Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Smiley válasza peterattila (#13749) üzenetére


Smiley
őstag

Az elso 512byte az MBR. Itt a felepitese.
En biztosra mentem es az elso 10MB-t kinullaztam. Ezt megtudod tenni IDE modban is nem feltetlenul kell hozza masik gep. Aztan ha kesz mehet vissza az AHCI meg szerezz egy masik windows telepitot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13752) Smiley válasza peterattila (#13750) üzenetére


Smiley
őstag

Live-on nem hiszem, dobj fel egyet az ssd-re utana mar tudsz ra telepitgetni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13753) Alpi. válasza Speed® (#13744) üzenetére


Alpi.
addikt

Pont ez ugrott be nekem is elsőre ! Nézd meg azt az ssd-t, szerintem meghalt, esetleg kábel kontkat hiba még, ami így leakaszthatja a gépet.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13754) jokeph válasza peterattila (#13749) üzenetére


jokeph
nagyúr

W7 installnál 0 byte-os particíó ? :F :F :F

Az meg mi az....

Nálam W7 installnál a W7 telepítő minden esetben egy fix 100 MB-os particíót hoz létre a háttértár elején (HDD/SSD), a W10 pedig ugyanígy egy 500 MB-osat, és ezekre tesz is valamit, amit nem egészséges törölni. :U

Hozzáteszem, nem tudom mennyire fontos, de minden esetben SATA-s eszközről van szó, AHCI módban. :))

illetve a W7x64 és a W10x64 telepítőm is a MicroSoft W7 USB/DVD TOOL prograjamjával lett készítve pendrive-ra (Legacy telepítők).

Az Asus lapjaimnál nem jött elő AHCI probléma még sosem (Asus IMISR-V (s479/P965), P5Q (s775/P45), P5E3 Deluxe (s775/X38), P6T Deluxe (s1366/X58), M3A78-EM HDMI (AM2+/AMD 780G), M4N78-AM (AM3/nVidia GF8200).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13755) Alpi. válasza Alpi. (#13753) üzenetére


Alpi.
addikt

Melyik portra van dugva / volt dugva az ssd ? Én hanyagolnám amúgy a Gsata-s dolgot. Nem ér annyit az egész ! Gsata kikapcs, simán Intel sata-n keresztül használom, ha tehetem. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13756) MeroM válasza Alpi. (#13755) üzenetére


MeroM
senior tag

IDE/ACHI mod közt nem lehet ugrálni, mert úgy tuti hibázni fog, SATA eszközöket csak ACHI módban kell használni.

(#13757) envagyok válasza MeroM (#13756) üzenetére


envagyok
veterán

De lehet csak felkészülten kell.
"1. Start in safe mode (with network)

2. Change 3 registry keys: I am the owner under permissions and know how to change keys

3. Restart and boot into BIOS.. change SATA to AHCI

4. Boot and Windows 10 should load drivers

5. Reboot normally

Problem: My registry keys keep reverting back to a value of 3

the keys are: HKEY_LOCALMACHINE/SYSTEM/CURRENTCONTROLSET/SERVICES/ and then the keys iaSTORAV , iaSTORV and storeahci/StartOverride--- ( changing the Dword to 0 from 3)"

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13758) peterattila válasza peterattila (#13747) üzenetére


peterattila
aktív tag

A rendelt q9550 hulladék 😐. Cache hibát dob max 10 perc múlva. Visszaraktam az e8400-at, semmi hiba. Mégsem lesz négymagosom😪. Marad a win7, még egy év támogatás lesz, utána megy a levesbe a 775 is.

(#13759) Speed® válasza peterattila (#13758) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Q9550 refundolható még vagy buktad már? Ha nem, csere..
P45 lapod van, ha nincs gond vele, ne add fel, E5450et bele ;p

(#13760) envagyok válasza peterattila (#13758) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem ez elég valószínűtlennek tűnik.
Vagy a Ram vagy a proci vagy a lap túlmelegszik, vagy a táp szarakodik.
Legalábbis nálam eddig több száz proci vagy ment vagy nem ment.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13761) KamuMazsola válasza peterattila (#13758) üzenetére


KamuMazsola
őstag

-nem hirdetési felület!-

A többiekhez: Ha feláll a Windows mivel érdemes tesztelni az új procit?

[ Módosította: Speed® ]

Üdv.: KamuMazsola

(#13762) peterattila válasza envagyok (#13760) üzenetére


peterattila
aktív tag

Igazad lehet. Ma reggel újabb teszt során hibát dobott az új telepített w7-en is, kék halállal újra indult, öröm és boldogság. Mindezt az E8400-al, szóval nem valószínű, hogy mindkét procim rossz lenne. Ami feltűnt, hogy a proci melletti nagy méretű ré borda alapon (nulla proci használatnál) is forró, kezem nem bírja. Ez normális? Mert ha alapon ilyen forró, akkor hajtva kiforrasztja magát? Vettem Arctic MX-2 pasztát, azzal van a cpu és ez a chip is kezelve. Nagyon nem szeretném kidobni a lapomat :W. Mit tudok tenni még esetleg? Tegyek rá egy pici ventillátort?

(#13763) lamiki válasza peterattila (#13762) üzenetére


lamiki
senior tag

Ugyan így jártam G31-es lap 2 napja, chipset hűtő tűzforró, a ramot 1-el magasabb órajelen járatva, hibázott mindig, kipróbáltam pedig több ramot is. Levettem a hűtőbordát, betontól picit puhább volt a hűtő paszta rajta, lekapargattam, óvatosan letörölgettem a chipsetet is, kapott egy nem vezető hűtőpasztát, és a biztonság kedvéért egy kis 4 cm-es 12 V-os ventit 5V-ról hajtva, hogy csendes legyen. Most már langyos, 30 perc terhelésteszt után is. Elmúlt a ram hibázás.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#13764) peterattila válasza KamuMazsola (#13761) üzenetére


peterattila
aktív tag

AIDA64?

(#13765) peterattila válasza lamiki (#13763) üzenetére


peterattila
aktív tag

A pasztázás megvolt, előtte kemény, száraz eredeti paszta. Fog kapni egy kis ventit, csak még nem tudom, hogyan rakom fel: [kép]. Nem sok helyem van, a toronyhűtő fogatása is rálóg a bordára. A ventillátort hogyan fogatod fel, csavarral? Tápellátása? Az alaplapon van egy szabad 3 tüskés csati, erre mehet?

(#13766) KamuMazsola válasza peterattila (#13764) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az van is a gépemen. Valami tartóssági tesztre gondoltam, amit futtat az ember x ideig, azt ha az jó akkor nagy valószínűséggel a napi használatban is bírni fogja.

Üdv.: KamuMazsola

(#13767) lamiki válasza peterattila (#13765) üzenetére


lamiki
senior tag

A 3 tűs csatira természetesen rádughatod ha olyan csatlakozós ventillátorod van. Én most konkrétan a floppy tápcsatlakozó 5V-os ágára forrasztottam a kis 40x40x10 mm-es ventillátort, mert ez 2 pines, VGA kártya csatlakozós volt. Rendeltem is gyorsan pár db-ot, mert lefogytam. Aliról nem drágák. A felfogatás 2 db 3x20-as rejzer csavarral történt.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#13768) slaci007 válasza KamuMazsola (#13766) üzenetére


slaci007
senior tag

Szia

Prime-ot szoktam használni [link]

Tungsram 1896-2022

(#13769) peterattila válasza KamuMazsola (#13766) üzenetére


peterattila
aktív tag

Vagy tegyél fel valami AAA-játékot, az most mindegy, hogy neked tetszik-e (tesó, haver is odaülhet). Ha kibír egy hétvégi etapot, akkor kijelenthető, hogy stabil. imho

(#13770) KamuMazsola válasza peterattila (#13769) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Van két fiam 10 és 12 évesek, majd ők. Csgo gondolom jó.

Slaci007 köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#13771) zoltanz válasza tzsolesz (#13726) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nekem holnap jön meg ez a Xeonos konfighoz a PCX-től.
Chieftec GPC-450S, sirtec belsős, minőségi táp.
"

Én is most tápegységgel vagyok elfoglalva. Csak nekem kondiztatni kell, elment az egekbe az ESR-je. Japán Nippon (vagy hasonló) kondik be jövősek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13772) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Nos elsőre nem indul a 17,50$-os proci. Beletettem az alaplapba, felpörögnek a ventillátorok, de nem indul el a gép, nem tölt be a bios sem. Próbáltam a biost resetelni, de nem oldotta meg. Most ment vissza az E5430-as, azzal indult elsőre, csak a bios reset miatt először azt be kellett állítani.
Mit érdemes kipróbálni, ami esetleg segíthet?

Üdv.: KamuMazsola

(#13773) Speed® válasza KamuMazsola (#13772) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hazai forrásból tesztelt procit venni pár fillérrel többért..? :)
A félig-meddig viccet félretéve, átalakító/érintkezők sértetlenek? Kis alkesz tisztítás sosem árt..aztán ha a BIOSban nincs megfelelő microcode, az is okozhat galibát.

(#13774) KamuMazsola válasza Speed® (#13773) üzenetére


KamuMazsola
őstag

BIOS rendben, alkoholos tisztítás most következik. Itthoni beszerzés dupla áron nem játszik. Meggyőződésem, hogy akik itthon árulják azok is kintről veszik.

Üdv.: KamuMazsola

(#13775) tzsolesz válasza zoltanz (#13771) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most még nekem is van egy tápjavításos projectem.
E8400, asus G31, 2x1GB DDr2, win7 akarok összedobni a hátsó szobába zenehallgatásra.
Abba akarok még egy rendes tápot.
Megcsinálom hozzá a régi FSP PNF-350-et.
A táp nem indítja a lapot. 8db kondi ki van purcanva benne. A lapon világít a zöld led, de elindulni nem indul, mert a táp védelme nem engedi.
Ezen pl. 2db púpos kondi látható, meg egy kiszáradt. :) Az a baj, párszáz forintba kerülne, de lusta vagyok hozzáfogni.... :D

ON: nem jött meg a táp a xeonhoz. Hétfőn jön meg.....

[ Szerkesztve ]

(#13776) zoltanz válasza tzsolesz (#13775) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem is még egy hét mire kész a kis labor! tápom. :)
Tesztelést szigorúan szemüvegben. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13777) peterattila válasza KamuMazsola (#13772) üzenetére


peterattila
aktív tag

Ha kiveszem az elemet, átcserélem az e8400-at q9550-ra akkor elég a bioszt defaultra állítani és azzal kész? Feszültség, freki magától beállítódik?

(#13778) KamuMazsola válasza peterattila (#13777) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Anno amikor az E7400-amat cseréltem az E5430-ra még az elemet sem vettem ki és nem is reseteltem a biost. A gép bebootolt, beléptem ugyan a biosba, de csak ellenőriztem (kíváncsiságból) hogy az alaplap rendesen felismerte-e a procit. Nem kellett állítgatnom semmit, jól felismerte. Szerintem neked is fel kell ismernie.

Üdv.: KamuMazsola

(#13779) lamiki válasza KamuMazsola (#13774) üzenetére


lamiki
senior tag

A foglalatban ha belerakod a procit van egy kis kotyogása? Mert kell neki. A kis kínai szokása, hogy túl szűk nútot reszel a prociba, és szorul a foglalatba a proci. Amikor be van rakva a proci, nézd meg mindkét bemetszésnél, hogy hol támasztja ki a két pöcköt, és onnan egy tűreszelővel reszelj le egy kicsi. Nekem 1 hete 2-ből 2 nem indult emiatt, de lyuk tágítás után jó lett mindkettő.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#13780) jokeph válasza lamiki (#13779) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1

Detto így jártam a cimbi műhelygépében az L5420-al... feszes volt mint állat, aztán ment is meg nem is.

stihl tűreszelővel orvosolva. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13781) Speed® válasza KamuMazsola (#13774) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itthon is lehet normális áron szerezni. Vártál rá ~3 hetet és kifizettél ~5kt, ha most kiderül, hogy kuka, mit is nyertél ahelyett, hogy itthon vettél volna 3 nap átfutással mondjuk ~7ért..? Tapasztalatot maximum :) Nem mondom, van, aki itthon is pofátlanul tolja, de a legtöbben nem tesznek rá annyit, hogy ne érje meg a nyugi, amit az jelent, hogy tesztelve adják tovább (optimista feltételezés abból kiindulva, hogy eddig egyetlen döglött procit kaptam, de az eleve SMD hiánnyal küszködött, benne volt a pakliban).

A csuda nbéz tápod is okozhat meglepit, már a múltkor is akartam írni, de aztán úgy voltam vele, minek..annyiszor leírtuk már, hogy hulladékokkal nem éri meg szívni, de újra és újra jön valaki, aki szerint ezekbe a lowcost vasakba jóvanaz. Hát akkor jóvanaz.

(#13782) KamuMazsola válasza lamiki (#13779) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Köszi a tanácsot! Holnap megpróbálom. Szemre - most hogy már tudom mit kell nézni - mintha az egyik nút tényleg nem volna elég mély.

Speed(R): Az E5430 működik, úgyhogy nem létkérdés, tudok várni. Vagy elfogadod, vagy nem, de énnekem nem ér ennyit a nyugi, sőt néha kifejezetten nyugtalanít, ha nyerészkednek rajtam. Ennyi erővel rendelhetnék huszat is és mehetne az apróra, meg ki tudja még hova, de nem ez a cél.
Ha nem megy a proci, ÍJ. Lelevelezem a kínaival, azt vagy küld másikat, vagy refund. Eddig még nem igazán vesztettem a kínából való rendeléseken, mondjuk nem is volt sok gondom velük, de ami volt, meg tudtuk oldani. Meg aztán az ittthon lepróbált procival is lehet gond, meg rájön a postaköltség is, vagy üzemanyagköltség, ha érte megyek.

A táp, hát nem is tudom, a másik xeont viszi, ezzel meg be sem bootol. Nincs most másik tápom, de ha minden kötél szakad a fiaim gépét szétkapom, azt megpróbálom azzal.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#13783) tzsolesz válasza zoltanz (#13776) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD
Hétfőn megyek a kondikért..... remélem csak ez a baja.......

[ Szerkesztve ]

(#13784) Speed® válasza KamuMazsola (#13782) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én elfogadom, mindenki annyira bacca a fillért, amennyire neki jólesik..nekem az idő és a nyugi többet ér, mint a pénz, ennyi. Ha a kici kínai azt mondja, hogy küldd vissza neki és kapod a cserét, azzal más lesz már a matek ;p
Ne legyen ez a vége, jöjjön rendbe a proci..és ne kelljen rejtélyes nyűgök miatt sakkozni a filléres táp miatt :S

(#13785) xeon forever válasza lamiki (#13779) üzenetére


xeon forever
addikt

"Lyuk tágítás után jó lett mindkettő"
Multkor jöttem haza vonaton beültem két jo csajszi közé, mondván jo kis p***i szagban jobb ülni mint a kőműves osztályon egy kocsival odéb. Erre pár perc elteltével rá kellett jönnöm, hogy ezek bizony lezbik. Na annak a kettőnek is csak az kéne... :))

Egyébként tökre egyet értek a procis hozzászólással, második procinal jártam igy anno, el is passzoltam egy megvágott asus p35-tel.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13786) KamuMazsola válasza lamiki (#13779) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Kis kotyogása van, de még egy picit tágítottam, nem változott semmi. Most az jutott eszembe, hogy ami benne van az C0 steppinges, amit vettem az E0. Lehet ez a lap nem fog menni vele? MSI G41TM-E43 (MS-7592) az alaplap.

Üdv.: KamuMazsola

(#13787) Speed® válasza KamuMazsola (#13786) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Benne van a BIOSban az E0 microcode..? Ha igen, mennie kell.

(#13788) rasotamas


rasotamas
veterán

Lenne egy off problémám és úgy látom eléggé képben vagytok ezekkel, tudnátok valamit javasolni?
Legrosszabb esetben win10 reinstall lesz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13789) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Friss vétel..P5Q, L5420, 4x1/1066C5 8k ;p

(#13790) jokeph válasza Speed® (#13789) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C

Na végre, ebben már mehet a mókázás az X-es XEON-okkal. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13791) Speed® válasza jokeph (#13790) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ráncbaszedtem (microcode, NB/SB/VRM kence/gap pad), bekerült az X5470, rá meg egy S1284C, épp 4Gn LinXezek 1.25Von..LLC ON, vCore áll mint a cövek :)

(#13792) jokeph válasza Speed® (#13791) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kíváncsian várom, mi lesz a vége. :K

Az a fránya LLC. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13793) Speed® válasza jokeph (#13792) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4G, mi más ;p Kicsit fluktuált az elején, de stabil lett.
Az LLC jól dolgozik, néha túltolja, de tartja átlagban.

(#13794) tzsolesz válasza Speed® (#13793) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szép. Gratulálok. Jó ez a P5Q.
De vajon a P5Q Pro-m van-e ilyen jó?

(#13795) whited


whited
addikt

Halihó
Sikerült egy ilyen kombót beszereznem.
A kérdésem az lenne, hogy meddig érdemes húzni és ezzel mekkora teljesítmény növekedés érhető el?
MSI P45D3 Neo3FI+Xeon 5450+12gb ddr3+CM Hyper 103
550 hexa táp megy alá és egy rx470. :R

(#13796) rasotamas válasza whited (#13795) üzenetére


rasotamas
veterán

5450-ből van X5450 és E5450 is. Általában a 4GHz szokott menni de egy RX470-et ezek nemigen hajtanak ki. Valahol az RX460/1050/RX560/1050Ti magasságában van a 775 vége.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13797) Speed® válasza tzsolesz (#13794) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól eltekintve, hogy picit más az elrendezése, tippre ugyanúgy bírná..
Mondjuk a VRM/FET részleg fele csupaszon van, arra illene egy borda.

(#13798) MeroM válasza rasotamas (#13796) üzenetére


MeroM
senior tag

Ezeknek a 775 konfigoknak joindulattal is max gtx 750ti de mar ott is egy i3 5 el tobb fpst tudsz kicsikarni .

(#13799) Speed® válasza MeroM (#13798) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na azért akkora baj nincsen..feltéve persze, hogy normális OCval hajtja az ember, lehet feljebb menni nyugodtan, de az 1050TI kb. a vízválasztó. 750TIhez már a 2.5GHz feletti modellek bőven jók, nem akkora durranás a tempója :)

(#13800) KamuMazsola válasza MeroM (#13798) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Még ha úgy is van, 1050 ti-ből nagyobb a választék a használtak között és egész jó az ára is.

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.