Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Pug válasza Nunder (#640) üzenetére


Pug
veterán

A gyari softban is at tudod allitani

(#652) gabter válasza Pug (#651) üzenetére


gabter
tag

Kérhetnék egy kis segítséget, hogy hol? Nem találtam meg és sötét témánál nagyon bután néz ki a fehér navbar, tényleg.

(#653) SharpSA válasza Balázs1621 (#648) üzenetére


SharpSA
veterán

Van valamilyen szilikon tok mellé csomagolva?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#654) Nunder válasza SharpSA (#653) üzenetére


Nunder
őstag

Van, nekem is abban van most, pedig rendeltem egy Karbonost is az Early Birdben. Mondjuk benéztem, mert a bumper case-t akartam, de csak a sima lett benne :(

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#655) SharpSA válasza Nunder (#654) üzenetére


SharpSA
veterán

Az jó. Úgy olvasom, hogy a rezgő még mindig gyenge. Vajon lesz-e lehetőség erősíteni? A kamera elfogadható.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#656) renziNNN válasza kano (#646) üzenetére


renziNNN
tag

Azért egy Mate 10 Proval (sajnos) nem fogja felvenni a versenyt kamera terén... :(

(#657) racerx válasza Blizzardking (#637) üzenetére


racerx
őstag

Jó oké köszi :) : Csak a kérdés még mindig ua. Ha ugyanazok voltak a körülmények, fény, megvilágítás, stb (márpedig valszeg azok, nem hiszem hogy ennyire amatőrök lennének). Akkor az OP5 mért 4000-es ISO val , csinálta a képet az S8 meg mért 100-al? Ennyire más lenne az algoritmus? Vagy az Oneplusnál nem tudják, hogy a magasabb ISO rosszabb minőséget eredményez úgy általában?

(#658) tylerddd válasza kenccsi (#638) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem is jobbnak tűnnek azok a képek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#659) YAS-dude válasza racerx (#657) üzenetére


YAS-dude
őstag

Pl. alacsonyabb isoval meg kell emelni a záridőt. A samsungban van OIS, annál nem fog bemozdulni hosszabb expóval sem, de az 5t-ben nincs OIS, elmosódott lenne alacsony ISO-val.

(#660) kano válasza renziNNN (#656) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, de mondjuk 80k-val kevesebb is. Kérdés, hogy megér-e nekem 80k-t ez a dolog.
Bár lehet, hogy várni kellene egy kicsit, míg lejjebb megy a Mate 10 Pro ára (vagy megjelenik a HTC U11+).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#661) Edge válasza kano (#660) üzenetére


Edge
veterán

addigra oneplus6 is lesz :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#662) Balázs1621 válasza Gergosz2 (#649) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Paypal fizettem. Szerintem azonnal megkapták.

SharpSA: Van hozzá egy a dobozban, egész jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#663) kano válasza Edge (#661) üzenetére


kano
nagyúr

De annak sem lesz jobb kamerája. :P

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#664) mucsácsó


mucsácsó
tag

Engem jól kiszopatott a DHL ma...pont nem voltam pont itthon, erre kapom az SMS-t, hogy sikertelen kézbesítés...de senki egy szót se szólt, hogy jön a futár vagy bármi... :D nehéz lett volna valszeg rámcsörögniük... idióta banda :D
Vagy csak a process szar náluk, de akkor az borzalom, mert ettől még az MPL is nívósabb.. :D

Most kérhettem hétfőre újra....

[ Szerkesztve ]

(#665) Macika66 válasza renziNNN (#656) üzenetére


Macika66
addikt

Miért elvárás egy bő 1,5x annyiba kerülő készülék lekörözése?
Ez miért negatívum?

[ Szerkesztve ]

(#666) TheZukker


TheZukker
tag

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet az a fene navigációs sáv ÁTTETSZŐ. Nem kell se fehérnek, se semmilyennek lennie, legyenek csak ott az ikonok, semmi háttér. :(((

[ Szerkesztve ]

(#667) tylerddd válasza Macika66 (#665) üzenetére


tylerddd
veterán

És annyival jobb-e, mint amennyivel többe kerül?! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#668) Macika66 válasza tylerddd (#667) üzenetére


Macika66
addikt

Nehéz dolog.
Egyrészt azért nem vettem EDDIG 5T-t, mert nekem fontos a kamera és az 5-össel megégettem magam, közel sem tudja azt a kamera (talán mostanra, a sokadik szoftfriss után már igen), mint amit a 3T után vártam, a hatalmas beharangozással.
Addig nem is veszek 5T-t (tehát valószínűleg teljesen ki fog maradni), míg jobb nem lesz a kamerája, mint a sima 5-ösé most. Akkorra meg már lassan lesz OP6.

Korrekt ember nem hasonlítgatja a Note8 kamerájával az OP kameráit, mert tudja, hogy több, mint 2x-es áron biztosan jobb kamerát fog kapni.

(#669) Kornel


Kornel
veterán

Kamera összehasonlítás: [link]

(#670) tylerddd válasza Macika66 (#668) üzenetére


tylerddd
veterán

Én i6s-ről váltanék. Ha azt a szintet megüti, nekem már jó.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#671) Pug válasza gabter (#652) üzenetére


Pug
veterán

My bad, OP3 eseten mukodik, 5T eseten ahogy latom ezt elpacsaltak....

(#672) Macika66 válasza tylerddd (#670) üzenetére


Macika66
addikt

Azt hiszem, azt mindenképpen...

(#673) Macika66 válasza Kornel (#669) üzenetére


Macika66
addikt

Köszönöm.

Bevallom, nekem nem az jött le végső véleménynek, mint a cikkírónak, nálam 2 helyzetben tűnt jobbnak az 5T, a többiben az 5 győzött...

(#674) Kornel válasza Macika66 (#673) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, szerintem a zoom-on kívül egyáltalán nem szignifikáns a különbség.
Zoomban nyer az 5, 10 lux alatt pedig az 5T.

(#675) renziNNN válasza Macika66 (#665) üzenetére


renziNNN
tag

Nem elvárás. kano írta, hogy nála ez a két készülék van versenyben, erre reagáltam.
Ez nyílván nem negatívum, mivel a két telefon nincs egy árkategóriában :))
Ettől függetlenül minden op tulaj boldogabb lenne, ha egy ilyen telefont is meg tudna szorongatni, mint sok más flagship készüléket, de nem vagyunk telhetetlenek :U

(#676) Edge válasza renziNNN (#675) üzenetére


Edge
veterán

Pl. én mitől lennék boldogabb tőle nem értem, egy hulladék számomra a Huawei készüléke, gusztustalan bloatwaretől hemzsegő szoftver + az előlapi márkajelzést rühellem.
Bármelyik flagshipet megvehetném, de nekem AZ 1+5t kellett, ne próbáld beállítani úgy hogy ez egy kényszer választás vagy szegény ember flagshipje, mert ez nem igaz.
Mert mi az 5t? Csúcs hw egy qrvajól kinéző és jól összerakott teló stock közeli droiddal, és hidd el én pl a kamerát leszarom, mert van ilyen is, ha 250k lett volna az 5t akkor is azt választottam volna.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#677) macii97 válasza Edge (#676) üzenetére


macii97
senior tag

+1
Azt azért hozzátenném, hogy akármit is mondunk, az 5t nem a 2-4 százezres kategóriában játszik, hanem a 100-150-ben. És pont azokkal kellene összehasonlítani. Márpedig ott az egész csapatot szétalázza minden téren...

Egyébként a kanera javulni fog szvsz, már amiatt is, hogy új a hardver, több tesztben, illetve a Oneplusnál is elmondták, hogy nem igazán használja a rendszer a második kamerát, gondolom nem lettek készen a bejelentésre...

(#678) tylerddd válasza Macika66 (#672) üzenetére


tylerddd
veterán

Jah, hogy ez ennyire egyértelmű?! :) A Huawei Mate 10 Pro a másik kiszemelt és azt pl. videóban körberöhögi az i6s, még ha fotóban nem is. Ezért kérdezem.

Videója egyébként milyen a készüléknek, az 1080/60fps érdekelne elsősorban. Mindjárt nézek yt-n hátha van már tesztvideó.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#679) wegh válasza tylerddd (#678) üzenetére


wegh
csendes újonc

Nincs egyik telefonom se és no offense , de azért a tesztek alapján eléggé furcsállom az ilyen kijelentéseket. A Mate 10 pro az Iphone 8-at is veri a dxo-n, nemhogy a 6s-t...

(#680) Macika66 válasza wegh (#679) üzenetére


Macika66
addikt

Na, ezért csodálkoztam én is a hozzászóláson.
De mindjárt jön, hogy az iPhone vesz hangot lassított felvételnél is, azért jobb.
Na, AKKOR nem fogok tudni mit mondani... :D

(#681) Macika66 válasza macii97 (#677) üzenetére


Macika66
addikt

Nagyon így van.

A 2. kamerára visszatérve....
Nem igazán értem a szerepét a 2. kamerának. Legalábbis egyelőre...

(#682) kano


kano
nagyúr

Megjelent a teszt. Nekik sem tetszik a kamera... :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#683) macii97 válasza Macika66 (#681) üzenetére


macii97
senior tag

Háát, megmondom őszintén eddig én sem. Ezért is gondolom (+ ugye a beígért frissítés), hogy egyszerűen vagy elég tapasztalatuk nem volt az új rendszerrel, vagy az idő volt kevés.
Főleg nappal a teszt szerint sincs gond, dicsérik, az esti fotókat én nem látom tragikusnak már most sem.
Ettől függetlenül ez így ebben a formában nem a kamerások telefonja lesz szerintem, de ezt eddig is sejteni lehetett. Ez van.

(#684) tylerddd válasza Macika66 (#680) üzenetére


tylerddd
veterán

Ne örülj kedves barátom, nem vagyok elfogult Apple felhasználó, amit úgy gondolom alátámaszt már az is, hogy Androidos készülékre kívánok váltani.

A Mate 10 Pro tesztekben a képekről valóban elismerően nyilatkozik mindenki, ugyanakkor a videós képességei mindenkit meglepnek, mert ahhoz képest, hogy milyen rendszer van benne, gyenge videókat csinál. Ez itt például a tech2 tesztjének keretében lőtt videó. Szerintem ilyet a két éves i6s is csinál, sőt. Ráadásul a hang is borzalmas sz**. Közben néztem 5T vidókat, azok nagyon korrektek, elégedett lennék olyan minőséggel.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#685) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Jó látni, hogy minden viszonylag új telefon topikja így indul :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#686) renziNNN válasza Edge (#676) üzenetére


renziNNN
tag

Ki beszéli itt arról, hogy szegény ember flagshipje lenne vagy hogy kényszer választás? :W
Annyit mondtam, hogy a Mate 10 Pro drágább és jobb kamerája van, NEM azt mondtam, hogy jobb telefon lenne, vagy hogy vegye a op-t, mert az olcsóbb....
Az meg, hogy te nem lennél boldogabb, ha jobb képeket csinálna a op-od az egyéni preferencia, pont annyira, mint ha valaki emiatt másik készüléket választ mert neki ez a szempont igenis fontos :)

macii97 - ugyanígy gondolom én is, de ha egyszer fórumtársunk a két készülék között vacillál és nem tudja, hogy melyiknek jobb a kamerája , mert nála ez a döntő szempont, akkor hadd próbáljak már neki segíteni azzal, hogy elmondom a véleményem... Nem kell belelátni mindenféle gonosz dolgot. :R

[ Szerkesztve ]

(#687) Nunder


Nunder
őstag

Megint felmerül a kérdés, hogy mi legyen a topikkal. Maradjunk itt, vagy irány az új? :) Moderátorokat kérdezem, nem lehet ezeket valahogy mergelni?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#688) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Értesítések hangerejet hogy lehet állítani? Nem találom..

(#689) macii97 válasza renziNNN (#686) üzenetére


macii97
senior tag

Ó nem, én nem látok bele semmi gonosz dolgot, tudom, hogy sokaknak a kamera nagyon fontos.

(#690) Timer válasza Nunder (#687) üzenetére


Timer
veterán

Legutóbb is eldőlt, úgy három hét alatt.. :) Szerintem a teszt alatt kellene gyülekezni, úgyis mindenki arra a cikkre talál rá, ha rákeres Google-ban a telefonra.

(#691) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Támogatom! :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#692) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
VR szemüveggel használja valaki az op5t-t?mi a véleménye róla?

(#693) Nunder válasza yanesz (#692) üzenetére


Nunder
őstag

Félelmetes, hogy nem találod azt, amibe írni kéne, átköltöztünk a teszt alatti topikba :)

De csak hogy ON is legyek, nekem van egy ilyen pár dolláros promo szemüveg otthon, azzal kipróbáltam, de még azon is láthatóan pixelesebb mint a G3-an volt pl. Nem VR-ra való, nincs ezen mit szépíteni, de szerintem még egy S8 szintű felbontáson is kuka a dolog az esetek 90%-ban. Bohóckodni jó vele, de nem lesz egy nagy élmény.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#694) yanesz válasza Nunder (#693) üzenetére


yanesz
tag

:))
Köszi :)

(#695) SharpSA


SharpSA
veterán

Ma volt kb. 1 óra telefon, képernyő 8 óra 20 perc és még van 17% az akkuban. Egész nap wifin volt a készülék, rendszer 4.7.6. Ja és 18 órája vettem le a töltőről. Ez így egész jó. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#696) Blizzardking válasza SharpSA (#695) üzenetére


Blizzardking
őstag

Apple lehúzós topikban épp most magyarázzák a júzerek, hogy a mai aksik 9 óra készenlétet bírnak, ez van, itt tart a technika :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#697) SharpSA válasza Blizzardking (#696) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez lehet igaz a rágott almára, de ez a készülék legalább 4-6x annyi készenlétet tud. :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#698) Gergosz2 válasza Blizzardking (#696) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem olvastam azt a topikot, nem is akarok az ottani vitába beszállni (bár linket tehetnél).

Az én használati szokásaimat nézve eddig mindegyik telefonom 2 napot simán kibír. Most a telefonom azt írja 3 napig bírni fogja még. Sokan elégé megfelejtkeznek róla, hogy persze van erő a Snapdragon 835-ben, de eszméletlen takarékos is.

UI:

Itt folytassunk mindent ha lehet : [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#699) SharpSA


SharpSA
veterán

Ha valaki rendelne, beszállnék autós és normál töltővel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.