Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) R0GERIUS válasza Menthirist (#139) üzenetére


R0GERIUS
tag

+1

Nálam is pontosan ugyanez a helyzet.
Most esedékes a telefoncsere és kerestem egy közép-, vagy felsőkategóriás telefont aminek a kijelzőmérete 5.5"+ (16:9-ben, értelemszerűen korrigálandó a minimum méret 18:9-es arány mellett).
Mi A1 kiesett a jack-es statikus zaj miatt, így nézelődtem felfelé, de csak az erős kompromisszumok jöttek.
Vagy nincs ujjlenyomat-olvasó sem, vagy a CPU/GPU alsókategória, vagy az üzemidő gyászos (vagy mind egyszerre)...
Ez az első olyan árban felfelé haladva, ahol van 2 év rendes garancia, és semmi erős kompromisszumra sem kényszerülök.
Feljebb nagyon nem akarok menni árban (150+-10k), és a rendes garancia nálam erős szempont. Aki hasonló szempontok alapján keres telefont, azoknak jelenleg remek alternatívának tűnik (főleg, ha lesz diák kedvezmény, de nagy eséllyel igen).
Ha a Black Friday alatt nem jön be semmi olyan ami még a fentieknek megfelel erre az árszintre (akár tavalyi felsőkategória, ami 5.5"+) (nem esélyes), akkor szerintem nekem is ez lesz a következő telefonom. (Ha csak nem akadnak valami durva hibára a tesztekben.)
Azzal viszont egyetértek, hogy már nem olyan erős, mint régebben volt ár-érték arány tekintetében.

(#152) MrPetya19 válasza ollie (#144) üzenetére


MrPetya19
addikt

De a launcher cserével se oldható meg minden sajnos.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#153) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na ez nagyon szép :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154) Timer válasza LS44 (#147) üzenetére


Timer
veterán

Azért az előlapi fizikai gombokat meghagyhatták volna. Majd élőben kíváncsi leszek, mit mutat, de első blikkre olyan, mintha pont akkorával lenne nagyobb a kijelző, amekkorát elvisznek a virtuális gombok, és így sok értelme nincs. Értem én, eltűnnek, ha nem kellenek, de pont az volt a jó a korábbi megoldásban, hogyha koppra fagyott egy app, akkor is ki tudtam lépni a főmenübe. Ez itt most nem tudom, megy-e majd.

Értesítő LED van rajta? Erről nem láttam sehol semmit.

[ Szerkesztve ]

(#155) szabi__memo válasza #16820480 (#149) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bekapcsológombban oldalt sem rossz! :-D

(#156) DeathAdder válasza Menthirist (#134) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, de android viszonylatban értettem.

Mert akármilyen inkompetens is a leendő vásárló egyet mindenkinél jobban tud: vagy az android vagy az ios szar, és az egyikről hallani sem akar :D

[ Szerkesztve ]

(#157) #16820480 válasza szabi__memo (#155) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, de ahhoz elég vaskos telefon kell azért :)

(#158) ollie válasza TheZukker (#148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a 4GB miatt aggódsz, várd meg az S9-et, márciusban jön, és biztosan 6GB-s lesz. A 4GB egyébként most még elég, de már nem vennék hosszabb távra ennyi memóriával szerelt telefont. Az S8-at is csak azért vettem meg (idén augusztusban), mert kevesebb, mint 1 évre terveztem a használatát.

A custom launcher meg nem eszik sok memóriát, ilyenkor a gyári amúgy sem marad a memóriában.

***

(#159) deci válasza Timer (#154) üzenetére


deci
tag

Az ujjlenyomat olvasó gomb is egyben és programozható, ha jól láttam valamelyik videóban dulpla koppra csinál képet, és ha lehúzod az ujjad rajta előjön az értesítési sáv, biztos be lehet állítani rá egy home screent is.

@sheratan: A kocsit nem lehet megoldani egy NFC-s bélyeggel és smart lockkal? Ha a közelben van a teló ne zárjon le és akkor nem kell a hátul lévő olvasó miatt aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#160) TheZukker válasza ollie (#158) üzenetére


TheZukker
tag

Az árral akkor még nagyobb bajok lesznek. :(

(#161) #16820480 válasza deci (#159) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem jutott eszembe, de jó ötlet :R

(#162) brainticket


brainticket
aktív tag

úgy tűnik az 5T-nél nem lesz jelly scrolling:
https://www.xda-developers.com/oneplus-5t-no-jelly-scrolling/

(#163) Menthirist válasza brainticket (#162) üzenetére


Menthirist
veterán

Király. Érik akkor, érik :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#164) Timer válasza brainticket (#162) üzenetére


Timer
veterán

Na majd meglátjuk. De hála az égnek, megjött az eszük...

@deci: ha ez így lesz, az végülis már egy félmegoldás, a másik fél teljesüléséhez az előlapon kellene lennie! ;-D

[ Szerkesztve ]

(#165) Macika66 válasza brainticket (#162) üzenetére


Macika66
addikt

És vajon fejjel lefelé fordítva nézve sincs? :)

(#166) petipetya


petipetya
nagyúr

Ár/érték/tudás/külső alapján meg is van az év telefonja számomra. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#167) ollie válasza Macika66 (#165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy kell lennie.

***

(#168) pusszycat válasza petipetya (#166) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok OnePlus-os mennyire tartja a nyitóárat,akarom mondani számíthatok áresésre 2-4 hónapon belül? :U :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#169) ollie válasza pusszycat (#168) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sosem esnek az OP telefonok árai.

***

(#170) pusszycat válasza ollie (#169) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

:(((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#171) TheZukker válasza ollie (#169) üzenetére


TheZukker
tag

Az X ára esett egy év után, de mondjuk az nem is egy kategória a többivel.

(#172) ollie válasza TheZukker (#171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmi mást nem lehetett 1 év után kapni, mostanában meg ugye fél évig sem. Az OP3, OP3T és OP5 karrierje is kevesebb, mint fél éves volt, és azonnal megszűnt az árusításuk, amint kijöttek az utóddal.

[ Szerkesztve ]

***

(#173) TheZukker válasza ollie (#172) üzenetére


TheZukker
tag

Azért mondtam, hogy az más eset volt kicsit.

(#174) #16820480 válasza ollie (#172) üzenetére


#16820480
törölt tag

Így van, az OP a megjelenéskor jó ár érték arányú, de olcsóbb nem lesz, és ahogy a többiek ára mérséklődik, úgy egyre kevésbé jó vétel. Gondolom ezért is frissítik ilyen gyorsan a modelleket már.

(#175) Kocsó válasza LS44 (#147) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Szia.
OnePlus voucher kód (ha még nincs) küldtem PM-ben ;)

Ár: olcsóbb lesz, hidd el. Amint el akarod majd adni. Tervezek váltani OP5-ről 5T-re de elszomorít a használt piaci ára az 5-nek. :(( :(((

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#176) Stauffenberg válasza pusszycat (#168) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha van egy kis szerencséd 2-4 hónap múlva már gyártva sem lesz az 5T, hanem jön helyette a 6-os. :D

(#177) hoffman_ válasza HeroGod (#84) üzenetére


hoffman_
nagyúr

probald ki, kiderul. batrake a szerencse, ha OP5T-t szeretnel, hehe.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#178) pusszycat válasza Stauffenberg (#176) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És abban már nyilván lesz qi,annak ellenére,h most elzárkóztak tőle. Ha beleszámoljuk amit kihagytak belőle,drágább mint egy S8. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#179) Stauffenberg válasza pusszycat (#178) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mitől lenne drágább? Nyilván az S8-at ki tudod már fogni áfacsaló bűnözőktől közel ennyiért vagy Németországban egy Media Markt akcióban, ami sem a Németországon kívül élőket, sem pedig az akción kívüli időszakban telefont keresőket nem vigasztalja.

Hozzáteszem én is S8-at vennék azonos áron, de én például nem vásárolok szürkeimportból, így eleve 200k felett indul nálam egy S8 ára. Nekem ez jelentős különbség, én eleve a 100-150k közötti árszintre vagyok belőve, mert sajnálok ennél többet egy telefonra költeni. Nálam a OnePlus mellett szól még a bootloader nyitás szabadsága, nekem ez anno Nexus eszközök miatt egy megkedvelt dolog lett, mert a gyártói support leállásával ott van még a közösségi ROM-ok tengernyi választéka.

Én az LG G4-em szolgáltatótól vettem (akkor még 210k volt a hivatalos ára, én kihoztam 130-ért, szürkeimportban sem volt még 160k alatt) és egy dolgot nagyon megszerettem, ami borzasztóan hiányozna a OnePlus-ból: Az optikai képstabilizátor. Sajnos ezen az árszinten még egyáltalán nem általános, hogy van a telefonokban.

(#180) Matada2.3 válasza Stauffenberg (#179) üzenetére


Matada2.3
veterán

Amúgy a Flahship OIS privilégiuma egy akkora szemétség. Az én felsőközép kategóriás G8-cam rendelkezik ezzel és még EIS is van benne. Ekkor még nem volt divat és nagy dobra verve a képstabilizálás és bele is tették egy kb. noname szériába. Nagy kár, hogy 150 alatt nem talál az ember csak EIS-t. :(

Finn the human

(#181) Stauffenberg válasza Matada2.3 (#180) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem lesz ez mindig így, de amúgy ja. Majd ha a kínaiak is elkezdik az olcsóbb telefonokba beletenni, akkor a mainstream gyártók is felveszik a kesztyűt, de most ez egy szándékosan a felső liga számára visszatartott funkció.

Hozzáteszem, én nem vagyok hardver fetisiszta, egy Snapdragon 6xx + 4 GB RAM + korrekt kamera + OIS + korrektül kalibrált FHD kijelző felszereltséggel már bőven elvolnék és ezt lehetne adni 100k körül. Hát majd talán pár év múlva... addig meg kénytelen vagyok többet rákölteni egy telefonra, mint szeretnék ha OIS-t is akarok.

(#182) wegh


wegh
csendes újonc

Halihó! Nem nagyon követtem eddig ezt a márkát, de ez a telefon nagyon bejön. Azt tudom, hogy régebben ilyen meghívásos alapon lehetett rendelni tőlük, ez már nem így van igaz? Ha lehet, akkor szerintem jövő héten rendelem is be. Valami kupont lehet esetleg szerezni vagy azt csak a kiegészítőkre adják? :)

(#183) HUNgaroczel válasza Kocsó (#175) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Erről a voucherről tudsz kicsit mesélni hogy mire jó? Érdemes kutatni utána? :B

(#184) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mit lehet arról tudni, hogy lesznek-e színváltozatok? Eddig csak ebben a feketében láttam képet róla, de sokkal jobban tetszene natúr fémszínben.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#185) Stauffenberg válasza Dr.F.E.R.I. (#184) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is, de olyan az alap OP5-ből sem volt.

(#186) Dr.F.E.R.I. válasza Stauffenberg (#185) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

De még abban is volt háromféle szín, ha jól emlékszem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#187) ollie válasza Dr.F.E.R.I. (#186) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kettővel kezdtek, melyek szinte ugyanúgy néztek ki, később jött fehér (vagy arany?), de nem sokáig volt kapható. Az OP nem arról híres, hogy ontja magából a színváltozatokat.

***

(#188) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg van olyan üvegfólia (full body) ami színes fent-lent. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#189) TheZukker válasza pusszycat (#188) üzenetére


TheZukker
tag

Vagy skin.

(#190) hmb


hmb
aktív tag

Most rendeltem meg ket ev elofizetessel,jovo het kb. Szerdan megkapom....kivancsi vagyok.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#191) SharpSA válasza hmb (#190) üzenetére


SharpSA
veterán

Két év előfizetéssel?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#192) hmb válasza SharpSA (#191) üzenetére


hmb
aktív tag

Igen,az o2 az oneplus 3 ota arulja a markat.havi 48 font lesz korlatlan sms,hivas 3gb net es tores,lopas,elhagyas,viz elleni biztositassal.mondjuk az lg v30 olcsobb lenne...

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#193) SharpSA válasza hmb (#192) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja hogy odaát van ez így...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#194) hmb válasza SharpSA (#193) üzenetére


hmb
aktív tag

ja, hulye angolok,azt is aruljak amit keresnek az emberek.ugyanigy vehetsz iwatchot is, elofizetessel reszletre.igy vettem a tabeletem olcsobb lett mint az apple storeban,az mas kerdes hogy szerintem egy kalap szar.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#195) RetepNyaraB válasza hmb (#192) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem értelek. A V30 minden szempontból jobb telefon, sokkal. Ha szolgáltatói készülék, akkor úgysem fogod mókolni, tehát a "free bootloader for all" és egyéb geek vonal, ami miatt az ember bukik az OP-ra, rögvest nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#196) hmb válasza RetepNyaraB (#195) üzenetére


hmb
aktív tag

igen, utana en is rajottem,hogy ugyis tokba rakom, akkor meg tokmindegy, hogy milyen baszott ronda a v30 uveg hatlapja. A tanulsag, sose rendelj reszegen az interneten...😀.viccet felreteve, igen nagyobb felbontasu a kijelzo, valoszinuleg jobb a kamera, de pixel 2 xl kijelzo hibai utan eros ketsegeim voltak.oneplus telom meg ugysem volt meg,majd a kovetkezo lg lesz.

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#197) Menthirist válasza RetepNyaraB (#195) üzenetére


Menthirist
veterán

majdnem dupla (teljes) áron legyen is :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#198) hmb válasza Menthirist (#197) üzenetére


hmb
aktív tag

Ez a poen, ket ev elofizetessel vettem az op5t-ot,az lg v30 ugyanannal a szolgaltatonal olcsobb lett volna....az op5t 48 font az lg v30 meg 46 havonta,a telo az havi 19, kotottem
teljeskoru biztositast is, ugyis elhagyom vagy
osszetorom,ez havi 10 a tobbi a net,korlatlan sms, hivas elofizetes

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#199) ollie válasza hmb (#192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az LG V30 olcsóbb? Akkor nem értem miért az OP5T-t választottad, a fasorban sincs az LG-hez képest.

***

(#200) Menthirist válasza hmb (#198) üzenetére


Menthirist
veterán

Ilyenkor a vállalt kötelező tarifa az, amiben különbség van. Még odaát sem szokás ugyanolyan áron adni egy 500 és egy 8-900 eurós telefont, ugyanahhoz a tarifához, hűséghez, stb. Puszta jópofiságból benyelni 400 euró buktát. Ha meg akciós, akkor a másiknak is annak kell lennie. Hacsak az LG nem pótolja ki a szolgáltatónak a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.