Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) durmi_88 válasza alkatraz3000 (#178) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Igazából én is úgy gondolom, hogy meg fogom szokni... Mert ugye az ember mindent meg tud szokni, és ez legyen a legnagyobb problémám az életben :D

(#202) laci1892


laci1892
senior tag

Valszeg előttem már páran leírták de irdatlan nagy pofátlanságnak tartom hogy ENNYI pénzt kérnek a 16GB-os változatért. Értem a létjogosultságát. De több mint 2 kilóért??

Ennyi pénzért már közel sem biztos hogy pont Almát vennék. IOS ide vagy oda. Ráadásul a G4-nek még a képminősége is szebb. ( ha valaki rengeteget fotózik )

(#203) Keem1


Keem1
addikt

Sose kéne szifon, ez már régóta így van, de ennek az egynek (6s plus) legalább van értelme. A "sima" 6s emellett kb. felesleges. Egérmozi. Aki komolyan gondolja az okostelefonozást, annak a kisképernyő csak hátrány. Akinek meg másra kell, mint netezés, stb., annak nem okostelefon kell. A tökéletes élményhez kell a megfelelő kijelző, meg persze más is, és az Apple esetén életemben először ezt az élményt a 6s plus-nál vélem felfedezni. Magam is meglepődöm rajta, hogy ilyet leírok :)

Mi történt srácok, nem tudott tesztkészüléket adni az XXL? A kisebbik modell tesztje már másfél hónapja kész. ;]

[ Szerkesztve ]

(#204) madgie válasza laci1892 (#202) üzenetére


madgie
titán

Megeszem a kapalom, ha te egy képről megmondod, melyik kép készült G4-gyel, meg melyik 6S Plus-szal. Nem, a képarányt meg a pixelszámot nem szabad látni, akkor egy hülye is tudja, melyik melyik.

(#205) legiaap válasza laci1892 (#202) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen szemét az apple hogy drágána adja a telefonjait de még szemetebb, hogy nem felejti el a 16 gigásat, de ezen azért túl lehetne már lépni. A telefon bejelentése óta ezen megy a rinya. Kicsit unalmas már.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#206) Keem1 válasza legiaap (#205) üzenetére


Keem1
addikt

"de ezen azért túl lehetne már lépni"

Jaja, folyamatosan erről megy a sírás, pont úgy, mintha csak és kizárólag 16 GB-os változat lenne. De nem, van nagyobb is, akinek az kell, vegye azt. Ja hogy drágább? Ez van. Autóknál is feláras a turbómotor, meg a sport extrák, satöbbi. Sőt, autóknál is elég pofátlan felárat kérnek ilyenekért.

(#207) laci1892 válasza legiaap (#205) üzenetére


laci1892
senior tag

Félre értés ne essék abszolút IOS párti vagyok. De mostanság az árazást azért jócskán sokallom. Főleg annak fényében hogy más gyártókhoz képest nem sok minden okolja a felárat.

persze jóval tökéletesebb rendszer ( szerintem ) az IOS de azért nem majd 100 ezer forintnyi felárért

[ Szerkesztve ]

(#208) legiaap válasza laci1892 (#207) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az árat is leírták már korábban, hogy nyilván nem az otthoni árakat kell figyelembe venne amire a sok szar rátapad. Az amcsi árak nem változtak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#209) Lirion válasza alkatraz3000 (#193) üzenetére


Lirion
addikt

ios áll biztonság terén az élen

Azt már tudjuk másfél éve, hogy az android stabilabb az iOS-nél, de néhány napja az is kiderült, hogy biztonságosabb is. Nem csak kamerában nem áll élen az iphone, de stabilitás és biztonság terén is az android mögött van.

(#210) VaDy válasza legiaap (#208) üzenetére


VaDy
tag

:D nyilván! :D

[ Szerkesztve ]

(#211) alkatraz3000 válasza Lirion (#209) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azért te fárasztó egy ember vagy. Beraksz egy ezeréves cikket, amiben ráadásul 7.1rol van szó.

Szerk1:

http://features.en.softonic.com/which-is-safest-android-ios-or-windows-phone

Az android itt sincs említve.

http://tablet.hvg.hu/tudomany/20150627_Lehet_hogy_meglepi_ez_a_legbiztonsagosabb

Ebben meg az android van leszolva, es legalább idei írás.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#212) Lord Sidious válasza kali (#106) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A bluetooth-t a tobbi eszkozbe is upgredelte az Apple 4.2-re az iOS 9-el.

(#213) legiaap válasza Lirion (#209) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ja droidról meg hetente jönnek ki a cikkek hogy ismét egy komoly fertőzés garazdálkodik ott. Cikket nem teszek be. A google a főbarátod majd megtalálja neked.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#214) buvartacsko válasza Lirion (#209) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az alaprendszer stabilitása és biztonsága nem hiszem hogy egyenlő a 3rd party appokkal... Android Stagefright nem tudom ismeros-e. Azelőtt is volt valami érdekes... Szóval nem tudom miről beszélünk, mert ilyenek nem sűrűn vannak iOS-re, ha megis van van valami iszonyat gyorsan tudjak javitani, ellenben egy Samsung Galaxy Xyz-vel. Minek is tepjuk a szankat nem értem, ez is csak egy tipikus iPhone topic a mobilarenan ami arról szól hogy az android fanatikusok jönnek bizonygatni hogy az Apple meg az iPhone is egy szar. Aztán ha mondunk valamit 6s userkent tapasztalatból a 6srol mi vagyunk bannolva nem pedig az aki egyszer fogott egy iPhone 3G-t jo pár éve... További jo iPhone fikazast kívánok.

(#215) buvartacsko válasza legiaap (#213) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ugyan mar az nem számít.... :D

[ Szerkesztve ]

(#216) kali válasza Lord Sidious (#212) üzenetére


kali
legenda

a hardvert nem lehet szoftveres frissítéssel változtatni, márpedig több olyan elem is adott - amik elég, ha csak közvetve dolgoznak be a bluetooth modul alá -, ami fejlettebb és takarékosabb a 6s-ek esetén, mint a korábbi 6-os verziókban.

Lirion; biztonság? egy dolgot írok csak; sok területre csak ios-t engednek be, ahol a biztonság igazán számít, androidot nem, illetve utóbbit csak és kizárólag akkor és azóta, ahol és amióta adott a samsung féle knox, mert az android önmagában erősen hibalehetőség.
nem véletlenül nyúlt rá anno a google a knox-ra, csak azóta még nem lép(het)ett nagyon előre a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#217) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Sziasztok léccilécci öntsetek fényt fejembe olvasom a cikket és nem tudok elmenni a gyári lejátszó támogatja az mkv. kiterjesztésű videókat....hogy van ez akkor ???

(#218) Mr.Silkó válasza razzorr (#57) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Na itt bukik ki, hogy pont te veszel/vennél presztizsből telefont.

Kit érdekel mit használnak mások, ha nekem bejött egyvalami.

Pont Magyarország az, ahol az Iphone presztizs termék, mindenhol máshol csak egy jól működő, stabil, egyszerű, prémium minőségű okostelefon. Se több, se kevesebb.

(#219) Lord Sidious válasza kali (#216) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

;]

[link]

Ez nem olyan, mint a BT3 es 4 kozotti valtas. :)

[ Szerkesztve ]

(#220) kali válasza Lord Sidious (#219) üzenetére


kali
legenda

a sorok között is olvastál?
a firmware frissítés még mindig csak szoftveres, funkciókat lehet hozzáadni, de a hardver attól nem változik, márpedig elég sok elemnek kell bedolgozni a bluetooth alá, amikben jelentős eltérés van a 6s-ek és a 6-os verziók között.

igaz, az egyik ios 7 frissítéssel vízálló is lett anno az iphone 5, ezzel az erővel pedig a szoftveres frissítéssel akár alaplapot is cserélhetnek... :))

[ Szerkesztve ]

(#221) Lord Sidious válasza kali (#220) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igazabol BT 4.0-rol 4.1-re nem hardveres frissites kell csak szoftveres ugyan igy a 4.2-re is. Az mas kerdes hogy kihasznalja e teljes ertekuen a hardver a lehetosegeket. De szignifikans kulonbsegek nem lesznek az A8 es A9 kozott. :) tudtommal. :D mivel az A8-as SoC is fel volt ra keszitve. Bar lehet hogy nem.

Fokent, hogy az iPod touch 6g is alapbol 4.1-es BT- vel jott ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#222) lexter00 válasza aprokaroka87 (#98) üzenetére


lexter00
őstag

Nem ezt elmebetegségnek hívják...

(#223) catroot válasza Lirion (#209) üzenetére


catroot
veterán

(#224) kali válasza Lord Sidious (#221) üzenetére


kali
legenda

az a8 és a9 között teljesítményben és fogyasztásban is adott különbség, utóbbi muatkozik meg a bluetooth esetén, mert közvetve pláne muszáj neki.

(#225) Воланд válasza Lirion (#209) üzenetére


Воланд
titán

ilyenkor mondjuk nem artana megnezni, hogy mivel foglalkozik a "felmerest" keszito ceg es akkor talan rajonnel, hogy a "felmeres" csak egy reklam a ceg termekenek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#226) Lord Sidious válasza kali (#224) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Oksi! :) de ettol fuggetlenul az i6 is hasznalhato Smart Hub-kent iOS 9-tol?

(#227) savoo válasza Lirion (#209) üzenetére


savoo
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#228) bok92 válasza Keem1 (#203) üzenetére


bok92
addikt

Ez szerintem nem igaz. A 6s nekem bőven elég, nem kellene a plus. Feleslegesen nagy, egy kézzel nem lehet kezelni. Ha filmet vagy mást akarok nézni, akkor meg ott az iPad.

(#229) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Erre gondoltam : "A gyári videolejátszó az MP4, a MOV, az MKV, az M4V, a H.264, valamint a hivatalos leírás szerint az AVI kódolású fájlokkal birkózik meg" ..szóval hogyan ha nem tudok az iTunes-ba másolni mkv. kiterjesztésű videót???? :(((

(#230) Mr.Silkó válasza madgie (#175) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én is ezt éreztem végig a cikket olvasva.

(#231) Hallosz válasza hericstamas (#162) üzenetére


Hallosz
senior tag

WP app vitát, majd másik topikban. :K

Mert lakni, muszáj.

(#232) Mr.Silkó válasza joey04 (#186) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 :D

(#233) lugosi válasza bok92 (#228) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem már a sima 6s-t se lehet egy kézzel (már persze mekkora kézzel, az enyémmel biztosan nem).
A +ban viszont van nagyobb akku és ois.

(#234) kali válasza Lord Sidious (#226) üzenetére


kali
legenda

lehetséges, új funkciókat hozzáadhatnak firmware frissítéssel.

bok92; egy kézzel is lehet kezelni, arra van a dupla home érintéses funkció, amikor a képernyő tetejét lehúzza elérhető pozícióba.
amíg a 6s plus - mint mobiltelefon - mindenhol nálam van/lehet, addig az ipad hasonló méretű más eszközök már nem.

lugosi; így igaz, a jobb akkumulátoros üzemidő és az ois elég sokat nyom a latba, ha nem kellene a nagyobb kijelző, akkor is betudnám értük kompromisszumnak.

[ Szerkesztve ]

(#235) Mr.Silkó válasza alkatraz3000 (#198) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nembaj, hiszen nekem is volt a kezemben Lumia 800, meg Sony Xperia Mini Pro, megyek is át a fórumukba észt osztani! :D

Viccet félretéve a kolléga csak baromi naív az Iphone-okkal kapcsolatban, mások viszont sokszor kifejezetten gyűlölettel nyilatkoznak az Iphone-okról némely fórumon és cikkekben, ez a durva. Emberekből ilyen haragot vált ki az, hogy a másik embernek más az izlése, mást szeretne használni.

(#236) joey04 válasza ikarasz (#229) üzenetére


joey04
titán

Azt hagyd, ez a hivatalos:

Támogatott videoformátumok: H.264 szabványú videó legfeljebb 4.2-es szintű High profillal (legfeljebb 4K felbontás, 30 képkocka/másodperc) és AAC-LC szabványú hangsávval (legfeljebb 160 Kb/s, 48 kHz, sztereó), .m4v, .mp4 vagy .mov fájlformátumban; MPEG-4 szabványú videó Simple profillal (legfeljebb 2,5 Mb/s, 640 x 480 képpont, 30 képkocka/másodperc) és AAC-LC szabványú hangsávval (csatornánként legfeljebb 160 Kb/s, 48 kHz, sztereó), .m4v, .mp4 vagy .mov fájlformátumban; Motion JPEG (M-JPEG) szabványú videó (legfeljebb 35 Mb/s, 1280 x 720 képpont, 30 képkocka/másodperc), u-law hangsávval (PCM sztereó hang), .avi fájlformátumban

(#237) Lirion válasza alkatraz3000 (#211) üzenetére


Lirion
addikt

[link]

[link]

(#223) catroot

Az azért feltűnt, hogy egy 3rd party alkalmazásboltból beszerezhető, magát másik programnak álcázó malware-ről van szó? Szerinted JB-s iphone-on ilyenek nem léteznek? Az egyetlen ok, amiért a droid kevésbé biztonságos, az a külsős programtelepítés engedélyezhetősége root nélkül, de ha ésszel használod a telefont, akkor nem leszel jobban veszélyeztetve, mint ios-en.
[link]
[link]

Egyik sem jobb a másiknál...

Amúgy ha annyira szuperbiztonságos lenne a rendszer, akkor nem készülne el napokon belül minden új ios-re a jailbrake...

[ Szerkesztve ]

(#238) Wesder válasza catroot (#223) üzenetére


Wesder
félisten

Tàn nem a kínai Baidu-Store-ból kéne appot leszedbi ;] Am meg csak a műszaki analfabétàk nem tudjàk letörölni aka mezei user :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#239) KraX válasza batai15 (#43) üzenetére


KraX
őstag

Deja vu-m van. Mintha ugyanez mar lezajlott volna parszor itt a forumok hasabjain:

- Touch ID?! Minek, sokkal egyszerubb ket koppintassal feloldani a telefont...
- Nekem egyaltalan nem hianyzik...
- Folosleges feature...

Jelenleg mi a valosag? Szinte az osszes kinai, koreai zaszloshajoban elkezdett megjelenni a fingerprint sensor.

Mit olvashatunk most?

- 3d touch?! Minek, sokkal egyszerubb lett volna a long press-re rakni ezeket a funkciokat!
- Parasztvakitas, tokeletesen megvagyok nelkule...
- Folosleges feature, hisz mar van long press...

A befejezest a fantaziatokra bizom...

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#240) legiaap válasza Lirion (#237) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tehát a JB-t azért csinálják mert nem biztonságos a rendszer...te honnan szeded ezeket a baromságokat?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#241) Wesder válasza legiaap (#240) üzenetére


Wesder
félisten

Kb egyenértékű a root-tal de semmi baj...

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#242) Lirion válasza legiaap (#240) üzenetére


Lirion
addikt

Valamit nagyon rosszul értelmeztél. :) Nem azért csinálják a JB-t, mert nem biztonságos, hanem azért tudják olyan gyorsan megcsinálni, mert nem annyira biztonságos, mint ahogy egyesek állítják.

(#243) kali válasza Wesder (#241) üzenetére


kali
legenda

közel sem egyenértékű, ahogy korábban olyan találóan írta valaki az egyik iphone témában; a jb csak a felszínt kapargatja a root ellenében.

Lirion; vagy a fentiek miatt, hiszen nem kell - de nem is tudnak - olyan mélyen belemászni hozzá a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#244) Lirion válasza kali (#243) üzenetére


Lirion
addikt

Fel kell törni a rendszert a jb-hez vagy nem? Ha annyira biztonságos az ios, hogy tudják olyan gyorsan feltörni? Volt olyan alkalom, amikor az új rendszer megjelenésének napján már kész volt a jb.

A külsős appok telepíthetetlensége miatt lehet mondani, hogy biztonságosabb az ios, de ha droidon is mindent csak a playből, esetleg amazonról töltesz, akkor nem leszel nagyobb veszélyben, sőt. Maga a rendszer kevesebb sebezhetőséget tartalmaz, mint az ios. A két legnagyobb "kártevő" a külsős appok és a böngészők és ez mind a két rendszerre egyaránt igaz. Ésszel kell telepíteni programokat, és nem mindenféle ismeretlen helyről ilyen-olyan hackelt verziókat, mint ahogy a böngészőben sem kell minden sz@rra rákattintani és nincs probléma..

(#245) aprokaroka87
Valóban, olyan is van, de az mind kínai gyártótól van. Mutass a neves gyártóktól olyan készüléket, ami gyári roottal jelent meg. :)
Azon kívül ez mit is bizonyít? Hogy a gyártók a saját maguk által módosított rendszert fel tudják törni? Az apple is adhatná jb-elve az iphoneokat, neki nem lenne kihívás feltörni a saját rendszerét, mint ahogy egyik droidos gyártónak sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#245) aprokaroka87 válasza Lirion (#242) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Van olyan Androidos gyártó amely már eleve úgy árulja a telefonját hogy az rootolva van

Root jogot többféle módon is szerezhetsz

JB inkább ilyen korlátozott root(rendszergazda) jog

(#246) MartOOn válasza alkatraz3000 (#193) üzenetére


MartOOn
addikt

Biztos? ;] azért olvass utana...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#247) razzorr válasza Mr.Silkó (#218) üzenetére


razzorr
őstag

Mesélj még kérlek,látom ismersz,hogy nekem mi is kell. De inkább elárulom,hogy
én pont azért használok wp-t mert "egy jól működő, stabil, egyszerű" okostelefon. Prémiumnak kevésbé az,de nekem leginkább munkaeszköz mint mutogatás és kivagyiság tárgya.
Én nem akarok semmit kompenzálni egy tárggyal,jól vagyok anélkül is,köszi. De te majd biztos jól megmondod hogy nekem mi való.

(#248) kali válasza Lirion (#244) üzenetére


kali
legenda

kár ezen erőlködni, semmi sem ennyire egyszerű, illetve semmi sem csak fehér vagy fekete, bármennyire is próbálod azzá tenni...
amit nagyon akar a gyártó, azt megfelelően lezárja, lásd például; iphone 5 óta nem lehet régebbi, a gyártó által már nem aláírt ios verziót felhúzni, hiába a jb, az is kevés hozzá.
android esetén ilyen nincs, még knox mellett is megoldom, legfeljebb nyoma marad.

érdekes szemléleted van, hogy a gyártó töri fel a saját rendszerét, holott más irányból illene nézni.
olyat én még nem láttam, hogy valaki készít egy zárat, de kulcsot ahhoz senkinek, még magának sem...

[ Szerkesztve ]

(#249) Mr.Silkó válasza razzorr (#247) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A prémium szót látom sikerült teljesen félreértelmezned, az anyaghasználat és az összeszerelési minőség az, amire én használtam, nem tudom, honnan jött a kivagyiság, a kompenzálás és a mutogatás neked belőle. Ez csak egy telefon, egy használati tárgy, de látom számodra nem ezt jelenti.

A kommented többi részére a stílus miatt nem is reagálnék.

[ Szerkesztve ]

(#250) buvartacsko válasza razzorr (#247) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha annyira elégedett vagy és nem akarod mutogatni akkor minek jársz iOS topicba bizonygatni, hogy mennyire jó meg teríteni ? Én elégedett vagyok az iPhoneal ezért ne is járok soha WP meg android topicba, és a többiek se innen. Szóval érdekes ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.