üzenetére


Bordoi
őstag

"aki moziba dógzik, sikeres ember nem lehet"
Ez ugye nem komoly ?
A napokban olvastam egy hasonlóan jól csengő beszólást, miszerint "aki számtech boltban dolgozik, az mind hülye és nem viszi semmire".
A kőműves akkor nem is ember ? :F

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#42) -Atis- válasza Wolverine (#40) üzenetére


-Atis-
tag

mé csak most szólsz? má leírtam vagy 5x :)

(#43) -Atis- válasza Bordoi (#41) üzenetére


-Atis-
tag

a kőműves nem számtekbódba dógozik

(#44) Skynet258 válasza -Atis- (#43) üzenetére


Skynet258
veterán

Alapvetően egyetértek azzal amit mondasz (legalábbis azzal a részével, hogyha valamiért fizetek, akkor hadd ne én legyek már a gyökér, mert számon merem kérni), csak az a baj, hogy a tálalásod rossz. Kell kukás, kell kőműves, kell számtechbótos...és igen, kell moziban dolgozó jegyszedő is akár.
A sikert nem ahhoz kell mérni, hogy kiből lesz vállalat igazgató, mert elárulom, akkor mind éhen döglenénk (ki lenne a földműves, gyk. paraszt), és fejünkre omlana a ház (kőműves és társai).
A sikerességről meg annyit, hogy lehet, hogy te most sikeresnek érzed magad, de nem fogsz a jelenlegi szintednél sokkal tovább jutni. Ellenben lehet, hogy egy csóró egyetemista, akit most lenézel, mert jegyszedő, évek múlva mint ügyvéd fog dolgozni, 6-szor annyi pénzért, amit te jelenleg keresel.
Ahogy már más is mondta: az élet nem fekete-fehér, de idővel majd rájössz. Ha nem: na akkor nem leszel soha sikeres ember.
No offense, csak vélemény. ;)

https://geekpulse.hu

(#45) -Atis- válasza Skynet258 (#44) üzenetére


-Atis-
tag

de most komolyan, srácok
senki nem olvassa a homárt?

(#46) gerii válasza Thunderzolee (#36) üzenetére


gerii
addikt

én is ott láttam életem első 3D-s filmjét, a Beowulfot. 2x néztem meg ott.
aztán elmentem az imaxba az Űrállomásra. hát dobtam egy seggest az biztos. a Westend sehol nincs ahhoz képest, ahogy elötte olvastam is. de ekkora különbséget én sem vártam. úgyhogy ha 3D-s filmről van szó akkor csakis imax, persze még semmilyet normális filmet nem vetítenek. pl a Dark Knight-ot se, pedig az ütne. de persze arra már nincs pénz hogy megvegyék a kópiát, szóval marad az ovisagytágító T-rex :O

ja, és amúgy pár barátom is dolgozik, dolgozott a suli mellett pont az arénában, és érdekes dolgokat meséltek főleg a büféről.
pl a "kóla"= csapvíz+szirup+széndioxid
ha valamelyik kifogy akkor tapasztalható a "de szar ez a kóla érzés" :C
a megmaradt popcornt kukászacsiban eltárolják másnapra, szóval aki délelött megy az azt kapja.
Vektorosan élve: Jóétvágyat kívánok :D

[ Szerkesztve ]

(#47) tiv83us válasza -Atis- (#45) üzenetére


tiv83us
veterán

Hogyne olvasnank, aki nem olvassa az nem lehet sikeres, tudjuk.

Viszont az a stilus nem minden esetben osi roman szokas itt a prohardveren.

ps: Viszont ha Ede jon, ot hagyjuk regisztralni :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#48) Racecam válasza -Atis- (#39) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Teljesen reménytelen írni Neked, mert úgysem fogod felfogni, de mégis megpróbálom.
Természetesen elvárható, hogy a pénzedért azt kapd, amit igértek. És az is természetes, hogy amennyiben ezt nem kapod meg, reklamálsz. Ebben nincs vita köztünk.
Ám abban már annál inkább, ahogy ezt előadod. Nem vagy hajlandó meghallgatni a másik fél álláspontját. Pedig még akkor is illik ezt megtenni, a durva fikázás helyett, ami ráadásul egy másik személynek szól, ha úgy gondolod, hogy téged a problémáik nem érdekelnek, azokat oldják meg maguk, te csak szeretted volna jól érezni magad.

Az "aki moziba dógozik..." című szösszenetedre inkább nem reagálok, az magáért beszél. Viszont annyit hozzátennék, hogy aki homárt olvas, az tájékozott nem lehet, legfeljebb egyoldalúan tájékozott. (Olvastam én ott régebben engem, vagy ha úgy tetszik a munkámat érintő olyan baromságot, hogy sírni tudtam volna... :U Tipikusan magyar jelenség figyelhető meg ott, az én mindent jobban tudok, mindenhez jobban értek, rajtam kívül mindenki hülye effektus.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#49) -Atis- válasza Racecam (#48) üzenetére


-Atis-
tag

magyarázkodásként előadja, hogy neki mennyire szar és hogy vip mozi náluk mennyire kurvajó. ettől kinyílt a zsebemben bicska

(#50) -Atis- válasza tiv83us (#47) üzenetére


-Atis-
tag

ja és a sorba illik: aki ph! moderátor, sikeres ember nem lehet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.