Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) B-L-A-C-K válasza Tigerclaw (#14050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég az óra.

(#14052) tboldi válasza Tigerclaw (#14050) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így értettem az offline-t. :D

Igen, működik.

(#14053) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Az 5-ös szoftverben volt a moduláris ingó grafikon ami most teljesen más. Nem is néz ki olyan jól. Honnan tudnám feltenni azt a fajtát szerintetek?

(#14054) lo_jo válasza Tigerclaw (#14050) üzenetére


lo_jo
senior tag

Viszont a felsorolt megoldasok nem “csak” appok, hanem a sima kartyadrol at kell pakolni penzt egy virtualisra. Az oraval fizetes egyetlen hatranya, hogy nem egyben mutatja a telefonos fizetessel, egyebkent funkcioban hibatlan.

(#14055) tboldi válasza mr.tamasbiro (#14053) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudsz más számlapot feltenni.

Amúgy a moduláris infografikon ugyanaz maradt, mint eddig, csak a színek lettek monokrómok. Állítsd át a Watchon, vagy a telefonon az appon belül.

(#14056) Tigerclaw válasza lo_jo (#14054) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor nem csak emulálja a bankkártya adatait?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14057) syIex válasza Tigerclaw (#14056) üzenetére


syIex
veterán

Nem. Az az ApplePay lenne. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14058) tboldi válasza Tigerclaw (#14056) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek fintech cégek, ha úgy tetszik, virtuális bankok* saját számlával és kártyával. Viszont mivel - bizonyos limitek között - ingyenesek, és annak ellenére, hogy macerásabb a használatuk, mert kell rájuk utalgatni, feltöltögetni, simán használhatóak a K&H Apple Pay nélküliségének kiváltására.

Kicsit kacifántos lett a megfogalmazás, de talán érthető. :D

(*Habár a Simple kicsit másképp működik, és az OTP érdekeltségébe tartozik.)

[ Szerkesztve ]

(#14059) jófejsrác válasza tboldi (#14058) üzenetére


jófejsrác
senior tag

K&H-s vagyok én is, 2 hete voltam bent náluk és halvány lila gőzük sincs mikor lesz bevezetve itthon amit eléggé bosszantónak találok. :(((

Emiatt simplepay itthon, revolut külföldön.

(#14060) Tigerclaw válasza jófejsrác (#14059) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Náluk sok minden furán ment korábban is. Anno nagyon sok éve az OTP-től mentem át és nem tudták hogy mi az hogy virtuális számla az online vásárláshoz, ami az OTP-nél már régen volt. Amúgy gondolom az Apple nem jótékonyságból készítette ezt a szolgáltatást. Biztos ők is lecsípnek valamit a tranzakciókból, ahogy ezek a fintech cégek is. Végül gondolom nekünk kell fizetni ezeket is.

Amúgy a K&H netbankos appal teljesen elégedett vagyok.

Így viszont nem érdemes addig Apple Watch-ot vennem, amíg a K&H nem lép. Persze másra is jó, de van másik okos órám. Persze az külön story, mert azzal is fizethetnék, de csak ha androidos telefonom lenne, mert nem engedi be az Apple a Samsung pay szerű alkalmazásokat a platformjára, meg persze semmit és senkit, aki bármelyik szolgáltatásuknak konkurenciát jelent.

Anno a Microsoftnak miért kellett mindenféle más böngészőt választhatóvá tenni telepítéskor, mikor ott ő nem is korlátozta hogy utólag ki mit telepít és mit használ. Az Apple állandóan olyan statisztikákat sorol, hogy ő mindenben az első, vagyis komoly piaci részesedéssel bírnak, őket mégsem kötelezik hogy beengedje az ő üzletét rontó cégeket a platformjára. Nem értem a logikát. Persze emiatt a többi is hasonlóan viselkedik. Az Google Home-on nem megy az iTunes, az Amazon nem árulja az áruházában a Google smart cuccait. Nem jó irány ez nekünk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14061) jófejsrác válasza Tigerclaw (#14060) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szerencsére annyira nem érzem körülményesnek a plusz utalgatást a simplepay-re csak akkor van gáz mikor fizetnék és kiírja nincs rajta több cash (60 ezer Huf a havi limit és nem sűrűn csekkolom éppen mennyi van még rajta).

A K&H mobilappja szerintem is elég jól használható.

Egyébként én telefonnal fizetek nem órát féltem, hogy odaverem valaminek :B . Ha már elmúlik az "új" érzet akkor áttérek órára.

[ Szerkesztve ]

(#14062) Tigerclaw válasza jófejsrác (#14061) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem az tűnik furának hogy a telefont kell mutogatnom, odatartanom. Akkor már inkább marad a kártyázás. Persze egy okosóra, gyűrű, fitness karperec jobb lenne erre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14063) mr.tamasbiro válasza tboldi (#14055) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ja köszi közben rájöttem. De azért kérdeztem igazából mert az óra frissítve lett tegnap 6-ra és az új számlapokat mikor be akartam állítani akkor nem jelent meg az összes . Azért kérdeztem. De ma mikor bekapcsoltam akkor megjelent az összes. Úgy látszik idő kellett amíg átállt az óra is 6-ra.

(#14064) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Sikerült szereznem egy S2SS-t. Ezt szeretném hosszú távra megtartani, de lassan nyilván számolnom kell az akksi elhasználódással. Azt látom hogy olyan 20eFt a csere, de nem biztos hogy vízálló marad az óra utána. Van valakinek tapasztalata akksi csere ügyben? Hova érdemes majd vinni.

Köszönöm

(#14065) -secret- válasza hitman77 (#14064) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Honnan veszed, hogy kell akku csere? Mennyit bír?

[ Szerkesztve ]

(#14066) hitman77


hitman77
senior tag

Sehonnan. Nem írtam ilyet.
Arra vonatkozott a kérdés, hogy mivel ezek 3 éves eszközök számolni kell a cserével lassan. Egyébként akksi “kalibracio” itt is teljesen lemerít-feltölt?

(#14067) Tibee86 válasza hitman77 (#14064) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem egyrészt nem is éri meg annyiért, illetve ahogy te is írod csere után kérdéses lesz a vízállóság.
Első órám majd 3 éves volt, utána amire cseréltem 1-2 hónapos csak, viszont üzemidőben nagyon nagyon minimális különbség volt a kettő között.

(#14068) hitman77 válasza Tibee86 (#14067) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen. Sejtettem hogy a gyári üzemidő már nem lesz meg.

Egyébként még nem tudom mennyit bír. Nálam olyan 1,5 nap szokott lenni. Tegnap este 9-kor vettem le a töltőről és most olyan 73%-on van.

(#14069) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Az lenne a kérdés hogyha a telefont frissítjük de az órán marad az 5. akármennyi akkor az órával kommunikál a telefon?

(#14070) Peat76


Peat76
őstag


Szerintem ez egész jó üzemidő..😃 és még maradt 6%, szinte le se vettem!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#14071) tboldi válasza mr.tamasbiro (#14069) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, így működőképes, csak fordítva, tehát újabb watchOS régebbi iOS-szel nem.

(#14072) mr.tamasbiro válasza tboldi (#14071) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszönöm. Az asszony már rágja a fejem hogy csináljak. De addig nem akartam amíg nem tudom mi van.

(#14073) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Még mindig rágódom. Vegyek e s5-öt vagy maradjak s3-on. Ritkán használom az órát. De lassúnak találom. Pláne sleepből felélesztés lassú. Sokszor nem működik a kijelző bekapcsolás, hiába emelem a csuklóm.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14074) tboldi válasza FIREBLADE78 (#14073) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vegyél, legfeljebb 14 napon belül elállsz.

(#14075) FIREBLADE78 válasza tboldi (#14074) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Céges számlával is? Használom két hétig,karcos stb és visszaveszik? Kétlem..

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14076) ittakary válasza FIREBLADE78 (#14075) üzenetére


ittakary
nagyúr

cégessel nincs elállás ....

amúgy ezt hogy vegyél / ne vegyél vívódásodat magadnak kell lerendezned

bármilyen kérdést teszel fel, a legutolsó úgyis az hogy van e pénzed a kb 100ezer forintos váltásra. ezt pedig csak te tudod, és ezek itt a PHn felesleges körök :) bármiben is változtat az ha én most azt írom hogy vedd meg vagy ne vedd meg? szerintem semmiben...

az meg a másik hogy ha egyszer megveszed és kipróbálod az S5öt és használiod 2 hétig majd utána visszaveszed az S3at akkor még lassabbnak fog tűnni mint most szóval tboldi tanácsa a lehető legrosszabb volt amit csak adhatott :D

van egy B megoldás is amúgy: veszel egy S4et ami ugyanolyan gyors és ugyanazt tudja mint az S5 csak iránytű és folyton világítós jampizós kijelző nélkül

[ Szerkesztve ]

(#14077) tboldi válasza FIREBLADE78 (#14075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Cégesről nem volt szó. :D
Úgy nem.

(#14078) Peat76 válasza ittakary (#14076) üzenetére


Peat76
őstag

Én is ezt tettem S3-at egy S4 váltotta, sőt olyan áron hogy nem tudtam nemet mondani!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#14079) tboldi válasza ittakary (#14076) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont emiatt úgysem adná vissza, szóval annyira nem rossz ez a tanács. :D

(#14080) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ok magán. Lelakom két hét alatt és visszaveszik röhögve? Ez nekem hihetetlen kategória. Pénz nem gond.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14081) tboldi válasza FIREBLADE78 (#14080) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha összetöröd, akkor szerintem húznák a szájukat, de ha újszerű marad, akkor mindenféle indok nélkül elállhatsz 14 napon belül az internetes vásárlástól.
Habár Apple termékkel még nem volt ilyen "ügyem", de többféle dolgot is küldtem már vissza, sosem volt gond ebből, csak előtte jelezni kell a boltnak a szándékodat. De akár személyesen is vissza lehet vinni, ha úgy van.

Olvasd el a bolt ÁSZF-jének idevonatkozó részét!

(#14082) ittakary válasza FIREBLADE78 (#14080) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha a pénz nem gond akkor nem értem az egész kérdésedet

vagy szeretnéd ha legalább 10 ember szurkolna neked hogy vedd meg? :D vagy mi értelme ennek a magadat kéretésnek :D

(#14083) Peat76 válasza ittakary (#14082) üzenetére


Peat76
őstag

Mégis gond a pénz, mert plusz 100e.ft szerintem még a pénzeseknek is számít, ha nem akkor ott már nagy a baj.. :F

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#14084) ittakary válasza Peat76 (#14083) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nincs semmi baj azzal ha valaki elgondolkozik azon h megvegyen e egy 160ezres AppleWatchot. Csak ne mondja hogy nem gond a penz ha egyszer amiatt gondolkozott el :D

(#14085) FIREBLADE78 válasza ittakary (#14082) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem vág földhöz a 100-200 kifizetése. De felesleges nem dobálom a pénzt. Veszek belőle mást. Érdekelt,hogy megéri e váltani avagy nettó baromság? Thats it

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14086) Mela Kehes válasza FIREBLADE78 (#14085) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Segítek. Nekem is S3 van és én váltok S5-re. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#14087) FIREBLADE78 válasza Mela Kehes (#14086) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Döntöttem. Maradok. Inkább belerakom egy rendes órába. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14088) Mela Kehes válasza FIREBLADE78 (#14087) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Na én meg azt nem értem, de hát nem vagyunk egyformák.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#14089) majestic


majestic
őstag

Aki vett esetleg S5-öst, annak is rohadt hosszan kapcsolódik be az óra? Az S4-esem kétszer gyorsabban állt fel a rendszer mint az S5, illeteve az IOS 6 esetében....

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#14090) syIex válasza majestic (#14089) üzenetére


syIex
veterán

Igen, ez így volt nálam is amíg megvolt az S5 és haveromnál szintén megvan a hosszú bekapcsolási idő! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14091) majestic válasza syIex (#14090) üzenetére


majestic
őstag

Ok, akkor megnyugodtam: biztos szoftveres hiba.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#14092) syIex válasza majestic (#14091) üzenetére


syIex
veterán

Valószínűnek tartom! :K

Milyen a Pro Max? :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14093) Viper26 válasza syIex (#14092) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mint bármelyik ájfón az elmúlt 4-5 évből. :DDD ;]

iPhone 14 | FR955

(#14094) syIex válasza Viper26 (#14093) üzenetére


syIex
veterán

Minden évben váltok és sosem ugyan olyan! :P
Valami "kis" plusz mindig van amitől be tudom magamnak magyarázni, hogy mérte váltani! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14095) Viper26 válasza syIex (#14094) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor igazi fogyasztó vagy. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#14096) syIex válasza Viper26 (#14095) üzenetére


syIex
veterán

Sajna...... :DDD :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14097) Peat76


Peat76
őstag

Akkor most melyik a legjobb app alvásra? Ki mit használ? Akár fizetős is lehet..😃

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#14098) B-L-A-C-K válasza Peat76 (#14097) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én app nélkül is jól alszom.

;]

(#14099) syIex válasza Peat76 (#14097) üzenetére


syIex
veterán

Rajtam most lesz először éjszaka, de nem használok semmit elvileg a beépített is tudja mérni. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14100) dud998 válasza B-L-A-C-K (#14098) üzenetére


dud998
őstag

Genyó. :DDD ;] :P

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.