Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kali válasza Jonathan92 (#493) üzenetére


kali
legenda

jobb akkumulátoros üzemidő, ois képes kamera, nagyobb és jobb felbontású kijelző.

(#502) felsál válasza PeteePeti (#497) üzenetére


felsál
tag

Nekem sosem volt azelőtt iphone-om, csak android (sűrűn váltogatva mindegyik márka). Ipad-et használtam, szóval nem volt ismeretlen a rendszer.
Iphone 6 volt az első alma-tel, aztán 6s plus. Én már nem tudnék iphone nélkül létezni. Ez a sima 6-osnál már eldőlt.

Más:

Touch ID tényleg gyorsabb 6s plus-on, mint 6-oson! Pedig ott sem volt vele gond.

(#503) PeteePeti válasza felsál (#502) üzenetére


PeteePeti
őstag

Sajnos androidnál én is sűrűn váltogattam a telefonjaimat! És valahogy egyiket sem éreztem a tutinak! Mindig hamar túl adtam rajtuk! Legutóbb egy Galaxy S6 volt, most egy Lenovo Vibe Z2 Pro! A Z2 Pro nagyon jó telefon, bizonyos tekintetben jobb, mint a Galaxy S6, de valahogy nincs meg az az elsöprő érzés vele kapcsolatban! ;) Szal egyre jobban érzem,h váltanom kell! Nem rég meg próbáltam a Windows alapú Lumiát is, de ott meg olyan űbergagyi az app felhozatal,h az szégyen, pedig az alapkoncepció jó szerintem! :) Így viszont szerintem bele vágok az Iphone-iOS kettősbe! Nagyon meggyőző amiket olvastam róla, egyedül az ár-érték aránnyal nem vagyok kibékülve! Vagy tényleg annyival jobb??? :P

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#504) felsál válasza PeteePeti (#503) üzenetére


felsál
tag

Az árazása borzalmas, mint minden jó cuccnak. Annyival jobb e? Miért s6 edge+ és társai olcsók? Kb. ott vannak azok is. De egy nagy különbség van azért, iphone jobban tartja az árát. Ezért tűnik drágábbnak szerintem.
Egyébként személyes tapasztalatból kiindulva a legdrágább móka a telefon cserélgetése, mert sokat bukik rajta az ember. Viszont ha iphone-ból a legújabbat birtokolja, akkor a következő megjelenéséig nincs stressz.
:) :)

(#505) PeteePeti válasza felsál (#504) üzenetére


PeteePeti
őstag

Na a legutolsó mondatoddal teljesen egyet értek, és ez húz engem is az Iphone felé! Egyszerűen bele fáradtam az Androidos telefonok közti ugrálgatásba! :Y Érték tartó, stabil rendszerű telefont akarok, jól működő appokkal! Szal nagyon érik a 6S Plus nekem is! :D

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#506) tDr1v3r válasza felsál (#504) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Vagy azután se... iPhone 5 itt, 3 éves vas és még mindig remek. Persze, nyilván picit döcög néha és azért nem minden tökéletes (főképernyőn a Spotlight például lehúzva akadozik, de oldalról behozva tökéletes), de imádom, csak a tárhely miatt váltanék most 6S-re. Amin meg valszeg a mérettel kínlódnék...

Egyik haveromnak 5S van, szinte ugyanolyan gyors mint a 6-os. 6S meg alig gyorsabb valamivel... innét kezdve meg miért váltson bárki is, a kijelzőért?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#507) felsál válasza PeteePeti (#505) üzenetére


felsál
tag

Előzöekben kérdezték azt is miért a PLUS?

Nekem a legfontosabb, hogy látom az internetes oldalak betűit. Így nekem már felesleges a tablet. Ha már horror drága a telefon, legalább egy eszközt megspórolok.

[ Szerkesztve ]

(#508) kali válasza tDr1v3r (#506) üzenetére


kali
legenda

sokkal többről van azért szó, ha összehasonlításra kerülnek a régebbi és újabb típusok, mint a kijelzőről.
az iphone 5 nekem már azért kiesne, mert nem minden szükséges 4g/lte frekvenciát kezel, vidéken sok helyen szembesülnék azzal, hogy főként a 800 MHz nem kezelése miatt csak 2g van - 3g sok helyen nincs és nem is lesz, ahol van már 4g/lte -, az meg alkalmatlan megfelelő netezésre.
volt 5s-em, a páromnak 5c van jelenleg is, de ezek nem a 6s és 6s plus kategória, és itt nem főként a sebességről beszélek, mert számomra az nem lenne bevállalhatatlan kompromisszum, hanem sok másról, mint a jobb kamera, jobb akkumulátoros üzemidő (főként ezért lett 6s plus-om), a wifi és lte jobbság (nem csak sebességben, hanem az újabb szabványok kezelésében, a mimo...stb. miatt a kapcsolat minőségében és stabilitásában is), jobb ujjlenyomat-olvasó (az 5s-hez képest, mert alatta ugye nincs), és még számtalan ilyen dolog, amik miatt a nagyobb kijelző mellett más okból is jobb, kell az újabb típus.
vannak persze olyanok, akiknek a sok újítás és jobbság nem létszükséglet, nincs is azzal gond.
a párom is elégedett most is az 5c-vel - nekem is inkább csak akkor tűnik fel a lomhább sebessége, illetve, hogy röccen néhány helyen, ha az én telefonom után kezdem el használni -, bár a 6s/6 méretére (kijelző) azt mondja, hogy jobb lenne, tervben is van, hogy veszek neki hamarosan.
van olyan ismerősöm, aki csak most váltott 4s-ről 5s-re, elmondása szerint a 4s is jó volt neki, csak a fent vázolt van 2g, nincs 3g és van 4g/lte miatt szánta rá magát, mert sokat utazik és elege lett belőle, hogy lassú 2g hálón kell szörföznie, amíg a kollégái azonos helyen és szolgáltatós előfizetéssel a gyors 4g/lte hálón neteznek, mert megfelelő, miden szükséges 4g/lte sávot kezelő telefonjuk van.

(#509) Lajos8721 válasza Xeon7 (#495) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Megkérdezhetem mit értesz a "folyamatos lag" alatt ? Mert én nyomkodtam a napokban edge+ és vagy 30 task-al a háttérben egy röccenést nem tapasztaltam,ez hogy tudtad megoldani ? Levetted a procit a nyákról ? :D vagy felraktad a crysis 3-at és kétszer inditottad el :D oké off vége,de elég érdekesen hangzik,igy hogy az edge-nél ezt tapasztaltad kétlem hogy az iphone-nal elégedett leszel,ugyanis felhasználok itt is irkálták hogy x béta szoftverrel van röci :)

Kali az létezik hogy az 5s-em sima 6 mellé téve hamarabb reagál a siri ? tesztelgettük a napokba,2 telon elinditva egy parancsot kiejtve az 5s több esetben hamarabb reagál :F :F

(#510) legiaap


legiaap
nagyúr

Most csak beképzelem, hogy az iPad töltő gyorsabban tölti a telefonom vagy tényleg igaz?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#511) felsál válasza legiaap (#510) üzenetére


felsál
tag

Gyorsabban tölti, de mintha azt mondták volna nem tesz jót az akksinak. :F

(#512) lugosi válasza legiaap (#510) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt hiszem fejből, hogy 2A-es, így gyorsabban tölti.

(#513) spawn21 válasza atti_1234 (#496) üzenetére


spawn21
veterán

Szerintem pedig nem jobb az iPhone 6s plus mint bármelyik nagy droid. Itt is gagyi rendszer van. Ott is vannak gondok.
Nekem állandóan beáll a giroszkop, kétszer nem reagált semmire a kijelző. Nem érdekel hogy másnak nem, pont lesz....... rom.

Szóval.....

Edge + nagyon gyors telefon, jó Aku, kamera.
Iphone 6s plus szintén jó aku, jó kamera (nem a legjobb) erős vas, ami még nem látszik, érződik. 3d touch számomra nem érdekes. A 2 giga ram miatt vettem.
Van még pár másik droid tapasztalatom a jelenlegi csúcsokkal. Jók

iPhone 13p

(#514) BeastMode válasza spawn21 (#513) üzenetére


BeastMode
őstag

Persze, hogy jók.
Note 4 után nem érzem annyira a WOW érzést, pedig tény, hogy piszok gyors telefon a 6S Plus. Félreértés ne essék, jobb telefon ez, mint a Note, de nem annyival, mint amire számítottam.

(#515) felsál


felsál
tag

Kicsit ciki, de elfelejtettem és most nem találom hogy kell egy programot touch id-vel lezárni.
Tud valaki segíteni?

(#516) BeastMode válasza felsál (#515) üzenetére


BeastMode
őstag

Egyáltalán lehet ilyet? Nem is tudtam róla:D

(#517) felsál válasza BeastMode (#516) üzenetére


felsál
tag

Nem tudom hogy csinaltam a 6-oson, de hasznaltam. Lehet kulon app volt, nem gyari.

(#518) felsál válasza felsál (#517) üzenetére


felsál
tag

Megvan. Én egy adott app-on belül használtam. Jelszóval lehet védeni, aztán felajánlotta a touch id használatát.
De ahogy nézegettem vannak ilyen programok amivel zárni lehet az egyes applikációkat, sőt mappát is.

[ Szerkesztve ]

(#519) legiaap


legiaap
nagyúr

Na felkerült most a fekete matt fólia a telefonra, hátulra, alulra, felülre, oldalra, előre. Nagyon nem volt olyan egyszerű, mint a segítős videóban. Ketten asszonnyal tettük fel. Két helyen lett egy kicsit fura amivel nem tudtunk mit kezdeni. Csak nagyon közelről látszik amúgy a hiba. Asszony szerint (régen mobilok, tabletek, laptopok meg egyéb cuccok fóliázásával foglalkozott) kb. két hét és normál használat során megadja majd magát, mert túl vastag. Amúgy kézben fogva ja kicsit lehet érezni a szélét, de remélem bírni fogja, mert baró ahogy kinéz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#520) kali válasza BeastMode (#514) üzenetére


kali
legenda

az az érzés akkor lenne igazán, ha egyik csúcstelefon mindenben jobb lenne a másiknál, de olyan nincs, illetve írom inkább úgy, hogy egyik sem tud mindent (jobban), amit a másik/többi.
nekem is inkább a változatosság kellett a note 4 után - ahogy előtte is sokszor már, ami miatt ugrálok a gyártók és oprendszerek között -, azt megkaptam, amellett amilyen elvárásaim voltak, azokat ez is hozza, így elégedetten használom.

Lajos8721; nem lehetetlen.

legiaap; az nem lenne jó, ha tényleg csak addig bírná, de kiderül majd a gyakorlatban.
hátha nem a párodnak lesz igaza és nem adja meg magát olyan gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#521) legiaap válasza kali (#520) üzenetére


legiaap
nagyúr

Par oraja van meg csak a zsebemben de mar most meg van a hatranya. Az illeszteseknel, kivagasoknal nagyon gyujti a szoszt.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#522) kali válasza legiaap (#521) üzenetére


kali
legenda

az nem jó... :(
"kilóg" a ragasztó és ahhoz ragad a szösz?

(#523) spawn21 válasza legiaap (#521) üzenetére


spawn21
veterán

Mondtam hogy passportot vegyél ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#524) legiaap válasza kali (#522) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem log ki csak eles helyenkent a szele es ott megragad a szosz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#525) BeastMode válasza legiaap (#524) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem túl jó hír:(
Gondolkodom én is ilyen megoldásban, nagyon adja a Slickwraps Galactic Series. Viszont ha ennyi nyűg van vele, lehet leteszek róla.

(#526) kali válasza legiaap (#524) üzenetére


kali
legenda

kár érte, mert bár nem vagyok tokos meg fóliás, de ez nekem is tetszene.

(#527) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Valakinek volt már tapasztalata gari téren a PartneroGSM-mel kapcsolatban?
Gondolok itt arra, hogy bármilyen típusú iPhone-t vitt gariztatni 1 éven belül az Apple-höz, aztán cserélték neki a készüléket. A kérdésem az lenne, hogy újraindult az 1 év gari a tőlük vásárolt készülékre, vagy csak x időre?

köszi :)

(#528) kali válasza Dzsuri89 (#527) üzenetére


kali
legenda

nem hivatalos apple minősített viszonteladó vagy kereskedelmi partner - ezt az árakból is látni -, így nem kell sokat találgatni...

(#529) Dzsuri89 válasza kali (#528) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha nem olyan hibája van a készüléknek, hogy be se kapcsol, akkor papírok nélkül beveszik a készüléket az Apple-nél. Rendszerből le tudják szűrni, hogy kitől származik??

(#530) kali válasza Dzsuri89 (#529) üzenetére


kali
legenda

igen, látják és az alapján kezelik, de akár telefonon is megmondják azonosító alapján, hogy melyik országból/régióból származik, honnan lett behozva, esetleg szolgáltatós független...stb.

(#531) BeastMode


BeastMode
őstag

Srácok!
Most 9.2 Beta van a telefonon.
Ha megjelenik az official 9.2, az simán meg fog érkezni OTA-n vagy kell majd valami trükk?

(#532) tDr1v3r válasza BeastMode (#531) üzenetére


tDr1v3r
veterán

OTA-n megkapod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#533) BeastMode válasza tDr1v3r (#532) üzenetére


BeastMode
őstag

:R

(#534) dhrbikes


dhrbikes
csendes tag

Arra van valakinek ötlete, hogy miért nem fordul el fekvő nézetben minden app? (A mindenféle fejlesztőknél még talán értem is, bár ipad-en ugyanaz az app működik fekvőben.Google Play Music ipaden jó, iphone-on nem) Pl. az Apple Zene sem. (6S+ természetesen)

(#535) legiaap válasza BeastMode (#531) üzenetére


legiaap
nagyúr

Es azt lehet mar tudni mikor jon a vegleges 9.2?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#536) csab2 válasza dhrbikes (#534) üzenetére


csab2
veterán

A gyári appok majdnem mind elfordulnak. Az Apple Music és a Podcast mondjuk pont nem. Biztosan úgy gondolják, hogy ezeket mindenki álló módban használja amúgy is.
Engem az a hülye Facebook akaszt ki, hogy már több mint egy éve nem hajlandók megcsinálni a landscape módot. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#537) BeastMode válasza legiaap (#535) üzenetére


BeastMode
őstag

Még nem, de remélem lesz olyan gyors és stabil, mint a negyedik Beta.

(#538) madgie válasza BeastMode (#537) üzenetére


madgie
titán

A stabilitás azért relatív, úgy újraindult a kezemben az iPad 4 kétszer a beta 4-gyel, hogy csak lestem.
De amúgy gyorsnak gyors, ilyennek kéne lennie a végleges 9.2-vel is.

(#539) BeastMode válasza madgie (#538) üzenetére


BeastMode
őstag

6S Pluson semmi probléma nem volt eddig vele (kopp-kopp).

(#540) dhrbikes válasza csab2 (#536) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Hát nekem pont fekvő módban van egy tök jó hely az autó műszerfalán, ahol kényelmesen elfér, nem verjük le, el lehet rejteni a töltőkábelt, erre a nyavajás appok nem fordulnak el :)

(#541) bandras0226 válasza csab2 (#536) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Miért nem Safariból Facebookozól? Úgy van landscape módod, plusz még magyar is ha ez számít.

Plusz tipp: a facebook.com oldalt ha lemented a kezdőképernyőre, behúzza a gyári FB app ikonját is, szóval a megjelenéssel sincs probléma.

A Facebook appot meg töröld le! Jót tesz az akkuidőnek! :)

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#542) csab2 válasza bandras0226 (#541) üzenetére


csab2
veterán

Az app sokkal jobban tetszik. Lehet hülyeség, de ez van.
Azért most kipróbálom, pár nap után kiderül, hogy így jobb-e.
Köszi a segítséget!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#543) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Elég fura jelenségre lettem figyelmes zenehallgatás közben, amióta meg van az iPhone-om. Egy SONY MDR-EX650AP típusú fülhallgatót használok, amiről tudni kell, hogy Android és iOS kompatibilis is. Időnként olyat hallok a mikrofonos kábel részen, azaz a bal fülesből, hogy elhalkul a zene majdnem totál, de mégse, mert úgy jön vissza, hogy totál nem kapcsol ki a bal füles. Ahhoz tudnám a jelenséget hasonlítani, mintha kicsit kihúzódna a jack kábel, majd visszakerülne normálisan a helyére. Az tuti, hogy nem mozdul ki, 1000%, viszont tegnap rájöttem, hogy mi okozza. Ha valamilyen ütés éri a mikrofonos részt, akkor történik meg ez a halkulás. Amikor utcán sétálok, ezt a jelenséget okozhatja a kabátomhoz verődés, stb... de ha megkocogtatom kézzel a kis mikrofonos részt, úgyszint elő lehet idézni a hibát. Átdugtam faterom Note 4 készülékébe a fülest, ott egyáltalán nem jött elő a hiba, sőt egy Galaxy Tab A készüléken se.
Valaki már tapasztalt ilyet? Iszonyat idegesítő a dolog, főleg hogy se a telefon, se a füles sem egy olcsó vacak...

[ Szerkesztve ]

(#544) BeastMode válasza Dzsuri89 (#543) üzenetére


BeastMode
őstag

Sajnos nem tudom kipróbálni, de elvileg sokkal kényesebb az iPhone ilyen téren.
Xiaomi Piston 3 hangerő szabályozó gombjai nem működnek, azelőtt Note 4-el tökéletes volt.

(#545) Dzsuri89 válasza BeastMode (#544) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nálad max azért nem működik, mert kimondottan Android-ra volt kifejlesztve a hangerőgomb funkció. Nálam is volt már olyan fejhallgató a napokban, ami kimondottam Androidos-os volt és úgyszint csak a play/pause funkció működött, a hangerő nem.

(#546) kali válasza BeastMode (#544) üzenetére


kali
legenda

nem kényesség, eltérő bekötést használnak.
fordítva is igaz, veszel egy "i" jelölésű/kompatibilitású fülhallgatót, annak meg a másik telefonnal nem fog minden funkciója működni.

[ Szerkesztve ]

(#547) Dzsuri89 válasza Dzsuri89 (#543) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Másik iPhone-nal is ugyan ezt a jelenséget játszotta a füles, úgyhogy a füles lesz a ludas...

(#548) BeastMode


BeastMode
őstag

Na valószínűleg ebből szervíz lesz...
Recseg a beszédhangszóró, ráadásul egyre jobban.
Először azt hittem, hogy szoftveres anomália, de az összes update után vacak:(

(#549) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Mehet a sziftverfrissítés keresése, mert nálam elérhető a 9.2!

(#550) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Üdv mindenkinek!

A tegnapi nap folyamán én is csatlakoztam a klubba, egy 16GB-os space grey modellel. iPhone 5-ről váltottam. :)

Milyen tokot ajánlanátok hozzá? Hátlap tokot szeretnék, ami nem túl vastag, de azért valamennyit véd. Én Ozakit, Moshi Iglaze-t és a gyári bőr/szilikon variánsokat néztem ki hozzá. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?

[ Szerkesztve ]

XBOX SERIES X ID:Bkrisz90 + iPhone 14 ProMax + iPad 10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.