Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) kisselandras


kisselandras
senior tag

uraim ne veszekedjünk csak egy kérdést tettem föl a tápra vonatkozóan !amire köszönöm is a sok segítséget !ezt a témát engedjük el ! :R
Amire nem kaptam választ az a memória típus amire kérnék egy kis segítséget :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#2102) M.T. válasza MegalodonS (#2098) üzenetére


M.T.
senior tag

A mennyire látszik a +10Gb memórián kívül nem fog változni semmiben, valószínűleg így is elég közel lehet a 3090 hez ezért.
1440P vagy Ultrawide 1440p ben elég lesz a 10Gb ram még évekig 4k ban na ott viszább kell majd venni Highra, esetleg lemondani az anti aliasingról (4k ban van értelme egyáltalán?) majd úgy 2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#2103) GalaHU válasza laposonly11 (#2100) üzenetére


GalaHU
őstag

Amikor meg folyamatosan kell etetni a malacokat, az a szünetmentes táp! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2104) syIex válasza MegalodonS (#2098) üzenetére


syIex
veterán

A jobbak azok nem jobbak lesznek, hanem jövőt állóbbak. Aki 1-2 évre veszi annak bőven elég az első fajta kártya. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2105) atok666 válasza syIex (#2104) üzenetére


atok666
őstag

Azert nehogy keves legyen mar egy ev mulva 10GB vram.

Atok

(#2106) Pug válasza atok666 (#2105) üzenetére


Pug
veterán

Pedig mocsok konnyen lehet... hiszen mar most is vannak olyan cimek, amik 4K maxon valos 8GB vram igennyel rendelkeznek...

(#2107) Alogonomus válasza atok666 (#2105) üzenetére


Alogonomus
őstag

3-4 éve ugyanezt mondták a 4 GB-ról, 1-2 éve pedig a 6 GB-ról, aztán most már pár játékban valóban korlátoz még a 6 GB is.

(#2108) laposonly11 válasza Alogonomus (#2107) üzenetére


laposonly11
senior tag

Amióta a konzolok lényegében belülről PC-k, azóta szerintem az új konzolok megjelenésekor fog beállni 1-2 évre a vram és ram igény. Ahogy most is pl. azért lettek gyengébb grafikájúak a multiplatform címek(pl. Battlefield és COD sorozat), mert ugye hasonló minőségben, el kellett menniük PS4 és Xbox on is, igaz ott már van hogy csak 30 fps el...

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#2109) gbors válasza atok666 (#2105) üzenetére


gbors
nagyúr

Mit jelent pontosan, hogy kevés a 10GB?
a) Lesz olyan játék, ahol megfelelő beállításokkal kevés lesz - ez 2 éven belül kb. biztos
b) Lesz pár játék, ahol kevés lesz, de kevés áldozattal vissza lehet fogni a VRAM-használatot - várhatóan igen
c) Több olyan játék lesz, ahol jelentős kompromisszum mellett lehet csak 10GB-tal játszani - ez nem valószínű

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2110) M.T.


M.T.
senior tag

3090 Benchmark: [link]
Nem a legnépszerűbb Youtube -os de ki tudja lehet igaz is

(#2111) M.T. válasza gbors (#2109) üzenetére


M.T.
senior tag

Biztosan így lesz a fejlesztők sem a maguk ellenségei hogy kizárják azokat akiknek csak 8-10Gb os kártyájuk van lehet mondjuk nem 4k ultra de 4k high menni fog még kb 3-4 évig alacsonyabb felbontásban meg tovább is.
DlSS is csökkenti a memória használatot.
Bár a Ray Tracing állítólag szereti enni a ramot ott lehet lesz gond.

(#2112) koko52 válasza M.T. (#2111) üzenetére


koko52
veterán

A távoli textúra felbontásával farag a driver/kártya, hogy elég legyen a VRAM. Ezért elég a COD hoz is a 2060 Ultrán 1440p-n. 5,7 GB. Ugyan ez Superrel 7 felett. Kb semmit nem veszel észre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2113) M.T. válasza koko52 (#2112) üzenetére


M.T.
senior tag

Azért megnézném mennyi ebből a valós használat nem csak a memória allokáció.
Néhány motor lefoglalja az összes Vramot a biztonság kedvéért akkor is ha nem kell, lehet a 16Gb os Radeon 7 el meg 15,5 Gb lenne foglalt.

[ Szerkesztve ]

(#2114) flashpointer válasza M.T. (#2113) üzenetére


flashpointer
őstag

jaja, volt valami teszt ami nem azt nezte hanem valami modon valos memoriaszuksegletet, 4k-ra eleg volt max 6 giga. Inkabb csak az a kerdes hogy az SSD-rol direkt VGA-ra masolgatos technika hogy all a videokari memoriahoz.

(#2115) kolopele válasza M.T. (#2110) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a videó továbbra is azt mutatja, hogy 4k - ra 3090.

(#2116) M.T. válasza kolopele (#2115) üzenetére


M.T.
senior tag

Én 1440p ultrawidera rendeltem 3080 at.
De hogy mikorra lesz belőle kártya pass...

[ Szerkesztve ]

(#2117) kolopele válasza M.T. (#2116) üzenetére


kolopele
nagyúr

Karácsony környékén szerintem már lesz...

(#2118) M.T. válasza kolopele (#2117) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha a navi ig nem jön meg akkor lemondom, és rendelek azt, még ha arra is várni kell.
Bár eddig még mindig tudtam venni AMD karit, bár a Vega 64 ből kb az utolsót vettem meg ugyan a scan.co.uk ból az első napon.

(#2119) kolopele válasza M.T. (#2118) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elég nagy a fejetlenség ennél az új szériánál, de majd helyreáll a rend.

(#2120) M.T. válasza kolopele (#2119) üzenetére


M.T.
senior tag

Viszonylag türelmes vagyok nem sürgős csak szeretnék vmit ami jobb mint a 2070 szuper a 1440p ultrawide hoz.

(#2121) Prof válasza Balazska90 (#1463) üzenetére


Prof
addikt

jaja 50 ezerert eleg jo kis kari volt hasznaltan , ne beszeljunk arrol milyen szintu vgat lehet kapni ma annyiert

(#2122) Cassi válasza MegalodonS (#2098) üzenetére


Cassi
senior tag

"GIGABYTE confirms"

Tényleg elképesztő ez az állandó kavarás a bulvárlapok részéről - az, hogy egy termékkód megjelenik valahol egy menüben, nem "megerősítés". Ezek a konfigurációk valószínűleg egy év múlva várhatók. Az biztos, hogy fizikailag most is lehetne ilyet gyártani, de az Nv nem érezte szükségét - a cég dolga, hogy figyeljen a tempóra, és ne maradjon le, de előre sem rohanhatnak, több lépcsőfokot átugorva.

(#2124) edward2 válasza Pug (#2045) üzenetére


edward2
addikt

Tehát egy bemutatott HP/Dell/Lenovo ryzen laptop közel 7-8 hónapig elérhetetlen az kinek a hibája? Azt ne mond nekem, hogy egyik gyártó se hajlandó gyártani a laptopot. Közben intel bejelenti az új laptop procit és pár héten belül kapható több konfigban mindegyik gyártónál.

Összeesküvés elmélet? Intel lefizeti a laptop gyártókat? Vagy az AMD képtelen valóban procit gyártani a partnereknek (vagy drivert vagy mittomén mit)

Tényleg kíváncsi vagyok mit gondolsz, mert a két oldalt nézve hétköznapi szemlélőként nekem ebből az AMD bénázása jön ki egyértelműen.

(#2125) atok666 válasza Jacek (#2075) üzenetére


atok666
őstag

Kollega linkelte egy masik topicban - 600W SFX Power Supplies vs. RTX 3080 (600W tap vs huzott 10900k+3080)

Atok

(#2126) Laraxior válasza atok666 (#2125) üzenetére


Laraxior
titán

530W-os fogyi egy 600-as tápnak biztos nagy élmény lesz. De az 550-es is elviszi nincs gond.
Csak írni kellene az nVidiának is, hogy mi az anyjuknak ajánlgatnak 750 meg 850W-os tápokat. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2127) Jacek válasza atok666 (#2125) üzenetére


Jacek
veterán

Arra gondolsz ami 2-vel alatta be van linkelve? Még jó hogy olvasod a topicot.. :DDD

(#2128) Laraxior válasza Jacek (#2127) üzenetére


Laraxior
titán

Mintha eddig nem lett volna észrevehető, hogy only write megy... :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2129) Jacek válasza Laraxior (#2126) üzenetére


Jacek
veterán

Nem baj csinál mindenki amit akar :DDD És az az 530 watt egy dolog még pluszban ott van a linkelt Gaming X Trio 430 wattos tűskéivel....
Szóval hogy mostmár kiv agyok okosítva én is lecserélem a tápom egy 550W-ra mivel nem akarok 3090-et úgysem..

(#2130) Jacek válasza Laraxior (#2128) üzenetére


Jacek
veterán

Nem véletlenül arra amit berakok soha nincs válasz és nagy szakmázás :D Na hagyjuk rozáliát..

(#2131) Gyuri27 válasza Laraxior (#2126) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó is az amikor egy tápot tartósan 90%+ terhelésen tartasz. A venti is biztos halk. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2132) atok666 válasza Laraxior (#2128) üzenetére


atok666
őstag

@Jacek - Azt hittem masik topicba linkelte. Egy masik ablakbol masoltam at... Mea culpa

Te meg Dezso vegyel vissza az arcodbol - honnan veszed, hogy write-onlyban megyek?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#2133) Tomassy00 válasza atok666 (#2132) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Write-onlyban mész, látom én is :U ;]

(#2134) Jacek válasza atok666 (#2132) üzenetére


Jacek
veterán

No problémo én meg kicsit sensitív vagyok :D

Ha és kiemelem ha megjön a Gaming X Trio fogok tesztelni , jelenlegi ígéretem szept 30....
Áldozok kecskét Huangnak hogy hátha...

(#2135) Laraxior válasza Jacek (#2134) üzenetére


Laraxior
titán

Van itthon egy szivattyú indító, vízhűtés légtelenítő masszív 400W-os Akyga tápom, ha esetleg bajban lennél, kölcsön tudom adni.
Vagy ha tényleg nagyon szorít a cipő akkor egy 15 éves 300-as FSP táp ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2136) makaj válasza Jacek (#2129) üzenetére


makaj
csendes tag

Tápok hatásfoka kb. 50% terhelésen a legmagasabb. Vehetsz épp hogy elég nagy tápot, de nagyobb a pazarlás, és még csak nem is spórolsz mert a következő gépednél cserélheted is le újra.

(#2137) Balazska90 válasza gbors (#2109) üzenetére


Balazska90
tag

Ahogy robban a VRAM igénye a játékoknak én se nagyon merném mondogatni hogy 3 év múlva mondjuk vidám lesz ennyi VRAMal játszani.

(#2138) Jacek válasza makaj (#2136) üzenetére


Jacek
veterán

En egyet ertek, azokat kellene megygyoznod akim szakmailag 550w fogyihoz, ahol a vga peak420-at t 650-es tapot ajanlanak.. Vegyenek. Neha lekapcsolja a villanyt meg olyan mintha porszivoznanak melletted de az reszletkerdes...

(#2139) Uzi74 válasza makaj (#2136) üzenetére


Uzi74
senior tag

Hozzátenném, ha 80 plus gold-os a táp vagy jobb, nagyobb terhelésen sem lényegesen rosszabb a hatékonyság. Nagyobb táp mellett szól, hogy passzív nagyobb nagyobb terhelésig tudnak működni csendesen. Az teljesítményarányosan alacsonyabb beszerzési ár szól a kisebb mellett.
Mikor 2016-ban vettem 650W-es tápot, abból indultam ki, hogy az elérhető rendszerek fogyasztása tovább fog csökkenni, és amíg újabb csatlakozók nem jönnek ki, elég lesz az - ez nem jött be :Y . Ha már van egy minőségi 650w-os táp otthon, egy próbát szerintem megér (rövid távú csúcsterhelés 780W-ra vannak sokszor specifikálva). A fali wattmérővel felvett fogyasztás adatokat mutató videóknál érdemes figyelembe venni, hogy a táp 650W-ot tud leadni, felvenni a hatékonyság függvényében többet is fel fog -> tartósan 715W még OK 90%-os hatékonysággal számolva.

[ Szerkesztve ]

(#2140) koko52


koko52
veterán

Na ezt nézzétek meg: [link] ha 10900k és 3080 és tuning akkor 1500W-kell a gyártó szerint :DDD :DDD :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2141) BiP válasza koko52 (#2140) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezeket mindig fenntartással kell kezelni.
A táp gyártója abban érdekelt, hogy minél nagyobbat vegyél. Plusz ők alapból felfelé lőnek, nagy tartalékkal, hogy egyik béna táppal meg egyik hülye usernél se legyen probléma, panasz.
(tehát ha kiszámolod, hogy a géped fog fogyasztani 500Wattot játék alatt, akkor ők tuti min.750-est mondanak, lásd evga-s táblázat, amit itt már többször is linkeltek)
OC meg olyan, hogy bármennyi wattot fel bír zabálni, az a minél nagyobb számot mondás területe :)

[ Szerkesztve ]

(#2142) koko52 válasza BiP (#2141) üzenetére


koko52
veterán

Tudom, csak jót mulattam.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2143) M.T.


M.T.
senior tag

[NVIDIA GeForce RTX 3090 gaming performance review leaks out]
+9% avg performance for +110% price great deal.... :U

Már értem miért csak 10 Gb van a 3080 -on nem lenne semmi értelme a 3090nek.
A 3080 Ti 20Gb rammal 1 morzsányit se lesz majd gyorsabb a 3080 -nál különben a 3090 szinte eladhatatlan lesz mert csak 4 Gb ram lenne a különbség.
Esetleg meggondolja magát az Nvidia és 12Gb al jön a 3080 Ti.

[ Szerkesztve ]

(#2144) BiP válasza M.T. (#2143) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha csak 9% különbség van teljesítményben, akkor kb. semmi értelme nincs egy 3080Ti-nak sem. Több rációt látnék valaminek a 3070 és 3080 között. Ott azért jóval nagyobb a rés.
Meg ha a pletykált 3060 annyira meg lesz vágva, akkor a 3070 és 3060 közé is jöhetne valami. (pl. egy 3060Ti :) )

[ Szerkesztve ]

(#2145) koko52 válasza M.T. (#2143) üzenetére


koko52
veterán

Akkora fizikai különbségek vannak, hogy képtelenség a 9%. Én 20-at saccolnék. Ezek a pletykák sose jöttek be. Persze ettől még nem éri meg, csak annak aki a VRAM miatt veszi. Na az drága.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2146) kolopele válasza koko52 (#2145) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek mit hoz majd 4k - n konkrétan a 3090 a 3080 - hoz képest. Ugyan videón volt már ez meg az, de én már nem hiszek ennél a szériánál semminek.

(#2147) M.T. válasza koko52 (#2145) üzenetére


M.T.
senior tag

A cuda core ok között is kb 20% a különbség, beleszámolva hogy nem skálázódnak lineárisan plusz kicsivel több órajel a válogatott chipnek köszönhetően az elméleti max tényleg 20% de lássuk be az sosincs meg tehát a 10-15% lehet a valós.
A 9%ot én átlagoltam ki az ottani eredményekből talán 11,5% volt a max 4,7% a min.

(#2148) Malibutomi válasza BiP (#2144) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt mondogatom egy ideje hogy csak kb atlag 15% lesz koztuk es nincs helye a 3080 ti-nek

(#2149) M.T. válasza Malibutomi (#2148) üzenetére


M.T.
senior tag

Pedig ha a Navi közelébe lesz a 3080 nak és több rammal jön(16Gb a csúcs verziónak 12Gb a kisebbeknek ez a várható), kidobnak majd 12 vagy 20 GB os verziót, nehogy a ram miatt azt vegyék az emberek.
Pont az egyik Nvidiás cikkben olvastam hogy azt mondták 2 azonos teljesítményű karinál az emberek a ram mennyiségét döntőnek veszik.

[ Szerkesztve ]

(#2150) gbors válasza koko52 (#2145) üzenetére


gbors
nagyúr

Lehet 10%, két irányból is:
- Sokat kellett ejteni az órajelen
- A 7. GPC már sok a GPU alap-infastruktúrájának, nem tudja etetni

Meg persze az is lehet, hogy nem, és kamu a teszt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.