Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Speed® válasza stickrs (#12699) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyári hűtővel nem igazán nyektetném +fesszel. VTTt én a terhelt vCore értékre szoktam belőni, de magas FSBnél segíthet az emelése. Alapvetően amíg nem raksz rá rendes hűtőt, kitesztelném alapórajelen a minimum feszt, aztán mondjuk 25mVal feljebb a maxfrekit 3-4 lépcső erejéig, hogy lásd, miként skálázódik. Aztán ha már van hűtő, lehet feljebb menni, amíg el nem száll a feszigény.
RAMoknak 2.2 max akkor kell, ha byEPP mennek, 900ig valszeg elvannak 2V alatt is..de ki kell tesztelni.

(#12702) stickrs válasza Speed® (#12701) üzenetére


stickrs
senior tag

A gyári hűtő tényleg kevés ugytűnik, stress test alatt pár perc alatt 90körül van a hőfok :U visszaveszek mindent, és majd ha lesz új akkor növelem, köszi a tanácsokat.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12703) Balrog válasza xeon forever (#12700) üzenetére


Balrog
tag

Teljesen egyet értek azzal, hogy érdemes jó tuning memóriát vadászni hozzájuk. Van is itthon 2x2GB Corsair Dominator ilyen ni: [link], de még két ugyan ilyen modul kellene.
Viszont most találtam és elvileg az enyémek is lesznek. Második vevőjelőlt voltam, de az eredeti vevő nem jelentkezett ma érte, szóval holnap délután megyek értük. Remélem délelött nem jelentkezik érte az eredeti vevő, nehogy eladják neki.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12704) envagyok válasza Balrog (#12703) üzenetére


envagyok
veterán

Ilyen nekem is volt, tényleg jó. Sajnos elkönyörögték tőlem :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12705) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szerintetek maximum milyen CPU-t bírna el egy Asrock G41M-S3 lap? Elvileg 130W-ig okés, szóval nem kéne gond legyen, bár csak 4-pin-es tápcsatija van a lapnak.

Miután kijátszottam magam tuninggal a saját P5B Deluxe lapomon rokonságon belül a CPU-t egy G41M-S3-ba raknám be, hogy haszna is legyen a beszerzésnek. Nekik egy profi passzív Scyte ninja passzív hűtő megy a gépükben, szóval majd vissza kell vennem olyan 50-65 W TDP-re a választott procit.

Az E5430 meg tudja azt oldani? Pl. ha leveszem az FSB-t 266 MHz-re, mint egy L5408-nak van gyárilag, akkor kb ugyanúgy fog viselkedni TDP ügyében, mint egy L5408 (van-e itt valami gyártási limit, hogy ez a chip nem fogja bírni ezt akár)?

(#12706) Speed® válasza csubuka (#12705) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a VRM olyan szinten hurka, hogy max. 80Wig mennék el vele topflow mellett is, a passzív tervek okán viszont az L széria javasolt leginkább. Amennyiben nem támogat vCore állítást az adott lap, VIDmod kell a fesz csökkentéséhez.

(#12707) csubuka válasza Speed® (#12706) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen ismételt segítséged! :R

Igen, kicsit marketing szagú volt az az érték :D Szerencsére van CPU vcore állítás rajta.

Akkor a gyárilag 50W-ra tervezett L CPU-kat nem igazán lehet reprodukálni egy alulfeszelt underclockolt 80W-os E54xx-el. Vagy legalábbis az nem feltétlenül lesz stabil. Szóval ez esetben akkor inkább egy akármilyen L-t vegyek alapból, csak pl E0-ás stepping-et, L5408-ból SLBBT-t, hátha az hasonló egy E5430-hoz kb. *Sajnos az L-nek kevésbé jó a híre, így ha egyszer megveszem, akkor az eladási ára kisebb lesz.

**Igazándiból ennek az egésznek csak elvi jelentősége van, csak mániám az optimálgatás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12708) Speed® válasza csubuka (#12707) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha van vCore állítási lehetőség és az adott proci partner, megy az L szint.
Nyilván egyszerűbb az élet, ha alapból szerzel egy L5430at bele például..
Vagy ha nagyon olcsón meg akarod úszni, L5408, 2.66Gt az is tud OCval.
Viszont itt már bejön a képbe, hogy van-e OCra lehetőség az adott lapnál.

(#12709) csubuka válasza Speed® (#12708) üzenetére


csubuka
addikt

Van szerencsére fesz állítás, sőt igazándiból a G41M-S3 BIOS menüje eléggé hasonló az ASUS P5B menüjéhez, szóval minden OC-hoz kellő beállítás van nagyjából.

Az L5408 3300HUF, míg az E5430 4200HUF, szóval nagy különbség nincs sajnos most éppen az alin. Előtte kihajtanám, hogy mit bír az ASUS P5B-ben, szóval egy jobban húzható E5430 a vicc-faktorért jobb lenne lehet talán, meg az jobban is eladható akár.

(#12710) Alpi. válasza stickrs (#12699) üzenetére


Alpi.
addikt

Vtt-re nem kell emelned szerintem. Az 1.25-os alapfesz 450-500 fsbig eleg. Igazabol nem is okoz gondot az 1.3 csak kb. szuksegtelen.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12711) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, ha gyàri hütövel 3600mhz-n is 78-80 körül melegszik a proci( E5450), akkor elég egy LC Power cc95, vagy vegyek inkàbb egy cc100 vagy cc120-at ha késöbb 4ghz-n is akarom hasznàlni?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12712) Speed® válasza stickrs (#12711) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függ, mennyire melegedős/feszigényes darab. Mit kér 3.6hoz? És alapon? Arról volt szó, hogy nem tuningolsz gyárival ;]

Egyébként hacsak nem ragaszkodsz az LC cuccokhoz, aprón nézz szét, 5 körül már sok jobb hűtő is van..

[ Szerkesztve ]

(#12713) firstman3333 válasza stickrs (#12711) üzenetére


firstman3333
tag

Ha tényleg 4ghz-en akarod használni 24/7-ben,akkor én a helyedben elfelejteném a kis 92-körüli hűtőket. Szerintem válassz a házadhoz mérten lehetőleg minél nagyobb darabot és lehetőleg olyat aminek tényleg megbízható a teljesítménye. 10k körül már van 140-es ventivel is akár. Én először az aprón néznék szét,de ha mindenképp újat akarsz akkor én kb. ebben a kategóriában vadásznék: [link],[link],[link]

(#12714) Speed® válasza firstman3333 (#12713) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Aprón pont van fent Ashura, 2 ventivel 6ért kb. ajándék kategória. Vagy Brocken Eco, ha RAMbarát motyó kell alacsonyabb kivitelben..igazából tudni kellene mi fér el magasságban, aztán attól függ az ajánlat. De valóban, 4GHz magasságban már ~120Wról van szó, illik értelmes megoldást tenni rá. VRMtől függően egy topflow is megfontolandó, bár abból a jobbak picit zsebbenyúlósak (C12P ~10k pl.). Mondjuk nála az MSI féle agyoncircupipeozott bordázat elég jónak tűnik, mehet a rendes tower, ha jut némi szellő, elég.

[ Szerkesztve ]

(#12715) stickrs válasza Speed® (#12712) üzenetére


stickrs
senior tag

Csak próbálgatom :D alapfeszen (1.125V) stabilan megy 3,6-on.

firstman3333: köszi megnézem őket :)

Speed(R): Köszi, de nem magyarországon élek, szóval az ottani apróból most nem tudok válogatni, de találtam olyat hogy Noctua NH-C12P 20 eu-ért használtan, az akkor jó lenne?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12716) Speed® válasza stickrs (#12715) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha minden megvan hozzá, annyiért ne hagyd ki, az egyik legjobb topflow megoldás. 4 RAMmal jól jön a huzata, a VRM/NB is meghálálja :K

Ps.: akkor az Ashurát megveszem én polcra ;]

[ Szerkesztve ]

(#12717) stickrs válasza Speed® (#12716) üzenetére


stickrs
senior tag

Most nézek róla videot, ez brutál nagy :D gondolkodom h befér-e.. első 2 memóriahelyben normál magasságu ddr2-es kingston van, de a másik kettőben ilyen, szóval nemtudom.. ezen a képen látszik, hogy a memóriák fölé emelkedik, az első kettővel nem lenne gond, csak a magasabbal.. bár lehet azzal sem.. majd ha hazaérek megmérem milyen magasak, mennyi hely van stb.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12718) Speed® válasza stickrs (#12717) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyira nem vészes. Itt vannak a méretek, 44mm RAM magasságig jó vagy. Amúgy forgatható ahogy szimpatikus, szimmetrikus az LGA775 ugye, nálam pl. hőcsövekkel a VGA felé volt, hogy keresztirányú legyen a szellőzése VRM/RAM felé fújt, az NB nagy bordával nem kért huzatot.

[ Szerkesztve ]

(#12719) stickrs válasza Speed® (#12718) üzenetére


stickrs
senior tag

61mm a hűtőbordás ram magassága.. szóval ha a cpu centertől 7cm-n belülre esik a második pár ram, akkor jó lenne és nem érné el..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12720) Speed® válasza stickrs (#12719) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Flex, -17mm :DDD Nem is értettem soha ezeket a drabál RAMbordákat.

(#12721) tlac


tlac
nagyúr

van valami egyszerű mod arra, hogy egy e5440-en levegyem az fsb-t 333-ról 266-ra?
megtaláltam ezt az írást, de ez alapján nekem pont 2 pint kellene összekötnöm valami módon

sajnos a 965p-ds4-ben elég nehezen megy a 333-as fsb a quad-dal és 4x2gb rammal
tuning nélkül is kell vagy +0,2V az mch-nak, de lehet ezzel is határon vagyok, mivel ennyi feszültséggel már a 337 fsb sem megy
ezért most levettem biosból 266-ra, így alapfeszen is működik, meg stabilnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#12722) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Vettem egy G31-s alaplap helyett egy ilyen P35-st: [link]

Az után érdeklődnék, hogy ez a bios jó lesz hozzá? XEON E5450 C0 a processzorom. [link] (Gyűjtemény sok alaplaphoz oldalon kerestem ki)

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#12723) Balrog válasza ETOM (#12722) üzenetére


Balrog
tag

Szia!

Igen benne vannak a Xeon mikrokódok. Jónak kellene lennie. Milyen proceszorral fogod csinálni a BIOS frissítést? Azért kérdezem mert a mikrokódok felét kiszedték belőle. Összesen 16 maradt benne. Ez nem gond, csak ha olyan processzorral csinálod a frissítést aminek nincs benne a mikrokódja az új biosban, akkor lehet, hogy frissítés után figyelmeztet postolás során, hogy elavult a mikrokód, vagy el sem inul a gép. Ha ez a helyzet nem kell parázni, bele kell rakni a Xeont és azzal már működni fog.

Másik érdekes dolog és ez most igazából a többiekhez szól.
Vannak 2015-ös Xeon mikrokódok? Én úgy tudtam hogy a 2010-esek a legfrisebbek, de ebben a moddolt P5K-EPU Bios-ban amit ETOM linkelt 2015-ösök vannak.
Itt a bios mikrokód táblázata:

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12724) ETOM válasza Balrog (#12723) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm a válaszod. :R
Vagy az ajándék E8300-l vagy van itthon egy Intel Pentium 4 541 is. Ezek közül benne maradt valamelyik? :R

(#12725) Balrog válasza ETOM (#12724) üzenetére


Balrog
tag

A Pentium nincs benne. Az E8300-al még nem tudom mi a helyzet. (Ez ugye 45nm-es Core 2 Duo proci. Lentebb írom, hogy miért érdekes ez.)

Viszont egy kis türelmet kérek mert ki kell silabizálnom, hogy mi van itt.

Amit biztosra tudok: A 65nm-es Core 2 Duo, Core 2 Quad és Xeon mikrokódok benne vannak. Továbbá a 45nm-es Xeon mikrokódok is, sőt abból a 2015-ös verzió.

A 45nm-es Core 2 Duo és Quad mikrokódokat nem találom. Ezekhez a processzorokhoz a 01 és 10 platform ID-k és 0676, 0677, 067A CPU ID-k tartoznak. Na ilyen kombinációk nincsenek a BIOS-ban viszont van helyette B1 és 91-es paltformazonosító, illetve 0677 CPU ID. Ezek nem tudom, hogy mihez tartoznak. Gyanítom, hogy ezek lesznek a 45nm-es mikrokódok amiket nem találok, csak idő közben az intel valamit változtatott. Valószynűleg a sok kis mikrokód helyett összevonta őket 2-3 nagyobb mikrokódba és új platform azonosítóval látta el őket.

Ennek utánnézek. Egy kis időt kérek. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12726) csubuka válasza Balrog (#12723) üzenetére


csubuka
addikt

Szerintem az csak valami gányolás lehet. Én is kicsit fennakadtam rajta az elején.

(#12727) Balrog válasza Balrog (#12725) üzenetére


Balrog
tag

Az E8300 mikrokódja benne van, nyugodtan frissítheted vele a BIOS-t.

Valami olyasmi lehet amit írtam. Az intel összevont több mikrokódot is.

A 2018-as Intel Microcode Revision Guidance-ből kisilabizáltam.

Szóval a B1 platform ID és 067A CPU ID-hez tartozó mikrokód tartalmazza a Wolfdale processzorok mikrokódját:
Intel Core 2 Duo E7400, E7500, E8400, E8500, E8600
Intel Pentium E5200, E5300, E5400, E5500, E5700, E5800, E6300, E6500, E6500K, E6600, E6700, E6800
Intel Celeron E3200, E3300, E3400, E3500

A 91 platform ID és 0676 CPU ID-s mikrokód szintén Wolfdale processzorokhoz tartozik:
Intel Core 2 Duo E7200, E7300, E8190, E8200, E8300, E8400, E8500

A 45nm-es Core 2 Quad-okat pedig a 10 platform ID és 0677 CPU ID-hez tartozó mikrokód támogatja.
Yorkfield:
Intel Core 2 Extreme QX9650, QX9770, QX9775
Intel Core 2 Quad Q8200, Q8200S, Q8400, Q8400S, Q9300, Q9400, Q9400S, Q9450, Q9500, Q9505, Q9505S, Q9550, Q9550S, Q9650

Yorkfield Xeon:
Intel Xeon L3360, X3320, X3330, X3350, X3360, X3370, X3380

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12728) ETOM válasza Balrog (#12725) üzenetére


ETOM
addikt

Persze nyugodtam köszönöm, hogy megnézed :R
Huh akkor megnyugodtam. Még nincs nálam a lap, de jobb előre felkészülni. :DDD Első ilyen projektem igazából. A g31-s lap az már készen érkezett hozzám. :B

[ Szerkesztve ]

(#12729) Balrog válasza csubuka (#12726) üzenetére


Balrog
tag

Szerintem rendben lesz ez a bios. Moddolták, hogy legyen AHCI támogatás, a mikrokód táblázatot pedig ésszerűsítették. Kidobták a régi, pentium és Dual Core mikrokódokat a Core 2 / Xeon kódokat pedig frissítették az elérhető legfrisebbre.

Ma este én is megcsinálom a P5Q-s gépem mikrokód táblázatát ugyan így. Kíváncsi vagyok hoz-e valami változást az 5 évvel frissebb mikrokód. :)

(#12728) ETOM
Jaja jól tetted, hogy előre utánanéztél. Ha a Pentium procival frissítetted volna, szerintem el sem indult volna vele gép mivel csak a Core 2 architektúrájú processzorokat támogatja a moddolt BIOS. Attól pedig nagyon eltér a régi Netburst pentium. :K

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12730) stickrs


stickrs
senior tag

Vissza akartam tenni a procit alapra, hogy ne melegedjen ennyire, erre nem birok belépni bios-ba.. eddig del-el simán bement most meg állandóan elindul a rendszer és sehogy nem birok belépni.. huzzam le a hardokat, és ha nem bir bebootolni akk belép, vagy mit lehet ilyenkor csinálni?

Meg akartam rendelni a C12P-t, mert befért volna lazán, erre eladta az alak mind a hármat amit árult.. ez a nap nem túl szerencsés.. Hasonló árban és kivitelben Scythe Andy Samurai Master-t találtam, vagy marad valami uj 10k körül.. ahogy látom max 13-14cm magas hűtő férne el..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#12731) Balrog válasza stickrs (#12730) üzenetére


Balrog
tag

Nem kapcsoltál ki a bios-ban valami USB-re vonatkozó beállítást? Legacy Support vagy valami ilyesmi a neve. Ha az ki van kapcsolva, akkor USB-s billentyűzettel nem tudsz matatni a BIOS-ban. Vagy rádugsz a gépre egy PS2-es Billentyűzetet és vissza kapcsolod, vagy CMOS reset jumperrel az alaplapon és az egész BIOS-t visszaállítod alapra.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12732) envagyok válasza stickrs (#12730) üzenetére


envagyok
veterán

Win alatt reboot után lépj be nem leállítás.

Win 10 csinál újabban ilyet nekem is

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12733) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

Üdv Urak.
Van egy XFX 790i Ultra SLI lapom, perpill egy QX9650 ketyeg benne 4,1GHz-en, de elgondolkoztam egy Xeon-on, csak úgy próbaképp. Mi az, amit érdemes kipróbálni ezekből?

(#12734) MeroM válasza Zé_Mester (#12733) üzenetére


MeroM
senior tag

Én nem cserélném max ha a xeon nutolt ezt a lapot vétek lenne szétvágni 😅

(#12735) csubuka válasza Balrog (#12723) üzenetére


csubuka
addikt

Azért gyanús az a mikrokód, mert pl az Intel által hivatalosan kiadott mikrokód csomagban sincs olyan újabb mikrokód ezekre a procikra.

Ez a 20180312 az utolsó még hagyományos "microcode.dat"-ot tartalmazó csomag, amiből pillanatok alatt ki lehet nyerni a BIOS-fájlba máris berakható mikrokód csomagot ezen leírás alapján. Az, hogy van pár hónappal frissebb ennél, az mindegy, mert ugye elvileg 2015-ös lenne az okosított BIOS-ba integrált új mikrokód, szóval simán benne kellene, hogy legyen a 2018 elejei csomagban.

Ez a verzió, ami az Intel mikrokód csomagban van a 0677 CPU ID-hoz (amelyhez van a csoda BIOS-ban 2015-ös mikrokód):

Ez 2010-re datált, szemben a 2015-ös csoda BIOS-okban találhatóval:

Ha ezt a csoda mikrokódot kiszedjük és a legújabb hivatalos Intelt berakjuk, akkor ez látszik:

Lehet az Intel kiadta majd visszavonta vagy ilyesmi, fogalmam nincs, csak "érdekes", hogy honnan szedték a 2015-ös mikrokódot.

[ Szerkesztve ]

(#12736) ETOM válasza csubuka (#12735) üzenetére


ETOM
addikt

Kezdek aggódni. :DDD Valaki a topikból nem használsz ilyen lappal xeont?

(#12737) csubuka válasza ETOM (#12736) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem nem téglásította a lapot ez az okos csuda-BIOS :D Xeont még nem próbáltam bele. Egy E7500-el bootol rendesen még.

(#12738) Balrog válasza csubuka (#12735) üzenetére


Balrog
tag

Igen ezt én is néztem. Megcsináltam én is a saját Biosomat a 2015-ös mikrokódokkal és előtte az volt az első, hogy az inteltől letöltöttem a .tar.gz-s fájlt amit te is linkeltél, de én sem találtam benne 2015-ös mikrokódot.

Viszont a GitHub-on megtaláltam őket: [link]

Egy szó mint száz. Ugyan úgy megcsináltam a mikrokódtáblázatomat mint ahogy ETOM-é is meg van csinálva. A felhasznált mikrokódokat pedig a GitHub-ról szedtem le. És működik a dolog. Tegnap óta használom a gépet az új A0Eh 2015-ös mikrokóddal és eddig minden rendben. Ja és igen Xeon E5450-et használok.

Csináltam méréseket is. 7-Zip, LinX 0.6.4, Aida64 Cachemem, GPGPU és a sebességteszteknél pedig a CPU és FPU teszteket valamint 3D Mark Cloud Gate, Sky Dive és Fire Strike teszteket. Gondolom, nem okozok meglepetést azzal, hogy az eltérések mérési hibahatáron belül voltak. Ha valakit érdekel meg vannak az eredmények, képek formájában. Lusta voltam diagrammot csinálni belőlük. :) Előre szólok unalmasak:2010-es itt pedig a 2015-ös

Ezek egyébként szerintem hivatalos intel mikrokódok csak valamelyik OEM vagy OEM-eknek készítette az intel akik gondolom fizettek érte. Valószínűleg valami biztonsági rést vagy stabilitással kapcsolatos hibát javítottak. Azért gondolom, hogy hivatalosak mert az új platform ID-k (amiket a mikrokódok használnak: B1, 91 stb.) benne vannak az Intel Microcode Revision Guidance-ben, sőt csak ezeket jegyzik benne a régieket nem.

(#12736) ETOM
Nem kell parázni. Az én mikrokódtáblázatom most már ugyan úgy néz ki mint a tiéd és csont nélkül megy vele a gép. E0 steppinges Xeon E5450 :K

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12739) DamieN 86 válasza cbmfan (#9) üzenetére


DamieN 86
újonc

És a 9650- ről mi a véleményed? azt is tesztelted? jelenleg ilyenem van, remélem jól választottam...

(#12740) Balrog válasza Zé_Mester (#12733) üzenetére


Balrog
tag

Én nem biztos, hogy váltanék a helyedben. Nem sokkal lennél előrébb, ráadásúl ritkák az olyan Xeonok amik bírják a 4300-4500Mhz körüli órajelet értelmes feszültséggel.

Ha viszont mégis belevágsz, szerintem a három leggyorsabb 1333-as Xeonnal van a legjobb esélyed egy 4.3Ghz körüli vagy fölötti órajelre. Ezek pedig X5460, X5470 és E5450. Ezekből az E0 steppingeset szabad csak megvenni. A két X-es fűt mint a kazán, de a magas szorzójuk miatt ezekkel szokták a legmagasabb órajelet elérni. Az E5450-nek viszafogotabb a fogyasztása és a hűtermelése, de ezek 4-4.1Ghz körül feladják a harcot.

Mielőtt belevágnál, azt vedd figyelembe, hogy a 4.3-4.5Ghz már az abszolút plafon ezeknél a processzroknál. Ritkák azok a példányok amik bírják ezt a sebességet és éppen ezért nagy mázli kell ahhoz, hogy kifogj eggyet.

(#12739) DamieN 86
Az egy 3.5 éves hozzászólás amire válaszoltál. Nem hiszem, hogy errefelé jármég a kolléga aki írta. :N

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12741) Balrog válasza DamieN 86 (#12739) üzenetére


Balrog
tag

Lejárt a szerkesztési idő :(((

A paramétereit tekintve egy Xeon E5450-nek felel meg. Egy jó alaplappal és hűtéssel minden esély meg van egy stabil 4Ghz körüli tuning órajelre. Szóval igen jól választottál. :K

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12742) Mike8212


Mike8212
tag

Nemrégiben olvastam egy hirdetést Maximus Formula 2 lap (P45) , X5470 cpu 4.0 GHZ (Csak! ? Menne 4.4-en is ) GTX 1060 -at hajtott ki. Úgyhogy 4.0 GHZ felett már a nagy karik sem kihajtatlanok az ős xeon - al. :D

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12743) jokeph válasza Mike8212 (#12742) üzenetére


jokeph
nagyúr

Főleg ha a VGA-t nem 1080p-n, hanem mondjuk 1440p-n hajtod. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12744) Mike8212 válasza jokeph (#12743) üzenetére


Mike8212
tag

Szóval FHD-ban nem tekeri ki? :U

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12745) jokeph válasza Mike8212 (#12744) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem azt mondtam. :)

Piszkosul függ a játéktól, melyik játék, mennyire CPU-GPU intenzív, meg mennyire van jól optimalizálva persze, sokrétű a dolog azért, nem fekete-fehér.

Próba-cseresznye. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12746) Laraxior válasza Zé_Mester (#12733) üzenetére


Laraxior
titán

Abba a lapba én csak egy QX9770-et tennék ;]
Had izzadjanak azok a fetek, vrmek ;] :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#12747) tlac válasza tlac (#12721) üzenetére


tlac
nagyúr

kicsit bogarásztam a dolgokat, szóval ha jól néztem, nekem ezt kell csinálni, hogy az e5440-en levegyem az fsb-t 333-ról 266-ra (zöld vonal)

tudná ezt valaki ellenőrizni nekem? van esetleg egyszerűbb megoldás? (bios-on kívül)
mivel lehetne összekötni, ami később el is távolítható?

[ Szerkesztve ]

(#12748) Zé_Mester válasza Balrog (#12740) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Amiket eddig nézegettem, az az X5482 meg egy X5492.
Biost már megcsináltam, ha nem szúrtam el semmit, akkor menni fog a Xeon.
Új hűtés is pipa, ma megjött a Noctua NH-D15, sztem elég lesz próbálgatni, aztán ha valami ígéretes darabot fognék ki, akkor megy nitró alá, csak úgy a nosztalgiázás kedvéért. :D

Viszont a lap még kétes, ramokat nem tudom az istennek sem belőni, először azzal kell kezdenem valamit :F

Laraxior: haggyá, nem kell :DDD

(#12749) korn válasza tlac (#12747) üzenetére


korn
aktív tag

Ja, a G30-at kell egy közeli Vss lábbal összekötni valami vezető cuccal.

(#12750) tlac válasza korn (#12749) üzenetére


tlac
nagyúr

van rá valami konkrét ötleted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.