Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Navaren válasza joey04 (#2146) üzenetére


Navaren
aktív tag

+1
Engedtessék meg, hogy nekem mint nem-hozzáértőnek is legyen véleményem akkor :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#2152) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Egy gyors kérdés azokhoz, akik 12 Pro-ra váltottak 11 Pro-ról: milyen a kamera a 11 Pro-hoz képest? Mert a YT-on megnéztem egy csomó összehasonlító videót és van ahol a 11 Pro-t jobbnak hozták ki (általában a normál fényes képeknél). Mondjuk a tesztek többségében a 12 Pro nyert, de azért elgondolkodtam... Most mi az igaz?

Rappi

(#2153) Szabi® válasza SeatZola (#2152) üzenetére


Szabi®
addikt

A 12-es szériának nem a kamera fejlesztés kapta a legnagyobb priort.Én ha 11 Pro maxról váltok, akkor kizárólag sima 12-re a méret miatt, ebbe viszont nézz bele, érdemes :)
A legolcsóbbat hasonlította össze a legdrágábbal.......

[ Szerkesztve ]

(#2154) atirag válasza SeatZola (#2152) üzenetére


atirag
őstag

Csak akkor válts ha az új design érdekel. 11 pro-ról váltottam és csak 12-re. De csak a design miatt. Sima 12 az ár és súly miatt. Egyébként semmivel sem jobb. Telefon részben kicsivel inkább rosszabb.

(#2155) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

12 Pro-ból hogyhogy ekkora hiány van még mindig? :(
Telekomból terveztem éjfél után pár perccel rendelni (hogy 3 év garanciával kapjam), 128GB arany színűt. De nincs egy darab 128GB-os se, semmilyen színben.. csak 256GB grafitból van 7 db készleten..

(#2156) rolandrepasi válasza Ron Swanson (#2155) üzenetére


rolandrepasi
tag

Sztem nincs akkora hiány mint amit a magyar piac mutat. Sógornőm németben él és most cserélte le 11 pro-ját. Azt mondta egész hónapban volt folyamatosan minden színben minden memória kiosztásban. A mini és a max volt párszor hiányos. Szerintem inkább arról van szó hogy nem mi vagyunk a legfontosabb piac. Így ide nem kerül annyi db.

(#2157) lugosi válasza Szabi® (#2153) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát azért van pro raw, dolby vision, a 12 pm-ban nagyobb szenzor és stabilizált szenzor.

(#2158) Szabi® válasza lugosi (#2157) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát ha eladom a 11 Pro Maxomat, akkor is még közel két kilót kéne mellé raknom.
Nekem nem ér ez a pár dolog amit felsoroltál, + 200 ezret.
Félreértés ne essék, nem az anyagi oldala, inkább a "belbecs" része zavarna, ha! cserélni akarnék.
Viszont ha cserélnék, arra jutottam, hogy lehet egy sima 12 elég lenne, arra a havi 2-3 képre amit lövök bőven jó az is. Még várom a "tartóssági" beszámolókat, aztán meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#2159) atirag válasza Szabi® (#2158) üzenetére


atirag
őstag

11 pro-m volt a 12 előtt és egy dolog hiányzik. A kamerából a nagyitás. Míg a 11-nél volt 0.5x 1x és 2x gomb addig enné már csak egy 1x gomb van. Lehet nagyítani ,de nem olyan egyszerű mint annál. Többi dologban nagyjából egál. könnyebb a készülék jelentősen(érzetre)

(#2160) lugosi válasza Szabi® (#2158) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én csak a kamera fejlesztésének a kérdésére reagáltam.

(#2161) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Nah, majdnem két hét használat után szerintem beállt az akksim. Jelenleg 3%on vagyok, és amint látható jó sokat játszottam. 😁 Ekkora akksitól ez nekem tökéletes.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2162) Norbi. válasza kakuk.tamas (#2161) üzenetére


Norbi.
őstag

Én is elégedett vagyok az akkuval, annyit simán bír, mint az Xr, talán többet is picit, nekem ez elég. :K

(#2163) baloo79 válasza Ron Swanson (#2155) üzenetére


baloo79
tag

128-as grafit 12 Pro-t néztem ki, nekem az tetszik. Egyelőre én se kapok.
Karácsony előtt, és utána is voltam MM-ben, ott nem volt, csak 256-os arany Pro.
iStyle-ban először, amikor sorra kerültem, azt mondták, nincs nekik, másik alkalommal pedig akkora sor volt, hogy nem vártam inkább annyit (menni kellett még máshová is).
Akkor még az apple.hu-n is azt írták, hogy nincs készleten, várható érkezés 2021 január.
Most már van, és 3-4 hetet írnak szállításra.
Holnap megint megpróbálom ezt a körutat. Ha nem lesz, akkor szerintem megrendelem netről.

[ Szerkesztve ]

(#2164) TechN7ne válasza baloo79 (#2163) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iCentre t érdemes gyakrabban nézegetni ,esetleg ha pont van gyorsan megrendeled ,már veheted is át a kiválasztott boltban ,én is ott vettem a mostani apple termékeim.
Kék az van dögivel ,csak neked grafit kellene.

(#2165) koxx válasza baloo79 (#2163) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendeld meg alzán [link]

(#2166) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok

Apple oldalán a sorozatszámomra utalva feldobja az AppleCare+ lehetőséget...
Annyira nem vagyok otthon ebben a témában ,ezek szerint a vásárlástól számított 3 hónapig igénybe vehetem ,vagy hogyan működik ez pontosan?

koxx

Alza n csak 2 év gari jár ,vagy ott is változott?

[ Szerkesztve ]

(#2167) Norbi. válasza TechN7ne (#2166) üzenetére


Norbi.
őstag

Itthon nem tudod igénybe venni. Küldöldi címmel + bankkártyával elvileg megoldható.

Nem kell saját neven lenni a kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#2168) koxx válasza TechN7ne (#2166) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyelőre sehol nem látom, hogy 3 év gar lenne rá. Kijött már a közlönyben? mert eddig csak szóbeszéd volt.

(#2169) Norbi. válasza koxx (#2168) üzenetére


Norbi.
őstag

Edigital annyit ír már. Media is odaírta valahova alulra, tegnap néztem.
Nem csak szóbeszéd volt

(#2170) TechN7ne válasza koxx (#2168) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gyakorlatilag automatikus ,iCentre ben is már 3 év van direkt rá kérdeztem legutóbbi termékátvételnél.

Tesco Value

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2171) syIex válasza Norbi. (#2167) üzenetére


syIex
veterán

Az nem számít, hogy itthoni vásárlás volt a telefon?
Külföldi címmel és kártyával igénybe lehet venni? :Y

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2172) koxx válasza TechN7ne (#2170) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

emag is átállt, akkor az alza vmiért nem

(#2173) syIex válasza koxx (#2172) üzenetére


syIex
veterán

Vagy csak késlekednek az átírással.
Sok elírás is szokott lenni náluk szóval nem meglepő, de törvény kötelezi őket elvileg! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2174) meseorszag


meseorszag
újonc

Sziasztok,
Egy hete váltottam 8-ról 12 pro-ra.
Ég és föld a különbség, főleg, hogy azóta kétszer ha volt a kezemben az enyémtől fiatalabb készülék, mégpedig a feleségem X-je.
Bár a különbség borítékolható volt, a 6GB, kamera és üzemidő miatt mindenféleképpen megérte a váltás. A 8-asom nem bírt ki egy napot, pedig nem gyilkoltam szét, de hogy nekem egy töltéssel 32 órát bírjon a 12 pro, nos, erre nem számítottam.
Vannak benne ötletes dolgok, fotós szemmel a kamera jó, a képek szépek, éjszakai mód bejövős, tökéletes arra, amire fogom használni 3-4 évig.
A mérete még épphogy oké, nincs kis kezem, 192 centi vagyok, de kezembe vettem a pro max-ot és rosszul lettem :D :D :D valamelyik na láttam a metrón egy 20 év körüli, nálam másfél fejjel kisebb, törékenyt lányt, aki épp pro max-ot próbált épp kezelni, nem sok sikerrel.. :D
Vicces volt még, amikor felhívtam a vodát, hogy nézzék már meg hol van óceánkékben, amit szerettem volna, raktáron mert nem akarok fölöslegesen kolbászolni. Srác 12 boltot nézett meg nekem és sehol nem volt. Hát mondom ez király... dolgom volt 1 óra múlva az Árkádban, bementem a vodába, mindegyikből volt készleten :D :D :D

Nekem bejön, ára kicsit érzékenyen érint pandémia idején, kevesebb munka miatt, de lesz@rom, eddig ism indig volt, ezután is mindig lesz.

(#2175) TechN7ne válasza meseorszag (#2174) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hozzá lehet szokni a nagy kijelzőhöz ,meg van olyan is akinek picit rossz a látása (pl. nekem is) ,annyira nem
fárasztó a nagyobb kijelző ,látványosabb és könnyebb a tartalom fogyasztás.

Sima i8 ad volt ,így neked király a 12/12pro méret ,nekem viszont kicsi lett ,de már marad mert sokat buknék rajta ,max. majd lepasszolom vlkinek a családba.

[ Szerkesztve ]

(#2176) baloo79 válasza koxx (#2165) üzenetére


baloo79
tag

Köszi, de...

" Termékszám: mgmk3cn/a "

:(

Ez se a mi régiónkba készült....
(Jól tudom, hogy a GH-s régiókódos a Magyarországra (is) szánt verzió?)

(#2164) TechN7ne:

Köszi, figyelni fogom. Először az óceánkék tetszett képek alapján, de élőben annyira nem. Inkább a grafit. :)

(#2177) syIex válasza TechN7ne (#2175) üzenetére


syIex
veterán

Nekem volt 12 Pro kb három hétig aztán váltottam Max-ra. Jó ez a méret, viszont a kisebb is jó volt néha pl fogásra vagy kijelző kezelésre. Mai napig nem tudom eldönteni, hogy melyik is a jobb és vegyek e egy sima méretet vagy maradjon a Max... :DDD

Viszont nekem az AppleCare+ az elengedhetetlen vagy valamilyen biztosítás és ha valóban lehet aktiválni külföldi címmel és kártyával itthoni telefont is akkor megint gondban vagyok, mert eddig az tántorított el legjobban, hogy erre már megvettem és jó árban van a biztosítás amíg a sima Prora 200 euró plusz lenne ugye...:U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2178) TechN7ne válasza syIex (#2177) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem állandóan zoom olnom kell rajta ,huzamosabb használat mellett (3-4 óra folyamat) az apró betűk miatt volt rá esett ,hogy a fejem is megfájdult.

Én is raktam rá iCentre biztosítást (2 évre 59 900ft.) mert tok nélkül hordom ,már van is rajta 2db ütődés/kopás a sarkain. :)
AppleCare on meglepődtem ,mert a sorozatszámom alapján + azt is feldobta ,gondoltam rá kérdezek.

Az az érdekes ,hogy az iPhone 11 el ilyen gondom nem volt ,kisebb volt a felbontása aminek köszönhetően nem volt ennyire aprólékos minden karakter és az lcd kijelző sem volt annyira fárasztó.

[ Szerkesztve ]

(#2179) syIex válasza TechN7ne (#2178) üzenetére


syIex
veterán

De azt tudod állítani, hogy nagyobban jelenjenek meg és úgy sokkal kényelmesebb lesz szerintem. :)

Holnap kapok tesztre egy Prot aztán mind a kettőt fogom felváltva használni pár napig és úgy csak eldöntöm végre melyik legyen.
Pl most is egy kézzel írni elég kényelmetlen a Max, de utána meg videó nezesre jobb a nagyobb képernyő. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2180) S@c@ válasza TechN7ne (#2178) üzenetére


S@c@
őstag

Az lcd kevesbe faraszto mint az amoled?

(#2181) icecave válasza S@c@ (#2180) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez így van, nem PWM-en alapul, ezért nem fárasztja úgy a szemet. OLED minél alacsonyabb fényerőn van, annál jobban cseszteti a PWM a szemet. Van aki észre sem veszi, de én pl. igen, emiatt mindenképp visszasírom a sima 11-et.

[ Szerkesztve ]

(#2182) Steelers


Steelers
senior tag

Elég érdekes merülést produkált a telefonom.
Tegnap reggel levettem töltőről, este még 51%-al raktam le, majd 4 óra SOT-al.
Az éjszaka folyamán pedig 25%-ot merült, kb 10 óra alatt. Látszik hogy kb ugyanolyan ütemben, mint amikor be volt kapcsolva a kijelző.
I12, telekomos kártyával, mobilnet kikapcsolva és WiFi-n.
Olvastam hogy a 12-es szériát érintette ez a nagy éjszakai merülés dolog, de azt hittem ez a 14.3-al megoldódott, és hogy ez inkább dual SIM módban volt inkább jellemző.

(#2183) lugosi válasza koxx (#2168) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze, kijött még júniusban. A 270/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet módosította a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletet, csak most lépett hatályba. A Magyar Közlöny 2020.06.12-i számában jelent meg.

(#2184) odrif válasza lugosi (#2183) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt be kellene tenni az iPhone szakmai topik összefoglalójába is.
Itt a közlöny hozzá:
Magyar Közlöny 2020. évi 140. szám

20 éve a Prohardveren

(#2185) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Ez most rendes magyar 3 év garos 12 Pro? [link] A termékkód: MGML3GH/A
Erre hivatalos Apple garancia lesz?
Megrendeltem egyet. Elvileg holnap vagy holnap után át tudom venni. Ha nem korrekt, akkor elállok 14 napon belül.

Rappi

(#2186) syIex válasza SeatZola (#2185) üzenetére


syIex
veterán

Szia.
Mivel kormányrendeletbe van foglalva ezért igen a boltok kötelezően 3 évvel adják. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2187) TechN7ne válasza SeatZola (#2185) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Igen :K
Legalábbis a GH/A végződés ,enyém Budapest / iCentre

[ Szerkesztve ]

(#2188) bigrock válasza odrif (#2184) üzenetére


bigrock
addikt

Ez is érdekes, direkt rákérdeztem karácsony előtt az emakk-ra, hogy cégek részére is élni fog-e a 36 hó garancia. Válasz levélben: nem, csak magánszemélyek részére. Megvettem.
Erre mit ír most a honlap: Jogi személy: 36 hó.

(#2189) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Nektek nem szokotak néha kétszer megérkezni az érteítések? Úgy van beállítva hogy egyszer jelezzen, de néha többször is rezeg.

(#2190) -secret- válasza hkari (#2189) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beáll., Értesítések, Üzenetek, Jelzések ismétlése

(#2191) hkari válasza -secret- (#2190) üzenetére


hkari
őstag

Köszi! :R

(#2192) lugosi válasza odrif (#2184) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazad van, frissítem is ezzel az összefoglalót.

(#2193) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok!
Van már esetleg valakinek tapasztalata idén gsm boltból vásárolt iPhone jótállással kapcsolatban?
Beállítások/Általános/Infó-n belül mit ír a jótállásról a készülék?

(#2194) telefonmágus válasza dorika87 (#2193) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Mit kellene ott írnia?

1év az ketyeg

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#2195) Norbi. válasza dorika87 (#2193) üzenetére


Norbi.
őstag

A telefon nem fogja tudni, hogy az hol lett vásárolva, magánszemélyes/céges vásárlás volt, stb.
a 2. illetve 3. évet a papírral fogod megkapni.

(#2196) SeatZola válasza dorika87 (#2193) üzenetére


SeatZola
őstag

Én ma vettem az EMAG-nál a 12 Prot. A telefon nekem is 1 évet ir ki. Számlával megy a 3 év.

Rappi

(#2197) Friczy válasza Szabi® (#2089) üzenetére


Friczy
senior tag

És aki 600-ért Tag Heuer órát vesz, az meg szíjat ne kapjon mellé ? Mert bele kell hogy férjen ?

Ha veszel egy országúti biciklit 1M Ft-ért, azt pedál nélkül kapod :)

(#2198) SeatZola


SeatZola
őstag

Na ma megvettem a 12 Pro-t. Tetszik! Egy kérdés: jelenleg 14.2.1 van rajta. Érdemes frissíteni 14.3-ra?

Rappi

(#2199) Szabi® válasza Friczy (#2197) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezt már kitárgyaltuk több ízben, vannak akiknek így is tetszik hőn szeretett márkájuk üzletpolitikája, és vannak akik kezdenek besokalni.
Megnézném az arcodat, ha bármilyen elekronikai eszközt vennél, és semmihez nem lenne kábel, mit véleményeznél. (ha ez neked annyira jó és természetes) :)

[ Szerkesztve ]

(#2200) atirag válasza Szabi® (#2199) üzenetére


atirag
őstag

A xiaomi-nál már kiderült,hogy töltő nélkül adja. de térítésmentesen kérhetsz hozzá ha szükséged van rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.