Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Silenzio válasza Medocsabi (#99) üzenetére


Silenzio
addikt

Milyen innovációt látunk másutt? A Sony-nál volt először 10 bites videórögzítés, gyári LUT-ok, köztük a méltán népszerű Venice, ld. Top Gun: Maverick, Avatar 2, Mission Impossible filmek. A Honornál is van már ilyen, pl. a Magic V2-nél is, de pro módban nem működik (GIGALOL). A Sony 4K-s kijelzőt tett 6.5 inchre (mondjuk nekem fölösleges), hivatalos szoftveres támogatással oldotta meg, hogy a telefon külső kijelző legyen kamerához, a Sony-nál volt először 2020-ban (!) 4K 120 fps, ami épp csak most kezd divatba jönni. Lassan innovációnak számít notch mentes kijelző, az értesítési LED és a 3.5-ös jack (bár utóbbiakról a Sony is kezd leszokni).

Az egyetlen innováció, amit mostanában láttam, a Xiaomi fizikai blendéje - bár a Samsung ilyet már csinált a 2010-es évek végén. Milyen innovációt lát kend másoknál? Én 2020 óta nem láttam fejlődést. A Oneplus 8 Pro elhozta a profi kamera szintű mozgóképet a telefóniába, amit, halkan jegyzem meg, a Sony Xperia 5 SZINTE lelépett egy évvel korábban sokkal kisebb kameraszenzorral, pusztán azért, mert a kamera API-ja kétszer annyi tone mapping curve pointot támogatott, mint bárki akkoriban, így simán tudtam vele a sötétben videózni szinte zajmentesen. Azóta is ez a két készülék az etalon. A Sony-nál bekapcsolom a real time zajszűrést meg valami LOG módot alacsony ISO-val, a Oneplus 8 Pro meg a brute force, mert még zajszűrés se kell (nem is működik, teszem hozzá), egyszerűen többet lát a sötétben a kamerája, mint a tulajdon szemem. Miféle innováció is történt azóta? Szerintem semmilyen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#102) sh4d0w válasza Silenzio (#101) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha jol emlekszem, a Battery Care-t is a Sony adta eloszor a userek kezebe (de fenntartom a tevedes jogat).

https://www.coreinfinity.tech

(#103) ttt1


ttt1
őstag

Én 5MV-öt vettem garancia nélkül bontatlanul. Fél éve megvan, kapja a frissítéseket hibátlan. Igaz az ára is majdnem harmada volt a most bemutatott készüléknek. Annyit bőven megért szerintem még így is. Időnként valóban kisüti a képeket, de volt éjszakai kézből készített videóm és fényképem. Mellette használtam ugyanazon az eseményen S23-at, na annak az éjszakai képei sokkal zajosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#104) Silenzio válasza sh4d0w (#102) üzenetére


Silenzio
addikt

Ebben nem vagyok annyira biztos, de 90%-ra taksálom, hogy így van, és remekül működik. Nem vagyok Sony fan, mert képtelenség kedvelni őket az árképzésük okán, de mikor eladtam az 5 II-t, fizikai kínokat éltem át, és ugyanígy hiányzik az 5 III is. Csak megfogni, ennyi. Kurvajó érzés szorongatni. Lehet, mégis Sony fan vagyok?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#105) sh4d0w válasza Silenzio (#104) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

:K
Azon röhögtem, amikor trey újságolta, hogy a hipiszupi kínai szirszarja ezt is tudja - 2 évvel azután, hogy a Sony telefonokon megjelent.

https://www.coreinfinity.tech

(#106) joey04 válasza mjani1172 (#2) üzenetére


joey04
titán

tiszta samsung

(#107) simongab


simongab
senior tag

Kapott egy EISA dijat. Nemsokára leírom a tapasztalataimat a műszerről :D

(#108) Sanya válasza sh4d0w (#102) üzenetére


Sanya
nagyúr
LOGOUT blog

Android 11 óta van az oneplusokon, szóval jah. Még az én Oneplus 7 promon is van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#109) dingdongkng válasza Sanya (#108) üzenetére


dingdongkng
tag

Az oké, de az XA2-mön is volt, és annak a ZÁRÓ fw-je volt android 9. Szóval szerintem a 8.1-es xperiakban is volt.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#110) Sanya válasza dingdongkng (#109) üzenetére


Sanya
nagyúr
LOGOUT blog

A gyerek telefonja egy oneplus 3t, amiben sosem volt akku cserélve, 2016-ban vettem (egyidősek). 81%-os az akkuja. Lehet ez a akkutöltő mizéria egy kicsit túl van értékelve? (nem, az oneplus 3t nem tud csak 80%-ig tölteni, és csak akkugyilkos gyorstöltővel töltöttem)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#111) dingdongkng válasza Sanya (#110) üzenetére


dingdongkng
tag

Ezt egy szóval el tudom intézni: nem, nincs.

Szánalmas hogy a legtöbb telefont a szar akksija miatt dobják el.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#112) NomadND1


NomadND1
senior tag

Pár napos tapasztalat:

Az aksi jól bírja ez tény. A kamerával lehet nagyon jó képeket lőni, ha tudjuk mit hová állítsunk. Kíváncsiságból felraktam a cod-ot, mert azzal eddig az összes xperia elvérzett melegedés terén. Ez nem változott. Telepités közben tűzforró lett a telefon. Itt még van hová fejlődni.
A 21:9 elhagyását sajnálom, de az új méret még nem annyira vészes. Meglátásom szerint a sima xperia 5 (J9210) kijelzője jobb. Ezen rengeteg a felesleges háttérfény éjszaka, ellenben napsütésben is tökéletesen olvasható marad.
A készülék oldal lévő recék jó ötlet volt, de az üveg hátlap hiányzik. Ez a olcsó kopogós műanyag méltatlan a felső-kategóriában.
A hangzása (jack) verhetetlen itt bucira veri az összes elérhető mobilt.
Az UI szép, jól skálázható.

A fotós képességei fenomenálisak (de azért nem dobom ki az ablakon a MILC-et), hozza egy alsóbb kategóriás milc gép tudását. Remélem ez csak javulni fog, amikor megjön a camera pro.

Összességében ez egy jó telefon.
Tény, hogy nagyon drága, de van benne egy leheletnyi egyediség, illetve ami fontos, hogy nem lesz tucattermék, mint az apple vagy samsung.

Megérte az árát? Egyértelműen nem, de ez az egyetlen készülék a piacon aminek még egybefüggő kijelzője van és zenei oldalon verhetetlen.

(#113) Szena67 válasza NomadND1 (#112) üzenetére


Szena67
tag

A hátlap szerintem ugyanaz, mint az 1V-nél. Ez üvegből van a mintázat csak a jobb fogást és a kevésbé ujjlenyomat gyűjtő tulajdonságát szolgálja. A többi mai telefon kifejezetten ronda, de a Sonynál habár szögletes látszik, hogy legalább foglalkoztak a formatervvel, ezért is vettem 1V-öt. A többi gyártó viszont benevezett a ki tud előrukkolni a legrondább kamerasziget megoldással.

(#114) NomadND1 válasza Szena67 (#113) üzenetére


NomadND1
senior tag

Amikor megkocogtatom eléggé műanyag hangja van. Utalást nem találtam rá, hogy miből van.

(#115) gyerecske válasza NomadND1 (#114) üzenetére


gyerecske
senior tag

Üveg a hátlap is csak ilyen textúrázott mintával a jobb fogás és csúszásmentesség miatt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#116) Szena67 válasza NomadND1 (#114) üzenetére


Szena67
tag

Ez a victus izé jobb védelemet ad és gondolom kevésbé törékeny, mint a korábbi gorilla glass.

(#117) Szena67 válasza NomadND1 (#114) üzenetére


Szena67
tag

Itt is írják.
1V: [link]
1VI: [link]

(#118) NomadND1 válasza Szena67 (#117) üzenetére


NomadND1
senior tag

+#115,
Köszönöm :)

(#119) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok!
Fotózás közben tapasztaltok melegedést?

Köszönöm :)

(#120) NomadND1 válasza krizsók (#119) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szia,

Nem. 4k és hosszabb videóval igen.

(#121) krizsók válasza NomadND1 (#120) üzenetére


krizsók
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Egyébként megkérdezhetem 1 VI-ost használsz? Milyenek a tapasztalataid?

(#122) simongab válasza krizsók (#121) üzenetére


simongab
senior tag

2 hónap után néhány gondolat. Egy X5 II-em volt és most egy éve egy P60 Pro -m. Japánmániás vagyok és november óta próbáltam a Huawei-t elcserélni egy Sony 1 V -re ...végül sikerült egy a VI-ra. Ami az X5 II- ben jobb volt: Kecsesség, státusz LED, egyedi kialakítás. Az újnak pattentebb a kivitele..nem kopós anyagok, korszerűbb forma, brutál akku és sokkal jobb fotós képességek (ami nálam fontos). Sokat lehet baszkurálni a fotós részt a P60-at is, talán ez visszafogottab alap képet csinál, az IMX 888 szenzor (ami az V-ös sorozatban és a P60 ban van 24mm)...brutáljó. Szoftveresen jobb mint a régiek, nem csúszkálnak el véletlenszerűen az ikonok, kicsit talán a felülről lehúzható gyorsgombokat nehéz megszokni. A telefon nem melegszik mint az elődök. Az új Camera PRO szerintem sok előnnyel jár...de nem oylan fényképezős mint az régebbi ketté szedett app. Nagyon várom a mozgóképes programrészt, szeptemberre igérik. Ez a telefon most 5 évig marad ha nem törik össze. Aksia fogja bírni támogatást kap, és a fotós rész fizikai paraméterei sokáig élvonalban maradnak. Ha kérdés merül fel szívesen válaszolok...

(#123) NomadND1 válasza krizsók (#121) üzenetére


NomadND1
senior tag

Lásd #112 ;)

A telefon fogása alapvetően jó, de érdemes rá venni tokot és kijelző védőt.
Én ezek mellett döntöttem:
[link]
[link]

Van ennél olcsóbb is, de a Spigen nálam bejött mind minőségre, mind anyaghasználatra. A kettő együtt meg verhetetlen :)

(#124) Szena67 válasza NomadND1 (#123) üzenetére


Szena67
tag

Az 1V-höz én Ebay-en Németországból rendeltem pár db. (ha bebarnul cserélem) átlátszó minőségi szilikon tokot, mert szeretem látni a formát. Teljesen szorosan rásímul, éleket képernyő szélét is védi, minden kivágás pontosan a megfelelő helyen. Gondoltam ha már az 1V karcsú telefon és ezüst színú, ne csináljak belőle kis kövér feketét. :DDD A kamera szigetre is került egy vékony ezüstös fém védőkupak (szintén Kína), hogy az objektívek üvegét védje. A képernyővédő üvegfóliát meg Kínából nagyon jó minőségűt, képeket átnézve látszott melyik a legjobb minőség. Itthon is ugynazt adták jóval drágábban. Így a magyar árért kb. 3-at kaptam ízlésesen védőtokba becsomagolva. Itthon nem szeretek venni telefon kiegészítőt, mert Ebay vagy Aliról rendelve sokkal olcsóbb ugynaz a minőség. A hazai mentalitás az, ha az állam kaszál 27%-ot az ÁFA-n+ egyéb sáp a semmire, akkor a kereskedő is akar legalább 30%-ot, de inkább 50-et a legapróbb dolgokon is. A Spingen német és jó minőség, de a hibája számomra, hogy nem engedi láttatni a telefon eredeti formáját.

[ Szerkesztve ]

(#125) Zsolt72FA válasza simongab (#122) üzenetére


Zsolt72FA
friss újonc

Szia! 😊
Egy XZP-m van még, nagyon szeretem, de lassan lehet, hogy itt a váltás ideje.. Eddig minden évben volt valami, 1-2 dolog, ami nem tetszett az új Xperiákban, és nem győzött meg igazán egyik sem annyira, hogy váltsak.. Kamera, melegedés, meg mondjuk személy szerint a 21:9 is az egyik ilyen volt, amire régóta vártam, hátha kicsit visszább vesznek belőle.. (igaz.. Nem tudom milyen napi szinten, mert soha nem volt 21:9-es xperiám, így nem török pálcát felette látatlanban, viszont kézbe fogva nem győzött meg elsőre..)
Többek között az 1 VI ezért is tetszett meg, de még nem találtam olyan helyet, ahol kézbe is tudtam volna venni, így lenne néhány (vagy kicsit több 😅😅) kérdésem, hátha tényleg ez lesz a kövi Sony-m. 😊
Sok tesztet, videót, véleményt néztem már az új 1 VI-ról, volt aki azt írta a kijelző alacsony képfrissítésnél vagy fényerőn zavaróan vibrál.. (bár azóta elvileg jött frissítés ami megoldotta) nem tudom esetleg Te tapasztaltál hasonlót?
A kijelző fejlesztés jól sikerült, tényleg jól lehet látni még tűző napon is? A hűtést látom, írtad, hogy nem nagyon melegszik, ezt mondjuk jó hallani, mert, igaz ebből volt kevesebb, de volt olyan vélemény is, hogy annyira mégsem teljesít jól. Dupla koppos ébresztés/altatás van benne? Az XZP-n amit használok én személy szerint kicsit gyengének éreztem a vibromotort és a vakut.. Van pl egy s8-a egyik ismerősömnek és azon sokkal fényesebb a zseblámpa.. Ezek szerinted jók az 1 VI-on?
A kamerákkal mennyire vagy elégedett? (én személy szerint nem vagyok nagy fotós, csak alapvetően kíváncsi vagyok rá 😅, nyilván nem egy erre végletekig kihegyezett telohoz képest, csak mindennapi használatra).. Az ujjlenyomat olvasójával volt negatív tapasztalatod? Lehet használni selfienél a képernyőt vakuként? A kamera tud beépítetten qr kódot olvasni?
(ui.: arc felismerés úgy tudom nincs benne.. Az XZP-n mikor megvettem volt még, de úgy 1 év után egy szoftverfrissítéssel el is tűnt.. Pedig szerettem, még ha csak 2D-s is volt és elvileg azzal indokolták a megszüntetését, hogy nem elég biztonságos..nyilván nem létszükséglet, de időnként kényelmesebb volt.. Nem tudsz/tud valaki erre appot vagy valamit, amivel mégis meg lehet oldani, vagy csak engedjem el?)
Bocsi a sok kérdésért, és köszi ha válaszolsz 😊 😊 :R

(#126) simongab válasza Zsolt72FA (#125) üzenetére


simongab
senior tag

Szia..

Tételesen :D

21:9 szerintem egyedibb, karcsúbb volt, talán ezért melegedettt jobban.
Kézbevevéshez valamelyik Sony központban, esetleg az ALZA ban van lehetőség szerintem.
Ezt az alacsony képfrissítés dolgot nem értem, nem láttam emiatt beakadni. Ez az energiatakarékosság része és szerintem figyeli mikor van aktív használat. Tűző napon is látni, és gyorsabban reagál a fényváltozásra mint más telók.
Hűtés..azért játéknál nem jéghideg, de a nagy test meg az aktiv hűtés jobbá teszi a telefont. Dupla koppost nem használok...nem tudom hogy ez android tudomány e vagy más? Vibramotor nekem jó, a vaku/zseblámpa kimondottan erős...sokkal erősebb mint egy ájfon 15 pro' Kamerákat tanulmányozom még, Nekem a régi szoftver megszokott volt. Kicsit a 170mm es végén esik szét a kép, a középső 24mm es kamera viszont nagyon jó. Ujjlenyomat olvasó néha szórakozik, ez az 5II n is megvolt, a Huawei ebben is sokkal jobb..és azon az arcfelismerés is hasznos volt. Nem tudom ez az erősebb védelem vagy a bénázás miatt van így.
Tehát a telefon nagyon jó, ed kell hozzá a Sony szerelem....

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.