Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) RB2004


RB2004
csendes tag

Üdv!

Van arra valami mód, hogy az egy hétnél régebbi hívás előzményeket is tárolja a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#452) Lajos8721 válasza tDr1v3r (#447) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

""aztán arra még hivatalos Lolli sincs, nemhogy Marshmallow."""

Soha nem vettem telefont csak az update-elgetés miatt,idióta divat,olyan lényegi feature-t ugy sem raknak egy update-ba (mert akkor mit tennének a köv. szériába) kis csiszolgatás,,egy kis UI változás,meg pár háttérkép,,akinek ezek jelentenek valamit annak sok androidos gyártó "kiesik".Meg aztán ott az xda ;)

(#453) kali válasza RB2004 (#451) üzenetére


kali
legenda

szia,

alapban is tárolja a sokkal régebbieket is.

Lajos8721; gyakori pedig, hogy sok új hasznos funkció érkezik a frissítésekkel, pláne az új főverziókkal.

(#454) tDr1v3r válasza Lajos8721 (#452) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez elég bullshit szöveg, már meg ne haragudj... attól hogy neked ilyen téren nincs igényed még nem lesz idióta divat valami.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#457) alkatraz3000 válasza Lajos8721 (#452) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A biztonsági javitasokrol meg ne is beszéljünk. Az egy elfeledett verzióra sosem fog mar jönni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#458) RB2004 válasza kali (#453) üzenetére


RB2004
csendes tag

Szia.

Ez érdekes, mert nekem nem mutatja. Az nem lehet, hogy valami időkorlátot be lehet állítani, vagy azt hogy mennyi ideig tárolja a telefon?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#459) kali válasza RB2004 (#458) üzenetére


kali
legenda

nem tudok ilyen beállítási lehetőségről, csak a hívásidőt lehet törölni a statisztika visszaállításával, de azt is csak a jelenlegit - a mobil adathasználattal van összekötve adott tekintetben, így inkább amiatt szokás havonta nullázni, ha valaki azt is követni akarja a telefon számlálójával is -, az összeset csak a rendszer teljes visszaállításával, külön bejegyzéseket csak direktben, egyesével vagy egyszerre.
egyáltalán nincs egy hétnél régebbi előzményes bejegyzésed úgy, hogy nem töröltél semmit?
azonos személynél összefűzi a hívásokat/előzményeket egy bejegyzésbe, a név után jelzi ezt zárójelben egy számmal és az info hivatkozásra pöttyintve jeleníthetők meg a részletek, de ezt biztos tudod és nem emiatt nem látod, amit hiányolsz.

(#460) RB2004 válasza kali (#459) üzenetére


RB2004
csendes tag

Nincs egyáltalán és nem töröltem semmit. Viszont azt vettem észre, hogy egyes neveknél összefűzi a hívásokat, míg másoknál egymás alá rakja hívásonként.

(#461) kali válasza RB2004 (#460) üzenetére


kali
legenda

az érdekes, én pont most törölgettem a régebbi hívásokat, mert túl sok volt már több hétre visszamenőleg.
több szempont alapján fűzi vagy nem fűzi össze, nem mindegy például, hogy egy kontakt esetén több telefonszám is adott, akkor mindig azonosról van szó, vagy eltérőről is, arról nem is beszélve, ha van több címtár (icloud, gmail, facebook...stb.) is beállítva a telefonon, illetve a hívások között eltelt időintervallum is mérvadó.

(#462) RB2004 válasza kali (#461) üzenetére


RB2004
csendes tag

A move to ios alkalmazással másoltam át a névjegyeket androidról. Amit nem másolt át azt a gmail címtárából. Az Icloudot nem használom. Lehet itt lesz a bibi, hogy nem a sim kártyáról történt a másolás.

(#463) kali válasza RB2004 (#462) üzenetére


kali
legenda

a sim kártyáról pláne nem jó, az több tekintetben is sokkal korlátoltabb.
én úgy csináltam, hogy a gmail címtárat kimentettem vcard formátumban egy állományba, azt pedig importáltam az icloud kontaktokhoz és onnan szinkronizáltam a telefonra.
maga a gmail címtár is beállítható persze direktben az iphone-on, a gmail fiókot kell belőni és bepöttyinteni a kontaktok szinkronizálását.
több android <-> iphone váltásom is volt már, mert felváltva használom a telefonokat és iphone esetén az icloud bizonyult számomra a legjobbnak, így párhuzamosan létezik a gmail és az icloud címtáram, mind a kettőt frissítgetem akkor is, ha épp a másikat használom aktuálisan (android; google, iphone; icloud), ezért nem gond a váltás adott tekintetben sem.

[ Szerkesztve ]

(#464) RB2004 válasza kali (#463) üzenetére


RB2004
csendes tag

Fogok csinálni egy teljes rendszer visszaállítást és így fogok eljárni ahogyan Te is. Majd jelentkezem a tapasztalatokkal. Köszönöm a segítségedet. :R

(#465) kud88


kud88
csendes tag

Sziasztok! Csatlakoztam a társasághoz egy 128GB-os space gray színű darabbal. Eddig még az ismerkedés zajlik, de nagyon tetszik.
Samsung galaxy s5-ről váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#466) lugosi válasza RB2004 (#462) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a legjobb módszer a gmail címtár szinkronizálása, én a helyedben azt használnám, szépen működik ios-on.

(#467) allein válasza kud88 (#465) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nekem is ugyanaz van csak a 64 GB változat és én is androidról váltottam :DDD Meg lehet szokni az IOS-t is :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#468) RB2004 válasza lugosi (#466) üzenetére


RB2004
csendes tag

Szia.
Megcsináltam a gmail szinkronizálást,na meg persze kigyomláltam a névjegyeket is, a dupla névjegyeket töröltem. Most szépen listázza az előzményeket. De azért csináltam egy icloud mentést is biztos ami biztos.
Köszönöm a segítségeteket. :R

(#469) legiaap


legiaap
nagyúr

Meguntam a tokom. Rendeltem egy ilyet kíváncsi leszek milyen lesz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#470) lugosi válasza RB2004 (#468) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az sose baj ha egyszerre több helyre van backup! Igazad van.

(#471) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok!

Visszatértem én is a társasághoz egy 64GB-os Space Gray-el.
Samsung S6 Edge+-rol jöttem vissza :)

(#472) kali válasza legiaap (#469) üzenetére


kali
legenda

a képek alapján tetszetős, de vajon mennyire kopós és/vagy sérülékeny?

Xeon7; szia, az aláírásod egy része maradhat majd, a betűk sorrendje viszont ott is fog változni. :DD
ááá, közben szerkesztetted is, de nem stílusosan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#473) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tapasztalta valaki, hogy amennyiben a készülék usb-n keresztül van töltve összedugva laptoppal, tovább bírja az aksi mint amikor 220-ról van feltöltve :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#474) BeastMode válasza allein (#473) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem ez csak placebo:)

(#475) allein válasza BeastMode (#474) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom, ezért kérdeztem :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#476) BeastMode válasza allein (#475) üzenetére


BeastMode
őstag

Amúgy nekem tökmindegy, úgyis nagyon bika az akksi, akárhogy töltöm:D

(#477) allein válasza BeastMode (#476) üzenetére


allein
addikt

Igen az, viszont az nem igaz, hogy a I6s+ is ugyanannyira bírja mint az elődje :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#478) kali válasza allein (#477) üzenetére


kali
legenda

nem, telefonálásban kevesebbet bír az azonos feltételek mellett készített teszt szerint, de minden másban (készenlétben és különböző kijelzős használatokban) jobb az elődnél; 6 plus kontra 6s plus

(#479) Lajos8721 válasza tDr1v3r (#454) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

tDr1v3r 2009-ben is voltak jó telefonok és nem kelett az update-elgetéssel foglalkozni (Satio) :) azért amikor kijön egy 200k-s (még közép kategoriában is 70-80k-ért) telefon abban már eleve az alap használati funkciók benne vannak különösebb probléma nélkül ,(amik egy faterom szintű embernek több mint elég) ,ezek csak telefonok semmi több,ha meg feszt új funkciókra vágysz android + xda :) És igen ilyen téren nincs igényem az igényemet bele kalkulálom a megvételi árba (noob az aki nem,hisz már kész specifikáció áll a rendelkezésre vételezés elött) ,nem pedig a jövöbeni Update-ekbe (amik vagy lesznek vagy nem) bizakodva veszek telefont.

Kali Ezeket pc fronton Patch-nek hivják (eleve szomorú hogy a kiadott szoftverre x mennyirégű bétát kell pakolgatni hogy megszünjön valami hiba,vagy hogy müködjön egy funkció) az ujdonságok száma sztem elég elenyésző.Megvettem már jópár zászlóshajót,váltottam már rendsezreket a gingerbread óta,hát olyan nagy érdemi különbségek android fronton nem voltak,inkább a motorháztető alatt reszeltek ezt-azt(ram,cpu használat stb),,ios-en a 8 ugyan jobb lett öszképében mint a 7 de az én általános használati funkcioimat nem bővitette,ugyhogy nem szoktam eröltetni az update-et ha nem muszály.Persze van olyan is aki már tűkön üllve várja hogy mi kerül az uj update-be,azt is meg tudom érteni,de semmi esetre nem moshatóak össze az alap felhasználókkal,akik telefonálnak,sms-t irnak stb...nekik mindegy kb.

[ Szerkesztve ]

(#480) kali válasza Lajos8721 (#479) üzenetére


kali
legenda

a javításokra az általad alap felhasználónak nevezett személyeknek - illetve a készülékeiknek - is szüksége van, de funkcióban is mindig vannak újdonságok, legfeljebb nem mindenkinek tűnnek fel, mert azokat épp nem használja, vagy a régebbi típusú, nem megfelelő hardverű telefonja miatt nem működik (teljes körűen) minden újítás.
elég csak a 6/6 plus kontra 6s/6s plus példánál maradni, ahol több új funkciót nem tudnak a régebbi típusok, mert az új ios főverzió mellett megfelelő hardver is kell hozzá, de android...stb. is van ilyen.

(#481) tDr1v3r válasza Lajos8721 (#479) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk a Satio egy okádék sz.r telefon volt, még a Symbian se ment rajta normálisan...

Totál inverzben látod az egészet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#482) felsál


felsál
tag

Hát jó itthon az internet sebesség, de én még ilyet semmilyen eszközön nem láttam wifi kapcsoaltnál.
Vélemény? Esetleg valakinél több? Mi a max?

(#483) Lajos8721 válasza tDr1v3r (#481) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Nem tudom te mit használtál akkoriban,de azokba az időkbe sajnos nem járt egy telefonnal minden együtt,(gyors müködés,jó kamera,kapacitiv érzékelés stb) nem volt teló amibe ne lehetett volna bele kötni,, egyikbe ez másikba az volt kiemelkedő..6-7 év távlatába már könnyü fikázni,de megnézheted az akkori konkurenciákat mindegyiknél volt valami lehúzás,,, az okádék jelzöded én is használnám mondjuk az akkoriban is túlárazott iphone 3gs kamerájára (ott a rendszer volt gyors) ,,nekem még van itthon egy satiom relikviaként,de még azt a 4 napot birja az aksija ami a mai teloknál luxus elvárás :D

"Totál inverzben látod"" én legalább látom valahogy ,ugyanez rólad már nem mondható el :D

[ Szerkesztve ]

(#484) kali válasza felsál (#482) üzenetére


kali
legenda

a 6s/6s plus ac wifi kapcsolattal már 867 Mbps kapcsolatra képes, tehát megfelelő ellenoldallal az általad mért érték sokszorosát is tudja, akár az ötszöröse környékén is.
nem csak ac, hanem n szabványos 2.4 és 5 GHz sávon is a dupláját tudja a két 6s, mint az előd 6-os típusok, örömmel láttam ezt, amikor a 6s plus megvásárlásáról döntöttem, hogy végre meglépték, mert a korábbi telefonom (note 4) már egy éve is tudta. (nem feltétlenül kell ekkora wifi sebesség mobiltelefonra, de én járok különböző helyekre wifi hálózatot konfigurálni, ezért sokat számít, hogy az ellenőrzéshez elég így a mobiltelefon is, akár a mimo tekintetében is.)

(#485) tDr1v3r válasza Lajos8721 (#483) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Legalább nem tocsogok hülyeségeket. :) Maradjunk annyiban hogy a Satio-t a keménymag is rendesen ekézte SE-portalon anno...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#486) lugosi válasza felsál (#482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én 200 megabites nettel 40 megabitet mértem le, 10-et fel, úgy hogy érdemleges más forgalom nem volt a routeren keresztül. Nekem se szokott összejönni a névleges teljesítménynek a fele se.

(#487) kali válasza lugosi (#486) üzenetére


kali
legenda

router függvénye is a dolog, a 40 Mbps mért (hasznos) sebesség akkor jellemző, ha a router csak 150 Mbps képes, vagy 300-as, de csak 20 MHz van engedélyezve, ráadásul csak 2.4 GHz képes eszközre csatlakozik a telefon.
a wifi forgalom úgy néz ki (sarkítok kicsit az érthetőség kedvéért), hogy a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés is, innen jön az, hogy bármilyen kapcsolati sebességnél csak egy része a mért (hasznos) sebesség a link sebességének.
nekem rt-ac56u router van, ami ac 2*2:2 mimo képes, mint a 6s plus-om is, így adott a 867 Mbps kapcsolat, de nincs elég gyors netem hozzá, hogy a közel fele hasznos sebességet átvihessem, 100/100 Mbps a netem (a gyakorlatban csak 94/94 Mbps, mert a szolgáltató csak 100-as switch portjára csatlakoztat), azt viszont még n szabványos 5 GHz kapcsolaton is simán tudja a telefon, illetve többet is tudna, ac kapcsolaton meg pláne, a többszörösét.
milyen routered van?

(#488) lugosi válasza kali (#487) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A legegyszerűbb tplink routerem van, és a wifije tényleg csak 150 megabites.

(#489) felsál válasza kali (#487) üzenetére


felsál
tag

OK, ez már nekem egy kicsit bonyolult :-)

Nálad akkor mennyit mér a speedtest?

300-as a routerem

[ Szerkesztve ]

(#490) kali válasza lugosi (#488) üzenetére


kali
legenda

gyorsabb lenne 300-as típussal, pláne ha dual band, mert 5 GHz azonos n szabványos kapcsolaton és link sebességen is többet tud, mint a 2.4 GHz, de gondolom böngészésre és egyéb nem húzós használatra a 40 Mbps környéke is elég neked.

felsál; nálam csak ~94/94 Mbps sebességet, mert nem ad többet a netem, pedig a telefon és a router kapcsolata bőven többet tud, 400 Mbps felett is mérhető lenne, de csak ezért nem lépek fel legalább 500-as csomagba. :)
amennyiben 2.4 GHz routered van, úgy átlagosnak mondható az általad mért ~80 Mbps, dual band routerrel többet is tudna 5 GHz sávon.
a neten találni 6s/6s plus méréseket, ahol megfelelő ac, legalább 2*2:2 mimo routerrel 422 Mbps is átfér 867 Mbps kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

(#491) kali válasza kali (#490) üzenetére


kali
legenda

a 6s plus mellett szégyenkezik az egyik notim, vennem kell abba is ac 2*2:2 mimo képes modult;

w

(#492) atti_1234 válasza Xeon7 (#471) üzenetére


atti_1234
csendes tag

Szia!

Le tudnád írni mi volt a váltás oka?
Telo vásárlás előtt állok, és jó lenne valami extra info, ami segítene a döntésben.
(előnyök/hátrányok). Pl teszt oldalak alapján a Samsungnak jobb kamerája van, de amikor megnéztem a T-nél, az összes amoledes telo kijelzőjén durva beégések voltak. Kíváncsi lennék a Te személyes tapasztalataidra.
Köszi

(#493) Jonathan92


Jonathan92
tag

Sziasztok..falhoz vágtam véletlen a Smasung galaxy s5 ömet...2X...najó nemvolt véletlen :D ;] ;] ;]
Ez volt az utolsó samsung amit vettem és lehet az utolsó android is...már egy ideje érett a dolog...aki bővebben az okokra kiváncsi olvasson utánna milyen hibai vannak a gyari szoftvernek még mindig..stb stb...rohadt idegesitő..

Naszóval phone 6s plus al szemezek egy ideje...a hétvégén rendelnem kell egy másik tellót.

van vmi amire odafigyeljek az s6 plus nál? hibák? amit ellenőrizhetek egyből így gyors korrigálhatóü a hiba.

és ha lehet szenmélyes vélemény miért az s6 plust választottátok a sima 6s mellet? előre is köszi.

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#494) BeastMode válasza Jonathan92 (#493) üzenetére


BeastMode
őstag

Szia.
Hibákról én személy szerint nem nagyon tudok, de ha rákeresel itt a topikon belül vagy a sima 6S topikban, biztos találsz pontos választ.
Hogy miért éri meg a Plus, ezt mindenki döntse el maga. Nekem kellett a nagyobb kijelző, nagyobb akksi, sokaknak szempont az OIS megléte is.

(#495) Xeon7 válasza atti_1234 (#492) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Szia,

Sajnos nekem az S6 Edge+ folyamatosan lagolt, pedig megnövelt memória van benne. Hiába van a nagy szabadság az android készülékeknél, valahogy nem igazán úgy fut a rendszer ahogy kellene.

Samsung előtt iPhone 6+-om volt, lecseréltem de közel 2 hónap után úgy döntöttem visszatérek az iPhone vonalra. Lehet itt jóval zártabb a rendszer, de minden flottul működik, nem igazán vannak akadások, belassulások. Egy frissítésre nem kell hónapokat várni, míg az adott telefon gyártó megcsinálja a saját készülékeire.
Kamera lehet, hogy jobb a S6 Edge+-ba, bár én nem igazán vettem észre nagy különbséget.

Iphone-nak egyetlen egy hátránya van, legalább is a részemről : iTunes!!!!

[ Szerkesztve ]

(#496) atti_1234 válasza Xeon7 (#495) üzenetére


atti_1234
csendes tag

Köszi szépen!

(#497) PeteePeti válasza Xeon7 (#495) üzenetére


PeteePeti
őstag

Szia! Én pont most gondolkozok készüléket venni és az Edge+ valamint a 6S+ között vacilálok! Mindig is androidos voltam, emiatt félek kicsit az iOS-tól! :B

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#498) kud88 válasza Jonathan92 (#493) üzenetére


kud88
csendes tag

Én is S5-ről váltottam i6s plus-ra. Nyugodtan vedd meg. Hogy miért nem 6s? Nagyobb kijelző, jobb üzemidő, OIS. Nálam ezek mind a 6s plus felé billentették a mérleget. Az után, hogy kipróbáltam mindkettőt már teljesen biztos voltam benne.

PeteePeti: Nem kell félni az iOS-től. Egy fél éves kitérőt leszámítva én is androidos voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#499) kali válasza atti_1234 (#492) üzenetére


kali
legenda

szia,

az üzletekben kiállított demo készülékek heti 6 napban mennek bő 12 órát maximum fényerőn, abból nagyrészt azonos képet megjelenítve, így nem csoda, ha idővel beégnek- pont úgy találni ott besárgult kijelzőjű iphone 5s-t is -, de ha az ott és olyan körülmények között x hónap alatt megtörténik, akkor az egy felhasználónál sokszorosa időintervallumot jelent, hiszen nem használja annyit naponta és pláne nem mindig maximum fényerőn, illetve nem is azonos képet nézve.
nekem is volt már több (s)amoled kijelzős telefonom, legutóbb note 4, amin 10 hónap alatt egyáltalán nem jelentkezett beégés, ezek már nem teszik olyan könnyen, mint anno az s, s2 és társaik, már az s4-em sem égett be, bár azt is csak úgy 9 hónapig használtam, egy évnél tovább, illetve jellemzően addig sem bírom egyik telefonnal sem.
pont úgy elmondhatom ezt például az iphone 5s kapcsán, sokaknak besárgult idővel a kijelző, én úgy 8 hónapig használtam egyet, de nem volt vele problémám.
kamerában a note 4 és s6 (edge, edge+) valóban jobbak valamennyivel még a 6s plus-tól is, illetve vannak még más előnyeik is, de hátrányok is pont úgy, bár maga az oprendszer szokott leginkább vízválasztót képezni, ezt mindenki maga dönti, ilyen tekintetben sokszor nem is lehet/egyszerű mások véleménye alapján dönteni, mert eltérnek az elvárások és a kompromisszumos képességek.
valaki az itunes-tól fél, pedig átlátható, egyszerű és néhány kattintással megoldható vele minden, legalábbis szerintem.
azt kellene tudni, hogy milyen elvárásaid vannak, illetve milyen viszonyítási alapod, mely készülékeket használtad, illetve teszed azt most, úgy lehetne inkább pro és kontra leírni dolgokat.

(#500) dhrbikes válasza Jonathan92 (#493) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Nagyobb akku, szabványos kijelző felbontás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.