Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Kaci84 válasza GalaHU (#2250) üzenetére


Kaci84
őstag

Honnan kaptad? Melyik típus? Kipróbálod vagy tervezed eladni 100e-es felárral?

(#2252) pandras83 válasza Kaci84 (#2251) üzenetére


pandras83
senior tag

Mire fel a rosszindulatú feltételezés a nyerészkedést illetően? Vagy ismeritek egymást?

Cyberfuck Patchrunner

(#2253) GalaHU válasza Kaci84 (#2251) üzenetére


GalaHU
őstag

iPon, Asus TUF, és nem tervezem felárral eladni. Max egy Strixre cserélem ha a másik forrás netán meghozná, de nem valószínű... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2254) Yany válasza koko52 (#2244) üzenetére


Yany
addikt

Ha megnézed, a hőmérsékletek is mások, nem kicsit van melegebb az AMD-s házban(?), ha alacsonyabb terhelés ellenére is ennyivel magasabb a hőmérséklet. Ezért is szeretem a GN teszteket. Ott objektív a szó végletekig tolt értelmében minden teszt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2255) Jacek válasza GalaHU (#2250) üzenetére


Jacek
veterán

:C Használd egészséggel! :D

(#2256) Kaci84 válasza pandras83 (#2252) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem rosszindulatú, csak ez a trend mostanában. Rákérdeztem, hogy esetleg megtartja-e, mert akkor érdemes várni a tapasztalatait.

(#2257) marcarc válasza Kaci84 (#2256) üzenetére


marcarc
senior tag

Azt a +100 bütykösorrú ezredest még lehet te is kifizetnéd plusszban? :D

Amúgy a TUF elég jó cuccnak tűnik ár érték arányában. Kivi leszek mit tud a strix kb 50-60 ezres felárral.

[ Szerkesztve ]

(#2258) syIex válasza marcarc (#2257) üzenetére


syIex
veterán

Nem vagy egyedül a kíváncsisággal. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2259) xavix13 válasza GalaHU (#2250) üzenetére


xavix13
senior tag

Mennyiért sikerült behúzni?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#2260) Kaci84 válasza marcarc (#2257) üzenetére


Kaci84
őstag

Biztosan nem. Szerintem így is a megérés határán van a cucc. Mivel engem a 4K nem érdekel most még így nincs szükségem rá. Majd tesztre szerzek eggyet, de szerintem eladom.

(#2261) koko52 válasza Kaci84 (#2249) üzenetére


koko52
veterán

Ez többször is előfordul a tesztedben és más jutubos teszteknél is. De a lényegen nem változtat. Ha AMD 95%-on tekeri a GPU-t Intel 90%-on akkor hogy jöhet ki több FPS Intel esetén? Én komolyan kételkedem ezekben a mérő programokban.
Yany: melegebb 4C-al mert jobban dolgozik. Ez is igazolja, hogy AMD jobban hajtja.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2262) Yany válasza koko52 (#2261) üzenetére


Yany
addikt

A "jobban hajtja" teórinák viszont ellentmond, hogy az fps alacsonyabb, miközben a proci kvázi pihen. Ez egy nagyon szerencsétlenül kiragadott képkocka kell legyen, ami egyáltalán nem tükrözi a helyzetet, vagy a mérés körülményei nem azonosak.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2263) koko52 válasza Yany (#2262) üzenetére


koko52
veterán

Nézd meg a videót! Más tesztekben is volt már nem csak nála.
Ha az FPS alacsonyabb akkor 90% alatt kellene lennie nem 95%-on. Ráadásul Intel épp 100-on teker, tehát botleneck.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2264) TESCO-Zsömle válasza koko52 (#2261) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem a késleltetés lehet a kulcs. Hiába látsz te csak annyit, hogy az Intel 90% az AMD meg 95, mert azt nem látod, hogy abban az 5%-ban mi van. Az pont lehet annyival gyorsabb, hogy másodpercenktént +5% képkockával végez a rendszer.

Intelnél van az órajel-előny is és az órajelenkénti számítás előny is. Szóval gyorsabb is és azonos távon egy picit többet is cipel. Persze, hogy adott idő alatt több árut mozgat...

De mikor az a kérdés, hogy 170 helyett csak 150 FPS-ed van, vagy ne dj isten 100 helyett csak 90, akkor ennek -szerintem- nincs gyakorlati jelentősége.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2265) BiP válasza Kaci84 (#2249) üzenetére


BiP
nagyúr

Illetve az is csalóka tud lenni, hogy a 10700k 8mag/8szál 4.9GHz, és így volt limites, a 3800x meg 8mag/16szál, azaz ott a 76% az 12fullon dolgozó szállal egyenlő (és gondolom nem 4.9-en), szóval a CPU % rohadtul megtévesztő tud lenni.
(ezért is nem szeretem, amikor valaki beírja, hogy nála 50% a procikihasználtság, és lenne még tartalék. Mert ez nem feltétlenül igaz. Mert lehet, hogy 4mag izzadt folyamatosan egy 4szálú programon, a másik 4 mag meg unatkozott, csak nem kapott melót).

A GPU <-> fps anomáliára nincs válaszom :(

[ Szerkesztve ]

(#2266) Kaci84


Kaci84
őstag

Igen vannak érdekes dolgok én is tanulom a szakmát. Viszont a tesztekben a végén benne van a játék benchmark mérése és közben a HW Info+Afterburner mérése is így lehet egyeztetni. Meg azért is van a több játék. Most már 14 játékkal trsztelek így ha az amber mindent figyelembe veszi akkor az átlagokból le lehet vonni a következtetést és talán kiszűrhető az esetleges mérési hiba is.

(#2267) bulikavagyok válasza GalaHU (#2250) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gratula itt is! :)

(#2268) marcarc válasza BiP (#2265) üzenetére


marcarc
senior tag

*10700k 8mag/16 szál

(#2269) GalaHU válasza bulikavagyok (#2267) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszi, bár egyelőre morc van, mert az LG oldaláról valami gubanc van, és nem elérhető 4k60-nál magasabb frissítés C9-es TV-n, pedig pont a 120 miatt cseréltem. De vadul fogadkozik az LG hogy peccseli, úgy legyen.

Nem vagyok nagy teszter, de majd rakok fel valami táblát, eddig simán hozza a papírformát. :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2270) szabeska válasza GalaHU (#2269) üzenetére


szabeska
addikt

Oh, nekem is c9 van :W Azt gondoltam (naivan), hogy pöccre menni fog a 120. Mondjuk a többcsatornás lpcm támogatást is csak egy év elteltével sikerült integrálniuk :U

F1

(#2271) bulikavagyok válasza GalaHU (#2269) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnálom. :U Remélem gyorsan megoldódik majd! Hozd el hozzám, kipróbáljuk nálam! :D
A Series X mellé én is ezt a tévét néztem ki egyébként. Pontosabban az egyel frissebb CX-et, de az állítólag visszalépés volt a tiédhez képest. Ezek szerint nem ajánlod?! :B

[ Szerkesztve ]

(#2272) BiP válasza marcarc (#2268) üzenetére


BiP
nagyúr

Valóban. Kevertem a 9700k-val. Sorry.
Akkor meg pláne furcsa az anomália.

(#2250) GalaHU: ha már kisördög, itt a vállamon azt mondja, "rohadjon meg", a másik vállamon meg a kisangyal mantrázza, hogy "nem irigykedünk, nem irigykedünk, nem irigykedünk" :)

Aznap Aqua-ban is volt TUF, mondjuk az "csak" 360e volt, abban a pár percben, amíg volt, viszont arról fura mód semmi hír, mennyi lehetett, jutott-e valakinek.
Most egyébként ott azt írják: Várható érkezése: Október 01.
Hiszem, ha látom.

szerk: (#2273) Kaci84: most megnéztem az aznapi emailemet (havernak azonnal megírtam persze), tényleg Strix OC volt 360ért.

[ Szerkesztve ]

(#2273) Kaci84 válasza BiP (#2272) üzenetére


Kaci84
őstag

A tartozás megadást is így szokták, nem? Majd jövő héten, majd szerdán, majd fizetéskor stb.
Aquában a Strix OC volt 360 én is azt rendeltem a TUF jóval olcsóbb volt.

(#2274) Maelephant válasza GalaHU (#2269) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Elvitted 395E-ért??? :Y
Az a durva, hogy ez még magas fizetés mellett is érezhetően durva ár egy puszta alkatrészért, ami nem üzleti (pénzteremtési) célt szolgál. Mindenesetre legyen benne örömed, jó játékot!

(#2275) koko52 válasza Maelephant (#2274) üzenetére


koko52
veterán

Brutál újdonság adó az biztos. De ha azt nézed a lassabb 2080ti 460k akkor nem is annyira gáz. Persze így nem akkora durranás mint eredeti 260-280k áron.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2276) Kaci84 válasza koko52 (#2275) üzenetére


Kaci84
őstag

Na jó azért ne a beragadt bolti árat nézzük! A pár hónapos használt 2080Ti 250-270-ért jó vétel. Azonos feltételek mellett szvsz nem indokolt a 100+ külömbség. Persze ha lemegy a hype a piac beárazza. Lehet egyedül vagyok ezzel.

(#2277) koko52 válasza Kaci84 (#2276) üzenetére


koko52
veterán

Akinek kell a számla annak nem játszik a használt. Amúgy egyetértek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2278) kolopele válasza Maelephant (#2274) üzenetére


kolopele
nagyúr

Várjál, még jön a 3090, az még több lesz. Jövőre talán már hozzá is lehet jutni :)

(#2279) syIex válasza kolopele (#2278) üzenetére


syIex
veterán

Arra azért nem lesz ekkora kereslet. A 3070-re talán. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2280) TESCO-Zsömle válasza syIex (#2279) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arra azért nem lesz ekkora kereslet.

Nyugtával a napot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2281) syIex válasza TESCO-Zsömle (#2280) üzenetére


syIex
veterán

Ez is elég nagy összeg amibe a 3080 kerül, de azért 1500-2000 euró már kint sem kevés. :U
Mindenesetre kiváncsi vagyok az árára a 3090-nek, de mivel ennyivel erősebb csak elvileg amennyivel legalábbis 4K és lejjebb így nálam nem jöhet szóba, mert teljesen felesleges UWQHD-ra. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2282) Raki


Raki
aktív tag

Gratulálok annak, aki már behúzta a kártyát.
Viszont vmi nem kerek nekem itt, néhány megfigyelés, ami az elmúlt 1 hétben volt:
Aqua-nál volt 8 db Asus (ezt személyesen mondták), ROG és TUF gom 4-4 db. TUF vmi 320K volt a ROG 360K, de már nem rendelhetőek.
Ma felkerült az MSI Ventus 350K-ért kb 20 percig, azóta semmi.
Ha így haladunk a komolyabb OC-zett pédányok 400K-t is átlépik, vmi nem kerek nekem a magyar árazással... :F

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2283) Kaci84 válasza Raki (#2282) üzenetére


Kaci84
őstag

Miért nem kerek? Így működik a piac. Ha valami túl jó és elvileg áron alul van, akkor esélyes, hogy abból hamarosan áremelés lesz. Főleg ha nem tudják/akarják gyártással kiszolgálni azt.
Egyáltalán nem idegen a piactól a készlethiány generálás sem. Így van ez pl. a gyémántoknál is, de pl. a legutóbb a Shelby Mustangnál játszották el ezt. Beharangozták viszonylag olcsón, aztán csak jóval többért kapni ha épp kapni.
Nem lennék meglepve ha ez most éppen direkt lenne, hisz az NV semmi, de semmi oka ilyen olcsón szórni a cuccot. Konkurencia nincs, konzol nincs ellenben tele a polcok az előző gennel.
Legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#2284) Raki válasza Kaci84 (#2283) üzenetére


Raki
aktív tag

Jó ez jogos, de nekem úgy tűnik, mintha csak az itteni árak mennének felfelé vészesen a külföldiek nem.
Nem tudom mi a jó taktika, de lehet a várakozás most nem fog segíteni az árakon...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2285) hokuszpk válasza BiP (#2265) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Illetve az is csalóka tud lenni, hogy a 10700k 8mag/8szál 4.9GHz, és így "

9700K

"volt limites, a 3800x meg 8mag/16szál, azaz ott a 76% az 12fullon dolgozó szállal egyenlő "

a 3800X is 8 szalon volt, lasd : smt off

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2286) syIex válasza Raki (#2284) üzenetére


syIex
veterán

Ha szét nézel külföldön azok is mennek szépen felfelé. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2287) M.T.


M.T.
senior tag

Mindeközben az OC UK oldalon bejelentették hogy cancellezik az össze európán kívűli rendelést pl USA ból érkezett rendelést és a jövőben csak UK és Irelandból fogadnak rendelést..

"We are now though moving forward limiting future orders to UK/Ireland ONLY"

[ Szerkesztve ]

(#2288) syIex válasza M.T. (#2287) üzenetére


syIex
veterán

De aki már leadta az megkapja..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2289) GalaHU válasza BiP (#2272) üzenetére


GalaHU
őstag

Jó-jó, rohadjak meg... :)

Azért a közszolgálatiság jegyében csináltam pár tesztet. Feketeöves bitbuzerátorok megnyugtatására előrevetítem, hogy nem vagyok teszter, csak az érdekesség kedvéért mértem meg pár tesztprogival, meg azokkal a játékokkal, amik számomra relevánsak. Így a teszten belüli értékek csak önmagukkal hasonlíthatóak össze, de azért szépen látszik a generációs ugrás, én megnyugodtam. Persze igazán nyugodt akkor leszek, ha végre patch-elik a TV-met, mert jelenleg nem tudok 4k60 fölé menni...

Szóval a tesztkonfig: 10700K proci, 5Ghz-re húzva, 16Gb 3666-os ram XMP-ben. Az első versenyző egy ASUS 980ti ezt találtam itthon amíg két kártya között várakoztam. A második versenyző egy ASUS Strix 2080ti, a mai jövevény meg ugye az ASUS TUF 3080.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2290) szabeska válasza Raki (#2282) üzenetére


szabeska
addikt

Fizikailag biztosan nem volt náluk kártya, maximum annyit ígért nekik a beszállító, de még azt sem kapták meg, és nem is tudják, mikor érkezik.

F1

(#2291) GalaHU válasza bulikavagyok (#2271) üzenetére


GalaHU
őstag

Áh, éppen ellenkezőleg, rohadt jó TV, ez csak egy apróbb döccenő, elvégre ők az elsők az iparban akik ezt egyáltalán megpróbálták. 1440p-ben eddig is hasított 120fps G-Sync-el, pár nap és megoldják...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2292) syIex válasza GalaHU (#2289) üzenetére


syIex
veterán

Korrekt kis teszt eredmények. Látszik az ami el lett mondva a YT sok tesztben.
Most így meg jobban várom a kis Strix-em. :DDD
Koszi a tesztet eredményeket. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2293) Raki válasza szabeska (#2290) üzenetére


Raki
aktív tag

Az lehet látod, de akkor beszélnek össze-vissza, mondjuk ez megmagyarázná, hogy miért rakták tiltólistára a kártyákat...
GalaHU: Köszi a méréseket, korrekt lett ez sztm. Én intel HD-ről váltanék, szóval nekem végtelenX-es lesz az ugrás... :)

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2294) hokuszpk válasza GalaHU (#2289) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elsokezbol meres, na ez a valami !
koszonjuk a nepkoztarsasag neveben is :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2295) zebra_hun válasza GalaHU (#2289) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi a tesztet. :) ...a jó öreg 980ti, elégedett voltam vele. Egi az új karihoz ;)

(#2296) kolopele válasza syIex (#2279) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, csak én már berendeltem a 144HZ - es 4k monitort is hozzá :D

(#2297) kolopele válasza GalaHU (#2289) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem rosszak az eredmények, ennek tükrében alig várom a 3090 - et. Azért egy Horizon Zero Down vagy egy RDR2, AC Odyssey fullon jobban megdolgoztatta volna a kártyádat, ott már nem biztos, hogy nem lesz jelentős előnye a csúcskártyának. Persze majd kiderül.

(#2298) syIex válasza kolopele (#2296) üzenetére


syIex
veterán

Na arra viszont már kell. :D
Nem akarok ennyit kiadni most monitorra, mert az új 34” Alienware is most van meg pár hónapja és ezt is elég volt ki harcolni, hogy már pedig drágám nekem erre szükségem van... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2299) kolopele válasza syIex (#2298) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahol az asszony az úr, ott nincs mit tenni :D :N
Mondjuk én maradtam a 27" - nál, elég közel ülök hozzá, jobb a szememnek.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2300) edward2 válasza kolopele (#2299) üzenetére


edward2
addikt

Hol nem az asszony az úr?

Ezt a monitort néztem már. Nem zavaróak ezek a terelő lapok? Olyan érzésem van mintha valami ló lennék szemellenzővel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.