Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) jokeph válasza xeon forever (#13400) üzenetére


jokeph
nagyúr

:)) :DD :DDD ;]

Vagy sima P5Q-t.

Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem az AMI BIOS-os lapok (A Gigák meg szinte mind Award-osak ebben a szériában) jobban kézre állnak. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13402) Alpi. válasza tzsolesz (#13384) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezt már sokszor hangoztattam, mert általában rosszul gondolják az emberek, az auto az nem az alapértéket jelenti ! Az auto azt jelenti, hogy azt a gép állítja be, az aktuális (vagy vélt :DDD ) állapotoknak megfelelően. Éppen ezért nem jó semmit auto-n hagyni ha tuningolunk !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13403) Speed® válasza xeon forever (#13400) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ami pont ugyanezt csinálja, ha nem manual/normal értékre van beállítva ;p

(#13404) tzsolesz válasza xeon forever (#13400) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A kérdés hogy miért változtatja a feszt auto-n, azért tettem fel, mert emlékeim szerint a p35-ös Asus P5K/Epu-m nem csinált ilyet.
Gigabyte-okkal meg csak rossz tapasztalataim vannak, pláne tuning téren, de ez most nem is lényeg....
Lényeg, hogy 3.2Ghz-ig stabil a cucc, meg még nem akar megfőni az északi híd sem. De felette eldobják magukat a ramok mert 3 féle ramból áll a 6GB. A 2x2GB sem egy márka, meg ott van mellette a 2x1GB Geil.
400Mhz-es FSB-ig lehet visszaosztani utoljára a ramok gyári sebességéig, 800Mhz-re, ezután pl. 425Mhz, már 850Mhz, ekkor a win10 összeszarja magát induláskor. Kékhalál valamilyen memória hibára hivatkozik....
A cél az meg van, 3.2Ghz, és most már mehet mellé akár 16GB ram is. De csak 8 lesz....

(#13405) xeon forever válasza tzsolesz (#13404) üzenetére


xeon forever
addikt

A leírása szerint az auto az egy a biosba irt programot használ, ami az Intel gyári értékeiből indul ki, és százalékos arányban emeli a feszt az órajellel. A giga p45 széria pedig a 45nm-es procikkal az utolsó (Elvileg legkifejletteb) 775-ös széria. Nálam van ebből 2db (p45ud3;p45ud3r)ugyanazzal a procival (2db e5430) pontosan megegyező beállítást tudtam adni nekik szimpla órajel emeléssel. Hibátlanul mennek évek óta. Az egyik a szerver szerepét tölti be a 8db sata portnak köszönhetően. Illetve egy gtx 650ti vga val még gémingre is jó miközben kiszolgál a Windows local networkon gigabittel full sávokat. Illetve ha kell letöltési sebesség digi1000-nettel 940-950 Mbps.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13406) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13404) üzenetére


Zé_Mester
őstag

mindegyik lap variálja a feszt AUTO beállításon, a mértéke változik csak.
ASUS,Gigabyte, DFI......stb, mindnek van egy biosba programozott túlfeszelési hajlama. Béta verziós biosoknál (főleg az első pár verzióban) jobban észrevehető, ott még nem túl kiforrott a cucc, a bios fejlesztések alatt próbálják összhangba hozni a tuning mértékével. mindig túl fogja tolni az AUTO értéken hagyott feszt, pont azért, mert elviekben az elég, azzal be fog indulni és talán menni is fog.
az más kérdés, hogy adott esetben ki is nyírhatod vele az egész gépet....az már nem a gyártó baja, égésre/fizikai sérülésre meg úgysincs gari, a gyártó mossa a kezét, te meg nagyjából így jártál.

nekem annó volt egy DFI P35 lapom, na ott látott az ember csodákat....
tuning után proci csere, E8500-ról E8600-ra, gondoltam úgy hagyok mindent, az E8600 simán megfutja a kisebb tesót. Mivel a lap érzékelte az új procit, bekapcs után 2-3s-el le is állt, újraindult, és ment szépen tovább ahogy kellett. mindent meghagyott úgy, ahogy korábban hagytam, csak a feszültégeket dobálta vissza AUTOra.
400as FSB-nél még annyira nem horror az AUTO érték, 550-nél már kicsit másabb. (én 7x550-en hagytam)
procinak 1,47V, MCH-nak valami 1,45V felett....VTT már nem tom, szintén egekben. mire betöltött a win már rájöttem, hogy baj lehet, azonnal vissza bios, aztán variálás megint.

szóval tuningot felejtsd el AUTO-n, nincs, nem is volt!

a másik pedig, az a táp szintén felejtős sztem, stabilitást semmiképp ne várj tőle. 2 ág, 22-20A, az is max papíron.

és még egy dolog: próbáld esetleg meg úgy, hogy kiveszed a 2x2GB-ot (a 2x1GB Geil maradjon benne) és próbaképp nézd meg mikor marad stabil. valszeg a stabil is azért kékhalálozik a kövi indításkor, mert a ramok kavarnak be. ;)

(#13407) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13406) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm szépen a sok tanácsot.
Ezek szerint BIOS frissítés is ajánlott, ha jól gondolom.

szóval tuningot felejtsd el AUTO-n, nincs, nem is volt! Igen erre elég hamar rájöttem, hogy a feszt sem hagyja alapon. Régen volt már 8-10 éve hogy lga775 tuninggal bajlódtam, nekem kiesett minden azóta...... :D

A táp, és ramos dolog is jó ötlet. Ezen már én is filóztam. Első körben, az lesz a lépés, hogy a két geil-t benne hagyom, és utána fordítva, a másik kettőt. Mivel táp nincs másik, ennyi amit tudok tenni. De ez mind mind csak a kíváncsiság hogy mit megy a cucc, mert amit szerettem volna az már megvan.

:R :R

(#13408) jokeph válasza tzsolesz (#13407) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó táp nagyon kell, gyenge táppal hamar becsapódik az ember.... vagy rossz esetben elsütöd a tápot, az meg visz még ki tudja mit.

Nekem P5Q-ban 2*1 GB Geil 800 + 2*1 GB Kingston 800-as ram van, szépen mennek max. 933-on.

Azóta találtam egy ugyanilyen párost, de ez már 1066-os. :)) ezek meg bírják az 1150 körüli tempót. ;]

Ramból eddig nekem 4 féleség jött be: G.Skill, Geil, Kingston és OCZ.

Dicsérik még az A-DATA-t meg a Crucialt is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13409) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13407) üzenetére


Zé_Mester
őstag

még valami: a 2x1GB 800MHz Geil, nem CL4-es ram ?
emlékeim szerint volt belőle ilyen is. ha igen, akkor az időzítéseket sem árt belőni, nem pedig auton hagyni. ;)

(#13410) tzsolesz válasza jokeph (#13408) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ilyenek a Geil-ek.
Geil 2GB DDR2 800MHz Ultra Dual Channel (2x1GB) CL4

(#13409) Zé_Mester De az. A legérdekesebb, hogy ezek melegedtek a legjobban a gépben, a másik páros is, de mintha azok nem lettek volna ilyen forrók......

[ Szerkesztve ]

(#13411) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13410) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sejtettem.
elképzelhető, hogy a 2x2GB CL5. sőt biztos. szintén egy hibaforrás lehet indításkor. ha mind a 4 modul benne van, próbáld meg 5-5-5-15-be beállítani és úgy tesztelni. lehet nem lesz több kékhalál indításkor. ;)

(#13412) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13411) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Már próbáltam 5-5-5-15-ös időzítéssel elindítani, el is indult 3200Mhz-en. De ugyan úgy kidob, ha felé megyek a 400Mhz FSB-nek..... Próbáltam 6-6-6-18-al is, csak egy a bibi, hogy oda kéne már a további 4 értéket is beállítani gondolom, mert ott meg a gép hal le újraindítás után, pedig pont hogy könnyítenék a memória időzítésen.
Tehát valószínű, hogy a 4 modult CL5-be rakja. De ha emelek az órajelen, lehet csak CL6-ot tudna, de oda meg lusta voltam eddig kiguglizni az időzítések utáni 4 értéket, hogy mi a fenét kéne belőni. :D

[ Szerkesztve ]

(#13413) tlac válasza tzsolesz (#13412) üzenetére


tlac
nagyúr

Próbáltam 6-6-6-18-al is, csak egy a bibi, hogy oda kéne már a további 4 értéket is beállítani gondolom

na oda mehetnek az auto beállítások

(#13414) tzsolesz válasza tlac (#13413) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen de még az alaplap sem tért magához, ha ezt az időzítést állítottam be rajta....
Most ha hazamegyek, kipróbálom nagy cpu tuning nélkül mit bírnak a ramok. Persze kis fsb oc-val megnézem mi a végük külön a rampároknak.

(#13415) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13414) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a CL6 sok esetben bukó, nem nagyon szeretik a ramok, főleg ha CL4 a gyári érték, akkor nem tud mit kezdeni magával. legyen CL5, és úgy próbáld ki a párokat. ha megvan külön-külön, akkor mehetnek be egybe és ismét teszt

(#13416) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13415) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ahham. Akkor ez volt a baja. Na majd otthon megnézem. :R

(#13417) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nuh.

A ramokat külön kiteszteltem, úgy hogy a procit csak minimálisan húztam (2733Mhz asszem...).

GEIL CL4 800Mhz.

832Mhz-ig stabilak 5-5-5-15 CR2 időzítéssel, 850Mhz-en azonnal fagy. CL6-ot nem tudja, nem szereti. Ezt nem tudtam mire vélni, nem foglalkoztam vele, kiszedtembelőle. Amúgy 2.1 V-os üzemelésű.

V-Seven CL5-ös 2x2GB-os KIT

851Mhz-ig megnéztem, elindult. Első 5 perc után kékhalál.
Ekkor kiteszteltem CL6-ban (6-6-6-18), ez elindult, és "teszt stabil" is lett, vélhetően. 20 perc prime95.

Ekkor feltoltam a procit 3400Mhz-re, ugye FSB 425Mhz, ramok 850Mhz-en, v-core 1.325 V, MB core 1.28v.
Ramok Cl6-ban.

20perc prime95-öt lefutott. Ezután everest stabilitás teszt, 1 perc múlva kivágott.
Ekkor újraindítottam rendszert, kiléptem BIOS-ba, beléptem hardvermonitorba, pirosan világított a 3.3V mellett hogy csak 2.91V, ilyet még nem csinált, legalább is nem kaptam rajta, de az biztos, hogy ez nagyon nem jó így, és nem is használ.

A tápomat tartom egyelőre a legnagyobb hibaforrásnak, mert valószínű, hogy abszolút nem ad le stabil feszültségeket, pláne ha tuningolok is. le kell cserélnem, mert mi van akkor ha még 3D is lesz? Azért egy HD4830 sem kér keveset, és ha már így sem stabil, mi lesz ha az is elindul?

Tehát részemről, én elnapolom a tuningot addig, amíg nem szerzek be hozzá egy normális tápot, mert ez valami rettenet bóvli......

(#13418) Speed® válasza tzsolesz (#13417) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A GEILek hisztis picsák, a másik kitt meg nem OCra termett szimplán. Szóval nem a legjobb párosítás, valószínűleg egy köztes 800C5 lesz a nyerő, de a GEILek miatt az is minimum 1.9V körül lesz meg, ha nem 2Von..azt meg a másik kitt nem fogja szeretni. Ha nem ragaszkodsz hozzá, a GEIL kittet cseréld normál 2x2re vagy az egész vegyesvágottat 4 egyformára (pl. nálam ezek vannak, 900C5/1.9V simán mennek).

(#13419) tzsolesz válasza Speed® (#13418) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, az lesz. Már nézelődök4-5 napja, mert erre számítottam.
Ez a két páros amúgy sem fér meg egymás mellett sokáig. Csoda hogy mennek így 4-en dual-ban.
Annyira eltérőek, hogy az egyik a 2Gb-osból, ráadásul csak 667Mhz-es-es, bár mindkettő 1.8v-os. Ezt az AIDA-ból tudtam meg most. Ráadásul csak át vannak címkézve ezek a V-Seven-ek. Az egyik Hynix, a másik meg csak kódsorozat nevű ismeretlen valami az AIDA szerint. Az ismeretlen valami az csak 667Mhz-es, de azért PC6400-nak van címkézve..... Meg KIT-ben árulják, mikor 3 év gyártásbeli különbség van köztük.
Utánanéztem régebben a tápnak, és vannak akik még egy ventilátort sem bíznának rá, annyira instabil.
Őszintén szerintetek mikor lesz ebből világrekord? :DDD :DDD :DDD

(#13420) Speed® válasza tzsolesz (#13419) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az úgy derék. A linkelt modulokból 4db szvsz jó lenne nálad, optimális esetben 1x beszerzel egy E5450et, ami tud 4Gt, partnerek lennének.

Azzal a táppal a helyből távolbadobás világrekordját kellene beállítani..

(#13421) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13419) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sztem akkor, amikor végleg eleged lesz, és 0,003s alatt kib....d a gépből úgy, hogy Föld körüli pályára áll :DDD

viccet félretéve, nem egészséges, se neked, se a gépnek, ilyen szutyokkal bajlódni. jól mutat az az 500W az oldalán, de jó ha a felét tudja.
így meg, hogy quad meg még egy kis tuning is....elég vérszegény alapokon indul a dolog.
egy stabil gép alapja egy jó táp és csak azután jön a többi sallang ;)

(#13422) rasotamas


rasotamas
veterán

Bocsánat az offért, mint régebbi platform életbentartóihoz és tuningolóihoz fordulok, a konkurenciáról lenne kérdésem, de nem találom a megfelelő topikot.
Kaptam ajándékba 2 gépet:
Az egyik Athlon II X2 245, Gigabyte GA M68M-S2P, 1x2giga ddr2 800
A másik Sempron 64 3000+ (AM2), Asrock ALiveNF4G-DVI, nem tom mennyi ram
Érdemes ezekkel bármit kezdeni, nyilván inkább az előbbivel? A ram ér valamit, de mondjuk a 245-ben lehet magot feloldani, vagy tuningolni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13423) tlac válasza rasotamas (#13422) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem inkább a retrós topik való neked

(#13424) Speed® válasza rasotamas (#13422) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sem a lapok, sem a procik nem tudnak ilyesmit. Az X2 órajelén tudsz valószínűleg faragni, de világmegváltásra azzal a lappal (sem) szabad számítani.

(#13425) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Legyen egy kis Xeon..mondjuk ez is off ;p
X3440@4GHz..van erő. RAMok a toppon.

(#13426) jokeph válasza Speed® (#13425) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na jó, jó.... de kérem itten van HT. :) Anélkül nem dobott volna ennyi pöttyöt. :D

(#13422) rasotamas:

Az 1. azért használható, W7-el pl. de akkor kell bele a 2*2 GB ram, a mostani összeállításban tökéletesen megfelel 2000/2003/XP-hez, aztán mehet a retro-game. ;]

A 2. már nagyon retro... 1 maggal. :DD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13427) Speed® válasza jokeph (#13426) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, de kell ennél több egy 5ks procitól? ;p Az IPC sem rossz itt már.
Nyilván a fogyasztás van a másik oldalon..ez a darab kb. 150Wot harap.

(#13428) tzsolesz válasza Speed® (#13420) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, az nagyon jó lenne, akár 1 pár is kezdésnek. De most közben más dolgok jöttek közben, így pénzt most ebbe nem ölök többet.
Amúgy is mert az asszony már így is csapkodja rám az ajtót, meg húzza száját, hogy van itthon 2 modern gép, meg egy notebook, de nekem ilyen régi ócskaságokra kell elvernem a pénzt, és a szabadidőmben meg csak azt azt a "szart" basztatom" azóta is. :DDD
Ő ezt nem értheti. :DDD :N

(#13421) Zé_Mester :D Az lesz basszus.
Tápot lehet tudok szerezni ingyé is, majd kiderül a napokban. Valami régebbi brend gépekből talán valami normálisat kibányászások.... Azokban voltak jók, Fujitsu Siemens, stb....

[ Szerkesztve ]

(#13429) Zé_Mester válasza tzsolesz (#13428) üzenetére


Zé_Mester
őstag

valszeg az ilyen gépekbe is valamilyen alap táp lesz, ami nem a tuning támogatásról híres, de próba szerencse ;)

ha minden jól megy, ma végre én is kipróbálhatom az X5450-et :C
csomagkövetés szerint a lapom már itt van a kertek alatt. nagyon kíváncsi vagyok. a proci már itt van 2 hete, de még nem volt időm kipróbálni......de majd ma :))

(#13430) jokeph válasza Zé_Mester (#13429) üzenetére


jokeph
nagyúr

X5450 ? ;]

Kell neki a jó hűtő, meg a táp, rántva durván horpassza a konnektort, és fűt is rendesen (3,7 GHZ+ magasságában). :DD

Milyen lapban lesz ?

Én P5Q-ban nyektettem, csak kell egy rendes táp, hűtő már van, megkapja a tesztpados aktuális gép a játékvizet. :K

Ez a hűtő kevésnek bizonyult (X3330 és X3360-hoz még határeset)

Kívánta az északi híd az aktív hűtést. :U

Aktuális, 1066-os Geil és Kingston RAM-ok, 2*1 + 2*1 GB.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13431) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13429) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát igen, 2db ot találtam.
Egy ilyen.Fujitsu Siemens
NPS-300DB A

Meg van itthon egy 400W-os Codegen csoda. Tehát hulladék...... De tudja hogy annyira hulladék-e mint a mostani amivel megy. Még azt megnézem jobban, szétszedem. Tán voltak annak is használható modelljei. Mondom, TÁN. :D

X5450, Aham, 120W TDP. :Y Kemény kis proci.
Milyen lap lesz hozzá?

jokeph :Y :C :C Szép munka.

[ Szerkesztve ]

(#13432) Zé_Mester válasza jokeph (#13430) üzenetére


Zé_Mester
őstag

táp megvan : Corsair HX750W
hűtés is elég lesz sztem : Noctua NH-D15
lap : DFI LanParty Dark P45-T2RS Plus

de majd kiderül, mennyire szereti a Crucial ramokat. ha nem úgy alakul, akkor marad az XFX 790i Ultra SLI lap, bár azt nem szeretném babrálni, örülök, hogy találtam belőle egy hibátlan, működő példányt.

viszont bios-microcode kérdésben lehet kell majd pár infó, ha nem jutok egyről a kettőre, akkor jövök sípolni :DDD

update:
nekem is van egy hasonló hűtőm, Asus Silent Knight :D lehet első körben azt teszem fel, ha elvérzik, akkor meg rápaszírozom a Noctuát :D

[ Szerkesztve ]

(#13433) tzsolesz válasza Zé_Mester (#13432) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lehet hogy te nem szarral gurigázol? :Y

(#13434) jokeph válasza Zé_Mester (#13432) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmmm, jó lesz ez. ;]

Ez a DFI lap Award BIOS-os, igaz ?

Annak bonyolultabb a szerkesztése mint az AMI-é... :U

X33xx-es XEON-ok (c.net szerint) élből mennek benne. :))

Most hogy említetted a Crucial ramokat.... van egy 4*1 GB-os KIT-em, még ki se szedtem a fóliából. :U (nem a gyári fóliája).

Remélem jók, kifogástalannak volt anno meghirdetve (nem PH!-s beszerzés).

Ráadásul LED-esek is. :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13435) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Teljesítményben jól gondolom hogy nincs különbség az X5450, és az E5450 között?
Az E5450-nak csak 80w a TDP-je. Ugyan azon csíkszélességen azért ezt nem volt semmi összehozni az Intelnek.
[link]

(#13436) Zé_Mester válasza jokeph (#13434) üzenetére


Zé_Mester
őstag

award-os, így van.
régen volt már DFI lapom (LanParty UT35 T2R), imádtam, igaz a ramokra nagyon hisztis volt, de ha sikerült olyat beletenni, amit "kedvelt", akkor nagyon ment. 610FSB léggel, simán bootolt és még ment tovább is.

X33xx-at vadászok most, valami épkézláb darabot, azt mindenféle mókolás nélkül bele lehet tenni bármibe, sőt, még az X48-as lapomat is ki tudnám próbálni vele :U

csak nem Ballistix Tracerek? :D azok mára már ritkaság számba mennek, főleg ha még mennek is ;)

(#13433) tzsolesz
van egy kisebb gyűjtemény itthon, lapok, pár kártya, proci. de van olyan, amit még ki se szedtem a dobozból.
nincs velük semmi komolyabb tervem, csak jó néha rájuk nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#13437) MasterDeeJay válasza tzsolesz (#13435) üzenetére

Alapeset azt mondaná hogy az X gyengébben sikerült és nagyobb fesz kell neki, emiatt nagyobb a tdp is. De nem feltétlenül van így. Piac is diktálja hogy miből mennyi legyen. Gondolom az X-eset olcsóbb eladni.
Illetve ezek nem pontos értékek hanem osztályok.
Durván fogalmazva a 80w-os ehet 79w-ot is átlagban, míg a 120w-os ehet 89w-ot is átlagban vagy 110-et is...
TDP amúgy is becsapós. Nálam a 4790K ami állítólag 88w TDP az jobban fűt mint a korábbi 140w-os X6-os Amd-m. Egy E5450-es meg egyenesen hűvös ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13438) jokeph válasza Zé_Mester (#13436) üzenetére


jokeph
nagyúr

X3360-al jársz talán a legjobban (már ha számít a 12 MByte L2cache, az X3330-ban "csak" 6 Mbyte van).

Én mindkettőt könnyedén ki tudtam csavarni 3,6-3,7 GHZ-re, különösebb finomhangolás nélkül a P5Q-ban (P45) és a P5E3 Deluxe-ban (X38, mondjuk ebben más 4 magos XEON nem is megy, csak az X33xx) is. ;]

Igen, BallistiX Tracerek, így néz ki (azt nem tudom hogy 800-as vagy 1066-os):

Van egy X5482-esem is, na ez a brutal, a Zalman hűtő OC nélkül is süvít rajta. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13439) kenand válasza tzsolesz (#13435) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem egyformán sikerülnek a processzorok, így a kevesebb VCorral beérők lettek az E-sek a többet kérők az X-esek. (de ahogy most látom írták, pici igény is) Ha a gyártástechnológia kiforrott már majd az összes jól sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#13440) tzsolesz válasza MasterDeeJay (#13437) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondjuk igen, a TDP az csak keret, igaz.

(#13439) kenand Erősen gondolkodok, hogy jobb lenne nekem is kisebb fogyasztású, meg ugye 12Mb L2, 3Ghz alapból. De ez az X3330 3K volt, ne meg ugye s775, szerencsém volt most is, mert nem kellett BIOS-t cserélnem a P5Q Pro-ban. Szúrja a csőröm az E5450, nagyon tetszik az a proci. :K

Srácok van valahol épkézláb teszt, hogy mi a difi 6Mb vs. 12Mb L2 között?

(#13441) Speed® válasza tzsolesz (#13440) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jobb, oszt kész :) Amúgy az E5450 a szorzó és a stepping (ha veszel, E0 legyen) miatt jobb, X jellemzően C0 és kazán.

(#13442) tzsolesz válasza Speed® (#13441) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jobb oszt kész. 🤣
Igen, E szériát nézegetem. 5k körül adogatják.
Csak most közbejött 1-2 dolog, és nincs rá zseton....
Elég jól elvagyok amúgy az x3330-al is. 3Ghz-en hajtom jelenleg. Web, Youtube, stb.... Win10 alatt is mehlehetősen smooth a rendszer.
Az a gond se jó tápom hozzá, se normális ramjaim nincsenek most. De jó úton haladok. A lapot 4k-ért vettem full dobozosan. A procit meg 3k-ért.
Lehet meghirdetem a többi s775 sallangomat, hátha valakinek pont azok hulladékok kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#13443) Speed® válasza tzsolesz (#13442) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mármint a több L2. A több jobb. 1xű matek.
Annyit megér egy E5450, ha E0 (SLBBM)..
De még egy E5440 is jó lehet, ha olcsóbb..
A mostanid enyhén nem tuningos darab :S
2 E5440em volt, 1/1.05Von mentek 3.4Gt..

(#13444) tzsolesz válasza Speed® (#13443) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, valószínű nem én vagyok ennyire töketlen, itt szerintem is benne van már az is hogy ez a példány nem egy tuningbarát verzió...

 
2 E5440em volt, 1/1.05Von mentek 3.4Gt..

Azigen basszus. :C Annak mennyi volt a vcore amit a lap beállított neki alapból, tudod?

(#13445) Speed® válasza tzsolesz (#13444) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Illetve nyilván a táp, amit nem lehet kizárni. ~5ért már találsz bőven jókat, ha rászánod (kénytelen leszel, előbb-utóbb más gond is lehet, minthogy nix OC :S

Amennyiben a VID a kérdés, rendre 1.125V/1.175V volt.

(#13446) Alpi. válasza Zé_Mester (#13406) üzenetére


Alpi.
addikt

Így, így !! :R
Leginkább az auto-n hagyott vtt okolható talán a bajokért. Quaddal picit "védettebb" vagy, mert ritkán jutsz olyan magas fsbig, ahol már káros értéket adna auton. Sőt, a túl magas vtt is segít, hogy alacsonyabb fsbn maradj. :DDD De pl. sok Wolfdale károsodott anno emiatt, tuti. (500 fsbtől degradáló c2d-k legendája) Nem az fsb, hanem az auton hagyott vtt, ami azon az fsbn már degradáló értéken állt. Persze, ha csak egy 400fsbt szeretne valaki, oda azért nem kell ekkora story. Ott nem lesz az égvilágon semmi baj ha csak az fsb értéket írjuk át 400-ra, feljebb viszont ha nem is a tönkretétel elkerülése miatt, de tuning sikere miatt mindenképp fix értékekkel ajánlott. Enélkül esély sincs rájönni, hogy pl. mi kevés x fsbnél ? Mire adjak feszt, mi a gyenge pont ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13447) KamuMazsola válasza kenand (#13439) üzenetére


KamuMazsola
őstag

E5450-nek ugyanaz a mikrokód kell, mint az E5430-nak? Múltkor volt itt szó SSD-vel való gyorsításról, hát azt megrendeltem a nagy (ha-ha-ha :D ) kínai 11.11 akcióban. Most még azon agyalok, hogy a nagyobb procit aliról megrendelem, a kisebbet meg a HA-n eladom, azt megint rendben a gép egy időre. Ugyan nem tuningolom, de megbízhatóan szolgál. :)

Üdv.: KamuMazsola

(#13448) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

Estét Urak.
Megérkezett a lapom, már alig várom hogy beüzemeljem és kipróbáljam a kis xeon-t :))

Még mielőtt nekikezdenék, mennyire megbízható a genius oldalon lévő bios?

(#13449) Alpi. válasza Zé_Mester (#13448) üzenetére


Alpi.
addikt

Jáájjj, de szíp !! Várom az infokat majd !
Genius 100%-osan megbízható ! Nem hallottam még nem működő bios-rol vagy ilyesmi.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13450) Alpi. válasza Zé_Mester (#13448) üzenetére


Alpi.
addikt

Ó csessze meg, a háttérbe is mi van !! :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.