Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] A nap ereje

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Érdekes volt, köszi a tesztet. :R

Linket kérhetek a power bankokhoz?

"nincs rá lezsóidő"

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én karácsonyra leptem meg magam egy PowerZilla napelemes töltővel 5000 mAh. Még napfény sem kell a töltéshez,elég ha felkapcsolom a villanyt és máris közel maxon tölt. Ami érdekes az LG G Pad tabletemet csak kb 90% töltötte fel pedig annak csak 4600 mAh az akkuja. Lehet még nincs bejáratva, bár azt olvastam, h a powerbankoknak eleve le kell vonni 10% a valós kapacitás eléréséhez. Ja itt egy kép.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Kasya


Kasya
nagyúr

Az a 8000-es mennyibe kerult es mennyi ido alatt toltodik fel?
Tetszenek ezek a napelemes aksik, de nagyon gyengenek tartom a toltesi idejuket. Sot, maga a napelemes megoldasokat is szeretem (van is par korulottem).

[ Szerkesztve ]

(#4) tatararpad válasza pusszycat (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

Annyi a valós kapacitásuk ami rájuk van írva, csak ez általában a belső cellák kapacitása, nem az amennyit töltéskor le tudnak adni. Ez ilyen marketing dolog, hogy nem hazudnak, de nem is mondanak igazat. Kicsit hasonló a tápegységekhez, ott is mind annyit ad le amennyi rá van írva, viszont hatásfoktól függően vesz fel a hálózatból, és ugye az ágak terhelhetőségével is lehet trükközni.

[ Szerkesztve ]

(#5) pusszycat válasza tatararpad (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz,a 32 GB pendrive-om is van vagy 29 GB :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) tatararpad válasza pusszycat (#5) üzenetére


tatararpad
őstag

Ott meg asszem a gigabyte-gibibyte mértékegység váltással trükköznek, meg a fájlrendszer is foglal valamennyit, ilyen egy szánalmas világ ez, hogy minden féligazság után magadnak kell kotorászni :W

(#8) nuke7


nuke7
veterán

Linkeket en is kérnék :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#9) Imy válasza nuke7 (#8) üzenetére


Imy
veterán

Linkeket én is megnézném. :)

(#10) Imy


Imy
veterán

Ez lehet az? :F

(#11) tatararpad válasza #32839680 (#7) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez remek csak a piacvezető operációs rendszer aka. Windows a mai napig GiB-ben jeleníti meg, és ezt megkavarva még GB jelzést rak mögé, szvsz a kedves gyártók is eljuthattak volna arra a szintre hogy GiB-ben is hirdessék a termékeiket, ha már valószínűleg úgyis mindenki abban fogja látni.

(#12) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Egy ismerősnek van olyanja amit te elsőként említesz a cikkben.

Tesztelted, hogy valóban töltődik a telep fény hatására? A kolléga eszköze a zöld led világításán kívül nem érzékelt töltést. Direkt lemerítette és kirakta az ablakba 1 hétig és továbbra is üresnek jelezte vissza az állapotjelző.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#13) Imy válasza HyP3b0y (#12) üzenetére


Imy
veterán

Erre mondjuk én is kíváncsi lennék... Mert amit linkeltem feljebb, ott azért a 14$ nem sok, és annyiért napelemes, ami tényleg jó... Háát kíváncsi lennék. Habár Banggoodról általában nem bovli cucokat lehet venni.

(#14) pusszycat válasza Imy (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig működnek 80 % ról töltöttem fel, zöld ledekkel jelezte a töltést (a hálózatról pedig kékkel) kb 30 perc és maxra töltés után szépen kikapcsolt. Igaz volt vagy 30$ Csak most télen vadászni kell a napfényt. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) Imy válasza pusszycat (#14) üzenetére


Imy
veterán

Linket tudsz adni? Mert így nem tudjuk, hogy melyik a jó.... ;)

(#16) Dr. Romano válasza tatararpad (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

CD lemezt kell venni és nincs gond, tudtommal az az egyetlen média ahol a 700MB az valóban annyi :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

jó cikk engem is érdekelnek ezek a kütyük arról szívesen olvasnék még hogy a napeleme menyi idő alatt tölti fel az akkubankot
ez persze egy meglehetősen hosszú teszt..

megmondom mindenféle kötekedés nélkül vannak kisebb fenntartásaim hogy a napelemes rész mennyire számít ebben az eszközben

konkrétan én most ott tartok napelem terén hogy 2db 2W os napelemem van kb egyenként 10*10 cm-es a hasznos felület ami egy töltésszabályzóba megy be Y kábellel tehát összeadom a teljesítményt ami ezután kijön azzal lehet már tölteni.. DE figyelni kell rá... rossz szög; félig kitakarás; túlzott felmelegedés.. tehát pl nyáron volt hogy nem töltött rendesen hiába hét ágra süt.. egyszerűen annyira meleg lesz hogy kb belső ellenállása leviszi a teljesítményt... ha szerencsés volt a helyzet töltött.. DE ismét csak DE telefont igen.. Akkubankot szinte egyáltalán nem sikerült normálisan.

irtál a töltésjelző ledről.. nos azok nagyon gyér visszajelzést adnak.. eleve egy %-os visszajelzés is megbízhatatlan.. tehát attól hogy 2-vel több led világít még lehet hogy 10 perc és ujra elveszti azt (saját tapsztalat) de hálózatról töltve ugyanez jelenthet plusz 40 perc töltésidőt ugyanazon eszköznél.

szóval jó dolog ez de figyelni kell rá.. én örülnék egy részletesebb tesztelésnek ahol ezeket is megosztod.. meg pl egyáltalán hány W a napelem ez kiderül?

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#19) nuke7 válasza #32839680 (#18) üzenetére


nuke7
veterán

jah, tényleg :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) Jozsó válasza pusszycat (#2) üzenetére


Jozsó
tag

A powerbankok kapacitását általában a Li ion 3.6 V-jára adják meg. Arra van ez a 5000, meg ilyen mAh. Ezt még fel kell transzformálni 5V-ra, ott azért veszik el sok energia.

(#21) Drótszamár válasza DarknessHope (#17) üzenetére


Drótszamár
őstag

Még 2-3 éve vettem egy "sokezer" mAh-s napelemes powerbankot. E-bay-en már nem találom a típust.
A tényleges kapacitása valahol 4-5000 mAh környékén lehet, 1,5-2x tudja kb feltölteni a telefonomat.

Ezt nulláról a napelem 3-4 nap alatt tudta feltölteni. Nyáron kitettem a párkányra DNY felé, kb 30 fokos szögben megdöntve.

Csodát nem szabad ezektől várni, kb arra jó, hogy minden második mobil feltöltésed ingyen van nyáron, amikor napokig nincs felhő az égen.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#22) Xpredi01


Xpredi01
tag

Én is gondolkoztam ilyeneken, de egy önbrainstormingot tartva arra jutottam, hogy:
-az árát sem hozza vissza, mert a benne lévő akksi hamarabb elnyíródik.. - a rendszertelen töltés, a magas hőmérséklet erre még rátesz egy lapáttal
-ettől zöldebb sem leszek, mert nagyobb ökológiai lábnyomot hagyok vele, mint nélküle.

Egyedül túrázók szempontjából érzem a létjogosultságát.

(#23) razorbenke92 válasza Jozsó (#20) üzenetére

Plusz azt még újra vissza kell számolni 3,7-re, hiszen a telefonok akkuja is annyi. A csökkenés a két konverzió vesztesége.

Az írásra:
Megmondom őszintén, én nagyon nehezen hittem a cikknek, legfőképp a napelemes témával kapcsolatban.
Ahogy egy másik kolléga is említette, egy 2W-os napelem 10x10-es méretű. Ideális körülmények mellett, egy ilyen panel 5V mellett 0,4A-t tud leadni. Ezzel egy 8Ah kapacitású bank 20 óra alatt tölt fel. És ez majdnem egy 2x akkora felületű panel, melegedés és veszteségek nélkül, 20 óra folyamatos jól irányzott fénnyel.

Nem mondom, hogy nem igaz amit mondasz, de hogy valami huncutság van az eszközben, az biztos. Mindezek ellenére, ha az igényeidet kiszolgálja, akkor rossz nem lehet. Ha pesti vagy, szívesen kölcsönadok egy mAh mérőt, amin keresztül feltöltve, majd lemerítve kiszámolható a kapacitás és a hatásfok is.

Xpredi01: Mikor megy már ki a köztudatból, hogy Lítium alapú akkumulátoroknál nem rontja az élettartamot a rendszertelen töltés? Az ökológiai lábnyommal viszont egyet tudok érteni. Ezek az eszközök inkább kényelmi termékek, mint környezetvédelmiek. A kényelmi termékek pedig általában nem a kis ökolábnyomról híresek.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24) .mf


.mf
veterán

Fórumos beszámolónak elmenne, de cikknek a tárgyról szóló tartalmi része egy kicsit rövid és elnagyolt. Arról több szó van benne, hogy hogyan cserélsz telefont, mint a második, típusról...
Én hiányoltam belőle egy-egy speckó-felsorolást, köztük méret és tömeg is, illetve ha már képek, akkor valami referencia-tárgy, ami érzékelteti a méretét. Írhattál volna arról is kicsit többet, hogy tényleges használatban nulláról mennyi idő alatt töltődik fel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) ncc1701 válasza #32839680 (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Az SI a számítástechnikában önmaga a trükk. Itt az alap mértékegység a byte, kettes számrendszerben, és nem a tízes.

(#26) Borzoló válasza ncc1701 (#25) üzenetére


Borzoló
senior tag

Köszi az írást! Ilyesmiket keresek...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#27) RBJ


RBJ
addikt

Végig olvasva az egészet nem lettem okosabb. Kell ez nekem vagy nem? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#28) PistiSan


PistiSan
addikt

Érdekes cikk, a 0-ról feltöltés napelemmel engem is érdekelt volna.

(#29) domos


domos
senior tag

Egy 3-5W-os eszközt ami 5V 1A-t, kér, mennyire lehetne üzemeltetni egy ilyen csodáról?

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Kétlem, hogy egy rendes 10 Ah-s akkuval nem jártál volna-e jobban.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#31) Imy válasza PistiSan (#28) üzenetére


Imy
veterán

Én rendeltem egyet ma reggel tesztelés céljából, 11$ kedvezménnyel nem vág földhöz, maximum kidobom, ha nem működik.

(#32) nuke7 válasza Imy (#31) üzenetére


nuke7
veterán

milyet..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) Imy válasza nuke7 (#32) üzenetére


Imy
veterán

[link]
Ezt. :D

(#34) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nem rossz cuccok ezek, de inkább egy 10ezres Xiaomi powerbank, 4500 pénzért (tudom, alma-körte, de nekem ez ugrott be).
Ez a napelem dolog nekem nagyon körülményes, akkor már inkább valami kurblis kütyü, vagy kis szélkerék, ha nagyon a világ végén fogyna el a kraft.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#35) Graphics válasza PistiSan (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csudaszép napsütéses idonk volt mostansag... :D hogy kivitelezted vplna, ha nap se volt mostansag...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) pomorski


pomorski
őstag

Nagyon érdekes volt, nem is gondoltam volna, hogy ilyenek vannak... :R

(#37) PistiSan válasza Graphics (#35) üzenetére


PistiSan
addikt

Állítólag már maga a fény is elég, a meleg napsütéstől túl melegszik és rosszabbul teljesít, meg nem mindig tökéletesek a körülmények, jó lenne egy borús időben, és napsütésben való feltöltés teszt is. :DDD

(#38) BrianDK


BrianDK
tag

Köszönöm az elismeréseket. Elnézéseteket kérem, az utóbbi pár napom épp csak arra volt elég, hogy lássam megjelent a cikk...

Ebayről rendeltem, de reklám lett volna, ha kiírom...

8000-es. Ezt rendeltem én. Azóta persze találtam - és rendeltem ismerősömnek 20000-es kivitelben.

Nyilván nappali fényről lassabban tölt fel, mint hálózati áramforrásról. Ahogy a power banken is szerepel, napenergiával kb. 200 mA töltést vesz fel, míg hálózatról táplálva 1A töltést. Hálózatról teljes töltés így is meg volt kb. 6 óra alatt. Nappali fényen hagytam kint vasárnap, miután szombat éjjel feltöltöttem róla mindkét telefonomat. Egész nap érte a nappali fény egy üveg mögött (kocsiban a kalaptartón figyelt). Nap végére kb. 1/5 töltést nyert, de igencsak borongós idő volt, napfény nem érte, csak tisztán nappali fény.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#39) kpal


kpal
veterán

Sima powerbonkomhoz még egy ilyet beszerzek . :)

(#40) pusszycat válasza kpal (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jól teszed. Nem fenyeget, h nafta nélkül maradsz, bárhol is ténferegjél a világban.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41) daninet


daninet
veterán

Hat azert az a 200mah toltesi sebesseg naprol nem valami meggyozo. Gondolom ott is van konverzios veszteseg, es meg annyi sem less. A napfenyes orak szama nem eleg ahhoz, hogy feltoltsed ezt a powerbankot, arrol nem is beszelve, hogy ezek a kinai akkuk sztm roved idon belul kipukkannak a sok napoztatastol.

Es meg ugye ott a kerdes, hogy mennyire igazak a szamok amiket a kinai rairt.
En szemely szerint egy fillert nem adnek ilyenekert, sokkal jobb akkor mar egy markas akku es valami szethajtogathato napelemes tolto aminek nem 3col a felulete. [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42) User64476


User64476
őstag

Ezeknek mind az a baja, hogy a li-ion ha valamit nem bír, az a meleg. Kirakod a napsütésre egész napra, hogy jól feltöltsön, elrotyog magában a 75 fokban 10 órát, és a cella a gyári kapacitásának búcsút is int már pár alkalom után. Mondjuk azt sem nagyon hiszem, hogy az a pici napelem érdemlegesen feltölt egy ilyen kapacitású akksit belátható időn belül...

Nabakker pont az előző hosszászólás is ugyanerről szól :D

[ Szerkesztve ]

(#43) pusszycat válasza User64476 (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mintha a hidegért odalennének az akkuk, rögtön elfelejtik a fele töltöttségüket.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#44) razorbenke92 válasza pusszycat (#43) üzenetére

Azért a nem meleg nem egyenlő a hideggel :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#45) Venyera7


Venyera7
senior tag

Tetszett, viszont egy linket a termékről hiányoltam.

(#46) BrianDK válasza Venyera7 (#45) üzenetére


BrianDK
tag

Köszi. A #38-as hsz-ben adtam linket a jelenleg használt cuccról.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#47) M0RGI


M0RGI
őstag

Épp akartam kérni típusokat, linkeket, árakat.

Mennyire megbízhatóak ezek a noname kínai power bankok?
Nem sok jót lehet hallani ezekről.

(#48) daninet válasza M0RGI (#47) üzenetére


daninet
veterán

semennyire. Ami ra van irva az pedig kaparos sorsjegy kategoria. #41-42 hsz

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#49) razorbenke92 válasza M0RGI (#47) üzenetére

Azért a semennyire nem igaz, csak ésszel kell vásárolni.

Ha semmiképp nem akarod a véletlenre bízni, akkor meg enclosure-t kell venni, és külön megbízható helyről bele cellákat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#50) Imy válasza M0RGI (#47) üzenetére


Imy
veterán

Én majd megmérem az enyimet, ha megjön... Amúgy kíváncsi leszek rá...

(#51) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez a napelem kb.:+1 hibaforráska jó, ha kiteszed a nap-ra nyáron pillanat alatt felforrósodik alatta a cella, és nem a hihetetlen nagy töltőáramtól, hanem a cella által elnyelt hőtől.

(#52) nemlehet válasza M0RGI (#47) üzenetére


nemlehet
őstag

A kínaiak olyat gyártanak amilyet a megrendelő kér. Van minőségi (Xiaomi, Blitzwolf) meg van szar. A minőségi 2x annyi mint a szar, de még mindig fele egy nyugati márkának. Szerintem ha nem kell ez a napelemes móka akkor a Xiaomi-t kell venni 6000 körül szokott lenni a 10.000 mAh-ás akciósan. Arról azért egy átlag telefon 3x fel lehet tölteni és legalább tuti nem vág tönkre semmit.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#53) deadbody válasza nemlehet (#52) üzenetére


deadbody
tag

Pont most rendeltem 10400-as xiaomit tesómnak 5k volt az ára, az enyém pár hónapja 3,2k és azis 10000-es xiaomi.
Régebben énis gondolkodtam napelemes powerbankon, de annyit nem tartózkodok konnektortól távol hogy szükségem legyen rá, egy jobb márkában jobban megbízok mint egy nonameben.

(#54) Imy válasza deadbody (#53) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is van xiaomi, csak kísérlet képen rendeltem én, kíváncsi vagyok rá. :) Már 03.06-án feladták, remélem 1-2 héten belül nálam lesz.

(#55) deadbody válasza Imy (#54) üzenetére


deadbody
tag

Ha megjött és sikerült tesztelni majd írj róla, alapvetően érdekel engem is mit tud egy ilyen napelemes csoda. :) Ha járnék túrázgatni/sátorozni akkor lehet én is rendelnék, ellógna a táskán és adna egy kis áramot, de mivel nem vagyok nagy túrázó/sátorozó, így csak olvasok róla. :)

(#56) Imy válasza deadbody (#55) üzenetére


Imy
veterán

Persze, az a terv, hogy ezeket leírjam. (tényleges kapacítás, töltési idő töltővel, napsütés által, leadott áram...)

(#57) igori válasza petipetya (#1) üzenetére


igori
tag

Ez most komoly? A telefonomnal ha 4ezres az akkuja, akkor a powerbank ha 8 ezres 2x feltöltöm? Ti mibe vagytok? Nem muszáj ennyire tudatlannak lenni, folyamatosan égetitek be magatokat.... Kicsit olvassatok már utána mielőtt megszólaltok, pláne le is írjátok...
5V vs 3,6V!!! Névleges vagy valós... OMG!

(#58) pusszycat válasza igori (#57) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Te is feltehetnél egy szemüveget, szegény csak megköszönte a cikket.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#59) razorbenke92 válasza igori (#57) üzenetére

bytheway te sem a tudásoddal villantottál...

A powerbank névleges kapacitását is a benne lévő cellákból adják meg, mert az is 3,7V mint a telefonban lévő akksi :) Így nem kell számolni a feszültségszintek energiáival, csak a hatásfokkal. Ideális (ismétlem ideális) esetben tehát a 4000mAh-s akksit egy 8000mAh-s bankkal igenis 2x kellene feltölteni.

szerk.: és ahogy visszanézem, nem túl nagyok az elvárások. Senki nem emlegetett lehetetlent. A legtöbben arra kérdeztek rá, hogy egy 10000mAh-s névlegessel fel lehet e 3x 4x tölteni egy átlag telefont (az nálam 2200mAh körül van -> 6600-8800 kraftot nem nagy elvárás egy 10k-s eszköztől elvárni)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#60) BrianDK válasza igori (#57) üzenetére


BrianDK
tag

Köszönöm az építő jellegű kritikádat. Szívesen olvasom majd cikkeidet, amit sokkal pontosabb adatokkal, mérési eredményekkel is alá tudsz támasztani. :R

iPhone 7, Redmi Note 9

(#61) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Az a baj a napelemes powerbankokkal, hogy az esetek felében nem működnek. Csak szikrázó napsütésben termel annyit hogy számottevő legyen, és ott is, van hogy bekapcsolnak egy LED-et jelezni hogy töltve vannak, amitől jobban merülnek mint amennyit töltesz bele. FAIL.
Amúgy erről hányszor lehet feltölteni a telót?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#62) razorbenke92 válasza Blindmouse (#61) üzenetére

nekem vannak Tesla akkucelláim :C

Ugyan olyan form-faktor, mint a kínai LiIon akkubankokban van :D 6831 darab van belőlük a roadsterS-ben. Egy darab kapacitása normál áram mellett 2,4Ah ez kb egy átlag teló akkuja.

Tehát egy átlag telefont cca 6500x fel lehet tölteni egy Tesla RoadsterS ESS-ével (ESS=Energy Store System)

Szerk:

Most jut eszembe, hogy a képen nem is Roadster S hanem Model S van :D Abban 7104 cella van

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#63) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Maradok a normál power bankoknál.

A térerő veled van!

(#64) pusszycat válasza Balint1408 (#63) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez is normál power bank, plusz 1 funkcióval. Maradok a solar power bank-nál főleg ,h már megvettem. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#65) Imy válasza Balint1408 (#63) üzenetére


Imy
veterán

Én nem tudom, megrendeltem, letesztelem, és meglátom. De a xiaomi power bank eddig maximálisan bevált. Ha itt a nap tölti rendesen, akkor ez is jó lesz csak valamire. :)

(#66) zsirfecske


zsirfecske
addikt

én is a xiaomi powerbankra szavazok (5000/10000 mAh, de inkább előbbi mert az li-po akksival van és könnyebben hordozható), aztán ha kell mellé solar töltő (sátrazás, vitorlázás/zombi apokalipszis stb. esetére) akkor inkább valami ilyesmi komolyabb megoldás. ez kihajtható, rendes méret és teljesítmény, nem egy alibi valami ami csak dísznek jó. sőt, az igazán átgondolt cucc fekete helyett fehér vagy ezüst színű és profi hőszigetelt zsebbel lenne, hogy a powerbank/teló minél kevésbé melegedjen.

szóval szerintem a powerbankba épített solar cellák egyszerűen túl kicsik, effektív felhasználásra alkalmatlanok, mondom ezt egy arctic c1 mobile solar charger tulajaként, ami max konnektorról töltve ér valamit, de a mai telefonokkal úgy se sokat.

[ Szerkesztve ]

(#67) Imy


Imy
veterán

Megjött a Solar Power Bankom olvassátok blog bejegyzésemet. Ha valamit másképen szeretnétek látni, várom az építő jellegű kritikákat is.

(#68) DarknessHope válasza Imy (#67) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Nos elgondolkodtam lehet nekem is tesztelnem kéne a napelemeim.. hol lehet beszerezni eszközöket a teszthez és milyen áron? megnézném az én két napeleme mit tud valójában...

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#69) Imy


Imy
veterán

Blogom egy solar power bankról. Az eredmény elszomorító sajnos....

(#70) deadbody válasza Imy (#69) üzenetére


deadbody
tag

Az eredményt elnézve sajnos ez nagyon rossz vásár volt.

(#71) Imy válasza deadbody (#70) üzenetére


Imy
veterán

Igen, szóval az itteni cikbben sem értem, hogy miért jó az a power bank, pedig amit vettem ugyanaz atípus, és megbízható helyről. (banggood)

(#72) deadbody válasza Imy (#71) üzenetére


deadbody
tag

Mivel ugye sok tapasztalat nincs erről a solar bankról, az is lehet pont volt olyan peched hogy kifogtál egy hibás darabot, vagy tényleg ennyire semmire való a cucc.

(#73) Imy válasza deadbody (#72) üzenetére


Imy
veterán

Az akksija sem jó, és a napelemes része sem tölt. Szerintem nem véletlen... :F

A cikk írójával leteszteltetném, de nem sokat jár erre. Kíváncsi lennék én is.

(#74) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

nos egy biztos megpróbálok egy tesztet összedobni saját napelememmel. mert azért az működik. nem is tudom eddig miért nem csináltam :) lesz egy 4 napos világtolelzárt természetvédelmi őrszolgálatom április közepén ott pont jó lesz a konkrét teszt. :DDD

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#75) dementor


dementor
senior tag

Köszönjük a tesztet :)

Sajnos az a baj az összes Powerbank-el, hogy a gyártók csak a pénzünkre vadásznak. Eszük ágában sincs előrukkolni visszatartott akkumlátor fejlesztésekkel. Elég meglepő, hogy az informatika fénysebességgel fejlődik, de valahogy az energia tárolás évek óta helyben topog, látszólag. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#76) zsirfecske válasza dementor (#75) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem hinném hogy mesterségesen visszatartott. ad 1, egy apple/samsung/lg típusú innovatív tech cég elsőként csapna le egy modernebb akksitechnológiára, hiszen az neki presztizs és versenyelőny. ad 2, ma már szerencsére az elektromos közlekedés is kezd biznisz lenni, elon musk se ölne dollármilliárdokat egy ilyenbe, ha lenne jobb.

(#77) razorbenke92 válasza zsirfecske (#76) üzenetére

Ez így igaz. Hamarosan az informatika fejlődése is visszább esik, hiszen nemsokára az atomnyi csíkszélességhez érünk, onnan meg jelen tudás szerint nincs tovább.

Az energiatárolás elég szépen fejlődik azokon a korlátokon belül, amit ez elektrokémia emel. Jelenleg még az energiafelhasználás csökkentésével hatékonyabban lehet előre haladni, mint a tárolás növelésével.

Nem mellesleg a trend is ezt diktálja. Az elektronikai eszközök száma csak nő és nő. Ha nem az optimalizáláson lenne a hangsúly, akkor hiába volnának jó tárolóink, azokat is fel kell valahonnan tölteni.

Egyszerű példa:
500 millió eladott iPhonet alapul véve, vegyük, hogy most egy 2Ah kell neki naponta, egy 2Ah-s akksival így bírja egy napig. Ez egymilliárd amperóra fogyasztás naponta. Ha hatékonyság helyett a tárolásba fektetnek, akkor kell neki 3Ah naponta, de az akksijában 3Ah tárolható. A telefon ugyan úgy egy napig bírja, de ez világszinten (csak iPhoneoknál) félmilliárd amperórával, (4,2V akksi mellett kb 2 mrd Wh, azaz 2000 MW beépített teljesítmény, ez kb pont Paks, tehát egy Paksi erőműnyi teljesítményt spórolt így a világ)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#78) Romvr


Romvr
őstag

Vettem egy olyan Power Bank-et mint neked az "Első" tesztedben (csak sárgában). A zöld lámpa már akkor elkezdett égni amikor kihúztam a dobozból egy félhomályba burkolózó szobában. Töltést jelző led csak 1 égett rajta így most kiraktam a párkányra "fotoszintetizálni". Aztán majd délután szerintem rádugom a telót, meglátom mi történik és az milyen sokáig. :)

Kérdés: Csak akkor tölt ha megnyomom a "power" gombot és kéklenek a LED-ek, vagy akkor is ha csak rádugom és nem nyúlok hozzá?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#79) Romvr


Romvr
őstag

Na két órája van a tűző napon és még mindig csak az első LED világít kéken ha rányomok a Power-re. Ez vajon normális?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#80) Imy válasza Romvr (#79) üzenetére


Imy
veterán

És most? Amit én vettem az semmit sem töltődik. Merítsd le, s tedd ki a napra... És mi lesz? :F

(#81) Romvr válasza Imy (#80) üzenetére


Romvr
őstag

Tegnap gépről feltöltöttem 3 egységnyit, nagyjából 2 óra alatt. Ebből este lemerítettem 1 egységnyit (iPhone 5s-en ez 27%-ot töltött), most reggel 8-kor kiraktam az ablakpárkányra a közvetlen napsütésbe és ott is fogom hagyni 8 órán át. Ha nem tölt vissza legalább 1 egységnyit akkor a napelem csak díszítés. Ha visszatölt akkor megérte nekem a 6000 forintot.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#82) Imy válasza Romvr (#81) üzenetére


Imy
veterán

Majd írdd meg. De egy olyan tesztre kíváncsi lennék, hogy teljesen lemeríted, s mire tölti fel. Ha jó, akkor majd kérnék egy linket. :)

Én is vettem, de nem volt jó, de banggoodról szerencsére visszautalták az árát. :)

Imy

(#83) Romvr


Romvr
őstag

No a helyzet a következő:

2 egységről indultunk ma reggel 8:00-kor. Egészen 12:30-ig közvetlen napfény érte az ablakpárkányon, aztán jöttek a felhők és mérséklődött a napsütés. A 2 egységből 3 egységre váltott ez idő alatt, így mondhatjuk hogy ~15-20%-ot töltött ~4 óra közvetlen és ~2 óra szórt fényben.

Ha a tendencia állandó akkor a teljes feltöltéshez nagyjából 26 órányi közvetlen napsütés kell... Ami hazánk Áprilisi átlagos napsütése óráival számolva (8,9 óra) legalább 3 napot jelent.
Ha valaki csak 100%-ban napenergiával akarja tölteni az most biztos szörnyülködik. Nos ennyi pénzért nem szabad csodát várni én azt mondom.

Úgy döntöttem hogy én is csinálok majd erről egy Logout blog-ot, ahol nagyjából 2 heti használatot fogok dokumentálni és összegezni. Aztán levonom a konklúziót.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#84) BrianDK


BrianDK
tag

Nem írok le olyat, amiről nincs tapasztalatom. Én azt tapasztaltam, amit leírtam, a 8000 mAh-s teleppel szerelt power banket valóban igen lassan tölti nálam is pusztán csak a nap energiája, valóban jobbra számítottam. De még mindig azt mondom, hogy olyan helyen, ahol nincs hálózati erőforrás, még mindig jó lehet egy mobiltelefont feltölteni.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#85) Gaabbaa válasza BrianDK (#84) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Hali! Meg a hozzaszolasok elolvasasa elott en is rendeltem az A80 jelzesu powerbankbol egyet. Meg is jott hamar, mukodik is, csakhat messze nem 8000mAh a kapacitasa. Full-ra toltve a bank-ot kb. 20%-ot tud tolteni a samsung S6 telefonomon (ami kozben bekapcsolva, keszenletben van) es kesz is, kiurul. Szoval ugy nagyjabol 600-800 mAh lehet a valos kapacitasa, ami a gyari adat 10%-a. Nem javaslom senkinek megvetelre hacsak nem a lampa es napelem resze miatt kell..... :DDD

Rendeltem en is egy usb-s tesztelot, majd azzal is kimerem, hogy mennyi a pontos kapacitasaa banknak....

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#86) Imy válasza Gaabbaa (#85) üzenetére


Imy
veterán

A napelem része = 0. Én is írtam, hogy nem igazán jó, és van róla blogom is. ;)

(#87) akosxyz


akosxyz
senior tag

Sziasztok :)
Gondolkodom én is azon, hogy jó lenne egy napelemes powerbank. De a kommentek láttán egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy mennyire hitelesek ezek a hirdetések amiket találtam és mennyire megbízhatóak ezek a kütyük :F
Pénzt kidobni nem akarok egy kamu napelemre szóval érdeklődnék, hogy kinek van pozitív tapasztalata és honnan rendelte :)

(#88) Imy válasza akosxyz (#87) üzenetére


Imy
veterán

Én egy rendelés után feladtam.

(#89) razorbenke92 válasza akosxyz (#87) üzenetére

Korábbi hozzászólásom:

Ahogy egy másik kolléga is említette, egy 2W-os napelem 10x10-es méretű. Ideális körülmények mellett, egy ilyen panel 5V mellett 0,4A-t tud leadni. Ezzel egy 8Ah kapacitású bank 20 óra alatt tölt fel. És ez majdnem egy 2x akkora felületű panel, melegedés és veszteségek nélkül, 20 óra folyamatos jól irányzott fénnyel.

Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy egy 2Ah-s telefonakkunyi energia (veszteségmentesen, 100% hatásfokkal) kb 5 óra alatt összegyűlik.
Ha mindent valósnak veszünk, akkor a napelem ami rajta van, kb 0,8W, ez 0,2A körüli töltőáram.
Átlagos kapcsüzemű hatásfokkal számolva (kétszer, hisz egyszer tölt, egyszer merít) kb 0,75-el meg kell szorozni az eredményt.
Ez azt jelenti, hogy egy telefontöltésre való naftát kb 13 óra napsütéssel lehet gyűjteni.

Ez a realitás, amit el lehet várni. Ami efölött van, az már marketing-kamu.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#90) Gaabbaa válasza razorbenke92 (#89) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

nem a napelemes töltéssel van a gond ezeknél, hanem azzal, hogy bazira nem annyi a bank kapacitása mint amennyivel hirdetik. Az enyém kb. a tizedét :((( :((( tudja annak mint ami rá van írva...

egy 700mAh-s töltővel 0-ról 100%-ra egy picit több mint 1 óra alatt tölt fel... vicc.... és van pofájuk ráírni hogy 8000mAh-s kapacitás.... :((

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#91) Imy válasza Gaabbaa (#90) üzenetére


Imy
veterán

Nekem a napelem sem tölt semmit sem... ;)

(#92) Gaabbaa válasza Imy (#91) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

nekem a napelem működik :DDD legalábbis a visszajelző ledek alapján :U

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#93) Imy válasza Gaabbaa (#92) üzenetére


Imy
veterán

Nah jó, azok villognak. Merítsed le az akksit, és tedd ki a napra. Úgy mennyit tölt bele? Nekem semmit sem tölt bele semmit, de nézd meg a blogomat. ;)

(#94) Gaabbaa válasza Imy (#93) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

igen néztem :) nekem tölti, úgy értettem a villogást hogy kúszik felfele. Mivel pici a bank kapacitása nem is annyira lassú a töltése :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] A nap ereje
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.