Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) wentworth


wentworth
tag

Alin 2 fele touchot talaltam. Feketet es sarga szalagkabelest. Most a fekete van benne de ghost touchol. A sarga szalagkabelest probalnam, az jo lenne bele?

Vi10 32G Q32G221510...

(#3752) Schimi070 válasza wentworth (#3751) üzenetére


Schimi070
tag

Jó lehet az is bele, ha különben ugyanolyan a csatlakozója. Szerintem az újak is elég silány minőségűek, az enyémen már a cserélt is elromlott, Nekem nem volt szerencsém a Chuwival, a digitizer csere után az aksi romlott el, amit rendeltem nem fért bele, utána leesett, a kijelző bánta, ja és a ház is megrogyott, csatlakozók környékén több darab kitört.

(#3753) wentworth válasza Schimi070 (#3752) üzenetére


wentworth
tag

Sajnálom az eseted. Nekem a ghost touchot kivéve bevált. NEked a sárga, vagy a fekete szinu szalagkábeles volt amit cseréltél?

Vi10 32G Q32G221510...

(#3754) mrzed válasza wentworth (#3753) üzenetére


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Van a családban több vi10 is, lassan már két éve.
Az egyiknek elromlott a kijelzője, semmi életjel. HDMI-re kötve viszont látni, hogy megy a gép, az érintőképernyő is működik.
Nézelődtem a neten, 50-60 dollárt azért nem adnék egy kijelzőért.
Ha tudna valaki egy olcsóbb linkkel segíteni, azt megköszönném.
Esetleg, ha lenne valakinek alkatrésznek olyan darab, amin a kijelző még jó, arra vevő lennék.

(#3755) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Sziasztok !

Azt tapasztalom, hogy a gép nem kapcsol be, rádugtam töltőre feltölti, de akkor sem reagál a bekapcsoló gombra. Ha gépre dugom nem látja. Akksi gond lehet ?

Üdv

(#3756) Schimi070 válasza wentworth (#3753) üzenetére


Schimi070
tag

Pár napig nem jártam erre, átváltottam egy Cube iWork 1x-re. 1900×1200 kijelző, 11.6" méret, magasabb fogyasztás és jóval nehezebb. Sárga színű a szalagkábel.
Vizes Tomi
Az is lehet hogy a kapcsoló adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

(#3757) FingR86 válasza Schimi070 (#3756) üzenetére


FingR86
őstag

a kapcsoló nekem is igényli h erőteljesen nyomjam, de ezt leszámítva bekapcsol rendesen.

(#3758) Victoryus válasza Vizes Tomi (#3755) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha nagyon hosszan nyomod akkor se csinál semmit?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3759) GAbre válasza this is life (#1620) üzenetére


GAbre
veterán

Üdv!

Olvastam vissza írásod.
Valaki tesztelte ezt a bios reset módszert lábak érintésével,mennyire megbízható?
Kicsit sok lenne bios chip csere,és ha kevés rizikó van,megpróbálnám előtte ezt.

Köszönöm előre is.

Avatar

(#3760) egopista


egopista
tag

Üdv kedves fórumtársak!
Ha van még valakinek a birtokában egy nem működő Vi10, vagy Vi10Pro, és nem tud vele mit kezdeni, szívesen adnék pár ezer ft-ot érte. Nem baj, ha törött az üveg vagy kijelző, vagy döglött az akksi, vagy alaplap, nekem igazán a műanyag vázra, lenne szükségem. Az egyémé elég tropára ment már a javítgatás során :) Ennek megfelelően nem baj az sem ha hiányos, viszont tényleg nem tudnék érte nagy összeget ajánlani :) Ha valakit érdekel, írjon privátot, köszi!

(#3761) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek elfekvőben védőfóliára a tabra? Karácsonykor tovább akarom ajándékozni, és ott gyerek van, nagyon kéne rá, de esélytelen, hogy megjöjjön addigra.

Aláírás

(#3762) this is life válasza GAbre (#3759) üzenetére


this is life
Ármester

Emlekeim szerint nem mukodott a bios chip lab osszezarasos reset , eeprom iras es bios chip cserevel vegzodott anno a forumtarsunk rossz beallitasanak helyreallitasa .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3763) Flashget válasza Victoryus (#3708) üzenetére


Flashget
félisten

Ma lesz pont 2 éves ami a használatot jelenti és csak a power gomb adta meg magát, de azt megtudták javítani. Nem reagált semmit kikapcsolás után. Ezt leszámítva semmi baja hibátlanul teszi a dolgát napi használatban.

Realme GT Master Edition

(#3764) FingR86 válasza Flashget (#3763) üzenetére


FingR86
őstag

a power gomb nekem is rakoncátlankodik már egy jó ideje, de egyelőre még elég az erőteljesebb rányomás.

(#3766) Victoryus válasza Flashget (#3763) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az jó :)
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3767) Flashget válasza FingR86 (#3764) üzenetére


Flashget
félisten

Nöi kéz kapcsolgatta ki és be aztán az egyik szabályos win leállítást követő másnap nem tudtunk életet lehelni belé. Valamit forrasztottak rajta azóta jó.

Realme GT Master Edition

(#3768) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!

Van egy két éves Chuwi Vi10 tabletem ami eddig tökéletesen működött. De az elmúlt három hónapban már másodszor kapcsolt ki kb. 40-50%-os töltöttség környékén. De nem úgy mint a normál leállás hanem csak elsötétül a kijelző. Ilyenkor nem reagál a bekapcsoló gombra bármilyen hosszú ideig is nyomom. Ha rádugom a töltőt a töltést visszajelző LED sem működik. Viszont kis idő múlva (kb. fél, 1 perc) ha lenyomva tartom a bekapcsoló gombon a tablet bekapcsol és a töltés beindul. Utána a tablet akár töltőről vagy töltés nélkül is normálisan működik attól a töltöttségi %-tól ahol kikapcsolt. Amúgy a mai napig egy töltéssel még mindig 5 - 5,5 órát bír. Kérem adjatok tanácsot mi lehet a probléma ?

(#3769) XtremLor válasza tfklv (#3768) üzenetére


XtremLor
őstag

Droid, es win alatt is elojon a problema?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3770) tfklv válasza XtremLor (#3769) üzenetére


tfklv
csendes tag

Mindig a windowst szokom használni. Nem tudom, hogy droid alatt is előjönne e a probléma. Az az igazság, hogy nem szeretem használni a droidot mert amikor néha használtam (még a probléma előtt) és utána visszaléptem a win-hez mindig probléma volt a winnel, néha nem reagált dolgokra stb. De amikor kikapcsoltam a tabletet és pár perc múlva vissza utána minden rendben volt a winnel. Szívem szerint én a droidot törölném de sajnos nem tudom hogyan kell.

(#3771) Laci.M válasza tfklv (#3770) üzenetére


Laci.M
senior tag

Elméletileg ha felteszed újra a wint és törölsz minden meghajtót akkor eltűnik a droid, de úgy tudom ha mégis kéne valamikor akkor nehéz lesz visszarakni a partíciókat.

Azért várj meg vele alakit aki nálam jobban ért hozzá, hogy megerősítse.

Aláírás

(#3772) dvlac


dvlac
csendes tag

Az Android rendszer törléséhez (én így csináltam):
1. Windows 10 telepítő USB csatlakoztatása, billentyűzet csatlakoztatása >>> Újraindítás és közben Esc nyomkodása >>> EFI USB Device választása bootoláshoz
2. Újra indulás után a telepítő elindul.
3. „Hová szeretné telepíteni a Windows” kérdésnél a partíciókat törölni, de az ESP PARTÍCIÓ (192 MB) MARADJON, mert erről fog majd a felálló rendszer bootolni.

Tehát az ESP partíciót nem szabad törölni a telepítéskor.

dvlac

(#3773) anorche1 válasza dvlac (#3772) üzenetére


anorche1
őstag

Lehet torolni az osszes particiot, telepiteskor ugy is letrehozza a szuksegeseket.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3775) Blue Eagle válasza anorche1 (#3773) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gondolom mindenképp a win10 a cél.(?) Jól gondolom? Win8.1 már nem rúg labdába Nálatok? Tényleg, win10-el miképp szuperál? Jól össze lehet hozni drájverileg?

[ Szerkesztve ]

(#3776) Laci.M válasza Blue Eagle (#3775) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ha először leszeded a drivereket doubledriver segítségével akkor minden rendben lesz. :)

(Persze előfordul pár embernél, hogy mégse) Nekem már az első nap ment fel a 10. Szerintem a 8 használhatatlan katyvasz.

Aláírás

(#3777) Blue Eagle válasza Laci.M (#3776) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az tény, hogy sok mindenben jobb a win10 a nyolcasnál. Tudásban és kényelmi szempontból is. Nálam a mai napig, lassan 2 éve változatlanul üzemel stabilan az eredeti Win8.1+Android 4.4.

[ Szerkesztve ]

(#3778) Victoryus válasza Blue Eagle (#3777) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a win8 sose tetszett, a Chuwin se volt fent csak pár napig. :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3779) wentworth


wentworth
tag

221510-re azota sincs megoldas?

Vi10 32G Q32G221510...

(#3780) Blue Eagle válasza wentworth (#3779) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mire is gondolsz?

(#3781) Victoryus válasza wentworth (#3623) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Erre gondoltál?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3782) wentworth válasza Victoryus (#3781) üzenetére


wentworth
tag

Igen, a touchom azóta sem müködik.
Fekete szalagkábeles van, alin viszont láttam egy sárgát.
Megérné megpróbálni, vagy a driver vezérlő (MYI2C, Silead, stb) nem az érintőn hanem az alaplapon van?
Esetleg elronthatja ha nem olyat veszek bele?

Android alatt érdekes fasza, a driver a rossz.

Hivatalosan, 32GB verzióban, CWI505, 221510-ben sárga vagy fekete szalagkábeles van?
Össze vissza árulják, van aki prohoz (64GB) van aki simát irt a hirdetésébe... Melyik van benne?

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3783) Victoryus válasza wentworth (#3782) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én sajnos nem tudom. Képek alapján ugyanannyi érpár van? Bár ha androiddal jó akkor fizikailag jó, csak valami szoftver baja van. Nekem már nagyon régóta nincs Chuwim.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3784) wentworth válasza Victoryus (#3783) üzenetére


wentworth
tag

Igen, valoszinu szoftveres, de semmi se oldotta meg. Egyszeruen nem jo a myi2c driver

Vi10 32G Q32G221510...

(#3785) farokk


farokk
csendes tag

Ha valakit érdekel,van 1 vi10 32Gb Q3222150800727 eladó nincs rajta oprendszer. kizartam magam a biosbol.
Akksi jó,képernyő alja nem érzékelt.1szer belenéztem és összepakoltam ennyi.

Üdv Kari
Havalakinek kell 8-10ezerért vihető.

[ Szerkesztve ]

(#3786) wjoe válasza farokk (#3785) üzenetére


wjoe
tag

Engem lehet, hogy érdekelne, a többit privátban...

(#3787) farokk válasza wjoe (#3786) üzenetére


farokk
csendes tag

Oké.

(#3788) XtremLor


XtremLor
őstag

Kis Bug ha masnak is gondja lenne a wifi jelszoval.

Hiba:
Android alatt elszal a wifi jelszo, minden ujra indulasnal be kell irni. Idegesito, factory reset segitett csak...de itt egy amit most talaltam.

Megoldas:

Root kell, eloszor is wifi off, majd backup file ami minden alapja, majd torold ki a fajlt, wifi vissza, es meglehet adni a jelszot.
data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
Olyan mintha nem tudna modositani, es ures a regibe csak egy sor szerepel....az ujba persze mar mindent elment, es modosit.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3789) Blue Eagle válasza XtremLor (#3788) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez az hiba csak egy csepp a tengerben ami előfordulhat android alatt. Most nem kimondottan a Chuwi-ra gondolok, hanem úgy globálisan. Az ilyen és hasonló szoftveres bugok minden esetben javíthatók gyári alaphelyzetbe állítással. Egyébként ezt a beavatkozást nem is árt néha elvégezni, pl ha lassulást tapasztal az ember.

Köszi az észrevétel megosztását! :R

(#3790) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek aktuális linkje egy akkumulátor-hoz? Vi10 Pro a delikvens.

A kanál a gyengék villája

(#3791) Pityu88


Pityu88
csendes tag

Sziasztok!

Az új, tavaszi Windows 10 frissítéssel (1803-as verzió Build: 17134.1) vigyázzatok, nekem upgrade után nem ment a hang, a touch, a kártyaolvasó és még ki tudja, milyen driver (Vi10PQ64G221504 eszközön).
A mai napon, az eszközről készített teljes körű DoubleDriver csomagból való visszaállítással sem sikerült életet lehelnem bele*, ezért az előző buildre voltam kénytelen visszaállni.

* Megj.: az eszközkezelő nem lát ismeretlen hardvert, ugyanakkor ha kézileg megpróbálom feltenni pl. a hangot, azzal se jut előrébb szegény.

Kérdés #1 Másnál is előjött ez a jelenség?
#2 A Techtablets-es oldal mennyire up-to-date?
#3 Esetleg essek neki a telepítésnek egy 1803-as ISO-val?

(#3792) GeorgeKK


GeorgeKK
csendes tag

Sziasztok!

Valaki cserélt már érintőpanelt Vi10pro-n?
Lehet, hogy több típus van?
Szerintem én benéztem mert az enyémen keskeny szalagkábel van én meg széleset rendeltem.

(#3793) mrzed válasza Pityu88 (#3791) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem lehetetlen, érdemes vele próbálkozni.
Most "örököltem" a feleségemtől egy Vi10 pro-t 221511xxxx sorozatból. Sajnos a 4.4-es androidot is elkezdték hanyagolni, egyre kevesebb alkalmazás támogatja. Mivel használható főzött romot nem találtam rá, kapott egy új tabot. Tegnap legyalultam az összes particiót a chuwi-ról. Rufus-al gyártott telepítő pendrájvval nem volt hajlandó bootolni, de a MediaCreationTool1803 által letöltött és készített 17134.81 build pennel felment a Win10. A hivatalos két drájvercsomagokból, és az ultimate drivereiből, valamint a techtablets-en elérhető meghajtóprogramokból hibátlanul konfigolni lehetett az OS-t.

(#3794) Air.Wolf


Air.Wolf
csendes tag

Sziasztok!

Keresek olyan szakit aki az OS2Remixet törölné és feltenne nekem egy WIN10-et.
Zalaegerszeg és környékén bárhova elviszem, és szeretném megvárni is, természetesen nem kívánom ingyen.

A delikvens egy CW-Vi10 plus
Build sz.-5.1.1-B2016080801

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3795) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok.

Van egy nem hasznalt chuwi vi10 erintom. (32/64GB)
2015-09-09 FPC-FC106S015-01 sorozatszamu sarga (yellow) szeles szalagkabelel. Akit erdekel uzenetben erdeklodhet. Sajnos nekem nem ez volt a hibam, igy ez megmaradt.
Szemelyesen Debrecenben atveheto, vagy postazni is tudom.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3796) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok olyan problémám adódott, hogy ma kikapcsoltam a tabletet majd délután beakartam kalcsolni és nem tudtam.

Töltés alatt jelez a led de bekapcsolni nem lehet.

Próbáltam a volume + illetve a bekapcsoló gombbal hard resetet de arra sem reagál.

A tabletet kizárólag filmezésre használtam. Mi lehet a probléma?

:(

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3797) Hompi01


Hompi01
tag

Szétszedtem majd a megjelölt részt lecsatlakoztattam majd 1 percel később vissza de nem oldotta meg a problémát.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3798) GeorgeKK válasza Hompi01 (#3797) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Próbáltad nagyon hosszan nyomni a bekapcsoló gombot? Nekem kb 1 perc nyomva tartás után èszhez tèrt. De lehet több perc volt :) alátámasztottam ès úgy hagytam :)

(#3799) mrzed válasza Hompi01 (#3797) üzenetére


mrzed
senior tag

A szélesebbik a kijelző, a másik pedig a érintőképernyő kábele. Ha van hozzá eszközöd, tapasztalatod, akkor a piros és, vagy fekete kábelt kellene leforrasztani egy éjszakára. Viszont nagyon vigyázni kell, nehogy zárlatot csinálj a pákával, és a leforrasztott vezeték nehogy hozzáérjen a nyákhoz.

(#3800) Hompi01


Hompi01
tag

Tehát az hogy a szalag kábeleket kihúzom nem leszek előrébb magát az alaplapi részt kellene áramtalanítanom.

Holnap megpróbálom nagyon, sokáig nyomni ha nem jön be jön a b terv

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3801) wentworth válasza mrzed (#3799) üzenetére


wentworth
tag

az nem az érintő kijelző kábele, hanem a dokkolóé. az érintőé jobboldalt van a képen

Vi10 32G Q32G221510...

(#3802) mrzed válasza wentworth (#3801) üzenetére


mrzed
senior tag

Jogos :R
Lenovo tab-ban cseréltem érintőt, annak a videó mellett volt a csatlakozója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.