Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13448) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Fúúúúú, azigen. :C :C :Y

Csodaszép. A másikat is most vetted? Asus Rampage Extrém?

(#13452) Speed® válasza Zé_Mester (#13448) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csinoska..a BIOSától valószínűleg dobsz majd egy hátast :DDD

(#13453) Alpi. válasza Speed® (#13452) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, Dfi igényel némi hozzáértést. Elsőre tényleg kicsit sokkoló tud lenni, de ha összeszoktok nagyon logikus, használható cuccá válik.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13454) Zé_Mester válasza Alpi. (#13449) üzenetére


Zé_Mester
őstag

na, a geniussal még nem lesz gond egy pár napig, a Crucial ramjaim hibásak, 1. indításnál még minden ok, aztán egy újraindítás és jönnek a hibák :((( féltem, hogy ez lesz, a múltkor próbáltam egy másik lapot, amibe ezek voltak, ott is voltak érdekességek. úgyhogy most DDR2 vadászat lesz, remélem találok valami értelmeset.

addig megnézem a REx-et, az is friss szerzemény :))

(#13451) tzsolesz : igen, az egy múlt heti szerzemény, de nem volt még beüzemelve, most megnézem a DFI helyett azt.

Speed(R) : nem vészes sztem, van benne pár furcsaság, de összességében nagyon jól használható.
régen sokkal jobban szerettem, mint pl az ASUS biosokat.
bezzeg a mai biosok, na azoktól vágom hanyatt magam... :F

[ Szerkesztve ]

(#13455) Alpi. válasza Zé_Mester (#13454) üzenetére


Alpi.
addikt

Ballistix-ek ? Nem olyan biztos, hogy rosszak ! Rex-el óvatosan ! Nehéz lesz lejönni majd róla ! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13456) Speed® válasza Zé_Mester (#13454) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csatlakozósor radírozás, aztán alkoholos puccen, végül megfelelő fesz/időzítés beállítás megvolt? Álltában ritkán halnak meg RAMok tárolási sajátosságok nélkül.

(#13457) kenand válasza KamuMazsola (#13447) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mikrokód attól függ melyik stepping, egyfoma stepping azonos mikrokód C0 10676 E0 1067A

(#13458) Zé_Mester válasza Speed® (#13456) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a puccen marad holnapra, lapot is, ramokat is, aztán nekiülök még egyszer.
jó lenne ha elindulna rendesen, mág úgy beleéltem magam.
bár a Ballistixektől nem áll távol az ilyen, megdöglöttek azok régen simán a polcon fekve is. :(((

(#13459) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13458) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Feleségem körömlakklemosójával szoktam életre kelteni a régi ramjaimat. Arctisztító/púderes párnácskára teszek egy kicsit, és végighúzom rajta 4-5-ször. Általában használni szokott. Beoxidálódnak az érintkezők, de az is lehet hogy idővel megkopott a réz a felületén, vagy elvékonyodott a sok ki-be húzgálástól.
De van, amit már nem lehet meggyógyítani sajnos.
Te ezt biztos jobban tudod. :R
Megdöglenek ezek idővel, sőt a sok videókártya is 90%-ban memóriahibás.
10+ éves cuccokat ezért is zsákbamacska venni, mert lehet hogy nálunk már csak 2 hetet bír.....

(#13460) xeon forever válasza tzsolesz (#13459) üzenetére


xeon forever
addikt

Körömlakk lemosot felejtsd el egy életre... A nyakon levo lakk réteget is lemarhatja... .......
Bau**us áruházban ~900 huf 1 lityo etil alkohol. Kb ha nem megiszod ( :)) ) akkor addig eltel, egy életre elég.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13461) tzsolesz válasza xeon forever (#13460) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha valamit nem ésszel csinál az ember persze hogy szétmarattatja az egészet. Én csak egy picit teszek rá, és kifejezetten csak is az érintkező alsó 2/3-át tisztítom meg, nehogy kapjon belőle más is.
Ha nincs ló jó a szamár is alapon. :K

Áhh, meginni? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13462) Speed® válasza xeon forever (#13460) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Acetonmentes nem bánt semmit.

(#13463) Alpi. válasza Speed® (#13462) üzenetére


Alpi.
addikt

Se a körömlakkot. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13464) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13459) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a körömlakklemosó nagyon nem pálya szerintem, ahogy xeon forever is írja, felsértheti a lakkréteget, aztán több kárt csinálsz, mint hasznot. vannak tisztítószerek, speckó kontakt spray-k, amikkel biztonságosan lehet tisztítani lapot, ramot, vga-t vagy bármit.
én a múlt héten rendeltem magamnak a REx-hez, mert eléggé megviselt állapotban volt, most ugyanezzel tisztítom a DFI-t is.
3 flakon, az első ilyen oxideltávolító trutyi, a második lemosó-zsírtalanító, a 3. pedig korriziógátló.
hatékony cucc, az asus lap úgy néz ki tőle, mintha most jött volna le a gyártósorról :))

[ Szerkesztve ]

(#13465) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13464) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én nem acetonosat mondtam, hanem acetonmenteset. Párom nem bírja az acetonszagot, neki csak acetonmentes van.

Amúgy jó cucc ez úgy látom. Mennyibe fáj ez a szett?

(#13466) Alpi. válasza Zé_Mester (#13464) üzenetére


Alpi.
addikt

Most nézem, hogy ez nem digital pwm-es !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13467) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13465) üzenetére


Zé_Mester
őstag

van 3x200ml-es csomag, asszem 4000 ft körül van az OBI-ban.
én itt kint vettem a Conradba 400ml-est, 37€ volt a 3 flakon. elég lesz egy darabig.

Aventyr : nem, ez nem az. az UT lapok azok csak. a dark "ócóbb" verzsön

(#13468) lamiki válasza xeon forever (#13460) üzenetére


lamiki
senior tag

Denaturált szesz 1 literes. 92-95%-os etil alkohol, kis festék boltokban is kapható olyan 600-700 Ft körül.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#13469) MeroM válasza lamiki (#13468) üzenetére


MeroM
senior tag

Csodaszerek...😆 én amióta gépekkel foglalkozom tskaritas gyanant egy nagy szaraz ecsetet használok.

(#13470) tlac válasza lamiki (#13468) üzenetére


tlac
nagyúr

izopropil alkoholt szoktál egyébként ajánlani, az elvileg a tuti

(#13471) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13467) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát végül is ha nem egy alkalomra kell megérte.
Nekem a P5Q PRO elég becsületes állapotban jött meg. Még egy porszemet sem láttam rajta sehol.
Szépen dobozában, minden cumójával. Szerintem 4K-t megért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13472) jokeph válasza tzsolesz (#13471) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ennyiért ajándék volt. :K ;]

Pláne, hogy minden cuccosól, dobozában jött.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13473) tzsolesz válasza jokeph (#13472) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor most már tudod, hogy miért ezt az alaplapot vettem, a múltkor húztatok vele, hogy miért nem valami Gigabyte-ot, vagy sima P5Q-t vettem. Az ilyen csodák még mindig 7-8K-k amúgy, hanem több.

(#13474) CJ4567 válasza MeroM (#13354) üzenetére


CJ4567
veterán

A gépem 1151-es, muszáj a W10 a Forza Horizon 4 miatt.

No Sana No Life

(#13475) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Srácok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van ugye nekem ez a xeonos gépem és szeretnék procit cserélni, de rég volt amikor sok-sok időt tudtam szentelni a gépnek, most kevés az erre fordítható időm, ezert szeretnék valakit megkérni, hogy nézzen bele a biosomba, hogy benne vannak-e a szükséges mikrokódok. Jelenleg egy C0 steppinges E5430- at használok és szeretném cserélni E5450-re, vagy X5460-ra. Ezek egy árban vannak az alin.
Azt tudom, hogy a lapom egyáltalán nem tuningolható, ezért minél nagyobb órajelű procit szeretnék, azt utána él, míg meg nem hal. Az új proci mellé már meg van rendelve egy 120-as SSD, meg van benne 2x2 GB jobbfajta 800-as ram. Hűtés is megoldott, jelenleg is egy bazi nagy ekl hűtő van rajta.
A lap típusa: MSI G41TM-E43 (MS-7592)
Jelenlegi bios aida szerint: AMI V4.6
Rendszer BIOS dátuma 03/16/11

Tehát tisztelt topiklakók! Mindenkitől szívesen fogadok tanácsot. Melyik proci jó a lapba? E0, vagy C0 steppingest vegyek? Valaki vállalja-e, hogy belenéz a bios fájlomba, hogy benne vannak-e amik szükségesek, illetve ha kell beleteszi-e? (Afájlt átküldöm pl emailben.)
Köszi!

Üdv.: KamuMazsola

(#13476) Speed® válasza KamuMazsola (#13475) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megkönnyítem a döntést: E5450, felejtsd el az Xeket azzal a VRM részleggel, még topflow hűtéssel is gond lenne masszív alulfesz nélkül, amit kérdés, tud-e.

(#13477) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Most csak a két szakadt 2x2Gb felemás rammal hajtottam kicsit megint hogy mit tud.
A tápot ideiglenesen kicseréltem egy Codegány 400W-os fostalicskára. Ez talán stabilabb feszeket ad.
52 perc prime95 stabil.
Viszont a táp kurva hangos, és büdös is. :DDD Meg ez melegszik egy kicsit, de nem vészes.
Most FSB 425Mhz, vCore: 1.325V, MB voltage: 1.32V, ramok: CL6-6-6-18-ra tettem, 850Mhz.

(#13478) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13477) üzenetére


Zé_Mester
őstag

az a táp most sztem a kínok kínját éli át, csodálkozol, hogy hangos meg büdös ? ha lenne szája, torka szakadtából üvöltene :DDD

(#13479) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13478) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Le is állítottam újra a projektet. :D

Nem csesztetem. Kivárom amíg tudok tápot venni hozzá, meg majd ramokat. Ha ezek meglesznek, bízom benne hogy 3.5Ghz is stabilan fog menni.
Amúgy a mindennapi 3.0 Ghz, 1.25V vCore-al, és 1.22 MB voltage-el megy szépen, úgy a ramok 750Mhz CL5-ben mennek stabilan, és a táp sem pofázik még, nem beszélve az északi hídról, ami nem melegszik, max langyos.

(#13480) envagyok válasza tlac (#13470) üzenetére


envagyok
veterán

Radír (a kék/rózsaszín kék fele) a csodaszer

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13481) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13479) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ne zaklasd sztem se azzal a táppal, kár lenne, ha letérdelne, aztán vinne magával még ezt-azt.

nálam közben alakulnak a dolgok. megvolt délelőtt a takarítás, szétmostam az agyát a nyavajásnak, hűtést leszedtem, gyári kővé vált pasztát levakartam, kapott friss MX4-et, a VRM új puha hővezetőt, ramokat is kimostam-lemostam-átmostam, mókolt bios, meg miegymás is megvolt. :))

nagyon happy vagyok, úgy néz ki a Xeon is rendben fog működni, kíváncsiságképpen elindítottam alapon egy Prime-ot, hogy mégis mit mutat, nem volt semmi gond. kiindulásnak tehát nem rossz. a rammal kell még valamit kezdenem, eddig csak 1-et mertem berakni a gépbe, a kövi lépés hogy mellé kerül a párja, aztán ha minden jól megy, akkor menni fog mind a kettő, ahogy kell(ene).

indul a banzáj, meglátjuk mit tud :D

[ Szerkesztve ]

(#13482) kenand válasza KamuMazsola (#13475) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha átküldöd nekem a BIOS filet megnézem milyen mikrokód van benn

(#13483) KamuMazsola válasza kenand (#13482) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Pü.

Üdv.: KamuMazsola

(#13484) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13481) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, várjuk a fejleményeket. Olyan hővezetőt lehet kapni a sarki szàmtek boltokban is?

(#13485) Alpi. válasza Zé_Mester (#13481) üzenetére


Alpi.
addikt

Szépen rendbe raktad ! :K
Core tempet hozzá offsetelted Aida-hoz ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13486) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13484) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Nem tudom, ez jó kérdés. Ezt Amazonról rendeltem még régebben, vga-n cseréltem a hűtést, gondoltam jobb ha újat teszek rá.

Aventyr: ööö.....nem. kellene?

[ Szerkesztve ]

(#13487) Alpi. válasza Zé_Mester (#13486) üzenetére


Alpi.
addikt

De csak elég jól befűtött akkor alapfrekin is ezek szerint. Csak emiatt kérdeztem.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13488) Zé_Mester válasza Alpi. (#13487) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Nem volt rendesen feltéve a venti, csak odatámasztottam, hogy mozogjon a levegő. Tesztre már úgyis a Noctua lesz fent, eddig meg jobb volt ez, könnyebb volt le-fölszerelni :)

(#13489) Speed® válasza Zé_Mester (#13486) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így amit látsz, nem valós érték. AIDA64 alapból jól mutatja pl.
Az eltérő TjMax miatt kell 15°C offset, be lehet állítani CTben.

(#13490) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

ismerkedünk, kiindulási alapnak nem rossz sztem. :))

sajna az egyik ram halott, ezért a single 1GB, holnapra talán meglesz az új 2x2GB-os kit, aztán még a nap is szebben fog sütni :D

(#13491) Speed® válasza Zé_Mester (#13490) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mennyi offsetet állítottál be a CoreTempben? Amúgy rengeteg a vCore.
Persze X/C0, de azért ezen a szinten 1.2V körül még elég kéne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13492) Zé_Mester válasza Speed® (#13491) üzenetére


Zé_Mester
őstag

-15 fok.
aida-t néztem, ennyi volt az eltérés. megyek lefele a fesszel, de valahonnan el kellett indulni. :)

(#13493) Speed® válasza Zé_Mester (#13492) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Órajellel menjél felfelé, ha tudod hűteni ennyin is ;p

(#13494) Zé_Mester válasza Speed® (#13493) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Megnézem így 3600-on mi az alja. Az akkor egy fix kiindulási alap.
Hűtés elvileg elég lesz ;] :D

(#13495) Mike8212 válasza Zé_Mester (#13494) üzenetére


Mike8212
tag

Kíváncsi leszek mennyi lessz ebben a lapban a max FSB... :DD 480 körül még stabilnak kell lennie. ? ! :U

Ugyanez a proci nekem 4.2 GHZ - en muzsikált.

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13496) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13490) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt figyeltétek hogy a proci neve E5450? Miközben a specifikation-nál a rendes nevét írja, tehát X5450-et?
Ez microkód babrálás eredménye, vagy így írja s771 lapokban is?

(#13497) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Vallja be, melyikőtök jegeltette? :Y

Más, Ha 5450-et akarok venni, hogy nézzem a steppinget? Persze az az igai, ha tud cpu-z képet is mellékelni ugye. Én csak C0-ásokat látok a google keresőn is. Az X5450-ek azokból meg csak E0-ásat látok.
Hogy hogy nem látok olyan cpu-z képet ahol az E5450-ás E0-ás? Ilyen ritka?

(#13498) Smiley válasza tzsolesz (#13497) üzenetére


Smiley
őstag

Hát, az AliExpress tele van $18 körül E5450 E0-val. Nekem is onnan van, az enyém 4.1-nel meg ment volna tovább, csak a vacak hyperx ramok nem bírták...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13499) Speed® válasza tzsolesz (#13497) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

SLBBM, ezt kell keresned, E0.

(#13500) KamuMazsola válasza tzsolesz (#13497) üzenetére


KamuMazsola
őstag

E5450 esetén:
SLANQ=C0
SLBBM=E0
Tegnap rendeltem az aliról 17,50$-ért, a vásárláskor a fizetésnél kellett üzenetben jeleznem az eladónak, hogy melyik steppinget kérem. Ingyenes szállítással, forintositva 5005 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.