Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) judas13


judas13
addikt

Kettő lett, maradhat?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#452) joey04 válasza Jegesmaci81 (#450) üzenetére


joey04
titán

Az 512-es porsche drágább.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#453) -secret- válasza Jegesmaci81 (#450) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vertu még gyárt telefonokat?!

[ Szerkesztve ]

(#454) joey04 válasza joey04 (#452) üzenetére


joey04
titán

És az nem csak design telefon, az a csúcs huawei hardveresen is. Abban van csak benne minden, amit a huawei tud.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#455) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Úgy érzem kicsit elment ez a fórum a valódi témájától! Viszont nem hagy nyugodni egy kérdés!
HA nem pusztán mutogatásra vesznek emberek prémium termékeket akkor mi a manónak???
Ne vicceljünk már! Ha nem számítana hogy mivel jársz, mi van a kezedben, mit veszel fel stb akkor már rég csődbe mentek volna olyan cégek mint Apple, Gucci, Mercedes, és az igazán nagyokat meg se említem mert a legtöbben azt se tudják hogy léteznek

joey04: Mondom a design telefonokat ne vedd bele mert abból rengeteg van ami drágább! A vertu is az. Amúgy a Prsche nem más mint egy huvej

[ Szerkesztve ]

(#456) #33762560 válasza joey04 (#454) üzenetére


#33762560
törölt tag

Ja, igazából ugyanaz, mint a sima Pro 220 ezerért, +1 ujjlenyomatolvasóval és egy felirattal.. kurvár@ megéri :D Nem.

(#457) joey04 válasza #33762560 (#456) üzenetére


joey04
titán

Nem mondtam, hogy megéri :D
455: az a csúcs huvej pont ezt írtam. Nem vertu (van az még?) meg többi hasonló cucc, azok csak aranyozott, egyéb baromsággal csicsázott kiadások.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#458) adise válasza Jegesmaci81 (#455) üzenetére


adise
őstag

te vagy az egyetlen itt aki probál mindenkit gyozkodni, hogy ez számít és várod valakitől a választ az önigazolásra. Biztos van erre megfelelő topik is

(#459) Jegesmaci81 válasza adise (#458) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nem vennétek fél milláért telefont ha nem ez számítana!!! Ezzel szemben olyan készlethiány lesz belőle hogy csak na! Senkit nem győzködök ez van és kész!

joey04: A porsche design telefonok nem az újlenyomat olvasó miatt drágák hanem a tervezője miatt! Szóval maradjunk annyiban hogy design telefon.

(#460) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Hmm.. szóval az van, hogy az alma átpozicionálta telefonjait. A tavalyi csúcs X lett idén az alap szifon. A tavalyi X ára lett idén az alapkivitel ára. Nem mondom... ügyes..

(#461) TommyS_27 válasza Jegesmaci81 (#455) üzenetére


TommyS_27
senior tag

Lehetséges, hogy tetszik neki és a saját maga örömére vásárolja meg a prémium termékeket és szarik rá ki mit gondol??? :U

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/ltommys

(#462) adise válasza Jegesmaci81 (#459) üzenetére


adise
őstag

Itt ez valami tévképzet lehet, hogy menőzésnek veszi a többség a telefonját. Az meg sem fordul a fejedben, hogy valakinek tetszik vagy bármi.

(#463) MasterMark válasza Gempas 70 (#460) üzenetére


MasterMark
titán

Nem történt ilyen.

Switch Tax

(#464) Gempas 70 válasza MasterMark (#463) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Akkor mi történt? Ezek most az alap telefonjaik. Nincs feljebb.

(#465) p3l9uph válasza Gempas 70 (#460) üzenetére


p3l9uph
tag

Nem.Semmi ilyen nem történt.

X utódja az XS, XR az “olcsóbb” iPhone most ami gyengebb is mint az X.Hulyesegeket irtal,maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

(#466) Jegesmaci81 válasza TommyS_27 (#461) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Egy tárgy megvásárlása okoz örömet? Király!
Tetszik neki? Ahha pont az összes apple termék tetszik neki mert évente kötelezően cseréli a legújabbra! Vajon a 7-est 8-asra cserélőknek mi tetszett meg annyira a 8-ason hogy előrendelésben szaladni kellett érte?

Én nem vagyok apple ellen egykor volt Ipodom és dolgoztam MAc-en. Jelenleg pedig gondolkodom hogy veszek egy iphone-t de nehogy már valaki megmagyarázza aki havi 300ból él hogy azért veszi az aktuális Iphone csúcsmodellt mert tetszik neki és nem azért mert ezzel tudja azt a látszatot kelteni, hogy baromi gazdag és baromi menő!

(#467) kovsol válasza Depression (#441) üzenetére


kovsol
titán

Még a végén elhiszem, hogy a top 0,2% ban vagyok. LOL

Aki azt hiszi az iPhone menő az menjen már el mondjuk New Yorkba. Az utolsó gettó közepén a kisgyereknek is iPhone-ja van, mert ott már utánuk vágják kb ingyen a régebbi modelleket csak kössél előfizetést.

May the Force be with you!

(#468) blagolf


blagolf
senior tag

Lehet olyan ember aki elhiszi hogy egy telefon érhet 6 kilót?

Üdv, Zoli

(#469) adise válasza Jegesmaci81 (#466) üzenetére


adise
őstag

ezekszerint te vagy aki telefon stb alapján itéli meg a másikat. Egyáltalán nem általános sehol, hogy évente cseréli telefonját mindenki. Ez megint "7-est 8-asra cserélőknek mi tetszett meg annyira a 8-ason hogy előrendelésben szaladni kellett érte?" gondolkodóba ejt, hogy csak trollkodsz ilyen dumával vagy nem értelek. Mert gondolom van valami konkrét infód nem csak te ugy gondolod, hogy mindenki szalad

(#470) Ashitaka


Ashitaka
tag

Érdekes,hogy szinte mindenki a telefonok árairól értekezik itt s nem magáról a mobilokról. Na akkor az én véleményem: elmegy a kurva annyába az Apple teljes vezetősége. Nem akarom elhinni hogy tényleg dobták az eddigi dizájnt és lecserélték az összes készüléket. Azt még csak csak elfogadom,hogy a Se nem kap utódot mert terelni kell a népet a nagyobb és drágább készülékek felé. Na de hogy az iPhone 8-al Végetért egy korszak az már túlzás. Mind a két mobil nagyon sikeres volt és most is rengetegen keresik veszik őket. Abba a házba simán belefért volna egy 5.2 v. 5.3 c. kijelző. Nagyon nem jó irányba tart az Apple. 467 Kovsol : így igaz, az USA -ban igazi néptelefonnak számít

[ Szerkesztve ]

(#471) 7Heads Drago válasza bigrock (#449) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De a veséd már nem elment az X-re??? Erre mást kell bedobnod, hacsak ki nem nőt újra... :D
Én még itt nem is a telefont sokalom, hanem amilyen körítés kell hozzá.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#472) joey04 válasza Jegesmaci81 (#459) üzenetére


joey04
titán

Te maradj. Én nem. Más is van még btw.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#473) lenzso válasza Jegesmaci81 (#459) üzenetére


lenzso
tag

ujjlenyomat

(#474) Jegesmaci81 válasza adise (#469) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

"ezekszerint te vagy aki telefon stb alapján itéli meg a másikat"

ha így lenne nyilván iphonnal szaladgálnék évek óta de nem.
Rengeteget használom a telefonom (samu s6 újkora óta) de kb most kezdem érezni, hogy már nem vagyok vele elégedett. Az hogy hányan cseréltek 7-est 8-ra nincs statisztikám csak szűk vödörből tudok meríteni de a közvetlen környezetemben több mint 10-en. Sőt 4 embert ismerek aki még a Magyarországon való megjelenést sem tudja kivárni! :-)

Na jó azt hiszem mostanra túltoltam mert már tényleg széttrollkodtam a topicot! Mentségemre igyekeztem offba írni! :B

lenzso : Ezért most nagyon szégyellem magam!!!! Nem is értem hogy követhettem el! :W

[ Szerkesztve ]

(#475) bigrock válasza 7Heads Drago (#471) üzenetére


bigrock
addikt

Van még egy testrészem, de az olyan értéket képvisel, hogy egy komplett telefongyártó céget vehetnék az árán.... ;)

(#476) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tény, hogy korábban tényleg voltak állat koppantó innovációk, relatíve megfizethető áron.
Most meg mintha kompenzálni akarnák a semmit. Kérjünk érte jó sokat, akkor majd megveszik, azzal lehet legjobban eladni a semmit. És kétségtelenül ezt az alma rendkívül jól csinálja, empátiát, erkölcsöt meg ne várjunk már egy profitot maximalizáló cégtől.
Mint amikor az egyszeri kirakott egy mosógépet az út szélére, amit hetekig meg sem ugattak, aztán megunta, kitűzött rá egy 100 eurós táblát, és 2 óra múlva már hűlt helye volt :D

Ennek ez az ára, de így is vinni fogják. Az ezer dolláros szegmensben objektíven talán a Note 9 az egyedüli ami reálisan talán megéri azt a pénzt, mert olyan többletet nyújt, amit semelyik másik nem tud. (az megint egy másik dolog, hogy ki az aki használja is)

Jómagam sosem sajnáltam a pénzt elektronikára, sokkal inkább költöttem arra mint nyaralásra, ami már gyerekkoromban is maximum 3 napig volt érdekes.

Aki megszállottja ennek a szánalmas telefonhabzsolásnak az úgyis megveszi, másnem némi kompromisszumok árán kikoplalja.
Én is hajlamos vagyok más szórakozásokon spórolni, hogy valami műszaki cikket megvehessek.
Mindenkinél más a prioritás.. engem pl. azért röhögtek pofán, mert 800 eurót adtam egy használt tv-ért, vagy mert nagyobb fogyasztású autót vezetek.
Nekem meg az nem világos, hogy hogyan költhet valaki éves szinten ~600 ezret arra, hogy forró füstöt tüdőzzön, vagy hogy miért fűti fel 30 fokosra lakást, nyáron meg hűti le 20-ra...

Azért szeretem olvasni ezeket az első világbeli problémákat, hogy az átlag magyarnak sajnos csak páréves ájfonra futhatja :) még mindig az a fránya balsors tépi őket... és sehogyan sem akar eljőni a víg esztendő ;]

[ Szerkesztve ]

(#477) Gempas 70 válasza p3l9uph (#465) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Köszönöm a lekezelő szavaidat. Hidd el felfogtatam mi az erősebb és mi a gyengébb. De semmi gond..

(#478) tzolee21


tzolee21
csendes tag

Már megint mindenki az árral van elfoglalva 😄
Az árképzés a gyártó joga. Van pénzed és szükséged van rà megveszed, ha nincs akkor engedd el a témát. Ha most is lesz 100 millió ember, aki megveszi az Applet sem fogja érdeklni. Van valami olyan idézet amit Dr. Hanulától hallottam, hogy
a kereskedelemben az egyetlen objektivitás a vevő szubjektivitása. Ebből a logikából pl. màs iparágakban ennek az árnak a többszöröséért még a szart is eladják az embereknek. Lásd pl. BMW...

[ Szerkesztve ]

(#479) 2xar válasza MasterMark (#463) üzenetére


2xar
tag

2017-ben megjelent három új Iphone, az alap memóriával a következő árakon: $700, $800, $1000.

2018-ban megjelent három új iphone, az alap memóriával a következő árakon: $750, $1000, $1100.

Mennyire kell elvakultnak lenni ahhoz hogy letegadd hogy ez áremelés volt?

Hogy közben az előző háromhoz képest mindegyik jobb lett? Nos ezt hívják technikai fejlődésnek. A technológia javul, ugyananyi anyagból, ugyanannyi munkával jobb eszközt lehet gyártani, mint egy évvel korábban.

Hogy még az előzőeket (ha nem is mindegyiket) is kapni lehet? Nem számít, attól még ezek a telefonok a generációváltást jelentik. Más iparágakban is jellemző, hogy az elődmodelleket nyomottabb áron kapni lehet még egy darabig, ettől még nem kell az utódaiknak drágábbnak lenniük.

(#480) borand


borand
aktív tag

Akik amúgy a Samsungot fikázták az S9/Note9 váltáskor azok erre mit nyomnak? Mert ott legalább kamerában virítottak valamit, de itt gyakorlatilag csak szoftveres újdonságokat kínálnak, amik vagy jobbak vagy nem. Hardveres frissítéssel meg kb. ramban fejlődtek csak, amivel még így is csak a konkurencia átlagot hozzák.(Persze az Apple ezt jobban kezeli) Az A12 bionic benchmarkja meg nem izgat, mert a két generációval ezelőtti procik is kiszolgálnak bárkit ma is gond nélkül.
A 6 os szériából kiindulva még 2-4 évig ezt nézhetik az Apple fogyasztók.

(#481) tuki2200 válasza borand (#480) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ez nem uj generacio, csak egy S szeria, rancfelvarras. Vergodtek az emberek, h X plust akarnak, megkaptak, olcsobb X-et akartak, megkaptak az i8-at iX keszulekhazban, iXr neven.. ennyi tortent es fellazadt az internet :D

Annyi az erdekes, hogy ugy latszik mostmar az Apple kiszolgalja a vasarlokat, azt kapnak amit kernek, nem pedig megmondja, megmutatja nekik mi lesz, mi kell nekik

[ Szerkesztve ]

(#482) ForRedGlory válasza borand (#480) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én azt nyomom, hogy kapják be... A Note 9-nél is prüszköltem a 335000 Ft-on (ami "csak" 305000 Ft lett az elővásárlási kedvezmény miatt), de ez az alma most új szintet ütött meg a pofátlanságban. Kár, hogy nem lehet őket megfingatni az ilyen húzásaikért.

(#483) Sebhelyes válasza ForRedGlory (#482) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Meg lehet: jól nem veszed meg! :D

(#484) Peat76 válasza ForRedGlory (#482) üzenetére


Peat76
őstag

Ugye most csak viccelsz? Nekem bejön a nagy dög és ahogy lehet rendelem elő! Ennyi az ára, köszönjük 27% áfa..

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#485) 2xar válasza Reverend (#445) üzenetére


2xar
tag

Örülök, hogy van ember a fórumon, akinek nem csak azért van a feje a nyakán, hogy ne essen le a kalapja. Respect! :R

Kis kiegésztés még: azoknak akik azt állítják magukról, hogy nem érdekli őket mások véleménye (amikor ruhát, kocsit, ékszert, házat, jojót, biciklit, toronyórát vásárolnak) egészen pontosan 100%-a hazudik. Akár (sőt talán elsősorban) saját magának is.

Ugyanakkor valóban léteznek olyan emberek, akiket nem érdekel más emberek róluk alkotott véleménye, csak ők ezt nem hangoztatják. Lehet látni őket az utcán, munkahelyen, boltban. Ők a hajléktalan kinézetű, de nem (feltétlenül) hajléktalan emberek, akik mindig mindenkivel kötekednek és mident másképp tudnak és csinálnak mint mindenki más. Nekem is van ilyen kollégám. Na őt TÉNYLEG nem érdekli, hogy mit gondolnak róla és a kinézetéről (ápolatlan hosszú ősz szakáll), a ruhájáról (rongyos-koszos farmer), a telefonjáról (nyomógombos) vagy a házáról (úgy néz ki mintha 10 éve lakatlan lenne, 3m-es gazzal benőve). DE: ő, nem egy egészséges elméjű ember. És ő nem mondogatja kényszeresen azt magáról, hogy "nem érdekli mit gondolnak róla". Pedig láthatóan így van.

Tudom erre mit akartok máris mondani páran: "ez nem amiatt van, hogy nem érdekli mit gondolnak róla, ez egyszerűen IGÉNYTELENSÉG!" Mielőtt viszont ezt beírnátok, gondoljátok végig, hogy mit is jelent valójában az "igénytelenség". Azt, hogy "nincs igénye". Mire "nincs igénye"? Arra, hogy ő maga és a környezete esztétikus, jó küllemű, vonzó legyen. Nincs igénye arra, hogy tetszen másoknak.

[ Szerkesztve ]

(#486) pzstm


pzstm
titán

Telekom tweetelte ki:
Az új iPhone Xs és iPhone Xs Max, valamint az Apple Watch Series 4 szeptember 21-től előrendelhető lesz honlapunkon!

AZ ÚJ IPHONE-OK ÉS ÚJ APPLE WATCH SZEPTEMBER 28-TÓL KAPHATÓ A TELEKOMNÁL

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#487) Peat76 válasza pzstm (#486) üzenetére


Peat76
őstag

Már csak 15-öt kell aludni, de lassan fog eltelni..🤣🤣😂😃😁😄😁😄

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#488) Remus389 válasza kovsol (#467) üzenetére


Remus389
veterán

Megnéztem a honlapon [link], a 0,2% az 708 ezres fizetést feltételez, 2550 dollár/hó, állításod alapján.

Miért gondolod, hogy ez irreális, ez egy jó fizetés. PErsze Dubajban élnél, sokra nem mennél vele ha 800.000 egy apartman, de ez más kérdés :D

A magyar nettó átlagbér 215 ezer egyébként, tehát az átlagmagyar a top 4,87%-ban van globális szinten. Ez van, sokkal több szegény van hozzánk képest mint gazdag.

Én csak tettem ezt be mert ilyen primkó kommentek jöttek hogy "külföldön zsebbből megveszik, csak Magyarországon számít ez drágának."

Azzal pedig egyetértek, hogy eléggé first world problem ez hogy nem fussa csak használt galaxy s8-ra, most őszintén, alig van különbség, nüanszokban jobb csak az új iPhone szerintem. Generált hiszti

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#489) Segal


Segal
veterán

:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#490) buvartacsko válasza Gempas 70 (#460) üzenetére


buvartacsko
addikt

a tavalyi x-et nem értékesíti az apple tovább. így nem az az alap telefon.

(#491) ollie válasza Segal (#489) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egy Galaxy S9+ a képen? ;]

***

(#492) pzstm válasza ollie (#491) üzenetére


pzstm
titán

:DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#493) Hegyirabló válasza 2xar (#485) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Erről az "érdekel-e az emberek véleménye" dologról éppen Steve Jobs jut az eszembe. Megkérdezték tőle, hogy miért akarja, hogy utálják? Mire azt felelte, hogy nem akarja, hogy utálják, csak nem érdekli, ha utálják.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#494) borand válasza ollie (#491) üzenetére


borand
aktív tag

S9+ notch edition

(#495) Vanir válasza Remus389 (#488) üzenetére


Vanir
veterán

Az a baj, hogy atlagot neztek, es nem mediant a bereknel. Az atlagban benne van Mr. Penztaros es hasonlo tarsainak is a berezese, ami brutalisan felhuzza az atlagot.
Csak hogy tiszta legyen a dolog.

(#496) Remus389 válasza Vanir (#495) üzenetére


Remus389
veterán

Társadalmi egyenlőtlenség mindenhol van.

Mindenesetre kijelenhető, hogy a világ túlnyomóan nagy részének iszonyat drágák ezek az iPhone-ok, van ahol elérhetetlen, van ahol, mint pl Magyarországon azért meg lehet venni átlagbérből, de nyögni kell érte.

Mondjuk tény van hitel, vannak előfizetéses konstukciók, tehát aki nagyon akarja, az megveheti itthon szerintem átlagbérből. Hajrá

Szerintem ezeket a nyugati piacra tervezték, alapvetően, a világ többi részén pedig nyögni kell érte. MOndjuk annyiból jó ez hogy legalább ilyen helyeken státuszszimbólum.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#497) aujjobba válasza Remus389 (#496) üzenetére


aujjobba
addikt

Jó, hogy státusszimbólum?
Kinek jó?

(#498) misiizsai válasza #33762560 (#432) üzenetére


misiizsai
tag

Igen az a bajom hogy nem olcsóbb...Tavaly újdonság volt..De idén kis újdonság 1000 dollár...

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#499) Remus389 válasza aujjobba (#497) üzenetére


Remus389
veterán

Annak aki birtokolja.

Egy szegényebb helyen.

Mondjuk lehet Dubajban mindenkinek ilyen lesz, tehát ott nem számít annak. Ott a Bugatti a státuszszimbólum.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#500) ForRedGlory válasza Peat76 (#484) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.