Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Lajosnagy17 válasza Yahhher (#4400) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Főleg az internetről gyűjtöttem őket,lehet benne hiba. Írd meg privátban és kijavítom.

Több layer van, váltogasd őket. Egymást lefedhetik.

(#4402) Lajosnagy17 válasza Yahhher (#4400) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Köszönöm javítottam. Copy + Paste volt rossz.

(#4403) frici69 válasza Lajosnagy17 (#4397) üzenetére


frici69
tag

Mivel állami cégről van szó (MVMNet) szerintem nagyon esélyes, hogy valamelyik "érdek közeli" szolgáltató lesz a befutó. Nagyon meglepődnék ha átadná a Diginek.
Nem értem a Digit sem, két éve a falunkon is keresztül húzták az optikát. De semmi mozgolódás részükről a környéken.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4404) frici69


frici69
tag

Egyáltalán lehet olyan település az országban, ahol már végeztek az építéssel? Ha igen, ott működhet a rendszer?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4405) Lajosnagy17 válasza frici69 (#4403) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

MVM csoport most már mindennel foglakozik, lehet hogy a kezükben tartják és nem lesz külön üzemeltető. A Telekomnak nem hiszem, hogy átadják, mert majdnem 50%-os a részesedésük a piacon. DIGI nem hiszem, hogy kaphat.
Most már várom, hogy neki feszüljenek a pápai régiónak és akkor majd láthatóvá válik.

Azért az is érdekes a DIGI egyetlen egy helyre se teszi be a lábát, ahol az MVM fejleszt, de ha jól tudom bérlenek hálózatot az MVM-től. Lehet, hogy megvárják őket, hogy kiépítsék az optikát a falvak között ők majd inkább bérlik.

(#4406) frici69 válasza Lajosnagy17 (#4405) üzenetére


frici69
tag

Személy szerint az árak tekintetében Diginek jobban örülnék. Félek ha valaki más lesz, itt plafon árak lesznek a konkurencia hiányában.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#4407) Lajosnagy17 válasza frici69 (#4406) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A problémát szerintem jól látod, ha Telekom lesz, akkor veled fogják megfizettetni azt, hogy a DIGI-vel versenyképes árakat adjanak Budapesten és a nagyvárosokban, vagy csak egyszerűen ahol DIGI van.

Lehet a Vodafone fog bérelni tőlük, hasonlóan ahogy a Telekomtól is bérelnek.

Nálunk Győr Moson Sopron megyében a 2.5 -szeres árát fizetünk a DIGI-hez képest a Vidanetnek(Telekom 100%-ban tulajdonos), mert nincs konkurencia.

Én is várom a SZIP fejlesztést Keszthely és környékén, de ott még messzebb vagyunk, semmi terv, semmi NMMH engedélyezés ezidáig.

[ Szerkesztve ]

(#4408) placeboHUN1 válasza Lajosnagy17 (#4407) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Az Mvm csak épit vagy valami alvállakozó net-et nem szolgáltat,hát ezek bameg nem sok mindent csináltak de azért kivan írva 2021.12.31-re végeznek soha a büdös életbe hazug fidesz geci banda...

Vidanet 200Mbit 4800ft miért nem jó ez soha nem lesz ilyenem ennyiért itt Vas-ba a digi leszarja ezt a megyét meg a dunántult is..konkurencia falun egy szolgálatató és kész válogatni na még csak az kéne..

Azért ne nagyon éljétek bele magatok mert el lesz halaszva minden 2025-re ezeknek nem lehet hinni...

(#4409) Lajosnagy17 válasza placeboHUN1 (#4408) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Gondolom te is akkor azon a területen laksz, amit az MVMNET-bek kellett volna fejlesztenie Vas megye déli részén és az új dátum 31/12/2021.

Annyit tudunk, hogy van kivitelező, de se terv, se nyilvántartásba vétel az NMHH honlapja szerint.

Nem vagyok biztos benne, hogy nem a Telekom fogja végül befejezni.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#4410) placeboHUN1 válasza Lajosnagy17 (#4409) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Nem én Szombathelyi járás ez Telekom terület talán majd a Full Táv épit egyszer de ez a Telekomnak nem létezik Szombathelytől délre itt még adsl sem volt...
Azért kitartás talán elindulnak csak politikusnak nem kell hinni,ja jövőre választás megint csak ne az legyen mint 2018-ban egész évben a dajcstomi digitálisozott digitális jólét,mi megcsináljuk a SZIP1 2018-végére nem ugy mint az EU stb. aztán megcsinálták ja..

(#4411) trec12 válasza Lajosnagy17 (#4407) üzenetére


trec12
addikt

Ja a Vidanet bazi drága Győrben és környékén (még a Digis győri területen adott akciós áralakt is drágának mondanám). Nincs róla hír, hogy Telekom lesz belőle? Tudom régen volt ilyen szándék de akkor a GVH nem engedte.

[ Szerkesztve ]

(#4412) Lajosnagy17 válasza trec12 (#4411) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

100%-ban Telekom a tulajdonos, konkurencia nincsen, ha jól emlékszem még ugyanazt a székházát is használják. Nem hiába az egyik legprofitálisabb cég. Egyébként Győr-Moson-Sopron megye a Telekomnak valószínű nagyon jó biznisz, optikai kábel szinte mindenütt vagy épül és Vidanet optikával 100%-ban lefedik a megyét.A DIGI is csak Győrben van jelen.
Most néztem talán a 84-es út mellett van még egy-két falu és készen lesznek az összes SZIP fejlesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#4413) trec12 válasza Lajosnagy17 (#4412) üzenetére


trec12
addikt

Én is úgy emlékszem elég sokat fejlesztettek az utóbbi években Győrben és főleg a környékén is. Ezek után lett elérhető mindenhol ktv hálózaton a több száz megabites csomag is.

[ Szerkesztve ]

(#4414) Lajosnagy17 válasza trec12 (#4413) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Most már az 500Mbit is elérhető, de ennek 126 TV csatornával egy tv-re ennyi az alapára. Azért ez nagyon sok.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#4415) trec12 válasza Lajosnagy17 (#4414) üzenetére


trec12
addikt

Na igen ez az. Persze ha jó oldalát nézzük akkor azért ez jó hír, hogy akinek van erre igénye adott a lehetőség, hogy ne csak egy városban legyen elérhető - a fejlesztéseknek köszönhetően - egy ilyen csomag. Gondolom ennek a megtérülését minél előbb szeretnék elérni. De nem csak a net a tv is baromi drága náluk. Na és igen további tv-re további plusz költség. :U

[ Szerkesztve ]

(#4416) Lajosnagy17 válasza trec12 (#4415) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Hegyhátsál

Hegyhátsál, GPON lefedő optikai hálózat építése - meglévő infrastruktúrán 1. ütem (Tervszám: MCK 009/20/1/2)

Az első település az MVMNET Körmend és környéke régióból.

(#4417) kory1987


kory1987
tag

Velence

Értesítés előzetes bejelentés nyilvántartásba vételéről – CS/3764-3/2021 sz. hirdetmény - Gárdony járás optikai felhordó Hálózatok építése, Gárdony - Kápolnásnyék – Velence szakaszok

(#4418) almafa42 válasza kory1987 (#4417) üzenetére


almafa42
aktív tag

Elolvastam a hirdetményt, de nem tudom értelmezni. Mit jelent ez? Jó vagy rossz? :D

[ Szerkesztve ]

(#4419) user12 válasza almafa42 (#4418) üzenetére


user12
őstag

Valami megmozdult - ez mindenképpen pozitívum :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4420) Lajosnagy17 válasza mufuee (#4376) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A Telekom elkezdte beoptikázni a Balaton felvidéket, olyan helyeket is ahol a PR telekom és az Invitel szolgáltat.

Dörgicse, Óbudavár, Szentantalfa, Zánka, Tagyon és Vilonya.

Barnag, Vöröstó engedélyezés alatt, nem tudni melyik cég építi, habár meglepődnék, ha nem a TELEKOM-nak engedélyeztetnék.

Nekem úgy tünik, mindent bekebeleznek.

[ Szerkesztve ]

(#4421) mufuee válasza Lajosnagy17 (#4420) üzenetére


mufuee
csendes tag

Na akkor remélem felénk is történik valami és nem az lesz hogy a PR megint nyert aztán 4 év után visszalépnek :(

(#4422) Berukaa


Berukaa
újonc

https://index.hu/techtud/2020/03/02/azota_is_hozza_az_allam_a_szuperinternetet/ ismét egy év eltelt a cikk írása óta...

(#4423) draco31 válasza Berukaa (#4422) üzenetére


draco31
veterán

Egy nagy ******** az egész, még én is reménykedtem benne, hogy lesz belőle valami. Aztán ha felhívom a nálam nyertes céget, még most sem tudják megmondani, mikor kezdik el az egészet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4424) Lajosnagy17 válasza Berukaa (#4422) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez egy több mint egyéves cikk. Azért valami elkezdődött az MVMNET-nél is.

(#4425) dethroner


dethroner
veterán

Február 4-én érdeklődtem újra a drávanet-nél, hogy mi a helyzet, mikor lesz már valami a hálózatból. Persze csak a szokásos gépi válasz levél jött. Tegnap ismét írtam, kicsit nyomatékosan hogy közel egy hónapja várok a válaszukra, erre ma reggel ezt írták:

Nyírbogát községben várhatóan a 2021-es év végéig megtörténik az átadás.

Kíváncsi vagyok mi lesz, mert a hátralévő 9 hónap alatt meg lehetne váltani egy világot, nemhogy egy már bekábelezett falut rákötni a rendszerre.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4426) Ic3man


Ic3man
tag

Galgahévízen és szerintem a környéken jó 1 órája nincs vezetékes netje a T-nek, de a Mobilhálózat is széthullott.
A Telenor szintén akadozik (közös hálózat), szerintem lehalt a site...
A DIGI ok.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#4427) Túzok22 válasza Ic3man (#4426) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. Se Telekom, se Kalásznet, se voda, se Telenor nem volt hajnali 2-ig, a DIGI tv meg pixeleződött, akadozott,
de most reggelre megjavult minden.

[ Szerkesztve ]

(#4428) Diák66


Diák66
őstag

Én a héten többször is tapasztaltam fennakadást Telenor mobilhálózaton. Jellemzően egy weblap frissítés megoldotta. DNS hibára panaszkodott a böngésző. A KIFÜ állami hálózat (korábban sulinet) is vacakolt. Leterheltek lennének ismét a hálózatok?

(#4429) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nem sok hozzászolás született ezzel kapcsolatban, valaki megtudná erősíteni?

"Sikeresen lezárult a Szupergyors Internet Program utolsó fejlesztési fázisa Ajkán és környékén - 2021.02.23.
Az Invitel Távközlési Zrt. a Széchenyi 2020 Program keretében az ajkai járás területén kilenc településen a közelmúltban jelentős beruházások keretében befejezte a vezetékes hálózat fejlesztését. A beruházások alapvető célja az volt, hogy a térségben minőségi, gyors internetszolgáltatás szélesebb körben elérhetővé váljon a járásban élők és az ott dolgozók számára. A nemrégiben Csehbányán utolsóként megépített hálózat átadásával lezárult projekt során közel 1800 lakossági, üzleti és közintézményi végpont épült ki. Az időközben a DIGI csoport részévé vált távközlési társaság vezetékes hálózatának fejlesztésére 183,46 M Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott."

Tényleg VDSL-re fejlesztettek?

AjkaVDSL
CsehbányaFTTH
FarkasgyepűVDSL
HalimbaVDSL
NyirádVDSL
ÖcsVDSL
SzőcVDSL
ÚrkútVDSL
VároslődFTTH

[ Szerkesztve ]

(#4430) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#4429) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Honnan az idézet? Amúgy ha rákeresel a digi. hu oldalon pl.: Ajka, Béke utca 12. Diginet 1000-et mutat FTTH-val.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#4431) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#4430) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

www.invitel.hu

Városlődön biztos, hogy optika van, de a többi kis helyiségről nincs információm.
AJKA szerintem nem mindenhol optika, csak ahová a DIGI betelepült régebben.

[ Szerkesztve ]

(#4432) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#4431) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Én csak rápróbáltam egy ajkai címre. De Makón lévő optikai lehetőségekről is csak telefonon lehet érdeklődni az Invitelnél.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#4433) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#4432) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Jó lenne, már ha legalább az internetes felületet integrálnák és ahol lehet az ember könnyedén rendelhetnek online.

(#4434) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#4433) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ezt vártam én is, de nagyon nehezen megy ez Digiéknél.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#4435) MZoli11 válasza Lajosnagy17 (#4429) üzenetére


MZoli11
újonc

Szia!
Sajnos igaz, VDSL-re fejlesztettek. Ajkán közben a tömbházas részen a DIGI megcsinálta az FTTB>FTTH cseréket, de kertvárosi részen még az Invitel a VDSL-t csinálta kb 2-3 éve (amúgy egész ajkán elérhető a 1 gigás net telekom koaxon). Csehbányán még nincs bekötés úgy tudom de optika fent van az oszlopokon, Városlődön viszont megvannak már az átkötésekkel is Invitel rézről optikára. Úrkúton speciális a helyzet a a VDSL támogatás 38 igényhelyre szólt, mivel a településen a KIFÜ adatbázis szerint a SZIP1 felmérés idején elérhető volt a min 30 mbit/s internet PR-Telekom koaxon, ez azonban akkor és most sincs így, 12 Mbit/s a max amit tudnak koax hálózaton mivel optikát nem vettek, wifi-n lövik át másik településről és onnan megy ki koaxon az utcákra, de mivel az adatbázis szerint elérhető volt ezért lett VDSL. Amúgy annyit csináltak, hogy a központból kb. 1,5 km optikát behúztak egy elosztóig, de ez az elosztó is csak a település kb 35%-át fedi le, onnan lett is 30-50 mbit/s Invitel rézen. Köröket megfutottam a KIFÜ-vel, szolgáltatókkal, innovációs minisztériummal de sajnos arra nem mondott senki semmit, hogy lehetne szankcionálni, hogy a vállalt 30 mbit/s-et nem tudja biztosítani a szolgáltató (PR-Telekom). Adatbázisba is beküldtem a SZIP-es kimaradók fejlesztése email-re a levelezésem illetve a képernyőfotókat, hogy mekkora sebességek elérhetőek, de választ nem kaptam. Mivel így szerintem a SZIP2-ben sem fog senki vállalkozni, hogy megcsinálja az optikát, ezért marad a várakozás arra, hogy a DIGI "hivatalból" lecseréli az összes Invitel rezet, optikára, de az nem lesz gyors folyamat...
Valakinek van ötlete mit lehetne még tenni az ügy gyorsítása érdekében?

(#4436) Diák66 válasza MZoli11 (#4435) üzenetére


Diák66
őstag

Az a helyzet, hogy ha jól tudom a 30 megabit az nem a garantált volt, hanem elméleti. Az elvárás azt hiszem ez volt: 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec).

(#4437) Lajosnagy17 válasza MZoli11 (#4435) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nyirád és Halimba felé is optikát hùztak, ha jól emlékszem, de ez a VDSL elég gyenge 2021-ben. Ha körbenézek a térképemen, mindenhol optikai fejlesztés van beütemezve az MVMNET által a környéken. Remélhetőleg nem csak terv marad.
A Telekom is csak optikát húz a BALATON környékén, mindenhol ahol PR Telekom van.

Szerintem, csak le akarták zárni a SZIP-et.

Nem tetszik.

Remélem a Zirci régióban ennél jobb lesz és a DIGI elfelejti ezt a VDSL rémálmot. Egyébként meg most sem értem ok mondták mindig, hogy optikára cserélnek mindent. :B

[ Szerkesztve ]

(#4438) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#4437) üzenetére


Diák66
őstag

Hát a zirci járással most ez a helyzet a KIFÜ szerint:

"A Zirci járásban a SZIP keretében hálózatot fejlesztő kedvezményezett szolgáltató (Invitel) jogutódjával, a DIGI Kft-vel a közelmúltban folytatott egyeztetés alapján tájékoztatjuk, hogy a járási projekt befejezésére a szolgáltató végső, tovább nem módosítható határidőt adott meg, amely 2021.12.31."

Jelentsen ez bármit is......

(#4439) Lajosnagy17 válasza Diák66 (#4438) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A szolgáltató magának határozta meg a határidőt?

Ez a 2021.12.31 mintha tényleg az utolsó dátum lenne,mert ezt látom mindenhol.
MVMNET nem csinált ezidáig semmit és ők is ezzel dolgoznak, Drávanet,stb.

Azt értem, hogy COVID 19, de kérem már 4 éve fejlesztenek.

(#4440) MZoli11 válasza Lajosnagy17 (#4437) üzenetére


MZoli11
újonc

Ajkai járásban nem számítok fejlesztésre, napi szinten nézem a nmhh-t, és figyelem a szolgáltatók oldalát, de nem nagyon akar errefelé senki optikát húzni.

(#4441) Lajosnagy17 válasza MZoli11 (#4440) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Megvallva az igazat és látván mennyit kell még beoptikázniuk, el sem bírom képzelni, hogy manapság visszatérnek ugyanoda.
Kíváncsi leszek a zirci, szarvasi járásra, mert ott mintha haladnának. Remélhetőleg az ott élők értelmesebb fejlesztést kapnak.

(#4442) MZoli11 válasza Lajosnagy17 (#4441) üzenetére


MZoli11
újonc

Digitől annyi információt kaptam, hogy "hivatalból" minden invitel rézhálózat ki lesz váltva. De látva azt mennyi van és, hogy haladnak...sok jóra nem számítok....

(#4443) Túzok22 válasza Ic3man (#4426) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. Nálad nem piros a PON led a Sagem-en? Nálam piros és -27, -28 dBm a jelszint pár napja. Csak nálam van hiba, vagy te is tapasztalod?

(#4444) Ic3man válasza Túzok22 (#4443) üzenetére


Ic3man
tag

Szia,
Nálam minden OK. Most épp -18.761dBm az RX Power.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#4445) Túzok22 válasza Ic3man (#4444) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az szuper. Akkor nálam van valami gond. Jelentettem hibára, kijönnek megnézni hogy mi van.

(#4446) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Kaba után Nádudvaron is optikára cserélte a DIGI az INVITEL koax hálózatát. Féléven belül elkészültek Kaba, Püspökladány, Berettyóújfalu és Nádudvar településekkel, előtte Hajdúszoboszló lett kész a tavalyi év elején.

(#4447) KROK640 válasza Lajosnagy17 (#4446) üzenetére


KROK640
veterán

Ebesen is optika lett.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#4448) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Valami elindult a az MVMNET által elnyert Keszthelyi járásban is.

Négy építési engedély jött ki ma:

Vállus, Ligetfalva, Gétye, Bókaháza

(#4449) bizmark6 válasza the.odzsy (#4291) üzenetére


bizmark6
tag

A héten szórólapot raktak a postaládámba.(Gyopárosi kábeltv kft)SZIP keretén belül kínál internetet 350/150 mbps 2990 ft/hó.Gondoltam felhívom őket.Sikerült megbeszélni a dolgokat,meg is rendeltem a bekötést,1 év hűségnyilatkozattal nincs bekötési díj,adják az eszközt is.Azt igérték,hogy kb 2 hét......Ja és pár hónap mulva lesz kábeltv is 120 csatorna 3700ft/hó.

[ Szerkesztve ]

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#4450) the.odzsy válasza bizmark6 (#4449) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Helyileg hol vagy?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.