Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) crsx001


crsx001
csendes tag

Ki más... :)

(#2) nyisziati


nyisziati
veterán

Pfff. Amire már 6 milliárdot elköltöttek, aztán egyszercsak "füstbement terv" lett belőle.
A pénz persze sehol, felelősök nincsenek, Tarlós csak széttárta a kezét, hogy "ő nem is tudott róla". :(((

(#3) akaido válasza crsx001 (#1) üzenetére


akaido
addikt

:K
No meglepi? pedig "Őrültem" volna akár egy tortának...erre ezt kapom 57 szülinapra... :O ;]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

További meglepő híreink: Az ég kék.

Sic Parvis Magna

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az mondják, hogy az életben csak a halál és az adó a biztos.
Lassan Lölőéket is fel lehetne venni harmadiknak, mint holtbiztos dolog az életben.

(#6) tatararpad


tatararpad
őstag

A helyközi közlekedés akkor lesz valós alternatíva ha télen lesz rajta fűtés és nyáron meg klíma, nem pedig csak papíron, hogy a sofőr leszívhassa a gázolajat otthon. No meg én az útvonalakat is máshogy igazítanám amolyan IC jelleggel, a helyközi busz ne járja be a fél várost, nálunk vannak olyan járatok amik az ~50 perces menetidőből ~20 percet a belvárosban állnak a lámpánál. Erre ott a helyi járat, akinek van helyközi bérlete vehessen kedvezményesen kiegészítő helyi bérletet (Debrecenben például van ilyen). A jeggyel utazóknál is lehessen venni egy pótjegyet olcsóbban, ami egy helyi utazásra jogosít fel és kész, elektronikus csipogós jegynél ez még szerintem technikailag sem egy ördöngősség. A helyközi meg menjen állomástól kifele a legrövidebb úton.

De ettől függetlenül az e-jegynek örülök, vonatnál már szinte a bevezetése óta használom, az otthon vett állomáson kinyomtatós verziótól kezdve a mobilalkalmazásban fél perc alatt megvásároltig, és tapasztalataim szerint rohadt jó dolog. Még volt szerencsém a hétfő hajnalban álljunk 10 percet a pénztárnál mindjárt megy a vonat élményhez, manapság meg kb. a piros lámpánál veszem meg a jegyet vagy két slukk között.

[ Szerkesztve ]

(#7) divan


divan
senior tag

"25 érintőképernyős és vandálbiztos kültéri jegykiadó automata rendszerbe állítása"
Per város? Per ország? Vagy Budapesten?

(#8) Tapsi válasza tatararpad (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

a helyközi busz ne járja be a fél várost, nálunk vannak olyan járatok amik az ~50 perces menetidőből ~20 percet a belvárosban állnak a lámpánál. Erre ott a helyi járat...

Az általad vázolt koncepciót már régesrég meghaladta az idő. Minél több átszállásra kényszerítesz valakit, annál nagyobb eséllyel vált autóra. A fejpályaudvar-szerű működés ma már nem működik.

(#9) arty válasza nyisziati (#2) üzenetére


arty
veterán

nyugi, ez se lesz meg idore, a tervezett penzbol... hiszen a meszaros muvek es a mar bizonyitott kokler-systems egyutt plane egy keptelen banda :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) tatararpad válasza Tapsi (#8) üzenetére


tatararpad
őstag

És minnél hosszabb a menetidő, annál nagyobb eséllyel vált autóra (tapasztalat). A helyi járat viszont amúgy is jár. Magát a koncepciót viszont meghaladottnak nem mondanám, vasútnál elég sokan úgy járnak, hogy autóval/busszal vasútállomásig, onnan pedig vonat és a célállomáson helyi járat. hiába mehetnének autóval kezdőtől végéig.

De kicsit 21. századba is röpítve a dolgot, városban az ilyen autó/motor bérléses dolgok mint a MOL Limo is rugalmasabbak és gyorsabbak lennének, mint a helyközivel városban izzadás vagyakár a helyi járat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tapsi válasza tatararpad (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilván az aranyközéputat kell megtalálni. Viszont az általad vázolt példában bőven pluszosra jön ki így egy agglomerációból bejáró, hiszen megspórolja az átszállás idejét, ami minimum 5 perc.

(#12) tatararpad válasza Tapsi (#11) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez lehetséges, mondjuk attól függ. Ahogy azokon a helyközi járatokon láttam, amin utaztam, a belvárosi megállók sem a munkahelyük előtt rakták le az utasokat, azok is inkább csak köztes állomások voltak, és vagy sétáltak még valamennyit, vagy átszálltak egy másik helyi járatra. Csak azzal a különbséggel, hogy nem egy állomáson szálltak át a helyire, hanem valahol a belvárosban. Mondjuk Budapestről nem tudok nyilatkozni, és azt sem mondom hogy sehol máshol ne álljon meg a helyközi csak állomáson, hanem inkább azt, hogy emiatt ne tegyen nagy kitérőt, ha van logikusabb útvonal.

(#13) Straw válasza divan (#7) üzenetére


Straw
senior tag

Baromira mind1 ha nem tartják karban és 15-ből csak néhány működik, mint két hete a nyugatiban. Ott van egy halom automata, abból mondjuk 5 üzemel, de 4-nél nem tudsz kártyával fizetni, 3-nál érmével, 2-nél pedig papírral, ez egy komolyabb matek érettségi feladat tudna lenni. Majd akkor örüljünk ha 2 év késéssel átadják és rendesen működik. Ja, nem fog.

42

(#14) pengwin válasza Straw (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Vagy ott vannak a BKK automaták, amiket szokás szerint kiraknak egy nagy beton vagy térkőplacc közepére, gondosan a nyári nap felé tájolva. Így egyrészt alig olvasható a kijelző, másrészt a túlhevült érintőkijelző elég furán viselkedik.

Üdv, pengwin

(#15) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Más pályázók voltak amúgy az oligarchián kívül?

(#16) Alg válasza SunyaMacs (#15) üzenetére


Alg
veterán

Persze, egy jamaicai utcaseprő által birtokolt hondurason két hete bejelentett ciprusi cég magyar leányvállalata, de sajnos érvénytelen volt a páylázata formai hiányosságok miatt, meg drágább árat is adott 300Ft-al. ;]

"Kényelmi szolgáltatások beveztésével": Mondjuk kezdhetnék azzal hogy legalább a távolsági gyorsvonatokon és IC-ken legyen működő klíma nyáron és normális fűtés (hangsúlyozom normális, nem az a tökig tekert mint most hogy kint minusz 10 a vonaton meg 40 fok).

Mert amíg egy levegőtlen 30 éves vagonban 40 fokban rohad a seggemre az olajzöld műbőr ülés addig marhára nem érdekel hogy valós időben hol jár a vonatom és 5 vagy 10 perc híján fogom lekésni a csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17) Silεncε


Silεncε
őstag

A BKK jegy is olyan jól sült el, amikor a T-Systems csinálta, biztos ez is jó lesz. Bár azóta lehet elmagyarázták a gyakornokoknak, hol is validáljuk a user által küldött adatokat... ;]

(#18) nyisziati válasza Alg (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja.
Meg nem 1000 típust rendelni, hogy minél nagyobb logisztikai kihívást jelentsen az alkatrész-rendelés/mentés/szerelés, hanem 1-re redukálni a rendszerbeállított típusok számát. :(((

Az a "25 érintőképernyős automata" meg tényleg értelmezhetetlen, mert jelenleg kb. nálunk a kerületben van annyi, tehát országos szinten két nagyságrenddel több egységre lesz szükség... :U (minimum)

NFC-s, okosórás stb. fizetésről és hasonló nyalánkságokról nem is szólva.

(#19) Alg válasza nyisziati (#18) üzenetére


Alg
veterán

Amúgy a mai napig nem értem miért nem voltak képesek legalább a fővonalakon a nagyobb állomásokra jegykiadó automatákat telepíteni még mindig.
Szüleimnél pl. : huzonezres város, Bp-Debrecen fővonalon, IC-n kívül minden megáll. Pár éve újították fel a teljes állomást, épülettel, peronokkal mindennel. Az addigi két jegykiadó ablak helyett let egyetlen egy, ahol totál fogalmatlan ismeretségi alapon kontraszelektált biorobotok dolgoznak (egy nemzetközi jegyet nem voltak képesek kiadni mert nem tudták hogy kell, de egyébként is ha bármi nem hétköznapi igényed van foglamuk sincs mit kellene csinálni).

Ja, vannak liftek is amik minimum fele időben nem üzemelnek, meg "utasellátó" ahol nagyrészt sörön-pálinkán meg kávén kívül semmit nem kapni. Meg olyan térkő/csempe(?) a bejáratnál hogy ha 2 hópihe ráesik rögtön jégpályává változik, persze rámpa hogy lehessen küzdeni a feljutással.

Ha jól emlékszem ez az a szakasz aminek a felújítási költsége méterre lebontva drágább volt mint egy Audi A4 ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Biztos nagyon színvonalas lesz az elkészült produktum. :D

Megyen!

(#21) atike


atike
nagyúr

Na erre lehet bármit szakmai alapon írni politikai él nélkül...? :DDD

(#22) localhost


localhost
Közösségépítő

2020 végére kiépül.... ki akar fogadni?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Alg válasza localhost (#22) üzenetére


Alg
veterán

Lerakják random a 25 automatát amik valószínűleg már most is ott vannak egy raktárban korábbi készletből megmaradva, és kipipálják hogy "kiépült".

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Igazából teljesen egyértelmű volt hogy ez lesz. Bennem az merült amúgy fel már régóta, hogy tulajdonképpen BKV jegyet miért is nem lehet még online, vagy applikációban venni? Az az új rendszerkiépítés sem haladgat, kötve hiszem hogy ez jövő év végére meglenne.

(#25) akaido válasza divan (#7) üzenetére


akaido
addikt

Vandálbiztos??? Nem véletlen szűnt meg a Bkk "avtomát" a Szilasligeti HÉV állomáson...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26) guminyúl válasza sutitomi (#24) üzenetére


guminyúl
tag

Már nagyon régóta van egy kiváló BKK e-jegy alkalmazás. Csak te akarsz mindig rossz irányba menni. :DDD

(#27) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Maga az ötlet üdvözlendő. De hogy ennek a tizen akárhány milliárdnak a hányszorosát fogját erre költeni, na az a jó kérdés!

(#28) Egon válasza guminyúl (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Egészen pontosan június másodika óta működik, nem mondanám hogy régóta.
Egészen véletlenül részt vettem ennek a sérülékenység vizsgálatában.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) guminyúl válasza Egon (#28) üzenetére


guminyúl
tag

Szúnyogoknál már 3 generáció használhatta. Ha az öreg szúnyogok kedvelik az újdonságokat, akkor akár 4 is. Én csak az ő sérülékenységüket vizsgáltam.

(#30) yerico válasza Medocsabi (#27) üzenetére


yerico
senior tag

Szerintem nem fognak rá sokkal többet költeni. A 2-3 milliárd, amit ebbl a tényleges munkára szánnak, elég lehet. A többit meg úgyis ellopják.

(#31) Egon válasza guminyúl (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem miről beszélsz, de biztos úgy van.
Ha 3-4 szúnyoggeneráció, akkor az kérészből mennyi, 6-7? :F :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) guminyúl válasza Egon (#31) üzenetére


guminyúl
tag

Kb. 100 generáció.

Számodra régebb óta létezik, mivel te aktív szerepet vállaltál abban, hogy elindulhasson. Én kb. három hete ismerem, más meg nem is hallott róla, így számára nincs is. Kiváló szúnyogos példámmal csak erre utaltam. :K

(#33) ricsi99


ricsi99
addikt

Ezt az automatás mizériát mikor felejteik már el?
Hanyatló nyugaton minden társaságnak van már webes/okostelefonos jegyvásárlási rendszere. Semmi készpénz... de ha buszon a helyszinen akarod megvenni akkor kicsit drágább, ennyi a hátrány. Buszon fizethesz kártyával ,telefonnal... Szerintem sokkal olcsobb ez mint minden buszmegállóba felépiteni egy automatát ,a kiszolgáló cuccaival egyetemben. Szóval ilyen elavult technológiai megoldást egyáltalán mi a francnak engedélyeznek?

UI: BKV rendszeréhez hasonló csak nem a rogán féle csipet-csapattal

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#34) bolvar válasza ricsi99 (#33) üzenetére


bolvar
senior tag

Annyiból talán lehet kardoskodni az automata mellett, azért még messze nincs mindenkinek okos mobilja, vagy ha van is no internet, plusz jön a külföldi akinek szintén nincs, de igen az alap irány a webes kéne legyen és mellette a főbb csomópontokban az automaták, de én is múltkor majdnem lerúgtam a most üzemben lévőket mikor 3-ból 2-ben nem ment a kártyás fizetés...szóval szar ahogy van, de majd most megmutathatják ők jobbat tudnak csinálni :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#35) tatararpad válasza ricsi99 (#33) üzenetére


tatararpad
őstag

Az automata inkább azoknak van, akik készpénzzel vennének jegyet, hogy ne a buszon/pénztárnál álljanak. Készpénz meg népszerű itthon, lásd ATM-k előtt kígyózó sorokat nyugdíjkor és fizetéskor, hiába van bankszámlájuk és bankkártyájuk, arra használják csak hogy megkapják rá és utána levegyék a pénzt. Meg ahogy írták: vagy vsn telefonja vagy nincs, vagy tudja használni vagy nem, az automatát viszont már elég sokan tudják használni, és ezáltal is csökkenthető a pénztárosok száma.

[ Szerkesztve ]

(#36) Medocsabi válasza yerico (#30) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát én nem vagyok ennyire optimista, szerintem erre a 11 milliárdra még minimum ötöt rádobnak, és ebből 9-et tuti lenyúlnak.

(#37) ricsi99 válasza bolvar (#34) üzenetére


ricsi99
addikt

Mint irtam... otthon pc-röl /vagy telefonról utközben tökmind1. Ne hidd at hogy a "külföldi"-ek nincs intenet... csak pont nem értik ezt az automata jegyrendszert.
Automata meg minden megállóban lesz? Ja nem .. Busz soförnél meg miért nem lehet terminál? (jobb helyeken inygyen wifi/usb van a buszokon) ...hidd el ha online meg lehetne venni a jegyet olcsóbban ott vennék.
Csak álltalános irány ,hogy hülyének vannak nézve az emberek.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) ricsi99 válasza tatararpad (#35) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem olvastad végig.
csak példa ne számszerűsísd!

Megveszed interneten kb 100Ft
Megveszed buszon kb-ban 130FT

Szerinted melyiket fogják választani?
Ha nagymami aki már nem lát és 90 éves az is legfeljebb szól az onokának ,hogy vegye már meg.
De az utazó közönség 80-90% szerintem van okos telefonja/otthoni pc-je... mittomén.
Ha meg példálózól valami faluval ahol nincs se internet se telefon ...akkor oda meg automatát se tudnak tenni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) tatararpad válasza ricsi99 (#38) üzenetére


tatararpad
őstag

Én végigolvastam csak te nem ezek szerint. Automata azért van hogy aki nem akar online jegyet venni telefonon/PC-n az is vegyen jegyet valahol ami nem busz. Mozigyet is tudsz venni online mégis vesznek pénztárnál és nem 90 éves nagymamik. Vonatjegyet is tudsz venni online és mégis vesznek automatánál vagy pénztárban. Amíg van erre igény, lesz rá valamekkora kínálat is.

(#40) philoxenia válasza guminyúl (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted mennyi idő alatt fejlődik ki egy kérész....? Mondjuk a szúnyogból is sokféle van... ;) [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) divan válasza tatararpad (#39) üzenetére


divan
senior tag

Lehet azért, mert az online mozijegy többe kerül mint pénztárnál.Talán 40 Ft jegyenként a kényelmi díj, vagy mi a fene.

(#42) ricsi99 válasza divan (#41) üzenetére


ricsi99
addikt

Pedig pont olcsóbbnak kellene lennie... Csak ez a lenyúlásról szól... Miért is olcsóbb repjegyet venni online? Jah bocsi ... az nem hungarikum system....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#43) tatararpad válasza divan (#41) üzenetére


tatararpad
őstag

Viszont mozijegy átlagban szvsz nincs sok 1000 forint alatt. Nem az 60 Ft döntene. Viszont a vonatjegyet meg olcsóbb online, és volumenben is messze többet tesz ki. Az online vásárlásban szerintem az affinitás többet játszik, mint sem az egy rudira való kedvezmény, vsgy büntetés. Akinek van rá az használja, akinek nincs az meg majd használni fogja, mikor már a használók lesznek többségben. Csak 60 évet nehéz behozni.

(#44) philoxenia válasza ricsi99 (#42) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olcsóbb online repjegyet venni? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) ricsi99 válasza tatararpad (#43) üzenetére


ricsi99
addikt

Szóval mert vannak elenyésző százalékban a régi rendszer hívei. Rendben ..akkor épitsenek ki csőpostát mert nekem csak a régi lepecsételhetős kell. Amúgy is a lovaskocsi jobb volt ,szal arra kérnék jegyet.....
Szerintem lehet védeni a régi bevált rendszert de ez az automatásdi a eltömitett jegykiadó/pénz visszaadó rendszer miatt igazi hungarikum...Ez kb a tantuszos telefon lecserélése óta megy, .... jah és kipróbélhatod hajnalban is élesben a rendszert amikor valamiért nem megy az automata de neked meg fel kellene szállnod a buszra/vonatra/rollerra mert mennél munkába de nem tudsz mert a rendszer "üzemen kívül van"

philoxenia ... Miért.... nem... Most mi a jobb... elmész az automatához ,kiveszed a jegyed/bérleted stb aztán utazol? Vinnedd kell ,vagy készpénzt vagy bankártyád... ami a magyar automaták biztonságtechnikai szempotjából azért én elég meredeknek tartok.. Ezzel az erövel az okostelefonod/bankártyád a buszsoförnél lévő terminálod is használhatod... szal a helyszini kiépités amit pénzpocsékolásnak /technikailag elavultnak tartok...
Repjegy ....meg legyen detto 1-1 ...de ha elöre lefoglalod olcsóbb... de ha mégis személyesen akarod megvenni akkor csapd hozzá az oda vissza költséged meg az idödet.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46) philoxenia válasza ricsi99 (#45) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vonatra felszállhatsz és vehetsz jegyet a jegyvizsgálónál....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47) Egon válasza philoxenia (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Téves. Én is ezt hittem, meg is büntettek.
Szerencsére nem nagyon járok vonattal, tőlem rárohadhat a MÁV-ra az egész.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) philoxenia válasza Egon (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nincs nyitva tartó pénztár az állomáson természetesen. Sok helyen nincs állandó pénztár. Ezeken a helyeken zárva tartási idő alatt a jegyvizsgáló ad jegyet a vonaton.

Amúgy:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) Egon válasza philoxenia (#48) üzenetére


Egon
nagyúr

Aha, persze. Kár, hogy ez a kezdő hozzászólásodban nem volt benne, mint kiegészítő információ, hanem tök általános jelleggel írtad, hogy lehet venni jegyet a vonaton, ami alapesetben nem igaz, csak ha fennálnak bizonyos feltételek, (de ez megszokott tőled, utána meg magyarázkodsz, ahogy most is)... :U Ugyanis ez a ritka, pl. a Bp-Vác vonalon tán 1-2 ilyen megálló van a tízből. A népek többsége nem nyitvatartási időn kívül közlekedik, azon túlmenően egyre népszerűbben a zónázó vonatok, ahol megintcsak nincs ilyen, de ez téged ne zavarjon.

A linked meg semmilyen módon nem kapcsolódik az eredeti kérdéshez (azaz hogy lehet-e vonaton jegyet venni), még terelésnek is gyenge.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) tatararpad válasza ricsi99 (#45) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem tudom feltűnt-e, de a jegykiadó automata nem az online jegyvásárlás helyett, hanem mellett jön létre. Ha te akarsz vehetsz majd jegyet online. Innentől kezdve egyáltalán nem értem, miért zavar téged a jegykiadó automata, aka az egynél több értékesítési csatorna. Az automata nem az online jegy ellen van elsősorban, hanem a pénztárosok ellen. Olyan helyekre is lehet rakni, ahol pénztárost nem érné meg rakni, 7/24 működik, csökkenti a sort a pénztárnál, stb. De ehhez képest kitartóan mantrázod hogy pokolra való mert Bp-n van pár csöves aki eldugítja. És igen, végső esetben még mindig tudsz majd járaton venni jegyet. Amit meg mindenképp elkerülendőnek tartok, mert helyközin növeli a menetidőt.

[ Szerkesztve ]

(#52) philoxenia válasza Egon (#49) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából, ha már csak személyeskedni tudsz, akkor légy szíves inkább ignorálj engem, mivel nemigen szóltam hozzád! :N
Az, hogy te nem értesz valamit, nem jelent azt, hogy más sem. Sőt. ;)
Szándékosan, vagy más okból mindig megpróbálsz belekötni abba amit írok. Lehet, hogy ettől okosnak hiszed magad, de a link egyáltalán nem akart kapcsolódni a neked szóló válaszhoz, ami nem véletlenül volt offba téve, a link pedig nem.
A link a cikkhez szólt hozzá.
Amúgy arról nem tehet a MÁV-Start, hogy úgy utazol, hogy nem olvasod el a vonatkozó szabályzatukat.
Az gondolom fel se merül senkiben, hogy ha van felszállás előtt jegyvásárlási lehetőség, akkor simán csak felszáll a vonatra és ott pótdíj nélkül vehet jegyet. Amúgy ugye azt írtad:

Téves. Én is ezt hittem, meg is büntettek.

Mi módon büntettek meg? Elfenekelt a kalauz bácsi? :F Pótdíjat fizettél és kész. Az üzletszabályzatban még a büntetés szó sem szerepel.... ;)
Amúgy gondolom ott is az volt az attitűdöd mint itt a PH!-n csak a jegyvizsgáló szőrös szívűbb, mint itt a moderátorok.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) philoxenia válasza guminyúl (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérészek három évig fejlődnek, de ez ne zavarjon, gondolom hosszú volt a cikk.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#54) ricsi99 válasza philoxenia (#46) üzenetére


ricsi99
addikt

Aham... szóval te nap mint nap utazol olyan vonaton ahol a van a vonalon ahol nincs automata vagy esetleg ahol van az kb 1 hétböl 7 nap használhatatlan... ? Mert ha nem akkor "Egon" lehet többet tud.... Én annó megtapasztaltam ezt a frankón működő rendszert... Hidd el csudi finom volt a hajnali zsúfolt vonaton a kallernak magyarázkodni... és hiába mutattam a telefonommal készült képet... az ö rendszere szerint rendben volt az automata... a kedves utastársak tekintete ,ahogy megvetően vizslattak, hogy né má a lógóst... na ezt próbáld ki... Kicsit más az elmélet és a valóság... na pont ez miatt is kezdtem el saját motorral járni melózni... és hidd el télen hajnali hatkor amikor kicsit -10-20 fok van akkor nem olyan buli... persze vehettem volna bérletet is csak kb a híres máv pontosság miatt vagy 1 órával korábbi vonathoz megyek ki vagy minden nap kockáztatom az elkésést ... igy ha nem jött a vonat akkor futás a buszhoz... amit annyira nem csiptem mivel messze is volt a buszmegálló + egy extra átszállásom is volt a melóhelyemig...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#55) guminyúl válasza philoxenia (#53) üzenetére


guminyúl
tag

A lárva állapotot mint másik életet szándékosan nem vettem figyelembe, mert ebben az összefüggésben nincs jelentősége.

Nagyon ritkán írogatok ide, épp ezért, ami most történik. Van valami mondás a hülyéskedésről, meg az okosról, a szamarakról és a szenvedésről, de azt sem olvastam végig, így felidézni sem tudom. Az is lehet, hogy ez több mondás. :R

(#56) philoxenia válasza guminyúl (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az nem "másik élet" olyan mint az itteni tagoknál a 4000 napos újonc.... Alvóreg.... ;]
Van az a szúnyognál is, hogy évekig elél "tojás" állapotban. Van az a regisztrációnál is, hogy 2003-ban regisztrál valaki és 2018-ban írja az első hozzászólását... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) ricsi99 válasza tatararpad (#50) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom a hozzászólásodból hogy "pösti" vagy. "van pár csöves aki eldugítja." ezt csak is a tv-böl vehetted, első kézböl ezt nem tapasztalhattad.
Azt a beruházást amit automatakákra költenek abból az összes buszra meg lehetne oldani a villámgyors kártyás/okosfizetést akár helyközi buszon... tudod én ezt látom működni és semmi baj sincs vele. Kártya tapi a konzolra ,5 mp csipog és mehetsz... kallert sose láttam ...vagy megváltozott a rendszer és nem csak az elsö ajtón lehet felszálni?
24/7 se kell mert tudtomal csak nagyobb városokban éjjel nappali tömegközlekedés....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#58) philoxenia válasza ricsi99 (#54) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyrészt utazom is olyan vonatokon, ahol a kalauz is ad jegyet a pénztár zárva tartása miatt, másrészt szoktam is jegyet venni online, harmadrészt meg sajnos a munkám miatt eléggé ismerem a vasút működését. Utasként szenvedem is. ;) Ha rossz az automata tartósan, arról a jegyvizsgáló kap tájékoztatást, ha csak épp akkor romlik el és van sok utas, aki nem tudott jegyet venni, akkor szokott nekik hinni. A Start álláspontja szerint viszont a Direktre kell jelenteni, hogy rossz az automata és az is elég igazolásnak. Amúgy érdemes elolvasgatni ráérő időben az Üzletszabályzatukat és a lehetőségeket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) ricsi99 válasza philoxenia (#58) üzenetére


ricsi99
addikt

Legyen igazad...
Viszont akkor sem díjazom azt az ötletet ,hogy 2019-ben Jegy automatákat kell telepiteni. Ez egy túlhaladott ,a mai napig nem tökéletesen működö rendszer... Vagy tévedek, s semmi baj nincs vele... Merth ha igen akkor minek is van eröltetve? " Ha rossz az automata tartósan, arról a jegyvizsgáló kap tájékoztatást, ha csak épp akkor romlik el és van sok utas, aki nem tudott jegyet venni," aham szokott hinni... valahogy ellentmondást érzékelek a tökéletes müszaki csoda/hiszek benne/ ...meg tájékoztatás a MÁV részéről...
"Start álláspontja" .... na innét -től kezdve nem érdekel... Ha van telefonom ,időm még én hívogassam őket? Hol a csodarendszer ami jelzi a kallernak ,hogy épp valami gond van? Ja ...szokott hinni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#60) philoxenia válasza ricsi99 (#59) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az új automaták elvileg pont azt tudnák jelezni, ha rosszak. Egyébként a jegyvizsgálók készülékei is fejlődtek már a kezdetek óta. Online le tudja kérni egy igazolvány, vagy jegy érvényességét. Ha az automaták rendszerben lesznek, azok állapotát is elvileg valós időben. Azt viszont gondolom sejted, hogy hányan próbálnak jegy nélkül, vagy lebukás esetén kifogásokkal trükközve utazni. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#61) tatararpad válasza ricsi99 (#57) üzenetére


tatararpad
őstag

Jah, egy 11 milliárd + későbbi kuncsorgás forintos beruházást, aminek minimum 20%-a menedzsment meg egyéb költség, alias haverok kifizetése lesz, 25 automata fogja kisiklatni és értelmetlenné tenni. Nem igazán. Meg még egyszer, amit te akarsz, az fog megvalósulni. "Az értékesítési rendszer fő pillére az önkiszolgáló, az utas okoseszközével összekapcsolt, papírmentes elektronikus csatorna." "Utazási kártya." "5300 autóbusz felszerelése jegykiadó és jegyellenőrzési funkcióval rendelkező fedélzeti számítógéppel (OBU)". Ha pedig a hozzászólásaimból az tűnik ki hogy bp-i vagyok, hát akkor végül is mindegy. Ha te azt gondolod hogy 25 automata akadályoz bármit is, legyen.

[ Szerkesztve ]

(#62) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Biztos felhasználják majd Tomika jól sikerült beléptető kapuit is... :D

(#63) nyisziati válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


nyisziati
veterán

Pont ez jutott nekem is eszembe :DD
19 év és némi átalakítás után végre méltó helyet találnak nekik.
Mondhatni ez is egyfajta szakmai csúcs. :DDD

(#64) NandoXXL válasza philoxenia (#60) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A Budapesti közlekedésről tudok írni neked, reflektálva vajon miért nem fizetnek sokan: (Szerintem rég ingyenessé kellett volna tenni. Ellenőrők helyett, normális biztonsági szolgálatot üzemeltetni, valódi vészhívóval, pánik gombbal. Jogszabály módosítással, rendőrök felléphessenek több esetben))

Amikor éjszakai buszra felszállok, és utána szólunk az ellenőröknek csináljanak valamit a balhézó emberekkel, arra az a válasz hogy megszokta, nem tud csinálni semmit, és megy tovább az örjöngő járat. A másik része drogos villamos járatok, nappal.

Amikor egy full drogos ordít mellettem inyekciós tűvel a kezében egy másik utasnak hogy látja a kést a szájában, nem tudsz nagyon mit csinálni, mert ha megszúr neked annyi, a következő megállóban meg leszáll (Rákóczi tér felé). Máskor pedig védtem meg már idegen csajt, részeg zakalatóttól Nyugati felé a villamoson.

Nincs a felújított metróban működő kamera, feleségemet reggel munkába menet újpest felé támadta meg egy kapucnis férfi, a szerelvényben. Ezek után, ki akar szerinted fizetni?

Sokszor büdös a villamos, busz, mert nincs betét cserélve légkondiban, szét van hányva, csöves utazik.. Kisgyerekkel le kell szállnom mert hányingere van a szagoktól.
A szolgáltatás bizonyos része botrányos, nem csodálom ha nem akar mindenki fizetni érte.

Ezeket amíg nem élitek át személyesen, és nem látod a saját családtagodat sírva hazajönni, rettegve elindúlni, női munkatársat félve haza menni Haller Gardenből este számla ellenőrzés után, várni az ellenőr mellett vajon ütnöd kell-e neked is vagy kihagynak buliból, addig értelmetlen beszélned a bliccelésről. Ez egy pocsék szolgáltatás, nagyrésze a társadalom hibája, de a BKV-nak ezen utasokat le kellene szállítania, hogy aki fizetett a szolgáltatásért, az nyugodtan igénybe is vehesse.

(#65) nyisziati válasza NandoXXL (#64) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez maga a liberális törvénykezés hibája.
Ha a rendőrnek meglennének azok a jogosítványai, mint 30 éve, ezek az alakok még Bp.-ről is ki lennének tiltva és re.f.-esként 5 naponta jelentkezniük kéne a helyi kapitányságon. A kmk. miatti futkosóról nem is beszélve.

De hát ma már a sok ingyenélőnek jogai vannak... :(((
Ahelyett, hogy a kötelezettségeikkel számolnának el. Mármint azok teljesítésével. Mert a jogaikat csak utána igényelhetik.

[ Szerkesztve ]

(#66) ricsi99 válasza NandoXXL (#64) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem teljes mértékben igazad van.
Az egész működési rendszert át kellene dolgozni.
Suttyó ellenőrök /tapló biztonsági ellenőrök számának növelése nem megoldás.

Nincs működő kontrol rendszer... a sünök is csak a trafiplaxhoz érnek ki időben.

nyisziati: látom te is nézed tv1-et.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67) nyisziati válasza ricsi99 (#66) üzenetére


nyisziati
veterán

Én nem, de kollégám egyfolytában nyomatja. :DDD
Biztos hatással van rám.

Bár azért én is változom. Egykori masszív szadeszosból mára középhátvéd lettem. Jobb oldalon.
Meggyőződésből.

[ Szerkesztve ]

(#68) arty válasza nyisziati (#65) üzenetére


arty
veterán

A liberalizmusról nyilvánvalóan nincs fogalmad, különben nem látnál az állapotokkal ok-okozati összefüggést.

30 éve apámat a hosszú haja miatt vegzálták, az egy jó dolog, hogy ma ezt nem tehetik meg, mert JOGAINK VANNAK. Nem csak a csövesnek, neked is. Apámnak is.

Attól, hogy kötelezettségeid is vannak, még lehetnek jogaid. Nem bonyolult.

Egyébként te már lassan 10. éve illiberális demokrációban élsz, jó lenne lassan észrevenni és élvezni :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#69) nyisziati válasza arty (#68) üzenetére


nyisziati
veterán

"A liberalizmusról nyilvánvalóan nincs fogalmad,"
DEHOGYISNEM. Ezért is hagytam föl meggyőződésből a támogatásával. Legalábbis jelentős részben.

"30 éve apámat a hosszú haja miatt vegzálták, az egy jó dolog, hogy ma ezt nem tehetik meg, mert JOGAINK VANNAK. Nem csak a csövesnek, neked is. Apámnak is."
Ez a liberalizmus egyik külső jegye.
Én a belső tartalomról beszélek.

"Attól, hogy kötelezettségeid is vannak, még lehetnek jogaid. Nem bonyolult."
Aból viszont, hogy a kettőt fölcseréled, és a jogokat a kötelezettségek elé helyezed, máris egy csomó bonyodalmad fog származni. A társadalomnak meg pláne.

"Egyébként te már lassan 10. éve illiberális demokrációban élsz, jó lenne lassan észrevenni és élvezni :D"
Én a liberalizmust elsősorban az erkölcsi oldalon szoktam figyelni, kevésbé a politikain. Ott elég erősen haladunk a lejtőn lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#70) MageRG válasza nyisziati (#67) üzenetére


MageRG
addikt

"Egykori masszív szadeszosból mára középhátvéd lettem."
Cseberből vederbe? :N

Ezt a "jogaik vannak" akkora fal szöveg, mint ide Lacháza. A rendőrök/ellenőrök/hatóság akkor szokták mondani, amikor nem akarnak dolgozni.*
Mondjuk egy jegyellenőri fizetésért nem is csodálom hogy nem akarja megszúratni magát...

Érdekes, a hanyatló liberális nyugaton valahogy meg tudják oldani.

*Ez nem zavarja a hatóságokat akkor, amikor egy megbilincselt őrizetest úgy megvernek, hogy később belehal. Vagy amikor azonosító nélkül ütlegeltek embereket 2006-ban.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#71) nyisziati válasza MageRG (#70) üzenetére


nyisziati
veterán

Na hát azért nem cseberből vederbe. Igaz, 30 éve még jóval távolabb volt a kettő egymástól (SZDSZ - MDF), de mára ez a különbség politikai szinten csökkent.

Ami viszont nőtt, az az erkölcsi (és itt most nem a kormányzati lopásokra gondolok).
Amit a liberálisok csinálnak a drogosvédelem és a gendermozgalom kapcsán, az több, mint botrányos.
Pedig abszolút nem vagyok egy prűd ember, de ez már olyan szintű megerőszakolása a természetes nemeknek és az életnek, ami számomra elfogadhatatlan.

Ja és sokmindent a hanyatló nyugaton se tudnak megoldani. Egy dán lányt meg akart erőszakolni egy migráns, erre a lány lefújta paprikaspray-vel majd elszaladt. Később per lett a dologból és a lányt marasztalták el (!), a migránsnak meg kártérítést fizettek a "jogai megsértése" miatt.

Vagy tavaly amikor Svédországban megerőszakolt több migráns egy helyi lányt, és élőben (!) felrakták a Facebookra. Majd kimondatták a lánnyal, hogy "ez nem erőszak volt, ő is akarta". :Y :Y :Y

Na EZEK AZOK A "JOGOK", amikről beszélek. Hogy bűncselekményeket álcáznak "jogvédelem" címén. Miközben szó se esik arról, hogy mit is tett az adott migráns az országért? Dolgozik? Hasznos tagja a társadalomnak?
Ha nem, úgy kéne kipenderíteni, hogy attól kolduljon.
Nem beszélve a többezres esetről Angliában, ahol a hatóságok több, mint 10 (!) éven keresztül elnézték, hogy egy helyi migránsbanda azt tegyen angol lányokkal, amit akar.

Na ilyenkor vágnám ki az összes "jogvédő liberálist", mint a kutyakakit.
Ember, ELSŐ a kötelesség!
Majd utána jöhetnek a jogok - feltéve, hogy nem egy bűnözőről van szó.
Hiszen egy bűnöző már ELEVE nem jogosult bizonyos jogok gyakorlására, hiszen súlyosan megsértette MÁSOK JOGAIT.

(#72) MageRG válasza nyisziati (#71) üzenetére


MageRG
addikt

"Amit a liberálisok csinálnak a drogosvédelem és a gendermozgalom kapcsán..."
Fogalmam sincs miről beszélsz, de azt gyanítom hogy propagandaforrásokból tájékozódsz, nem tények alapján.
Pl. jobbos körökben van az, hogy nem tetszik amikor szenvedélybetegként kezelik a drogosokat, nem bűnözőkként. Pedig bőven van rá statisztika, melyik működik jobban.

Az idézett horrorhíreket nem mind találtam meg, de a dán esetnél világos, hogy nem azért bírságolták meg a csajt, mert "megsértette a támadó jogait", hanem mert olyan sprét használt, ami nem legális az országban. Kártérítést meg nem kaphatott a támadó, mert nem találták meg.
Szóval olcsó hangulatkeltés áldozata lettél.
Ha van újabb forrásod, szívesen fogadom.

"Hiszen egy bűnöző már ELEVE nem jogosult bizonyos jogok gyakorlására, hiszen súlyosan megsértette MÁSOK JOGAIT."

Na erre írta arty nagyon helyesen, hogy itt komoly értetlenség forog fenn.
De, jogosult, amíg nincs jogütközés.
A liberalizmus egyik alapvetése, hogy addig terjednek a jogaid, amíg azzal nem veszélyeztetsz másokat. Azzal, hogy jogsértést követsz el, nem válsz automatikusan jogfosztottá.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#73) nyisziati válasza MageRG (#72) üzenetére


nyisziati
veterán

"Fogalmam sincs miről beszélsz, de azt gyanítom hogy propagandaforrásokból tájékozódsz, nem tények alapján."
Aha. 2006 Kuncze Gábor? Ha megnyerjük a választásokat, legalizáljuk a drogfogyasztást?

"hanem mert olyan sprét használt, ami nem legális az országban."
Oké. ha csaj lennél, szerintem ez lenne a legkevesebb problémád. Ha fegyver lett volna nálam, szerintem én ott helyben lelövöm, az tuti.
(Utánanéztem: semmilyen paprika spray nem legális Dániában - úgyhogy ez ismét a liberalizmus hülyesége).

"olcsó hangulatkeltés": na ezzel most nagyon felhúztál. The Washington Post [link]
Plusz, amit te idéztél, abban is több szó esik migránsok elleni szexuális támadásokról.
Úgyhogy ez NEKED volt egy csúnya öngól.
Másik cikk: dán night clubok nem engedik be a migránsokat, mert tiszteletlenül viselkednek a nőkkel szemben. [link]

Svéd lány esete (Wikipédián!!!): Uppsala gang rape. [link]
Hogy a viharba nem találtad ezt meg?!

A rotherhami migráns maffia: több, mint 1400 (!) kislányról van szó! [link]
És nem kuruc (azt nem is szoktam olvasni), hanem FORBES!!!

Olcsó hangulatkeltés, te jól vagy ember?!?!?!? A második vh. óta nem voltak ilyen tömeges erőszakolások, mint mostanában a muszlimok által!!!

"Na erre írta arty nagyon helyesen, hogy itt komoly értetlenség forog fenn.
De, jogosult."

vs.

"De a liberalizmus egyik alapvetése, hogy addig terjednek a jogaid, amíg azzal nem veszélyeztetsz másokat."

Nahát erről van szó. NEM LEHET JOGOSULT, ha megsértette a másik jogait. Az értetlenség nem az én részemről áll fenn, ti nem tudjátok megérteni, hogy abban a pillanatban, ahogy a támadó megsértette a kislány szabadsághoz, érintetlenséghez, békés polgári élethez való jogát,

ONNANTÓL KEZDVE Ő IS ELVESZTETTE MINDEZEKET A JOGOKAT! EGÉSZEN ADDIG, AMÍG MEG NEM KAPTA A BÜNTETÉST, és el nem ismerte azok jogosságát, majd ígéretet nem tett arra vonatkozóan, hogy a jövőben tartózkodik a jogsértő magatartástól!!! Plusz ezután a felügyeletet is el kell tűrnie, hogy monitorozzák szigorúbban a tevékenységét, hogy fennáll-e a bűnismétlés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#74) gzbotii válasza MageRG (#72) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudjuk, ezt már megtanultuk, hogy aki nem (poszt-)szdsz szelét fújja annak soha nem lesz és nem is volt igaza. Csak jól félre lett vezetve.

(#68) arty: én élvezem is. Inkább ez még 20 évig, mint egy évre is valamelyik mostani liberális. :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75) MageRG válasza nyisziati (#73) üzenetére


MageRG
addikt

Oké, mea culpa, lusta voltam minden migránsos hírt végigkutatni. Csak az elsőt néztem meg.
Azért meg kell kérdeznem: hogy jönnek ezek a sztorik a liberalizmushoz?
Kritizálhatod a dán törvényeket, amiért nem engedik a paprikasprét. De a restriktív törvény mióta a liberalizmus (szabadelvűség!) sajátja?
Mi lett a támadónak fizetendő kártérítéssel? Az igaz volt? Vagy hangulatkeltés?

Vagy lehet, hogy a bevándorlási politikát kritizálnád? Jó, hogyan?
Ha a megfelelő teszteken nem akadtak fenn, akkor honnan a viharba tudták volna a hatóságok, hogy ezek bűnözők lesznek?
Mégis mit tehettek volna a hatóságok? Mert utólag nem csak lesittelhetik, hanem ki is utasíthatják őket.

Amiket meg leírtál, azt a liberális nyugaton is alkalmazzák.
És bocs, de ez meglehetősen primitív szemlélete az igazságszolgáltatásnak.
Az elkövetőnek miért kellene elismerni a büntetés jogosságát? Ha mindenki hazudhat mennyire működne ez? Semennyire.
A monitorozást hogy érted? Rajtakapnak gyorshajtáson, és egy évig a sebességmérőd jelent a zsaruknak?
Egyébként van hasonló dolog, pl. volt bűnözök rehabilitációjánál is használják.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#76) MageRG válasza gzbotii (#74) üzenetére


MageRG
addikt

Gondolom mindenki a poszt-szdsz széltolója, aki nem ért egyet veled.
Ha kifejtenéd bővebben, folytassuk a poltopicban. Én itt nem folytatom, mert ki leszek takarítva.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#77) arty válasza nyisziati (#69) üzenetére


arty
veterán

Akkor átfogalmazom: amit te liberalizmusnak hiszel és nagatívumként éled meg, az esélyesen nem az eszme része, csak a körülmények okozta tehetetlenséged keres bűnbakot.

"Aból viszont, hogy a kettőt fölcseréled, és a jogokat a kötelezettségek elé helyezed, máris egy csomó bonyodalmad fog származni. A társadalomnak meg pláne."

Tehát szerinted a liberalizmus "megengedi", hogy éjjel a buszon fogdossanak nőket, megüssenek férfiakat ilyen kretén alakok? Nem, egy liberális demokráciában ezek az emberek pont úgy kerülnének ELMÉLETBEN börtönbe, mint ahogyan egy kommunista diktatúrában. Előbbiben - pusztán a hajad miatt - viszont nem kell tartanod zaklatástól.

"Amit a liberálisok csinálnak a drogosvédelem és a gendermozgalom kapcsán, az több, mint botrányos."

Én azt gondolom, hogy igenis drogozhassak (ahogyan ihassak is), ha kedvem tartja és másoknak nem ártok vele. Az a kettősmérce, ami által az egyiket tehetem, a másikat nem - felháborít. Hjaésmég: tiltsák be a kaktuszos avatárt, mert botrányos!

(gendermozgalom kapcsán absz. nem tudom mire gondolsz, szal azt hagyjuk is)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78) arty válasza gzbotii (#74) üzenetére


arty
veterán

hát ugye "ez" ismert, hogy milyen (lásd még a cikk, ami alatt kommentelsz) és te ennek tapsikolsz, részvétem.

a "mostani liberális" önmagában nem takar senkit, szal nem egészen értem h ki helyett is élteted a tolvajlőrincéket - talán nem is akarom tudni :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#79) gzbotii válasza arty (#78) üzenetére


gzbotii
veterán

Ok :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#80) nyisziati válasza arty (#77) üzenetére


nyisziati
veterán

"Akkor átfogalmazom: amit te liberalizmusnak hiszel és nagatívumként éled meg, az esélyesen nem az eszme része, csak a körülmények okozta tehetetlenséged keres bűnbakot."
Nem az eszme része, hanem a következetesen végigvitt törvénykezés, illetve az erőszakszervek kezének liberális "lefogása" okozza ezt a tehetetlenséget.

Mert valóban nem lehet fogdosni a nőket, de ha már paprikaspray-t se tarthatnak és a rendőrségi bejelentés után részvét helyett büntetésben részesül, mert meg akarta védeni magát, akkor ez bizony a céltévesztett liberális törvények hibája.
Régi lemez, de igaz, hogy "régen ezt a rendőr/csendőr két pofonnal elintézte".
Sőt, akkoriban még ilyen molesztálási eset sem igen volt, mert előre lehetett készülni a végeredményre.
Ja és ezek nem kretének, hanem a vallásukból fakad, hogy a nőket tárgyiasítják. Nem ugyanaz!

"Nem, egy liberális demokráciában ezek az emberek pont úgy kerülnének ELMÉLETBEN börtönbe, mint ahogyan egy kommunista diktatúrában. "
Na hát ez az. Csakhogy az elméletet és a gyakorlatot masszív fal választja el egymástól, különösen liberalista szemléletű országokban.

Én egyébként mégcsak nem is a kommunista diktatúrát sírom vissza (ezért is lettem SZDSZ támogató), hanem a rendfenntartás valódiságát.
Ez, ami most van, vicc, de komolyan.
A Hős utcában párban sétálnak a géppityus őrök a cigányok meg röhögve hordják előttük szakadt kocsikban a ki-tudja-mit?!
Komolyan, vicckategória.

"Előbbiben - pusztán a hajad miatt - viszont nem kell tartanod zaklatástól."
Ohh, ohh. Azért én emlékszem még időkre, amikor Angliában is rendőr állította elő a hosszúhajút és levágatták normál méretűre... ;) Meg az USÁ-ban is mérték a strandokon az úszószoknya térd fölötti hosszát...
Liberális demokráciákban is változnak a dolgok.
De most már egyszerűen túl sok lett megengedve.

Azt a norvégot, Breiviket is ott helyben le kellett volna lőni. Most meg balhézik 78 ember kivégzése után, hogy miért csak PS2-n játszhat, miért nem kap újabb konzolt... :Y
Ausztriában láttam egy belső fotót börtönről, nálunk nem minden wellness-szálloda üti meg azt a szintet. :Y

Az az osztrák pali is, aki a Hummer-jével halálra gázolta a magyar rendőrt, 28 komoly esete volt már a helyi rendőrséggel. RÉG le kellett volna már csukni, akkor nem hal meg egy kétgyermekes családapa. :(((

"Én azt gondolom, hogy igenis drogozhassak (ahogyan ihassak is), ha kedvem tartja és másoknak nem ártok vele."
Szerintem meg ne. Én még a piálásnak is komolyan gátat szabnék. Nemzeti Italbolt, személyi, központi nyilvántartás a fogyasztott alkohol mennyiségéről, havi limit. Kész.
Max. 30 doboz sör, 1l tömény, 2l bor. Kivétel: esküvő. Slussz.
Így is 1 millió látens alkoholista országa vagyunk.

"Hjaésmég: tiltsák be a kaktuszos avatárt, mert botrányos!"
Szervezz ellene tüntetést! ;]

(#81) nyisziati válasza MageRG (#75) üzenetére


nyisziati
veterán

"Azért meg kell kérdeznem: hogy jönnek ezek a sztorik a liberalizmushoz?"
Szerinted 1400 kislány szexuális molesztálását több, mint 1 évtizeden keresztül milyen másik rendszer engedte volna meg?
A pedofíliát még diktatúrák sem szokták támogatni.

"De a restriktív törvény mióta a liberalizmus (szabadelvűség!) sajátja?"
Nem a sajátja, de amilyen formában alkalmazza, abban mégis. Mert jelen esetben (IS!!!) a védekező embertől megvonta az önvédelemhez való jogot egy nevetséges hivatkozás alapján!
VAGYIS NEM TETT KÜLÖNBSÉGET ÉLETVÉDELEM ÉS EGY ADMINISZTRATÍV JELLEGŰ TÖRVÉNY KÖZT! Kvázi fontosabbnak ítélte egy kifogásolható eszköz használatának tiltását, mint az adott személy élethez/becsülethez való jogát!!!

Holott egy állam elsőrendű feladata (lenne), hogy a polgárait megvédje az idegenekkel és/vagy törvénytaposókkal szemben!

"Mi lett a támadónak fizetendő kártérítéssel? Az igaz volt? Vagy hangulatkeltés?"
Kit érdekel? Ez neked a legfontosabb, miközben támadó muszlimok özönlik el Európát (Franciaországban 7 millió, németeknél 2-3), akik nem tisztelik sem az örökségünket, sem a személyünket, csak a pénzünk, a földünk és a nőink kellenek nekik!
EZEKNEK akarsz te kártérítést fizetni??? Milyen hazafi vagy te?

"Vagy lehet, hogy a bevándorlási politikát kritizálnád? Jó, hogyan?
Ha a megfelelő teszteken nem akadtak fenn, akkor honnan a viharba tudták volna a hatóságok, hogy ezek bűnözők lesznek?
Mégis mit tehettek volna a hatóságok? Mert utólag nem csak lesittelhetik, hanem ki is utasíthatják őket."
Ennyi. Kifele az össze muszlimmal. Vagy amennyit csak lehetséges. Szigorítani, szigorítani, szigorítani a törvényeket. Ráállítani a jogászokat, kodifikálni a jellemző magatartási mintáikat, mint üldözendő cselekedetet és kihajítani a csába az összes kecske....t.

"És bocs, de ez meglehetősen primitív szemlélete az igazságszolgáltatásnak."
Lehet. De van, ahol ezt alkalmazzák. És jobb lesz megszokni, mert hamarosan szembe kell nézni vele.

"Az elkövetőnek miért kellene elismerni a büntetés jogosságát? Ha mindenki hazudhat mennyire működne ez? Semennyire.
A monitorozást hogy érted? Rajtakapnak gyorshajtáson, és egy évig a sebességmérőd jelent a zsaruknak?
Egyébként van hasonló dolog, pl. volt bűnözök rehabilitációjánál is használják."
Ezek mind arra kellenének, hogy lemérjék, megjavult-e az illető, vagy maradt előember.
Aki hosszú időn keresztül is az utóbbi, azzal a fentebb megjelöltek szerint kéne bánni.

[ Szerkesztve ]

(#82) ricsi99 válasza nyisziati (#81) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha mégegyszer olvasom az "illiberaruzmust" olyan csúnyát fogok neked itt írni ,hogy kitiltanak rögvest a ph-ról.
Az a csuti törpe találmánya ,hogyan semmizzük ki másikat találmány.
A bevándorláspárti szöveget is mielőtt elengednéd....
Javaslom olvass utána hogy a "letelepedési kötvénnyel" ellenőrzés nélkül mindenkit beengetek... De röviden állambácsi adott állampapirt az általad említett személyeknek, ezért ők a családjukkal/vagy akit ráírtak még a papírra kaptak szó nélkül állampolgárságot... Ez után ennek a pénznek a felét lenyúlták a tisztelt jobboldali vezetőid... most lejárt az 5 év és az állambacsi kamatos kamattal visszaveszi a kötvényeket pl a te befizetett adóidból... szóval még fizettél is azért hogy bárki jöhessen be ,köztük sok köztörvényes bűnöző is... ha ezt kamunak találod olvass utána!

Bőrszin/valás alapján vadidegeneket megkülönböztetni meg aljas dolog.

Képzeld el ha te /a családod/a haverod kimenne mondjuk Angliába dolgozni és nem engednék be a határon.. ezen felül bezárnák valami táborba /ahol enni se kapnak néha.... de csak azért mert mittomén ,hosszú a haja /vagy református /vagy zsidó /vagy mittomén.
A tv ben /origo/ pesti srácok álltal leadott terror meg kamu... csak gondolj bele... ki akarna ott maradni? azok a szerencsétlenek GYALOG mennek/mentek mert nincs pénzük 1 kurv@ vonatjegyre sem... nem azt mondom ,hogy mind mimóza de csak mennének németbe vagy valahova ahol új életet kezdhetnek... mind1 milyet, de érsd meg EMBEREKRŐL van szó!

Ez tetszene?

A totális rendőr állam amit felvázolsz is csak addig jó amig te nem kerülsz vele szembe... nem azért mert te vagy a rosszfiú csak egy véletlen helyzet... pl neki mész valaemlyik fejes kocsijának aztén simán megállna a ház elött a fekete volvó... aztán már kapadoszhatsz ha addig nincsennek jogaid amig bent vagy....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83) gzbotii válasza ricsi99 (#82) üzenetére


gzbotii
veterán

Illiberaruzmus. Mi a baj vele?

"Bőrszin/valás alapján vadidegeneket megkülönböztetni meg aljas dolog."
Sok minden más is az....pl lerománozni az erdélyi magyart. Aztán mégis tolják felétek sokan.

Amúgy meg, magyarul, helyesen: bőrszín, vallás.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#84) ricsi99 válasza gzbotii (#83) üzenetére


ricsi99
addikt

Ahogy írtad semmi részemről se volt véletlen :C
Felém? Kolléga ...tudod hol élek?
Éljenek a hellyessíííííííírás tanárok.... értelmezés megy?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85) gzbotii válasza ricsi99 (#84) üzenetére


gzbotii
veterán

Balosokra értettem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#86) pengwin válasza gzbotii (#83) üzenetére


pengwin
addikt

Aztán mégis tolják felétek sokan.

Ha ennyi kormáénypárti hozzászólás után kiderül rólad, hogy valahol külföldön élsz, akkor az azért vicces lesz... :D

Barátnőm nagyanyja is tök jól benyalta a propagandát, mert a szabolcsi faluban kb. nincs más információforrás. Retteg a migránsoktól, miközben a faluban egyedül nem tanácsos elindulni sötétedés után sehová, mert a saját, nem importált söpredékünket hagyja az "illiberális állam" is szabadon garázdálkodni, a szegények és az elmaradott országrészek pedig le vannak szarva...

Nagyon jól ráérzett a jelenlegi kormány, hogy ha ráteszi a kezét a médiára és nyomatja orrba-szájba a propagandát, akkor a szocializmusból visszamaradt hiszékeny embereket simán megvezeti tömegével. A tájékozatlan és hiszékeny vidéki tömegek mellettük szavaznak, a potenciális baloldali szavazó fiatal értelmiségiek meg tömegével vándoroltak ki az elmúlt 10 évben, így kb. garantált, hogy a rettegő vidéki nyugdíjasok és az EU-s mezőgazdasági támogatásból medencét építő őstermelők hatalmon tartják a jelenlegi kormányt.

Az azért vicces volt, amikor megkérdeztek egy vidéki nénit:
-Azért szavazok OV-re, mert ő megvéd a migránsoktól és az EU-tól.
-És a néni unokája hol dolgozik?
-Angliában...

Üdv, pengwin

(#87) gzbotii válasza pengwin (#86) üzenetére


gzbotii
veterán

"Ha ennyi kormáénypárti hozzászólás után kiderül rólad, hogy valahol külföldön élsz, akkor az azért vicces lesz... "
Hát ezen a poénon nem fogsz nevetni - Magyarországon élek és adózom.
Amúgy meg, lásd (#85) hozzászólásom.

"mert a saját, nem importált söpredékünket"
Import az, csak 4-500 éves.

Ez is tipikusan a liberális felfogás, hogy aki konzervatív/jobber az automatikusan hülye, nem lehet értelmiségi, sőt, értelmes sem. Mert ha értelmes lenne, nem nyalná be a sok jobboldali dumát. Amúgy két egyetemre jártam, négy nyelven beszélek, iskolában éltanuló voltam, munkahelyen is a jók közt voltam mindig - de nem lehetek értelmes, mert jobber vagyok. Logika körbeért.
Amúgy nem vagyok naracspárti, soha nem szavaztam rájuk. Csak jobboldali. Rajtuk kívül is van más párt. És akkor már inkább ők, mint valami balról.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#88) pengwin válasza gzbotii (#87) üzenetére


pengwin
addikt

Ez is tipikusan a liberális felfogás, hogy aki konzervatív/jobber az automatikusan hülye, nem lehet értelmiségi, sőt, értelmes sem.

Ha valaki nem képes meglátni a saját jólététől, hogy ez a rendszer is mennyire cserben hagyta az ország szegényebbik felét/kétharmadát, akkor az igenis önző, nem empatikus és szemellenzős.
Olyan környezetből jövők, ahol az emberek 99%-a jól járt a jelenlegi rendszerrel: mert volt elég pénze kihasználni a támogatásokat, elég magas volt a fizetése, hogy jól járjon az új egykulcsos adózással, és emellett nem kell vidékre vagy a város szegényebb részeire elmennie.

Ok, te értelmiségi vagy... és ezt is a baloldali berendezkedés tette lehetővé. Lehet, hogy ti ki tudtátok volna fizetni az egyetemet akkor is, ha fizetős, de az ország nagy része nem. Lehet, hogy te ki tudod majd fizetni a jó magániskolát a gyerekeidnek, de ez sem lesz igaz az ország döntő többségére.
És a jövő az, hogy a türhető szintű közoktatás és a minden magyar állampolgár előtt nyitva álló egyetemek helyett lesz proliképző közoktatás ahol a propagandát nyomatják, és lesznek az elitnek fizetős iskolák.

És igen, a jobboldali szavazók nagy része a propagandát nyalta be: mert rosszul járt anyagilag, és/vagy a saját unokája ellen szavaz, amikor a migráncsoktól való félelmében OV-re szavaz. A jobboldali szavazók kisebb része pedig nem hajlandó meglátni, mekkore erkölcsi és anyagi károkat okoz a jelenlegi vezetés, mert Ő jól járt anyagilag.

A baloldali szavazók nagyrészt már idealisták vagy csak elégedetlenek a rendszerrel, mert már gyakorlatilag nincs baloldali propaganda, aminek be lehetne dőlni.

Amúgy nem vagyok naracspárti, soha nem szavaztam rájuk. Csak jobboldali. Rajtuk kívül is van más párt.

Onnan személyesen ismerek embereket, és köszönöm nem kérek belőlük.

És akkor már inkább ők, mint valami balról.

Amilyen impotens manapság a magyar ellenzék, emiatt nem kell aggódj...

Szeretném hozzátenni, hogy kereszténynek, konzervatívnak és klasszikus liberálisnak tartom magam, de a jelenlegi magyar jobboldal egyik elme sem egyeztethető össze ezekkel az értékrendekkel. Ahol ennyire hiányzik az erkölcsi tartás és a szolidaritás a társadalomból, ott ezek közül az értékek közül egyik sem tud megvalósulni.
De befejezem, mert ez már a poltopik témája.

Üdv, pengwin

(#89) gzbotii válasza pengwin (#88) üzenetére


gzbotii
veterán

"Lehet, hogy ti ki tudtátok volna fizetni az egyetemet akkor is, ha fizetős"
:N Kimondottan nem voltunk gazdagok. Egyetemista koromban (legelső évet leszámítva) végig dolgoztam, pizzafutár voltam, báros, napi 14-16 órás váltásokban meló, másnap reggel 8-ra egyetem. Magamat tartottam el.
Hozzáteszem, a jelenlegi rendszerből semmilyen anyagi hasznom nincs (CSOK, etc)

De én is befejeztem itt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#90) Tapsi válasza gzbotii (#89) üzenetére


Tapsi
addikt

Figyu, ezek ilyen kib@szottul rossz példák. Én is ugyanígy nyomtam, ezért mondom, hogy ez hülyeség. Ilyen nincs. Rendes, értékelhető egyetemet nappalin így nem lehet elvégezni. Az első diplomámat lenyomtam így egy közepesen kamu szakon úgy, hogy matekból mindig überbrutál penge voltam (ez ugye már eleve előny egy reál szakon), de amikor a Közgázra kerültem, akkor kénytelen voltam átmenni levelezőre. Munka mellett azt nem lehetett csinálni.

(#91) gzbotii válasza Tapsi (#90) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát...nekem sikerült. Havi 15 nap meló mellett.

Tényleg utolsó volt, részemről zártam a témát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#92) ricsi99 válasza gzbotii (#87) üzenetére


ricsi99
addikt

" "mert a saját, nem importált söpredékünket"
Import az, csak 4-500 éves. "

Lol , mert a te szerinted valós /vélt őseid 1000- évvel ezelőtt /kiirtva elüldözve az itt élőket ,leverte a sátrát akkor már tiéd minden?
Kizárva a nagy faji keveredést te vissza tudod vinni 20. dédapádig/mámáid a felmenőid?
Mert ha nem te is a söpredékhez tartozhatsz...
Mivel másabb neked az aki az utca végében /született /ugyan abba a oviba/suliba/diszkóba/kuplerájba járt emberke aku ugyan azt a nyelvet beszéli mint te? Van rajta sapka? És rajtad van e?

"Ez is tipikusan a liberális felfogás, hogy aki konzervatív/jobber az automatikusan hülye, nem lehet értelmiségi, sőt, értelmes sem. Mert ha értelmes lenne, nem nyalná be a sok jobboldali dumát. Amúgy két egyetemre jártam, négy nyelven beszélek, iskolában éltanuló voltam, munkahelyen is a jók közt voltam mindig - de nem lehetek értelmes, mert jobber vagyok. Logika körbeért."

Az iskoláid száma nem jelent /se műveltséget se inteligenciát se tájékozottságot....de egy nagyon jó alap hozzá amit neked kell kihasználnod..

"Amúgy nem vagyok naracspárti, soha nem szavaztam rájuk. Csak jobboldali. Rajtuk kívül is van más párt. És akkor már inkább ők, mint valami balról."

pártoskodhatsz... mert az jó a demokráciában... már csak oda kell költöznöd ahol van.

fidess már régóta nem az a párt amire te gondolsz,se a cimbik akik ott vannak velük...

lehetsz:
Jobbos akik ,ha nincsennek benne a haveri körben ,akkor nagy ivben lesz@rnak és kihasználnak /pusztulj.
Balos :akik ,ha nincsennek benne a haveri körben ,akkor nagy ivben lesz@rnak és kihasználnak /pusztulj.
Egyikse:akik ,ha nincsennek benne a haveri körben ,akkor nagy ivben lesz@rnak és kihasználnak /pusztulj.

Cimbik: akik a góré /haveri körök által leosztott aprópénzből élnek

Te hova sorolnád magad?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.