Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Criton válasza kali (#900) üzenetére


Criton
veterán

ha jól emlékszem, de majd megkeresem, a redmondpie.com írt erről, hogy a hardveres hibát 6s plus-nál kizárják, mert 8.4.1.-en azokat a jelenségeket nem tapasztalják mint 9.2 alatt. A főképernyők közötti lapozások nem mindig vannak, de az általad írt " (ios 9) probléma; beállítások -> mobiltelefon, itt a lefelé görgetéskor van némi röcögés" viszont én nem tapasztalom :) többen kivesézték, hogy mint ha memória kezelési probléma lenne ios9 alatt, és azért vannak ezek az akadások, de ami engem kétségbe ejt, hogy 9.3 alatt is még érezhető....

bár annyi tanácsot olvasni, hogy mit kell csinálni, hogy ez a probléma megoldódjon, tényleg mind próbáltam, egy egész napom ráment kb minden lehetséges megoldás kipróbálása, de ami tetszett, és még iOS esetében ilyet nem hallottam, hogy valaki írta, hogy indexelési dolog miatt vannak az akadozások, rakjuk újra a telefont iTunes-on keresztül minden backup nélkül, és kb 2-3 óráig ne is nyúljunk hozzá....ez a fajta megoldás szerintem "hülyeség" - vagy volt aki írta, hogy lecserélte a háttérképet és megoldódott a probléma, volt aki a passcode kikapcsolása után nem tapasztalta stb.... és ugye van az 50% aki életében nem látott ilyet, de ők nem is írják meg, milyen készülékük van.....

[ Szerkesztve ]

(#902) kali válasza Criton (#901) üzenetére


kali
legenda

a 6s-ek esetén nem tudni, hogy milyen lenne az ios 8. mert ezek ios 9 verzióval jöttek ki.
én olyan iphone-t még nem láttam, amin a beállítások -> mobiltelefon részlegben nem röcizne picit a lefelé görgetéskor, amikor a mobil adatforgalom használata szekcióban az alkalmazások/opciók felsorolásán gördül át - adott helyen elviselem a néhai minimális röcit, mert ritkán görgetek ott, de a főképernyőn zavarna minimális akadás is.
a 6s-ek esetén nagyon nézni kell ugyan néha, a régebbi típusoknál látványosabb, de ha neked ott a 6s plus nem látványosan röcögős, viszont a főképernyőn vagy máshol igen, akkor ott valóban valami gond lehet azzal a rendszerrel.
a home + power újraindítást biztos próbáltad, de ha esetleg nem, akkor azt is megteheted.
olyat elképzelhetőnek tartok, hogy ha valakinek például egy problémásabb élő háttérkép miatt akad a főképernyős lapozás, akkor ha azt módosítja másikra, az megoldást jelenthet a hibára.

[ Szerkesztve ]

(#903) BeastMode válasza kali (#902) üzenetére


BeastMode
őstag

Én majd csak az iOS 10-től várom el a teljes folyékonyságot, a 9.x alatt már tuti nem lesz változás.

(#904) kali válasza BeastMode (#903) üzenetére


kali
legenda

ne legyen igazam, de nagyon(!) aprólékosan nézve, teljesen tökéletes sosem lesz már, mert újabb és újabb funkciók jönnek, több gyártójú hardver alá kell dolgozni...stb.
jó az ios, gyors, sok más platformhoz/oprendszerhez képest pláne, de például az ios 5 fapadossága miatti gördülékenység oda már, mert bizonyos új funkcióknak/opcióknak ára van.

(#905) BeastMode válasza kali (#904) üzenetére


BeastMode
őstag

Semmi sem tökéletes, viszont rosszabb se legyen:)

(#906) Criton válasza kali (#902) üzenetére


Criton
veterán

próbáltam, de a beállítások alatt szerintetek miket kéne még kipróbálni? vagy beállítani? - most megint elteszem a legutolsó bétát, még jó, hogy benne vagyok a beta programban :D

[ Szerkesztve ]

(#907) BeastMode válasza Criton (#906) üzenetére


BeastMode
őstag

Az utolsó beta mondjuk pont kapufa:D az eggyel előtte levő sokkal jobb volt.
Amúgy nem hiszem, hogy bármit is tudsz csinálni azon kívül, hogy vársz az újabb szoftverre:)

(#908) domos válasza BeastMode (#896) üzenetére


domos
senior tag

Hol tapasztaljátok ezt az akadást? Nekem még csak 1,5 hónapja van meg, de nem tapasztaltam ilyet.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#909) BeastMode válasza domos (#908) üzenetére


BeastMode
őstag

Jó neked.
Random módon jönnek elő amúgy ezek.
Valamikor napokig semmi, de van olyan is, hogy fél napon belül többször is látok megakadást.

(#910) domos válasza BeastMode (#909) üzenetére


domos
senior tag

Nagyon remélem hogy így is marad, és nem jön elő semmilyen random marhaság...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#911) Criton válasza domos (#910) üzenetére


Criton
veterán

16/64/128GB melyik van neked? Az ilyen problémák ahogy eddig olvastam, főleg a 64GB-os 6s plusnál van.

(#907) csabikaa89: hát de még mindig jobb mint a 9.2.1, nem?

[ Szerkesztve ]

(#912) BeastMode válasza Criton (#911) üzenetére


BeastMode
őstag

De miért lenne tárhely függő a dolog? Ezt nem értem.

(#913) domos válasza Criton (#911) üzenetére


domos
senior tag

Pont 64-es verzióm van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#914) Criton válasza BeastMode (#912) üzenetére


Criton
veterán

nem tudom és nem is értem, mint azt az indexelési dolgot sem, de nem csak iOS esetében olvastam most, hanem anno androidnál is.

(#915) kali válasza Criton (#914) üzenetére


kali
legenda

közvetve elképzelhető ez az indexelési dolog is, de az legfeljebb az első rövid időszakban befolyásolhatja, meg esetleg utána nagyon változtatások után, de akkor is csak nagyon rövid ideig, meg szerintem annyira látványos problémát nem okozhat, legfeljebb olyan "nagyítóval nézőset".

csabikaa89; a 6 plus esetén is volt olyan gond, ami például csak a 128 GB verziónál volt megvalósítható, bár az is olyan szélsőséges hibalehetőség volt, amivel az átlagos felhasználók nem is találkoznak, mert úgy nem használják a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#916) Criton


Criton
veterán

iTunes valamiért nem engedi felrakni a bétát, pedig regisztrált tesztelő vagyok (firmware is not compatible...) - pedig a jó ipsw filet szedtem le. Ötlet? A "Configuration Profile" megoldással viszont megy....

(#897) kali: ezt a manuális dolgot hol lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#917) Giovanny


Giovanny
őstag

Jövő héten terveztem a vásárolni,de most olvasva hogy ios ilyen gondokkal küzd,elbizonytalanodtam,meg a hangszóró hangminősége is nem az igazi sajnos.Ma összehasonlítottam i6s+ és samsung edge+ hangját,samué jobb volt,nem vagyok semmilyen márka b..zi,csak próbálok végre eldönteni mi is jobb nekem.

Zero Defect.No Compromise !

(#918) domos válasza Giovanny (#917) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem ezek elég ritkán előforduló hibák, az enyémnek pl. semmi baja nincs. Én is az edge+ és a 6s+ között gondolkoztam anno, de valahogy ráuntam a Samsungra. Persze ez a te döntésed, az edge+ is egy nagyon jó készülék.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#919) kali válasza Criton (#916) üzenetére


kali
legenda

beállítások -> általános -> dátum és idő

jános; nem kell elbizonytalanodni, minden más telefonnal és oprendszerrel is vannak gondok, sokan örülnének android kapcsán, ha csak ennyi lenne, hogy például néha egy röccenés...
az s6 edge+ témában is találsz panaszokat bőven, az itt írtaktól komolyabbakat is.
samsung terén nekem is az s6 edge+ lett volna az egyetlen alternatíva a note 4 után, ha maradok a gyártónál, de inkább 6s plus lett, mert szeretem a változatosságot, viszont nem is bántam meg, nagyon nem. :)
azt viszont tényleg csak te tudod eldönteni, hogy neked mi lesz a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#920) Giovanny válasza kali (#919) üzenetére


Giovanny
őstag

Néztem már sok csúcs készüléket,de basszus mindig van valami "hibája" nagyon tetszik nexus 6p,ott nincs optikai stabilizátor,samu alapjáraton nem jön be,viszont jobb a hangja mint i6s+ nak,még sorolnám,de nyilván azt ti is tudjátok.A 6 droidot nem használtam még,tehát nincs tapasztalatom,szóval most légy okos domokos :F .

Zero Defect.No Compromise !

(#921) kali válasza Giovanny (#920) üzenetére


kali
legenda

sem tökéletes telefon, sem pedig oprendszer nincs, csak a számodra kevesebb kompromisszumot kívánót tudod kiválasztani, mert mindegyiknek van előnye és hátránya is a másikkal szemben.

(#922) Giovanny válasza kali (#921) üzenetére


Giovanny
őstag

(OFF)Ez igaz,Neked könnyen ment megszokni ios-t android után? Főleg a rendszer zártsága miatt kérdezem.(/OFF)

Zero Defect.No Compromise !

(#923) kali válasza Giovanny (#922) üzenetére


kali
legenda

nem ez az első iphone-om, de viszonylag gyorsan és könnyen ment anno, amikor a 4s-t megvettem, akkor épp s2 után, aztán azóta is volt felváltva android és ios, sony és samsung telefonok között iphone 5s, majd megint android és most a 6s plus.
nem okoz problémát az ugrálás, nem látom hátrányát az ios zártságának, amikre használom, ahhoz még jailbreak sem kell -, ahogy androidon sem élek egy ideje a root lehetőségével, ha épp adott (lenne).
ja, és azóta az ios is sokkal részletesebben konfigurálhatóbb lett, illetve megkapott olyan funkciókat, ami eleinte csak az androidban voltak adottak, így most még egyszerűbb lenne átszoknom, ha csak most kerülne arra sor.

[ Szerkesztve ]

(#924) domos


domos
senior tag

Még két hónapja sincs meg ez a telefon de már sikerült megkarcolni rajta az alma logót... Pedig elég batár nagy tokban tartom... Csinálhatnák valami erősebb anyagból is... :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#925) kali válasza domos (#924) üzenetére


kali
legenda

az csak "dísz", de olvastam már olyat, hogy valaki még azt is fóliázza, mert olyan tokja van, amin kivágás van hátul, hogy a logó látható legyen...
nekem tok és fólia nélkül sincs még rajta karc a négy hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#926) domos válasza kali (#925) üzenetére


domos
senior tag

Mindegy, innentől kezdve a tokot is leszedem róla, aztán ha durván karcos lesz majd véletlenül összetörik és kicseréltetem. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#927) BeastMode válasza domos (#926) üzenetére


BeastMode
őstag

Ilyet ne írj, mert megköveznek:D

(#928) kali válasza domos (#926) üzenetére


kali
legenda

ejnye, ilyet még véletlenül sem szabad csinálni! :))

(#929) silmatauki válasza kali (#925) üzenetére


silmatauki
őstag

Vegyetek eleve olyan tokot, amiben hátul is van védőfólia a logo felett – ilyen pl. az Otterbox Defender (de NEM a vékonyabb / olcsóbb Commuter).

(#930) silmatauki válasza kali (#928) üzenetére


silmatauki
őstag

Mondjuk ez nem csak magyar sajátosság – sokan ezt csinálják pl. az USA-ban is :)

(#931) kali válasza silmatauki (#929) üzenetére


kali
legenda

nekem aztán nem kell sem tok, sem pedig fólia, nem élek ilyenekkel.
mindegy, hogy hol és kik csinálják a különböző trükközéseket, etikátlannak tartom, nem tudok azonosulni az ilyen hozzáállással, aki igen, annak lelke rajta, de ne reklámozza, pláne ne úgy, hogy ha jogszabályba ütköző dologról van szó.

(#932) domos válasza kali (#931) üzenetére


domos
senior tag

Amennyire én utánanéztem, jogszabályba egyáltalán nem ütközik, csak a biztosítót mentesíti a kötelezettségei alól. De egyébként sem tennék kárt a saját eszközömben, csak hirtelen elkeseredtem hogy ugyan azt sz*ptam be mint anno az 5s-sel :(

De inkább zárjuk a témát, megértem hogy van akit ez zavar.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#933) kali válasza domos (#932) üzenetére


kali
legenda

nem konkrétan rád írtam, inkább csak általánosságban, amikor különböző témákban adják az okos tippeket, hogy jól a földhöz kell csapni a készüléket, aztán menni és intézni a biztosítást, az pedig úgy "biztosítási csalás", bűncselekmény.
nekem az 5s úgy 9 hónapig volt meg anno, azon sem volt tok, sem pedig fólia, de eladáskor karc/sérülés nélkül vette át az új tulaj, a 6s plus meg még annyira sem tűnik sérülékenynek.

[ Szerkesztve ]

(#934) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy használom már a készüléket december óta az itunessel sem volt idáig különösebb problémám illetve máig.. feltettem a win10et a minap feltettem az itunest is és azzal kezdte, hogy ledarálta az összes zenét a telefonról amit eddig itunessel feltettem, de igazából a valódi gond, hogy nem is engedi visszatölteni?! ez mitől lehet?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#935) Jonathan92


Jonathan92
tag

Halo. Kérdés/probléma:

Adott egy 64gb os 6s+ német régiós.
9.3as rendszerrel.

Telefonáláskor nagyon halk a telefon. Még lakásban is halknak érzem nem hogy az utcán. Minden maxon van stb. Sokszor magyon zavaró.

Valaki talalkozott hasonloval? Szoftverre gyanakszom de elkelzelhetőbhogy hardveres? Tapasztalatok vélemény, ötletek??

Előre is koszi

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#936) kali válasza DefJamHUN (#934) üzenetére


kali
legenda

szia,

másik oprendszerre történő költözés előtt menteni kellett volna az itunes meghatározott mappáit, amikben a szükséges állományok, szinkronizációs adatok...stb. vannak; link, különben az új, csupasz itunes kerül szinkronizálásra a telefonnal. (nekem emiatt kikapcsolva az automatikus szinkronizáció.)
kapcsold manuálisra (zene és videó kezelése kézzel) és úgy told át; a készülékemen -> zene szekcióba, onnan szinkronizálja.

Jonathan92; szia, a 9.3 passz, az még béta,így nem használom, de;

- korábban, illetve korábbi rendszerrel nem volt gond, vagy ez az első, amivel próbálod/használod?
- fólia (akár a gyári) nem korlátozza a hangerőt?
- a megfelelő hangerő is felnyomva? mert előfordul, hogy valaki csak a rendszerét tolja fel, de beszélgetés közben nem mindegyiket - még ott is külön kell a normál és kihangosított állapotét is

[ Szerkesztve ]

(#937) Jonathan92 válasza kali (#936) üzenetére


Jonathan92
tag

Folia nincs. Igen kontroloztam mindket hangero csuszka maxon..sajnos nincs viszonyitasi alap ezzel a rendszerrel hadznalom az elejetol kb.
Elotte egy lumia 640ds volt azon szep hangos volt mindig, elotte meg s5....de ez halk tenyleg...ezmiatt meg nem akarok garanciaztatni..hasznalom a tellot

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#938) kali válasza Jonathan92 (#937) üzenetére


kali
legenda

több telefon után sem tudom halknak mondani, nem is használom maximumon, hanem néhány egységet visszavettem, még kicsit zajosabb környezetben is elég így.
telefonálás közben adott kijelzés milyen szintet mutat nálad, itt maximumot?

v

[ Szerkesztve ]

(#939) lugosi válasza Jonathan92 (#935) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az Általános / Kisegítő lehetőségek között próbáld meg kikapcsolni a "Telefon zajcsökkentése" lehetőséget.
Én például zajos helyen tapasztaltam ennek a használata során problémákat, olyan lesz tőle a telefon hangja, mintha be lenne dugulva a fülem, rettentő zavaró.

(#940) Jonathan92 válasza lugosi (#939) üzenetére


Jonathan92
tag

Minden maxon volt.

Ah zajcsökkentés bevolt kapcsolva. Ma letesztelem igy. Köszönöm

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#941) Criton


Criton
veterán

App Store -ban folyamatosan látok két Battery Doctor appot, ami elvileg top alkalmazás. Melyiket érdemes leszedni, illetve érdemes-e?

(#942) BeastMode válasza Criton (#941) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem teljesen felesleges programok, de mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne telepíteni.

(#943) szabi510 válasza legiaap (#698) üzenetére


szabi510
tag

Nagyíts a nézeten (kijelző/nézet) és akkor nem fordul a menü.
Sokan ezt hibának gondolják, de a menü forgatás csak normál méretnél fordul.

(#944) univerzita válasza Criton (#941) üzenetére


univerzita
addikt

Én sokszor tudok vele felszabadítani 400-600MB. A sárga ikon a jó.

(#945) Criton


Criton
veterán

Ezzel szerintetek tudom tölteni a telefont? iPhone 6hoz volt használva.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#946) BeastMode válasza Criton (#945) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem tudom kivenni a képből, hogy mi is lenne ez valójában, de ha az i6 működött vele, akkor valószínűleg ez is fog:)

(#947) lugosi válasza Criton (#945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy szivargyújtó csatlakozót látok és egy csomó fehérneműs nőt. Mind a kettővel működhet az i6s. :B

(#948) BeastMode


BeastMode
őstag

9.3 beta 4 érezhetően gyorsabb a harmadiknál.
Akksiról még nem tudok nyilatkozni, de én is kiváncsi vagyok rá.

(#949) Criton válasza BeastMode (#948) üzenetére


Criton
veterán

Szóval jobb mint beta1,2,3? 9.2.1-hez képest milyen?

(#950) BeastMode válasza Criton (#949) üzenetére


BeastMode
őstag

9.2.1 nem is volt nekem fent, 9.2-ről ugrottam 9.3 betara.
Az első kettő jó volt, talán a második volt a leggyorsabb.
A harmadik katasztrófa, akadós, bugos, akksi sem volt olyan jó.
Most a negyedik már inkább megint a másodikra hasonlít, szóval eddig fasza minden:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.