Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Balrog válasza ETOM (#12845) üzenetére


Balrog
tag

A 3.6-hoz szerintem elég lesz az a hűtő, ha 1,3V alatt maradsz. :K

1. kép:
A CPU Performance Settings-nél érdemes a tesztelés idejére kikapcsolni az alábbiakat:
C1E Support, Vanderpool Technology (virtualizáció), Intel SpeedStep

Véglegesen kikapcsolható:
CPU TM Function

2. kép:
CPU, FSB, RAM beállítások rendben. Itt mindent jól beállítottál.

3. kép:
A Feszültségeket én nem szoktam Auton hagyni. Jól ha kézzel beállítod, és akkor tudod, hogy ténylegesen mennyit kap, nem pedig az alaplap tekergeti őket össze vissza.

CPU Voltage: 1.4V-ig ellehet menni, de ott már fűt a proci mint a kazán. Ameddig nem lesz, egy komoly hűtésed addig szerintem ne nagyon menj 1.3V fölé.

CPU PLL Voltage: 1.5V a gyári érték. Általában ennyin szoktuk hagyni, de segíthet stabilizálni a tuningot. 1.6V a plafon, de 1.56V fölé nem szoktunk menni, mert általában nincs már haszna.

FSB Termination Voltage: Ennek a növelése magas FSB-nél (érds kb. 430 felett) segíthet stabilizálni a tuningot, vagy segíthet csökkenteni a CPU voltage értékét. Tehát ha magasabb FSB voltage értéket állítasz be, akkor lehet, hogy csökkentheted egy kicsit a CPU Voltage értékét úgy, hogy közben megmarad a stabilitás. Ha jól emlékszek, akkor P35-ös lapoknál 1.4V-ig ellehet menni, de arra vigyázz, hogy a túl magas érték instabilitást is okozhat. Ezt tapasztalatból írom. P35-höz valahol 1.3 és 1.36 között lesz a jó érték.

DRAM Voltage: Egyértelmű. Első számú feszültség RAM tuning esetén. Átlagos borda nélküli ramokkal 2V-ig ellehet menni, tovább nem ajánlott. Bordás tuning ramokkal 2.2V-ig. Ha a ram-ra több feszültség van írva akkor értelemszerűen annyit kell beállítani. Vannak 2.3V-os modulok is.

NB Voltage: Ez az északi híd feszültsége, amiben ott van a memóra vezérlő is. Tehát ha ezt a feszültséget növeled, akkor segíthet a magasabb memória órajel elérésében pláne, ha 4 memória modult használsz. Megint csak emlékeim szerint 1.4V a plafon, de annyira csak extrém memória tuningnál lehet szükség. Itt is valahol 1.3 és 1.36V között lehet az optimális érték.

SB Voltage: A déli híd feszültsége. Érdemes kézzel beállítani az alap értékre. Ez azt hiszem nálad 1.2V lesz.

Load Line Calibration: Tuningnál rengeteget segít. Érdemes bekapcsolni, cserébe jobban melegszik a processzor.

Remélem ezzel segítettem egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12852) Mike8212 válasza Speed® (#12849) üzenetére


Mike8212
tag

Alapon használom , nem zavaró a decibelje. Inkább maxon van gond...:D

MeroM

Később rakok fel hőmérséklet képeket. :)

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12853) ETOM válasza Balrog (#12851) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm nagy segítség :R
Kicsit most becsapott a proci azt hittem mivel C0 fesz kevés neki 1.25v körül vagyok már, de aida64 memoria tesztje hibázik azonnal meg chrome is "a manóba" üzenetek dob néha.
Viszont ha csak a procit tesztelem az nem hibázik.
Valahogy ezt stabilizálnom kellene mert a 2x1GB-t is cserélem majd 2x2GB-ra és akkor 8GB lesz úgye. (cuccok az adatlapomon)
Próbáltam azt, hogy 5-5-5-15-röl 6-6-6-18-ra lazítottam, de nem jó.

(#12854) Alpi. válasza ETOM (#12853) üzenetére


Alpi.
addikt

Így van beállítva a bios-od, mint a képen ?
Ha igen, én nem hagynék auton semmit. Pll : 1.4 - 1.5, Vtt : 1.2 , Sb : legkissebb érték, Nb : legkissebb, ha hibázgat, megnézném egyel magasabban, Loadline calibration : enabled, Elsőre, aztán innen lehet majd elindulni. Sajna az auto az nem feltétlen az alapfeszt jelenti, sőt. Általában nem azt. Bár Asus lapok még 400 fsbnél nem szoktak nagy ámokfutásba kezdeni, de az a tuti ha Te mondod meg mennyi az annyi. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12855) ETOM válasza Alpi. (#12854) üzenetére


ETOM
addikt

Mindent fixáltam azóta. Aztán probálgattam kis feszt adni, de semmi értelme. Amint memória tesztet indítok 1-2 másodperc után leáll. Proci teszt viszont tökéletes.

Keresgéltem a topikban és kb. ez a hiba nálam is: [link], [link]

Csak nekem ilyen beállítások nincsenek a biosban.

[ Szerkesztve ]

(#12856) Alpi. válasza ETOM (#12855) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezek 800-as cl5-ös ramok ?
[Ezen a képen]
próbáld meg a : 5-5-5-18-5-52-8-4-4 -et.
Egyébként azt se zárnám ki, hogy azon az Aida teszten kívül mindenhol használható a cucc. :)
Ezt úgy értem, hogy én megnézném, hogy teljesít használat közben és ha nincs gond, elengedném azt a tesztet. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12857) ETOM válasza Alpi. (#12856) üzenetére


ETOM
addikt

A 2GB-s az CL6, de úgy is kifagy (6-6-6-18-n), pontos tipus:
Elpida EBE21UE8AFFA-8G-F 2x2GB
KHX6400D2LLK2/2GN 2x1GB (ami érdekes, hogy ezt összes lapom 667MHz-s ramnak írja pedig a címke rajta 800-s. Mindjárt kicserélem van itthon OCZ 2x1GB 800MHz-s CL4 ram. Hátha azzal megy)

Sajnos nem. Játékok kilépnek asztalra és böngésző is összeomlik így. :(
Megnézem az időzítéseket is amit írtál. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#12858) Alpi. válasza ETOM (#12857) üzenetére


Alpi.
addikt

Nb feszed mennyi ? Mennyi a minimum és milyen lépcsőkbe adható ? Egyébként ha berakod az oczt, nézd majd meg 2,4-es multival. => 1000 mhz-en. Vagy valamit próbálj meg a strapen változtatni. Nem kizárt, hogy ott van valami kis disszonancia. Nem feltétlen a legalacsonyabb frekis ram setup a stabil mindig. Illetve még valami, ne zárd ki az nb fesz nagy mértékű vdropját sem !! Szóval lehet, emelni kell még rajta, de a hőfokokat figyelgesd !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12859) ETOM válasza Alpi. (#12858) üzenetére


ETOM
addikt

1.25 az alap azt hiszem és 1.35-ig próbáltam, de mindjárt rakok fel képet a friss bios beállításokról.

Kiszedtem minden ramot 1db elpidát hagytam. Tuningal stabil minden. Kiszedtem és betettem a másik elpidát egyedül ez tuningal azonnal hibázik. Oké mondom hibás a ram. Mindent visszaraktam alapra, de így meg nem hibázik+ mikor megvettem memtestet is nyomtam rá.

Nem értem.. slotokba is rakosgattam máshova, de még nem sikerült rájönnöm mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#12860) xeon forever válasza Alpi. (#12856) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha az Aida teszten elbukik valami akkor ott már kernel szinten van a baj többnyire.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12861) Balrog válasza ETOM (#12859) üzenetére


Balrog
tag

Én is belefutottam hasonló hibába. A Klissre memóriáim 1.9-1.92V fölött instabillá váltak. Van ilyen. A memória chipek a modulon nem szeretik ha a gyári értékeken kívül járatják őket. Rákerestem a chipek pontos típusára (SK Hynix-ek egyébként) és a dokumentációból kiderült hogy az üzemi feszültségük 1.8-1.9V és tényleg ezen a két értéken a legstabilabbak. Ez nem meglepő, de más gyártók chipjei ez jobban szokták tolerálni.
Nálam az lett a megoldás, hogy lazítottam az időzítést a gyári 6-6-6-18-ra és a fesz 2V-ról visszavettem 1.9V-ra.

Próbáld meg te is hogy visszaveszed 1.9V-ra.

Én ajánlom a windows alól futtatható memtest-et is. [link]
Gyorsabban kiderítheted vele, hogy instabil-e a géped. Ahány processzormagod van annyit indíts el belőle. A szabad memóriát pedig oszt el közöttük. Mondjuk mindegyik-nek adsz 1300Mb-ot vagy többet ha van több szabad memóriád. Ha egyszerre fut a négy memtest és instabil a ram tuning akkor pillanatok alatt elkezdik ontani magukból a hibaüzeneteket.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12862) xeon forever


xeon forever
addikt

Alakul a gyűjtemény...

Xeon Forever.

Van s775;2011. Most s1155 procira vadászok.
Esetleg valaki tudja q77 chippes lapba milyen Xeon való? Hétvégén ezt kéne üzembe helyezni...

Illetve keresek 1366-at.(w3680+lap)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12863) envagyok válasza ETOM (#12859) üzenetére


envagyok
veterán

Tapogasd meg a ramot, hogy mennyire forró. Ha nagyon, akkor sok a feszültség, és azért hibázik.
Vagy tegyél rá Ram hűtőt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12864) ETOM válasza Balrog (#12861) üzenetére


ETOM
addikt

375-s FSB-n még jó. Így vannak a feszültségek. (bár, ha NB 1.25-n van se hibázik) [kép]
390-n már hibázik a memória pedig elvileg alatta van annak amit tudna.

(#12863) envagyok: Nem forró, de fúj arra egy venti is. Több gépemben járt már 870MHz 5-5-5-18 2v körül is.

[ Szerkesztve ]

(#12865) xeon forever válasza ETOM (#12864) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem az fsb hibázik...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12866) ETOM válasza xeon forever (#12865) üzenetére


ETOM
addikt

Mármint, hogy a lap nem bírja? Pedig direkt azért kerestem p35-t. 4x1GB bordás tuning ramokat is beraktam és nem jó. Szóval feladom. :DDD

(#12867) ETOM


ETOM
addikt

Így sem fagy ki pedig ez 900MHz 5-5-5-18 1.9v.

Végképp nem értem ezt a lapot. :D

(#12868) Alpi. válasza ETOM (#12867) üzenetére


Alpi.
addikt

Akkor ugyan ezt 400-on ! :P

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12869) ETOM válasza Alpi. (#12868) üzenetére


ETOM
addikt

Annyit csináltam, hogy belazítottam 6-6-6-18-ra mert még is csak 960MHz lett már.

Rip :DDD Procit is hiába veszem vissza szorzóval itt vmi más a gond.

(#12870) envagyok válasza ETOM (#12869) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a P35-el fsb lyukam volt, azaz egy bizonyos tartományban instabil volt a rendszer. Nálam 370-410-ig volt instabil.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12871) tlac válasza envagyok (#12870) üzenetére


tlac
nagyúr

valószínűleg 410 után váltott "lazább" strap-ra

(#12872) ETOM válasza envagyok (#12870) üzenetére


ETOM
addikt

Na ilyenre nem gondoltam akkor megpróbálom feljebb tolni. Hátha bejön :R

(#12873) lamiki válasza ETOM (#12869) üzenetére


lamiki
senior tag

Próbáld meg a biosban a + és - billentyűkkel beállítani a ram sebességét, úgy hátha enged egy még kisebb szorzót. Találkoztam már olyan alaplappal, aminek a legkisebb ram sebesség csak a + és - gombokkal volt előcsalható, a listában nem jelent meg valamiért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#12874) ETOM válasza lamiki (#12873) üzenetére


ETOM
addikt

Sajnos ennél nincs ilyen, de köszi a tippet. Sz@r ez mindenhogy :DDD 400-450 között néztem nagyobb lépcsőkkel betölt simán win, de mindenhol hibázik ram teszt azonnal (szokás szerint).

Visszavettem mert kifogytam az ötletekből jelenleg. Marad 360 FSB-n.

(#12875) tlac válasza tlac (#12659) üzenetére


tlac
nagyúr

megint próbálgatom az ud3p-t és a xeon-t
szétszedtem teljesen a gépet, az 1. memóriafoglalatban volt is egy kis kosz, azt hittem ez megoldja a problémámat, de nem volt elég
csináltam most már saját bios-t is hozzá, hexaeditorral cseréltem benne a mikrokódot, aztán cbrom-mal meg a csak checksum-ot javítottam (önmagában a hexaeditoros módosítás nem volt elég)

és nagyon az a tippem, hogy a xeon (e5440) és a crucial ballistx 800 cl4-es ram nem szeretik egymást
mikor ez a ram van benne és a xeon, meg nyomok egy clear cmos-t, szerintem ilyenkor nem tudja beállítani neki a gyári értékeket (néha hosszas szenvedés, kb. 10 ki-bekapcsolás jó esetben elindul a gép)

e8400-zal nincs ilyen probléma, ott mindig elsőre jó a ram
még az is működik, hogy ha az e8400-zal beállítom a ramot és utána beteszem a xeon-t

próbálgattam gagyi 800 cl6-os rammal is, itt jobb kicsit a helyzet, cmos clear után is általában működik

valószínűleg ha lenne standard 800 cl5-ös ramom, akkor sokkal kevesebb lenne a probléma

[ Szerkesztve ]

(#12876) Mike8212 válasza ETOM (#12874) üzenetére


Mike8212
tag

Másik , jobb alaplap kell. Most futattam le a kérdéses tesztet. 8 perc járatás után betonstabil. MB Asus p5k premium , X5450 455 FSB minden auto-ra állítva. 8 GB RAM (910 MHZ )2x2 OCZ Gold pc2 6400 és 2x2 no name nanya. Néha aprón vannak premium , deluxe alaplapok. Nekem bevált a P35 , igaz P45 fejletebb lenne...

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12877) Balrog válasza ETOM (#12864) üzenetére


Balrog
tag

Az SB voltage-ed nagyon alacsony akár csak a Clock Overcharging voltage.

Ilyenkor én azt szoktam csinálni, hogy mindennek adok bőven feszültséget hátha stabil lesz és utána elkezdem csökkenteni amég instabil nem lesz megint. Szóval szerintem így állatsd be a feszültségeket:

CPU Voltage: 1.25V
CPU PLL Voltage: 1.56V
FSB Termination voltage: 1.32V
DRAM Voltage: 1.9V
NB Voltage: 1.35V
SB Voltage: 1.2V
Clock Over-Charging Voltage: 1v

Ha stabil akkor lehet csökkenteni a NB voltage-et elsősorban. A többi, még ha így is marad az sem gond mivel ezek még nem nagy feszültség értékek. Nem károsak. A NB Voltage értékét azért érdemes csökkenteni, mert jócskán tud melegedni az északi híd. Vagy maradhat ennyin is csak akkor egy kis ventilátort érdemes rá rakni.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12878) ETOM válasza Balrog (#12877) üzenetére


ETOM
addikt

(#12876) Mike8212: Pedig azt hittem ez ennyihez elég lesz. És a bosszantó az, hogy bírja is csak ez a fránya memória szarakodás..

(#12877) Balrog: Nem jó ezekkel a feszekkel sem. :( Szerintem ez a gond nálam is: [link]

De ezen a lapon nem lehet ennyire belőni ramokat ilyen beállításaim nincsenek: "NB Clock Skew" stb.
Plusz ahogy néztem P5K/EPU alaplappal voltak itt a topikban is gondok.

[ Szerkesztve ]

(#12879) tlac válasza tlac (#12875) üzenetére


tlac
nagyúr

MEG VAN A HIBA
(több órányi állítgatás, processzor és ram ki-becsere, meg vagy 200 ki-bekapcsolás után)

ezek a cuccaim vannak:
Xeon E5440, 2x2gb Crucial Ballistx 800 cl4
ep45-ud3p rev 1.1 kínai F11D béta bios-szal

A hiba, hogy clear cmos után rendszerint nem indul el a gép, csak nagyon sokadik próbálkozásra, ilyenkor a ram is 800 cl5-ön megy a gyári 800 cl4 helyett. Ha ilyenkor nyomok a bios-ban egy load optimized defaults-ot, ezután megint nem fog működni a gép. Vagy ha kézzel szeretném totálisan manuálisan mindegy egyes kis szir-szar időzítést is pontosan beállítva, hogy 800 cl4-en menjen a ram, ez sem fog sikerülni, szintén nem indul el a gép.
Szóval a clear cmos után valahogy meghülyül a gép és nem lehet beállítani a gyári állapotra 800 cl4-re a ramot.

A megoldás, amire nagyon sok próbálkozás után találtam rá, hogy a clear cmos után ha egyszer elindul a gép, bios-ban nyomok egy load optimized defaults-ot és KIKAPCSOLOM A FELES SZORZÓT és így mentem el, akkor hibátlanul menni fog a gép és a 800 cl4 is. Ha ezután egyszer már felállt a gép, vissza tudom kapcsolni a feles szorzót is továbbra is működni fog a 800 cl4.

Hiba valahol ott lehet, hogy ha be van kapcsolva a feles szorzó, akkor egy korábbi áramtalanítás után is csak dupla ki-bekapcsolással indul el a gép, normális esetben is. Azt tudom elképzelni, hogy ez kavarhat be neki, hogy lehet hibás beállításnak veszi az alaplap, hogy nem indul el elsőre, ezért próbálkozik más beállításokkal.
Kikapcsolt feles szorzóval egyébként mindig elsőre indul a gép, nincs ez a ki-bekapcsolós hülyesége.

Tehát a hibát nálam a feles szorzó és 800cl4-es ram együtt okozhatja. Valamiért ezeket nem tudja elsőre beállítani egy clear cmos után. Az e8400-zal meg azért ment mindig elsőre hiba nélkül, mert ott meg nincs feles szorzó. Lehet ugyanaz a hiba meg lenne egy e8500-zal is, de olyanom nincs, így nem tudom kipróbálni.

(#12880) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Nem tűntem el, de mindent kipróbáltam már a héten:

Vadi új CAT7 kábelek mindenhova; laptoppal újra próba; win 10-el is.

Találtam az nvidia fórumán egy régi topikot, amin sokan ugyanerről írnak, hogy csak 100Mbit az 1000Mbit helyett...
Valakinek a driver törlése és újrarakása segített, valakinek a kábelek cseréje újakra, valaki semmit sem csinált és megjavult, aztán többeknek, mint nekem is egyik sem lett megoldás.
Sőt kipróbáltam ubuntu alatt is, mert valaki írta, hogy neki azalatt jó volt, csak windows-zal nem. Hát nekem azalatt is 100Mbit volt...

Szerintem én feladom.

(#12881) MeroM válasza =Thor= (#12880) üzenetére


MeroM
senior tag

Lehet h kifogtál egy ilyen darabot esetleg anno többlezfeszültség érte, ilyen volt nálam egy lap ami a +fesz után egyáltalán nem működött. Többi része hibátlan volt de a lan port/chip gajra ment.

(#12882) Mike8212 válasza ETOM (#12878) üzenetére


Mike8212
tag

Most láttam kemény 8.2 ezer Ft.-ért p5k3 p35 deluxe alaplapot. DDR3 mem support . Próba ,nem sok érte. Alkudni lehet - lehet. :D

https://www.asus.com/hu/Motherboards/P5K3_DeluxeWiFiAP/specifications/

Tlac

Grat szép munka.:)

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12883) MeroM válasza Mike8212 (#12882) üzenetére


MeroM
senior tag

En 15 ert lattam 1156 os deszkat i5 650 el facen 😅😆😇

(#12884) jokeph válasza MeroM (#12883) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor inkább 1155. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12885) Mike8212 válasza jokeph (#12884) üzenetére


Mike8212
tag

De az nem xeon 775. :D Ez a lényege a topiknak. Főként ennek a hatására lettem xeon 775 user. :D:D

Amúgy mennyivel jobb az i5 650 mint egy xeon x 5470 4.4 Ghz-en?

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12886) Speed® válasza MeroM (#12883) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bár az i3+HT proci nem sokat ér, de lehet olcsón szépíteni rajta (X34x0). Én is vettem most diliből P55 lapot meg 3db X3440et..a legjobb marad, többi megy.

Mike8212
Az X5470 4.4Gn sokkal erősebb..az a proci egy 2C4T megoldás, nem rendes i5. Persze egy rendes i5 1156 frontról OCval jobb, nem beszélve az i7 megoldásokról, ettől független nem volt akkora előrelépés a Lynnfield anno, mint sokan várták.

[ Szerkesztve ]

(#12887) Mike8212 válasza Speed® (#12886) üzenetére


Mike8212
tag

Így már más. Az lenyomja.

Update. Értem . Folyamatban van egy x5470 vétel , meglátom mit tud majd.

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12888) jokeph válasza Mike8212 (#12885) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tudom, de a 1156 se az. ;]

Ahogy Speed(R) is írta, harmatos mint a hajnali galambf*s. ;]

Az 1156-os első gen. core i xxx nem volt egy elit s775-höz képest olyan szinten érdemi ugrás, hogy leváltsa rá az ember. Nem sokkal többért meg lehet venni 2. gen 1155-ös alaplap+cpu párost, na az már előrelépés. :K

Az "erő" az s1366-ban van (Westmere EP). :)) :DD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12889) Mike8212 válasza jokeph (#12888) üzenetére


Mike8212
tag

HP Z 600 - al szemezgetek egy ideje. Ebayen 30 k. Lehet veszek eggyet. :U Xeon X 5560 cpu odaver...

Aida cpu queen 55 ezer pont.

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12890) Speed® válasza jokeph (#12888) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ugyanarról beszélünk Nehalem esetében, csak ugye megkapta a TriCh RAMot meg a 6C-6C/12T megoldásokat a felsőházban. 4GHzen a Lynnfield is harapós, Sandy szintet hoz, csak találjon az ember alá lapot..minden platformnak ez a vége.

[ Szerkesztve ]

(#12891) jokeph válasza Speed® (#12890) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ahogy mondod. :) :K

Jól megy az X3360-am 3,7 GHZ-en, de még jobban ment az E5540 - 4 GHZ (kb. i7 920) XEON, ám az X5677-4,5/4,6 GHZ, na az kegyetlen jól megy. ;]

Mindig a laphiány a halála a platformnak. :O :K

Az X5450 -el és az X5482- el még lesz pár tesztköröm a közeljövőben, P5Q lapban, hulladék táp kidob, jön majd egy rendes, Corsair VX 450.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12892) Mike8212 válasza jokeph (#12891) üzenetére


Mike8212
tag

Régen volt egy olyan tápom. Radeon 4850 x2 2 GB hajtott. Minőségi darab. Aztán levaltottam a Coller Master - ra.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12893) xeon forever válasza Speed® (#12890) üzenetére


xeon forever
addikt

Szandival nagyon meg vagyok elégedve. Mielőtt vettem gondolkoztam eladom a 775 xeont. Nem adtam el..par hónappal később lett az első Szandi. Most már itt a második e5-1620.(Dell t3600@55k huf postával) Kap 2db 8terras seagetet oszt lesz home szerver belőle.
E5-1660 meg a géminghez van a giga gtx 960 4G társaságában egy 2560*1440 "Overdosed" fhd monitoron...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12894) Speed® válasza xeon forever (#12893) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokan így vannak az 1155el..érdemi fejlődés a 8as szériáig nemigen volt IPCben.
2560x1440..QHD a becses neve.

(#12895) xeon forever válasza Speed® (#12894) üzenetére


xeon forever
addikt

(fhd a monitor, nv kezelőpultban lehet egyedi felbontást létrehozni. 1920*1080 natív asztalon, gaming alatt meg 2560*1440.)

Dell T3600 @ 2011v1 foglalat.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12896) Mike8212 válasza xeon forever (#12895) üzenetére


Mike8212
tag

Radeonnal is lehet. Majd most ki is próbálom. Wolfenstein II The New Ordert nem próbaltátok?

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12897) Speed® válasza xeon forever (#12895) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jahogy DSR..értelme 960al..? Kevésbé 1440p kari. Vagom, Sandy-EP, 6 mag. Még a 4 magosokkal is sokan tolják..K verzió bőven jó 4.5 körül mai igényekhez is.

(#12898) Mike8212 válasza Speed® (#12897) üzenetére


Mike8212
tag

Nekem is jól jönne egy olyan machine.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12899) Speed® válasza Mike8212 (#12898) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lassan ott tartunk, hogy egy X5470 árából 2500Kt lehet venni..szóval hajrá ;p

(#12900) jokeph válasza Speed® (#12899) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mire az az idő eljön, már s1151 v1-es lapok se lesznek. ;] :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.