Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) zoltanz válasza tzsolesz (#13350) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az jó akkor. Csak azért írom mert ez a technika ugye már "háború" előtti.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13352) tzsolesz válasza zoltanz (#13351) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyelőre szépen működik. Felállt a win10 is vele.
Most kapott mèg 2x1gb geil 800Mhz tuning ramot pluszban, így most van benne 6gb dual chanel-ben, szimetrikus, tehát jól működik. Egy hd4830 van benne még. Majd később kap egy rx460-at, meg még 2x2gb ddr2-őt, hogy meglegyen a 8gb.
Majd kédőbb megnézem mit enged a cucc tuningban.
Csak összedobáltam, nem szépségversenybe fog nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#13353) zoltanz válasza tzsolesz (#13352) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Most kapott mèg 2x1gb geil 800Mhz tuning ramot pluszban, így most van benne 6gb dual chanel-ben, szimetrikus, tehát jól működik."

Ha mind a négy slot-ot használod Dual-ban, akkor mindegyik RAM-nak "kétoldalasnak" kell lennie. (elvileg)
Jó lett, Win10 szereti az SSD-ket, második gépnél mondjuk nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13354) MeroM válasza tzsolesz (#13352) üzenetére


MeroM
senior tag

Nem értem ezt a win 10 et miért eröltetik sokan 😆plane 775 konfiggal

(#13355) kenand válasza MeroM (#13354) üzenetére


kenand
Topikgazda

Simán elfut rajta....de 775+Win 7-nek van egy előnye, hogy OEM módon telepíthető egy kis SLIC után :)

Vessetek meg, van ugyan néhány jogtiszta licencem, de minden hackelt alaplaphoz nincs... főleg azokhoz amik a polcon vannak..

[ Szerkesztve ]

(#13356) MeroM válasza kenand (#13355) üzenetére


MeroM
senior tag

8.1+ classic shell 😆😈

(#13357) kenand válasza MeroM (#13356) üzenetére


kenand
Topikgazda

Win 8.1 rosszabb, mint a Win 10 :( Ugyan az egyik NOtimon az fut, mert az ingyen Win 10 upgrade-nek már vége, és volt 2 jogtiszta Win 8 Pro a polcon
De inkább Win 7 vagy Win 10 számomra

[ Szerkesztve ]

(#13358) MeroM válasza kenand (#13357) üzenetére


MeroM
senior tag

Miért rosszabb?

(#13359) Diplomata válasza sullerj (#13342) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem néztem Firefox-al mert Chrome-ot használok, de az előbb feltettem ezt a H264ify kiegészítőt rá és úgy még rosszabb lett, azután eltávolítottam és most tökéletesen reccenés nélkül viszi. :C

(#13360) ETOM válasza Balrog (#13343) üzenetére


ETOM
addikt

Ez most nem fért volna bele, de nem mertem volna bevállalni se szerintem :DDD Megvettem az i7 2600-s gépet. Jó lesz az most. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13361) kenand válasza MeroM (#13358) üzenetére


kenand
Topikgazda

Valószínű csak szubjektív, de nem szerettem, tény minden épp úgy fut rajta, amit használok. A classic shellel kiküszöbölhető a csempés hülyesége. És nem frissít erőszakosan ami a Win 10 legbosszantóbb hibája...
gy macbook Whiteon ez egyébként katasztrófa, állandóan ráfrissíti az új Geforce drivert amivel képhibák vannak letiltottam, most meg fő verziót sem lehet frissíteni, mivel ahhoz sem telepíti fel a képernyő drivert sőt a jót sem engedi...és nem tudom feloldani....a frissíts ablakot meg állandóan a képembe tolja...

[ Szerkesztve ]

(#13362) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Alapfeszen 3200Mhz, 400Mhz FSB egyelőre.
PCI-E: 101Mhz
Így most a ramok kerek 800Mhz-en mennek.
Innentől lépésre lépésre fogom csak emelni. Csak előbb még ezt kitesztelem hogy mennyire stabil.....

Akinek van tapasztalata quad-ok húzásában, az adhat tippeket a feszek beállítására.

[ Szerkesztve ]

(#13363) Smiley válasza MeroM (#13358) üzenetére


Smiley
őstag

Mondjuk mert a mainstream support lejart januarban...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13364) tlac válasza kenand (#13355) üzenetére


tlac
nagyúr

ha már ilyeneket csinálsz, innen már csak egy lépés lenne a win10-es hwid szerzése...

[ Szerkesztve ]

(#13365) MeroM válasza Smiley (#13363) üzenetére


MeroM
senior tag

Win 10 nek max a dx12 miatt van sztem ertelme

(#13366) jokeph válasza MeroM (#13365) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hááát, amíg sok játék jobban teljesít (vagy a VGA/driver) DX11 alatt, addig ez nem nagyon szempont.

Amit szeretek a W10-ben, hogy egész régi cuccokra is felmegy, fel is pakolja szépen az eszközöket, s amit a legjobban bírok benne, hogy jól bírja a telepített W10 a konfigváltásokat. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13367) tzsolesz válasza jokeph (#13366) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én meg most azzal szopok, hogy a gép billentyűre bekapcsol. Miközben ez a funkció ki van kapcsolva a BIOS-ban. Nem áll ez le rendesen, én azt mondom, mint amikor alvóból felébresztjük. Persze a gép most ugye full elölről indul, de nekem gyanús. ha rendesen kinyomom a gombbal mondjuk amíg a logónál tart, akkor nem kapcsol be billentyűzetről, csak akkor ha windows-ból állítom le......
Pedig windows-ban sem találtam rá okosságot......

Amúgy mennyi még az egészséges fesz gyári hűtővel az X3330-nél? Illetve mennyit érdemes adni MB-nek?
Fícsőröknél érdemes még állítani valamit egy ilyen lapnál 400Mhz FSB felett? Amik a feszültség állítások alatt vannak.
1.375V-al nem stabil a 420Mhz FSB 3360Mhz kb.
Gyári hűtővel hamar felszökik ilyenkor 75 fokra is. Amit én nem nagyon csípek, meg everest stressz teszt is kibukik 1 perc múlva..... Jobb hűtő kell, mert okádék házban van.....

[ Szerkesztve ]

(#13368) Mike8212 válasza tzsolesz (#13367) üzenetére


Mike8212
tag

1.375 - nél stabilnak kéne maradnia. Az még semmi egy 775 xeonnak. RAM fesz = 2.0 V rakj já egy ventit had hűtse , Én is azt raktam rá. Úgy emlékszem a max ennek a procinak 3.7 GHZ. De majd a többiek írnak. Fészen láttam tegnap Hardverapró csoportba kemény 1.5 K - ért konkrétan kiakadtam... :Y Cooler Master Hyper 212 plus hűtőt. Az már szépen elveszi a cpu melegét. :) Nekem most nyáron 7 ezer Ft volt ugyan ez a hűtő. Igaz full dobozos volt.

MB - nek plussz áram, nem kell minden auto - n marad nekem ez vált be. Ugyanúgy P35 deszka ez is. Vagy ha tévedek megcáfolnak a kolegák.

Jobban járnál egy E5450 cpu - val. Annak a max frekije 4.2 GHZ 1.4 V mellett biosban. Ugye OS-ben nem annyi. Valamennyit csalafintáskodik drága bioska.

Ház : Ajánlom a rég bevált Chieftec óriás házait. Szellős , masszív , akár ugrálhatsz rajta. És olcsó. Ilyenem volt. Dupla piros csíkkal.

A sárkány :)

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13369) tzsolesz válasza Mike8212 (#13368) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem az a baj hogy szar a tápom, olcsó vacak...
Meg a win10 is még g31-re lett húzva, nem p45 re.
Holnap ujrarakom a wint, és megnézem másik táppal. De a hőmérsékletek nem tetszenek. 75 fok nem tesz jót semminek. Én 68-70 foknál semmit nem engedek jobban felszökni.

Az a ház brutális. :) Olyan kéne nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#13370) kenand válasza tlac (#13364) üzenetére


kenand
Topikgazda

Win 10-ek mind aktiváltak, nincs hack

(#13371) envagyok válasza jokeph (#13366) üzenetére


envagyok
veterán

A win10 rohadt sokat szöszöl a hdd-vel, induláskor percekig teker.
A Win7 nem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13372) Speed® válasza Mike8212 (#13368) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Qla stepping a proci, a lap P45, nem kell sok +fesz sehova..majd 1.4V mellett bőven feljebb kellene mennie. E5450nek nem tudom hogy jött ki a matekja, P45ben feljebb is tud menni, ha kifogja, kisebb fesszel akár. Max. P35re igaz, amit írsz, mert az 24/7 hamarabb elfogy.

(#13373) tzsolesz válasza Speed® (#13372) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Holnap megpróbálom 2x2gb rammal is, meg másik táppal is.
Én 1.375v -nál többet nem szeretnék adni a procinak, efelett nagyon melegszik gyári hűtővel. Teszek be ventit is hátra is meg az oldallapra is, hátha nyerek 2-3 fokot vele, és nem lesz olyan hamar cpu throttling sem talán.
De jöhetnek tippek még bios beállításra addig.

(#13374) kenand válasza envagyok (#13371) üzenetére


kenand
Topikgazda

SSD kell neki, de már egy oprendszernek való nem drága szerencsére.

(#13375) Speed® válasza tzsolesz (#13373) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bár nem tiszta, hogy gyári hűtő alatt milyet kell érteni (alacsony/magas, rezes/alu), a fesz tuti sok ahhoz képest, mit kér egy épkézláb proci. Szvsz előbb-utóbb egy E0/E5450 beszerzésre kell kerüljön, rá meg egy hűtő, ha már kimaxolnád a platformot..a régi nem kiemelkedő 5440em alig 1.1Von tudta, amivel te most bajlódsz :) És van bőven jobb példa a topikban..

[ Szerkesztve ]

(#13376) Balrog válasza rasotamas (#13344) üzenetére


Balrog
tag

Így van Quad channel. Szóval érdemes mind a négy foglalatot használni. :R

(#13345) envagyok
Magáról az alaplapról én rosszat nem olvastam. Habár az igaz, hogy gyárilag max 39-es szorzót lehet beállítani, ez pedig azért van, mert így védik az alaplapot az extrém tuningtól. Orosz fórumokon olvastam, hogy egy két lap VRM része eldurrant, de mindegyik esetben moddolt BIOS-szal, extrém tuningnál. Valamint több mint valószínű (bár ebben nem vagyok teljesen biztos), hogy az alaplap nem fogja visszavenni a processzor teljesítményét, ha a tápáramkör túlmelegszik. Addig engedi, amíg valami el nem durran. De ez a veszély csak extrém tuningnál és hűtetlen VRM bordák esetében áll fenn.
A garancia azt hiszem standard Aliexpress garancia tehát 3 hónap.

Összességében, ha az ember nem rak fel moddolt BIOS-t és megelégszik a 39-es szorzóval, akkor nem lehet baj. Moddolt BIOS-szal és erősebb tuninggal azonban észnél kell lenni, mert az alaplap nem bolond biztos. A VRM-et hűteni kell és valamilyen módon figyelni a hőmérsékletét, vagy be kell tartani a forumokon ajánlott biztonságos cpu feszültséget.

Annyi hátrányról tudok, hogy vannak új verziós lapok ahol nem megy a BIOS flash. Vagyis nem lehet felrakni moddolt BIOS-t. Talán az oroszok találtak megoldást rá, de ennek még nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#13377) tzsolesz válasza Speed® (#13375) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Magas, rézmagos hűtő. Asszem a legnagyobb lga775 gyári Intelben.
Csakhogy a táp ami hajtja, az fos, a processzor 4 tűs tápellátása kis cérnavékony. Azon aztán sok áram nem jut el sehová stabilan.
Amúgy alapon is 1.35v és 1.36v között ingadozik.
Meg a 4 ram is 3 fajta. Ma megnézem a 2x1gb 800mhz geil kittel. Hátha.
Szoktatok még bármit is beállítani tuningnál? Nekem ez az első p45 ös lapom. Azokat állítottam amik a p35 korszakomból rémlik. Annak is nyolc ève.

(#13378) Speed® válasza tzsolesz (#13377) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal kb. 120Wig jó vagy..1.4V közelében bőven felette jársz.
Táp..fontos lehet, de azért az EPS12V csatin 150Wig nincs gond általában. Persze érdemes épkézláb tápot keríteni, ha félti az ember az igáslovat.
450ig nem igazán kell emelgetni semmit, esetleg a 4 modul miatt 1 lépcső MCHnak, mellé vCore/VTT a proci igényeihez mérten.
Hozzáteszem, nem vagyok P45 mágus, anno a sajátommal vért izzadtam, mire a G(P)35ben ezért 466ot stabilizáltan..űrrepülőgép volt a Maxi Gene BIOSa :)

(#13379) tzsolesz válasza Speed® (#13378) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Próbálkozok. Most teszek bele egy 12cm-es ventit.

MCH alatt mit értesz?

Uhh, most szétszedtem, és az északi híd tűzforró, meg a ramok is elég melegek alapon.
Igaz hogy most FSB 400Mhz@3200Mhz, de ez túlzás?
Nem túlságosan sok az amit alapból ad neki a lap? 1.320v alapon, ha nincs tuning. Létezik ekkora Vcore alapon?

[ Szerkesztve ]

(#13380) Speed® válasza tzsolesz (#13379) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Forró a kéznek vs. mért érték..a kéznek már az 50°C is fáj :) Esetleg egy pasztafrissítés jót tehet neki, ha még gyári.

MCH vagy NB..gyártója válogatja az elnevezést. 4 modullal bizonyos FSB felett kérhet pluszt, de nem szentírás.
vCore..alapon kezdd el csökkenteni és kiderül mi az alja..aztán kis lépésekben emelgetve kiderül, hogy skáláz. A stepping alapján sok extrára azért ne számíts. Egyébként ja, magas, az X kazánok sem kapnak 1.25 feletti VIDet..lehet túlfeszel a lap alapértelmezetten.

(#13381) tzsolesz válasza Speed® (#13380) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jaahh, hogy NB, úgy OK, Asuséknál NB. Annak szoktam adni, de csak keveset, és így van a 4 ram jobban terheli a rendszert.

Ha túlfeszel, az gondolom nem nagy baj, mert lentebb vehető. Alapon megfogom nézni mit ad neki. Mert mindig OC van valahogy, amikor bemegyek a BIOS-ba, alapra fogom tenni, és úgy újraindítani.
beleraktam egy ventit most. 12v-ról megy, van hangja, de a CPU mag indítás után visszahül még 15C fokra is, előtte 20-21 fok volt asszem. Asszem így hűtöm most a ramokat, és az északi hidat is, mert nekem az meleg volt, persze előtte 20 percig ment az everest stressz tesztje. Biztos rálökött az is azért.....

Akkor NB-nek adok.

(#13382) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hmmm, a CPU kupak a lényeg vagy külön a magok hője? Mert a kupak csak 38 fokra megy fel max tuningnál is.
Meg sajnos nem hűti a venti az északi hidat. a VRM rész még nem is vészes, de hát össze van kötve hőcsővel.

ha megfogom kikapcsolás után még 2 perccel is, akkor eléggé forró, és még elvételkor is mintha beleégett volna az ujjaimba a borda mintája. Ez mind azért van amúgy mert túlfeszel az alaplap, de a ramok is égetnek, pláne a Geil-ek, nah azok is tűzforróak, pedig 800Mhz-en mennek, ezek szerint azok is túl vannak feszelve alapon is...... Vagy a lap ad nekik ilyenkor auto-n több feszt.
Amúgy úgy vettem észre hogy auto-n is felülfeszeli a vcore-t ha tuningolok. De ez mindjárt kiderül.

(#13383) Speed® válasza tzsolesz (#13382) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem auton kell nézni, kézileg állítsd be, úgy keresd az alját feszben mindennek. RAMoknak nem kell gondolom 1.8+ OC nélkül, bár ha a Geilek Ultrak, azoknak lehet..de te látod az SPDjüket.

VRM/NB pasztázás sokat hozhat, ill. bár szentségtörésnek hangozhat, nem véletlenül faragja szét sok user a heatpipeot..a P45 nem fűt, gyakorlatilag a VRM melegíti át.

Hőmérsékletek: a magokat kell lesni, TjMax alapján megy a throttling adott esetben.

(#13384) tzsolesz válasza Speed® (#13383) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most alapra tettem mindent.
1.080V nyugalmi, és terhelve 1.240V 100%-os terhelés mellett a cpu feszültség, és a kettő között droppol használat közben. Mappaműveletek, és egyéb használat közben 1.140V-re ugrál.
Ez úgy gondolom nem sok.
Azt nem értem, hogy ha tuningolok, Ő miért változtatja meg a cpu feszültségét ha az a rész auto-n van hagyva.

10 perce elindítottam egy stressz tesztet így alapon. A cpu hőfokok most jóval alacsonyabbak, mint tuningnál, maximum 51 fok. Enyhén szólva is elégedett vagyok vele alapon. Néztem közben a chipset bordát, és a ramokat is. Most csak meleg, és nem tűzforró.
Konklúzió, a lap fsb emelésnél megemeli a feszültség értékeket, szerintem az MB feszt is, és a memóriák feszültségét is.
Erre tud valaki értelmes magyarázatot adni?

(#13385) Speed® válasza tzsolesz (#13384) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A magyarázat az Auto állásban hagyott értékek csoportja..persze, hogy emeli. Egyébként sok az 1.24V terhelt értéknek az alapórajelhez mérten..de ha nem kezded el állítgatni lefelé, nem derül ki, valójában mit kér. Azt is csinálhatod persze, hogy fixálod pl. 1.25Vra és megnézed ott meddig megy el FSBben..nem lesz lényegesen melegebb, csak a feszültség emeléstől melegszik durvábban.

(#13386) tzsolesz válasza Speed® (#13385) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igazad van, megnézem úgy is.

Kérdés hogy a ramoknak, és NB-nek mennyit ajánlott kezdetben belőni, mert azt ugye sajnos még nem tudom.

Még az is lehet hogy a sok kékhalál, meg fagyás, a túlmelegedés miatt volt, és kevesebb fesszel, ugyan az a tuning simán menne. Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#13387) Speed® válasza tzsolesz (#13386) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Túlmelegedés miatt nem hibázik, csak throttlingol, legalábbis CPU szinten. Ha teszemazt az NB forr el, az már okozhat izgi dolgokat. Ezért javasoltam, hogy szedd ráncba a pasztázást a lapon, sok éves motyó, valószínűleg porrá száradt már.

(#13388) envagyok válasza Speed® (#13380) üzenetére


envagyok
veterán

Nem lehet hogy auto-n hagyta a többi feszt, és a lap biosa felemelt az északi híd feszültségét, azért forró?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13389) tzsolesz válasza envagyok (#13388) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, utánaolvastam, ha ezeknél a P45-ös Asus lapoknál FSB emelünk, és a többit auto-n hagyjuk, akkor túlfeszel mindent.

Most 3200Mhz cpu, FSB 400Mhz, cpu core voltage 1.325V, NB Voltage 1.28V-on stabil. A ram feszhez nem nyúltam, és a többi beállítást is auto-n hagytam.

Fél óra Prime95-el stabil.
Most valamivel langyosabb az NB, de nekem még még mindig melegnek hat. Maximum 38 fokra ment fel egyébként, de az lehetetlen hogy annyi.

Ma már eleget szenvedtem, de holnap kiveszem a ramokat, és a párokat külön-külön is tesztelem, mert 420Mhz FSB-nél már nem stabil, sőt, 425Mhz-nél (850Mhz ram) már a lap sem indul. 420Mhz-nél meg a windows eldobja magát induláskor, ha nem dobja el magát, akkor fagy. Hiába emelek még cpu feszt, gondolom oda még nagyobb NB fesz kéne, de az meg már nem éri meg, mert sajnálom a lapot, és egyébként is túlforrósodik a chip. Amíg erre nem szerzek valami ventit, addig én nem merek/és nem is tudok tovább menni.
Lehetne stabilabbá tenni ezt a lapot, mert van vagy 8-10 olyan beállítás amiről még csak nem is hallottam.

(#13390) ricsi99 válasza tzsolesz (#13386) üzenetére


ricsi99
addikt

Asus lap tuning

1) Bios reset után belö mindent automatikusan.... ,ekkor "AIDIA" vagy egyébb progival meg kell nézni ,hogy minek mekkora feszt ad és mit mire állit.
Papir/ ceruza elövesz és mindent felir! Mi mekkora feszt kap alapból!
2) Kézzel mindent manuálra kell tenni amit lehetséges s letesztelni hogy rendben van e/stabil e.
3.) Chipset tuningnál (magasabb fsb/4 ram ect) kéri a +feszt megadni a chipsetnek! Aztán egy ventivel megtámasztani hogy ne égesse le a kezed ha hozzáérsz utánna stabil lesz. Ha nem hűtöd meg akkor a bsod lessz veled :D
4.) Teszteld le hogy a ramok mit birak majd utánna oszd vissza hogy véletlen se akadályozzon proci tuning közbe
5.) Ez után lödd be hogy a proci mit bir ,avagy milyen orajeleken akarod használni.
6.) emeld hozzá vissz a ramokat és teszteld le hogy minden oké e.

Vigyázz... ha valami nem tetszik a lapnak akkor hajlamos autora pakolni a beállitásokat és minden manuális állitásnál az auton hagyott értékeket váltaztatni/emelni fogja!

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13391) tzsolesz válasza ricsi99 (#13390) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:R :R :R :C

Köszi. Akkor jó irányt vettem az NB-re ventivel. Éreztem, hogy az izzik túl.

Amúgy a procin kívül más feszt mivel tudok megnézni? MB, és RAM feszt nem tudom mivel tudom lecsekkolni.

Egy a nagy bajom, hogy a ramok 800Mhz-esek, és a 4db (2x2GB+2x1GB) egyértelműen nem tuning barát együtt, holnap megnézem külön rampárokkal. De mindezt csak a tuning idejére, mert most egyelőre 3 órahosszája nyúzom a gépet, és stabil ez a 3200 Mhz processzor, 800 Mhz memória, 400Mhz FSB.
Kíváncsi vagyok mit tud ez a proci, ha a ramok is úgy gondolják, akkor talán bírni fogja valamelyik rampár a 900Mhz-et, és akkor megvan a 3.5Ghz.

Vigyázz... ha valami nem tetszik a lapnak akkor hajlamos autora pakolni a beállitásokat és minden manuális állitásnál az auton hagyott értékeket váltaztatni/emelni fogja!
Jah, igen, tényleg. :)

(#13392) Mike8212 válasza ricsi99 (#13390) üzenetére


Mike8212
tag

Érdekes nekem auto - álláson volt stabil. Asus P5k Premium wifi ap.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#13393) Speed® válasza Mike8212 (#13392) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálad nem gyári hűtő van a procin és kicsit egész más a lap, ill. a hűtése..

(#13394) Speed® válasza tzsolesz (#13391) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Először a pasztát érdemes rendberakni a borda alatt, a venti félmegoldás. Nem forrófejű a P45 ezen a szinten, csak a VRM fűti fel a hőcsőnek "hála".

(#13395) tzsolesz válasza Speed® (#13394) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Holnap lesz paszta csak. Ma nem sikerült vennem.
Az tuti jót fog neki tenni. Nem is tudom miért is ilyen kis szart raktak rá. A régi Asus P5K/Epu-mon ettől háromszor nagyobb borda volt....

(#13396) Speed® válasza tzsolesz (#13395) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P35 90nm vs. P45 65nm. Persze ezt is el lehet cseszni kis bordával, amivel 0.01$ spórolás van laponként, cserébe költünk 1.01$t heatpipera, amivel tovább fűtjük az amúgyis alulméretezett bordát ;]

(#13397) ricsi99 válasza tzsolesz (#13391) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem tudod lejjebb osztani a ramot amig kitapasztalod hogy a proci mennyit bir? Azután ráérsz szinkronba hozni, ha tudod hogy a proci mit bir és a ram is külön külön....
Sajnos már nincs ilyen lapom csak kb 10-éves emlékzeteből idézek...
Bios nem irja ki valahol? Másodlagos megoldás Aida64 a "sensor" résznél lehet kiirja...
Tuningnál én elöször asztalon kiteritve extra ventikkel megtámasztva probálkoznák (ha a chipset égeti a kezed akkor jó szerintem alatta paszta ,csak ovatosan a levétellel mert sérülékeny, és a hőcsőnek köszönhetően a vrm is odafűt +cpu ventit is ved följebb... elméletileg maxon járatva tol annyi levegöt hogy meghűtse a levegőt... igaz zajos ,de ez van ha nincsennek tuning cuccaid hozzá... késöbb majd belöheted a megfelelő fesz/orajel viszonyt)... melegedés , kiszáradt paszta/ üreg kondik tudnak meglepetéseket okozni
Én mindig lépésröl lépésre megyek
El lehet vele igy szórakozni :D jó sokáig.. Sose felejtem el az 939 amd-s dfi lapom, majd egy hónap volt mire minden maxon ment benne
Nekem is 3,2 megy a proci alapfeszen egy full antituning lapban ,a memoria is ell kell kocogjon 900-on, lefeljebb más idözitésekkel..
Még egy pár jótanács látom kezdö vagy:
Biosbol minden energia takarékossági opciót löj ki tuning idejére
Ha jól emlészem van benne olyan hogy" Load-line Calibration" azt enabledre...Kép
"Spectrum" mind disabled

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13398) envagyok válasza ricsi99 (#13397) üzenetére


envagyok
veterán

Én mindig pasztázással kezdek 775-ös lapnál ha tuningolni próbálom. 10/10 csontkemény.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13399) tzsolesz válasza ricsi99 (#13397) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi.
Mivel semmim nincs egyelőre hozzá, (paszta, kis venti stb... nem jött össze....) így hanyagolom egy pár napra.
Nem beszélve arról, hogy úgy néz ki a táp abszolút nem stabil feszültségeket ad. Egyszer stabil 3-4 órán át (Prime95, everest stab teszt) , a következő indításkor be sem tölt a win, kékhalál.
Így nem érdemes többet kínlódni vele......

(#13400) xeon forever válasza tzsolesz (#13384) üzenetére


xeon forever
addikt

Igen van rá magyarázat...gigabyteot kellett volna venned... &)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.