Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#157) tupuk válasza Cifu (#156) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi a linket, láttam már ezt a videót, még még vagy ezer másikat a témában ;)
A Holdon az egyik legnagyobb baj a hamu-finomságú por, még sokkal nagyobb baj ez itt mint a a Marson. Szép ez a videó, de inkább csak mese. Bármilyen föld-mozgatás nagy porfelhővel jár majd ott, illetve ha önvezérlő robotok lesznek akkor nagyon meg kell oldani a szigetelést illetve hogy a robotok érzékelőit nem fedje be a por.

Bezos biztos jó fej, de legyünk őszinték: nem azért csinálja a saját pénzén mert hősiesen megtagadta hogy hozzávágják a pénzt :) Ha úgy alakul hogy megkínálják, el fogja fogadni. A mindenkori USA kormánynak szerintem mindegy ki csinálja meg helyettük az attrakciót, akár Musk, akár Bezos, akár Gipsz Jakab, támogatják azt aki a legjobban áll vele. És hát speciel Musk áll vele a legjobban.... És lehet mondani hogy állami pénz így-úgy, de ilyen ember mint ő 100 évben ha egy születik. Nem csak a pénz miatt megy előre, elképesztő amit csinál, róla lerí hogy tényleg ez az élete, beletesz mindent és hozza is az eredményeket. Nyilván ő sem hibátlan, meg vannak csúszások, de akkor is már üzembiztosra kifejlesztette a rakéta-visszatérő technikát, tehát bizonyított. Bezosnak az Amazon az élete, az életműve, tőle már nem reális hogy egy számára teljesen más műfajban is ugyanígy kiteljesedjen, ugyanígy beleadja magát maximálisan. Musk meg mint valami csoda, tolja a Teslát, a szoláros cégét, az alagútfúró cégét, a hyperloopot, az AI-t, hihetetlen a pali.

Amúgy a Holdbázis nekem kicsit visszalépés lesz ha összehozzák (ha a kormány ad rá pénzt nyilván összehozzák... Trump meg örülne egy sikernek végre), pontosabban lassítja a Mars-projektet, időt, pénzt, munkát, médiafigyelmet szív el tőle. Persze ettől még , csak én a marsi bázist jobban várom. Mondjuk legjobban az Európa felszínéről nyalatnám a jeget egy robottal hátha talál ott valami élet-nyomot, az lenne a legnagyobb dobás, de úgy látszik erre várhatok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.