Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) icecave


icecave
nagyúr

Végigolvastam a hozzászólásokat, megnéztem az előzetes teszteket. A kamerán tényleg csiszoni kell, de ahogy máskor is leírtam, Note 9-nek is kellett pár hónap, mire kihozták belőle, amit tud, ugyanígy még Note 10 is folyamatban, de már bőven jobb, mint kiadáskor és így tovább.

Nem akarok szinte semmibe sem belemenni, pusztán csak örülök, hogy kb. 2 hete rámentem a SES-ben egy Note 10+-ra, 323k-ért.

Nekem valahogy még mindig jobban bejön a Note-ok sarkosabb kijelzője a jobban lekerekítettel szemben.

(#752) Gabis válasza ForRedGlory (#747) üzenetére


Gabis
őstag

Mielőtt nekiállsz kötekedni, leírtam, hogy részemről nem az. Akkor lenne az ha natívban tudná - nem pedig megkötéssel - mint más gyártónál. Ezt itt le is zárom, mert nem vagyok kíváncsi az ilyen megjegyzésekre, ez saját véleményem volt. :K

(#753) #72042496 válasza NavySeal (#749) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jövöre szerintem 120 Hz is lesz natívban. :)
De talán már az idei Note-okban is. Az mondjuk meg is lepne, meg nem is.

[ Szerkesztve ]

(#754) k-adi válasza TODI1111 (#739) üzenetére


k-adi
nagyúr

undorítóan néz ki ez a tok...

értem én hogy "védő" tok de akkoris

(#755) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Megvizsgáltam az Ultrát a kezemben is.
Számomra két fontos dolgot állapítottam meg.
- méret:
Ahogy gond nélkül használom akár félkézzel a Note8-at, úgy ezt is gond nélkül fogom. Nagyon ritkán váltok emiatt egykezes módra. Pár millivel hosszabb, de ez a használatát -- számomra -- nem befolyásolja. Néhány grammal nehezebb is, de emiatt se a csuklóm, se a könyököm nem fog begyulladni.
- fotozás
Többen kacagnak a 100x zoomon. Valóban nagyon pixeles és szar az ilyen fotó. Ez az adat csak reklámnak jó. Viszont amennyire használható más teloknál a 2x optikai és kb 2x digitálissal készült fotó (=4), pont annyira használható ennél a 10x optikai és 2x digitálissal (=20) készült. Teljesen jól. És nekem, aki sokat fotóz embereket, állatokat, sporteseményeket csak illusztráció miatt, és nem plakátkészítés céljából, kiváló dolog, hogy a digitális nagyítást ezután gyakorlatilag nem kell használnom akkor se, ha nem hurcolok magammal fényképezőgépet.

(#756) Kasya válasza Noukoum (#735) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szuper szösszenet :D

(#757) Kasya válasza NavySeal (#749) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szvsz Note20-ra megoldja.

(#758) #16514048 válasza Pythoncobra (#755) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Viszont amennyire használható más teloknál a 2x optikai és kb 2x digitálissal készült fotó (=4), pont annyira használható ennél a 10x optikai és 2x digitálissal (=20) készült."

Csak itt az a 10x optikai inkább 4x a valóságban, ha a főkamerához képest nézzük, ekv 102mm csak.

Oké, a 48 MP-ből croppolva 8-10x zoom-ig el lehet menni, de már az sem olyan minőségű, mint másban egy optikai 2x.

(#759) TODI1111 válasza k-adi (#754) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem bejön. Minden samsung készülékemen ilyet használok (használtam). Kényelmes a fogása, kamerát is jól védi, nem megy alá por (pedig épületvillamosság szerelőként nem éppen steril környezetben dolgozom) a kitámaszthatósága is jól jön.....

(#760) GaS- válasza Gabis (#752) üzenetére


GaS-
aktív tag

Csak szoftveresen van tiltva QHD 120Hz, de nem kizárt hogy ezt feloldják később.

(#761) NavySeal válasza GaS- (#760) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én is erre gondoltam. De ha nem is 120, talán 90Hz lesz.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#762) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Vicces olvasni egy-két hozzászólótól a sok hisztit. Úgy csináltok mintha kötelező lenne minden videót 8K-ban rögzíteni meg minden képet 100x-os zoommal csinálni. Azt kell(ene) megérteni, hogy ezt IS tudja a telefont nem pedig CSAK ezt. Ha nem kell ez a fícsör, nem használod. Ha sokallod az árát, nem veszed meg. Ha nem kell a 120Hz, nem arra állítod. Nem olyan bonyolult dolgok ezek. Az, hogy a Samsung ezekért többet elkér mint amennyibe valóban kerül nekik, hát ez van. Hozzáteszem halvány gőzöm nincs, hogy gyártás során milyen felárai vannak ezeknek. És nekem sincs se igényem se pénzem ilyen tudású készülékre - ettől még nem fogom elkapálno rzt a szériát - de akinek van mindkettőből az vegye meg. Pont.

(#763) <Lacy85> válasza Noukoum (#735) üzenetére


<Lacy85>
addikt

”Kinek kell a samsung féle beégős hulladék oled, senkinek. Gagyi zöldülős szutyok. Csak a retina display.”
iphone x megjelenése utàn:
“Hú az oled technológia megérett arra hogy oledbe kerüljön, soha többet gagyi fekete ips”

Neeeeem, ez ennél viccesebb volt.
Amikor kiderült, hogy Samu féle amoled van benne, akkor annyira összetört piciny világuk, hogy elkezdték nyugtatni magukat: "Ez jobb kijelző, mert ezt az Apple tervezte. A Samu csak legyártja". :DD

(#764) kalimist válasza <Lacy85> (#763) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ebben egyébként lehet valami mert az XS óta több komolyabb site (pl. Anandtech) is úgy tudja, hogy ezek bizonyos szinten custom panelek. Taiwanon OLED R&D központjuk van, 2017-ben számos az OLED fejlesztésben használt eszközt (CVD-eszközöket) vásároltak. Ami a gyakorlatban feltünő számomra, hogy pl. a Galaxy telefonokat hatalmas fényerővel reklámozzák, a gyakorlatban azonban ezt csak auto módban tudják tűző napsütés és minimális APL mellett. Manuál módban 400 nitet sem tudnak. Ezzel szemben az almás oledek auto- és manual módban is ugyanazt a fényerőt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#765) hogabesz válasza kalimist (#764) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Egészen pontosan. : ”The Super Retina XDR display boasts not one but two new record levels of brightness and understands when to use them. It hits up to 800 nits when you’re out in the sun — great for shooting and making selects on the go — and up to 1200 nits when you’re viewing extreme dynamic range content. It’s like having a Pro Display XDR on your iPhone."

(#766) <Lacy85> válasza kalimist (#764) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hozzáadott értékük egész biztosan van, de azt erősen kétlem, hogy a semmiből jobb kijelzőket terveznek, mint a Samsung 10+ éves tapasztalattal.

(#767) S e t h válasza icecave (#751) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez lassan minden évben előjön.
Megveszi az ember a béta szoftos telefont és reménykedik, hogy majd lesz ez jobb is, kiforrja magát, a mérnökök majd megmutatják.
Ezt nem a bemutatóra kéne megtenniük? Vagy majd akkorra lesz jó a szoftver mire az ára beesik, akik meg először megveszik azok hümmögnek a bétával?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#768) icecave válasza S e t h (#767) üzenetére


icecave
nagyúr

Ennek így kellene lennie igen, de nincs és a másik oldalon sem, tegyük hozzá. Sajnos.

(#769) GaS- válasza S e t h (#767) üzenetére


GaS-
aktív tag

Nem tudom mit izgulsz, még 1 hónap van hátra mire kaptató lesz... addig bőven jöhet még frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#770) S e t h válasza GaS- (#769) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne legyél már ennyire egyszerű.
Izguljon az aki megveszi a bétát.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#771) leslien válasza icecave (#768) üzenetére


leslien
nagyúr

azért a i11 kezdéssel nem volt probléma már akkor példás volt....a Deep Fusion étkezés csak hab a tortán... [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#772) icecave válasza leslien (#771) üzenetére


icecave
nagyúr

A szoftver reszelésről beszéltem úgy általában, 13-as mikor kijött, botrány volt, kellett jó pár frissítés, mire okés lett. Az,hogy ezek a frissítések mennyiben érintik a kamerát, az kiadásonként változik (hogy épp mit foltoznak jobban).

(#773) NavySeal válasza leslien (#771) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ok, de ott megy az iOS 13 bugzott/ik rendesen.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#774) leslien


leslien
nagyúr

a kamerát nem érintette....btw annyira nem volt vészes mert akkor már rég nem.lenne nálam csak a Pixel...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#775) <Lacy85> válasza S e t h (#767) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez lassan már mindenre igaz sajnos. Nézd meg pl. a játék ipart.
Ott már annak is örülni kell, ha elindul, amikor megveszed. :D

(#776) Juhaszatti válasza Gabis (#752) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van olyan telefon ami natívban tudja a 120hz-et QHD-n? Tudtommal a OnePlus és a Xiaomi 90hz-et tud, és utóbbin a 90 sem QHD. 120-at a Rog Phone 2 tud, de az is csak full hd-n.

[ Szerkesztve ]

(#777) joey04 válasza ForRedGlory (#723) üzenetére


joey04
titán

Értem én, hogy nem követed a piacot és úgy fikázol, de legalább az szemet szúrhatott volna, hogy már használtam almás eszközt 120 hz-en és nem is ilyen egérmozi méretben:


Ott sem győzött meg. Ez 2017-ben volt mellesleg. Szóval ha bekerül az iPhone-ba is, akkor csak azt remélem, hogy ki is lehet majd kapcsolni, mert csak az üzemidőt csökkenti számomra feleslegesen. De neked biztos újdonság volt ezek szerint valamelyik op telódon, vagy csak megetted a marketinget, mert amúgy annak a 90 hz-nek ennyi értelme sincs: [link]

Szóval egyetérteni nem kell, csak lehúzhatunk pár bullshit indokot amit felsoroltál, hogy miért nem tartom nagy számnak. Az alma már bevezette (jóval korábban már), használtam is napi szinten saját eszközön, de nem fogott meg. Ne gondold túl, még ha jól is esik. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#778) joey04 válasza GaS- (#722) üzenetére


joey04
titán

Ilyen videót én is tudok! [link]

Szépen be tudja lassítani, hogy látni lehessen a különbséget!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#779) GaS- válasza joey04 (#778) üzenetére


GaS-
aktív tag

Ha nem látod a különbséget, akkor az egyéni probléma :Y

(#780) joey04 válasza GaS- (#779) üzenetére


joey04
titán

A fenti tesztben senki nem látta. A lassított videón természetesen látom. De rendben, akkor egyéni hiba, zárjuk ezzel. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#781) k-adi


k-adi
nagyúr

A magasabb Hz a szemfáradást is segíti? Mármint jobb nézni a kijelzőt mert kevésbé darabos a mozgása ezáltal kevésbé "fáj" a szem (agynak a képfeldolgozás) jól sejtem?

(#782) GaS- válasza joey04 (#780) üzenetére


GaS-
aktív tag

Tegnap megnyomkodtam egy S20 Ultrat és látványos volt a különbség. Javaslom, hogy ha tudsz menj el egy SES store -ba (vagy MM) és próbáld ki! ;)

(#783) <Lacy85> válasza GaS- (#779) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sokan vannak amúgy, akik nem veszik észre.
Páromnak teljesen mindegy, hogy 30, vagy 60FPS-en játszik. Abszolút semmi különbséget nem lát.

(#784) doooo válasza kalimist (#764) üzenetére


doooo
veterán

"Taiwanon OLED R&D központjuk van"

Hűha, nem semmi... akkor nyilván minden tudásuk megvan ahhoz, hogy semmiből jobbat tervezzenek, mint a legjobb képernyőket sorozatosan előállító gyártó... de aztán mégis náluk gyártatják le... és azoknak érdekes módon minden felszerelésük és technológiájuk megvan a gyártáshoz... micsoda véletlen. Felettébb érdekes, tényleg. :U

Félretéve a szarkazmust és az iróniát, valószínűleg azért nem engedik manual módban is szemégető-fényerőre kapcsolni a képernyőt, mert így kisebb az esélye a beégésnek, nincs benne akkora eséllyel "user error", meg persze amúgy sincs gyakorlati hátránya. Sötétben nincs értelme 800 meg 1000 nitnek...

(#785) #16514048 válasza <Lacy85> (#783) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én látok, de engem meg videóknál kifejezetten zavar a 60 fps, olyannak érzem, mintha fel lenne gyorsítva. Mondjuk inkább videóknál zavaró, játéknál nem annyira.

(#786) joey04 válasza GaS- (#782) üzenetére


joey04
titán

Mindenképpen, minden újdonságot ki szoktam próbálni, nem is egyszer. De mondom, nagy képernyőn sem fogott meg.

Inkább a kamerák miatt megyek majd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#787) Parallaxis válasza Noukoum (#735) üzenetére


Parallaxis
addikt

- Az AmoLED panel még mindig problémás a beégés miatt, lehet ezt tagadni, de felesleges.

- A vezetékmentes töltés még mindig veszteséges megoldás, ezen sincs mit tagadni, tény. Mint az is, hogy több hátránya is van a vezetékeshez képest (a legnagyobb az, hogy töltés közben a készülék helyhez van kötve és nem igazán használható).

- A gyorstöltés ha nem is nyírja ki az aksit, de rövidíti az élettartamát, ez is tény (jobban melegszik, még akkor is, ha a legmodernebb töltésvezérlés felügyeli), de a user eldöntheti, hogy az idővel, vagy később az aksicsere idejének kitolásávak a pénzével spórol.

- Az iPhone-ok valóban jobban optimalizáltak és jobban gazdálkodnak az aksival (főleg idle-ben), ez is tény.

- A kávamentesítés több problémával jár, mint előnnyel. Speciel én még egy darabig nem fogok az S9-ről váltani, mert a lyukas kijelző egy röhej (én megvárom a panel mögé rejtett kamerát).

- A csatlakozók miatt az Apple-t emlegetni vicces, hisz az Apple az egyetlen gyártó amelyik egy szabvány mellett a leghosszabb ideig kitartott. Az iPod csatit 13 évig a Lightning csatit meg már 8 éve használják. Ez alatt az Android világ már hanyadik szabványt próbálgatja? 3.? 4.? Mini, Micro, USB3 széles, Type-C stb..

- Vízállóságról meg annyit, hogy az iPhone-ok már jó ideje azok, csak a gyártó nem hangsúlyozta ezt ki. Ellenben az Androidos gyártókkal, akik ezt nagy hangon hirdetik, de beázás esetén a garanciát mégsem vállalják.

- A felbontást is vicces felemlegetni, mikor a droid userek jöttek az iPhone 4 megjelenésekor, hogy minek ekkora felbontás, teljesen felesleges... :)
(Egyébként a 2-4k-s felbontás tényleg eszement baromság egy ekkor kijelzőnél, bár a pentile miatt erőltetik a gyártók az OLED paneleknél, mert kisebb felbontásnál már kilógna a lóláb.)

- Az üveg hátlappal nem értem mit írtál, hisz a többi gyártó még javában műanyag szappantartó hátlappal adta ki a flagship modelljeit, amikor az Apple már üveget, meg alut használt (ugyebár az iPhone 4 már 2010-be üveg hátlappal jelent meg).

- A kijelzőméretet sem kéne emlegetni, mikor minden fórumban arról megy a panasz, hogy a gyártók miért nem adnak ki valóban erős flagship modellt kis méretben. (..és igen az Apple is felült erre a vonatra és sokan a mai napig sírják vissza az iPhone 5 méretű készülékeket).

--

Egyébként készülék a készülék árától függetlenül teljesen természetes, hogy a fontos képeket lementsem a telefonról, ami elveszhet, megsérülhet, vagy tönkremehet (és nem hetente, hanem azonnal megy a felhőbe és szinkronba a gépemre).

(#788) Tiger. válasza Parallaxis (#787) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint az iPhone 8 volt üveg hátlapu.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#789) Noukoum válasza Parallaxis (#787) üzenetére


Noukoum
veterán

Hagyd felesleges. Nem fogok marhaságokra reagálni.
Nem értetted meg az írásomat, kérj meg valakit hogy magyarázza el.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#790) <Lacy85> válasza Parallaxis (#787) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"- A gyorstöltés ha nem is nyírja ki az aksit, de rövidíti az élettartamát, ez is tény (jobban melegszik, még akkor is, ha a legmodernebb töltésvezérlés felügyeli), de a user eldöntheti, hogy az idővel, vagy később az aksicsere idejének kitolásávak a pénzével spórol."

Ja, hát szörnyű kiadás ~3 éve után 10-20 ezerért akksit cseréltetni (ennyi idő után még a gyorstöltésmentes időkben is kellett, mert elhasználódtak). Cserébe legalább nem kell 3-4 órát várni, mire feltölt a 4-4500mAh akksi.

"- A kávamentesítés több problémával jár, mint előnnyel."

Ohh, really? Ahhoz képest épp te voltál anno, aki az iPhone X megjelenése után 1000 hsz.-eken keresztül vitáztál, hogy mekkora királyság a notch. :D

"- A csatlakozók miatt az Apple-t emlegetni vicces, hisz az Apple az egyetlen gyártó amelyik egy szabvány mellett a leghosszabb ideig kitartott. Az iPod csatit 13 évig a Lightning csatit meg már 8 éve használják. Ez alatt az Android világ már hanyadik szabványt próbálgatja? 3.? 4.? Mini, Micro, USB3 széles, Type-C stb.."

Hát igen, a fejlődés már csak ilyen. Nézzük már meg, hogy változott a sebesség a lightning 8 éve alatt, meg ugyanezen idő alatt a másik oldalon.

"- A kijelzőméretet sem kéne emlegetni, mikor minden fórumban arról megy a panasz, hogy a gyártók miért nem adnak ki valóban erős flagship modellt kis méretben."

Ők valószínűleg még mindig csak a hangos kisebbség. Ha tényleg ekkora igény lenne kis telefonokra, nem kukázná őket szép sorban minden gyártó. A Sony compact szériája is olyan sikeres volt, hogy eltűnt. A Samu is bepróbálkozott tavaly egy kisebb S10 modellel. Valószínűleg nem robbantott kasszát, mert eddig tartott.

"- Vízállóságról meg annyit, hogy az iPhone-ok már jó ideje azok, csak a gyártó nem hangsúlyozta ezt ki. Ellenben az Androidos gyártókkal, akik ezt nagy hangon hirdetik, de beázás esetén a garanciát mégsem vállalják."

Ahogy az Apple sem, hiába vízálló már hivatalosan is. :D

(#791) kchris78 válasza Noukoum (#735) üzenetére


kchris78
veterán

Ez így egy kicsit ferdítése a dolgoknak. Így TÉNYLEG csak a leghívőbb birkák gondolkoztak. A legtöbben az adott fejlesztés olyan _allapotat_ kritizálták ahogy az az aktuális modellbe belekerült... És itt van egy jo nagy különbség...

Kicsit sarkítva biztos jó egy tech demo készüléket megvenni drágán... Pl amoled:
Amennyire emlékszem a samu kb az S6-ra tudta vállalható szintre felhúzni a minőséget úgy hogy ne egy azonnal látható pentile subpixeles tulszaturalt kijelző legyen.. Addig az alma maradt a az IPSnel és megcsinálta hogy DCI-P3 legyen.

(#792) joey04 válasza kchris78 (#791) üzenetére


joey04
titán

Én picit korábbra tenném, szerintem a Note 3-ban volt elsőnek olyan amoled, ami piacképes volt. Ott mondtam azt, hogy ha ennél szarabb oled nem lesz, akkor jöhet. azóta persze fejlődtek, de kellett is, mert az ips is fejlődik azóta is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#793) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na ma én is sikeresen megnyomohattam. Az Ultránál elgurult a Samsung gyógyszere. Mérföldekkel kecsesebb már az S20+ is. A 120hz meg jó. Még a hülye retail mód sem tudta megröccenteni.

(#794) ForRedGlory válasza joey04 (#777) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Öreg, tisztázzunk valamit. A piacot követem, téged nem, mivel már régen "bemutatkoztál". Szóval hanyagolj. Nem mellesleg telefon a téma, nem az iPad Pro (ami nekem is van...és képzeld tudom, hogy 120hz, örök is neki).

[ Szerkesztve ]

(#795) lolal


lolal
senior tag

Van akinek megyen, van akinek nem megyen.

[ Szerkesztve ]

Nil novi sub sole!

(#796) joey04 válasza ForRedGlory (#794) üzenetére


joey04
titán

A piacot követem, téged nem

Ahhoz képest meglepően hamar vonsz le (téves) következtetést. Igaz ez nekem sem újdonság, mert már te is régen bemutatkoztál. Legközelebb meg fogalmazz pontosabban, mert csak annyit írtál, hogy "nincs benne az almában". Mellesleg a technológia szempontjából mindegy, hogy telefon, vagy tablet. Mindegy, lépj túl rajta, sajnos nem azért nem favorizálom a dolgot, mert egy szerinted számomra fontos márka nem vezette be, hanem mert nem látom komoly fejlődésnek. Ezt fogadd el, magával az észrevétellel egyetérteni nem kell, de csak azért, mert nem vagyunk egy véleményen, nem kell mindenféle flamkeltő, becsmérlő ideológiát mögé tenni. Erről le kell szokni. Szép hétvégét.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#797) ForRedGlory válasza joey04 (#796) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszönjük Emese. Szerintem én ebbe kötöttem bele.

"Az 5G jelenleg valóban felesleges, de ettől még hasznos funkció lesz majd, nem parasztvakító hülyeség, mint pl a 120hz."

(Jellemző, hogy addig terjed az ész, mintha a120hz előnye csak a simább futás lenne. Ha tovább látnál ettől, akkor nem írnál parasztvakító hülyeségeket.)

Fyi.: Nem kell követnem a "munkásságod", ha az arcomba tolod az eredményét. Ergó, attól mert nem követem az agymenésed, de mivel még mindig szeretsz androidos topicba szarni, még le lehet vonni bizonyos konzekvenciákat.

Semmi ellentmondásosat nem írtam, persze a felfogásához kell hozzá egy kis logikus gondolkodás... Viszont velem biztosan nem fogod szétoffolni a topicot, ahogy folyamatosan te és para csinálja, úgyhogy ahogy előbb is írtam, ignorálj.

[ Szerkesztve ]

(#798) Pythoncobra válasza #16514048 (#758) üzenetére


Pythoncobra
tag

"Csak itt az a 10x optikai inkább 4x a valóságban, ha a főkamerához képest nézzük, ekv 102mm csak."
Nem pontosan értettem, ami írtál, szóval megnéztem a Westendben. Annyit láttam, hogy a 10x optikai az éppen 10x, teljes méretű képet kaptam és semmi pixelesedés sincs

"Oké, a 48 MP-ből croppolva 8-10x zoom-ig el lehet menni, de már az sem olyan minőségű, mint másban egy optikai 2x."
Itt se tudom, mire gondolsz, szerintem a 10x-es pont olyan minőségű kép, mint a zoom nélküli.

Ettől eltekintve biztos igazad van, gondolom hogy értesz hozzá, viszont a képeket nézve semmit se tapasztalok belőle, pedig kritikusan vizsgáltam, mert nem akarok vackot venni.

.

[ Szerkesztve ]

(#799) retroid válasza #46922752 (#732) üzenetére


retroid
senior tag

Nem 4G..... El van írva
Nálunk a S20+ és S20 Ultra csak 5G lesz.....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#800) NavySeal válasza retroid (#799) üzenetére


NavySeal
senior tag

Érdemes egyébként itthon, aki 2-3 évre vesz telefont most az 5G-s verziót választani?
Gondolom az 5G-t még nagyon ritkán lehetne kihasználni, esetleg a plusz 4GB-nak lenne előnye. Vagy van még más is szerintetek, amiért inkább az 5G-s be érdemes beruházni?
(sima S20-at néztem ki, holnap megtapizom az S20-at és az S20+-t is azért)

Több valamit, kevesebb semmit!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.