Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Sógi válasza lugosi (#1550) üzenetére


Sógi
addikt

Sajnos csak erre telik, ez is neccesen :(
De a 10 Gb szabad nem vészes számomra, nem igazán fényképezek és nem tárolok zenét sem a telefonon..
Most 55 Gigás a telefonom és ebből 8 gigát foglalnak az android alkalmazások, többi csak szabad tárhely...Tehát nem használom ki.
Vagy valami ami sok helyet foglal ios-en még pluszban?

[ Szerkesztve ]

(#1552) lugosi válasza Sógi (#1551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Várj, azt ugye tudod hogy a 7-es piacra kerülésével az Apple a 6s-t és a 6s plust 32-esben annyiért adja, mint előtte a 16-ost?

(#1553) D4ni válasza Sógi (#1551) üzenetére


D4ni
őstag

iOS-en mintha többet foglalnának, bár lehet csak azért mert elkapott a gépszíj és minden szart letöltöttem :D

lugosi: szerintem gsm-ben tervezi megvenni, bár nem biztos hogy jó ötlet

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1554) Snake81


Snake81
újonc

Sziasztok!

Ha már szóba került a GSM-be történő vétel... olyan szempontból, ha céges számlára veszi az ember a telefont, akkor már garanciális szempontból nincs sokkal másabb helyzetben, mintha hivatalos viszonteladótól venné, nem? (hiszen akkor a plusz egy évet bukja, de javítsatok ki, ha rosszul tudom)

(#1555) Sógi válasza lugosi (#1552) üzenetére


Sógi
addikt

Nem tudtam, de nem tudok többet kifizetni :( de a 16 gigás használhatatlan? Van aki nem a telefonon tárol mindent. Nekem inkább munka telefon lenne, mail, naptár, böngésző, telefonálás, a többi max egy farm hero, Facebook, messenger, viber..

D4ni: mi a baj a GSM bolttal, ha gyártói garanciát ad? Vagy kamu? Amúgy cégesre venném számlával..

[ Szerkesztve ]

(#1556) Sógi


Sógi
addikt

Egyébként igazatok van, tuti kevés lenne a 16 gb tárhely.. Ha változtatok a szokásaimon, akkor meg verném a fejem a falba, ha elfogy a tárhely :)

[ Szerkesztve ]

(#1557) lugosi válasza Sógi (#1555) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem tudtam, de nem tudok többet kifizetni"
Tehát akkor még egyszer mondom, hogy mivel a 6s Plus esetén az apple a 16-ost kivezette, most annyiért árulja a 32-est, amennyi korábban a 16-os volt. Azaz nem kell érte többet kifizetni.
GSM-ben ne vegyél. Az iphone és a sima (nem plus) telefonok topikjaiban ahol nagyobb a forgalom, folyamatosan olvasni a sztorikat a gsm-ekben vett telefonokkal kapcsolatban. Hivatalos forgalmazónál vegyél. Ahol a 32-es annyi, mint előtte a 16-os volt.

(#1558) *Mukeey* válasza Sógi (#1556) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én 16ost használok,nekem elég mindenre...van fennt olyan 25-30 app,jelenleg 660 fotó,pár rövid videó,pár album mp3ban és van 3gb szabad helyem.Nekem elég,lehet másnak a 128as se,tényleg felhasználó függő!

@lugosi:Igazad van,én is sokat olvastam gsm boltok trükkjeiről,sok jót nem igér,én se vennék gsmben,akkor se ha 20 éve üzemel.Ha valami gondod van,tuti menne a terelés.Apple hivatalos,vagy ha annyira nincs rá keret,akkor vennék egy szép használtat,amire van gyári gari még.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1559) Zsombe válasza *Mukeey* (#1558) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én GSM boltból vettem, hivatalos gyári garanciával. Apple oldalán leellenőriztem és tényleg él rá a hivatalos garancia.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1560) Sógi válasza Zsombe (#1559) üzenetére


Sógi
addikt

Hogy lehet ellenőrizni? Köszi

(#1561) Sógi válasza lugosi (#1557) üzenetére


Sógi
addikt

Értem, csak az a gond, hogy egy hivatalos forgalmazó br 250 ezerért adja a 32 Gb-osat, ami GSM boltban gyártói garanciával 200e, 16-os meg 178e :)
Azért vannak különbségek, de ha tényleg adnak rá gyártói garanciát, ahogy azt előttem is írták, akkor nem verem át magam 50 ezerrel :)

(#1562) Dzsuri89 válasza Sógi (#1561) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha GSM üzletben vesz az ember telefont, akkor a legtutitbb egyedül az iPhone, ami gyári garanciás. EU modellt kell venni és nincs para. Mielőtt elhozod a készüléket érdemes az Apple oldalát egy serialt ellenőrízni, hogy tutira nem aktivált vackot veszel meg, na és persze fóliázott legyen mindenképp!
Egyetlen egy buktatója van az ilyen vásárlásnak, ha nem kapsz számlát róla, csak egy adásvételit és ne adj isten úgy baszarik a telefon, hogy nem kapcsol be... Akkor van az, hogy a GSM üzletbe vissza kell vinni, hogy ők intézzék a gariztatást, mert a számla náluk van. Ha tényleg ilyen 40.000-50.000 Ft a különbség nem érdemes magyarországi forgalmazásból venni. Anno a hátránya volt ezeknek a vásárlásoknak az is, hogy nem indul újra a garancia, mára meg tök mindegy, mert az Apple is ráált a javításra. :)

(#1563) D4ni válasza Dzsuri89 (#1562) üzenetére


D4ni
őstag

Jártam már úgy,hogy jeleztem fizetésnél a számlát, rögtön megugrott az ár..

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1564) Sógi válasza Dzsuri89 (#1562) üzenetére


Sógi
addikt

Köszi, írtam nekik és azt válaszolták, hogy gyártói garancia van és intézhetem én is az esetleges garanciális javítást a istyle vagy almárium üzletekben. Jah tuti számlára veszem mert céges lesz. Az oldal nettó és bruttó ár is fel van tüntetve és hogy EU modell. Gondolom akkor ez rendben van..?
Mivel kint van a bruttó ár, ezért nem lesz gond nekik a számla kérés...

[ Szerkesztve ]

(#1565) BikeZ válasza D4ni (#1563) üzenetére


BikeZ
tag

Csak hozzászólnék.. egy barátom külföldön vásárolt iphone 6 Plusát vettem meg...
Sajnos semmi számlát nem tudott adni, egyik napról a másikra olyat csinált a telefon hogy kb 10 hívásból 1x elment a hang.. Bevittem hát az Almarium Pro kft szervízébe... SEMMIT nem kért csak a készüléket.... rá is kérdeztem, azt mondta semmi papír nem kell nekik ha a gyári imei által ellenőrzött garancia érvényes..
egy hét után hívtak mehetek a telefonért meglepetésemre teljesen újat kaptam..
Egy másik alkalommal az iSamurai-ban vásároltam tokot és meg kérdeztem őket is a garanciáról. ők is azt mondták hogy simán elég a készülék és érvényes imei ugyanezt ezt támasztották alá az icenterben is...
Viszont azt mind három helyen elmondták hogy csak a iStyle szokott a számlával cicózni... Gondoltam megosztom veletek ezt a tapasztalatom..

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1566) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Következő van jelen a telefonomnál. Hasznàlom a készüléket, majd meglepően kevésnek találom az aksi %-ot 3,5 kijelző idő után, aztán tolok egy újraindítást és 25%-ról felugrik 40%-ra.

Mi lehet a hiba?

(#1567) silmatauki válasza Dzsuri89 (#1566) üzenetére


silmatauki
őstag

Ez teljesen megszokott probléma (én is soxor tapasztaltam), ne foglalkozz vele.

(#1568) D4ni válasza BikeZ (#1565) üzenetére


D4ni
őstag

Szerintem férre értettél . Sok Gsm ÁFA nélkül árulja , így mikor jelzi az ember az áfás számla igényét rögtön drágább lesz. Amit te írtál , az oké számla nélkül is beveszik ( kivéve istyle ) de az viszont már más kérdés , hogy nem indul újra a garid, azért mert külföldi . Remélem így érthető voltam. :P

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1569) Sógi


Sógi
addikt

Megrendeltem egy 32 gigásat :)
Kérdés, hogy és mivel tudom átvarázsolni a google névjegyzékemet és naptáramat androidról?

(#1570) BikeZ válasza Sógi (#1569) üzenetére


BikeZ
tag

Simán a kontaktok kehetőségnél megadod a fiók címet ahova mentve vannak...

[ Szerkesztve ]

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1571) Dzsuri89 válasza silmatauki (#1567) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nekem annyira nem megszokott, mert egy éve használom a készüléket és kb két hete jelentkezik hébe-hóba. :D

(#1572) lugosi válasza Sógi (#1569) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szinkronizálja a google fiókba ezeket oda-vissza teljes támogatottsággal.
Annyi korlátozás van csak a google fiókkal kapcsolatban, hogy a gyári levelezőben nem működik a push gmail esetén, de ha felteszed a gmail appot, akkor abban van push, nem csak fetch.

(#1573) Sógi válasza BikeZ (#1570) üzenetére


Sógi
addikt

Köszi, hogy néz ki a hivatalos gyári iphone garancia jegy?
Nem szeretném, hogy át basszanak a garival...

(#1574) silmatauki válasza Dzsuri89 (#1571) üzenetére


silmatauki
őstag

Nekem nagyon ritkán jelentkezik, akkor, ha huzamosabb ideig nagyon sokat és durván használom (pl. max fényerőn GPS). Ilyenkor egy reboot után 5-10%-ot is megemelkedhet a telepszint-kijelzés.

(#1575) BikeZ válasza Sógi (#1573) üzenetére


BikeZ
tag

Mint írtam, nekem nincs hozzá garancia jegyem sem számlám és már garanciában javíttattam/cserélték.
Az imei alapján le tudod ellenőrizni az érvényes garanciát. Ezt az apple oldalán de több más oldalon is.

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1576) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni üveg/fólia tekintetében. Nem döntöttem még el melyik lenne a jobb, tudtok esetleg pro-t és kontrákat mondani? Valamint vannak ajánlottak a két kategóriában? A telefon fehér lenne, és szeretnék előre mindenképpen valamilyen védelmet (illetve egy fólia megy majd hátra is). A hajlított szélek miatt tudom, hogy nem a legegyszerűbb. Lehetőleg nem túl drágán.
Előre is köszönöm!

(#1577) zbotond válasza zsoltnyiri (#1576) üzenetére


zbotond
csendes tag

Szia, kipróbáltam egy halom üveget, nekem 8 - ra az UAG üvege jött be. Ez egy hónapja van a telefonon és nem jött fel sehol. A többi a bal szélnél mind feljött. Egyszer s jót kell venni, én vettem sok olcsót. :)

BlackBerry 8520, Samsung Galaxy S lll, Samsung Galaxy Note 2, Sony Xperia Z, iPhone 4s, Nokia 1320, iPhone 5s, iPhone 6s plus, iPhone 8 plus, Samsung Galaxy S10e, iPhone Xs Max(használatban) :)

(#1578) Dzsuri89 válasza zsoltnyiri (#1576) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nillkin 9H+ Pro!!!!!
Hátomnegyed éve van fent, semmi feljöveteli nyom nincs rajta. Ugyan olyan szép, mint amikor felvarázsoltam a készülékre. Bárkinek raktam fel Nillkint, soha nem jött fel, én erre esküszöm :)

[ Szerkesztve ]

(#1579) würzburger


würzburger
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha nem teljesen jó a topik a problémámhoz...
Gyárilag független iPhone 6 Plus "hibája", hogy Facebook illetve Viber telefonálás esetén nem hallható a másik fél...
Normál telefonálás közben nincs ez a probléma...
Mitől lehet ez?

(#1580) D4ni válasza würzburger (#1579) üzenetére


D4ni
őstag

Minden hozzáférést engedélyeztél?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1581) würzburger válasza D4ni (#1580) üzenetére


würzburger
aktív tag

Elvileg igen... többször is ellenőrizve lett...

(#1582) *Mukeey* válasza würzburger (#1581) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez inkább szoftveres dolog lehet...én megpróbálnék egy teljes visszaállítást,és a kérdéses app-okat kézzel raknám vissza,nem backupból.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1583) würzburger válasza *Mukeey* (#1582) üzenetére


würzburger
aktív tag

2napja vette lányom barátja egy gsm üzletben a Westendben... visszaállítás is megvolt ott az üzletben csinálták meg a srácok...
Én meg nem vágom az ios-t...

(#1584) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Tegnap érdekes dolgot művelt a készülékem: nem reagált a gombokra (bekpacsoló, illetve a kijelző alatti), asztalról felemelve nem villant fel a kijelző. Azt hittem kikapcsolt, de a bekapcsoló gomb nyomására sem reagált. Töltőre téve azonban egyből magához tért és onnantól kezdve semmi baja. Nem merült le, mert 50%-on volt az akksi.

Más találkozott ilyen hibajelenséggel?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1585) D4ni válasza Zsombe (#1584) üzenetére


D4ni
őstag

Igen pont előző héten

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1586) Zsombe válasza D4ni (#1585) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ez vajon szoftveres bug? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1587) D4ni válasza Zsombe (#1586) üzenetére


D4ni
őstag

Mivel eddig nem fordult elő , kizárólag a 10.1el így feltételezem hogy sw.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1588) BikeZ


BikeZ
tag

Üdv!
Tud valaki olyan lehetőségről amivel az iPhonem tartalmát, videok, képek és játékot a Philips Smart TV-m re vetíthetem??

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1589) D4ni válasza BikeZ (#1588) üzenetére


D4ni
őstag

Airfling( fizetős része is van, igazából csak úgy van értelme), de játékot nem tudsz csak apple tv-vel kivetíteni, kicsit másképp működik mint az android. Nekem bár samsung tv-m van, a samsung készített egy tök ingyenes médiamegosztó alkalmazást iphonera is, nézd meg hátha philipsből is van valami hasonló.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1590) BikeZ válasza D4ni (#1589) üzenetére


BikeZ
tag

Nézd el nekem nem értek hozzá.. Apple TV az a kis dobozka?? Bármely tvre köthető??

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1591) Sógi


Sógi
addikt

Meg is van a telefon, minden stimmel vele, ellenőriztem az apple oldalán és mindent szépen kipipált:
- Érvényes vásárlási dátum
- Telefonos műszaki támogatás: aktív
- Javítási és csereszolgáltatás: aktív

Akkor ez jót jelent?

(#1592) *Mukeey* válasza Sógi (#1591) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szuper!Igen ennek igy kell lennie!
Kellemes használatot hozzá👍🏻

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1593) Sógi


Sógi
addikt

Köszönöm 😀 tetszik így első blikkre. Felment egy frissítés és a droidrol is gyorsan át tette az adatokat.

Ne zavarjanak módban ugye megy az ébresztő óra?

(#1594) *Mukeey* válasza Sógi (#1593) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igen,az ébresztés megy,minden más néma lesz!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1595) Sógi válasza *Mukeey* (#1594) üzenetére


Sógi
addikt

Köszönöm, esetleg valami ledes elmulasztott esemény alkalmazás van, pl. Nem fogadott hívás jelzés a led villogással?

(#1596) BikeZ válasza Sógi (#1595) üzenetére


BikeZ
tag

Ha megtalálod rajta az értesítő ledet mindenképpen közöld velünk :D

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1597) silmatauki válasza Sógi (#1595) üzenetére


silmatauki
őstag

Csak JB-vel lehetséges, és persze csak a hátsó (fotó/videó) vakuval.

(#1598) Sógi válasza BikeZ (#1596) üzenetére


Sógi
addikt

Mármint a ledes vakura gondoltam :D
Azt tudom, hogy nincs rajta értesítő led..

(#1597) silmatauki: Köszi, annyira nem életbevágó azért :)

[ Szerkesztve ]

(#1599) Sógi


Sógi
addikt

A lock screenre milyen lehetőségek vannak?
Gondolok itt, hogy időjárást vagy esetleg naptár következő eseményt oda lehet varázsolni?

A sima elhúzos feloldást nem találtam a beállításokban, egyfolytában azt írja, hogy nyomjam meg a főgombot...
Ezt hol tudom a beállítani, mert a touch id és jelkódnál nem találom. Köszi

(#1600) Sógi


Sógi
addikt

Jól megizzadtam mire sikerült mp3 csengőhangot a készülékre varázsolnom :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.