Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Nyitó

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szóval ezt azt jelenti, hogy az ubuntut 4.5x annyi ember nem tudja segítség nélkül használni, mint a debiant.
akkor melyik a jobb? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Zicokuka válasza bambano (#2) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Windózz

(#4) BoB válasza bambano (#2) üzenetére


BoB
veterán

:C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) Syl válasza BoB (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaj neked! Mit fogsz kapni a Mint-esektől ;]

(#3) Zicokuka

Vindóztíz :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) kopi120 válasza bambano (#2) üzenetére


kopi120
tag

Annak ellenére, hogy van benne valami, övön aluli :D

(#7) F34R


F34R
nagyúr

Hat igen redditen madjnem minden poszt archlinuxrol szol, nincs is ezzel baj ;]

(#8) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Érdekességnek tényleg jó. Amúgy a reddit az tényleg Arch terep, ezek szerint az Ubuntu meg Google+osoké. :P Mi derül ki ebből? Az, hogy eme két közösség tagjai többnyire milyen disztrót kedvelnek.

Az Ubuntut sokan használják, mert hype ott van inkább, nem annyira értem, mert aki nem ért hozzá, de kell neki valami desktop Linux, akkor már ezerszer a Mint javallott, de szó se róla, nálam is legyőzte tegnap az Ubuntu az összes disztrót. Valami ködös pillanatomban ismét felraktam a 17.04-et, de annyira idegesítő volt, hogy kinyírtam valahogy a Jessie-t is és most az egész SSD-t leradírozom, hogy nyomokban se legyen rajta már amúgy is halott DE-s rendszer. :(

Amúgy a DW mérési metodikája egyértelmű, nem is lehetne más, mert honnan tudná, mit telepítek a gépemre. :D

FB-n meg olyan képek is vannak, hogy a bP toronymagasan második.

Hajrá!

(#9) F34R válasza ubyegon2 (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

Teged lefizettek :P

(#10) ubyegon2 válasza F34R (#9) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Le! ;] de most kik is pontosan, mer' már nem emlékszem ?

itt a zubuntuzás eredménye junitylag:

[ Szerkesztve ]

(#11) donmackó


donmackó
őstag

Érdekes a Mint részesedése, én többet vártam volna tőle. Mondom ezt úgy hogy én is Mint-et használok, másodlagos os-nek meg win10 van a gépen. Plusz egy hp minipc-n van Damn Small Linux, de az itt nem rangsorolt/labdába sem rúg.

Release the cable hounds!

(#12) tvamos


tvamos
nagyúr

Az nem úgy van, hogy a Mintesek, azok mind Mintesek, az Uborkás nép meg van Ubuntus, meg Kubuntus, meg Lubuntus, meg bla-bla buntus a dw-on?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13) ubyegon2 válasza donmackó (#11) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes a Mint részesedése, én többet vártam volna tőle.

Szerintem nyomban cseréld le Archra! ;]

(#12) tvamos

Ubuntusok egy kalapban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14) BoB válasza tvamos (#12) üzenetére


BoB
veterán

Így van, minden Ubuntu-nak külön van helye mind a Distrowatch-on, mind ezeken a közösségi oldalakon, de én csak a "sima" Ubuntu-t néztem.

Szóval ettől valószínű még nagyobb az Ubis tábor mert lehet hogy pl. a Kubuntu-sok nem tagkai a sima Ubuntu csoportoknak.

ubyegon2: ahogy írtam, nincsenek :P

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) ubyegon2 válasza BoB (#14) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, rosszul emlékeztem. Mikor változhatott ez meg... :U

Hú, mennyi harakiris lesz nemsoká, ha kampeca lesz a Junitynak. ;]

Amúgy mitől lettél ennyire blogékony a héten?

[ Szerkesztve ]

(#16) tvamos válasza ubyegon2 (#13) üzenetére


tvamos
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17) BoB válasza ubyegon2 (#15) üzenetére


BoB
veterán

Az az érdekes hogy hogy hőbörögtek az emberek amikor bejött a unity, most meg hogy hőbörögnek hogy elmegy ;]

Erre már régebben kíváncsi voltam, és hogy tegnap megírtam a másik bejegyzést megjött a kedvem mégegyhez :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) ubyegon2 válasza BoB (#17) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

hőbörögtek az emberek amikor bejött a unity

Mint ha kötelező lett volna használni! Amúgy már azon dolgoznak, hogy a Gnome-ot unitys kinézetre faragják majd.

Jól van, irkáljál csak, van hol kekeckednem! :D

(ezt a jelszavas blogodat szerinted sem érdemes berakni a Kezdő topikba? - vagy belefér? ha szerinted OK, akkor berakom)

(#19) BoB válasza ubyegon2 (#18) üzenetére


BoB
veterán

Berakhatod, bár egy kezdőt lehet nem érdekel ez annyira.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20) ubyegon2 válasza BoB (#19) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most is csak megkérdezték.
Aki meg guru-szintű, az nem kérdezi meg. Úgyis frissíteni kéne már az Összefoglalókat, szerintem belefér, ha valaki ez alapján elqualibrál valamit, majd téged szid úgyis! :DDD

(#21) donmackó válasza ubyegon2 (#13) üzenetére


donmackó
őstag

Nem a népszerűség miatt írtam. Csak mindenhol az nyomják hogy akár win helyettesítő is lehet/könnyen tanulható stb. Az Arch-ot meghagyom másoknak. ;]

Release the cable hounds!

(#22) ubyegon2 válasza donmackó (#21) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

akár win helyettesítő is lehet/könnyen tanulható stb

Ez így is van. Valami miatt neked nem jött be ezek szerint. Ha most azt mondod, hogy nulláról indulva nem könnyen tanulható a Win10-hez képest, akkor holnap esküszöm felrakok egy winx-et. ;]

(#23) UnA


UnA
Korrektor

Régebben a Wikipédia statisztikája volt a leghasznosabb, de sajnos ők már nem adnak ki újabbat 2015. június óta. Akkor az Ubuntu volt toronymagasan az első a Linuxok közül, szerintem ez nem sokat változott.

Ha a legnagyobbak (Google, Facebook, Microsoft, Amazon) adnának ki statisztikát, akkor azt lehetne relevánsnak tekinteni, de enélkül csak a találgatások maradnak.

(#24) Lacc


Lacc
aktív tag

Lehet az Ubuntu azért ilyen magas a grafikonokon, mert bele van kalkulálva Container Image fájlok is, mint a Docker és Vagrant, ahol az Ubuntu toronymagasan vezet.

(#25) tvamos válasza Lacc (#24) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg van pár gép (példa okán egyes Dell modelek) amit Ubival adtak a gyártók. Nem tudom, hány perc használat után lettek ezek legyalulva, és felinstallálva a (már meglevő) dobozos ablakokkal...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26) BoB válasza Lacc (#24) üzenetére


BoB
veterán

Az én írásomról beszélsz, vagy a hozzászólásod felett lévő linkelt weboldalról?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27) Lacc válasza BoB (#26) üzenetére


Lacc
aktív tag

Tiédről, ha a hszről lenne szó, akkor arra nyomnék egy válasz gombot ;).
Nem kötekedni akartam, félre ne értse senki, csak mivel aktívan használok container-eket (Docker és Vagrant) a DevOps miatt, én úgy láttam, hogy itt főleg az Ubuntu a nyerő (olyan fejlesztőknek is, akik inkább kényszerből foglalkoznak a devops-sal), és ebben eléggé lekörözi a többi disztrót. Ez az én észrevételem, ott van még például az OpenStack is.

(#28) totron


totron
addikt

Újhullámos fos marad mindig is a szememben az Ubuntu. Leggusztustanabb, mikor a fanboyok nem akarják észrevenni az ordító bugokat és a falkaösztön vezérelte agyukkal ferdítik a valóságot. Lehet úgy is letenni valami mellett a voksot, hogy látjuk és nem vitatjuk el sem a hátrányt, sem az előnyt. Ha ez a faktor nem létezne, nem tudom hogy alakulnának a statisztikák. De ha nem létezne is, akkor is érzelmi döntés sokszor, ami meg együtt jár a falkaösztönnel is, a legtöbbeknél.

(#29) UnA válasza totron (#28) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet "újhullámos fos", de nálunk több gépen is probléma nélkül működik - szóval mi kell ennél több?

@tvamos: Nekem van ilyen Dell gépem, azóta is Ubuntuval megy.

(#30) tvamos válasza UnA (#29) üzenetére


tvamos
nagyúr

Te vagy az udito kivetel itt a forumon. Inkabb arrol szolt egy idoben a Dell totyik, hogy hogyan installalom a gepre a dobozos windowst...
Amugy te is ilyen sz@rnak latod az ubit, mint a mintesek? En nem nagyon latom ezt a sog bugot, persze nem ertek hozza, csak hasznalom. Te lecserelted a unity-t masra?
Amugy itt a cegnel tobb kollega hasznal ubuntut unity-vel, es ok nem panaszkodnak. Eggyik disztro a masik...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31) BoB válasza Lacc (#27) üzenetére


BoB
veterán

Akkor javaslom olvasd is el az írásom, mert szóba sem került semmiféle image fájl meg telepítések. Még egyszer nem akarom leírni itt is mi szerepel a grafikonokon.

De ha csak a képeket nézted, akkor is gyanússá kellett volna hogy váljon az y tengely "fő" felirata, na meg facebook, stb.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#32) cami][us


cami][us
senior tag

Ez az amit mindenki sejtett, csak nem tudott.

(#33) BoB válasza tvamos (#25) üzenetére


BoB
veterán

Szintén neked is, ennek semmi köze a telepített OS -ek számához. Ez a felmérés az aktív közösségek (értsd ember) számára vonatkozik. Attól mert valaki előtelepített gépet kap még nem fog az Ubuntu facebook csoporthoz csatlakozni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#34) Syl válasza totron (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt bezzeg ügyesen elhallgatod, hogy az ilyen "falkaösztönös, fanboyos megmozdulás" mindig az után kezdődik, hogy valaki lesz*rozza (vagy jelen esetben lefosozza) az Ubuntut :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Lacc válasza BoB (#31) üzenetére


Lacc
aktív tag

Elismerem, hibáztam. :P

Viszont én a grafikon y tengelyét nem tartom reálisnak, :U gondolj csak bele, egy francia, vagy spanyol a helyi ubuntu-s facebook csoport tagja lesz, nem pedig egy nem hivatalos angol nyelvű 50.000 fős csoport tagja.
Nekem ott vált az egész grafikon gyanússá, amikor az látom, hogy a többek által használt Facebook-nál kevesebb az ember szám, mint a kevésbé használt Google+-nál

Értem, én, le van írva, hogy csak egy csoportot vizsgáltál, de az FB-nél nem lehet egy csoportot kiemelni, ma már nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#36) BoB válasza Lacc (#35) üzenetére


BoB
veterán

Írtam hogy csak a legnagyobb csoportot számoltam. Az meg hogy Google+-on nagyobb a részesedés egyáltalán nem gyanús. Pl. ezt én is aktívan használom míg facebook-ot soha.

Google+ -on is van ahol több csoport van. Viszont nem fogom megkeresgélni az összeset amikor x y nyelven adogatnak nekik nevet (nem is lehet). Ha adsz admin hozzáférést a Google, facebook meg Reddit szerevrekhez, összeadom gyorsan :P

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37) totron válasza Syl (#34) üzenetére


totron
addikt

Mint szamaritánusi lélekjellemző? Nem értem miről beszélsz, komolyan. Nem szokásom elhallgatni. Unának tulajdonképpen igaza van. Nem kell túlgondolni, használni kell. Ám azért azt lássuk be, a linuxos userek döntő többsége erősen hajlamosított a tweakelésre. Olyan ez, mint az intelligens ember, meg az ellentéte. Az előbbivel esetlegesen felmerülő problémákat, véleménykülönbségeket is simán megugrasz, utóbbival a normális hangnem az első félreérthetőségi pontig tart = aki böngészésre használja csak és egyszerűbb hálózati műveletekre, nyilvánvalóan nem fog szembesülni egy hanyag kiadás bugjaival. De én csak azt mondom, hogy ami a felszínen jó, az koránt sem biztos, hogy beljebb is az. És ezért nem vagyok hajlandó szarul érezni magam.

Az üdítő kivétel meg olyan dolog, hogy nem csak annak kellene a jófejnek lenni, aki a jó hírt hozza, a rossz hír hozóját meg... Felhasználási módtól nagyban függ, kinél mi jön elő. Sokan a Fedorát is istenítik, közben meg bőven felkúrja az agyat (véleményem szerint lehet úgy is innovatívnak lenni, hogy közben alaposak vagyunk). Nem feltétlenül elhallgatás vagy csőlátás miatt, hanem ki erre, ki arra használja fel az adott disztrót (ez nem menti a fanboyok elvakultságát). Mindenkitől elnézést kérek, akinek az Ubuntu a szíve csücske, engem az az emberi tulajdonság zavar, amit rendre szemellenzősségnek és falaösztönnek neveznek.

(#38) BoB válasza BoB (#36) üzenetére


BoB
veterán

Ja kifelejtettem, hogy a Facebook keresője konkrétan egy rakás sz@rt nem ér, már ezzel is pillanatok alatt felb@ssza az agyam az a retek oldal.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39) cami][us válasza BoB (#38) üzenetére


cami][us
senior tag

IRC-n is körbekérdezhettél volna pár embert.

(#40) BoB válasza cami][us (#39) üzenetére


BoB
veterán

Gondolom viccnek szántad, de annak nem elég jó :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) totron válasza BoB (#40) üzenetére


totron
addikt

Mára a geekek is facebookizálódtak.

(#42) UnA válasza totron (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Nézd, lehet ezt hosszan méregetni, de én sem ismerek 100%-os oprendszert :)

Ezután nem marad más, csak az, hogy eldöntöd, mi felel meg az igényeidnek, és azt használod.

(#43) tvamos válasza BoB (#33) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amikor megvettem a HP gepem, SUSE Enterprise volt rajta, fel is iratkoztam valami csoportokba. Elotte eszembe nem jutott volna. Azota mar leiratkoztam. Bocs, en magambol indultam ki.
Meg fenn vagyok a Facebookon is a Peppermint csoportban, mert volt az egyik gepemen, onnan mondjuk nem toroltem meg magam...
Mind a ket gepen Ubuntu van most, mert azt meg en is fel tudom telepiteni. (Rohadtul nem ertek hozza.)
Csak kozben mar nem tudom, minek irkalok.

(#34) Syl válasza totron (#28) üzenetére
Nem is ertem, mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44) Syl válasza tvamos (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom. Talán olvasd el az első, beköszönő mondatát.

(#37) totron

"A háború úgy kezdődött, hogy a másik visszalőtt"
Ha egy Linux Mint, Windows 10 vagy OSX topikba azzal köszönsz be, hogy szerinted az a rendszer fos, ott is gyorsan szembetalálod magad a "falkával"...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) totron válasza Syl (#44) üzenetére


totron
addikt

Ja értem. Nem, amire gondoltam, hogy terjed a hír, és a hírértéke adja a jóságát, nem pedig a tényleges attribútumai, használhatósága. Nem összekeverendő a kettő.

(#46) BoB válasza tvamos (#43) üzenetére


BoB
veterán

Így már értem mire gondolsz. :K

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#47) tvamos válasza Syl (#44) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs! Lemaradt a kacsintos szmajli! ;) Ertem en, mire gondolsz.

(#46) BoB válasza tvamos (#43) üzenetére
Nem mindig sikerul megfogalmaznom jol, mire gondolok. Bocs!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48) cami][us válasza BoB (#40) üzenetére


cami][us
senior tag

Azért próbáld meg. Shitteren is lehet próbálkozni.

(#49) agy73p


agy73p
senior tag

:R

(#50) Dave™ válasza totron (#28) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ilyen elitista lekezelő szemlélet nem nagyon vezet sehova. Az Ubit lehet nem szeretni, de hatása a desktop Linuxok világára eléggé megkérdőjelezhetetlen. Személyes példám: rengeteg mást is próbáltam, és nekem továbbra is ez jön be a leginkább. Hibátlanul megy több különböző hardveren, ugyanolyan jól tudom használni asztali gépen, laptopon vagy épp tableten, ezt sok disztribúcióról már nem lehet elmondani. Ha a Debian vagy az Arch lenne a "Linux", akkor valószínűleg nem váltok és maradok Windowson. Nekem nagyon sokat adott az Ubi és hálás is vagyok érte.

(#51) Syl válasza Dave™ (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

Aha! Szóval te vagy a falkaösztönös fanboy! Tudtam én! ;] :DDD :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) bambano válasza Dave™ (#50) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"hatása a desktop Linuxok világára eléggé megkérdőjelezhetetlen.": mint a spanyol náthának...

"valószínűleg nem váltok és maradok Windowson": jól látod te is, ez a buguntu legnagyobb bűne.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) Dave™ válasza bambano (#52) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tehát szerinted a Linux desktop vonalon egy szűk közösség "játszótere" kellene, hogy legyen, a többiek - akik nem akarnak kellőképpen elmélyedni benne - meg így jártak. Örülök, hogy nem rajtad múlik és van választási szabadságom.

(#54) ubyegon2 válasza Dave™ (#53) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehát szerinted a Linux desktop vonalon egy szűk közösség "játszótere" kellene, hogy legyen

Nem csak bambano szerint, ez az általános 'linuxguru' félelem egyre erősebben tetten érthető, a Linux elwindózosodásától félnek. Valamennyire őket is meg lehet érteni, számukra csak addig előny a fene nagy szabadság, amíg ez a titok nem szabadul fel és nem válik mezei home userek által is kezelhető valamivé.

Azt vallják, hogy mindenki azt csinálhasson, amit akar, no de hohó, álljunk csak meg, wineseknek csinálnak egyre több desktop disztrót!?? :((( No, ez már mégis csak sok!

Nyugi guruk, az LFS még mindig megmarad nektek! :DDD (persze ennyire azért nem szerettek legózni ti sem)

Amíg az Ubuntusok meg a Mintesek cikizik egymást, addig ők az összeset fejlesztőstül, felhasználóstul megsütnék forró zsírban! :D

Arról nem is beszélve, mit gondolnak az ősdebianosok a laikus winidiótákról, akik Debiant használnak desktop disztrónak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55) totron válasza Dave™ (#53) üzenetére


totron
addikt

Nem elitizmus. Nem használom fel preztizsre vagy hovatartozás kifejezésére a disztrókat (mi vagyok én, kiborg?), de értem miért ez volt a reakciód (feltételezem): nem a szűk közösség témája van itt, mindig infantilisnek tartottam, mikor a gépen nevelkedett gyerek görcsösen szorítja magához az infót, mert anélkül nem érne semmit az életben, így igyekszik minél speciálisabb rétegtudtás magáévá tenni vagy annak látszót és ha valaki segítséget kér, szándékosan kerülőutakra viszi, hogy saját magát felkent, digitális apostolként szerepeltethesse. No way.
Az alapfilozófia zavar, hogy mindenáron Windowsként akarják használni és eladni a Linuxot. Értem, így tud tovább élni mainstream mivoltában és terjedő mivoltában és meg is értem. Azzal viszont nincs bajom, ha valami olyan irányú trendet vesz fel, amit történetesen nem érzek magaménak, nem erről szól. Hanem, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal, a hype nem jósági mutató, hanem egy közösségi- vagy marketingszellem megnyilvánulása, teljesen elkülönítendő a leprogramozott, megálmodott, kivitelezett végproduktumtól magától (legnépszerűbb nem egyenlő a legjobbal). Innentől lehetne akármilyen téma, engem ez az oldala zavar. Ha ezt most sikerült átadnom, akkor értesz. Prekoncepcók nélkül sokkal sikeresebben lehet beszélgetni.
Nyilvánvalóa nem mindenki igényel pofás, jól optimalizált, szépen kitalált háttérmegoldásokat, amik a színfalak mögé kukucskálókat előszeretettel gyönyörködtetik, van, akinek a csak menjen és desktopra legyen jól kihegyezve kell. Csak az ne legyen belőle, hogy nekem is gépház vagy hasonló, többszörösen átalakított és lebugyulított szóval kelljen nevén nevezni a beállításokat csokorba szedő szekciót (amire amúgy csak a windowsos szemlélettel van szükség, mert ugye hol marad akonfig fájlok editálásának szépsége akkor, egyáltalán nem kötelezően bonyolultabb), s ne kelljen hallgatnom, hogy attól, mert valaminek épp keletje van, az attól jó, mert keletje van. Annyi ráció van a dologban, hogy olyan megoldásokat könnyű átadni, amit haver is tud, mert otthon van benne, kitapasztalta, de ő is olvasta valahol, mert volt róla infó, így egy öngerjesztő kör alakul és felfut 1-1 felkapott disztró. Egyben ez általában annak is a mutatója, hogy ha valami 2 műveletnél bonyolultabb, az már szar. Nem adott pillanatban a user számára sok vagy bonyolult, hanem ettől szarnak nevezi. Gugliról egy az egyben kimásolt parancssor-készleteket paste-ol a konzolba. Biztos megvan annak is a maga sikerélmény-faktora, de jóval silányabbnak gondolom, mint mikor te tabolod ki a parancsot (útközben megismered, kilistázza a többit is), te klattyogod magadnak az igét, aprókat lépdelve a megoldás felé (csomó elbaszott és hanyag logikákon keresztül sok esetben) vezető úton.
Most épp Fedora fut, mert fényévekkel jobb az egérkezelése egy ilyen téren konfigurálatlan Debiannál, a Gnome3 is jóval plasztikusabb és flottabbul műküdik, mint az Xfce, nincs erőm szarakodni. Így van megoldandó a másik rendszer alatt majd, mely jó időtöltés és tanulás lesz.
Nem volt célom minden Ubit használót ekézni, de hajlamosak rendre előbukkanni a fentebb vázolt attitűdök. Elnézést, ha fellengzős szar voltam, én így tudom előadni. Ettől a gondolataim még selymesek és jóindulatúak.

(#56) ubyegon2 válasza totron (#55) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most épp Fedora fut, mert fényévekkel jobb az egérkezelése egy ilyen téren konfigurálatlan Debiannál, a Gnome3 is jóval plasztikusabb és flottabbul műküdik

:D

Van, akinek ennyi elég is, csak az kell, hogy minden működjön. Nem mindenki hajt még ezen felül a sikerélmény faktorra. :P

Az, hogy kinek melyik disztró lesz a bejövős? Gondolom az, amivel először mindent meg tud oldani és tetszik a felülete is. Nem értenek hozzá, de használni akarják? Na bumm! Mindennel így van ez, ha nő az érdeklődés valami iránt, azt felesleges csili-vilikkel telerakják, ilyen a világ. Egy jobb autó vagy telefon funkcióinak hány százalékát ismerik, képesek használni az emberek...mégis ezel miatt veszik meg sokan.

(#57) Dave™ válasza totron (#55) üzenetére


Dave™
nagyúr

És miben más, Windows-osabb szerinted egy Unity-s Ubuntu, mint egy Gnome 3-at futtató Fedora? Mert a felhozott beállítások pont nem ilyen.

(#58) tvamos válasza Dave™ (#53) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit én nem értek, hogy nekik azért ott van a Debian, meg sok más ismételten nevű disztro, nem akarja senki zavarni a játszóterük, illetve, ha nem csak hangnemberek lennének, és tényleg olyan sokan vannak, miért nem csinálnak saját disztrot? Akkor az lehetne systemd mentes, meg mittudom én milyen. Félreértés ne essék, én tisztelem őket, hasznos tagjai a közösségnek, én meg nem, csak mégis...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59) Dave™ válasza tvamos (#58) üzenetére


Dave™
nagyúr

Systemd-t sem az Ubi miatt lett, előbb volt a Debianban. Szerintem is teljesen jól megfér a két csoport egymás mellett a gyakorlatban.

(#60) BoB válasza Dave™ (#59) üzenetére


BoB
veterán

Nem kell velük foglalkozni. Én mindig mondom nekik hogy irány a BSD mert azt még nem használják annyian és akkor különlegesebbnek érezhetik magukat, de mindig maradnak itt a nyakunkon ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61) Dave™ válasza BoB (#60) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem fogom magam rosszul érezni tőle, ne aggódj. Elégedetten használom továbbra is, ahogyan eddig is tettem.

(#62) tvamos válasza Dave™ (#59) üzenetére


tvamos
nagyúr

Systemd-t sem az Ubi miatt lett, előbb volt a Debianban.
Tudom, hogy előbb volt a Debianban.

Szerintem is teljesen jól megfér a két csoport egymás mellett a gyakorlatban.
Igen, megferhetne, de mégis folyton meggy a sárdobálás, és mindig valaki elkezdi.

BoB
Én mindig mondom nekik hogy irány a BSD mert azt még nem használják annyian és akkor különlegesebbnek érezhetik magukat
De látod, nem értik a viccet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#63) Dave™ válasza tvamos (#62) üzenetére


Dave™
nagyúr

A sárdobálás ellenére sem változik semmi, mindenki ugyanazt használja mint eddig. Tehát a szájkarate ellenére megférnek egymás mellett.

(#64) BoB válasza Dave™ (#63) üzenetére


BoB
veterán

[link]

Linus Torvalds az Ubunturól:

"[…] the thing Ubuntu did so well was make Debian usable."

(magyarul: amit annyira jól csinált az Ubuntu az nem más mint hogy a Debiant használhatóva tette.)

Ez csak egy kiemelt rész, kontextus nélkül semmit nem ér, de az egész cikket nem akarom lefordítani. Viszont ő örül hogy az Ubuntu sok embernek elérhetőve tette a linuxot.

Amúgy Fedora-t használ. :))

Lehet itt arcoskodni, de azért az ő véleményét lehet többre tartom mint anonymus kispistáét erről a fórumról :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#65) tvamos válasza BoB (#64) üzenetére


tvamos
nagyúr

Viszont kiemelted azt a reszt, ami a sardobalast gerjeszti. Hat ez szuper! :DDD :O ;] :P

(#63) Dave™ válasza tvamos (#62) üzenetére
A sárdobálás ellenére sem változik semmi, mindenki ugyanazt használja mint eddig. Tehát a szájkarate ellenére megférnek egymás mellett.
Ja ertem, hogy ez ilyen... feszultseg levezetes, hogy "ma beszolt a fonokom amunkahelyen, en meg beszolok az ubunusoknak, mert nem ertenek hozza!"

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66) ubyegon2 válasza BoB (#64) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha ezt írta ez a Linus mester az Ubunturól, akkor mit írhatott a Mint-ről! :Y

Egyébként nincs itt a topikokban semmi gáz, szerintem teljesen normális mederben folyik minden, még akkor is, ha vannak négyzeteltérések kockákkal vagy fanokkal.

Elég csak benézni a FB Linuxos oldalakra, ahol kíméletlenül letarol minden kérdést, véleményt a nagy Hunux (aka bP). Stílusuk alapján meg sem lep, hogy orbmányunk nemzeti OS-t akart belőlük csinálni! Ahogy látom nekik a fő galád az Ubuntus népesség, de a Debianos parancskészletet is leidiótázták egy cikkben, mert csak az ékezet nélküli magyar parancs az igazi.

(#67) tvamos válasza ubyegon2 (#66) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem megyek oda, mert idegesit az a tarsasag, nem akarok meghalni agyverzesben. ;)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68) totron válasza Dave™ (#57) üzenetére


totron
addikt

És miben más, Windows-osabb szerinted egy Unity-s Ubuntu, mint egy Gnome 3-at futtató Fedora? Mert a felhozott beállítások pont nem ilyen.
Egy Ubis gyermekkel belefutsz olyanba, hogy a "parancsor elavult", Fedorással már annyira nem. Míg az Ubusta a bugot is addig magyarázza, amíg featurévé nem lesz, addig a Fedora/más, nem hype kiadást használó csak konstatálja azt, esetleg bosszankodik, de nem próbálja a tényt megmásítani, csak azért, hogy tovább imádhassa imádott választottját (már-már Mac fanboy-i mélységek). Biztos megvan ennek is a szerepe a személyiség fejlődésében, de az ilyen ordító disszonanciák a véleményekben, személyiségjegyekben nálam kiverik a biztosítékot.

Többinek: hát srácok, nektek aztán van értelme kifejtményt írni.. Kiveri a szemét, de fújja tovább az előre jól bekészített prekoncepciót. Most mondjam, hogy ez is linuxos user-jellemvonás? Hagyjuk.

(#69) ubyegon2 válasza totron (#68) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez tetszik! A Fedorások teljesen normálisak, a többiek torzult személyiségűek.

A mindenki a maga lovát dicséri úgy látszik nálad is pont úgy működik, de mások ugyanezen okból torz lelkületűek! :DDD

Nem lenne hülyeség még elküldés előtt lecsekkolnod, hogy amit írsz, abban nincsenek-e ilyen rúzsaszin-szemüveges effektek, mint amik ellen írod a hsz-t! ;)

(#70) tvamos válasza totron (#68) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hagyjuk mar! A Fedora a Pottering jatszotere, akitol a rossz dolgok jonnek. (O a mumus!)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71) Dave™ válasza totron (#68) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ne általánosíts, felesleges. Nálam pl. tökre mellélősz vele, és nem vagyok vele egyedül. A "wall of textért" meg tényleg kár, ha röviden annyi a lényege, hogy az Ubisok lámák, a Fedora felhasználók meg a master race. Használd nyugodtan azt, csak ne nézz le másokat, bármit is használnak.

(#72) bambano válasza Dave™ (#53) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha a linux desktop vonal ára az, hogy a linuxból windowst csinálnak, akkor ne legyen linux desktop vonal.

"Örülök, hogy nem rajtad múlik és van választási szabadságom.": csakhogy nekem meg egyre inkább nincs választási lehetőségem.

Azzal, hogy elwindowsosítják a linuxot, a technológia iránt teljesen érdektelen és ignoráns tömegek próbálnak meg áttérni windowsról linuxra és követelik, hogy a linux is legyen windows. Ők nem egy unixot akarnak, hanem egy windowst linux kernellel. Emiatt egyre több olyan funkció van a linux disztrókban, aminek az alapötlete a windowsból jött, ráadásul rosszul leprogramozva. De mivel próbálják windows felé vinni a desktopokat, így még többen akarnak áttérni. ez pont ugyanolyan ördögi kör, mint sok más.

Ezzel az a gond, hogy régen, amikor a linux még rendes unix volt, akkor azoknak, akik windowst szerettek volna, volt a windows, azoknak meg, akik unixot, volt a linux. mindenkinek jutott.

most meg, amikor a linuxból windowst akarnak csinálni, azoknak, akik windowst szeretnének, jut két oprendszer: a linux meg a windows, azoknak meg, akik unixot, nem jut semmi.

ez szerinted a korrekt választási lehetőség? az ubuntunak kimagaslóan sok bűne van abban, hogy egy korrekten leprogramozott unixból egy szarul megcsinált windows utánzatot csináltak linux területen.

csak mondanám példaként, hogy azoknak a tökös gyerekeknek, akik élve hazajöttek a Hold mögül egy felrobbant űrhajóval, nem voltak értesítési buborékok meg csempék a műszerfalon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) BoB válasza bambano (#72) üzenetére


BoB
veterán

Ha szerinted a Linux egyenlő a windows-al, és már nincs számodra unix, tévedsz. Ott vanneked a BéjeSD. De ezt te is tudod csak folyton hisztizel :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#74) ubyegon2 válasza tvamos (#67) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én se szívesen olvasgatom az ilyen agresszív arcletépős hozzászólásokat, de a legutóbbi nem a bP csoportban volt, hanem a LME - Linux-felhasználók Magyarországi Egyesülete csoportban. Nem nagyon értem az ilyen -Ha debian alapú linuxot használsz kezdetű írásaikat a bP-fanoknak.

Az a fixa ideájuk, hogy minden disztrónál jobb a bP és az Ubuntu épp a népszerűsége miatt van az első helyen náluk az utálomőket-listán.

Én már annyira megszoktam az apt csomagkezelés parancsait, hogy nem is tudom megjegyezni a sudo apt install vlc helyett a telepites vlc parancsot, másnál is így van ez, gondolom, ettől ők még nyomják ezerrel, hogy az utóbbi mennyivel jobb.

(#75) bambano válasza ubyegon2 (#54) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Valamennyire őket is meg lehet érteni, számukra csak addig előny a fene nagy szabadság, amíg ez a titok nem szabadul fel és nem válik mezei home userek által is kezelhető valamivé.": ez nem titok kérdése.

Az internet manapság gyakorlatilag linuxból áll. Pont. Bizonyítás:

- valamelyik nap egy kolléga egy Cisco ASA cucc lecseréléshez kért segítséget, emiatt megnéztem a doksiját. A Cisco a licenszelési követelmények miatt közzétette a firmware-ben felhasznált szoftverek listáját: minden volt benne, amit egy samba alapú tartományvezérlős szerverre tennél.
- két termékfajta terjed nagyon mostanában az isp-knél: a mikrotik meg az ubiquity. a mikrotikről lehet tudni, hogy linux, a ubiquitybe meg be lehet ssh-zni és megnézed konkrétan.
- a kábelmodemek közül is több van, amin linux fut
- az összes netmegosztó router, amit megveszel otthonra, mind linux
- a menedzsment rendszer egy-két kivételtől eltekintve mindenhol linux volt, ahol eddig láttam. A kivételek freebsd és solaris volt.

Következmény: gyakorlatilag nem tudsz úgy semmit se csinálni a neten, hogy legalább egy linuxon át ne menjenek a bitjeid.

Most csináljunk egy gondolatkísérletet, adok két választási lehetőséget, válassz (a választást előfizetői szemszögből tedd meg, vagyis nem téged érint, ha valami bonyolult):
1. az eszközökben 4.11-es tudásszintű kernel van, systemd-vel meg hasonló marhaságokkal, ami időnként megrohad, de legalább szép grafikonokon és értesítésekben látod, hogy megint megállt, emellett grafikus klikkety felületen tudod konfigurálni és a szükséges python meg hasonló cuccok miatt 16x akkora flash van benne, drágán.
2. az eszközökben 1.2.13-as tudásszintű kernel van, amit a mai hardverekhez modernizáltak, és fekete mágia a konfigja meg a menedzselése, de MINDIG MŰKÖDIK.

Következmény2: ha a linuxot elcseszik, a te internet elérésed rosszabb lesz. esetleg drágább.

És akkor most itt a pont, amikor saját jól felfogott érdeked alapján eldöntöd, hogy melyik legyen. A döntésed ne az alapján hozd, hogy én mit írtam ide, meg nekem mi a jobb, meg mennyire gondolsz hülyének miatta, hanem csak az alapján, hogy mennyit akarsz internetezni és mennyiért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) bambano válasza BoB (#73) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

láttál már közelebbről bsd-t?
ha egyszer ráérsz, tegyél fel bare metalra pcbsd-t, az a freebsd desktop verziója. majd rájössz :P

van már rendes multithreaded network stack benne?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) BoB válasza bambano (#75) üzenetére


BoB
veterán

Mindig ide lyukadunk ki mert mindig saját magadra vetíted le a dolgokat (pontosabban a munkádra).

Mikor mondta azt Linus Torvalds, hogy a Linuxot azért hozta létre, hogy az ISP-k, meg routerek meg modemek használni tudják ennek megfelelően kicsi, bombabiztos szuperegyszerű OS legyen?

Amikor elkezdte hobbiszinten, akkor is a személyi számítógépén használta.

FreeBSD-t használtam, és pont nem a multithread-ed network stack érdekel egy asztali PC-n. :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78) bambano válasza BoB (#77) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha nem magamra vetíteném ki a dolgot, annak van egy orvosi szakirodalomban ismert szakszava: skizofrén.

Egyébként pedig szerintem az a normális, ha az ember úgy nézi a folyamatokat, változásokat, hogy mik az előnyei és a hátrányai. Hogy másik oldalról hozzak példát: mi az előnye a w8-ban a csempéknek és mi a hátránya. A júzerek annyira utálták, hogy vissza kellett lépni róla.

A folyamatos változás erőltetésével mindenkitől elvárnak egy csomó munkát, hogy megtanulja az újat. miközben lehet, hogy előnyt nem hoz, akkor meg csak pénzkidobás.

"FreeBSD-t használtam, és pont nem a multithread-ed network stack érdekel egy asztali PC-n": pedig érdekelhetne, mert ha én lecserélem a linuxot a routereimen freebsd-re és ettől neked rosszabb lesz az internet szolgáltatásod, akkor szomorú leszel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) BoB válasza bambano (#78) üzenetére


BoB
veterán

"Ha nem magamra vetíteném ki a dolgot"

De nem tudom feltűnt-e, hogy a fórumozók nagy része (és a jelen topic hozzászólók szerintem 100%-a) asztali használatról beszél. Lehet hogy téged más érdekel, de minket az nem érdekel. Így hiába érvelsz itt.

A csempe egy teljesen más kérdés. Az nem motorháztető alatti dolog.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#80) Dave™ válasza bambano (#72) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én nem látom a közös pontokat az Ubuntuban meg a Windowsban, mondj már párat kérlek. Ha az a probléma, hogy nem kell sources.list fájlt szerkeszteni mint Debianban meg manualt olvasni telepítésnél mint Arch esetén, akkor szerintem ez még belefér. Meg most már kíváncsi vagyok, mi az amiben az Ubuntu miatt nincs választási lehetőséged, mit kényszerített rád?

(#81) BoB válasza BoB (#79) üzenetére


BoB
veterán

Folytatni akartam de közben rájöttem hogy teljesen értelmetlen a vita, inkább használom a gépem ahogy eddig :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82) bambano válasza BoB (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom feltűnt-e, hogy egy linux van. nincs külön linux kernel desktopra meg szerverre.
tehát ha felhasználói nyomásra elbaltáznak valamit, az mind az egy linuxot elrontja, vagyis a szerveren felhasznált linuxokat is.

ja, úgy könnyű érvelni, hogy nem érdekel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) ubyegon2 válasza bambano (#75) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen tiszta nekem, amit írsz, láttam minap azt a listát vagy mit, hogy x éve gyakorlatilag minden Linuxon fut. Ha választani kéne, biztosan a 2. opciót választanám. Ezeket a dolgokat a desktop használók nem nagyon értik/látják, én is csak azért sejtek valamit laikusként, mert itt olvasgatok.

Amúgy erről a pont előttem lévő Dolce Gusto kávémasináról is az jut eszembe, hogy Linux futhat rajta, de legalábbis a kinézete tiszta pingvin!

Sajnos ezalatt a desktopomra most is egy daily-snapshot Debiant rakok fel, nem egy régi kernelest, bár annak ellenére, hogy 2 éve telepítettem Debiant, egész jól felrakta a felét, de valahogy tty-búl vagy mi az simán fel lehetett rakni a desktop működéshez szükséges dolgokat.

Az első bosszantó dolog ennél egyből előjött (Mint-nél csak 2 nap késéssel) a bootnál ezt is lassítja ez a networkmanager-wait-online.services, ezt is tuti, hogy a csili-vili DE miatt csinálja.
Mint-nél a glances.services volt a függősége, azt kilőve megszünt az nmwo.services, de, hogy mi csinálja ezt Debianon...de legalább már tudom, hogyan lehet megkeresni a service-k függőségeit.

Egyszóval, én valóban megértem mindkét oldal szempontjait és remélem valahogy sikerül teljesen leválasztani a desktop vonalat a hagyományos Linux vonalról.... közben olvastam a (#82) bambano hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#84) BoB válasza bambano (#82) üzenetére


BoB
veterán

Valóban csak egy linux van, az pedig úgy indult hogy ez megy az asztali gépekre. Nem pedig bizgentyű OS-nek. Attól mert arra is ezt kezdték el használni, ez még nem fog "bizgentyű OS"-é válni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85) Dave™ válasza BoB (#81) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez a legokosabb, amit tehetsz. De azért érezd magad kicsit rosszul, hogy miattad (is) válik gagyi mainstreammé a Linux :)

(#86) BoB válasza Dave™ (#85) üzenetére


BoB
veterán

:DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#87) tvamos válasza bambano (#82) üzenetére


tvamos
nagyúr

De megis megis mi az a vegfelhasznaloi funkcio, amit bele kell integralni a kernelbe?

Mi azt nyomjuk, hogy 1) tudjam telepiteni, de ugye az a telepito, nem a kernel feladata. Persze, tuti, hogy belenyultak miatta a kernelbe, de nekunk nem kene, hogy ez megtortenjen.
2) tudjam hasznalni, de en az x-et latom magam elott, nem a kernelt hasznalom kozvetlen. Biztos itt is belekutyultak a kernelbe, de minekunk az nem igenyunk. Az egyik ember minimal kornyezetet akar, a masik csili-vili dolgokat, de azok mind megoldhatoak a kernel modositasa nelkul.
Mindenfele hardvereken menjen a 3) igeny, es ez persze mar rendszer szintu dolog, ezt nem tudom, mennyire erinti a kernelt. Ez a mi bunun? Mond meg!

Amugy johogy nem a hardware fejlesztoket okolod, hogy tul olcso a hdd, meg az ssd, es azert nem optimalizalnak a rendszer programozok....

Vagy akkor ird le, hogy pontosan mi a felhasznalok bune!

Mert szerintem semmi. Ha valaki bunos, akkor az, aki beall ebbe a hulye sorba, es minel kevesebb munkaval minel tobb penzt akar keresni. Persze Linust nem hibaztathatjuk, o elkezdett egy home projektet, es most keres belole penzt, csinal amit akar.

(#84) BoB válasza bambano (#82) üzenetére
Dehogyisnem! A bizgentyuk is kepesek mar futtatni egy aztali OS-t. Ez a fejlodes!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88) totron válasza ubyegon2 (#69) üzenetére


totron
addikt

Nem tetszik ez a vitakultúra, hogy kiforgatjuk, sarkítjuk a másik mondanivalóját. Ecseteltem több alkalommal, hogy nem szívem csücske a Fedora, persze elszarakodhatunk itt a végtelenségig, ilyen mellémagyarázásokkal, de ez így nekem nem pálya. Akármennyit cizellálhat az ember, ugyanaz az értelmezés marad, mint amit egy elejtett félmondatba bele lehet látni.

Dave, jó, ha vannak kivételek, vannak is, természetesen. Nem gondoltam volna, hogy ekkora lélekcsapás az aktuális kedvenc ellenében felszólalni. Mezei sajátvéleménynek szántam. Meg is lehet védeni, csak kicsit felnőttesebben.

[ Szerkesztve ]

(#89) totron válasza ubyegon2 (#69) üzenetére


totron
addikt

Arról próbáltam hadoválni, hogy aki beesik egy világba, éspedig annak legkönnyebben megfogható - tehát legnépszerűbb - ágát markolja meg, azok között több a kezdő vagy belemerülni nem akaró, mint azok között, akik modulárisabb-mókolósabb verzióknál kötnek ki. Csak nem meglepő akkor, ha az ubisok közt több plafonszakító hülyeség hangzik el, ezt te is beláthatod. Amivel nincs is baj, ameddig makacssággal, szemellenzősséggel nem párosul. Visszaolvastam magam, szerintem semennyiben nem istenítettem azt, amit használok és néztem le mindenki mást. EGY irány jelenségeiről írtam, ami számomra távoli. Tartom is. Ezt a preztizs/tudás-féltést is sikerült belém látni, pont azután, hogy írtam, nincs szó erről. Rendszeresen segítek linuxos kérdéskörökben. Akkor hogy is van ez? Annyival, de annyival szívderítőbb lenne akár egy sehova nem vezető flamewar is (aminek nem vagyok barátja), ha akarnánk érteni egymást és a sértődöttség nem projekciókkal lenne megtorolva. Nem is értem.

(#90) bambano válasza BoB (#64) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Lehet itt arcoskodni, de azért az ő véleményét lehet többre tartom mint anonymus kispistáét erről a fórumról": akkor itt van Linus véleménye, ugyanabból a cikkből, amit linkeltél:

"We have bloat, it comes up in a lot of benchmarks and a lot of people do benchmarking of how kernel performance improves over time, but we do have bloat and it happens"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) Dave™ válasza totron (#88) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Ubit nem kell megvédenem, én csak használom, elégedetten, az nem érdekel ha szerinted nem jó, a gond a skatulyázással meg ezzel a sznob szemlélettel volt. A felnőttesebben vicces ha megnézzük a világképed, miszerint aki Ubit használ az béna, láma, de aki Fedorát, az biztosan faszagyerek. Ez igazi érett gondolkodásra vall.

De biztosan bennünk van a hiba, hogy többen is beleláttuk a gondolataidba ezt, pedig semmi félreérthetőt nem írtál, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#92) totron válasza BoB (#64) üzenetére


totron
addikt

Azt értsd már meg, hogy egy szubjektív véleményt írtam be. Nem kötelezően követendő dogmákat hirdettem, hanem hozzáraktam a magam irányultságát a témához. Egy fórumon. Ez történt. Nem kell hadüzenetnek venni. Mindenki elkezdte valamikor, bejárta az útjait, ezek fényében alakultak ki kedvelései. Én nem az Ubuntunál szálltam be. Paff neki.

Dave bácsi, kifejtettem a gondolatokat, arról nem tehetek, hogy nem sikerült (szánt szándékkal, úgy vélem) befogadni. Komolyan nem tudom hova tenni ezt az infantilis felhorkanás-sorozatot. Kit érdekel mit írok? Engem nem borítana meg, ha másnak nem jönne be ami nekem igen, akárhogy is fejezné azt ki. Vedd észre, hogy azt fújod, amit már kifejtettem miért nem az, aminek látni és értelmezni akarod, nem sikerült előre lépnünk ebben, majd talán egyszer. De ettől kérlek ne én legyek már sznob. Megint ott tartunk, hogy a másikat ferdíted, mert neked fáj egy vélemény. Nőjj fel.

(#93) Syl válasza totron (#92) üzenetére


Syl
nagyúr

>a másikat ferdíted, mert neked fáj egy vélemény

Szerintem meg nagyon nem Dave-vel van a gond...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#94) ubyegon2 válasza totron (#92) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De ettől kérlek ne én legyek már sznob.

Pedig lehet, hogy sznob vagy mégiscsak! Nem lehet, hogy azért lépsz fel ily támadólag az Ubuntu ellen, mert Fedorára nem tudtál portolni Unityt, de ezt sosem merted bevallani? :DD Most aztán itt lesz a nagy lehetőség, a nagy Unitynek kampeca, jöhetnek a sok kis Unityk! Spinity lesz Fedorán, gondolom! :P

Ellenben nagyon komoly lett szerencsére ez a topik, mint egy vakbéltünet! :Y

Amúgy mi lesz az Ubuntuval az egység nélkül? Szétesik? A Fedora lesz a hype-master disztró? Tiszta szerencse, hogy a Mint két lábon áll, ha kilövik alóla az Ubit, még mindig ott a Debian változat. ;) Nem is értem, az Ubuntu miért nem tudott Debianból olyan jó kis szuper stabil disztrót csinálni, ha a Mint-nek csak úgy mellékesen sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#95) cami][us


cami][us
senior tag

Mindenki tutja, hogy az Arch Linux a legnépszerűbb. A többit max használják, de nem szeretik. ;]

(#96) F34R válasza cami][us (#95) üzenetére


F34R
nagyúr

Mit hasznal okelme? :DDD

(#97) cami][us válasza F34R (#96) üzenetére


cami][us
senior tag

(#98) BoB válasza cami][us (#97) üzenetére


BoB
veterán

Na most így a csaj kimaradt a történetből pedig ő a lényeg :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#99) cami][us válasza BoB (#98) üzenetére


cami][us
senior tag

A végén még féltékeny lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.