Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Szada85 válasza bayarena (#262) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért érdemes a fogalmazásra odafigyelni szerintem.
A "simán megveszi"-t én például erösnek érzem, való igaz, hogy sok szakmában lehet jól is keresni, de ettöl függetlenül az emberek jelentös része dolgozik olyan helyen, ahol a nettó fizetés 1500-1800€ között mozog, amiböl ha albérletet/lakáshitelt, autót/tömegközlekedést, étkezést, stb-t fizet, akkor nem feltétlen akaszt le a számláról bármikor simán 1000€-t egy telefonra. Szerintem.

De valóban sok olyan szakma/terület is van, ahol dolgozva kisebb érvágást jelent, ha az ember szeretne összespórolni egy ilyen telefonra például. :)

De szerintem az lenne érdekes kimutatás egyszer a nagy vásárlási számokról, hogy mekkora részük a Kp-s vásárlás (Apple boltban, viszonteladóknál pl.), és mekkora részük szolgáltatón keresztül részletre.

(#302) nonsen5e válasza -secret- (#271) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát, már aki (gondolom persze a többség már rég belenyugodott)..
Én ugyanúgy hőbörgök minden androidos telefon esetében is, amikor megtudom, hogy nincsen rajta jack.
Ott van számomra a root mellett azon a listán, hogy amíg egyetlen egy gyártó is van, aki tesz rá, addig nem érdekel, hogy milyen jobb tudású, ár-érték arányú telefonok vannak, mert egyszerűen nekem kell és kész.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#303) -secret- válasza nonsen5e (#302) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Többségre gondoltam. :K

(#304) adise válasza Szada85 (#301) üzenetére


adise
őstag

Külföldön nem divat egyösszegbe telefont venni. Főleg amerikába, ami a célpiac. Nevetséges összegekért lehet előfízetéses konstrukcióba minden telefont elhozni. Csak itthon van az, hogy kb a független árat kell kifizetni. A vidd be a régit hozd ki az újat dolgokról nem is beszélve.

(#305) CptAdamica válasza -secret- (#277) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az is egy erőltetett megoldás. Idétlenül is néz ki, hogy kilóg egy kis fütyi felül. Igazából ez a teljes képernyő szerintem felesleges erőlködése annak, hogy mutassunk valami újat. Egy Samsung káva méretei még rendben vannak, elférnek benne a szenzorok, eléggé kicsik ahhoz, hogy imponáljanak azoknak, akik erre gerjednek.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#306) m0h0senator


m0h0senator
őstag

És a sok IQ huszár majd viszi a vízbe szépen beázik és csodálkozni fognak :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#307) belan válasza joey04 (#297) üzenetére


belan
addikt

Szerintem 8,8 plus is prémium telefon amikor meg jelent ,ezek a telefonok se voltak olcsók .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#308) siemenss65


siemenss65
tag

Szerintem egyre nehezebb dolga van szegény Phil-nek. Breakthrough ez, ...in a smartphone ever... az, revolutionary amaz, de az ott résztvevő blogger közönség már nem biztos, hogy kiposztolja ugyanazokat a jelzőket.
Tim Cook kezei pedig az iPhone bemutató előtt úgy remegtek mint a kocsonya.

(#309) marcarc válasza Sys85 (#281) üzenetére


marcarc
senior tag

Mivel mésodik hullámos ország vagyunk az aprón lesz szerintem német iphone 750 ért is. :D:D

(#310) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ezt most nem igazán értem.

Az XR topicjában, hogy megy a szarozás - az is hülyeség, amíg nincsenek tesztek - egy dolog, de itt nem tudom mit vártatok? Egy S-széria jelent meg idén, ez pedig mindig a ráncfelvarrást jelenti. Ahogyan a Galaxy S9 és Note 9 is csak egy facelift volt, ugyanez jött most az Apple-nél.

Egy ráncfelvarráskor meg mi kell?

- A felhasználók úgy ítélték meg, hogy a X-hez a 3GB RAM nem elég. A XS kapott 4-et.

- Azt mondták lehetne jobb a kamera. Fejlesztettek rajta. Állítható a rekeszérték, meg minden olyan egyéb dolog, amihez én baromira nem értek.

- Szerettek volna egy nagyobb kiadást. Megjött az XS Max 6,5"-es kijelzővel. Elég nagy, nem?

- Sokan hiányolták a DualSIM-et. A nanoSIM mellé kapott e-SIM-et, ami azért eléggé 2018.

- Sokan hiányolták a X-ből a 128GB-os verziót. Most kaptunk egy 64; 128; 512GB-os triót.

- Kap egy 7nm-es chipet ami azért lássuk be nem semmi. Az A12 Bionic megint etalonnak fog számítani, akárcsak az eddig Apple chipek.

Szóval én elhiszem, hogy sokszor okkal lehet fikázni az Almát, de most jelenleg pont azokat az igényeket teljesítették ezzel a két új modellel, amit a felhasználók hiányoltak, vagy a X-ből, vagy pedig úgy az egész eddigi kínálatból. Az egyedüli dolog, amin itt mindenki ki lehet akadva az a finoman szólva is borsos ár, de ugyanúgy ahogy az XR-nél, itt sem szabad elfelejteni, hogy ezek az árak Magyarországon vannak, a tengerentúlon kedvezőbb vételáron lehet őket beszerezni és az ottani körülményekhez viszonyítva ott még akár korrektnek is mondható.

[ Szerkesztve ]

(#311) sebgutkopf válasza -secret- (#289) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azt is nézd meg milyen vízióra reagáltam. :)

Egyébként akár poén is lehet, amit írsz. Biztosan nagyobb feltűnést kelt egy tablettel telefonálás az utcán, mint egy tucat iphone. :DD

(#312) #12681728


#12681728
törölt tag

Nekem a sima 8-ban ugye 2gb ram van. Eddig soha nem éreztem kevésnek. Gondolom a 3gb a játékoknál tud elfogyni, igazam van?

(#313) Remus389 válasza bayarena (#262) üzenetére


Remus389
veterán

Nyilvan a globalis 1%-ra gondoltam, akinek ez sima kiadast jelent.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#314) pászka válasza ollie (#97) üzenetére


pászka
aktív tag

Az összel kijövő Huawei Mate valószínű az lesz. Nekem is fontos a dual, de standby-t nem vennék sosem, pedig most először gondolkoztam el azon hogy esetleg veszek egy iphon-t.
Nekem a jóminőségű kamera és a dual active fontos, mellé minimum 64GB tárhely. Úgy néz ki sokáig meglesz még a Honor 8-am.
Mondjuk ennyi pénzért csinálhatták volna active-ra ezt is, csak hát akkor nem lesz akkora profit mint azt megszokhattuk eppöléknél.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#315) Szada85 válasza adise (#304) üzenetére


Szada85
aktív tag

Persze, én is ezt gondolom, hogy ugyanúgy Amerikában, akár Németországban és Magyarországon is az emberek jelentös része szolgáltatótól veszi meg ezeket, és kis részük az, aki besétál a boltba, és egy összegben leteszi az árát.
Ettöl függetlenül olyan is van persze, mégsem gondolom, hogy a sokszor elökapott "bezzegnyugatonmindenkizsömlemelléveszihármasával" kiakadás helytálló, elég megnézni az Apple Fb oldalán a bejegyzés alatti 100+ ezer kommentet, ott sem ujjonganak a(z) - világ minden tájáról származó - emberek az alapára miatt, tehát a nagy fenséges nyugaton sem esik ki bárki bukszájából 1000-1500€... :)

(#316) -secret- válasza #12681728 (#312) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen, meg később 0,2 másodperccel később tölt be majd a Facebook app de ennyi.

(#317) Richoo44 válasza .Szaki. (#310) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Ez már a sokadik hasonló megjegyzés, amit nem értek.
Engem momentán, ha venni akarok egy telefont, pont nem érdekel, melyik országban mennyibe kerül.
Magyarországi árak érdekelnek.
Az adóterhek fixek, tehát attól, hogy máshol olcsóbb,ezeket egy olcsóbb telefonnál is bele kellene kalkulálni.Ez minden szempontból egy valóságtól elrugaszkodott, túlzó ár.

(#318) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Végére jutottam a hozzászólásoknak! Sajnos a legtöbb hozzászólás arról szól hogy milyen drága! Nem értem a hisztit! Neked drága nem veszed meg! Nekem drága, nem veszem meg! Jó lenne felfogni hogy az apple nem a csórók telefonja. Az, hogy sokan a hiteleknek köszönhetően ilyen telefonnal rohangálnak a BKK járatain, egy vicc! Akinek ilyen készülékre van szüksége az nem havi 5-600 euróból tengeti életét nem buszozik és nem akar 500ezerért autót venni! Ja, hogy te, meg te mégis???? Hát elég szomorú felfogásod van! Mindenki döntse el, hogy saját maga bele tartozik e ebbe a körbe. Persze azt is mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy mi a fontos neki. Alapvetően azt gondolom hogy aki valójában a Xs/XsM célközönsége valójában min.10millás autóval jár, 40millás lakásban/házban él és a nyaralós pénzéből 3Xs-t tudna venni vagy sokkal többet :-)

Richoo44 : Mond csak a mercik ára nem túlzó?

[ Szerkesztve ]

(#319) m0h0senator


m0h0senator
őstag

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#320) Taci válasza Taci (#239) üzenetére


Taci
addikt

(#319) Bale_E
Megelőztél :D :D

[ Szerkesztve ]

(#321) Richoo44 válasza Jegesmaci81 (#318) üzenetére


Richoo44
aktív tag

A merci drága, de az egy autó, ne hasonlítsd már egy telefonhoz, nevetséges az összehasonlítás.Nem értem, miért ne értékelhetném túlzónak az árazást, attól, hogy szerintem csak a funok veszik meg, mert egyébként véletlenül sem ér ennyit?
Értem, hogy valakinek védeni is kell az Apple-t, de azért maradjunk már a realitás talaján, ne nevezzünk már egy 300.000 ft-os telefont olcsó Iphone-nak.(a következő cikkre reflektálva).Ezzel van a gond, nem azzal, hogy azok, akik nem tudják hová lapátolják a pénzt, muszáj Iphone-t venniük.
Ja és abban igazad van, hogy aki megveszi olyan anyagi háttérrel, ami nem engedné meg, és hitelt vesz fel, az valóban a vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#322) Jegesmaci81 válasza Richoo44 (#321) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Miért is rossz az összehasonlítás?? Egy olcsó merci (c class) 9milla! Ebből egy majdnem csúcsfelszereltségű mondeót kapsz! Egy fullextrás mondeóval kb az E-class full van partiban ami 20milla! Telefonra vetítve Iphone jelenleg a luxust képviseli pont mint a merci. Egy alap Iphone most annyi mint egy S9 samu ami igencsak prémiumnak számít! Az iphone jelenlegi csúcsa pedig pont a duplája! HOPPÁ Megjöttünk!

Hidd el nem csak iphone mániások veszik. Rengeteg cégvezető használja sőt sok cégnél alapból ezt adják a dolgozóknak.

[ Szerkesztve ]

(#323) Rothmanakos válasza roli543 (#34) üzenetére


Rothmanakos
tag

Szerintem várj még egy kicsit azzal, idén még lesz 2 Apple event, szerintem esélyes, hogy az SE-hez hoznak ki folytatást, hasonló, vagy azonos méretű házban faltól falig kijelzővel (notch-csal). Persze csak ha érdekel

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#324) -secret- válasza Rothmanakos (#323) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem fognak.

(#325) tuki2200 válasza .Szaki. (#310) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az Xs-sel semmi gond nincsen, kb ezt vartam h par %-al gyorsabb es puff szokas szerint. A bajok az Xr-rel vannak vagyis annak a kijelzojevel (really majdnem sima HD es LCD?) es kamerajaval az arazashoz kepest... bohozat.. annak viszont orulok, hogy az iPhone X-em nem kell cserelni

[ Szerkesztve ]

(#326) Rothmanakos válasza m0h0senator (#319) üzenetére


Rothmanakos
tag

Ez lehet arra utal, hogy sokan el kell adják a veséjüket, hogy meg tudják venni:D

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#327) HarleyCustom válasza Kokzor (#220) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Xs-re beújítok januárban.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#328) Rothmanakos válasza -secret- (#324) üzenetére


Rothmanakos
tag

Miből gonodlod? Szerintem logikus lépés lenne

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#329) Walter_White


Walter_White
senior tag

pár év és itt lesznek a 800e-900e és 1milkós mobilok is :D haladunk előre

[ Szerkesztve ]

(#330) -secret- válasza Rothmanakos (#328) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most mutattak be 3 telefont, megy egyet nem fognak. Xr az SE utodja.

(#331) hemaka válasza m0h0senator (#319) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lassan mar az sem lesz eleg, kell hozza kiegesziteskent egy kis provident is... :DDD

(#332) Fryskitt válasza #96302336 (#161) üzenetére


Fryskitt
addikt

Van olyan, aki 12 millióért vesz órát.... nemrég láttam a hírekben. Ahhoz képest ez semmi. ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#333) marcarc válasza Fryskitt (#332) üzenetére


marcarc
senior tag

majd mindjárt meg rendszabályoznak, hogy ne politizálj. :D

(#334) Jegesmaci81 válasza Walter_White (#329) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Minden igényt ki kell elégíteni viszont senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy megvegye! Szerencsére a piac elég nagy és hatalmas a választék mindenki eldöntheti mit rak a zsebébe!

Fryskitt: Erről beszélek! Tessék mindenkinek rohanni a gucci meg D&G fórumába aki itt méltatlankodik hogy drága a cipő meg a táska!

[ Szerkesztve ]

(#335) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Srácok, az Xr-be egy darab nano sim megy, igaz?!

(#336) MasterMark válasza Walter_White (#329) üzenetére


MasterMark
titán

Nem haladunk sehova, ugyanannyiba kerül mint tavaly.

Switch Tax

(#337) hemaka válasza -secret- (#335) üzenetére


hemaka
nagyúr

ja, csak az Xs, Xs Max kap dual-SIM-et.

[ Szerkesztve ]

(#338) #33762560 válasza adlersson (#284) üzenetére


#33762560
törölt tag

Ugyanazt a fórumot olvassuk? 🙃

(#339) vanye


vanye
senior tag

Úgy látom, aki fel van háborodva/sírva röhög a 3-400 ezer forintos árakon, az egy jelen kori trend miatt teszi ezt: hogy t.i. a jó telefonok egyre olcsóbbak lesznek, az olcsó telefonok meg egyre jobbak. Szóval aki legyint az Apple árazásán, az valszeg arra számított, hogy némileg esik a harapott almás mobilok ára, ha már a Huawei és társai bebizonyították, olcsóbban is lehet hasonló vagy ugyanolyan (sőt, esetenként jobb) minőséget adni, mint ahogy azt az Alma teszi. Raktáros Tim azonban nem óhajt felülni erre a vonatra; persze miért is tenné, amikor a számok eddig igazolták a döntése helyességét.
Eddig. Lehet, hogy 2019-ben már ő sem tehet majd másképp.

Stern des Südens!

(#340) Jegesmaci81 válasza vanye (#339) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A Huawei és társai sőt még a samu se lesz soha arra képes, hogy a termékei olyan presztízs értéket képviseljenek mint egy Apple! Így volt ez már 25 éve is amikor az ipod volt a menő és néhányan a fél karjukat odaadták volna egy Mac számítógépért!

(#341) Raymond


Raymond
félisten

ROLFcopter :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#342) CharlieDrop válasza Jegesmaci81 (#340) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért elkezdtem agyalni egy S9-en, mennyibe is fáj? :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#343) Ck.


Ck.
addikt

Most először érzem úgy, hogy az X-et nem éri meg így 1 év után az utódokra leváltani, legalábbis számomra nem sok újdonságot hozott.
A 4 GB ram ugyanakkor jobban hangzik, de azon se lepődnék meg, ha böngészőben szintén ugyanúgy újratöltené a 20+ megnyitott lapokat.

(#344) hemaka válasza Ck. (#343) üzenetére


hemaka
nagyúr

X-rol maximum XS Max-ra erne meg valtani, ha valakinek annyira egetoen kell a nagyobb kijelzo, de egyebkent eleg nagy buko a csere.
Nekem 8 plus van, szinten csak Max-ra valtanek, de annyit buknek a valtason, hogy inkabb majd jovore, talan.

[ Szerkesztve ]

(#345) Wesder válasza Totheground (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt ez gagyi volt. A BT fileküldés màr senkit sem érdekel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#346) -secret- válasza Wesder (#345) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ironizált. :)

(#347) tuki2200 válasza Jegesmaci81 (#340) üzenetére


tuki2200
senior tag

Egy telefonnak csak a gyerekek es proletarok kozott van presztizse...plane a 0%THM meg 2ev huseg eveiben... eszembe nem jutna kivaltsagosnak erezni magam mert iPhone X-em van, ellenben a 8 design-ja rettentoen elavultnak tunt 2018-ban...

[ Szerkesztve ]

(#348) sirály69


sirály69
őstag

Azt a q..va :Y ...! Nem semmi árak!

Szerver Hosting Debrecenben

(#349) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah most hogy végig olvastam ennyi hozzászólást már nekem is jár, hogy bedobjam:

Orange is the new black, Xiaomi is the new apple :)

nah de visszatérve, most cseréltem le az i6-t egy mi mix 2s-re pont azért mert annó még 2 k belefért egy telefonra a büdzsébe, de az x ami tetszett volna az ennek a magyar shopba majdnem a 2x-ese volt, így ezek a telefonok már nekem sajnos nagyon messziek...

(#350) hemaka válasza tuki2200 (#347) üzenetére


hemaka
nagyúr

Foleg, hogy ha valaki dolgozik barmit is, siman megveheti, ha akarja pont a 0%-os THM miatt. Ez nem Ferrari, csak egyesek annak allitjak be, es altalaban a masik tabor, az a vicc. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.