Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Köszönöm, meggyőző!

Gondolom azért tok, meg üvegfólia azért nem fog ártani...
Meg azt néztem, hogy nagy Magyarországon nem is forgalmazza senki hivatalosan!!
Egyedül az alza-ál találtam OnePlus 5-öt 200 000br.-árt :)
A OnePlus 5T még nem merték beárazni...

[ Szerkesztve ]

(#502) TheZukker válasza Faresz29 (#498) üzenetére


TheZukker
tag

Ha nem lenne elég, amit eddig leírtak. :DDD

A kijelző lenyűgöző, van jobb is piacon, extra nagy szögben van egy kis változás, de úgy ember nem használja a telefont.

A szélvész mondjuk nem kifejezés. :C

Kretén gyors, de lassan is merül egyébként.

Nincs hiba.

Úgy egyáltalán nem lehet az embernek panasza. A kamera meg lesz jobb. :K

(#503) macii97 válasza Faresz29 (#501) üzenetére


macii97
senior tag

Hivatalosan?
Sehonnan máshonnan ne vedd, mint a Oneplus.net-ről! Csak ők forgalmazzák hivatalosan. Fizetés bankkártyával, vagy Paypallal teljesen biztonságos!
Két év fuvaros (háztól-házig) garancia jár mellé. Az ott lévő árra semmiféle áfa, vám nem megy! És a csomagban van egy elég jó minőségű szilikon tok, plusz egy fólia is van gyárilag a telefonon!

(#504) Menthirist válasza Faresz29 (#498) üzenetére


Menthirist
veterán

Kijelző nagy, kis kézzel kicsit nehezen lehet kezelni, de ezt tudja mindenki, aki fogott és használt 5.5"+ készüléket. Színei tetszenek, állíthatóak.

Rendszer gyorsaság szerintem ennél nem nagyon tud jobb lenni jelenleg. "Csak" 2160x1080-as felbontás egy Snapdragon 835-re és 6/8 giga ramra. Szóval gondolhatod :)

Töltési idő nagyon jó akár dash charge-al töltöd, akár hagyományos töltővel. Én itthon a tabletem 2A-es töltőjét használtam, az is gyorsan felrántotta 35%-ról 95-re (kb 1-1,5 óra lehetett), ez 4A-es dash charge-al kb a fele lehet.

Az összerakás minőségével nincs bajom, eddig ezen a téren ez a legjobb telefonom, de mivel tokban van (Sandstone), így annyira nem érintkezek nap mint nap a kijelzőn kívül a telefon legtöbb részével.

A legnagyobb hibája (sőt az egyetlen, amennyire jelenleg tapasztalom) a kamera minősége sötétben, ennél nyilvánvalóan van jobb a piacon, bár jelentős része ennél magasabb árkategóriában, amennyiben a teljes, nem akciós árat hasonlítod össze. Szoftveresen meglátjuk fognak-e javítani rajta, illetve ettől függetlenül pl azért jóval magabiztosabban készít jó képeket mint az előző telefonom, tehát számomra ez is mindenképp előrelépés, de számomra annyira nem elsődleges fontosságú a kamera, így nem keserű a szájízem a nem tökéletes közeli kamera miatt.

Ahogy leírták, hivatalos forrás a hivatalos oldal. Ezért olcsóbbak, mert nincs "middle man", közvetlenül a gyártótól veheted. Ahogy hallottam munkatársaktól, a oneplus nem a support istene, de ezzel kapcsolatban még csak pletykákat hallottam, saját tapasztalatom nincs.

Az akksi idő pedig tényleg jó, én eléggé gyűrtem, mégsem került éjszakára 40% alá, csak azért töltötte megint, mert ma megint utazok, és kelleni fog. De szerintem legközelebb már csak majd holnap fogom tölteni.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#505) Terentius


Terentius
őstag

Üdv!
A diákkedvezmény, hogy vehető igénybe?

Poco F5 12/256 Gb

(#506) macii97 válasza Terentius (#505) üzenetére


macii97
senior tag

[link]

Ha van Oneplus-fiókod, ezen a linken tudod a sulis e-mailcímeddel hitelesíteni és elindítani a kedvezményt. A fizetés elött kell még az összegző oldalon bepipálni, hogy használni akarod!

(#507) Macika66 válasza macii97 (#494) üzenetére


Macika66
addikt

Meggyőződésem, hogy ha lehetne jobbat/jobban csinálni, megjelent volna már, valaki kihozta volna. Hiszen a 25 €-ért árult (olcsónak nem mondható) gyári üveget is elkapkodták a vevők, mint a cukrot.
Ez a 25€-s ár biztosan nem tükrözte a költségeket, magyarul rohadtul lehúzós volt, hatalmas haszonkulccsal dolgoznak a fiúk a tartozékokban (merem állítani a 100% felettit).

Az viszont több, mint érdekes, hogy egyetlen gyártó sem állt bele eddig (pedig van vagy 8-10 mindenképpen, hogy csak a nagyobbakat említsük) abba, hogy a 2.5D kijelzőkre teljes felületet takaró, teljes felületen tapadó védőüveget gyártson.
Pedig – hasra ütök – biztosan létezik vagy 80-100 fajta készülék, aminek 2.5D érintőüvegje van (és még lehet, hogy keveset mondok) de egyikre sincs ilyen, teljes felületen takaró/tapadó védőüveg.

Ez azért elgondolkoztató, miért van így...

(#508) Terentius válasza macii97 (#506) üzenetére


Terentius
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben? Sulis email stb? :U

Poco F5 12/256 Gb

(#509) xenom0rph válasza Terentius (#508) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem nagy was ist das, csak regisztrálni kell, aztán ahol kéri az egyetemtől kapott email címedet beírod és kész.

halahala

(#510) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Üdvözlet urak!

Én is beneveztem egy ilyen telefonra, a Oneplus szerint dec 11. előtt nálam is lesz. Kicsit várom már. Mik a tapasztalatok, milyen gyorsan hozzák ki?

Másik kérdés, hogy mi van a dobozban? Olvastam pár helyen, hogy van benne szilikon tok is, de ez a hivatalos oldalon nincs feltüntetve.

(#505) Terentius

Én is így vettem, mert phd hallgató vagyok. Őszintén ez a studentbeans egy kurva nagy katyvasz számomra.

Először próbálkoztam a hivatalos tanszéki email címemmel, de persze azt nem vette be. Sebaj, írtam nekik mert nem ez volt az első alaklom. Jött is a segítség és végül arra hozta ki a supportos, hogy a BME nem is csatlakozott ehhez. Nem akartam beleállni ebbe a vitába, inkább küldtem nekik fénymásolatot a diákomról. Az se tetszett nekik. Ezután a neptunban a képzésinfót küldtem el nekik angolul, az se tetszett nekik.

Végül eszembe jutott, hogy van sch-s email címem. Láss csodát azt megette. Összességében arra akartam rávilágítani, hogy elég furcsán működik ez az azonosítás.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#511) macii97 válasza Gergosz2 (#510) üzenetére


macii97
senior tag


Dehogy nincs feltüntetve!

(#512) macii97 válasza Terentius (#508) üzenetére


macii97
senior tag

Igen. Regisztrálsz egy Oneplus-fiókot, úgyis ott rendelsz. Utána a "Student Program" című oldalon (az előbb linkeltem) megadod az egyetemed által neked készített e-mailcímet (esetemben xy@unibge.hu), amire kapsz egy emailt és már el is fogadja. Érdekes hogy nekem sem volt a listában a Bge, csak beírtam a nevet, így is accepted lett. Utána 1 hónapig tudod felhasználni.

(#513) Terentius válasza Gergosz2 (#510) üzenetére


Terentius
őstag

Na ez az, hogy nekem nincs sulis email címem. Van az EHA kód a neptunhoz és kész. Ilyenkor hogy lehet kiokoskodni? PTE...

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#514) MrPetya19 válasza Gergosz2 (#510) üzenetére


MrPetya19
addikt

A .edu-s címmel nem próbáltad?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#515) Gergosz2 válasza macii97 (#511) üzenetére


Gergosz2
veterán

Fú ezt nagyon benéztem!

(#513) Terentius

Kell, hogy legyen valami. Érdeklődd meg mi van nálatok. Alternatívaként ott van a manuális azonosítás.

(#514) MrPetya19

Nem, igazából nem is tudom melyik az. A címtár azonosító?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#516) macii97 válasza Terentius (#513) üzenetére


macii97
senior tag

Nem adnak alapból, de elméletileg egyetemistáknak jár [link] Microsoft "előfizu", amihez lesz egy e-mailcímed is, amit már tudsz használni a Oneplus fiókhoz! 5+5 Microsoft termék aktiválasa, és 1TB OneDrive tárhely jár egyébként.

Egyébként szerintem ez kell neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#517) wegh


wegh
csendes újonc

Nekünk az egyetemen nem adnak konkrétan emailcímet, úgyhogy lőttem egy képet a diákom elejéről és hátuljáról. Összeillesztettem a két képet és feltöltöttem azt. Két nap múlva már tudtam használni a diákkedvezményt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#518) MrPetya19 válasza Gergosz2 (#515) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem, de a címtárba belépve tudsz ilyet csinálni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#519) Gergosz2 válasza wegh (#517) üzenetére


Gergosz2
veterán

én sosem értettem, hogy a neptunkód@egyetem.hu email címet miért nem sikerült eddig megugrani a neptunon belül.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#520) Terentius


Terentius
őstag

Na az kiderült,hogy van ilyen opció, hogy ehakód@....hu. Volt hallgatóként is menne a kedvezmény? :D

Poco F5 12/256 Gb

(#521) xenom0rph válasza Terentius (#520) üzenetére


xenom0rph
őstag

Az előbb linkelte a kollega az officeos cuccot, ha oda regisztrálsz kapni fogsz egy email címet aminek a segítségével igénybe tudod venni az a diákkedvezményt (és minden egyéb office-os dolgot).

halahala

(#522) renziNNN


renziNNN
tag

Nekem is elég volt egy sima gmail-es cím + diákról fénykép és másnap már meg is kaptam a kedvezményt. :)

(#523) macii97 válasza Terentius (#520) üzenetére


macii97
senior tag

Volt hallgatóként ha az egyetem megszüntette a jogviszonyt, már a Microsoft sem fog engedni regisztrálni szerintem, tehát úgy nem biztos, hogy menni fog.
Ha valami miatt még nem szüntették meg, és engedi a regisztrációt, akkor valószinű a rendelés is menni fog.
De ha már nem vagy hallgató, diákod sincs (legalábbis nem érvényes), szóval azzal nemigazán tudod igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#524) Terentius válasza macii97 (#523) üzenetére


Terentius
őstag

Be tudtam lépni a Microsoftos oldalra, igaz az igénylést nem adtam le. Diákom már nincs, de a neptunba is simán be tudtam lépni.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#525) Gergosz2 válasza Terentius (#524) üzenetére


Gergosz2
veterán

Neptunba elvileg életed végéig be tudsz lépni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#526) macii97 válasza Terentius (#524) üzenetére


macii97
senior tag

Gondolom azért valamilyen módon a rendszerben ellenőrzik, hogy a megadott e-mailhez élő jogviszony tartozik, nem csak "bemondásra". Próbáld meg. Ha a Oneplus oldalán elfogadják, akkor nyert ügyed van (bár tegyük hozzá, hogy akkor elég szerencsétlenek). :))

(#527) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!

Most rendeltem meg a 8/128-as verziót priority szállítással, azt írták, hogy várhatóan péntekre itt lesz. A diákkedvezményt úgy tudtam igénybe venni, hogy egy rokonom az egyetemen dolgozik, tehát nem hallgató, de simán engedte az egyetemi email címével érvényesíteni.

(#528) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

Valaki vette már a bátorságot és root-olta? :B
Találtam egy TOOL ALL IN ONE eszközt, amit korábban már a 3, 3T, 5 esetén is használtam de XDA-n azt olvastam, hogy nincs még hivatalos TWRP hozzá és Magisk is csak beta van...
És addig nem szívesen állnék neki és csinálnék téglát belőle :U

Nem laktam még be a telefont, csak tesztelgetem (face unlock, hátsó ujjlenyomat olvasó, virtuális bill.-k, fotózás, stb.) :U

Ezzel kapcsolatban a kérdés: ha root-olom, nem zavarodik meg a "titkosítás" miatt (ujjlenyomat, PIN kód, face unlock)? Vagy előtte ezeket le kellene szednem és csak utána neki állni a root-nak? (nincs rajta semmi adat még, tehát nem féltek semmit ami elveszne)

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#529) Edge válasza Kocsó (#528) üzenetére


Edge
veterán

Én csak unlockoltam egyelőre, többit később. Ennyit te is megtehetsz, ha még nem tetted :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#530) Balázs1621 válasza beneszilo (#527) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Én tegnap rendeltem, nekem is pénteket ír, kíváncsi leszek. Remélem tényleg megjön addigra.

(#531) macii97 válasza Kocsó (#528) üzenetére


macii97
senior tag

Mindent szedj le elötte, jelszó stb. semmi ne maradjon, az a tuti.

(#532) Blizzardking válasza macii97 (#531) üzenetére


Blizzardking
őstag

Unlocknál gyalul mindent magától is. Jobb azzal kezdeni, utána már lehet belakni mire lesz twrp.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#533) macii97 válasza Blizzardking (#532) üzenetére


macii97
senior tag

Igen, unlocknál semmi baj, de ha belakja, majd fel akarja rakni a twrp-t, de van beallítva jelszó és elxarja magát a titkosítás, wipeolhatja megint hogy bejusson a telefonjába... :U

(#534) HUNgaroczel válasza macii97 (#533) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Szóval, ha majd egyszer lesz hozzá twrp, akkor majd szedjek ki minden jelszót mielőtt felraknám? Vagy az nem elég? :F

(#535) Kocsó válasza macii97 (#533) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Nem szoktam használni sem ujjlenyomatot, sem pin kód/minta védelmet, sem face unlock-ot :B :B :B
(azt szeretem ha az asztalon heverő telefonon dupla klikket nyomva egyből látok mindent)
Csak most kíváncsi voltam rá, hogy tényleg olyan gyors és hatékony-e a FU, mint ahogy azt állítják. :K
És tényleg olyan gyors :C
Amúgy még nem laktam be, majd ha már lesz rendes root+twrp, majd utána állok neki. Addig marad az OP5 ;)

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#536) macii97 válasza HUNgaroczel (#534) üzenetére


macii97
senior tag

Ígyvan, szedj ki minden jelszót stb. És azért legyen mentés is midnenről, mert egyszer jártam úgy a 3T-vel, hogy nem volt semmi jelszó, stb, mégis valami elgányolódott, és visszakapcsoláskor jelszót kért, de akármit írsz be, nem fogadja el. Na akkor csak a factory reset segít.

De egyébként eddig minden telefonomat rootoltam meg szét romoltam, de a 3T-t nem kellett, annyira jó volt, egy idő után vissza is zártam... Remélem az 5T-nél is ez lesz a helyzet :)

Kocsó: marhajó ez az arcfelismerés tényleg, néha csak meg akarom nézni az időt, de nemtudom mert azonnal felold :C

[ Szerkesztve ]

(#537) datamoon


datamoon
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
5T telefont szeretnék vásárolni az oneplus oldalról és szeretném igénybe venni a 10%-ot.
A ssikolci egyetem jogi hallgatója vagyok és nem tudom hogy ilyenkor milyen email címet kell megadni amikor kéri,mert a neprtun rendszert használom a saját belépi adataimmal és ott tudom elolvasni a bejövő üzeneteimet amiket küldenek nekem viszont sehol sem látom azt az email címet ami a neptun címem lenne.
Segíetek már hogy hol találom meg ezt,köszönöm.

Eddig volt:.LG G2,LG G3 dual, Lenovo Vibe X2 Pro, LG G4 dual,Oneplus 3t, Oneplus 5t,Samsung Galaxy S10+,Samsung Note10+, Samsung S22 ultra

(#538) kenccsi válasza macii97 (#536) üzenetére


kenccsi
tag

Úgy tudom belehet állítani a face unlock-ot, hogy úgy müködjön mint az Iphone X-ben, felold az arcod láttán, de nem lép túl a lock screenen, csak ha swipeolsz, vagy valamilyen plusz mozdulatot végre hajtassz.

(#539) kano válasza datamoon (#537) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet úgy is regisztrálni, hogy beszkenneled a diákod pl. Neked az lehet, hogy egyszerűbb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#540) Gergosz2 válasza kano (#539) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem nem fogadták el. Wtf?!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#541) macii97 válasza datamoon (#537) üzenetére


macii97
senior tag

Oda azt az e-mail címet kell írni, amit az egyetem ad a hallgatóknak. Kell, hogy legyen ilyen, tanulmányi osztályon, esetleg az informarikusoknál érdeklődj, ha az egyetem oldalán nem találod meg, hogyan tudod az ingyenes office-t igénybe venni. Ha az az e-mail megvan, az kell!
De volt itt valaki, aki sima g-mail címet adott meg, majd elküldte a beszkennelt diákigazolványt, és megkapta a kedvezményt.

Szerk: akkor sztornó, ha a diákot nem fogadják el!

Az én példám: a BGE-n a hallgatók e-mail címe nev.szam@unibge.hu forma. Ez + neptun jelszóval be tudunk lépni egy Microsoft-fiókba és Officet letölteni, online használni + Onedrive tárhely js van hozzá. Ezt az e-mailt adtam meg, és elfogadták. Ilyet kell keresni akkor.

[ Szerkesztve ]

(#542) kano válasza Gergosz2 (#540) üzenetére


kano
nagyúr

A diákod nem fogadták el? Mit írtak? Lehet, hogy kell mellé még egy személyi is?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#543) Gergosz2 válasza kano (#542) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hello,

Unfortunately the image you sent us is unclear or is missing information.

Your pending verification has been wiped so you can now upload new proof.

Please log in to your account and upload a scan or photo of one of the following:

Institution student card
Acceptance letter
Academic transcript
Documentation will only be accepted as proof of your student status if it contains your full name, your institution’s name and a date that indicates your are currently enrolled as a student at the present time.

Unfortunately we can not accept student cards that are not issued by an academic institution.

Many thanks,

Student Beans

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#544) Martin1910 válasza datamoon (#537) üzenetére


Martin1910
csendes tag

Ha esetleg infós lennél (mint én) és kaptál iit-s e-mail címet az is jó!

(#545) wegh válasza Gergosz2 (#543) üzenetére


wegh
csendes újonc

Én lefotóztam a Huawei P8 Liteommal (tehát nem túl jó minőségben) a diák elejét és hátulját, utána meg egy paintbe egymás mellé raktam és ezt az összevágott képet töltöttem fel. 2 nap múlva el is fogadták, szóval a diáknak elégnek kell lennie, csak legyen rajta érvényesítő matrica és látszódjon is :)

(#546) Blizzardking válasza macii97 (#533) üzenetére


Blizzardking
őstag

Egy kicsit félreértettem. Azt hittem, hogy a "Mindent szedj le elötte, jelszó stb" azt jelenti hogy wipeolja le.
A ViperFX miatt mindenképpen érdemes rootolni aki zenét is hallgat rajta szvsz. Plusz az üzemidőt is meg lehet vele másfélszerezni. 3, 3T-t nem ismerem, nekem sima 5 van.
"marhajó ez az arcfelismerés tényleg, néha csak meg akarom nézni az időt, de nemtudom mert azonnal felold" erre itt egy időmegnéző app. :D

HUNgaroczel - igen, ha encrypted használod, akkor igen. Ha a titkosítást kikapcsolod, akkor szabadabban mozoghatsz, de könnyebb hozzáférni az adataidhoz, ha elhagynád a telót.

Kocsó #535 - Te meg jobb ha egyenesen hozzászigszalagozod az alkarodhoz mint a predátor :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#547) Kocsó válasza Blizzardking (#546) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Értem, hogy irónia meg minden de nem értem a kapcsolatot az írásom és a válaszod között... :U

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#548) Blizzardking válasza Kocsó (#547) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Nem szoktam használni sem ujjlenyomatot, sem pin kód/minta védelmet, sem face unlock-ot"
Erre értettem, hogy meg ne lovasítsák. Jobb ha magadhoz bilincseled.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#549) kano válasza Gergosz2 (#543) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor úgy néz ki, hogy a diák nem jó nekik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#550) bajaki válasza kano (#549) üzenetére


bajaki
őstag

Nekem elfogadták a múlt héten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.