Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) lugosi válasza carl18 (#877) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ez elmehetne káros szenvedélyekre is, gondolok itt a dohányzásra/alkohol/drog."

Ezzel megint csak egyet tudok érteni. Sokkal értelmesebb inkább valami olyasmire költeni a pénzt, amit az ember tud használni a munkájához, szórakozáshoz stb. De sajnos aki szenvedélybeteg annak általában az az első.

"Persze hiába akadunk ki az árazáson, ameddig nem csökkenek az eladások nem fognak árat csökkenteni."

Igen, valószínűleg ez is így van. Ahogy néztem pár évre visszamenőleg, mintha beálltak volna egy szintre az eladások. Bár amennyi pénze van a vállalatnak, szerintem az árak kb. maradnak.

(#902) Jegesmaci81 válasza -secret- (#900) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Tavaly volt egy cikk a HVG-n miszerint az 2017 második negyedévében 1%-al több iphone talált gazdára mint előtte való évben ugyanezen időszakban. Ezzel szemben ez idő alatt 20%al nőtt a bevétel!
Nem hiszem hogy aggódni kellene.:-)
Arról nem beszélve hogy belekényszerít egy valag kiegészítő megvásárlásába mert még egy rohadt kábelt is sajnál a csomagolásból.

(#903) Gergőke88 válasza Jegesmaci81 (#902) üzenetére


Gergőke88
addikt

“Arról nem beszélve hogy belekényszerít egy valag kiegészítő megvásárlásába mert még egy rohadt kábelt is sajnál a csomagolásból.”
Van baj rendesen... :(

(#904) Jegesmaci81 válasza Gergőke88 (#903) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

kifejtenéd?

(#905) carl18 válasza Jegesmaci81 (#902) üzenetére


carl18
addikt

Hát de minden esetre azért valamit tud az Apple, tudják hogy kell pénzt csinálni. Maximálisan a Profitra mennek, nekik minden cent számít. Az a kábel kínában ellő állítják apró pénzből, utána meg kaszálnak rajta elég szépen. Apple kábel :U De nem fog semmi se változni, ha a vásárlok beletörődnek.

Ez olyan kimaxolt kapitalizmus, az apple mindenből pénzt csinál amiből csak tud. Már rájöttek van egy réteg akinek bármit el tudnak adni, a vásárló táboruk már meg van.

Nem rég én is leírtam 7000 egy szakadt apple kábel, nem kellet sok hogy egyből irigy emberré váljak. :U
Okosan írjátok le véleményetek mert pár fanboy egyből betámad. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#906) Gergőke88 válasza Jegesmaci81 (#904) üzenetére


Gergőke88
addikt

Valag kiegészítő, rohadt kábel?
Egyik sem állja meg a helyét. Ami a dobozban van teljes körűen használható a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#907) carl18 válasza Gergőke88 (#906) üzenetére


carl18
addikt

Azért töltő jár hozzá legalább? A doboz Prémium kiegészítő? Legközelebb megkaphatnád egy zacskóba is :U
A doboz drága, azon is spórolni kéne az Applenak :U.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#908) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Gondolkodtam az Xs vásárlásán, mert maga a telefon tetszik, és hosszú ideig jó lenne + kipróbálnám már telefonban is az Applet (iPadem régóta van és sosem váltanék Androidos tabletre), viszont ha belegondolok mennyi további + kiadással járna Androidról váltani, akkor egyszerűen nem éri meg ár-érték arányban:

Gyorstöltő + 10 ezer, Jackdugó hiányában ha normális fülest akarok akkor + 50 ezer egy jó BT füles, ha normális összeköttetést akarok az OLED TV-mel (és nem kábelekkel szórakozni) akkor egy 4k-s Apple TV + 60 ezer, és akkor már máris ott járok, hogy egy jobb lenne egy 256 gb-os variáns ami további + 60 ezer az alapmodellhez képest.

Akkor már inkább veszek egy 512-es Note 9-est amihez semmi további + kiegészítő nem kell és megspóroltam 200 ezret cserébe dupla akkora tárhelyem van mint a már eleve drágább 256 gb-os variánsnak, + egy semmivel sem lassabb telefonhoz jutok hozzá, valószínűleg jobb aku idővel és kamerával.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#909) aujjobba válasza carl18 (#905) üzenetére


aujjobba
addikt

Annyit azért hozzátennék, hogy a 2.5 éves gyári kábelem még mindig működik kiválóan, nem mozog az aljzatban, nincs megtörve, semmi baja. Van egy 3000 forintos ADATA lightning kábelem, az is teljesen jó, szóval egyáltalán nem muszáj neked a 7000 forintos gyárit venned.

Ugyanezt microUSB kábelekről nem tudom sajnos elmondani, kezdve rögtön azzal, hogy egyáltalán nem sztandard a csatlakozóméretük, az egyik lötyög a másik beleszorul az aljzatba, megtörnek, tönkremennek rövid idő alatt.
Igen, a viszonylag drágább és nagyon ajánlott blitzwolf és társai is, van belőlük négy darab itthon, ebből 1 működik még, de annak is szét van esve a csatlakozója, csak a lélek tartja már.

[ Szerkesztve ]

(#910) Viszlát válasza DaveNo1 (#908) üzenetére


Viszlát
addikt

ha normális összeköttetést akarok az OLED TV-mel (és nem kábelekkel szórakozni) akkor egy 4k-s Apple TV + 60 ezer

Mire gondolsz normális összeköttetés alatt? Nem kötekedésből kérdezem, hanem én nem érzem hiányát már jóideje (pedig van, de a dobozában pihen), viszont lehet, hogy felhasználási szokásainkban van a különbség.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#911) carl18 válasza aujjobba (#909) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is hibátlanul működik a Galaxy S5 gyári kábele ami fekete minőségi Micro USB. Amit kaptam telefonhoz kellet külön venni. Nincs ebbe semmi számít hogy használják, de az tény hogy a S4 kábele megtört. A fehér kábelt azért nem használom már :S

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#912) lugosi válasza DaveNo1 (#908) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gyorstöltő szerintem nem kell, nekem még nem volt rá szükségem, teljesen megfelel az a sebesség ahogy a gyárival tölt. Egyébként nekem is van ipad-em, az ipad töltőjével gyorsabban tölt, de szerintem teljesen jó a gyári ami a telefonhoz jön.
Az átalakító kábellel bármilyen jack fülest be tudsz dugni, ugyanakkor amiatt én is haragszok rájuk, hogy kivették a jack-et.
A tv-vel való összekötésre nem tudok nyilatkozni, azt nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#913) DaveNo1 válasza Viszlát (#910) üzenetére


DaveNo1
veterán

Wifi direct, nem szeretek kábelekkel szórakozni.

lugosi: Ismerem az átalakítót de nem túl esztétikus és nevetségesnek tartom, hogy egy 400k-s telefonnál átalakítóval kell szórakozni.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#914) lugosi válasza Jegesmaci81 (#902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondok jobbat, a lightning kábel esetén ha külső gyártó gyártja, azután jogdíjat fizet az apple-nek (darabonként pár dollárt, ha jól tudom), tehát ha nem az eredeti apple kábelt veszed meg, akkor is fizetsz az apple-nek. Ha pedig nem olyan gyártótól veszed, amelyik fizeti a jogdíjat, annak a kábelében valószínűleg nem lesz mfi chip, így vagy működik rendesen a telefonnal, vagy nem.
Szóval ja, ez ilyen, a pénzre mennek, ez van.
Egyébként én azt gondolom, hogy ezek a játékok előbb-utóbb átterjednek más gyártókra is, mindent átvesznek szinte, még az ellentmondásos döntéseket is, pl jack elhagyása, notch. Ha én androidos gyártó lennék, ilyeneket tuti hogy nem vennék át.

DaveNo1:
Nem kell, csak lehet. Sajnos valakik valahol úgy döntöttek, hogy nem kell erőltetni a vezetékes fülhallgatók támogatását (ha akarod, akkor kiegészítő megoldásként ott az átalakító), de szóval úgy döntöttek, hogy ebben is és még pár más dologban a vezetékmentesség felé kell menni. Lásd vezeték nélküli töltés, bluetooth füles, de ugyanezt a számítógépes perifériáknál is lekövetjük. Annak idején amikor lehagyták a floppyt a számítógépeikről, akkor is felháborodás volt, amikor az optikai meghajtót, akkor is, és a világ továbblépett és minden működött tovább. Tehát ezeken is tovább fog lépni a világ, még akkor is ha nekem meg neked nem tetszik. 5 év múlva már lehet, hogy úgy fogunk beszélgetni a vezetékes fülesről mint idejét múlt eszközről.
Egyébként én vettem egy airpods-t, az egyik legjobb döntésem volt, az egyik legjobb kiegészítő, amit apple eszközhöz meg lehet venni, nagyon jó a használhatósága.

[ Szerkesztve ]

(#915) Remus389 válasza lugosi (#912) üzenetére


Remus389
veterán

Az átalakító kábellel bármilyen jack fülest be tudsz dugni, ugyanakkor amiatt én is haragszok rájuk, hogy kivették a jack-et.

Jó de meg kell pluszba venni, szerintem zavaró az adapter, illetve könnyen elromlik!

Az is nagy baj, hogy lemajmolják a hülyeséget.

A Xiaomi mi 8 szuper ajánlat telefonban ha megnézed mit kapsz és mennyiért. El is gondolkodtam, hátha talán, de azon sincs jack.

A hülyeség sajnos ragályos!

A Samsung mondjuk megmondta, hogy ami bevált technológia(jack) azt megtartja. Okosan teszik, ők nem tehetnek meg ilyen úri huncutságokat, nincs olyan fanatikus vásárlótáboruk.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#916) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok! A telefonnak lesz majd kulon topikja?

Mert lassan mindenki fizeteset megtudtam, meg Droid-apple hitvitakat is lattam :U

Varhatoan Xs Max user leszek, 64GB-n elleszek ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#917) aujjobba válasza lugosi (#912) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom itt olvastam, vagy valahol máshol azt az egyébként tökjó ötletet, hogy árulhatnák a telefont kiegészítők nélkül is, egy olcsóbb opcióban.
Ha például valaki már vásárláskor tudja, hogy a sima töltőt nem fogja használni, mert gyorsat fog venni, akkor teljesen felesleges legyártani és becsomagolni számára az alapot, csak a fiók alján fog landolni, felesleges elektronikai hulladék.
Ugyanez a gyári fülessel.

(#918) szanyi20 válasza pzstm (#916) üzenetére


szanyi20
tag

Majd amikor a teszt kijön. :)

(#919) -secret- válasza pzstm (#916) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Majd a tesz után. Nemsokára amúgy is leszakadnak a droid userek és mehet a szakma...

[ Szerkesztve ]

(#920) lugosi válasza Remus389 (#915) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Jó de meg kell pluszba venni, szerintem zavaró az adapter, illetve könnyen elromlik!"

Ezzel mind a hárommal egyetértek. A korábbi modellekhez legalább csomagolták. Most mondhatnám azt, hogy feleslegesen, mert senki sem használta, és adják inkább annyival olcsóbban a telefont, de az árak ismeretében ez legalábbis érdekes lenne. Én a vezetékes megoldással a telefonról már jó ideje nem hallgatok semmit, viszont akkor is sajnálom hogy levették a jack-et, mert az egy univerzális csatlakozó volt, külső hangfal, fejhallgató, bármi csatlakoztatható volt.

(#921) lugosi válasza pzstm (#916) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Általában a teszt topikja szokott lenni a rendes topik, tehát meg kell várni míg az kijön. Az első durván 1-2000 hsz ott is hasonló szokott lenni, ez már hagyomány. Utána már nagyon ritka az ilyesmi, de azért előfordul.

(#922) Pano válasza pzstm (#916) üzenetére


Pano
addikt

Általában a tesztek topikjai szoktak "termék topikok" lenni, így még arra kicsit várni kell :)

(#923) Viszlát válasza DaveNo1 (#913) üzenetére


Viszlát
addikt

A részletekre lettem volna kíváncsi. Tartalom megosztása, telefon kijelző tükrözése, irányítás gond nélkül működik az LG app-el, ezért érdekelne, hogy mi az amiben kompromisszumot kellene kötnöd Apple TV nélkül.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#924) Jegesmaci81 válasza Gergőke88 (#906) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Teljes körűen használható??? Ezt ugye nem mondod komolyan! Bár a telefon képes gyorstöltést felvenni, mégsem mellékelik a gyorstöltőt! (máshol ez alap!) Elhagyja a világ talán legnépszerűbb aljzatát majd egy vagyonért megveteti a kb 300Ft-os átalakítót. Nem mellékel egy olyan kábelt amivel amúgy a saját maga által gyártott más termékekkel össze lehetne kötni!
Öröm boldottá hogy van a dobozban töltő meg egy Earpods füles ami amúgy bár nagyon drága, a környékén sincs annak a minőségnek amit amúgy elvárnánk egy 400ezer Ft-os telefon kiegészítőjétől.
Amúgy tényleg használható!

DaveNo1: Pont erről beszélek!

[ Szerkesztve ]

(#925) Remus389 válasza lugosi (#920) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk e-cigizem, ott az 510 csati a sztenderd, azzal kapcsolod össze a porlasztót(ahonnan jön a gőz) az áramforrással (tehát ami adja az áramot, az akksi).

Egyszer ott is megpróbálták lecserélni (Provari, neves amerikai gyártó volt!), de jól belebuktak :D Annak ellenére, hogy szerintem az 510 csati kicsit kicsi, tehát erősebb csati jó lenne.

De hát itt más a szitu, ezt így is megveszik.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#926) Soleco válasza Jegesmaci81 (#924) üzenetére


Soleco
tag

Jó lenne +200.000-ért olyan változat, amihez adnak tartozékokat is? 🤣

(#927) lugosi válasza Jegesmaci81 (#924) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem mellékel egy olyan kábelt amivel amúgy a saját maga által gyártott más termékekkel össze lehetne kötni!"

Amúgy ezt apple userként mondom hogy nagyon gáz, hogy az új macbookokba nem lehet a telefont bedugni a gyárilag hozzá járó kábellel.

Remusz911:
"Mondjuk e-cigizem, ott az 510 csati a sztenderd, azzal kapcsolod össze a porlasztót(ahonnan jön a gőz) az áramforrással (tehát ami adja az áramot, az akksi).
Egyszer ott is megpróbálták lecserélni (Provari, neves amerikai gyártó volt!), de jól belebuktak"

Valószínűleg ők nem voltak olyan irányító pozícióban a piacon, így a vevők meg tudták őket büntetni azzal, hogy alternatívát választanak, de nincs alternatív ios telefongyártó, így itt ez nem működik sajnos. Amit ma már hivatalosan az apple store-ban lehet kapni telefont, abban egyikben sincs már jack. Eddig volt az SE-ben és a 6s-ben, de azokat már nem árulják, a legrégebbi amit árulnak, a 7-es. Sajnos a jack-et végleg elvesztettük.

[ Szerkesztve ]

(#928) Remus389 válasza lugosi (#927) üzenetére


Remus389
veterán

Amit válaszban leírtál, tökéletes!

Mondjuk volt benne adapter, de alapvetően az új csatijuk belebukott. Ez egy plusz zavaró tényező volt, ott pluszban koszolódott, pluszba esett a feszültség, tehát felesleges volt. Ugyanúgy mint aki adapterrel használja az iphone-ját! Arra gondol hogy ez minek, muszáj?

Ez a sima 510 csati, egy régebbi verzió: [link]

Itt pedig látható hogy van egy adapter benne: [link]

Végül csődbe mentek egyébként, a kínaiak végül lenyomták őket, nem tudtak velük versenyre kelni, mert sokkal olcsóbban kínáltak hasonló tudást és teljesítményt! De jók voltak a Provarik!

Normális esetben az Apple is így járna, néz rá a Xiaomi mi 8-ra, 146 ezer a legolcsóbb helyen és szvsz mellé lehet tenni a iphone X mellé, ok talán annyira nem jó, de nüanszokban marad el, töredék áron. Az Apple-nak viszont már olyan vásárlótábora van, meg márkaneve, hogy olyan messze vannak a csődtől, mint Makó Jeruzsálemtől!

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#929) Gergőke88 válasza Jegesmaci81 (#924) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor mondjuk a Note esetén nem ultra gáz, hogy a telefont lehet wireless tölteni de toltot nem adnak hozza? :F

(#930) K0vasz válasza Taci (#239) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Csak a baj, hogy a többi gyártó is utána fog menni, főleg a Samsung, hisz' az Apple fölé pozicionálják magukat, így hogy nézne ki, hogy majd az S10-széria (vagy akárhogy is hívják majd) olcsóbb (és ezzel elismerten alá pozicionált) lenne, mint az Xs-ek.

Ez még egyáltalán nem biztos. Egyrészt droid és droid között elég nagy az átjárás (ellentétben droid és ios között), és a kínaiak az elmúlt pár évben NAGYON feljöttek - nem tudom, hogy a világ többi részén hogy ment ez, de itt két évvel ezelőtt még csak a geekek rendelgettek kínai telókat az internetekről, most meg már teljesen elárasztották a szolgáltatókat a készülékeik. És akkor még az is ott van, hogy az S9 a legrosszabbul fogyó szériája eddig a Samunak az S4(?) óta.

(#931) Remus389


Remus389
veterán

Tényleg az iphone-ban is el lehet tüntetni a Noccs-ot így, 1:09-től nézd: [link]

Nekem pl nem tetszik a noccs, de ha így el lehet tüntetni és látom ott az időt meg a térerőt, akkor azt mondom rendben van.

Vagy gondolom ez lesz a "revolutionary" ötlet az új iOS-ben :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#932) Jegesmaci81 válasza lugosi (#927) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én most váltok androidról ios-re. A gyorstöltő hiánya engem felháborít! Ennek 2018-ban alapnak kellene lenni. Aki azt mondja hogy nincs rá szüksége kb akkora butaságot mond mint amikor valaki azt magyarázza hogy tök felesleges a nagyobb tárhely!
A másik ami bosszant de erről nem az apple tehet, hogy amiket megvettem szoftvereket androidra nem válthatom át IOS-re! Mindig azt pofázza minden szoftverfejlesztő, hogy a használati jogot kell megvenni. Hát én megvettem és most megvehetem újra! Ez alól amúgy kivétel az MS szoftverek mert azokat szabadon át lehet telepíteni! HATALMAS PIROSPONT a Microsoftnak!

Szóval most ott tartok hogy: Xs : 460ezer, normális füles: 60ezer, gyorstöltő: 24ezer (feltéve hogy a samué nem lesz jó) Szoftverek újra megvétele: kb 20ezer (de csak mert örök hála Microsoft különben 60ezer lenne)

Szóval kb 600ezerért át is állok IOS-re! Na hát kemény mérlegelés hogy megéri-e!

Gergőke88 : Kicsit elvakult vagy ám! A samutól megkapod a gyorstöltőt és nem feledkezz meg róla hogy kb 100ezerrel olcsóbban lehet hozzá jutni. Mindezt úgy hogy az a Note semmivel sem rosszabb telefon mint az X. Sőt egy ceruzával több is! Feltéve ha fontos valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#933) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Úgy tűnik az új modellekben vegyesen lesz LG és Samsung kijelző. [link]
Mondjuk ennek én személy szerint nem örülök, mert eddig az LG megszenvedett a mobilos OLED panelekkel.

(#934) Remus389 válasza Jegesmaci81 (#932) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem ha szívod a fogad amiatt, hogy a szoftvereket újra meg kell venni meg a 60 ezres füles miatt, és ez nem megy "zsebből", mindenféle bosszankodás nélkül, "röhögve".

Hát akkor nem neked való. Inkább nézd meg a Xiaomi Mi 8-at, a megmaradt 450 ezer(!!!) forintból pedig menj el Bali-ra [link], a pároddal. :) Vagy vegyél egy OLED tévét.

Utóbbin a notch szoftveresen el is tüntethető, lásd az előző hsz-emet, tehát még szebb is ha bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#935) Jegesmaci81 válasza Remus389 (#934) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszi a tanácsot de ezt taglaltam napokig hogy akinek nincs pénze iphonera az ne vegyen iphonet! Az a jogot viszont ne vedd el tőlem hogy bosszankodjak némi általam érzett igazságtalanságon. Tudod azt gondolom nem túl korrekt valakivel kétszer kifizettetni valamit! 1x már jártam így amikor anno féltve őrzőtt kazettáimat újra meg kellett vennem digitálisan vagy CD-n!!! HAtalmas lehúzásnak tartottam a világtól és ehhez semmi köze a pénztárcám vastagságához.

Még annyit hogy 3 gyerekem van úgyhogy Bali nekem úgy 2 millánál kezdődik de köszi!

[ Szerkesztve ]

(#936) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#932) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom hovatenni ezt a hozzászólást.
A Note nem rosszabb, még több is a toll miatt, plusz adnak gyorstöltőt.
De akkor miért váltasz iPhone-ra?
Kiadsz 460at az új telefonra, továbbra sem tudjuk miért, mert a Note-ot preferálod, majd nekiállsz duzzogni hogy 20ezret appokra kell költened.

Mivaan? :)

(#937) DaveNo1 válasza Remus389 (#934) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem a drága fülessel van a baj, hanem azzal hogy rákényszerítenek. Nyilván a jacket nem azért hagyták ki, mert csak így tudták összerakni a mostani mobilt, hanem azért, hogy megvedd a drága fülesüket (nem véletlen vették meg a Beatset is).

Mondjuk ha fülest vennék akkor inkább hasonló árban egy Bose sport BT füles, aztán ki vannak röhögve.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#938) Remus389 válasza Jegesmaci81 (#935) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk én ezt nem így látom.

Fizettél az Androidos verziójáért a programnak, most pedig fizetsz az iOS verziójáért a programnak! Ezek a motorháztető alatt különböző programok!

1x már jártam így amikor anno féltve őrzőtt kazettáimat újra meg kellett vennem digitálisan vagy CD-n!!! Ez sem igazságtalanság, nem értem. Nem volt kötelező lecserélni a kazettákat, senki se vette el őket tőled, de megkaptad sokkal jobb minőségben ugyanazt, aminek ráadásul nem romlik a minősége, akárhányszor hallgatod meg.

Én ezt nem látom igazságtalanságnak.

DaveNo1 Tisztában vagyok ezzel, hogy ez is csak biznisz. Minnél több pénzt kicsalni az almarajongók zsebéből. A kapitalizmus csúcsrajáratása semmi más.

A többi gyártó is ezt tenné, ha tehetné, de ők is csak azért maradnak meg a jack-nél, mert a legtöbb vevő azt preferálja.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#939) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#936) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Neee mááár! Preferálom??? Hol? Azt mertem írni hogy van olyan jó mint egy Iphone???? A toll csak annak + aki ki is használja! Én nem hiszem hogy kihasználnám.
Ne viccelj már.
Hogy miért váltok??, Legyen elég annyi, hogy megtetszett. Olyan lehetőségek rejlenek benne amiket ki akarok próbálni. Nem fogom itt lefikázni sem az androidt sem az ios-t főleg mert az egyikkel még csak ismerkedem a másikat meg használom. Az android hiányosságait pontosan ismerem és vannak olyan hiányosságok amik iosnél működnek!

Remusz911 : Mindig az volt a szlogen hogy nem az adathordozót kell kifizetni hanem magát a szellemi terméket! Azt akkor miért is kell 2x fizetni, de ne menjünk bele én így látom te másképpen.

[ Szerkesztve ]

(#940) lugosi válasza Jegesmaci81 (#932) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Én most váltok androidról ios-re. A gyorstöltő hiánya engem felháborít! Ennek 2018-ban alapnak kellene lenni. Aki azt mondja hogy nincs rá szüksége kb akkora butaságot mond mint amikor valaki azt magyarázza hogy tök felesleges a nagyobb tárhely!"

Azt hiszem talán 1-2 alkalommal töltöttem a telefont az ipad töltőjén keresztül, de nem nagyon emlékszek rá. Szerintem nekem az x év alatt amióta iphone-t használok, teljesen megfelelt, amilyen sebességgel a gyári töltő tudta tölteni. Jellemzően éjszaka töltöm a telefont, egész éjjel rajta van a töltőn, nap közben elég ritka, hogy ráteszem a töltőre, és olyankor is mindig megfelelt a gyári töltő sebessége.
Nem tudom, szerintem nézd majd meg, hogy mit tud a gyári ahhoz képest, amihez hozzá vagy szokva, és majd látod, hogy mennyire elfogadható, egyelőre ez a vita úgy áll, hogy én a gyárit használom az iphone töltésére és nekem megfelel, te pedig olvastál róla, hogy nincs hozzá gyorstöltő, és ez már előre rossz. Szerintem tapasztald meg, és az alapján tudsz dönteni.

(#941) lugosi válasza DaveNo1 (#937) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az airpods a W1 chip miatt amúgy szerintem nagyon sokat hozzáad a használati komforthoz, szerintem érdemes megvenni. Én sokat használom beszélgetésre is, de zenére biztos, hogy nem ez a legjobb.

(#942) Remus389 válasza Jegesmaci81 (#939) üzenetére


Remus389
veterán

Az android hiányosságait pontosan ismerem és vannak olyan hiányosságok amik iosnél működnek! Kérlek sorold fel nekem ezeket.

Kicsi agyamban az van hogy az Android, az az ami tényleg minden elképzelhető funkciót tud (legalábbis a csúcsmodellekbe mindent belezsúfolnak, amit el lehet képzelni), és az iOS van itt-ott megkötve (pl testreszabhatóság, notch eltüntetésének lehetősége, bluetooth, infra, jack dugó, widget, stylus... stb)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#943) Remus389 válasza Jegesmaci81 (#939) üzenetére


Remus389
veterán

Remusz911 : Mindig az volt a szlogen hogy nem az adathordozót kell kifizetni hanem magát a szellemi terméket! Azt akkor miért is kell 2x fizetni, de ne menjünk bele én így látom te másképpen.

Miért akkor hogy kellett volna? Megvan a kazettád X előadótól tudod igazolni, akkor küldjenek postán INGYEN egy tök eredeti CD-t?

Fura gondolkodásod van, egy kicsit.

Te azért fizettél, hogy jobb minőségben legyen meg a zenéd és sokkal tartósabban! Meg persze a körítésért!

Ennyi erővel azt is mondhatnánk hogy fizetnem kellett az új Merciért, milyen igazságtalanság, hisz én fizettem egy öreg F Astráért, ami ugyanúgy szellemi termék, egy autó, ugyanúgy elvisz A-ból B-be, ugyanúgy négy (öt) kereke van, én ezért már fizettem, most mégis elkérnek pénzt az új Merciért.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#944) Tibee86 válasza Remus389 (#942) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak ha lehet, ne itt.... A kutyát nem érdekli, hogy az andorid így az andorid úgy... :W
Másrészt már korábban szólt egy moderátor is, hogy témánál kéne maradni, de úgy tűnik egyeseknek elég nehéz a felfogásuk (még mindig). :U

[ Szerkesztve ]

(#945) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#939) üzenetére


aujjobba
addikt

Értem.
Szerintem az ismerkedésre nem az a legcélravezetőbb, hogy azonnal kiadsz a legújabb készülékre plusz kiegészítőkre, appokra 600ezret.
Erre korábbi modellek is tökéletesek, elhiheted, hogy egy i7-tel se lesz rossz a felhasználói élmény.

Lefikázni nyilván nem kell egyik platformot se, én egy ősrégi droidos tabletet használok az iPhone mellett, azon fut a torrent meg egyebek, tök lassú már, meg rég nem lehet frissíteni már rajta semmit mert betelt a tárhelye, de fikázni nem fogom.

(#946) Jegesmaci81 válasza lugosi (#940) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nekem életvitelemből és munkámból adódóan nem mindig van töltőn éjszaka a telefon. Bizony nagyon jól jön amikor 30 perc alatt 50% ra feltölt. Hozzáteszem ez nem valami 2018-as ficsőr! olyan 3éve használom. Alapnak kellene lennie még Applenél is. Persze nem dől össze a világ majd veszek egyet de ezek androidosként nagyon bosszantó kezdeti dolgok. Valami jót megszoksz természetesnek tekinted aztán kiderül hogy máshol ez baromira nem az. Még mielőtt úgy éreznéd hogy megint az apple-t ekézem, természetesen vannak dolgok amitől lelesett az állam hogy az iphoneon milyen patentül működik míg androidon vért izzadsz mire megoldod. Persze még mindig ott tartunk hogy 578ezer (XsMax512) vs 420ezer (note512)!

Remusz911: hogy mitől esik le az állam? pl az autómban lévő gyári hifivel/kihangosítóval való kommunikáció! Androiddal egy állandó harc! Főleg ha közben Spotify is megy.
Nem sorolom tovább mert tényleg megint szét lesz offolva a topik.

[ Szerkesztve ]

(#947) Remus389 válasza Tibee86 (#944) üzenetére


Remus389
veterán

Én azt kérdeztem meg, kedves lassú felfogású,, hogy miben tud többet az iOS.

Vagy mi az amit tud az iOS, és az Android nem.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#948) carl18 válasza Remus389 (#947) üzenetére


carl18
addikt

NIncs rajta alma :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#949) Tibee86 válasza Remus389 (#947) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, az eddigi 45 kommented (és ki tudja hány törölt) mind ezt mutatja...

#951: Hogy szeretnéd, melyik kommentedre menjen válaszként akkor a kérés, mindegyikre egyesével?? Komolyan ezen akadsz fent, hogy melyik hozzászólásodra írtam?

[ Szerkesztve ]

(#950) lugosi válasza Jegesmaci81 (#946) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnézem neked este, hogy 30 perc alatt mennyit tölt. 50%-ot szerintem nem, de kíváncsi vagyok, majd beírom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.