Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) GalaHU válasza Raki (#2600) üzenetére


GalaHU
őstag

Asus TUF az új jövevény, sajnos az LG C9 TV-met nem szereti jelenleg. LG oldalról kell még hozzá egy új firmware, hogy a G-sync menjen rendesen, úgy tűnik az nVidia még a partnereit is meglepte ezzel a launch-al.
De VR-ban sokkal jobb mint a 2080ti-m volt, szinte mindenütt stabil 90fps van, v-sync-el meg azokban az autoszimekben amivel játszom simán 100-120 fps 4k-ban.
Úgyhogy nagyon jó lesz ez... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2602) Mosqu!to válasza GalaHU (#2601) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Melyik szimben milyen HMD-vel és milyen részletesség mellett és miylen procival? Gondolom ACC még mindig kuka vr-ben.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2603) Raki válasza GalaHU (#2601) üzenetére


Raki
aktív tag

Huh komoly cucc... :C

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2604) #72042496 válasza BiP (#2599) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mennek 1440p@144-ben, ami öt-hat éve volt nagy szám. Viszont ha az aktuális 2160p@120 vagy akár 4320p@60 a cél, akkor kifekeszenek mint a szar, ha az ember nem hajlandó lejjebb adni az AAA játékok grafikájából. :)

Több kijelzőnél vagy VR-nál még többszöröződik is a teljesítményigény.

Ezeknél a kiépítéseknél játéktól függően simán lehet, hogy érdemes visszavenni a beállításokból, hiába a drága csúcskártyák.

[ Szerkesztve ]

(#2605) GalaHU válasza Mosqu!to (#2602) üzenetére


GalaHU
őstag

10700k van alatta, 5GHz-re húzva, Oculus Rift.
Szènnémoddolt Assetto Corsa, Automobilista2, pCars2 pompásan működik, az ACC viszont csak valamivel lett jobb, ott butítani kellene. Az a motor valahogy nem VR párti... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2606) Strezi válasza GalaHU (#2601) üzenetére


Strezi
őstag

Úgy kommunikálja az LG, hogy már van javítást a 9-es száriára, csak személyesen kell kérni a szervízben. Csak éppen a telefon túloldalán nem tudnak róla semmit (UK, svéd stb.) :W

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2607) szabeska válasza Strezi (#2606) üzenetére


szabeska
addikt

Én tegnap írtam az LG ÜF-nak emailt, azt mondták, tudják hogy jön a driver, de még nem elérhető, nem jeleztek nekik az LG-től. Legalább a magyarországi képviselet tud a 3080-as hibáról.

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.


Az Ön által megjelölt videó kártya valóban támogatott lesz HDMI 2.1-es csatlakozással. Ez funkció egy szoftver frissítés után lesz elérhető az LG TV készülékeken.
Sajnos ennek a SW frissítésnek a megjelenéséről még nincs pontos információnk, jeleztük már a gyár illetve a fejlesztők felé ezt a kérdést, amikor válasz érkezik Önt is tájékoztatni fogjuk azonnal.
Addig szíves türelmét és megértését kérjük és köszönjük!"

[ Szerkesztve ]

F1

(#2608) kolopele válasza BiP (#2591) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem mégis kell a 3090 játékra 4k esetén:
[link]

(#2609) edward2 válasza BiP (#2570) üzenetére


edward2
addikt

Szállítás: magad vagy ismerős szallítja ingyen. Mivel amúgy sem szállít ide.
Vám? Az nincs. Amire gondolsz az áfa különbözet. Ha megfizeted... ;]

Továbbá nem nagy szám: jelenleg arukereso szerint 350 a legolcsóbb 2080 ti otthon, de a normális verziók inkább 400-450. Azért az elég nagy árkülönbség.

(#2610) Tengri válasza kolopele (#2608) üzenetére


Tengri
senior tag

Lebuktál :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2611) BiP válasza edward2 (#2609) üzenetére


BiP
nagyúr

Szállítás: mivel nem szállít ide, ezért ezt meg kell oldani valahogy. Viszont sem én nem járok arra, sem ismerősöm nincs, aki el tudná hozni. Akinek van erre lehetősége, szerencsés.
Vám: tudtommal Svájc nem része sem az EU-nak, sem a vámuniónak, szóval lenne vám. Persze lehet, hogy bizonyos termékekre és/vagy bizonyos értékhatár alatt nincs, így erre sem lenne. Nem tudom.
Elsunnyogni, nem befizetni nem opció.
Áfakülönbözet: szintén fizetendő, elsunnyogni nem opció.

Valóban, hazai bolti árakkal összevetve, ha valakinek megvannak a svájci kapcsolatai, vagy a morális gátjai alacsonyabban vannak (és ezáltal alacsonyabban tudja tartani a vételárat), akár reális lehetőség lehet.
Én ezen az árszinten inkább a bolti bontatlan dologról mondanék le, és itt aprón keresnék. (aminek persze szintén megvan a rizikója).
De mások vagyunk, más igényekkel, más lehetőségekkel.
Igazából csak a túl kezvezőnek tűnő 230 miatt reagáltam, hogy szerintem nem annyi az annyi. (ahogy az mindig szokott lenni. A túl kedvező ajánlatokban mindig van valami csavar :) )
Úgyhogy átfogalmazom az eredeti nem nagy biznisz kijelentésemet: lehet, hogy valakinek megéri, de én magam nem ezt a lehetőséget választanám.

(#2610) Tengri : A jegelés miatt mondod?

[ Szerkesztve ]

(#2612) Tengri válasza BiP (#2611) üzenetére


Tengri
senior tag

:K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2613) koxx válasza BiP (#2611) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem elvileg lenne kontakt Svájcban, de nem tudom mennyi jönne rá pluszban a vám+áfa difi miatt.

(#2614) Mosqu!to válasza edward2 (#2609) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Én amúgy ma el akartam hozni, 8kor még régi áron volt, de azóta 1128 :(

(#2613) koxx
27% áfa biztos jön rá, vámot azt hiszem nem kell fizetni. Viszont ha valaki átjön vele svájcból ausztriába és ott feladja postára... csak kár hogy már nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2615) BiP válasza Tengri (#2612) üzenetére


BiP
nagyúr

Így, hogy kijött az új driver, ami kordában tartja az órajeleket, és így szoftveresen megoldja a kondenzátoros problémát, elhárult minden akadály a vétel elől :)

(#2616) koxx válasza Mosqu!to (#2614) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem csak az áfa difijét kell fizetni ahogy pl német amazonon? +7% jön rá.

(#2617) worxland válasza koxx (#2616) üzenetére


worxland
addikt

Most elméletileg több, mert a német ÁFA a vírushelyzet miatt lement 16%-ra.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2618) BiP


BiP
nagyúr

Svájci volt az említett bolt, ott meg a legalacsonyabb az áfa. (7,7%) Szóval ha nem is +27%, de azért így is elég jelentős a különbözet.

(#2619) Kaci84: Nyilván nem egy jó ómen, de ha 2050 helyett csak 2000-ig boostol, az nem akkora érvágás talán. Nem hal bele az ember, ettől függetlenül ugyanúgy blama.

[ Szerkesztve ]

(#2619) Kaci84 válasza BiP (#2615) üzenetére


Kaci84
őstag

Na ez tök jó. Mindenki arra vágyik, hogya drága OC kártyáján vissza legyen véve az órajel.
Mondom én nem lesz jó ez a széria...

(#2620) BiP válasza Kaci84 (#2619) üzenetére


BiP
nagyúr

szerk: [link]
"Az új meghajtóval már az 1980 és 1995 MHz-es órajelek kerülnek beállításra az említett játék során, a 2010 MHz inkább csak a menüben van meg, míg a problémát okozó 2025 MHz sosem érhető el. Ezzel gyakorlatilag stabil szintre sikerült korlátozni a működést, vagyis effektíve a gondot az NVIDIA látszólag megoldotta. A változás valószínűleg 1-2%-nál nagyobb teljesítményvesztést sem okoz majd, ami amúgy is hibahatáron belüli érték."

(#2621) Kaci84 válasza BiP (#2620) üzenetére


Kaci84
őstag

Én ezt elhiszem, de sokszor kb az OC verzió pont ennyivel jobb vagy csak picit jobban. Vagyis kb nem lesz értelme OC verziót venni. Eddig se nagyon volt. Na meg oké, csak 2%, de vajon ebben a felső szegmensben mennyit is ér Ft-ban 2%-ék? 20e Ft-ot? Amikor sokszor a 10%-al erősebb példányért elkérnek +100e Ft-ot.
Meg nem csak a 2% hanem a hozzállás is. Jól behájpolunk egy terméket, hogy előre ellopjuk a showt, aztán az nem is annyi amit ígértünk meg nem is annyiért meg nem is kapni meg nem is jó. hmmm...

(#2622) BiP válasza Kaci84 (#2621) üzenetére


BiP
nagyúr

Az FE-k 1700 körülre boostolnak hivatalosan. Ha egy jól szellőző házban van is még némi tartalék, igencsak messze vannak a necces tartománytól.
Úgyhogy itt az egyedi gyártók a ludasak abban, hogy 2000fölé boostoltatják a extrasuper OC kártyákat, és gondolom ez egyedi amúgyis, mert az OC-k közül is csak a durvábbak mennek 2000 fölé, és nem is minden játékban.
Úgyhogy kicsit olyan vihar a biliben, hiszen az OC-s felhozatal közül csak néhány kártyát érint, a probléma -ha szoftveresen is- de fixálva lett, és ott is kb. 50Hz-et veszítesz. Nem borítanám rájuk az asztalt emiatt.
Ráadásul szerintem változtatnak majd a necces dizájnokon, idővel lecserélődnek, és mire az átlagember is kártyához jut, már úgyis a javított verziók lesznek a polcokon.

Az, hogy nem lehet kapni, az szívás. A nem annyiért rész több tényezős, de ugye mindenki tudta, hogy az AIB kártyákat, főleg a jó hűtéses extra OC-k nem 700dolcsiért lesznek,mint az FE. Így meg, hogy kapni sem lehet, szintén árfelverő tényező, normalizálódni fog ez.
Az, hogy az nv nem szűrte ki, melyik kondenzátor dizájn lehet necces, és ez esetleg mennyire valós alternatíva, szintén szívás. (szerintem az FE 1700-as boost mellett lehet, hogy ezt nem is tesztelték ki alaposan, hogy 2025 felett gond lehet) Beleszaladtak.
Jól felhype-olták a népet, aztán most megy a zúgolódás, amiért nincs ingyen sör :)
Türelmesnek kell lenni, aztán be fog ez szépen állni. Ha meg az AMD-nek most sokadig próbálkozásra végre sikerül hoznia az elvárásokat, csak nyerünk vele.

[ Szerkesztve ]

(#2623) xeon forever válasza BiP (#2622) üzenetére


xeon forever
addikt

+1.
FE. Ami a mervado. NV arra tervezz, azt garantalja. A tobbi gyarto Meg rendezze a sajat ugyeit...
Off: szerintem az hogy a gyartok belementek ebbe az OC brandbe gyarilag tulhuzott eszkozokkel az vicc kb miota a piacon van. Szerintem jobb lett volna az OC brandet is def settings en hagyni csak valogatott alkatreszekre utalhatna..majdnem az rgb style csilli villi diszkogomb effect. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2624) edward2 válasza BiP (#2611) üzenetére


edward2
addikt

Elsunnyogni nem opció? Örülök, hogy vannak ilyen önérzetes emberek akik minden szabályt betartanak. Én nem érzem magam kevesebbnek, hogy valamit veszek Európa közepén arra nem fizetek rabló áfát meg vámot 1000km-el odébb a semmiért. Az áfát viszont nem kérem vissza Svájcban.

(#2613) koxx
Semmi. Személyesen kell haza hozni. Vagy ki kell ugrani Franciao. Németo. Olaszo. valamelyikébe és ott feladni.

(#2614) Mosqu!to
Most épp 899.

(#2625) Mosqu!to válasza edward2 (#2624) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Láttam, annyit szerintem továbbra sem ér. 699-ért pedig már lenne aki elhozná nekem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2626) gbors válasza BiP (#2622) üzenetére


gbors
nagyúr

Az FE-k 1700 körülre boostolnak hivatalosan.

A CB tesztben az FE kártyának 1965MHz volt a boost maximuma, és a tesztek közben valóban fel-felugrott 1900 fölé.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2627) zsid válasza Mosqu!to (#2614) üzenetére


zsid
senior tag

Át sem kell vele menni. Kb minden nap járnak munkás járatok mikrobusszal Magyarországra, akármelyik elviszi postaként..

<tRucKdriFteR>

(#2628) lacus83 válasza BiP (#2591) üzenetére


lacus83
senior tag

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#2629) Puma K válasza lacus83 (#2628) üzenetére


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2630) Mosqu!to válasza zsid (#2627) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Mondjuk nem tudom melyikre bíznék rá így ismeretlenül egy 200+ezer forintos terméket.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2631) edward2 válasza zsid (#2627) üzenetére


edward2
addikt

Most is amikor teljes határzár van?

(#2632) koxx válasza Mosqu!to (#2630) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

20 ezer forintosat se.

(#2633) Kaci84


Kaci84
őstag

Skacok van már kártya vagy mi lesz? Ez nem csúszás már hanem egyszerűen nincs a cucc. Ennyi. Ha csak csúszás van két hét alatt nem igaz nem lehet letermelni egy mennyiséget. Azt se látom, hogy bárkinem nagyon lenne kártyája. Oké 1-1 embernek van pont annyira, hogy elhisszük létezik ilyen.

(#2634) syIex válasza Kaci84 (#2633) üzenetére


syIex
veterán

A másik topicba van már jó pár embernek, köztük nekem is.. :DDD
Gyere át oda, ha kérdésed van! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2635) BiP válasza syIex (#2634) üzenetére


BiP
nagyúr

Másik. Melyik másik? Ilyenkor egy linket dobjatok légyszi.

(#2636) syIex válasza BiP (#2635) üzenetére


syIex
veterán

Ja, azt hittem tettem... :DDD
[NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 (GA102)]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2637) Linem válasza Kaci84 (#2633) üzenetére


Linem
senior tag

Egyelőre még nincs kártya kisker forgalomban, hanem csak 1-1 embernek sikerült az elsők között megrendelni, ahogy írtad.. Ahol esetleg van előrendelés, ott sem tudni semmi konkrétumot, hogy mikor lesz kártya, csak ígérgetés. Szóval még várni kell, hogy kapható legyen mindenki számára.
A kártya áráról nem is szólva. Kezdéskor 260-320k közötti értéken adták volna, amit jelenleg feltornáztak 350-400k-ra. Azért sem szabad kapkodni, mert lehet még az első crash-elős kártyákból lenne készleten a "zs" kategóriás beszerzési pontokról.

(#2638) Cassi válasza Kaci84 (#2633) üzenetére


Cassi
senior tag

Bizony, komoly csúszás van és homályos bullshitelés. Néhány márka kártyái (Palit, Colorful stb.) talán még fel sem bukkantak Európában. Arról is kussolás van, hogyan érinti ez majd a többi típus (3070) érkezését. Miért nem lehet lehozni egy térképen így 2020-ban, hogy hol mekkora szállítmányok vannak úton?

(#2639) worxland válasza Cassi (#2638) üzenetére


worxland
addikt

Mert semelyik, az üzleti láncban szereplő partnernek nem érdeke, a vevőt leszámítva.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2640) BiP válasza Kaci84 (#2621) üzenetére


BiP
nagyúr

guru3d - érdemes elolvasni a friss update-eket, guru3d tesztelt azóta.
Úgy tűnik, az új driver úgy módosítja a fesz-órajel profilt, hogy 2000-ben maximalizálja. Ezt nem is minden játékban/minden beállításban okozott hátrányt, de ahol volt, ott is kb. 1%, hibahatáron belüli.
Majd meglátjuk, mit lépnek az AIB gyártók. De még mindig azt gondolom, hogy mire széles körben elérhetőek lesznek a kártyák, ez már nem lesz gond.

(#2641) Linem válasza BiP (#2640) üzenetére


Linem
senior tag

Annyi a gond ezzel, hogy akik a crash-elős kártyákat megvették, vagy még most is ilyet kapnak kézhez, azokat a kártyákat nem fogják tudni eladni. Kinek kellene a hibás kártya, amikor van jó is. Szóval ez magában nem megoldás, hogy maximalizálja, hanem ugyanúgy cserélni kell a már eladott rossz kártyákat is jóra.

(#2642) BiP válasza Linem (#2641) üzenetére


BiP
nagyúr

Tiszta sor. Csak kártya sincs, amire lehetne cserélni :)
De ez már a gyártók garanciakezelési módszereitől függ. Visszahívják-e vagy azt mondják, hogy a probléma meg lett oldva, csend legyen.
De annyira vészesen sok embert nem is érint (hiszen alig tudtak eddig kártyákat venni), ráadásul szerintem egyik gyártót sem érdekel, hogy milyen hatása lesz a használtpiaci árára.

Ez egyedül a vevők miatt kérdés, hogy majd aprón lehet bogarászni a szériaszámokat meg a kondikat, hogy nehogy "hibásat" vegyél. De szerintem vihar a biliben, túl lesz ez lihegve, hiszen kb. 50Hz-ről beszélünk, azon belül is a kártyák töredékéről.

[ Szerkesztve ]

(#2643) syIex válasza Linem (#2641) üzenetére


syIex
veterán

Azoknak semmi baja nincsen csak nem lehet őket OC-zni 2000 MHz fölé. Az alatt tokeletesen teljesít és így kb 1% a hátrány ami simán bele fér a szabványba.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2644) Kaci84 válasza syIex (#2643) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem biztos, hogy a legjobb élettartam szempontjából, hogy a kondik a meghibásodási határ alatt pár %-al üzemelmnek.

(#2645) Nite


Nite
őstag

durva dolgok mennek a HA-n, avagy tenyleg 100k-val dragabb egy gamingx mint egy ventus?

Paid my dues!

(#2646) BiP válasza Kaci84 (#2644) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem olyan fajta meghibásodás. Inkább ilyen interferencia-jelenség. 2025Mhz felett valahogy a zajszűrést nem tudják jól megoldani ezek a kondik adott kombinációban.
Inkább tervezési hiba, amire nem számítottak, nem lesz ezeknek semmi baja később sem. Egyszerűen 2000-nél van egy limit, amit még az OC kártyák közül is csak némelyik érte volna el, és az sem minden esetben lépné túl, és az is csak bizonyos kondikonfigurációban.

(#2647) zsid válasza edward2 (#2631) üzenetére


zsid
senior tag

Dehogy van... A médiában van határzár, több ismerősöm is hazament és visszajött az elmúlt 2 hétben, gond nélkül átmentek a határon karanténos papír meg ilyen "hülyeségek" nélkül, pedig aztán svájci rendszámmal nehéz bekamuzni, hogy Ausztriában dolgozol :D :D

Mosqu!to & koxx: kockázat nélkül nincs győzelem. :DDD

<tRucKdriFteR>

(#2648) syIex válasza BiP (#2646) üzenetére


syIex
veterán

+1

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2649) , válasza zsid (#2647) üzenetére


,
addikt

Határzár téma: vadászni is ugyanúgy járnak be osztrákok és németek, mint eddig minden évben.

(#2650) Pug válasza , (#2649) üzenetére


Pug
veterán

Mert "kedves" kormanyunk nekik kulon engedi ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.