Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) kchris78 válasza SkyLine3000 (#257) üzenetére


kchris78
veterán

van aki emlékszik a régi VHS-C - 8mm szalagos kamera korszakra? Na azokban volt 1-200x zoom.. Csak azokban egy kicsit nagyobb fényerejű lencserendszer volt...

(#552) Kasya válasza Donki Hóte (#549) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bajban is van kicsit a Samsung, mert a Xiaomi elég jó fényképeket csináló telefont rakott a Samsung saját szenzora köré...
A Samsung a Xiaomival közösen fejlesztette. A Samsung amugy hires a kicsit szatzraltabb szineirol es erosebb elesiteserol. Telefonon nezve valoban jobb elmenyt nyujt (mert a Galeria appot is kepes mas szinskalaval kezelni).

Gondolom, hogy ezért dobták be a 100x zoomot, mert egy sima objektívvel nem tudnának ráverni a Xiaomi teljesítményére.
A 100x zoom digitalis. A Xiaomi csak 50x-et enged a kamerajaban gyarilag. Szimpla marketing. Amugy a moddolt romok es 3rd party appok kivancsi vagyok meddig fognak elmenni ennek kiaknazasaban.

(#553) kchris78 válasza ForRedGlory (#390) üzenetére


kchris78
veterán

ezt mutatja ennek az árnak a realitását, és azt hogy mennyire vissza fog esni pár hónapon belül (főleg a használt piacon amikor megjelenik pár patika állapotú használt készülék). Vagyis csak egy felfújt lufi ez az árszint minden gyártó részéről.

(#554) kchris78


kchris78
veterán

még egy dolog: oké megvesszük a flagshipet 3-4 évre. Na de a Samu tényleg támogatja új droiddal 4 évre visszamenőleg a telefonjait? :)

(#555) Aryon87


Aryon87
félisten

Ennyit a hiperszuper 8K videozasrol... Nincs stabilizator, es percenkent 600mb... Ja es 25fps:))

link

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#556) kchris78 válasza Aryon87 (#555) üzenetére


kchris78
veterán

Samsung mindig is ilyen volt. Nagyon sok fejlesztést rakott bele a telefonjaiba csak azért hogy elmondható legyen hogy az már EZT is meg AZT is tudja. Az hogy az használható e vagy sem... Az már más tészta.. (BTW a frame drop-ra is kivancsi lennek)

[ Szerkesztve ]

(#557) BiP válasza Aryon87 (#555) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem is értelmetlen. Még. Majd 1-2 generáció múlva.
Viszont a cikkben említett "Ennek a praktikussága kérdéses, mikor még a 4K felbontású monitorok és tévék is mind prémium kategóriásak.."
Szerintem nem azok már, elég olcsón hozzá lehet jutni 4K tévéhez, de már monitorhoz is. De amúgy én is feleslegesnek érzem a 8K-t, ha ilyen kompromisszumok árán lehet csak használni. (nem a felbontással van bajom, lesz értelme a 8K-nak, csak nem most és nem így.)
Ugyanez a helyzet a 100x zoommal, marketingbullshit.

[ Szerkesztve ]

(#558) Donki Hóte válasza kchris78 (#554) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem, a Samu csak 3 évig támogatja a telefonjait.

Az elv az, hogy aki ma meg tudja venni a flagship telefont, az 3 év múlva is meg tudja majd venni az akkori flagship telefont, tehát a flagship telefonok vásárlóit nem érdekli, hogy 4 év múlva lesz-e kiadva új droid a készülékre.

(Aki ma vesz egy új felsőközép kategóriás autót, azt nagyon nem érdekli, hogy 250 ezer km-nél miket kell majd benne cserélni, mert addigra ő már régen eladta az autót.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#559) kchris78 válasza BiP (#557) üzenetére


kchris78
veterán

nem prémium a 4k csak éppen ahol nem prémium a 4k ott semmi értelme. Hacsak nem nézi az ember fél-1 méterről a 32-42"-os 4k-s tévéjét :D. Ahol VAN értelme a 4k-nak azok a TV-k már önmagukban prémium kategóriásak - jelenleg, a méret miatt. Nekem sikerült egy 65"-osat megcsípnem és másfél-2 méterről nézve már ALIG különböztethető meg hogy egy frankó magas bitrátás FullHD pörög-e vagy egy 4k-s videó... Pedig ismik közül sokan leszóltak hogy nem vagyok normális ilyen távolságra ekkora TV-t venni.. De akkor sem a 60"-ost vettem. :D.

[ Szerkesztve ]

(#560) Aryon87 válasza BiP (#557) üzenetére


Aryon87
félisten

43 collos 4k tv mar van 110k aron (LG um7100), iden meg ugye jonnek an8k-s tv-k is, persze horror aron..
De inkabb egy 4k120fps (vagy mittom, jobb minoseg) mint 8k stabi nelkul.
Megint egy ertelmetlen farokmeregetes, mert en ilyet is tudok agymenesuk van.
+ Fekudtek volna ra a kameraszoftverre, mert ami fotokat lattam az Ultraval flick-en, siralmasak minosegben.. S7edge szembekopi..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#561) Atomgeszi válasza kchris78 (#559) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kevesebb, mint 3 méterről nézem a 106" vásznat... Az idő engem igazolt :D Az élmény mindent lealáz.
Cserébe én meg azokat nem értem meg, akik 5 méterről néznek 32" TV-t...

(#562) keIdor válasza Atomgeszi (#561) üzenetére


keIdor
titán

Azért akik ma 32"-es TV-t használnak azokat vagy hidegen hagyja az egész vagy nincs jobbra pénz. A kettőből valamelyik, megvan a miértje...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#563) Donki Hóte válasza Atomgeszi (#561) üzenetére


Donki Hóte
veterán

5 méterről mekkora TV-t kellene nézni szerinted?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#564) kchris78 válasza Donki Hóte (#563) üzenetére


kchris78
veterán

direktben úgy számolható kb hogy a rálátási szög 30-40 foknál ne legyen nagyobb. Azt lehet belátni fárasztóbb szem illetve fej mozgatás nélkül. Ez a szemből adódó limit és moziélményt ad, ha valaki otthon nem akar ilyet akkor nyilván lehet kevesebb. Híradózáshoz én se vettem volna 65"-t.

[ Szerkesztve ]

(#565) Aryon87 válasza Donki Hóte (#563) üzenetére


Aryon87
félisten

55col

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#566) Segal


Segal
veterán

Ma megtaperoltam az ujdonsagokat a west end samsung uzleteben. Az ultra hatalmas csalodas. Durvan vastag lett es ugye meg ott a kiallo kamera is. Arra ha raknek egy tokot az nekem mar tul vastag lenne.
A masik ketto viszont szimpatikus volt :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#567) Atomgeszi válasza keIdor (#562) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet. De ezek a tipikusan azok, hogy ja hát mégis csak jobbb lett volna nagyobb...

(#568) Atomgeszi válasza Donki Hóte (#563) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A lehető legnagyobbat. De mások az igények.

(#569) wong kok wah válasza Aryon87 (#555) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A 4K TV-k már szerintem régóta nem prémium kategóriások. Már szinte mindegy nagyobb TV tudja... Ha meg 600 Mb egy perc akkor mi van ? Amúgy majd jó lesz visszanézni a nyaralásról készült 8K-s videót majd, 6 év múlva a 8K-s TV-n, amikor már az sem lesz prémium... :)

(#570) leslien válasza wong kok wah (#569) üzenetére


leslien
nagyúr

kíváncsi leszek a 4k60fps milyen lesz..pl lesz olyan perfect mint a i11-nek..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#571) keIdor válasza wong kok wah (#569) üzenetére


keIdor
titán

A FAT32 miatt 4GB a fájlméret korlátja. Azaz 6-7 perced lesz egy videóra, utána újat kell indítani. Nem egy nagy érvágás, csak 2020-ban ennyi pénzért ez röhejes.
It's a gimmick...:) és az S20 családban nem csak ez...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#572) <Lacy85> válasza Aryon87 (#560) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért van az, ha valamiben jobb a Huawei, akkor számodra az az etalon, ha viszont a Samu jobb, akkor erős fizikai fájdalmakat produkálva képes vagy túrni a netet, hogy megnyugodjon pici lelked: "ennek semmi értelme, a Samu egy szar". :D
Fogadd el, aztán nyugodj meg. Ez most jobb, mint bármelyik piacon lévő Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#573) Noukoum válasza keIdor (#571) üzenetére


Noukoum
veterán

Még jó hogy lehet ugyanúgy 4k60fps-ben videózni. Itt a lényeg az hogy Samsungnál van ilyen, iphonennál nincs.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#574) ForRedGlory válasza kchris78 (#553) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez az összes gyártóra igaz. Ráhúz egy méretes hasznot. Fél év múlva is haszonnal fogja eladni a portékát, maximum egy kicsit kevesebbel.

(#575) Aryon87 válasza <Lacy85> (#572) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem turom erte a netet, csak szembejon velem innen onnan, + ismerosok is linkelik.
Volt Samum, az S9+-al elegedett voltam addig, mig az utodja meg nem jelent. Ott baxtak el..
Van szemem, latom. Es engem a kamera erdekel, ha mar igy be van harangozva.. nyilvan megneztem. Es huh...:))
Ha most vennek Samut, az S20+ lenne.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#576) ForRedGlory válasza BiP (#557) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jah, ez mindig is igaz volt a Samsungra. Minden szart lefejleszt és 2-3 generáció után vagy eldobja vagy ha pozitív a visszajelzés, akkor tovább tolja bele a lóvét. A Fold után (amilyen hitvány volt) a mostani Samsung Galaxy Z flip igazi űrtechnika (szigorúan a kijelzőt és a csukási mechanikát figyelembe véve). Ebben már bőven van fantázia, de a Fold után mondjuk én pont nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan képesek értelmes minőségre updatelni a technológiát.

Ez a 8K limitáció pont ugyanez, leszámítva, hogy erről már most látszódik, hogy életképes és 1-2 generáció múlva sokkal jobb lesz a mögötte lévő telefonos és TV infrastruktúra. El kell fogadni, hogy első fecske, nem lehet tökéletes.

(#572) EclipseGT : El kell engedni, mindig a Huaweit isteníti, csak kurva unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#577) Nekton


Nekton
aktív tag

Sziasztok!

Most volt alkalmam megnézni élőben a három telefont a SES Downtown-ban. Első benyomások:

Sima S20: A kijelző nem kerekedik le oldalra, csak nagyon kis mértékben. Ez számomra + pont. Az edge panel viszont így elég nehezen varázsolható elő, ha ez számít valakinek. A készülékház kicsit keskenyebb az S10-nél. Ez jobb fogást biztosít, vagyis kényelmesebb. A felbontás uganaz, de mindkét telefonra ezt a fórumot betöltve az S20 jobban jeleníti meg alapbeállításban a szöveget. A S10-nél ez feleslegesen apró betűkkel és hosszabb sortördeléssel jelenik meg.

S20+ nem érdekelt különösebben. kb. ugyanaz, csak hangyányit nagyobb.

S20 Ultra. Jééézusom. Batár nagy és dögnehéz. Nem gondolnám napi hordósnak. Olyan, mint egy kompakt fényképezőgép után megfogni egy bazinagy DSLR vázat. A bemutatón mintha ezekkel kameráztak volna állványokba szerelve. Na arra jó lehet. :Y

Nem tudom, mit futtatnak demóban, de az összes S telefon forró volt.Rendkívül kellemetlen volt fogni őket emiatt. :U

A Sima S10 most 204e az AQUA-nál. Az S20 325e lesz, ha megjelenik. Nekem most csak azért aktuális valami telefon, mert a mostani A40 javítása 48e és másfél hét egy elejtés miatt. Tartalékba már csak butatelefonom és S2-őm van. Az meg már nem bír el semmit, ami kell. Gondoltam veszek egy új A40-et, de az S szériára ránézve a kijelző sokkal szembarátabb és én nagyon sokat olvasok telefonon. Volt egy Note10-em, de azzal nem lettünk barátok a mérete és a szappantartó alakja (keresztmetszet) miatt. Az A40-est pont azért vettem, mert kompakt és Amoled és olcsó. Ha nem lenne szebb az S-ek kijelzője, most is azt vennék.

Ja! A hátlapok nem csúnyák a kamerasziget miatt egyáltalán. Semmi kivetnivaló nincs bennük emiatt. Ellenben szvsz minden mostani telefon hátlapja nagyon gáz. Mind színválasztásban, mind felületben. Számomra ocsmányak. Ami elfogadható számomra, az a sima A10 és A20e sima műanyag hátlapja mindenféle színorgia és csicsa nélkül.

Szóval számomra jelenleg a kérdés, hogy megér-e a laposabb kijelző és a keskenyebb kivitel plusz 125 ezret. :F Ha most lenne S20 megvehetőre kitéve, valószínűleg impulzus vásárlással megvenném, mert tetszik a viszonylagos kompaktsága, de hát nincs. Így lehet agyalni. :U

Ja! A 3,5-es jack és a rádió hiánya miatt jár egy füles a Samsungnak. A rádiót mi a fenéért nem tudják Európában belerakni a csúcsmodellekbe? Az olcsó A40-ben van mindkettő. pff... :W

[ Szerkesztve ]

(#579) whatwhatwhat válasza Parallaxis (#543) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Szerinted a felhasználót érdekli, hogy amit kap az csak egy alap operációs rendszerhez hozzá tett "pimpelés" vagy egy teljesen más operációs rendszer? :) Miért számít ez bármit? :F Annyi érdekli, hogy melyik szolgálja ki jobban az igényeit. Az korábbi kijelentés, hogy minden android egyforma, az teljesen értelmetlen, mert minden gyártónak különböző hozzáadott értéke van. És mégis miért ne értékelhetné valaki annyira a one UI-t, hogy csak emiatt választ samsungot?! Mert az többet ér neki, mint az apple összes többi hozzáadott értéke az egész ios-szel meg ökoszisztémával meg mindennel. Mindenki döntse el, hogy mi szolgálja ki az igényeit. Emiatt kényelmes egy samsung használata egy kézzel, egy iphone-é meg nem.
És azt is el kell, hogy mondjam, csak azért, mert valami különböző, még nem jelenti azt hogy jobb is. Különböző elven működő dolgok pontosan ugyanolyan működést tudnak produkálni adott esetben. Irreleváns mi van a háttérben.

"Maga az Android nincs módosítva, csak plusz alkalmazások és API-k vannak hozzátoldva."

Ha csak ebbe tudsz belekötni, akkor azt hiszem nincs miről beszélnünk. Valóban, technikailag igazad van. De arról, hogy a valóságban ez számít-e valamit, a mostani kommentem elején kapod meg-e válaszomat.

(#580) <Lacy85> válasza whatwhatwhat (#579) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Miért számít ez bármit? :F"

Mert az egyik Apple, a másik nem. :D
Ezzel rávilágítottam arra is, miért érdemes inkább elengedni a dolgot. :K

(#581) Parallaxis válasza Noukoum (#545) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezt ki írta?

(#582) Straw


Straw
senior tag

A cikk vége egy kicsit félreérthető, mert a sima S20-hoz nem jár buds+ az előrendelési promócióban. Csak gondoltam szólok ;)

Forrás
3.1-es pont.

42

(#583) ForRedGlory válasza Straw (#582) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Viccnek is rossz. :(

(#584) lolal válasza whatwhatwhat (#579) üzenetére


lolal
senior tag

Samsungon ha nagyon szeretnél letöltesz Play-ből egy másik launchert (Pl : Poco, Apex, Nova) és ennyi volt a "One Ui..." akkor mi ha nem csak egy szimpla launcher ? iOS-on meg nem lehet így skinnelgetni.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#585) <Lacy85> válasza lolal (#584) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért nem lehet, mert az Apple nem teszi lehetővé. Akadálya kb. nulla lenne.

(#586) joey04 válasza Parallaxis (#581) üzenetére


joey04
titán

senki csak belemagyarázza, hogy folytathassa a vitát. nem figyelted még meg? ;] :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#587) Tiger. válasza lolal (#584) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azért nagyon nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#588) NumberGuy válasza keIdor (#571) üzenetére


NumberGuy
tag

Én azért a FAT32-re elfogadnék egy hivatalos külföldi forrást, hogy ez honnan lett véve.

(#589) wong kok wah válasza keIdor (#571) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Biztos, hogy nem FAT32 a file rendszer!

(#590) NumberGuy válasza wong kok wah (#589) üzenetére


NumberGuy
tag

Oké, hogy a FAT32-nek is ez a limite, de jelen esetben nem ez a mérvadó, mint ahogy a cikkíró állítja. Én amiről tudok, hogy magának az Androidnak van egy 4GB felvétel limite, amely az Android11-től fog változni: https://www.xda-developers.com/android-11-unlimited-video-recording-file-size/ De, erősítsenek meg, vagy cáfoljanak meg mások is.

[ Szerkesztve ]

(#591) kalimist válasza NumberGuy (#588) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ez az Android MediaMuxer-ének a korlátja ami talán változik a következő főverzióval. A filerendszer gondolom EXT4 vagy talán F2FS.

[ Szerkesztve ]

(#592) NumberGuy válasza kalimist (#591) üzenetére


NumberGuy
tag

Én is így gondolom.

(#593) wong kok wah válasza kalimist (#591) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Hamarosan kiderül, cikk szerint márciusra várható a 11-es beta verzió.
*Valahol májust irnak...

[ Szerkesztve ]

(#594) wong kok wah válasza wong kok wah (#593) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Több helyen írják, hogy a videófelvétel méret korlátja változni fog az új Androiddal. Hivatalosan az MWC -n jelentették volna be... Na de ugye az most elmarad..

(#595) fairi


fairi
addikt

Westendben megnéztem élőben és nagy közdelem árán pár képet áttöltöttem a telefonomra.
[link]
iso50-en vannak a képek, de agresszív a zajszűrés, és az élesítés. Samsungos lett. Alapbeállitást próbáltam, milliónyi opció van, vagyis tuti lehet ennél jobb is.

(#596) Aryon87 válasza ForRedGlory (#576) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem istenitem,csak bevallt. Nem kell allandoan wipe cache, factory reset, nem nyivakol mert nedvesseget erzekel a csatlakozo, eros a terero stb es nem kell powerbankot tartozekkent cipelni..
:U
Ennyi az egesz. Es amit fentebb leirtam, az S9+ pont ezt tette a nyivakolason kivul.. de ugyanugy a Note8 is..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#597) fairi válasza fairi (#595) üzenetére


fairi
addikt


egyik külön kiválasztva, hogy ne a onedrive-al kelljen szenvedni.

(#598) wong kok wah válasza Aryon87 (#596) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Cserébe a kíniak minden személyes adatódhoz hozzáférnek... :DDD

(#599) Pythoncobra válasza Aryon87 (#596) üzenetére


Pythoncobra
tag

Nem vitatom, hogy a Te teloid mind erősen peches darabok.
Vannak, akik nyolcszor kénytelenek férjet/feleséget váltani, mert mindig mellényúlnak.
És vannak, akik egy párral leélnek egy életet, 50 évet.
Én az S4 óta jelenleg az ötödik samsungot használom, sose azért cseréltem, mert gondom lett volna bármelyikkel, hanem jött jobb, más.
Sose reccennek, fagynak, kurvulnak, azt nyújtják, ami a speckó. A jelenlegi Note8 is.
Valóban használok power bankot is hozzájuk, meg töltöm autóban, de van, hogy egy nap 12 órás képernyőidőnél több van, meló, navi, film, és focimeccs nézés miatt.
Megvárom, hogy kézben legyenek ezek, jöjjenek a kommentek, és ettől függően cserélek Note10+-ra vagy S20+/Ultra-ra.

Biztos jók a kínaiaiak is, de marhára utálnám, ha amikor megkommentelnék egy kína tárgyú fórumot, rámszólna valaki a telon keresztül, hogy "hohó, csak tisztelettel kínáról...!":Y

(#600) ForRedGlory válasza fairi (#597) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyik szarabb, mint a másik szerintem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.