Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #16820480 válasza Menthirist (#99) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szokás szerint a németeknél MM-ban lehet 500€ körül fogni, szállítással is kb azonos árra jön ki az OP-vel. Megmondom őszintén, at 5T helyett ilyen áron én is S8-at vennék szerintem. 5,5" az OP5-ön még pont oké számomra (virtuális gombokkal), 6" már nem biztos, hogy kényelmes lenne. Illetve csúnyább is ez a csücskös kijelző kávák nélkül, lekerekített házban.

(#102) *Mukeey* válasza Edge (#97) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem kell a leoktatás,ez egy fórum,csak beszélgetünk.Ha neked a 1+5t a telód,akkor legyél elégedett majd vele,nekem is tetszik amúgy.Csak mást jobbnak érzek jelenleg.Semmi rossz szándék nem volt bennem.Se nem vagyok Samu fan se semmi.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#103) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Jó kis teló, kár a kis kémkedési ügyek miatt. Emiatt sosem bízok meg bennük.

Megyen!

(#104) Gibo


Gibo
senior tag

Na, bejött ez is negyediknek a listába a V10, Mate10 és a Nubia Z17s mellé...Mindegyiknek megvan a maga elönye...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#105) total90 válasza batai15 (#100) üzenetére


total90
veterán

S8+-om van... mivel tud ez többet mint egy O+ 5T?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#106) f3rdzs0 válasza total90 (#105) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

build quality sokkal de sokkal jobb (értve ezt víz állóságra és designra), és a support se annyira shady :) a kijelző sokkal jobb és szebb.

szerintem mondjuk nem ér 50el többet, de mindenképp jobb telefon

persze szoftveresen már inkább ember függő, hogy kinek mi tetszik

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#107) batai15 válasza total90 (#105) üzenetére


batai15
félisten

Szoftverben össze rakásban, minőségben és ráadásul van egy egyedi nem másolt dizájn.

(#108) racerx


racerx
őstag

Én ha a kamerája majdnem hozza a mostani S8-am szintjét akkor lehet h lecserélem rá.

(#109) total90 válasza f3rdzs0 (#106) üzenetére


total90
veterán

Amit eddig fogdostam 3, 3T és 5 eléggé össze volt rakva. Csak azért kérdeztem egyébként, mert az S8+ leváltásán gondolkodom és azt még el tudom adni annyiért, amennyibe az új 5T kerül.

(#107) batai15

Dizájn nem érdekel, hogy egyedi-e vagy nem ha tetszik. Szoftver meg... mindkettő android és úgy változtathatod, ahogy akarod.
Én ezt így látom...
Mondjuk nem ismerek olyat, akinek mindkettő volt/van, pedig az lenne jó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#110) f3rdzs0 válasza total90 (#109) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát össze van rakva, elég jól, de s8 még jobban :)

plusz tok nélkül ezt a csúszós valamit nem tudod fogni kényelmesen. és lehet vitatkozni hogy az üveget sem, de nekem azzal nem szokott gondom lenni, és jobban néz ki szerintem

f3rdzs0

(#111) #16820480 válasza total90 (#109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a kérdés inkább, hogy miért váltanád le? És miért pont 5T-re? Ugye kisebb és gyengébb kijelző, gyengébb kamera, nincs IP védettség, USB2.0, nincs bővíthetőség, nincs vezeték nélküli töltés. Ha még most kellene választani a kettő közül, akkor elhiszem, hogy olcsóbban az 5T szimpatikusabb, de ha már van egy S8+, akkor miért cserélnéd be kvázi egy az egyben egy gyengébbre?

(#112) Menthirist válasza batai15 (#100) üzenetére


Menthirist
veterán

Kinek mi. Az hogy 160-170-et még kb adnék egy telefonért, még nem jelenti azt, hogy 230-at is adnék. Illetve 35%-kal többet fizetve, kapnék 35%-kal jobb eszközt? Kétlem.

"Szoftverben össze rakásban, minőségben és ráadásul van egy egyedi nem másolt dizájn."
Szoftverben? Mármint a bloatware-ekkel telenyomott szoftver a majdnem szűz androidhoz képest? nem gondolnám.
Minőségben? Azért nem dobtam el magam az S8-tól sem (van az irodában a tesztkészülékek között)
Egyedi, nem másolt design: Ami vagy bejön az embernek, vagy nem. Én pl egy napnyi használat után sem tudtam megbékülni a lekerekített szélekkel és az ebből adódó színhatással.

Szóval ez nem igazán nyert. Mondj jobb érvet.

sheratan: ha egy árban jutnék hozzá az S8-hoz és a 5T-hez, akkor lehet én is elgondolkodnék, bármennyire is nem jött be az S8 design-ja. De mivel erős különbség van itt árban, így nem igazán játszik. A tűréshatárom jelenleg kb 170 körül van. Ezzel így is a legdrágább telefonom lesz, amit valaha vettem (anno a nexus 5-ömet 115 körül hoztam el)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#113) total90 válasza f3rdzs0 (#110) üzenetére


total90
veterán

Nekem ez eddig nem esett le, hogy jobban össze lenne rakva. A O+-ok is masszívnak tűntek.

Csúszóság... nem érint, szilikun tokban használom.

(#111) sheratan

Egyrészt ráuntam, másrészt azért nálam az a 4GB el szokott fogyni. Gondolkodtam Note8-on is, de ez most így megtetszett... meg a Razer Phone is. Igazából ez most még csak fantáziálgatás, de már érik a dolog.
Ezt is kézbe kell vegyem, majd a Razert ist... Note 8-at fogtam már... és majd az is segít a döntésben.

kisebb és gyengébb kijelző -> Nem sokkal kisebb és ezen a méreten szerintem azt a pár pixelt nem veszi észre, aki nem direkt azt nézi/keresi=pixelbuzi.

gyengébb kamera -> ez lehet probléma, de csak nagyon kevés esetben.

nincs IP védettség -> nem tudom, hogy eddig valamilyen készülékemnél is hasznát vettem volna.

USB2.0 -> vezeték nélkül kötöm össze az S8+-ot is a géppel, szóval nem mérvadó.

nincs bővíthetőség -> 64 GB-al bőven elvagyok, hát még a 128-al, hogy el lennék.

nincs vezeték nélküli töltés -> nekem ez olyan dolog, hogy azt a vezeték nélküli töltőt is be kell dugni a konnektorba és a kábel hossza korlátoz. Akkor meg már mindegy, hogy bele dugok valamit, vagy rárakom valamire.

Épp azért gondolkodtam el az 5T-n, mert a "problémák", amik a legtöbb embernek fontosak, azok nekem nem azok egy telefonnál.
De mint írtam, előbb kézbe kell, hogy vegyem, összehasonlítsam az S8+-al és utána többet tudok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#114) DeathAdder válasza Menthirist (#112) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha odaadod egy prolinak akkor azt fogja mondani mi ez a szar, még galéria sincs rajta, főleg ha előtte pl egy S7-ese volt.

Szerintem is előny a gyári android (méghozzá számomra mindennél nagyobb), de legtöbb átlag felhasználó inkább a feltextrázottat preferálja.
Bootloadert nyitni szintén nem fognak, tehát nekik az sem negatívum hogy elszáll a gari kb. bármit is csinálsz vele szoftveresen.

Ha most nem lenne telóm egyértelműen az OP5T kellene S8-al szemben, a pure android, a bootloader nyitás, a fluid rendszer miatt és mert nem egy tömegtermék, de ha valaki olyannak kellene ajánlanom aki csak simán egy csúcstelefont akar venni, és az ár másodlagos, akkor egyértelműen az s8-at ajánlanám.

Szóval teljesen irreleváns hogy kinek miért teljesen egyértelmű hogy melyik kellene :)

(#115) Edge válasza *Mukeey* (#102) üzenetére


Edge
veterán

jójó :) sry

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#116) ollie válasza Depression (#81) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Leírom sokadszorra: Ez az elnyújtott kijelző pont olyan széles, mint az előző 16:9-es, vagyis semmivel nem lesz rosszabb!

[ Szerkesztve ]

***

(#117) f3rdzs0 válasza total90 (#113) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát ha nézel egy bend tesztet, akkor látszik hogy az OP jól össze van rakva de nagyobb a flex jóval mint egy s8 esetében.

egyébként mindenképp nézd meg a kijelzőt élőben. ez a FHD amoled annyira nem néz ki jól mint egy FHD LCD, és egy QHDról levaltani erre lehet fájna.

a razer phonenal en is szemezek, ha elérhető itthon normális áron, lehet váltok arra karácsony előtt. utána már nem sok értelme van váltogatni :)

f3rdzs0

(#118) #16820480 válasza Menthirist (#112) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itthoni független áron én sem venném meg, hanem esetleg szép állapotú használtként, vagy még inkább német MM akcióban. Úgy már azért megéri.

total90: Ha meguntad, akkor nincs nagyon kifogás :N

Nekem sem számít minden, amit írtam, de ha a helyedben lennék, nem látnám sok értelmét a cserének igazából. Én pont gondolkodom egy OP5->S8 cserén, csak az a bajom, hogy az S8 ujjlenyomat olvasóját eléggé eltolták (rossz helyen van, lassú). Majd talán jövőre, ha kihoznak egy javított változatot belőle.

(#119) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Csak mondjatok meg nekem hogy a meg mindig tulszaturalt s8 kijelzo miert olyan szep? Sokkal szivesebben nezem az iphone 6-om kijezojet mint azt förtelmet.Ahol feher a kep ott az s8-on sarga.Hat tenyleg...Ezzel nem az iphone-t sztarolom,csak az ips meg szimpatikusabb.

(#120) Juhaszatti válasza ruzsabazsa (#119) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ezt a túlszaturált dolgot el lehetne már felejteni. Az alapértelmezett adaptív módban túlszaturált igen, ez van akinek zavaró, van akinek meg szebb, ízlés kérdése. Viszont ezen kívül van még 3 beállítási lehetőség a színekre, amiből az egyik az Adobe RGB módja, annál jobban kalibrált nemigen kell.

A fehér meg nem a szaturáltság kérdése, hanem az amoledé. Az iPhone X amoledjén sincs tökéletes fehér, ahogy a te IPS-eden sincs tökéletes fekete.

(#121) ollie válasza *Mukeey* (#95) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S8+ árához hasonlítsd, mert azzal egy kategória. A sima S8 túl kicsi.

(#119) ruzsabazsa: érdekes, nálam nem sárga a fehér... Egyébként meg ugyanaz a Samsung AMOLED van az iPhone X-ben is.

[ Szerkesztve ]

***

(#122) ollie válasza Menthirist (#112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én OP5-ről váltottam S8+-ra. Az S8+ olyan, mintha egy kategóriával magasabban lenne az OP5-höz képest. És nem, nincs tele bloatware-rel.

***

(#123) *Mukeey* válasza Edge (#115) üzenetére


*Mukeey*
addikt

:R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#124) konczy3 válasza Victoryus94 (#36) üzenetére


konczy3
senior tag

Nem OP honlapra gondoltam, hanem Ilyen olyan webshopokra.

Never Settle

(#125) *Mukeey* válasza ollie (#122) üzenetére


*Mukeey*
addikt

+1

Ezek az új Samuk nagyon jók szoftveresen is,semmi felesleges baromság,szinte mint egy gyári android,csak a dizájn más.Nekem nagyon tetszik ez a flat ui.Sima droid kicsit fapados.Valamint a fórumokat olvasgatva,OP nem erölteti annyira a frissítéseket,sok modelljük megragadt a kiadott verzión.S8 meg biztos,hogy fog még 9est is kapni(persze nem első körben).

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#126) batai15 válasza Menthirist (#112) üzenetére


batai15
félisten

Nincs kedvem vitatkozni mennyire bloatware, de nincsenek véletlenek. Én ennyi pénzt inkább s8ra adok ki mint egy opre vagy xiaomira.

(#127) dptrsk válasza *Mukeey* (#125) üzenetére


dptrsk
addikt

S8 nincs tele?
Első blikkre ennyit találtam:

Facebook
Facebook App Manager
Facebook App Installer
Dictionary
Excel
Word
PowerPiont
OneDrive
Yahoo Pénzügy
Yahoo Sportágak
Skype
Flipboard (Briefing)

szerk.: bocsi nem tudom miért rád válaszolva írtam...

[ Szerkesztve ]

(#128) konczy3 válasza *Mukeey* (#125) üzenetére


konczy3
senior tag

Egyik sem maradt a kiadott verziónál, bőven jött mindegyikre frissítés.
http://downloads.oneplus.net/devices/oneplus-2/#title-section
Még OP 2-re is jött 2 hete, One meg az X azért lett elhanyagolva mert S801 nem támogatja a Nougatot.

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#129) ollie válasza dptrsk (#127) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek egy részét tudod uninstallálni, másik részét letiltani. Egyébként a Yahoo honnan jött? Mert az nincs rajta alapból magyar régióson, legalábbis nálam tuti nem volt.

[ Szerkesztve ]

***

(#130) *Mukeey* válasza dptrsk (#127) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Van pár ilyen igen,de mind kikapcsolható.Nem kötelező használni.Yahoo cuccok enyémen pont nincsenek...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#131) szabi__memo válasza dptrsk (#127) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És ezek csak azok amik szem előtt vannak

(#132) *Mukeey* válasza konczy3 (#128) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Javítás nem egyenlő a főverzió ugrással...

De nem akarok offenset,se samu fankodni,tökéletes készülék nincs sajnos,nem is lesz.Az meg,hogy a OP a "geek"eknek gyárt készüléket,az átlag embert pont nem érdekli.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#133) konczy3 válasza *Mukeey* (#132) üzenetére


konczy3
senior tag

Melyik nem váltott főverziót? Esetleg az 5, de az is fog.

Never Settle

(#134) Menthirist válasza DeathAdder (#114) üzenetére


Menthirist
veterán

Ezzel az erővel ajánlhatnánk akkor iPhone X-et is, drágább, de out of the box több mindent tud, tovább tart a szoftveres támogatása, és a userek 99%-ának az is "elég".

ollie: op5-ről S8+-ra nem csak minőségben, hanem árban is igencsak ugrás, legalábbis idehaza. Ott már lehet hogy van egy százas is a difi.
Nálunk itt a cégnél van egy rakat teszt telefon, S8 is, persze az S8 szép meg jó, de azért nem estem be tőle az asztal alá, és munkatárs 3T-jétől sem dobtam ki a taccsot.
Az S8 persze modernebbnek és design-osabbnak tűnik, de nálam pont ezzel a lekerekített design-al veszített a használhatóságból.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#135) batai15 válasza Menthirist (#134) üzenetére


batai15
félisten

Az x erősen tularazott már ne keverd. Az hogy jó telefon nem jelenti azt hogy ár érték arányban jó. Az op ár érték arányban régebben nagyon jó volt mára kevésbé de még mindig jó.
Tudom hogy nehéz fától látni az erdőt meg hogy op fan vagy, de senki nem akar rá beszélni az s8ra sem de tudd elfogadni hogy a never settle már nem annyira van jelen.
Ha 120 lenne az op mint anno egy értelmű lenne hogy 2x op futja ki egy s8 árából ha rendes garival veszed ebben az esetben lehet én is op vennék.

[ Szerkesztve ]

(#136) total90 válasza #16820480 (#118) üzenetére


total90
veterán

Nem félj az ujjlenyomatolvasótól, nekem a 8+-on annyira kézre esik, hogy el sem hittem :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#137) *Mukeey* válasza batai15 (#135) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Így van.A kiindulási alap az volt,hogy közel egy árban van most ez meg az s8.Hiába jó készülék a OP5t,ha ár-arányban van jobb ajánlat.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#138) #16820480 válasza total90 (#136) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az elhelyezése egy dolog, bár autóban meg bringán nagyon kényelmetlen ott, de a sebessége sem meggyőző, OP, Huawei olvasók sokkal gyorsabbak.

(#139) Menthirist válasza batai15 (#135) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem kevertem, eredetileg is én jöttem azzal, hogy azonos körülmények között idehaza nagyon nem egy árkategória az S8 (vagy az S8+) és az OP5-5T. Ha meg ennyire szabadon dobálózunk a pénzzel, akkor már jöjjön az X.

Rohadtul nem vagyok OP fan, ez lesz az első ilyen telefonom. Mobilfejlesztőként és tech geekként gondolkodom, hazai fizetésből és árakból, és szedtem össze egy listát a lehetőségekről. Itt viszont jelenleg az a helyzet, hogy csak bolti "garis" S8-at lehet 170 körül venni, amire persze vagy lesz vagy nem gari, gyári garival pl a telekomnál listaáron 227k a sima, 255 az S8+ de még az S7 Edge is 200 felett van. A P10 viszont pl 141k, 3 év gyári garival, tehát a gsm boltok hasonló áraihoz képest a telekom nem tűnik eltúlzottnak listaárban. A 64 gigás 5T viszont 155 körül lesz, a 128 gigás pedig 175. Nem fanságból, de én ehhez az árhoz mérem a tudást és a teljesítményt. Attól hogy 155-öt vagy 175-öt tudok áldozni egy telefonra, még nem fogok tudni/akarni 50-75 ezerrel többet.

*Mukeey*: A kiindulási alap az volt, hogy feltételeztétek, hogy ahol élek és veszem, ott is egy árban van. Ha azonos árban lenne, akkor igen, azt mondanám hogy az S8 a nyerőbb. Viszont itt speciel 35%-os különbség van árban, vagy mondhatom majdnem egy nettó minimálbér. Nem keresek rosszul, de azért nem dobálózok felesleges 50 ezrekkel

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#140) Nunder


Nunder
őstag

Nálam sima 8 nem jönne szóba, csak a Plus, így viszont még mindig nem egyértelmű hogy melyikkel járnék jobban. Soha nem kellett még Samu, az S8+ az első ami megdobogtatta a szívemet. Ugyanakkor az OP5T letisztultsága is bejövős, és ott a 2 év gari. S8+-at 240-50 alatt nem nagyon lehetett még venni hasonló garanciával. Lehet itt jönni az Amazon.de-vel, de ott is kicsit shady a dolog, ilyen telefont meg nem akarok venni normális gari nélkül.

Ezek mellett még max a U11+ jöhetne szóba, de az is hasonló áron lesz mint az S8+. Úgyhogy nem tudom mitévő legyek, a mostani OP-ból egyedül a Wireless "hiányzik" nekem, az is csak azért mert múltkor IKEA-ban gombokért vettünk wireless charge-os lámpát. Bár ha jól tudom, a sima OP5-re is volt olyan tok, ami engedi a wireless-t, igaz lefogja a C portot. Viszont amikor otthon vagyok, jó lenne a wireless és ha utazok akkor pedig egy másik és ott a Dash.

Ez az én dilemmám. :(

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#141) total90 válasza #16820480 (#138) üzenetére


total90
veterán

Ott van a írisz cucc meg az arcfelismerés is... nekem egyébként az iPhonok után az S8+ olvasója gyorsabbnak tűnik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142) ollie válasza Menthirist (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az árkülönbségben teljesen igazad van, de azért hozzátenném, hogy annyival is többet ér az S8+, mint amennyivel drágább (én is a hivatalos árakat nézem). És mielőtt bárki nekem esne, az OP5T-t is jó vételnek tartom, pont azért, mert olcsóbb.

***

(#143) TheZukker


TheZukker
tag

Nagy bajban vagyok. :( Vártam a bejelentést, biztos is voltam, hogy erre váltok ( O+X a jelenlegi készülék), de pár dolog nem okés. A méret az első, a kisbaba kezeimhez ezek a dimenziók nekem riasztóak, de majd próbálok közeljutni egy sima 5-höz, aztán meglátom. A másik ez az S8 dolog. A mérete sokkal jobb lenne, a minél jobb kamera nekem fontos, viszont ott a kezelőfelület, amit én személy szerint nem szeretek, illetve az ára -az a plusz 30-50 nekem is sok pénz.
Hát, megvárom a teszteket, meg a magyar árát, aztán vagy várok még, vagy lenyelek egy S8-at. :F

(#144) ollie válasza TheZukker (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Galaxykon a kezelőfelület már nem az a régi, laggos valami. De ha nagyon nem tetszik, bármikor feltehetsz egy launchert, van olyan is, ami egy az egyben a pixel launchereket másolja.

Amúgy itt fizikailag össze tudod hasonlítani a mobilok méreteit, pl. akár a jelenlegi mobilodhoz képest is: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#145) #16820480 válasza total90 (#141) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bevallom, nem próbáltam még őket, de gyanítom, hogy bringán szemüvegben és sisakban nem nagyon lenne működőképes, de autóban is be kellene hajolgatni a telefon elé :N

(#146) total90 válasza #16820480 (#145) üzenetére


total90
veterán

Szerintem nem nagyon fog már telefon kijönni előlapi ujjlenyomatolvasóval... szóval el lehet kezdeni hozzászokni ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#147) LS44


LS44
kezdő

Sziasztok! Akinek van egy felesleges voucher kódja, megtudna dobni egyel? :)

(#148) TheZukker válasza ollie (#144) üzenetére


TheZukker
tag

Persze tisztában vagyok azzal, hogy nem laggol -nem véletlen ekkora a renoméja S6-tól felfele a Sansungnak- én a kinézetére gondoltam. Életemben nem használtam saját magam által telepített launchert, ezek nem eszik nagyon a gépet? Az a 4 GB kevésnek is tűnik.
Mindenesetre bemegyek egy T-be nyomkodni.

Sajnos ezt nekem érezni kell, nem elég látni, de köszi a linket.

A másik, hogy GSM boltból, Németországból én se vennék, használtan meg végképp, szóval az ár még mindig probléma lehet.
Nem tudom. :W

[ Szerkesztve ]

(#149) #16820480 válasza total90 (#146) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd jövőre kijelzőbe integrálva :P

(#150) total90 válasza #16820480 (#149) üzenetére


total90
veterán

Az mondjuk örvendetes lenne :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.