Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) ricsi99 válasza csati70 (#12448) üzenetére


ricsi99
addikt

Ram nélkül ha elfogadja a bios a procit akkor sipolnia kell az alaplapnak ,ha ez megvan akkor elkezdheted visszarakni a többi alkatrészt is , de amig meg se nyikkan addig valszeg a bios a ludas,
Mit jeletent hogy matricázott a proci? Lehet csak el van csuszva kicsit az átalakitó?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12452) ricsi99 válasza csati70 (#12448) üzenetére


ricsi99
addikt

Jól látom amugy az alaplapod cpu supportjában hogy max 95w cpu-t szeret? A xeon meg 120-as...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12453) csati70 válasza ricsi99 (#12452) üzenetére


csati70
csendes tag

A matricára gondoltam először én is, de a fiam g31-es chipkészletes gépe beindult vele, ezért ezt kizártam.
Az alaplapomban meg azért bíztam, mert láttam külföldi fórumban lefotózva ezt az alaplapot BIOS-ban, ahol ezt a procit felismerte, csak a ramokat nem látta 100%-ban ( az egyiket felezve ismerte fel ).

(#12454) Speed® válasza csati70 (#12453) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az utolsó gyári BIOSt meg kell patkolni microcode téren és menni fog. Emellett ha van opció feszcsökkentésre BIOSban, szükség lesz rá..nem tudom mi alapján vettél bele 120as procit :S

(#12455) MeroM válasza csati70 (#12448) üzenetére


MeroM
senior tag

nekem is hasonló volt anno g31 be egyből ment a xeon g41 ben elindult de folyamat 100% on ment bűn lassú volt a gép. mivel nekem is ddr3 volt fogtam eladtam a lap+cpu t kis befektetéssel 55 lap + G pentium.

(#12456) jokeph válasza csati70 (#12453) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mondjuk ezt a 120W TDP-s szörnyet én ebbe a gyenge tápellátású lapban nem erőltetném. :U

Inkább egy E5440/5450 80W TDP vagy X3330/X3360 95W TDP. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12457) csati70 válasza jokeph (#12456) üzenetére


csati70
csendes tag

Először i köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
A gyenge tápellátást meg nem értem miért írjátok, mikor az Asrock honlapján a lapom processzortámogatási listáján szerepel pl. a Core 2 Extreme QX9650 is, a maga 130w-jával...
Ettől még persze nyilván kellemesebb lenne egy E5450, de nekem x5460-at sikerült szereznem, és ehhez kértem volna a segítséget is. És miért nem állok át "kis" ráfordítással egy komolyabb platformra? Ha meglesz a rávaló, lehet az is bekövetkezik majd, de a topic szerint én a 775-ösömből szerettem volna több "kakaót" kihozni...

(#12458) Speed® válasza csati70 (#12457) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért írjuk, mert ismert tény, mire elegendők ezek a hurka VRMel ellátott lapok, bármit is ígért a gyártói marketing ~10 éve. Nyilván ha nem zavar, hogy throttlingolni fog komolyabb terhelésnél és lassabb lesz, mint egy órajelben gyengébb normál megoldás, lehet erőltetni ezt a verziót is..erős topflow hűtővel és alulfeszelve megy, amíg meg nem unja a feszített üzemet.
Nincs azzal gond, hogy használhatóbbá akartad varázsolni a vasat, de vásárlás előtt bekérdezve most nem azzal szembesülnél, hogy cseredarabot kell keresned, amennyiben elégedett Xeonos kívánsz lenni.

(#12459) jokeph válasza csati70 (#12457) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon szivesen, nincs mit.

Hidd el, hogy a tápellátásos részt azért kritizáljuk, mert valóban gyenge ehhez a CPU-hoz, ez több PH!-s fórumtársunk tapasztalata alapján van igy.

Az E5440/5450-el is csak ugyanannyi a dolgod,mint az X5460-al, kell a legutolsó BIOS, abba kell a megfelelő mikrókodot beleintegrálni, és elvégezni a BIOS frissitést egy eleve is támogatott CPU-val, pl. az E8400-as C2D-vel,, aztán BIOS reset, és mehet a móka - ahogy ezt Speed(R) fórumtárs is leirta. :K

Az X3330/3360-as CPU-k nem igényelnek átalakitást, mert nativan s775-ös tokozásúak.

Ha sikerrel jársz, figyeld azért a lap tápellátó részét, nehogy elsüljön véletlenül, fő az óvatosság. :K :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12460) csati70 válasza jokeph (#12459) üzenetére


csati70
csendes tag

Köszi szépen még1x mindenkinek!
Nem jártam sikerrel továbbra sem :(
Viszont egy Foxconn G41m-es alaplapban is beindult...de az is ddr2 ramos gép...gondolom visszefelé csak nem kéne fejlődjek...
Esetleg tudnátok javasolni olyan alaplapot, ami meghajtaná ezt a procit? És persze DDR3-as ramokkal megy?
Ellenkező esetben lenne egy eladó X5460-am :)
Esetleg cserélném E5450-re....
Üdv.!

(#12461) Speed® válasza csati70 (#12460) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tisztázzuk már a dolgot..a BIOSt frissítetted Xeon mikrokódokat tartalmazóra?

(#12462) tlac válasza csati70 (#12457) üzenetére


tlac
nagyúr

A gyenge tápellátást meg nem értem miért írjátok, mikor az Asrock honlapján a lapom processzortámogatási listáján szerepel pl. a Core 2 Extreme QX9650 is, a maga 130w-jával...

nem teljesen lehet összehasonlítani

az lga775-ös alaplapban az lga771-es xeonokra kicsit kevesebb láb jut, ahol tud felvenni áramot egy normál lga775-ös procihoz képest

[ Szerkesztve ]

(#12463) Speed® válasza tlac (#12462) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez nem lenne gond..szimplán rém gyenge a VRM, már a 95W TDPs procikkal is képes elhasalni topflow mellett. Járt nálam nem is egy hasonló, meg kell fontolni mit tesz bele az ember. Hát itt ez utóbbi elmaradt :)

(#12464) csati70 válasza Speed® (#12461) üzenetére


csati70
csendes tag

Frissítettem.
Legutóbb pl. innen:https://www.overclock.net/forum/5-intel-cpus/1431723-mod-lga775-support-lga771-xeon-cpus-734.html
kb lefelé az oldal közepén van egy hozzászólás, ugyanilyen alaplaphoz, x5460-procihoz, ott van egy zip-file.
Azt próbáltam legutóbb. A bios-ból indítottam a frissítést. Fel is ment. Volt reset is.
A jelenség ugyanaz sajnos.

(#12465) csati70 válasza Speed® (#12463) üzenetére


csati70
csendes tag

Jólesik, mikor ilyeneket olvasok...az ember ilyenkor hülyének érzi magát...
Valóban nem jártam eléggé utána, de az alapján amiket olvastam, azt hittem menni fog. De nem....
Mostmár többet tudok. Ezért is kértem a segítséget, de légyszi ne nézzetek le ezért....szarul esik.
Épp elég, hogy beszoptam a cuccost....

(#12466) csati70 válasza Speed® (#12463) üzenetére


csati70
csendes tag

Egyébként honnan tudom kideríteni, hogy egy alaplap mit bír el prociban, ha az oldalukon leírt adatok nem mérvadóak?

(#12467) tlac válasza csati70 (#12466) üzenetére


tlac
nagyúr

a foglalat körüli alkatrészeket lehet figyelni
legalább 4 kocka legyen ott :)

(#12468) xeon forever válasza csati70 (#12465) üzenetére


xeon forever
addikt

En a helyedben atneznem az alaplapon a tüskéket is nincs e sérülés rajta. Ha esetleg elhajlott láb van rajta azt meg vissza lehet hajtani(extra odafigyeléssel) a helyére.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12469) Speed® válasza csati70 (#12465) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem bántó jelleggel írtam, ha úgy jött le, sry.

Utolsó gyári BIOSt kellene megcsinálni, szerintem az a gondod.

(#12470) ricsi99 válasza csati70 (#12465) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Senki sem becsül le. Senki sem született úgy hogy mindent tudjon... Ahhoz hogy ilyesmiben az ember tanácsot adjon ,rengeteg sziváson átesik :D
Tudsz egy linket dobni hogy mely oldalrol és melyik mikrokoddal frissitetted és milyen metodussal a biost?
Ilyen xeonom még nem volt ...esetleg ebből is léteznek stepping-ek?

Avagy a legegyszerüb dolog... irtad a fiad gépében simán ment a procc... nem volna megoldható hogy alaplapon cserélnél a 2 gépben?... az hogy ddr2 vagy ddr3 szerintem olymind1 sebesség szempotjábol.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12471) csati70 válasza ricsi99 (#12470) üzenetére


csati70
csendes tag

Köszi emberek!
Legutóbb innen töltöttem a biost:
https://www.overclock.net/forum/5-intel-cpus/1431723-mod-lga775-support-lga771-xeon-cpus-734.html
az oldal közepe fele van egy zip file ehhez a laphoz.
Igaz, hogy a fiam gépe beindult vele, de csak a bios-ig teszteltem . Egy Foxconn g41m. Az lett volna a másik kérdésem, hogy a ddr3-ról ddr2-re átállással nem veszítek-e annyit, mint amit a procival nyerek...
Ha végképp nem fog menni itt az utolsó lehetőség: A nagyobbik fiam lapjában még nem próbáltam, ha menni fog benne, legfeljebb megkapja. Asus P5e-lapka, elég komoly cuccnak tűnik. Gondolom az már megbírkózik vele.
Én meg maradok a jó öreg e8400-nál....
itt a procim egyébként:

(#12472) jokeph válasza csati70 (#12471) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv ismét. :)

Ezen a platformon semmit nem nyersz/vesztesz teljesitmény szinten azzal hogy ddr2 vagy ddr3 ram van, mivel maga az s775 platform ram terén nem tudja kihasználni a DDR3 adta lehetőségeket, alig megy jobban mint ddr2-vel.

A DDR3-as lapokat személy szerint én csak azért favorizálom, mert olcsóbb és egyszerűbb beszerezni 4*2 GB DDR3 1066/1333/1600-as modult (mert nekem nem volt elég a 4 GB, kellett a 8 GB RAM) mint 2 GB-os DDR2-es 800/1066/1200-as modulokat, illetve én mivel az enyémeket tuningoltam is, ddr3-as lapokkal könnyebb volt az élet, mert később jön el az OC határa a ram frekvenciák jobb visszaoszthatósága végett - főképp ha 1600-as modulokkal bir az ember.

Az az Asus P5E egy remek tuning-lap, erős hűtőtt VRM-el, viszont annyi a bibi vele, hogy X38-as chipsettel bir, ami viszont inkompatibilis az Exxxx és X5xxx sorozatú XEON procikkal. :U

Amik biztosan mennek benne: X3xx0 sorozatú XEON CPU-k, ezek nativan s775-ös tokozásúak, 95W TDP-vel többnyire, tehát a CPU-n semmit nem kell változtatni, csak a BIOS-ba kell legyen benne a megfelelő mikrokód, ha nincs, bele is lehet tenni, az AMI BIOS-os lapokhoz nagyon jó BIOS szerkesztő progik vannak.

Javaslom, ha még nem tetted meg, olvasd át a topik nyitórészét, sok hasznos infót találhatsz.

Nekem is van s775-ös XEON-os konfigom, lásd az aláirásomban, szépen megy 3,7 GHZ-en, 24/7-ben. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12473) Balrog válasza csati70 (#12471) üzenetére


Balrog
tag

Elkészítettem a módosított BIOS-t a lapodhoz. Az ASRock oldaláról szedtem le a legfrissebb 1.3-as BIOS-t és beleraktam a 45nm-es Xeon procik mikrokódjait. A legfrissebb 2010-es verziókat. Így ennek már működnie kellene. Ezen kívül mást nem változtattam.
Innen tudod letölteni: [link]

Majd jelezz vissza kérlek, hogy mi a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12474) csati70 válasza Balrog (#12473) üzenetére


csati70
csendes tag

Nem győzöm megköszönni a segítségeteket ! De tényleg! Le a kalappal !
És külön köszönöm a munkát, amit a bios-moddal töltöttél.
Viszont továbbra sem megy :(
Végigpróbáltam újra mindent: alaplapi vga-val, egy rammal, természetesen volt cmos reset is....
Esetleg kérjek másik procit? Elvileg ki tudnák cserélni. Bár nem valószínű, hogy azzal van a gond.
Nem szeretem én sem feladni ha belekezdek valamibe, de úgy érzem elfogytak a lehetőségek...
MIndenesetre TÉNYLEG köszönöm mindőtöknek a hozzászólásokat és segítségeket!
Üdv.!

(#12475) Balrog válasza csati70 (#12474) üzenetére


Balrog
tag

Igazán nincs mit, de sajnálom, hogy nem sikerült. Az jutott még eszembe, hogy a régebbi 2008-as mikrokódokkal talán működne, de megnéztem a biost amit arról a fórumról töltöttél le és abban a 2008-asok vannak. Szóval ez nem BIOS/mikrokód hiba lesz hanem hardveres.

A foglalatot kellett módosítanod? Levágni a két műanyag pöcköt. Ha igen akkor lehet az nem sikerült jól és az ott maradt műanyag megemeli a processzort annyira, hogy ne érintkezzen rendesen.

Ha ezt kizárhatjuk akkor tlac #12462-es hozzászólásával értek egyet. A Xeon procikról olyan lábak hiányoznak amelyeken keresztül az áramot veszi fel. Ez nem szokott gondot jelenteni, de nálad a gyenge alaplapi tápáramkör bekavarhat. A kevés fázis miatt lehet, hogy vannak olyan, a tápellátásért felelős érintkezők amiket az ASRock nem kötött be, de a 120W-os prociknak viszont kellene. Csak tippelek, hogy ez lehet-e a gond, de szerintem a probléma kulcsa a gyenge tápáramkör lesz.

Mindenesetre ha a foglalatot módosítani kellett akkor azt ellenőrizd, hogy biztosan jól érintkezik-e a processzor.
Ha igen akkor nincs mit tenni. Ki kell cserélni a procit egy E5450-re esetleg 5440-re. E5450-ből próbálj SLBBM verziót szerezni E5440-ből pedig SLBBJ-t. Ezek az újabb E0 steppinges verziók. Kevesebbet fogyasztanak mint a C0-ás verziók. Jobban passzolnak a lapodhoz.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12476) Mike8212 válasza csati70 (#12474) üzenetére


Mike8212
tag

Jokeph feljebb leírta hogyan kell frissíteni a biost. Amennyiben így frissíted, mennie kell. :K Matrica jó, nútolás jó - > többi lapban működik csak ebben nem.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#12477) ricsi99 válasza csati70 (#12471) üzenetére


ricsi99
addikt

1.)
Szerintem ha áhítozol 4 magra ,akkor első körben tedd a kissebb fiad gépébe és teszteld hogy egyáltalán jobb lett e :D .
2.) Rögtön itt már le is tudod tesztelni hogy a hűtésed meg is birkózik e vele mert ugye a xeon alacsonyabb hőfokon dolgozik.
3.) Minden tiszteletem az Asrock alaplapokért de az Asus-nk valahol azért csak spórolnia kellett igy azért ekkora procit én nem pakolnék bele.
4. )Foxcon is gyengusnak tűnik ,ha megtuningolod benne a xeont szerintem elöbb utóbb megadja magát... a g41-es lapokat inkább irodai gépeknek tervezték.
5. )Asus p5k egy szuper lap, lehet jobban jársz ha abba bepakolod a 8400-es procit és megpróbálod 4ghz körülire megcibálni a procit.

A mostani alpodon meg ne farigcsálj semmit. Ha még is kell a + erő akkor inkább platformcsere. (Add el és pótóld ki)
Én egy i5-2500 procit használok szintén Asrock deszkában és hidd el a legujabb játékok sem procilimitesek.
Ha meg csak simán netezgetsz ,videozol ilyesmi akkor meg egy SSD -kell neked. Iszonyat sokat dob a napi életben.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12478) tlac


tlac
nagyúr

Megint küzdöttem egy sort az ud3p-vel és a xeon-nal (nem egy városban van velem, így ritkán jutok hozzá).
Viszont most már annyi mindent kipróbáltam, így van egy sejtésem, hogy mi okozza nálam a gondot.

Pontosan ezek vannak nálam:
foglalatmódosított Gigabyte ep45-ud3p rev 1.1
2db E0-s e5440 matricázva (meg 1db e6400, 1db e8400)
2x2gb Crucial Ballistix 800 cl4, van benne EPP profil is (meg még van pár egyéb filléres ram is)

Próbáltam a kínai oldalról leszedett f10-es bios-t is, meg cbrom-mal csináltam magamnak módosított verziókat az utolsó béta bios-okból is, az f11c és f11d-ből.
Matricákat meg a procikat is cserélgettem már.
Volt rengeteg cmos clear is, elemkivétel, milliónyi load optimized defaults.

Szokásos probléma volt nálam, hogy 800 cl4-en sokszor nem akart menni a xeon-nal együtt, csak core2-vel. De néha volt, hogy ment a xeon-nal is. Meg rendszeresen sehogy sem indult a gép, akár mit is csináltam, csak ki-bekapcsolt vagy sípolt stb.

Amint visszatettem egy core2-es procit, mindig minden azonnal működött. Sőt a sok próbálkozás után feltűnt, ha ezután visszatettem a xeon-t is, az is ment szépen, ment a 800 cl4 is.

Szóval most találtam több olyan esetet, amivel ki tud akadni az alaplapom:
-legyen fent kínai a f10-es bios
-legyen benne egy core2-es proci, minden működik
-cseréljük ki xeon-ra és ezután is működik minden
-csináljunk egy cmos cleart az alaplapon és innentől kezdve már sose indul el többet xeon-nal a gép
-ha visszateszem a core2-t, ismét megy a lap
-ha ezután visszakerül a xeon, az is menni fog
Kétszer végigjátszottam ezt mókát, mindkét esetben ugyanez történt.

Hasonló fordul elő ha én készítek cbrom-mal bios-okat. Főleg a béta f11d-re fókuszáltam, ezt módosítottam legtöbbször.
Viszont itt annyival más a helyzet, hogy a cmos clear helyett már elég ha nyomok egy load optimized defaults-ot a bios-ban mikor a xeon van a gépben és többet már a gép sem fog elindulni.

Tehát az a sejtésem, hogy ha xeon van a gépben és az alapra akarjuk tenni a bios-t cmos clear-rel vagy a load optimized default-szal, akkor valamit rosszul állít be és teljesen meghülyül az alaplap. Ha core2 van a gépben akkor nincs ilyen gond, jól állít be mindent.

Ezért azért problémás, mert így tartalékban kell hagynom egy core2-t is, meg ha félrement egy tuning vagy valami egyéb beállítás, akkor lehet procikat cserélgetnem, hogy működjön a gép.

Ti találkoztatok hasonlóval? Esetleg van valami ötlet, hogy hogyan lehetne elkerülni?

[ Szerkesztve ]

(#12479) Speed® válasza tlac (#12478) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAMcsere,,valamiért nem szereti az MCHd QC mellett a szűk időzítésű RAMokat.

(#12480) ricsi99 válasza tlac (#12478) üzenetére


ricsi99
addikt

Ötlet1
Ha xeon van a lapban ,majd kiveszed a ramot ,és ugy bekapcsolod sipol e, hogy nincs benne ram?
Ha egy ramot visszateszel ezután ,akkor elindul e a lap?
Elméletileg a memóriát itt még a chipset-kezeli nem a proci
Nincs még egy tartalék (akár 256-os) modulod? érdemes lenne valami gagyi rammal tesztelni is ,hogy meguszd a proci csereberélgetést.... foglalatnak annyira nem tesz jót :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12481) tlac válasza ricsi99 (#12480) üzenetére


tlac
nagyúr

ram nélkül nem próbáltam, mire gondolsz? miért lenne ez jó?

1 modullal próbáltam feléleszteni, mikor kiakadt a xeon-nal, de nem segített
tettem bele 2 gigás 800cl6-os ramot is, az elég gagyi :) , de azzal sem nyert

[ Szerkesztve ]

(#12482) tlac válasza Speed® (#12479) üzenetére


tlac
nagyúr

szeretnem ezeket a ramokat, mert a profilban benne a 1000 cl5 is 2V-tal, így 500 fsb-ig biztosan jó vagyok

egyébként nekem is gyanús, hogy a ramokat nem állíthatja be helyesen, amikor rájön a hülyeség
ilyenkor próbáltam már manuálisan megadni neki minden paramétert, de nem segített, persze simán lehet hogy valamelyik kis opció az "1000" közül auto-n hibás értéket vesz fel

még egy kis extra infó
mikor megjelent az ud3p (kb akkor is vettem még), folyamatosan követtem hozzá a bios-okat és az utolsó stabil bios-szal is problémáim voltak (f10), ha tuningoltam a core2-ket
a tökéletesen kitesztelt tuning sem volt stabil hideg indításnál, csak a következő restart-tól lett jó
ezt a hibát javította ki anno az f11c béta bios, aztán ezen is maradtam kb. 8 évig (utána még megjelent egy f11d is, de azt már nem próbáltam ki annak idején)

a ramcserén kívül látok még egy esélyt, hogy hexa editorral összerakok egy módosított bios-t a f11c-ből és f11d-ből is
az az érzésem, hogy a cbrom-mal készített bios-ok kicsit hibásak lehetnek

[ Szerkesztve ]

(#12483) tlac válasza tlac (#12482) üzenetére


tlac
nagyúr

most látom felkerült a kínai oldalra a moddolt f11d is

(#12484) ricsi99 válasza tlac (#12481) üzenetére


ricsi99
addikt

Kb ezzel kiszürheted ,hogy a ram beállitással van e valami baja.
Giga lap emlékem szerint ,ha nem indul el a recovery biost probálja betölteni ,abban meg szerintem nincs benne a xeon kod ,lehet azért nem indul :D
Nem volna egyszerübb ,software tuning programmal belöni a megfelelelö értékeket aztán meg ha kitapasztaltad és stabil akkor meg belöni a biosban?
(Ha ennyire a ram tuning a kedvenced akkor meg keress egy DFI lapot ,a gigabyte az ebben sose jeleskedett)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12485) tlac válasza ricsi99 (#12484) üzenetére


tlac
nagyúr

ha nem indul el a recovery biost probálja betölteni ,abban meg szerintem nincs benne a xeon kod ,lehet azért nem indul

de, beletettem a recovery-be is

(#12486) csati70 válasza ricsi99 (#12477) üzenetére


csati70
csendes tag

Nos, a helyzetem a következő: Fiammal alaplapcsere, a xeon x5460 megy a foxconn lapban eddig, minden gond nélkül. Nem is tervezem a tuningot ebben a lapban, örülök, hogy megy.
A kérdésem még az lenne, hogy ddr2-ramokból van-e korlát ehhez a procihoz szerintetek? Most 4db 1 gigással megy, de szeretnék 4*2gb-t.
És még valami: A proci hőmérsékletére melyik progi lehet a legalkalmasabb? Egyenlőre az aida64-et használom. Mennyire lehet ez valós? ( terheletlenül 35-43 közötti, egy game közben 58-62. )

(#12487) jokeph válasza csati70 (#12486) üzenetére


jokeph
nagyúr

CPU-nak ezen a platformon nincs köze a RAM-hoz, az alaplapnak annál több, a rajta lévő chipset (és BIOS) függvénye. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12488) Speed® válasza csati70 (#12486) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

G41ben nincs is OC, chipset is limitál egyrészt, meg a VRM is..ha nem feszeled alul, erős terhelésnél tippre vissza is fogja magát majd 2Gre..nézz rá. RAM..jó esetben megy, de lehet nem győzi.

(#12489) MeroM válasza csati70 (#12486) üzenetére


MeroM
senior tag

Üdv!

G41 ben nekem c2d e6750, e7500, 8500, q8300, q8200 használtam, 2 maggal lehetett kicsit tuningolni max kb 20% quadokkal 1-2fsb t :)
lapok:
Asus g41lx2 vagy 3
giga g41 p26

(#12490) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ingyen szert tettem 8 GB XMS rammal ellátva egy Asus P5B Deluxe alaplapra (P965). Van rá egy RDH9025B Zalman hűtő is.

Érdemes ebbe venni egy forrasztott Xeont még (E5430 ilyesmi kis tuning tesztelésre)? Elvileg ez a lap bírja alapon az 1333 MHz FSB-t, de a P965 chipset gondolom nem a tuningbajnokságról híres. Most, hogy játszadoznék 775 tuninggal lehet kár volt eladnom a P43-as, rendes lapomat korábban :D

[ Szerkesztve ]

(#12491) Alpi. válasza csubuka (#12490) üzenetére


Alpi.
addikt

P43-nal jobb a P5B tuningra ! ;)
[P965Ds3 + X5450]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12492) csubuka válasza Alpi. (#12491) üzenetére


csubuka
addikt

Húha, szuper hír...

Volt még egy P5N-D-m valahol. Akkor azt se sajnáljam, mert ez a P5B Deluxe lesz a befutó?

Akkor ennél már csak a P45/P35, lehetetlen beszerzésű lapok adnák jobban?

[ Szerkesztve ]

(#12493) Balrog válasza csati70 (#12486) üzenetére


Balrog
tag

A Foxconn G41M-be lehet rakni 8GB memóriát támogatja. Valami tök alap 800Mhz-es cl5-ös modul tökéletes lenne bele. Kingston, Samsung ezekkel nem szokott kompatibilitási baj lenni. A Kingmax-okat viszont kerülném, nincs jó tapasztalatom velük. Próbálj 4 teljesen egyforma modult venni. Ezt akár mondhatod az eladónak is. Négy tök egyforma modul 99%, hogy gond nélkül megy majd dual channelben.

Hőmérséklet mérésre én is Aida64-et használok, de jó még pl a HWiNFO is. Ugyan olyan pontosan mér mint az Aida64.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12494) kenand válasza Balrog (#12493) üzenetére


kenand
Topikgazda

Gyakorlatilag hőmérséklet mérésre "minden" program jó, csak ha nem tudja az adott Xeon TJmax értékét korrigálni kell. Ahogy írod az AIDA ismeri a helyes értéket.
Én be szoktam állítani állandó mérést és kitenni a tálcára az értéket arra nem praktikus az AIDA (HWinfo igen)

(#12492) csubuka

Igen 54xx-es xeonhoz P45/P35 a legjobb, de a 965-ös lapok többsége is bírja a 400 feletti FSB-t is.

[ Szerkesztve ]

(#12495) ricsi99 válasza csati70 (#12486) üzenetére


ricsi99
addikt

Legjobb megoldás :D
Én a "CoreTemp" nevű progit használom , Gadget is van hozzá.
Megéri 8gb ram? Szeintem ami játéknak kell oda már kevéske lessz a proci :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12496) ricsi99 válasza csubuka (#12492) üzenetére


ricsi99
addikt

P5B Deluxe, szerintem a legjobb 775-ös lapok közt van.
Dobd bele a procit aztán hajrá tuning :D
Ha mazohista vagy megpróbálhatsz beszerezni egy DFI lapot, mire azt belövöd lessz kb 2 hét :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12497) xeon forever válasza csubuka (#12492) üzenetére


xeon forever
addikt

En idén vettem it H.A.-n 2k huf egy giga p45 lapot(oem).
Nem lehetetlen, csak vadászni kell.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12498) csubuka válasza kenand (#12494) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Ez jól hangzik, hogy sikerült véletlenül pont jó lapot kifognom :DDD Akkor a nVidia 750i chipseteset is inkább elfelejtem, ami volt.

Mondjuk az ASUS P5B Deluxe lapon tetszik a hűtött VRM. A P6T Deluxe V2 lapomon is az a kedvenc részem, a hőcsöves VRM bordák.

(#12496) ricsi99: Igazán nagyszerű, örülök ennek a hírnek. Nem nagyon voltam tisztában a helyzettel korábban. :)

Nagyon lapot nem vennék, az egészet csak azért kezdem mert szembejött ingyen minden. Ez a P5B Deluxe meg a RDH9025B Zalman hűtő. Meg 4x2 GB Corsair XMS2 800MHz. Ez tökéletes alap a Xeonnal való kísérletezésre eszerint.

(#12497) xeon forever: Időnként vannak jó dealek persze. Szerintem főképp azért, mert az "árazós topik"-ban leírták már a 775-ös lapokat teljesen. Én is azért szórtam ki fillérekért a közepes lapjaimat korábban mert nem néztem ide ebbe a topikba, csak az árazósba, aztán tudatos fogyasztóként/eladóként hátradőlve eladtam a dolgokat. Aztán persze csak néztem nagyokat :D

Más:

Akkor leginkább ha olcsón akarok venni, akkor E5430-al szórakozzak nem? Veszek egy nútolt és matricázott/forrasztott procit azt annyi.

A P5B Deluxe-hoz az összefoglalóban felsorolt sok forrás közül melyik BIOS-t ajánlanátok? Olyan BIOS-t, amiben az összes mikrokód benne van lehetőleg...

[ Szerkesztve ]

(#12499) jokeph válasza csubuka (#12492) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, főleg a P45-ösök. ;]

Asus P5Q-t nemrég húztam be egyet 8e Ft-ért, szerintem az nem rossz ár (főleg hogy a G41-ek is ekörül mocorognak). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12500) csubuka válasza jokeph (#12499) üzenetére


csubuka
addikt

Még szerencse, hogy csak két lappal jártam így és utána rájöttem, hogy nem kell a beárazást mindig komolyan venni. Értékesebb cuccokkal is pórul járhattam volna.

De a beárazási problémák miatt valóban jó árakat is lehet találni cserébe :D

(#12496) ricsi99: Amúgy a P5B Deluxe-nak gondolom a lapon paszta csak az NB chipen van, a VRM-en meg az SB-n gap pad (P6T Deluxe-on úgy van, csak jobb tudni szétszedés előtt, ha pl szétment a gap pad akkor milyen legyen nálam kéznél akár)? Gap padem nincs, de talán az NB pasztát egy tuning előtt lehet cserélni kéne.

Illetve az összefoglaló első BIOS-os linkjén megadott mod-BIOS az az újabb 771 mikrokód pack-en felül azért megy a sima 775-ös CPU-kkal is nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.