Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) tzsolesz válasza Speed® (#13649) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Megnéztem azt a lapot, jókat írnak róla nagyon. :K

rasotamas Megértelek amúgy. De hát nem mindenkinek jut 3000 Ft-ért full dobozos Asus P5Q Pro. ;]

(#13652) rasotamas válasza tzsolesz (#13651) üzenetére


rasotamas
veterán

Mert, kinek jutott? :D
Ja, látom, neked. Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13653) Zé_Mester válasza Bivaly (#13641) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Gratula, szép eredmény ;)
Az FSB Term.Voltage-el még sztem tudsz lefelé menni. De akkor a GTL feszeket is variálni kell. Nálam 1.36975V-on is ugyan úgy stabil maradt, az meg szinte alapfesz. Csak a finomhangolád miatt mondom :))

tzsolesz a maximus extreme nem rossz lap, de nem is egy nagy tuning bajnok. Inkább P35 vagy P45, azok jobban mennek.
Pl Gigabyte EP45-UD3P....megfelelő rammal easy 550FSB+ :))

[ Szerkesztve ]

(#13654) rasotamas válasza tzsolesz (#13651) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a baj, ha vennék egy komoly deszkát akkor már 8 giga ramot akarnék és akkor meg már le akarnám cserélni a Q9400-at valami 12 megás alapon 3 gigás procira meg 4-ig felhúzni és ennyi ráköltött pénzből már lecserélhetném az RX460-at egy 1060-ra a rendes gépemben. Főleg így karácsony előtt anyagilag nem túl okos.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13655) tzsolesz válasza rasotamas (#13652) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Facebook Marketplace. :DDD :DDD Prohardveren ilyen áron nem találsz. Facebook-on rendes ár nincs, vagy valaki Core2, 2GB DDr2, G31-et akar adni 40K-ért, vagy jó cuccot szaré-húgyé, mert nem tudja mennyit ér.

(#13653) Zé_Mester Értem, tehát jól gondoltam én is amikor lapot vettem, hogy P45 legyen.

(#13654) rasotamas Ez egy ördögi kör. Én is csak egy xeont akartam. Most meg vettem hozzá ezt a lapot. Most meg kiderült, hogy a táp egy fostalicska hozzá, tehát le kell cserélnem. De a ramok sem jók, azt is vennem kéne legalább egy 2x2GB ddr2-es kitet. Hosszú. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13656) jokeph válasza tzsolesz (#13651) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kétségtelen, hogy nem egy rossz lap.

Csak 2 bibi van:

1. a lap DDR3-as, Rasotamas fórumtársnak meg ha jól olvastam jelenleg DDR2-es ramjai vannak (persze ha van a fiókban 4*2 GB DDR3, akkor ez nem opció).

2. X38-as chipset, itt vannak megkötések bőven XEON ügyben, csak X3xxx-ek mennek benne, X5xxx és E5xxx-ek nem. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13657) Zé_Mester válasza jokeph (#13656) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Na igen, a DDR3. És innen jön a többi probléma, nagyon hisztis a ramokra is. Az X38 inkább ilyen Inteles vakvágány volt, 2x16 PCI-e sáv és ott nagyjából vége is a sztorinak. Tuningba se tud annyit mint egy P35, meg ugye Xeon 5xxx felejtős benne. Egy alap P5K vagy P5Q is jobb választás, hacsak nem valamilyem szorzómentes procid van, oda legkirályabb ;)

(#13658) rasotamas válasza jokeph (#13656) üzenetére


rasotamas
veterán

Leginkább olyan kéne amin van 4db ddr2 és 2db ddr3 vagy mégjobb ha abból is 4:D Jó tuning képességek, méretes VRM és NB hűtő, az se baj ha hőcsöves és mindez 5 alatt :DD Ha tud wifit is gyárilag az még jobb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13659) jokeph válasza Zé_Mester (#13657) üzenetére


jokeph
nagyúr

A RAM finnyásság kifejezetten ennek a lapnak a tulajdonsága ? :U

Van X38-as lapom (Asus P5E3 Deluxe-aláírásomban), nem mondhatnám hogy finnyáskodott volna...

Használtam teljesen eltérő rampárokkal is, 2*2 GB OCZ Platinum 1066-os és 2*2 GB G.Skill 1333-as ramokkal - 1450 magasságáig jutottam velük.

Mostanra kapott 4*2 GB 1600-as G.Skill-t, ezek mennek benne 1750-et is. :K

Azt én is tapasztaltam, hogy Quad CPU-val nem lesz benne rekord döntögetés, X3360-al max 3,7-ig jutottam, ezu 24/7-es betonstabil beállítás.

A 2 magosokat nagyon szeresse, E3120-as XEON-al vidáman ment a 4,44 GHZ. ;]

Van egy P5Q is, azt nem bántam meg, hamarosan megvallatom benne a 2 db X5xxx-es szörnyet.

DDR2-es lapból még egy P5N32-SLI van, a többi DDR2-es lapot nem tartottam meg, keveslem a 4 GB-nyi ramot, DDR3-ból meg volt/van kéznél.

Van egy Gigabyte P35 combo lap is, sajna az félhalott, DDR2-es modulokkal halott, DDR3-al meg megy, gondolom széjjelfeszelték/nem hűtőtték az északi hídat.

Mondjuk az X38-ban azt nem értem, hogy miért nem 16 GB ram a teteje, miért csak 8 GB, ez egy félig szerverlaptól tiszta szégyen, már csak a P43-as DDR3-as Gigabyte lapból kiindulva... abban ok a 16 GB.

Viszont az meg anti-tuning lap, nemcsak az FSB-Wall miatt, hanem a VRM is hurka rajta... pedig még rászorítottak egy pár USB 3.0-át is. :))

(#13658) rasotamas :

Hát ilyen feltételekkel nehéz ügy... kb ki kell fogni kb. mint a nagypapa agyonkímélt fillérekért árult járművét. :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13660) MasterDeeJay válasza jokeph (#13659) üzenetére

Nálam volt egy darabig Intel X38BT lap na abban próbáltam vagy ezer féle ramot és alig ment valamivel. Illetve a biosa is káosz volt meg nem jöttem rá mikor menti mikor nem a beállításokat. (volt rajta valami jumper külön) Gyanús hogy hibás lehetett mivel a külső sata chip biosánál néha megállt.
Valahol ismerősnél van ha még nem vágta ki a kukába.

(#13661) rasotamas válasza jokeph (#13659) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát valahogy úgy lehet ezt a számítástechnika nevű dolgot (meg bármit) olcsón művelni, ha kivárod az ilyen agyonkímélt "bácsiautó" jellegű cuccokat, és miután használtad fél évig eladod dupla annyiért :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13662) jokeph válasza MasterDeeJay (#13660) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az ASUS lapok többségének elég jól átlátható, kifinomult és letisztult AMI BIOS-a van, szerintem legalábbis.

Szóval akkor az Intel X38-as lap BIOS-a egy katyvasz, olyanom nem volt, de akkor eszerint nem is lesz. ;]

Mondjuk a korábbbi 975/965 illetve 875/65/45-ös lapjaik BIOS-tól sem vágtam magam hanyatt. :N :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13663) envagyok


envagyok
veterán

Bocs a hülye kérdésért, de jött hozzám egy X3363 proci, amin nincs a másik két nút kireszelve.
Ez berakható így is, vagy 771-es?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13664) MasterDeeJay válasza envagyok (#13663) üzenetére

Az 771-es szóval vagy a lapot vagy a procit kell moddolni hozzá. Meg persze a matrica vagy forrasztás a pineknél.
A 33xx szériából a 3-as végüek mind 771-esek.
Én mondjuk a lap vésésnek vagyok a híve, sima szikével gyakorlottan pár perc az egész. Berakáskor meg amúgy is mindenki a nyilacskát figyeli.

[ Szerkesztve ]

(#13665) envagyok válasza MasterDeeJay (#13664) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor jól emlékeztem :D
Mind1, nekiállok reszelni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13666) tzsolesz válasza envagyok (#13663) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

TDP 80W-os? De jó..... Megéri kínlódni vele szerintem...... :K

(#13667) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Lenne egy kérdésem. Az alaplapomon jól gondolom, hogy 8 pines tápcsatlakozó van, csak le van dugaszolva a további 4 pin (Asus P5Q pro)?
Ha igen, vajon nem lenne érdemesebb 8 pines átalakítóval is kipróbálni a cuccot? Persze nem a mostani fostos tápommal, mert azt már likvidáltam, jön majd a helyére egy normális......
Most AM4-nél úgy van, hogy 100w TDP-ig elég a 4 pin, fölötte viszont ajánlott a 8 pin..... A jelenlegi procim meg alapból is 95W. Mondjuk akkor ez problémát okozott volna a G31-nél is, ami csak 4 pines.....
Felvilágosítana valaki a témában? Mert ez a része nekem kicsit homályos......

[ Szerkesztve ]

(#13668) Speed® válasza tzsolesz (#13667) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OChoz ajánlott a 4+, lévén ott a TDP dísznek van kb.
4->8 átalakítónak nincs értelme, rendes táp kell, amin tőböl indul a 8.

[ Szerkesztve ]

(#13669) tzsolesz válasza Speed® (#13668) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vettem. :K

(#13670) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

Sziasztok!

Probalt valaki yorkfield procival dx12 vs dx11-et megeri e valtani dx12-re vagy sem?
Ugy olvastam regebbi procikon a dx12 jobb fps-t produkal mint a dx11.

Valaki? :)

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#13671) rasotamas


rasotamas
veterán

Térjünk már vissza ehhez a G31/G41 OC-PCI E frekvencia témához. Hogyan befolyásolja az FSB a PCI-E frekveciát egész pontosan? Mi okozza, hogy ha auto-n van fsb 400-ig megy a gép stabilan, ha meg fix 100-ra veszem már 340 körül nem nagyon bootolgat? És akkor az FSB 266 procikat lehet fsb333-ig húzni, vagy ott meg 270 körül hal be?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13672) MasterDeeJay válasza rasotamas (#13671) üzenetére

Ezeknél a chipseteknél valamilyen oknál fogva az fsb kötődik a pcie sebességéhez.
Adott fsb-nél a chipset visszaosztja a pcie frekit annyira hogy közel 100 legyen, de 340 felett nincs olyan nagy osztója amivel 100-nál tudná tartani.
Ez a limit G41-nél 340 de azt ugyan úgy 266-os, és 333-as procinál tudja. A G41/G31-es amúgy is a legolcsóbb lapokhoz tartozik, szándékosan nem úgy csinálták hogy menjen vele a 400 FSB-s proci hiszen akkor nem vennék meg a drágább lapokat. Persze vannak kivételek de általánosságban 340 a max.

(#13673) jokeph válasza MasterDeeJay (#13672) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg ha valami csoda folytán mégis lehetne rendesen (a megszokott módon) cibálni, nagy dolgok nem jönnének létre, max. lenne sok elsült alaplap, a hűtetlen 3+1-es VRM-el egyszerűen kevesek.

Nagyszerű irodai alaplapok, relatív "erős" IGP-vel, még ma is eldöcögnek. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13674) tzsolesz válasza jokeph (#13673) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt nem értem, miért nincs a P5q pro-n mindegyik vrm-en hűtés, csak a felső részén, úgy mint a sima p5q-n.

Jah, nem mondtam, de alapon is újraindulgatott a gép, és kifagyott. eddig azt hittem, hogy azért mert húzva volt.
A hibanapló ezt írja ilyenkor: A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Ami érdekes, hogy ezt nem tapasztaltam az Asus P5KPL- AM IN/GB (g31-es) lapban. Tehát ugyan arról a tápegységről ment, vagy CSAK nem használtam annyit, hogy előjöjjön, de passz, lehet annál is volt nem emlékszem....

Ha jól gondolom akkor ez lehet alaplap hiba is, ahogy ugye ettől még nem kizárt a tápegység hibája/gyengesége, amit nagyon remélem hogy az lesz.

Találkozott már valaki ilyennel?

(#13675) Speed® válasza tzsolesz (#13674) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Táptáptáptáp :)

VRM..spóroltak.

(#13676) tzsolesz válasza Speed® (#13675) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, köszi.

Közben kutakodtam kicsit, sok helyen írják, hogy lehet ez elöregedett kondiktól is a lapon. De ennek vajmi kevés az esélye szerintem az én esetemben, mert ezen a lapon elég jó polimer kondik vannak azért. Ráadásul átnéztem, és se púpos, se gyanús kondit nem láttam rajta 1 darabot se.

Viszont ugyanazon helyen figyelmes lettem egy hozzászólásra:

Ez ijesztően annak tűnik, amire én is felfigyeltem, és többször írtam is itt. 2.9v-ig is lezuhan. A lap ezt már BIOS-ban pirossal, villogva jelzi.

Már nézegetem a tápokat. :K

(#13677) rasotamas válasza tzsolesz (#13676) üzenetére


rasotamas
veterán

Már nézegetem a tápokat

Hogy venni akarsz másikat? Van rendes Ryzen géped, abban gondolom rendes táp van, azzal miért nem nézed meg először?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13678) tzsolesz válasza rasotamas (#13677) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mert mindenképpen kell egy másik, normális táp. Ezzel a jelenlegivel egyébként is lutri az egész, nem tudni, mikor megy tönkre az egész gép. A fő gépet meg nem akarom szétszedni emiatt. Igen, abban ajánlott táp van, amit a táp ajánlós topic-ban ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#13679) rasotamas válasza tzsolesz (#13678) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem is csak a rendes gépemben van rendes táp egy Seasonic 520 személyében.
A 775-ösben egy Codegen Premium. Állítólag egész jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13680) jokeph válasza tzsolesz (#13676) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1 Speed(R). :K

Ha úgy érzed, hogy a fedetlen VRM rész "fortyog", akkor szerintem csinálj rá hűtést.

P4 korszak óta (egész pontosan a 478-as "kazán" Prescott óta) szembesültem vele, hogy igenis a táp az egyik legfontosabb része a PC-nek, ha nem a legfontosabb...

Ezeken a lapokon már csak polimer szilárd elektrolitos kondik vannak, azok meg ellentétben a hagyományos építésű folyékony elekrtolitos kondikkal (EL-KO) nem hajlamosak nagyon a púposodásra... szimplán elsülnek inkább. ;]

Bár ehhez már nagy gebasznak kell lenni, mondjuk valami jóféle rövidzárlatnak, tartós túlfeszültségnek/túláramnak. :U

Ha van lehetőséged, mérj rá műszerrel/teszterrel is, bár a BIOS is elég megbízhatóan jelzi ezeket az alap feszültség értékeket (már a P4PE Asus deszkám is egész pontosan jelezte, 0,1 V eltéréssel műszerhez képest, hogy merülni kezdett a BIOS elem feszültsége, ki is dobta minden egyes indításnál pirossal, amíg ki nem cseréltem).

Nincs mese, kell egy jó táp. :K (bár ezért már rágjuk a füledet pár oldalnyi HSZ-en keresztül :)) )

A RyZEn-es gépeden játszol is ? S ha igen, mivel tolod ? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13681) Laraxior


Laraxior
titán

Elég durca, hogy egy napig sem volt fent a Rampage Extreme lapom, meg a QX9770 ebayen, máris elkeltek, külön-külön. :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13682) tzsolesz válasza jokeph (#13680) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés. :R Lesz táp, ami benne volt, kivettem amúgy.... Jelenleg nem használom a xeonos gépet.

Ryzen: Igen játszok rajta, de leginkább a gyerekek használják. Én Rise Of The Tomb Raider, Euro Truck Simulator, NFS The Run, Crysis 1, 2-ővel játszottam eddig, már csak a Tomb Raider van, abban még csak 18% van, a többit kicsaptam rajta. Próbáltam a Far Cry 3-at is az szépen ment rajta még. Viszont a Far Cry 4, és a Crysis 3, meg a Forza 3, 4 az kifogott rajta. Az utóbbiak inkább a 8 GB ram szűkössége miatt, az első 2 meg passz, játszhatatlanul akadt.
Fiam (8 éves) Minecraft-al (OpenGL), és a Baldi's Basics nevű csodával játszik rajta.... :)
Lányom (10 éves) meg leginkább videókat vesz fel, ahogyan rajzol a Paint Tool Sai-ben, és ossza meg Youtube-on a csatornáján. :DDD

A családot éppen kiszolgálja a Vega 8 APU. Így nem kell bele külön VGA. Igazából ezért is vettem ezt, és nem Intelt. Előtte mindig Intelem volt. De oda nem adnám ezt a Ryzen-t semmilyen azonos kategóriájú Intelre, kegyetlen pörgős, és stabil a cucc. :K

(#13681) Laraxior :C legalább az árából kijön egy erős 1151-es konfig?

[ Szerkesztve ]

(#13683) Speed® válasza Laraxior (#13681) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a durva, hogy nemrég ragequiteltem 1155ről, 2db Z77 lap, meg a 2600K/3770K 1 órán belül elkelt. Azt hittem hirdetem majd egy darabig..

(#13684) rasotamas válasza Speed® (#13683) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi volt a ragquit oka?
Azért az sem mindegy hol vagy. Egy pesti Gödöllőig már nem jönne ki.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13685) jokeph válasza tzsolesz (#13682) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt mindig is tudtam, hogy az AMD IGP-i nagyon erősek, játszogatásra is alkalmasak, de nem gondoltam volna hogy ennyire jó. :))

Dobsz bele egy jóárasított GTX 1060 3/6 GB vagy RX580 4/8 GB VGA-t, és hasítani fognak a gamek. ;]

s775:

Lassan, de biztosan haladok a garázsprojekt beindításával, tegnap installálltam sikeresen a Kingston A1000 240 GB-os pci-e NVME SSD-t a fő gépbe, ma meglesz a tápok cseréje is (használt CX 550 helyett megy be az új VS 450, az i3-as gépem húzva se kér sokat). :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13686) Speed® válasza rasotamas (#13684) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Totál ráuntam :) Átnyergeltem Haswellre, egy ideig még elkerülve a DDR4 fájást, aztán ennyi.

Vaterafutárral intézek minden kényelmi ügyet..nem vagyok rest elmenni feladni. Vidékiként alap :)

(#13687) Laraxior válasza tzsolesz (#13682) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom milyen árban mennek ezek mostanság, de a CPU ~43k körül ment, az alaplap, meg 48k.
Asszem ebből azért lehet válogatni bőven a mostani cuccok közül :DDD
Nincsen időm, úgyhogy megy szinte az összes 775.
A P35-DS4 és a P45-UD3P maradnak csak meg, meg az X58A-UD7.
az első kettő is csak azért, mert szép dobozosak, és az értékük sem túl vaskos. Az UD7-ből meg csináltam HTPC-t. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13688) tzsolesz válasza jokeph (#13685) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

RX570 elég lenne 1080p közepesre. Majd talán jövőre.

(#13687) Laraxior Az majdnem 100k. Hát basszus, ha csak a procit, és lapot nézzük, azért már teljesítményt is kapsz rendesen 1151-ben pl. :DDD
Úhh, hát mennyi 775-ös cuccot halmoztál te fel? Mondjuk, emlékszem arra az időre, a 3DMark-os, és a VGA topicok tele voltak a hozzászólásaiddal. :DDD Még én is másképpen álltam ehhez a témához, meg nagyobb türelmem volt hozzá, na meg több pénzem.... Hmmmm, régi szép idők........ :O

(#13689) MeroM válasza tzsolesz (#13688) üzenetére


MeroM
senior tag

Régen olcsóbb volt minden hardver elem... de 2010 óta nincs is már akkora ugrás mint addig volt ..dx 7, dx8.1, dx9.0b, dx 9.0c! (Sm3.0) dx 10 mekkora külömbségek voltak..

(#13690) tlac válasza RicsiSuly (#13539) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is mind a 4 rendelésem "Shipment cancelled by seller" állapotra változott a JSF-től :W

(#13691) KamuMazsola válasza tlac (#13690) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem a procim sg postával jön, működik is a tn. Igaz nem váltottam be semmilyen kupont, 17,50$ volt ingyenes szállítással.

Üdv.: KamuMazsola

(#13692) Mike8212 válasza Bivaly (#13641) üzenetére


Mike8212
tag

Szép eredmény. Gratula. :)

Feljebb nem megy? Próbáltad? Elvileg 4.4 kihozható.

Jokeph

I3 - as gépezetről doboz be performance képeket?

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13693) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Srácok!
VGA vásárlásnál jelent-e hátrányt, ha a kártyát bányászatra használták?

Üdv.: KamuMazsola

(#13694) Mike8212 válasza KamuMazsola (#13693) üzenetére


Mike8212
tag

Az a baj , amennyiben 24 - ben ment a vga max terhelésen - az semminek nem tesz jót. Venti hamar elfárad maxon hajtva. Alulfeszelt gpu a memeket nyomja. Könnyen elfustol / overheat több kevesebb rambó. Szóval nem ajánlott vétel. Persze okos júzer nem húzza szanaszét + fesszel a kariját. Én fele áron vennék. Max árat nem fizetnék értük. És a fesz szabályzó smd alkatrészeknek sem ideális környezet a bánya.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13695) KamuMazsola válasza Mike8212 (#13694) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Köszi a választ.
1050-es kártyák vannak 35-38 ezerért. Én max 30-at adnék érte. Van aki azt kamuzza, hogy nincs meg a garancia papír, van aki sosem hallott vidéki céghez szóló garival hirdeti itt Pesten. Amikor rákérdeztem, á dehogy volt ez bányász kártya, de van több is.
Na besokalltam, 1060-asok is vannak jó áron 3 giga rammal, de gyorsabb memoriabusszal, és talán kevésbé voltak befogva bányászni. Vagy a fene tudja, nézelődök még.

Üdv.: KamuMazsola

(#13696) jokeph válasza Mike8212 (#13692) üzenetére


jokeph
nagyúr

Dobok persze, de nem ide, mert nem akarom széjjel OFFolni a totyikot. ;]

CPU-Z, AIDA64, LinX,IBT,Passmark,R15...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13697) envagyok válasza KamuMazsola (#13695) üzenetére


envagyok
veterán

3 gigást fullhd-ra már ne vegyél.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13698) Mike8212 válasza KamuMazsola (#13695) üzenetére


Mike8212
tag

Szívesen. :R

Nekem is jólesett mikor Ti segitettetek nekem. :R

1050 ti gyenge. Akkor inkább r9 290 x. Az szokott lenni 40 alatt is. Én is arra fenem a fogam. Vagy r9 280 x - erősebb mint egy 1050 ti. Igaz , amiket ajánlottam esznek is. Sajnos. De nekem nem nagy gond. Beledesítettem az egész házat. :DD Számla csökkent nagyon sokat.

1060 3 G ne. Gyenge a 3 GB vram. 6 GB verza meg drága. 60 k. Most inkább várni kell. Lejjebb is megy az ár , ahogy a 2080 ára alakul minuszba. Drágább nem lesz az tuti. :)) És majd egyszer egy 1080 ti sli - ben. Addig szerzek lapot. 2080 ti elbújhat mellette. Hehe. :D

Jokeph majd a haswell topikba lessz?

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13699) MeroM válasza Mike8212 (#13698) üzenetére


MeroM
senior tag

Én 1050ti vel nagyon jol elvagyok fhdn

(#13700) Alpi. válasza Speed® (#13649) üzenetére


Alpi.
addikt

4 ghz-en az még aluszik ! :DDD Itt vannak a hidegek, lehet előszedem én is 70-est.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.