Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon bejön, de ennyi pénzt mobiltelefonra egyszerűen smucig vagyok kiadni, ha belegondolok hogy ebből mi mindent tudnék a házra fordítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102) Jeanne d'Arc

Nekem is van ehhez hasonló ismerősöm, meg olyan is, akinek semmi rosszat nem lehet mondani az Apple termékekre mert csak az az istenkiraly.
32 giga minimum talán majd a szifon 7-be ellovik

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#103) Zsidaaj válasza Danny365 (#100) üzenetére


Zsidaaj
tag

Nem vitás Z5 nem kellene égnek se.. ez egy viszonyítási alap :) hogy egy gagyi ( nekem gagyi z5) meg veri iphone 6st képben egy-két igazoló kép. Szint nem adja úgy át, mint a z5

Iphone 6S Plus

Sony Xperia Z5

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#104) hericstamas


hericstamas
tag

A teszt nem minden téren életszerű. Az ios-nél hagyják élni a fejlesztőket és mondjuk adott feladatra általában van fizetős minden igényt kielégítő verzió. Az alap szoftver csak az átlag embernek készül, semmi extra. Amit én használok pl. ProCam, PlayerXtrem.
Valamint nem szabad elfelejteni, hogy azért ez az eszköz sokaknak csak telefon. Nem azért vesz újat mert jobb játékokat akar rajta, hanem mert könnyebb lett vele üzenetet írni, átfutni a maileket, jobb a kamera stb. Aminek meg bőven elég a 16gb, mondjuk van mellette egy minimum 64-es valamilyen iPad. 1 USD-ért van 50 GB iCloud a kettőt szinkronban tartatni.
Aki nem szeretne a telefon mellet ipadet, az vesz nagyobbat több pénzért. De aki csak telefonál, fényképez annak könnyen elég lehet a 16GB.
Sokan elfelejtik, hogy egy iPhone nem önmagában értékes és használható, hanem az teljes ökoszisztémát érdemes nézni, iPad, Apple Watch, Apple TV. Mondjatok még egy ilyen céget aki most itt tart. Ezek a fent említett eszközök szinte maguktól együttműködnek.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#105) Lirion válasza kali (#67) üzenetére


Lirion
addikt

nem, a 3d touch sem váltható ki teljesen semmi más megoldással

Ezt én sem állítottam, ha figyelmesen olvasol, megtalálod a "többnyire" kifejezést. Bár a multitouch miatt a peek, pop meg a kurzor a billentyűzeten 2 ujjas hosszú érintéssel megoldható lenne. Melyik funkció az, amit szerinted egészen biztosan nem lehet semmi más megoldással megoldani?

kamerában is legjobbak közé tartoznak egy ideje

Én is ezt írtam, az ellenvetésem arra vonatkozott, hogy nagy előnye volt a konkurensekhez képest.

tényleges 6s plus használat mellett mondom, hogy nagyon sírósra fognám

Mi az, amiben akkorát fejlődött a telefon? A 3d touchtól (és a vele járó funkcióktól) eltekintve persze.

(#106) kali válasza Zsidaaj (#99) üzenetére


kali
legenda

a sony csak most lépett a legjobbak közé a z5 képében, holott régóta tarol sony kamera modulokkal több samsung csúcstelefon (note 4 és s6 típusok) is.
az iphone nem csinál szép képeket?
csinál az, nem véletlenül van a legjobbak között, de azért a 6s plus és az 5s kamarában nagyon nem egy kategória, és ez nem is csak azért van, mert az 5s nem ois képes és kisebb a megapixel.
találsz korrekt teszteket, ahol a 6s plus ha csak néhány módban is, de még a note 5-nél is jobb, pedig az nem semmi.
ois tekintetében a 6s plus veri például a z5-öt is.
ne csak egy képet kapj ki összehasonlításra, hanem minden módban történjen az meg, akkor azt látni fogo,a mit sok helyen le is írnak, hogy valamibe az egyik jobb, másban meg a másik.

Lirion; engem már a dupla ram is megvett, elég csak húzósan böngészgetnem, úgy safari alatt is látszik a különbség.
az anyaghasználat is sokkal jobb már érzésre is, de legalább kinyírták az izomból hajlítgatókat.
jobb lett az lte modul (cat4 kontra cat6, ami nem csak jobb sebességet, hanem kapcsolati minőséget is jelent), jobb let a wifi (2.4 GHz sávon van már 40 MHz, illetve adott mimo képesség is, ami dupla sebességet és jobb kapcsolati minőséget is jelent), jobb és takarékosabb lett a bluetooth modul (4.0 kontra 4.2), jobb lett mind a két kamera (nem csak megapixel tekintetében), jobb és gyorsabb lett az ujjlenyomat-olvasó, a főbb hardveres tulajdonságokat gondolom nem kell részleteznem, amikben jobb az újabb típus.

[ Szerkesztve ]

(#107) hericstamas


hericstamas
tag

Ja még annyit, hogy ios alatt minden értelmes Google és Microsoft szoftver elérhető. Sokszor előbb mint a saját platformra. 😀

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#108) aprokaroka87 válasza hericstamas (#107) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hogy a mit és hogyan?
Vagy esetleg van Google Play Store by Apple?

(#109) Danny365 válasza aprokaroka87 (#108) üzenetére


Danny365
őstag

Az nincs, de Google, Inc. van az App Store-on. Nem is értem a kérdésed.

(#110) buvartacsko válasza Lirion (#105) üzenetére


buvartacsko
addikt

Bár a multitouch miatt a peek, pop meg a kurzor a billentyűzeten 2 ujjas hosszú érintéssel megoldható lenne. "

Hogyan??????? Vázold mar fel. Minek kell ennyire bizonygatni hogy szerinted semmire nem jo a 3D touch mikor én hetek óta használom egy i5 után és érzem hogy SOKKAL KÖNNYEBBEN ÉS GYORSABBAN tudok dolgokat elintézni..... A 3D touch pont arra jo hogy nem kell hosszú erintessel várni bizonyos dolgokra, hanem oda nyomsz erősen és egyből ott van.

(#111) hericstamas válasza aprokaroka87 (#108) üzenetére


hericstamas
tag

Ezen cégek saját szoftvereire gondoltam. Pl. Office, Google Maps, Keep, stb. Mára kb. tetszőleges másik cég szoftverére oda-vissza igaz, hogy ami megvan iosen, az megvan androidon is. Ebből sajnos a Windows egyenlőre le van maradva. A BB most felzárkózott. 😀

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#112) aprokaroka87 válasza Danny365 (#109) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

persze hogy van,de a Google szerintem párhuzamosan fejleszt IOS-re és Androidra sokmindent

(#113) buvartacsko válasza buvartacsko (#110) üzenetére


buvartacsko
addikt

Update: mondod hogy felesleges a 3D touch, két ujjal megoldható a kurzor mód, kifejtened nekem hogy miért jó az hogyha egy funkciót 2 ujjal 2 kézzel tudsz megoldani csak 1 (1 kéz 1 ujj) helyett? Arról nem is beszélve hogy miután belépsz a kurzor módra, úgy tudsz szavakat teljesen kijelölni ha egy kicsit erősebben nyomod meg a kijelzőt, ha ez neked jobb és helyettesíthető egy sima hosszú erintessel akkor megáll az eszem azt hiszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#113) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aztán majd annyira hozzá szoksz hogy ha pl egy I6 kerül a kezedbe akkor nem érted miért nem műkszik ha erővel megnyomod:)

(#115) catroot válasza Zsidaaj (#103) üzenetére


catroot
veterán

Itt azért eléggé elpicsázza a Z5-t.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#116) buvartacsko válasza aprokaroka87 (#114) üzenetére


buvartacsko
addikt

És ezzel mi a gond ? :F

Te példád : annyira hozzászoktam mar ezekhez az okostelefonokhoz, tok jo hogy lehet rajuk appokat letölteni, de mikor megfogtam egy 3310es nokiat ott nem voltak elérhetőek ezek a funkciók, hat én teljesen elcsodálkoztam, ezek szerint teljesen feleslegesek ezek az okostelefonok!

[ Szerkesztve ]

(#117) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#116) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

csak írtam hogy okozhat meglepit

(#118) gerbaudcorp válasza Lirion (#105) üzenetére


gerbaudcorp
csendes tag

"Mi az, amiben akkorát fejlődött a telefon? A 3d touchtól (és a vele járó funkcióktól) eltekintve persze."

Lehet az anandtech-et apple elfogultsággal vádolni, de a tesztjeik nagyon alaposak. Ajánlom figyelmedbe az i6s és i6s+ teszjüket, ott rávilágítanak mérnöki (nem mezei felhasználói) szinten dolgokra (pl NVMExpress vezérlős Flash, DDR4 RAM) és grafikonosan összehasonlítják a konkurrens készülékekkel, illetve korábbi iphone kiadásokkal. A grafikonok önmagukért beszélnek. Vicces i6s(+) mottó a "csak egy dolog változott: minden", de a teszt alapján igaz.

a 3D touch is biztosan kiváltható mással, csakhogy a fejlesztésnél a gyorsaság (funkciók elérési idejének/lépéseinek csökkentése) és a visszafele kompatibilitás volt a cél, és ezek meg is valósultak.
Mert lehet mindenféle trükközést csinálni az ujjakkal, hosszan-röviden nyomkodni, meg két ujj stb. de aki iphone-ról vált annak új mozdulatokra kéne ÁTszokni, nem újakat MEGszokni (Ez utóbbi sokkal könnyebb tapasztalataim szerint), ez meg rontaná az összképet. Ez az új módszer lehetőséget teremt, és kihasznája, anélkül, hogy pl. új alkalmazás-törlési módot kellene tanuli a használójának.

Természetesen ez csak egy vélemény...

(#119) buvartacsko válasza aprokaroka87 (#117) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért okozna meglepetést ? Nyilván tudom hogy 6s-ben van egyelőre 3D touch, nyilván nem fogom ezt elvárni egy iPhone 4-től. Majd az androidban is lesz biztos force touch de akkor mar gondolom nem lesz ez baj meg felesleges se de csak mer' androlyid.

(#120) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#119) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hol mondtam én azt hogy felesleges?
Mi köze ennek ahhoz hogy nem Android?

(#121) Danny365 válasza buvartacsko (#119) üzenetére


Danny365
őstag

Kár, hogy Androidon ez sosem fog normálisan működni és ott valóban megmarad gimmick szintjén a dolog.

(#122) Lord Sidious válasza aprokaroka87 (#98) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Vagy csak emocionalisan "tulfejlett es tulgerjedt hulye pi**anak". Akik persze nem mukormosok, baristak, etc. etc., hanem mernokasszonyok, jogaszok, survey statisztikusok :D

Aranyos edes cuncibogarad vagyok, kis macko akit neked ringatni tutko. En vagyok neked cukros tejjel teli cuclis uveg. Gyere hagy legyel ujra meg ujra meg ujra az enyem, fejedbol kiverni nem tudod, hogy tundi bundi cunci mokusod en vagyok. Kis futtyos dalospacsirta vagyok mindig mikor meglatsz erre goldolsz. Mikor mosolygok eltunnek az egrol a sotet fellegek, mert a mennyorszagot jelentem en neked. Uhuuu huuu huu uhhhu huuuu huuuu. Kis tacskod vagyok neked. Szukseg get one rhyme! Szukseg get one rhyme! Szukseg get one rhyme! :DD :DD

(#123) aprokaroka87 válasza Danny365 (#121) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem megfelelő api esetén fog műkődni,sőt Ismerve az Androidot még lehet majd kombinálni is dolgokat pl erőssen nyomod hosszabban

(#124) buvartacsko válasza aprokaroka87 (#123) üzenetére


buvartacsko
addikt

Lol.... Ez itt is működik jelenleg is, nagyon sokat kell kombinalni. :DDD

(#125) Wesder válasza buvartacsko (#119) üzenetére


Wesder
félisten

Driodban is van "forsz tàcs" igaz mérlegnek de tök8 :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor megfogalmazom úgy hogy Android lehet hogy sokkal szabadabban kitudná használni a Force Touch-t bizonyos esetekben

(#127) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nekem az előd 6plus van.Hibátlan telefon,életem legjobb készüléke.Elötte 5-6évig android csúcstelóim voltak(Xperiák,galaxyk,majd végén csak az aktuális Note),mégis meg kell hajolnom az Apple terméke elött,pedig kifejezetten utáltam eddig.Csak ajánlom mindenkinek azóta.De megvárom a köv generációt,most szvsz nincs akkora ugrás hogy megérje a váltás.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#128) buvartacsko válasza Wesder (#125) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nexus 4-en nincs ilyen. Itt van mellettem de semmilyen mérleg funkció vagy 3D touchoz hasonló dolog nincs benne.

Amúgy arra gondoltam ha rendszerbe integrálva mindenhol működni fog.

(#129) Simi87 válasza Lord Sidious (#122) üzenetére


Simi87
senior tag

Menjetek szobára. :C

(#130) Wesder válasza buvartacsko (#128) üzenetére


Wesder
félisten

Mert abban nincs olyan kijelzőpanel :D Am force touch szerüséget én is tudok hosszú érintéssel.
Hosszan érintem feljön a menü utàna mozgathatom is ha akarom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#131) Csapoati válasza Wesder (#130) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 3D touch nem azonos a hosszú érintéssel, ezt már annyiszor kibeszélték mindenhol. Mellette létezik, más funkciókat előhozva.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#132) aprokaroka87 válasza Wesder (#130) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a bibi hogy pl a "Főképernyő" esetén az IOS-nál az ikonra hosszan nyomva csak az ikonokat lehet átrendezni,mig Kukarobin esetén a Launcher iroja határozza meg a funckciókat.

Csapoati:Ha átszervezi a hosszan érintés eseményt,akkor azért pár dologban kiválthatná a Force Toucht szerintem

[ Szerkesztve ]

(#133) Lord Sidious válasza Simi87 (#129) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Van egy két lány ismerösöm aki, kb ezen a szinten tekint az iPhone-jara (a suttyós megfogalmazás alapkellék):
Csaj: szükségem van rád már nélkülem nem tudsz élni baby.
IPhone: Azta betyár mennyire szép vagyok! azt a betyár mennyire jó vagyok! azt a betyár mennyire nagy vagyok! azt a betyár ez mind én vagyok!
Csaj: szükséged van rám már nem tudok nélküled élni megőrülök nélküled CRASY!!! Semmire nem lesz gondom fáj hogyha hiányzol. Minden éjjel reám vársz édes bókokkal karamellizálsz! Mert életemnek értelmet adól a legkedvesebb a leg-leg vagyol! Hüüppp, hüüppp nekem szipogsz, hogy az idők vegéig szeretni fogsz! Nyáááúúú Nyáááúúú cirmi mirmi, poccc poccc poccc poccc pocok nyuszi. Mokus virág, brumma, brumma fülecske, Szívecske Metonímia!!!
iPhone: itt a bokod, hol a bokod? Gyere adj egy csókot! Még a végén veled nyitok bankfiókot!

:DD :DD :DD

(#134) Wesder válasza Csapoati (#131) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyon jól tudom hogy működik a "forsz tács" ezért írtam hogy olyasféle, csak itt az app kezelésére vonatkozó menü ugrik fel, és nem olyan ami az apphoz kapcsolódik. Pl.: Facebook -> Write post vagy valami hasonló.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#135) janeszgol válasza aprokaroka87 (#132) üzenetére


janeszgol
félisten

És ezt szerinted az Apple nem tudná megcsinálni? Ha annyira jó ötlet lenne mindenféle parancsot rátenni a hosszan tartásra, már megtették volna. A Samsung biztosan. De majd meglátjuk most, a 3D Touch majmolásánál.

A Smart Launchernél a hosszan nyomva tartás a következőket jelenti: widget/clock, buborékok közben szerkesztés/beállítás, az alján készülék beállítás/launcher beállítás. Már már 3D Touchnak tűnik ,de nem az. Akkor sem lesz az, ha száz féle dolgot fog tudni. Mert ahhoz annyi féle területen kell ott tartanod az ujjad. Ki fogja ezt megjegyezni?

Az appoknál detto. Egyet rá lehet húzni (mondjuk legyen az elölnézet), aztán annyi. Vagy számoljuk a miliszekundumokat?

[ Szerkesztve ]

(#136) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Itt a kiccsaládom... Az 5S kiszolgált, megköszöntem hű szolgálatát, eladásra kerül. A 6S Plus és az Air 2 marad :DD

(#137) aprokaroka87 válasza janeszgol (#135) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nállam kb 1sec és érzékeli a hosszan érintést

Nyilván nem válthatja ki a Forcetoucht.

De az sem kizárt hogy valahogy el lehet hitetni a rendszerrel hogy force touch eseményt történik

[ Szerkesztve ]

(#138) Csapoati válasza aprokaroka87 (#132) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De minek átszervezni, hogy még több opció ugorjon fel, mikor ez egy teljesen egyszerűen és gyorsan használható dolog?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#139) Lirion válasza buvartacsko (#110) üzenetére


Lirion
addikt

Sehol nem bizonygattam, hogy semmire se jó, éppenséggel leírtam, hogy azt történetesen valós fejlődésnek tartom és hasznosnak is. Ellenben a veled való vitát értelmetlennek tartom, így ezt itt be is fejeztem.

(#140) janeszgol válasza aprokaroka87 (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Meglátjuk a gyártók megoldásait. Én abban bízok, hogy majmolni fogják a 3D Touchot. Nyilván a kínai dzsunkák nem fogják hardveresen felépíteni (bonyolult, nem olcsó), plusz kell hozzá egy jó szoftverezés is. Ezt a 60-70 ezerért kihozott csúcszabálónak kikiáltott telefonok nem fogják hozni, mivel ott igen csak szűkös a profit, így alternatív megoldások lesznek. Izgalmas lesz. (Aztán lehet a fityfenét sem fog megmozgatni a dolog.)

(#141) aprokaroka87 válasza Csapoati (#138) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mert akkor azoknak is tudtak volna kedveskedni,akiknek Nem I6S készülékük van.
Nyilván megszokást igényelt volna és nem mindenhol lenne jó

(#142) aprokaroka87 válasza janeszgol (#140) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem eleinte az app fejlesztők lesznek "bajban" mert ha adott dolgokat úgy old meg hogy csak forcetouch-al menjen akkor kicseszhet azokkal a felhasználokkal akiknek nem képes az eszközük értelmezni a forcetoucht.

(#143) total90


total90
veterán

Van egy haverom, aki a német Telekomnál dolgozik... Piac marketing, statisztikák, ilyesmivel foglalkozik. Baromi sok 16gb-os modell fogy. Miért? Idősebbek (40+) ott vannak, hogy nem töltenek minden fost a telefonra, nincs zene meg kevés kép és videó, de jó telefonon akarnak, ami nem bonyolult...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#144) BeastMode válasza aprokaroka87 (#142) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem mostanra már elég rendesen szétOFFoltátok a topikot, inkább folytassátok privátban, ha lehetséges:)

(#145) Wesder válasza BeastMode (#144) üzenetére


Wesder
félisten

A Force Touch vita miért off? A telefon részét képezi nem?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146) BeastMode válasza Wesder (#145) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen, de nem úgy, hogy az Android miként fogja kihasználni.

(#147) henrik1 válasza Jeanne d'Arc (#102) üzenetére


henrik1
tag

nekem meg van olyan ismerősöm, akinek iPhone-ja van, és telibe szarja ezt a témát.
aztán ott a másik ismerősöm, akinek iPhone-ja van, és egyáltalán nem érdekli, h ki mit szeret.
nem beszélve a harmadik ismerősömről, akinek iPhone-ja, iPad-je és MacBookja is van, de számára ez nem beszédtéma.

nagyon durva dolgok ám ezek.

(#148) Csapoati válasza henrik1 (#147) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Téged viszont jól láthatóan érdekel ez a téma. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#149) Aszalós


Aszalós
csendes tag

300000 forintért sajnos nem vesz fel stereo hangzásban videót az iPhone. :W :Y

(#150) henrik1 válasza Csapoati (#148) üzenetére


henrik1
tag

ja, teljesen ki vagyok éhezve a szenzációra. : ))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.