Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#602) bajaki


bajaki
őstag

Ma megérkezett végre a telefon hozzám is. :C Egyelőre ismerkeünk, de jók az első benyomások.

Kecskemét környékéről nem rendel mostanában valaki? Beszállnék egy Karnon Bumper tokkal. :D

(#603) tucsok.


tucsok.
senior tag

Srácok!

Konferencia alkalmával elveszítettem a gyári Oneplus 5 Dash charge fali töltőmet sajnos. :((( Kérdezem, hogy rendel valaki mostanság a Oneplus oldaláról mert betársulnék, Szegedi lenne a legjobb ha van valaki kérem privit írjon rám köszönöm.

"So say we all"

(#604) TheZukker válasza bajaki (#602) üzenetére


TheZukker
tag

Márhogy honnan rendelni? Kéne valami tok, mert bár jó fogni a telefont, féltem.
Tiszakécskei vagyok, Kecskemét után 30km.

[ Szerkesztve ]

(#605) mucsácsó válasza renziNNN (#600) üzenetére


mucsácsó
tag

Elég jó amúgy a kamera szerintem - low light-nál meg EIS-ben kifejezetten veri az S8-at.. :P
Persze biztos van jobb ettől is, de nekem tökéletes lesz a Nexus 5 után :D

Holnap ide is érkezik!!!4!!!!!!!!!NÉGY!!!!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#606) macii97 válasza macii97 (#567) üzenetére


macii97
senior tag

Tettem fel néhány mai esti fotót is.

(#607) Kornel


Kornel
veterán

6/64 megrendelve 449€.
De messze van még Dec. 13...

(#608) mike13 válasza Kornel (#607) üzenetére


mike13
csendes tag

Előbb meglesz az szerintem. Nekem december 5-öt írt eredetileg, de ma már megjött.

(#609) Balázs1621 válasza mike13 (#608) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Mikor rendelted?

(#610) Kornel válasza mike13 (#608) üzenetére


Kornel
veterán

Remélem.
Elég koros már a RN3 pro.

(#611) Gergosz2 válasza Kornel (#607) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én vasárnap rendeltem és legkésőbb dec. 11-re ígérte. Ma került processing statusba, remélem innentől megpörgetik kicsit.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#612) mike13 válasza Balázs1621 (#609) üzenetére


mike13
csendes tag

A megjelenés napján 4 után pár perccel.
(4 éves LG G2-t vált)

(#613) SharpSA válasza renziNNN (#600) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezek alapján az 5T jóval mosottabb képet és videót készít, mint az S8.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#614) Kornel válasza SharpSA (#613) üzenetére


Kornel
veterán

Gsmarena tesztből: [link]

(#615) SharpSA válasza macii97 (#606) üzenetére


SharpSA
veterán

Tényleg nagyon összemossa a részleteket. Ha ezen javítanak, egész jó lesz a kamera is. Persze azért ilyen helyzetekben egy komolyabb fényképezőgéppel lehet igazán jó képet készíteni, ez meg egy telefon. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#616) bajaki válasza TheZukker (#604) üzenetére


bajaki
őstag

A gyártótól. :)

(#617) Blizzardking válasza Kornel (#614) üzenetére


Blizzardking
őstag

Oneplusnak ISO1600 és 4000 között vannak a képei, Samunak meg Epölnek 100-200. Csak mondom, nehogy valaki felháborodjon, mert ez így nem túl fair. (Amúgy még így is helytáll I8 Plusnál rendre jobb).

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#618) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

UPS nyomkövetés :F Tegnap még azt írta, hogy kiszállítás alatt, kézbesítés 29-én..

[ Szerkesztve ]

(#619) Jano_023 válasza Blizzardking (#617) üzenetére


Jano_023
őstag

Igen,nekem is feltűnt. Szerintem is az IPhone 8 plust verte simán, de a Samsung szerintem részlet gazdagabb mint a OP5T. De azért eléggé ott van. Jó ez a teszt szerintem.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#620) Kornel válasza Jano_023 (#619) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért ajándék.
Nem mindegy hogy 500 vagy 1000 euró.

(#621) kano válasza Jano_023 (#619) üzenetére


kano
nagyúr

Ez így ok, de nézzünk meg egy tájképet. Miért mossa sz@rrá a dolgokat az OP5T? Ez nem tetszik benne...
És néztétek, hogy itt is a Low Light képek elég sárgásak az OP5T-nél?

maci97
Köszi! :R Sajnos ez nekem egyelőre kevés, az OPO-m is csinál ilyen képeket kb...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#622) racerx válasza Blizzardking (#617) üzenetére


racerx
őstag

Ez nekem is feltűnt, de egy hozzáértő magyarázza ez, hogy miért ilyen nagy a különbség az ISO értékek között?? Mert ha 1-2 százról beszélnénk, de ez simán nagyságrendi különmség. És asszem mindegyik 1.7 (vagy a samu talán 1.8) kamera?? Ehhez képest meg... Annyit én is tudok, hogy minél nagyobb ISO érték annál világosabb, de zajosabb a kép. Ha meg zajos, akkor sokat kell vele manipulálni, hogy jó(bb) legyen. Oneplus mért nem tudja ugyanolyan fényértékű kamerával ugyanazon az ISO értéken felvenni?? SW??

(#623) tylerddd


tylerddd
veterán

Nem tudom, h volt-e már szó róla, de ha innen megrendelem, akkor az esetleges garanciális ügyintézés hogyan zajlik? Mennyi gari van a készülékre, ha a fenti oldalról rendelem? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#624) macii97 válasza tylerddd (#623) üzenetére


macii97
senior tag

2 év háztól-házig garancia.
A Oneplus-oldalon tudsz szervizt igényelni, majd küldi is a 1+ a futárt...

(#625) Norbi.


Norbi.
őstag

Sokan igényeltétek az S8 fotó összehasonlitást, S8 plus jött hozzánk használtan,(telefonboltba dolgozok) azzal össze tudom mérni a saját 1+5Tmet.
Vagy, ha valamivel össze akarjátok még hasonlítani, szívesen lövök pár fotót, írjátok meg, de nem vagyok nagy fotós, igy az automata mód működik leginkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#626) Kornel válasza Norbi. (#625) üzenetére


Kornel
veterán

Na várjuk a fotókat :)

(#627) kano válasza Norbi. (#625) üzenetére


kano
nagyúr

Jó lesz a teljesen automata. Köszönjük! :R
S8(+) nagyszerű lenne, és ha esetleg van nálatok már Mate 10 Pro is.
Kellene olyan fotó, ahol lehet látni, hogy mondjuk egy távolban lévő fa leveleit (vagy fű, vagy valami ilyesmi) mennyire mossák a különböző telefonok szoftverei.
Köszönjük! :R :R :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#628) kenccsi válasza Kornel (#626) üzenetére


kenccsi
tag

Ajj Kornel... Az a pont a hozzászólásod végén 2 sorral lejjebb... mindig törölgetem a monitorom, aztán besz@rok hogy pixel hiba, aztán rájövök, hogy kitudom jelölni a pixel hibát.. :D

(#629) Kornel válasza kenccsi (#628) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem tetszik :DD

(#630) Norbi. válasza kano (#627) üzenetére


Norbi.
őstag

Mate 10 Pro nincs sajna, főleg használtba (újat nem szívesen nyitnék ki) Mate 9 van esetleg.

Ajánlott képmegosztó oldal, ahova feltöltsem?

[ Szerkesztve ]

(#631) Kornel válasza Norbi. (#630) üzenetére


Kornel
veterán

Google drive?

(#632) kano válasza kenccsi (#628) üzenetére


kano
nagyúr

Tényleg!!! :C :R

Tesco Value
Ha lehet ne olyan oldalra töltsd, ami átalakítja a képeket. A Google Drive tényleg jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#633) Nunder


Nunder
őstag

Lenne egy-két kérdésem, ami számomra furcsaság.

Az egy dolog, hogy a nav-bar szinte mindenhol fehér, tök mindegy mi van épp nyitva, és tudom, hogy lehet appal állítani a színt, de azok valahogy nem tökéletesen végzik a dolgukat. Viszont azt nem értem, hogy amikor töltőn van, és elvileg menne a képernyővédő, akkor a nav-bar is fehéren világít, ami kimondottan idegesít mert egyrészt ugye világít, másrészt meg félek, hogyha tovább hagyom rajta a cumót a töltőn akkor beég az AMOLED. Annyi hozzátartozik a dologhoz, hogy van fenn Greenify, és lehet, hogy az kelti fel a nav-bart, holott elvileg letiltottam a háttér hibernálást...

A másik, és ami leginkább bánt az a rezgetés erőssége. Hiába van "Strong"-on a notification és a hívás is, zsebben egyszerűen nem érzem, hogy rezeg. Tök mindegy milyen laza nadrág van rajtam, még ha direkt figyelem is ha csörgetnek, akkor se lehet észrevenni. Lehet ezen valahogy külsőleg boostolni? Mert így eléggé para, hogy munkahelyen nem veszem észre ha keresnek.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#634) kcsa válasza Nunder (#633) üzenetére


kcsa
veterán

A rezgés ilyen sajnos, előző telefonom nekem is erősebb volt.

A navbart milyen progival lehet színezni (root és egyebek nélkül)? Engem is zavar, hogy fehér. Főleg esténként...

(#635) Norbi. válasza kano (#632) üzenetére


Norbi.
őstag

Sok időm nem volt kimenni, füvet se tudok fotózni, mert hó(szerű valami) van. :)[link]

636 Kornel: Most elvileg jó már.

[ Szerkesztve ]

(#636) Kornel válasza Norbi. (#635) üzenetére


Kornel
veterán

Dokumentum nem érhető el.

(#637) Blizzardking válasza racerx (#622) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az, hogy mennyire lesz világos egy kép (úgy hogy a fényviszonyok nem változnak) 3 dologtól függ
- rekesz érték
- expozíciós idő
- ISO

A rekesz érték az a luk, ahol beáramlik a fény. Kis luk ks fény, nagy luk, sok fény. Az 1.7, 1.9 stb a maximális méretű luk amit az adott obi tud, rendes gépeken ezt le lehet csökkenteni egész picire is, mert van hogy pont az kell. Minél kisebb a szám, annál több fényt tud beengedni optikailag az obi. Tehát egy f1.7 fényerősebb mint egy f2.

Az idő eléggé magától értetődő, minél tovább gyűjti a fotonokat a film/szenzor a felületére, annál világosabb lesz a kép, végül teljesen beég.

Az ISO gyakorlatilag a rendszer erősítésének felel meg. Audio hasonlattal élve, mondjuk van egy mikrofon, amibe ha hangosan beszélsz, nem kell nagyon feltekerni az erősítőt hogy halld. Ha viszont suttogsz bele, jól fel kell kúrni, amitől a sziszegő zaj is felhangosodik. Ez a sziszegő zaj itt színes pontok formájában jelentkezik.

A fényképezőknél, ha kicsi iso-t akarsz, azaz elég fényt akarsz öszegyűjteni ahhoz, hogy ne kelljen nagyon felerősíteni, csak az a lehetőséged, hogy tovább gyűjtöd, azaz növeled a záridőt. Fényes nappal 1/1000, 1/500 másodperc alatt is összegyűlik ennyi, este viszont van hogy 1-2 másodperc (vagy mégtöbb) kell hozzá. Ezért szoktak állványt használni a profik az esti képeknél, hogy sokáig tudják gyűjteni a fotonokat. Viszont aki kézből fotóz, az mindenképp 1/30 1/60 mp alatt kell maradjon, különben bemozdul. És ezt csak úgy lehet, hogy felerősítik a sötét képet, azaz magasabb iso-t állít be a gép.

Ráadásul ezek egymással összefüggő sorozatok. Egy záridő sor úgy néz ki, hogy
1/15 1/30 1/60 1/125 1/250 stb, azaz látszik, hogy mindegyik a mellette lévőnek a fele időben.

A blende sor is hasonló, mindegyik lyuk méret a mellette lévőnek a duplája, azaz kétszer akkora lyukon áramlik be a fény.

És az ISO is erősítésben mindig a kétszerese, iso 100 200 400 800 1600 stb.

Tehát ha annyi fény van, hogy pl 1/125 másodperccel és ISO 100-zal szép kép készül, akkor pont ugyanilyen kép fog készülni 1/250 és ISO 200-zal, ugyanakkora rekesz érték mellett. Fele annyi ideig jön be a fény, amit a végén kétszer akkorára erősítenek.

A legjobb minőségű képeket mindig a legalacsonyabb iso jelenti, és a fotósnak a rendelkezésére álló iso- blende- és záridő sorból a számára legkedvezőbbet kell kiválasztania. Kevés fény esetén nyilván a legtágabbra nyitott rekesz, az a záridő amit meg bír tartani kézből, és ehhez adódik a beeső fény függvényében egy iso, amit a gép kiszámol, hogy világos legyen a kép, ne csak egy fekete maszlag.
Automata módban ezt megteszi a gép, (mindhárom paramétert tekergeti ide-oda), de arra is figyelnie kell, hogy ne mozduljon be, ezért ilyenkor az iso-t kezdi növelni, hogy a záridő ne legyen túl hosszú.
Ha valaki állványra teszi a gépet, akkor érdemes manuálisan az iso-t a legkisebbre venni, hiszen innentől lehet a záridő több másodperc is, ráérünk gyűjtögetni a fényt.

A kérdésedre válaszolva, ha két gépet ugyanannyi fényben (ugyanabban a környezetben) ugyanakkora rekesz- és záridő értékkel és ugyanakkora iso-val elkattintanak, akkor (mivel ezek szabványok) ugyanolyan világos képeknek kell készülni. A tesztben a tesztelő hibázott. Vagy a samunál sokkal több volt a fény, és ezért tudott iso 100-on is lőni, vagy állványon voltak a gépek, de az 1+ ezt nem "tudta" és iso 4000-en lőtt, hogy ne mozduljon be, holott lőhetett volna 100-on ő is. Mindenesetre zaj szempontjából nem lehet összevetni két képet, ahol az egyik a másik erősítésének az ötvenszeresével készült. Illetve normális összehasinlítás csak úgy végezhető, ha mindhárom paraméter látszik. Anélkül kár is belemenni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#638) kenccsi válasza Norbi. (#635) üzenetére


kenccsi
tag

Eskü élesebbek, részletgazdagabbak a OP5T képei. :Y :D :D

(#639) Timer


Timer
veterán

Urak, valaki nyitott már bootloadert / rootolt 5T-t? Ha igen, és van rá tuti eszköze, akkor linkelje már be ide, legyen szíves. A hármason TWRp-t használok, és csak a root miatt nyitottam BL-t, ráadásul mindezt valami kétklikkes szoftverrel. Remélem, itt is van rá valami jó kis megoldás, és nem kell terminállal f@szolni.

Köszi előre is!

(#640) Nunder válasza kcsa (#634) üzenetére


Nunder
őstag

Ezt mondták több helyen, feltettem és néhol teljesen jól teszi a dolgát. A gond az, hogy ha statikus feketére állítom, akkor néhol bután néz ki, néhol meg nem. Ha hagyom hogy ő döntsön a színösszeállítás alapján, akkor meg néha annyira harsány színt választ, hogy konkrétan nem látszanak elsőre a gombok. Valamint animációval váltja a színt, ami szép csak mindig felvillan az eredeti egy pillanatra, mire megcsinálná. Ez a Material-os animációnál zavaró a legkevésbé.

Nagyjából ennyi a tapasztalat, nem tudom a Pro milyen lehet, egy próbát talán megérne azt max marad a refund.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#641) kano válasza Norbi. (#635) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönjük szépen!
Tényleg igazából én sem látok lényegi különbséget köztük.
Már csak egyszer verőfényes napsütésben kellene ugyan ezt megnézni.

(Váci úton dolgozol? :-) ) :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#642) Nunder válasza Timer (#639) üzenetére


Nunder
őstag

Van már rá módszer, bootloadert nyitottak már itt is, viszont a TWRP meg a root access még eléggé béta fázisban van.

Ez itt a konzolos móka, míg ez a klikkelős.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#643) beneszilo


beneszilo
tag

Jelenleg így áll a szállítás, tegnap még a mai dátum volt a scheduled delivery, most már not available a csúszás miatt. Remélem, hogy holnap megkapom.

(#644) Blizzardking válasza kano (#641) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát ha ez alapján is kétségeid vannak, akkor nem tudom mit vársz pontosan...
Mutass már egy képet amiben az S8 jobb!

kenccsi - simán. :K

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#645) Norbi. válasza kano (#641) üzenetére


Norbi.
őstag

Az most egy darabig nem fog menni. Én teljesen meg vagyok elégedve a fotók minőségével, pedig jó pár teló megfordult a kezem közt. Tartósabban: i7, P10, S7, 1+3, talán a P10 jobb arányba csinált éles képeket, de teljesen jó ez is. :K

(#646) kano válasza Blizzardking (#644) üzenetére


kano
nagyúr

Ilyen körülmények között nincsenek kétségeim. Már csak szép időben kellene megnézni, hogy mit tud.

De tény, hogy ennyi pénzért nem rossz ez. Viszont nálam nem is az 1 éves Samuval versenyzik, hanem a Mate 10 Pro-val (tudom, az drágább, de nem ez a lényeges most).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#647) Timer válasza Nunder (#642) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, meglesem! ;)

(#648) Balázs1621 válasza Balázs1621 (#618) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Na nekem is megjött. Vasárnap rendeltem priorityvel. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó minőségű tokot adnak hozzá.

(#649) Gergosz2 válasza Balázs1621 (#648) üzenetére


Gergosz2
veterán

PayPal-la fizetted?

Én igen, és úgy nézem így 4 nap volt mire megérkezett hozzájuk a pénz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#650) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok, szándékozik mostanában rendelni valaki ilyen készüléket?
A oneplus oldalon rendelésnél jól látom hogy nem tudok céges, úgy értem ÁFA-s számlát kérni?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.