Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Jegesmaci81 válasza tuki2200 (#347) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A márkának van presztízse és nem a terméknek!

(#352) Youri válasza tuki2200 (#347) üzenetére


Youri
veterán

plane a 0%THM meg 2ev huseg eveiben

Hát ennek van inkább presztízs értéke a proletároknál. Ingyenhitel okostelefonra

RTX ON

(#353) Ateszpapa válasza -secret- (#335) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Fizikai SIM kártyát igen, de tud eSIMet kezelni, így mondhatják, hogy dual SIMes.

"Az eSIM technológia használatát egy még idén érkező szoftverfrissítés teszi majd elérhetővé. Az eSIM-ek használatához mobilelőfizetés szükséges (egyes díjcsomagok akár a szerződés lejárta után is korlátozhatják a szolgáltatóváltást és a roamingot). Az eSIM használatát nem minden szolgáltató támogatja. Egyes szolgáltatók letilthatják az eSIM használatát a náluk vásárolt iPhone készülékeken. További információért keresd a mobilszolgáltatódat. A technológiáról a https://support.apple.com/hu-hu/HT209044 oldalon tudhatsz meg többet."

(#354) szubrutin válasza Jegesmaci81 (#318) üzenetére


szubrutin
aktív tag

A hiszti nem azert van, mert draga, hanem azert mert boven tulmentek mar egy hataron, tobbi gyarto is atlepte a hatart, de ok meg megketszereztek, es tudasban nincs akkora elore lepes, ami ezt indokolna.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#355) Jegesmaci81 válasza Youri (#352) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mi a baj az ingyen hitellel? Van 400ezer Ft bármire költhető megtakarításod, venni akarsz valamit amit nem kell azonnal kifizetned! Megmarad az összerakott pénzed amit kamatoztathatsz lekötéssel, befektetéssel stb. Normális gondolkodással, értékrenddel a 0%-os hitel a világ legjobb biznisze!

szubrutin : Ne mááár! Nem arról van szó hogy van 4 Apple termék a piacon amiből valamelyiket köteles vagy megvenni! Nyugodtan vehetsz 20ezertől 600ezerig telefont ami pénztárcádnak igényednek megfelel. Ennyi. Tessék leszállni arról az Apple vonatról amire valójában a legtöbb embernek nem is kellett volna felülni!

[ Szerkesztve ]

(#356) FіkuszKukіsz válasza Jegesmaci81 (#340) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

25 éve max a kazettás magnót tekergetted, nem az ipod-ot. Egyébként jól leírtad, hogy mi alapján választanak a birkák: "Mi a menő".

Romanes eunt domus

(#357) MasterMark válasza szubrutin (#354) üzenetére


MasterMark
titán

Most itt a tudás megint a dupla ramot jelenti?

Switch Tax

(#358) Jegesmaci81 válasza FіkuszKukіsz (#356) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Bocs 15-öt akartam! :-)

(#359) HarleyCustom válasza szubrutin (#354) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hol van az a határ,amit átléptek?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#360) Peat76


Peat76
őstag

Vajon mikortól lehet előrendelni a Telekom-nál? Ma elvitték az i7-esem, úgyhogy jöhetne mihamarabb!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#361) pzstm válasza Peat76 (#360) üzenetére


pzstm
titán

hátha holnap igen...kíváncsi leszek mennyit dob MAgenta1-es max-os előfizetéssel nekem :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#362) Ádám16 válasza Jegesmaci81 (#355) üzenetére


Ádám16
addikt

Mert -ahogy én látom a környezetemben- azok vásárolnak így javarészt, akiknek nincs 400k megtakarításuk, de még 40k sem. De új iPhone igen. Így szerintem szar biznisz, mert ha eddig nem tudtál megtakarítani, akkor mi garantálja, hogy két évig ezt fogod tudni törleszteni?

Ez a telefon az itthoni bérekhez képest pofátlanul drága. Azzal pedig egyetértek, hogy nem vigasztal az, hogy Californiában a kutyának is vesznek egyet játszani.

(#363) -secret- válasza Peat76 (#360) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tippre szeptember végét tippelek de ma-holnap csak kiteszik az oldalukra.

(#364) batai15 válasza Ádám16 (#362) üzenetére


batai15
félisten

Szintén egyet értek.

(#365) pzstm válasza -secret- (#363) üzenetére


pzstm
titán

szeptember 28 szerintem már lesz náluk, amikor hazai rajt indul

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#366) Sys85 válasza MasterMark (#357) üzenetére


Sys85
veterán

Még ha dupla lenne...
Az 6GB-t jelentene,de elvileg csak 4GB.
Jó,ios memóriakezelése más mint egy droidé,de ezért a pénzért dukálna a 6GB.
A legolcsóbb csúcs androidban,a Pocophone F1-ben 6GB van 115e ftért.
Ezzel most nem arra célzok hogy az jobb,mert a hardvert leszámítva azért az nem egy minden téren flagship,de ugye ott olcsón kapsz több ramot,ami azért vicces.
Bár az is igaz,hogy a MIUI mellé és úgy általában a droid mellé kell is a ram.
Fél milla körül elvárná az ember a 6GB-ot és nem azért mert az iosnek kevés a 4GB,hanem mert ennyi pénzért már bele kéne férnie,Apple üzletpolitika ide,vagy oda.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#367) MasterMark válasza Sys85 (#366) üzenetére


MasterMark
titán

Ez teljesen ugyanaz mint a felbontás para az Xr-nél. Tehetnének bele csilliómilliót is. És mégsem teszik.

Switch Tax

(#368) rootkiller


rootkiller
őstag

Nagyon elszaladt a ló az árazással. Igazából azon csodálkozom, hogy az iPhone 7 piacon maradt, de logikus arra nézve hogy ha a 7es lejön a kínálatról akkor a 8ast 7es árban kellene adni, tehát olcsóbban kéne adniuk a két új telefont amivel viszont baromi nagyot akarnak szakítani. Szépen lassan megérdemelnék hogy beszopják, de az emberek sajnos nem elég intelligensek illetve túlzottan sznobok, így ki fogják fizetni az árát.

Elég régen volt az az idő, mikor 4 magos iMac-et vehettél 1149€-ért, konkrétan netto 1000€-ba fájt nekem 8GB RAM-mal, amit 264 ezerért váltottam, most sokkal többe fájna ha új gépet akarnék, de szerencsére a régi még bírja, bár már új macOS nem lesz rá.

Artengo TR 990 Pro

(#369) Richoo44 válasza Jegesmaci81 (#355) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Telefont venni hitelre a legnagyobb ökörség.A te példádból kiindulva, van 4 kilód, amit elraksz.Nem akarsz hozzányúlni.Mert másra jobban kell, (és itt a lényeg, tehát a telefon ugye rohadtul nem az első helyen van)vagy kamatoztatod.Veszel egy telefont, amin kb. kibontásnál buksz 30-40 ezret.Kérdezem én, hol a logika?Hol kamatozik 400.000 ft 40 ezret 1 hónap alatt? :D

[ Szerkesztve ]

(#370) smc válasza Richoo44 (#369) üzenetére


smc
addikt

Nem érted látom. Nem hitelről van szó, hanem részletre történő vásárlásról, ezt jelenti lényegében a 0% THM.
Tegyük fel van száz forintod. Ebből veszel egy csokoládét a sarki kisboltban.
Marad nulla forintod és egy csokoládéd.
A másik lehetőség, hogy megveszed a csokoládét 10 havi részletre. A megmaradt 100 forintodat pedig berakod a bankba, ahol 10 hónap alatt kamatozik 10 százalékot. Így van 100 forintod jelenleg a bankban és egy csokoládéd.
10 hónap múlva, mert rendes gyerek vagy minden hónapban félretettél 20 forintot, mivel a második esetben ennek fele elmegy a részletre lesz 100,illetve 200 forintod és egy szétrohadt csokoládéd. Hopsz, még annyi, hogy a bankból kiveheted a 110 forintod.

Melyik a több?
Erre utalt. Elnézést a közlésmódért, de így volt a legegyszerűbb.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#371) Taci


Taci
addikt

https://www.apple.com/hu/iphone-xs/specs/

A doboz tartalma:
iPhone készülék iOS 12 operációs rendszerrel
EarPods Lightning csatlakozóval
Lightning–USB átalakítókábel
USB-s hálózati adapter
Dokumentáció

Kivették belőle a Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adaptert?

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#372) gyuromoj válasza Taci (#371) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K
Ki nem találjátok, melyik a legnépszerűbb Apple-termék! (De.) :U

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#373) -secret- válasza Taci (#371) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ki. :K

(#374) Jegesmaci81 válasza Ádám16 (#362) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

"Ez a telefon az itthoni bérekhez képest pofátlanul drága. Azzal pedig egyetértek, hogy nem vigasztal az, hogy Californiában a kutyának is vesznek egyet játszani."

Ez a telefon a világon mindenhol a legdrágább!!! (kivétel a brillekkel kirakott design készülékek mert azok között kimondottan olcsónak számít :-) )

Egyre inkább azt érzem a fejekben van a baj! Azt gondolom hogy sokan azért vágynak Xs-re mert valamiből meg akarják venni a legdrágábbat a piacon és ez az egyetlen termék amiből a legdrágább is kínkeservesen de elérhető és mindenkinek lehet mutogatni! Óra, ruházat, ékszer, autó, mind kiesnek mert ezeknek a prémium árai kb 3Xs áránál kezdődnek.

Richoo44 : Rád férne némi pénzügyi alapismeret! A 400ezres telefonod ha kp-ra veszed akkor nem amortizálódik?

[ Szerkesztve ]

(#375) Richoo44 válasza smc (#370) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nem hitelt akartam írni, bocsesz, 0% THM-et.
Jó, köszi ezt a remek eszmefuttatást.De látszik, hogy te nem érted, hogy mire utaltam.
Azt még magyarázd meg, hogy jön képbe az, hogy félrerak bárki úgy, hogy fizet egy törlesztőrészletet?
Ez eleve baromság, mert nyilván, ha félre rakna, lenne pénze telefonra, ha pedig nincs, akkor ezután sem fog, mert nyögi a felesleges kütyü árát.
Mivel nincs pénze telefonra, spórolni sem fog, így amit kamatozik a pénze, a telefon értékcsökkenése után deficites lesz a buli.
És zárszóként egy luxuscikkről van szó, nem egy csokiról.Ha már szőrszál hasogatunk :)

Senki nem mondta hogy nem amortizálódik, de ne mondj mér olyan okosságokat, hogy ha 10 hónapra veszel valamit, azzal jobban jársz :D .Rád is rád férne a jelek szerint....

[ Szerkesztve ]

(#376) Wesder válasza Sys85 (#274) üzenetére


Wesder
félisten

Egyiket sem az Apple csinàlta elsőnek, csak itt van nagyobb visszhangja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#377) hszilard666 válasza smc (#370) üzenetére


hszilard666
veterán

Azt ugye tudo hogy a részletre való vásárlás hitel? Avagy ÁRUHITEL. Az adott bolt szerződésben áll egy bankkal akik MEGHITELEZIK számodra a készülék vételárát, de Te ebből nem látsz semmit mert megy a bolt zsebébe. A 0THM addig 0 THM míg nics kezelési díj, előtörlesztési díj, meg minden szar. Én sírva nevetek minden emberen aki hitelre vesz bármit is. Tényleg a legnagyobb átbaszás a világon még a 0% THM is. Gondold meg, ha valami ingyen van, Te vagy a termék... Valamint ha a hitel annyira jó üzlet miért elérhető mindenkinek? A legjobb üzleteket csak pár ember tudja megkötni nem mindenki. Szerintem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#378) #54625216 válasza Ádám16 (#362) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az árazás az USA-ban sem úgy történik, hogy van pénz szarásig (mert nincs), nosza toljuk meg az árat, mert mi az az 1500 USD a népnek. Az 1500 ott is sok pénz, nem csak nálunk, sőt az öldöklő árversenyben az amerikaiak szeretnek nagyon jól járni, ezért ugyanolyan érzékenyek az árra, mint mi.

Itt van viszont az AT&T csomagja az apple.com-ról.
Az 512GB-os verzió két év hűséggel 69USD havonta. Na ez az, amit egy átlag 30ezer USD éves fizetés mellett a célközönség meg sem érez. Ráadásul vannak csere programjaik, azaz ha jövőre is a csúcs iPhone kell neki, akkor ráfizet pár 100USD-t és folytathatja ugyanolyan havi részletek mellett.
Ezért a pénzért nálunk pl. a vodafonnál a 256GB-os X-et lehet kapni (20K a havi részlet), tehát a kifutó széria kerül annyiba, mint ott a top.

(#379) atike


atike
nagyúr

Alma fanoknak egy cikk:

Dehogy drága az új iPhone

(#380) CharlieDrop válasza smc (#370) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tedd hozzá, hogy van kezelési költség, tehát 110ft lesz a 100 ft-s telefonod. (általában ennyi a kezktg, ha csak 5, akkor lehetsz pluszban)
Szóval ha 10 hónapig félreteszel 10 ft-t (a másik felét kifizeted), akkor pont 210 ft-d lenne, de 200 lesz, mert 10 ft a kezelési költség.
Ha 100 ft-t kifizetsz, akkor 10 hónap múlva 200 ft-d lesz. :)
Vagyis nincs előnye, és ha mutatsz olyan lekötést, ahol 10 hónap alatt 10%-ot nyerek, tuti veszek részletre telót ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#381) -secret- válasza atike (#379) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Dohányzás 630 ft? Egy doboz Marlboro 1280 ft... :U

(#382) Jegesmaci81 válasza Richoo44 (#375) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Na itt kezdődik a gond hogy abból indulsz ki, hogy aki hitelt vesz fel annak nincs pénze! Ez nagyon nem így van. Normális embernek mindig ott van a hitele mögött a fedezet. (ez alól kivétel az ingatlan mert ott nyilván sokaknak soha nem lenne otthona ha először fedezetre gyűjtenének) A hitel sokaknak arra kell hogy ne a saját pénzüket kössék le mondjuk egy termék megvásárlására hanem a bankét és a sajátjukat pedig busásan kamatoztassák.

(#383) mazsiii92 válasza Jegesmaci81 (#374) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia,

Én speciel kizárólag IOS miatt szeretem az iphonet, semmi más miatt. Kinézetre jobban tetszik egy S8 mint a 6S-em, és azt is tudom, hogy azért a pénzért többet kapok, mint itt.

De én nem tudok váltani már androidra a sok rossz tapasztalat miatt, egyszerűen ez a kényelmes a mindennapok miatt, ez szolgál ki. Viszont elértünk arra a szintre, hogy az iPhone 8 nem nyújt jobb élményt mint a 6S, kinézetre nem más, stb. Az iPhone X, Xs, XsMax, Xr az a rétegtelefon, akik azoknak szól, akik tavaly nem váltottak X-re. Tehát ha akarsz cserélni, az hivatalosan 300 ezerről indul, de ha megnézed, hogy mit kapsz ezért, az már nevetséges.. :(

Szóval én nem azért akarom megvenni, mert iPhone, hanem mert itt érzem magam jól és ez a rendszer szolgál ki, és szerintem sokan vívódnak ezzel. Viszont most már tényleg el kell gondolkodnunk, hogy megéri-e, vagy esetleg érdemes-e valami akció keretében 0% THM-mel vagy előfizura részletre kihozni.

Az Apple elérte, hogy ne válts vissza droidra, és mivel maradni akarsz elromlik a telefonod 1-3 év alatt, akkor nagyon a zsebedbe kell nyúlni hogy vegyél egy másikat.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#384) Richoo44 válasza Jegesmaci81 (#382) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Bizonyára van olyan, aki ezt teszi, de hidd el, hogy kurvára nem ebből a rétegből élnek meg a bankok, hanem azokból akik felesleges szarokat vesznek meg "mert majd kifizetem idővel".Aztán kurvára nem fizeti ki...Majd mennek behajtani és visznek mindent alul árazva.

[ Szerkesztve ]

(#385) Pompi válasza -secret- (#381) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, ez le is van írva a cikkben, meg az is, hogy napi fél dobozzal számoltak ;)

Feel Good Inc.

(#386) -secret- válasza Pompi (#385) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De miért számolnak napi fél dobozzal ha egy rendesen dohányzó, nem kocacigis ember legalább egy dobozzal elszív egy nap?! Mindegy, skip.

[ Szerkesztve ]

(#387) smc válasza mazsiii92 (#383) üzenetére


smc
addikt

Az aláírásod alapján nem próbáltál egyetlen hasonló kategóriájú androidos telefont sem. Ez a baj sokakkal, hogy azt hiszik az Android egy 50000 forintos telefonon ugyanúgy megy mint egy 150-200 ezres telefonon. És sok ilyen ember veszi meg 300-ért az iphone-t. Az árakat igény szerint be lehet szorozni 1.1-1.5-tel. Azt meg nem igazán értem hogy lehet kötődni egy telefon OS-hez. Miben tud többet az egyik a másiknál?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#388) icecave válasza -secret- (#381) üzenetére


icecave
nagyúr

A cikk azt írja, számoljunk napi fél dobozzal...

(#389) Pompi válasza smc (#387) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ott a pont, megelőztél, ugyan erre gondoltam az aláírását látva :K

Feel Good Inc.

(#390) -secret- válasza smc (#387) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Te használták már iPhone-t?

(#391) Örni válasza -secret- (#386) üzenetére


Örni
senior tag

A példában szereplő már leszokóban van :)

Akkor az én telefonom napi 40Ft-ba kerul! :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#392) atike válasza -secret- (#381) üzenetére


atike
nagyúr

Napi fél doboz van a cikkben.... :U

Ötödjére leírva is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#393) Alg


Alg
veterán

Jól értem hogy most kivezetik az X-et, minimális változtatásokkal kiadják újra 20%-al drágábban, és az X áráért adnak egy XR névre keresztelt változatot ami jóval gyengébb a mostani X-nél?

Zseniális :DDD ;] :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#394) bayarena válasza Szada85 (#301) üzenetére


bayarena
aktív tag

Szinte mindenki részletre veszi szolgáltatónál. Itt 100 AUD-be kerül. Átlagfizetésből simán meg lehet venni.
Senkinek se okoz gondot.

(#395) MasterMark válasza Alg (#393) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Az X utódja az Xs ugyanannyi vagyis 999 dollár. Az Xr egy olcsóbb változat 749 dollár.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#396) CptAdamica válasza atike (#379) üzenetére


CptAdamica
veterán

"Sponsored by Apple"

Megyen!

(#397) Jegesmaci81 válasza Richoo44 (#384) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nyilván vannak szélsőségek de gondolkodni mindenkinek szabad! Én pl sokszor vettem csúcsmobilt de mindet addig hajtottam amíg szét nem esett. (jelenleg egy Samu S6-om van amit cserélni szeretnék) Mindet Kp-re vettem mert nem volt kamatmentes kölcsön a szolgáltatómnál. Most viszont bármit is fogok venni eszem ágában nincs egyben kifizetni. A Xs és az Xs Max esetében pedig nem azt a kérdést teszem fel magamnak elsősorban hogy van-e rá 4-500 ezer Ft-om, hanem hogy kell-e egyáltalán nekem ez a készülék. Ki fogom-e használni, megéri-e nekem vagy sem.

(#398) atike válasza CptAdamica (#396) üzenetére


atike
nagyúr

:K

Részemről jót röhögtem a cikken... :D

(#399) Richoo44 válasza Jegesmaci81 (#397) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Akkor a jelek szerint nem olvastad a soraimat, pont erre utaltam, ha nincs rá igazán szükséged, teljesen mindegy, milyen formában veszed meg, mert igazán nem létszükség.

[ Szerkesztve ]

(#400) Ádám16 válasza Alg (#393) üzenetére


Ádám16
addikt

buvartacsko, légy szíves rakd rendbe ezt a sötét gondolatmenetet!

;]

Ha a magyar árakat nézzük, ez történt. Egyébként tavaly az X annyiért nyitott, mint az Xs $-ban.
Érdekes, hogy nem megosztott kb. egyáltalán a topik, mindenkit kiakasztottak ezek a cédulák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.