Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) gergotb


gergotb
tag

Akartam venni iPad adaptert (12W) telefonhoz mert elegem van hogy 3.5 óra egy teljes töltés gyári adapterrel. Apple boltban eladó lebeszélt róla hogy tönkre vágja akksit. Pedig Apple honlap szerint kompatibilis 6S Plus-al. Ötlet valakinek?

(#1502) zbotond válasza gergotb (#1501) üzenetére


zbotond
csendes tag

Minden gyors töltő tönkre vágja az akkut egy idő után.

BlackBerry 8520, Samsung Galaxy S lll, Samsung Galaxy Note 2, Sony Xperia Z, iPhone 4s, Nokia 1320, iPhone 5s, iPhone 6s plus, iPhone 8 plus, Samsung Galaxy S10e, iPhone Xs Max(használatban) :)

(#1503) gergotb


gergotb
tag

Na remek. Köszi akkor kihagyom. Már csak azt nem értem akkor Apple honlap szerint miért megfelelő hozzá. Vegyem meg 6.900 Ft-ért hogy kinyírja akksit. Szép...

(#1504) Dzsuri89 válasza gergotb (#1503) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nem azt jelenti, hogy töltöd vele 3-4x, aztán lesz egy Note 7-ed belőle. :D :D
Az tesz jót az askinak, ha a lehető leglassab tölti fel az ember, a gyorstöltés csak lerövidíti az életciklusát sajnos. Én kimondottan örülök, hogy nem 2A-es a gyári töltőfej, mert nem halálozik el egy éven belül az aksi, lassan egy éve használom a készüléket, de sose jártam úgy, hogy útközben lemerült volna, pedig én aztán nyomkodom rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1505) *Mukeey* válasza gergotb (#1501) üzenetére


*Mukeey*
addikt


Èn egy Blitzwolf 2.4A-s töltőt használok,másfèl óra alatt felnyomja fullra,kb egy ève megvan ès ugyan ugy birja az akkum...10$ ali-n,meg nèha hardverapron lehet találni belőle.
Van benne egy chip,ami megállapìtja,mennyi a max amit fel tud venni a telód.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1506) gergotb válasza *Mukeey* (#1505) üzenetére


gergotb
tag

3 Apple boltban is lebeszéltek róla, hogy tönkre vágja akksit. Pedig Apple honlap szerint kompatibilis iPhone-al és dobozán is ez szerepel...
Meg azt is mondták hiéba tölt hamarabb, de hamarabb le is merül :C
Nem értem logikát...
Amúgy 6.900 ft szóval nem olcsó az eredeti 12W Apple adapter. De sztem meg se veszem, lebeszéltek az értékesítők :))

(#1507) *Mukeey* válasza gergotb (#1506) üzenetére


*Mukeey*
addikt

2-3 èv alatt lehet hogy tönkreteszi,de addig ugysem lesz meg a telefon😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1508) Eclips21 válasza *Mukeey* (#1507) üzenetére


Eclips21
őstag

Miért tenné tönkre ha így lenne a teló nem engedné tölteni, én csak 2A-ra töltöm mert az van. Minden telóban van töltésvezérlő nem vesz fel csak úgy 3A-t meg 9V-t hiába dugod rá egy gyorstöltőre.

(#1509) *Mukeey* válasza Eclips21 (#1508) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Èn tudom,fórumtársunkat beszèlik le minden helyen...Engem nem is èrdekel,amire tönkremenne,addigra gari ugysincs már rá,cserèltetek pár ezerèrt akkut azt kèsz...nálam mindig első dolog,higy a saját töltőmet használom,gyárit ki se veszem a dobozból soha☺

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1510) Cold5


Cold5
senior tag

A fiam ledobta a telóm, betört a kijelző! :W Adtok pár helyet ahol gyorsan és precízen dolgoznak?!

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1511) D4ni válasza Cold5 (#1510) üzenetére


D4ni
őstag

Amennyiben van még rá gari, úgy istyle. Nem bíznék gsm-be, mert forintos kijelzőt raknak bele.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1512) sacaboy válasza D4ni (#1511) üzenetére


sacaboy
tag

Valóban, ha garis akkor iStyle, de nem lesz szerintem olcsó a történet. Lehet megérné eladni és egy újat venni helyette...

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#1513) gergotb válasza sacaboy (#1512) üzenetére


gergotb
tag

Vagy vegye meg az enyémet, úgyis el akarom adni és nagyon szép állapotú :))

(#1514) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Arra adtam a fejem, hogy 6 év android után ideje a váltásnak és egy iPhone 6S Plus-t vásárolnék. Kérdésem, hogy szabad-e GSM boltban, újonnan vásárolni ilyen készüléket? Korábbról mintha olyan információim származnának, hogy mindegy honnan származik a készülék, csak legyen róla számla és IMEI alapján beazonosítható legyen.
Van egyébként valamilyen típushibája ennek a készüléknek?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1515) D4ni válasza Zsombe (#1514) üzenetére


D4ni
őstag

Szia!
Annyit tudnod kell a gsm-ben vásárolt készülékekről,hogy 99%-ban nem magyarországi modell. Ez annyiban lehet negatívum,hogy ha tegyük fel elromlik- kicserélik neked akkor a gari ami ha 3 hónapnál több akkor marad annyi ahogy leadtad, ha kevesebb akkor megújítják ismét 3 hónapra. Ez magyarországi készülék esetében újra 1 év garit kapsz. Nem mellesleg akkor is van rizikó, ha a gsm valami kinti szolgáltatótól intézi a mobilt, aki épp függetlenként árulja de mégis letudják tiltani, valamint lehet lopott is. Érdemes átgondolni, én nem bíznám gsm-re, inkább egy APR, vagy szolgáltató. ÉN típushibáról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1516) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

van valami különbség ez a telefon és a 6s között? vagy ugyanaz a hardver, csak nagyobb a készülék?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1517) silmatauki válasza nbware (#1516) üzenetére


silmatauki
őstag

OIS.

(#1518) D4ni válasza nbware (#1516) üzenetére


D4ni
őstag

OIS és jobb üzemidő

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1519) BikeZ


BikeZ
tag

Sziasztok!

Ilyet hol kaphatok itthon??

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1520) BikeZ válasza gergotb (#1501) üzenetére


BikeZ
tag

IPhone 6 óta támogatva van a 2Amperes gyorstöltés! Én Samsung gyári gyorstöltő fejjel 1:10 perc alatt fullra töltöm 10% rol a telefont. Az hogy tönkre teszi az aksit butaság. A lassú töltés csupán energia takarékosabb.

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1521) gergotb válasza BikeZ (#1520) üzenetére


gergotb
tag

Köszi.
Azt én is tudom, hogy Apple jóváhagyta, láttam is a hivatalos oldalon.
Csak az zavart meg hogy 3 Apple boltban is lebeszéltek adapterről, hogy a gyorstöltés tönkre teszi. Nem tudom miért ilyen ostobákat állítanak oda.

(#1522) BikeZ válasza gergotb (#1521) üzenetére


BikeZ
tag

Elárulom az aksi teszt soron egy iphone 6s aksit 20 perc alatt feltöltenek majd meritik... az sem teszi tönkre.. egyetlen gyengélye az aksinak ha alámerítik... Ott van pl az Oneplus Dash töltése, 15 perc alatt tölti 0-rol 100% ra az aksit, a teleppel egyutt 2 év garanciát vállalnak rá.. szoval nem kell félni a gyors töltésről. Egyébként meg az alaplapon van egy töltésvezérlö chip, nem dísznek van ott :)

[ Szerkesztve ]

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1523) szaki04 válasza BikeZ (#1519) üzenetére


szaki04
senior tag

Itthon nem találtam. Aliexpressz-ről rendeltem, olyat ami tokba van bele rakva.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1524) szaki04


szaki04
senior tag

Erre nem is emlékeztem, hogy rendeltem...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1525) BikeZ válasza szaki04 (#1523) üzenetére


BikeZ
tag

Olyat ami tokban van árul a Speedshop is..

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1526) szaki04 válasza BikeZ (#1525) üzenetére


szaki04
senior tag

Linket tudsz adni? Nekem nem talál semmit az oldal keresője.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1527) BikeZ válasza szaki04 (#1526) üzenetére


BikeZ
tag

[link]

Válaszodat előre is köszönöm!

(#1528) szaki04 válasza BikeZ (#1527) üzenetére


szaki04
senior tag

Köszönöm szépen! Megfontolandó.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1529) Eclips21


Eclips21
őstag

feltette valaki a 10.1-t? tapasztalat?

(#1530) szaki04 válasza Eclips21 (#1529) üzenetére


szaki04
senior tag

Felraktam. Eddig semmi különös. De pár nap kell neki szerintem.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1531) lugosi válasza Eclips21 (#1529) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Működik, más tapasztalatom nincs vele.

(#1532) Tujmos


Tujmos
tag

sziasztok, próbáltam keresni ilyen hibát a topikban, de nem találtam, vagy lehet csak rossz helyen keresem.
adott egy 6s plus készülék, amin headsettel, bluetooth kihangosítóval kocsiban megy a diktálás gyönyörűen, de ha nincs bedugva semmi akkor csak nagy ritkán néha sikerül. csináltam full restoret, de nem történt semmi, nincs jb, 10.1 van fent, de a 10.0.2-vel sem ment, valakinek volt már ilyen tapasztalata? előre is köszi a válaszokat!

(#1533) Eclips21


Eclips21
őstag

köszi, srácok akkor még várok egy hete :D

(#1534) zbotond


zbotond
csendes tag

Üdv. Valaki találkozott a képen látható problémával? Csináltam visszaállítást, ki-be léptem a fiókba... mindenféle. Már nem tudom mitévő legyek. :W

[ Szerkesztve ]

BlackBerry 8520, Samsung Galaxy S lll, Samsung Galaxy Note 2, Sony Xperia Z, iPhone 4s, Nokia 1320, iPhone 5s, iPhone 6s plus, iPhone 8 plus, Samsung Galaxy S10e, iPhone Xs Max(használatban) :)

(#1535) Eclips21 válasza zbotond (#1534) üzenetére


Eclips21
őstag

azt olvastam hogy ez javítva lett mi van fent?

szerk: nem találom sehol akkor csak álmodtam XD

[ Szerkesztve ]

(#1536) Eclips21 válasza Eclips21 (#1535) üzenetére


Eclips21
őstag

frissítsed 10.1-re hátha

(#1537) zbotond válasza Eclips21 (#1536) üzenetére


zbotond
csendes tag

az is megvan.

BlackBerry 8520, Samsung Galaxy S lll, Samsung Galaxy Note 2, Sony Xperia Z, iPhone 4s, Nokia 1320, iPhone 5s, iPhone 6s plus, iPhone 8 plus, Samsung Galaxy S10e, iPhone Xs Max(használatban) :)

(#1538) szaki04


szaki04
senior tag

Vettem egy ilyet a készülékre, eddig remek minőségi cuccnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1539) Sógi


Sógi
addikt

Üdv.

Gondolkozom egy 16 Gb-os verzió vásárlásán, igazából pár plusz alkamazást használnék, fotózni ritkán szoktam, de gondolom icloudba fel lehet tölteni és akkor nem foglalja a telefon memóriát...?

Egyébként ez lenne az első iphone-om droid után, ki szeretném próbálni ezt az atomstabil rendszert és maradnék is, ha úgy alakul.

Mi az ami nem lesz itt a droiddal szemben? Miről kell lemondani? Bár nem zavar ez sem, mert nem biztos, hogy használom azt amit itt nem lehet..

Akkuja bírja két napig? 1-2 óra telefon, böngészés, kis játék 4-5 óra kijelzővel?

Köszi

(#1540) D4ni válasza Sógi (#1539) üzenetére


D4ni
őstag

Szia! Nekem egy s7 edget váltott . Jobb az akksija számomra bár nem játszok vele egész nap . Ami nekem kicsit hiányzik , az a direkt zene letöltés , torrent. iTunes nekem nem igazán akaródzik . Meglehet szokni , de az Apple music előfizetés óta nem tudok zenét rakni a telefonra ... Ha kellene választanom újra megvenném. A külön Jack dugó sokszor jól jön ha órákat skypeolok + töltöm is powerbankról.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1541) Sógi válasza D4ni (#1540) üzenetére


Sógi
addikt

Szia, jobb az akkuja 6 S plusnak az S7 edge-nél?
Nem játszom én sem sokat, a 4-5 óra kijelzőidőt összesen gondoltam :)
Lényeg, hogy menjen el 2 napot pár óra telefonálással és 4-5 óra össz kijelzőidővel.

(#1542) D4ni válasza Sógi (#1541) üzenetére


D4ni
őstag

Egyik ráérős napom. Egész nap BT fülessel stb..

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1543) Sógi válasza D4ni (#1542) üzenetére


Sógi
addikt

Tehát, ha jól értelmezem összesen 17 óra használat, ebből 7 óra kijelző idő (és végig BT fülessel - jól hangzik)?

(#1544) D4ni válasza Sógi (#1543) üzenetére


D4ni
őstag

A BT fülest szakaszosan használva, de igen. Ennyi jön ki. Nekem ezért volt kellemes csalódás. Persze van aki egész nap mortal kombatozik (az gyilkolja az akksit ios-en) , vagy pokemonozik de így sem gyenge. Számtalan tesztet láttam, az s7 edgeről és több telefon akkus tesztjéről. Amiben a edge és a plus volt a legjobb (bár gyakran a s7 edge vezetett) . Sajnálatos módon ezekben a tesztekben gyakran elfelejtik,hogy a készülék gyakran készenlétbe is kerül, ami androidnál (főleg az újabb verzióknál) elég durva merülést produkál a play szolgáltatások-android rendszer miatt, tulajdonképp az akksi és cseregarancia miatt váltottam . Az apple szolgáltatások csak hab a tortán, ugyanis előfizettem a musicra illetve vettem icloud tárhelyet melyek nagyon-nagyon jól működnek, és szimpatikus az egész felület-kínálat. A tartozékok piacán ugyebár az iphone általában a legelső amihez tokot, vagy akár kábeleket-lencséket készítenek. Cserébe viszont nem vízálló, nincs qi töltés, viszont van baromi magas ár természetesen a kifejezetten nevetséges forgalmi adónk-artisjus miatt. Nagyjából összefoglaltam miért vagyok még mindig apple felhasználó, és remélem ezzel tovább húzom mint 2-év,hűség miatt ;] :(((

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1545) Sógi válasza D4ni (#1544) üzenetére


Sógi
addikt

:) Köszi a velős választ :)

(#1546) Sógi


Sógi
addikt

Üdv, ha GSM boltból rendelem és ez a van az ár mellet, akkor az okés? Mármint a garancia?
"12 hó teljes körű gyártói garanciával"
Mire kell figyelni átvételkor? Ez rendes apple garanciát jelent?

Ez mit jelenhet?
"24 hó teljes körű gyártói + forg. garanciával"

[ Szerkesztve ]

(#1547) *Mukeey* válasza Sógi (#1543) üzenetére


*Mukeey*
addikt

6s+nak az egyik legjobb az akkuja az összes telefon közül,ami hasonló méret(3000mAh).Gondolom az ios optimalizáltsága miatt.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1548) lugosi válasza Sógi (#1539) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"de gondolom icloudba fel lehet tölteni és akkor nem foglalja a telefon memóriát..."

Sajnos ez nagyon nem így van. Az icloudban tárolt tartalmak valamilyen módon és mértékben sajnos foglalnak helyet a telefonon. Valószínűleg valamilyen helyi adatbázis-fileok, mert még akkor is van helyfoglalás, ha az icloud drive ikonja meg sem jelenik a képernyőn. Például nekem a jelenleg az icloud drive-ra feltöltött kb 9 giga file-om több mint 800 megát foglal a telefonon. Az icloud fotókönyvtár szintén helyet foglal a telefonon akkor is, ha nincs letöltve kép, ennek az adatbázisa - tekintve, hogy a felhőben tárolt fotókönyvtáram kb 115 giga - egy giga körül van a telefonon.

(#1549) Sógi válasza lugosi (#1548) üzenetére


Sógi
addikt

Nem tűnik vészesnek +2Gb helyfoglalás pluszban a telefonon. Csak 16Gigásra lesz pénzem. A 16 gigából mennyi a szabad a telefonon?

(#1547) muki1981: Nekem most droidos 4100 mah telefonom van, remélem tud majd annyit...A 3000 mah droidosok nem a 2 napos üzemidőről híresek 5,5 colon :(

(#1550) lugosi válasza Sógi (#1549) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb 11.5 giga szabad friss rendszernél.
A 2 giga foglalást ne vedd alapesetnek, nálam ennyi, mert elég sok cucc van a felhőben. Ha csak az ingyenes 5 giga tárhelyet használod, akkor nem hiszem hogy lesz észrevehető helyfoglalásod a telefonon.
Mindezekkel együtt 16 gigás iphone-t nem vennék a helyedben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.