Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Wapmester válasza Fred23 (#1550) üzenetére


Wapmester
senior tag

szuper végre egy hasznos komment :D

(#1552) Tiger. válasza Lajtorja (#1549) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi. Valahogy sejtettem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1553) mg1992mg válasza Fred23 (#1550) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Nem ez az első telefon, ahol ezt alkalmazzàk. Személy szerint nekem semmi bajom ezzel.

(#1554) aprokaroka87 válasza Tiger. (#1546) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

865 product brief

egy pdf fájl.

Amúgy a 865 200mpixel, a 730 és 765g meg meg max 192mpixel támogatást ad ahogy néztem,

Ezek meg elvileg mind a Snapdragon 855 után jelentek meg, az viszont max 48mpixel támogást nyújt Soc szinten.

Tehát ha jól értelmezem a dolgokat akkor ha egy telefongyártó olyan telefont akar kiadni amiben 48mpixel + kamera van és csak a Snapdragon vonal jöhet szóba, akkor a 730g, 765g vagy 865 közt tud választani.

Van egy sanda gyanúm hogy amikor elkezdték tervezni pl a 855-t, nem voltak felkészülve arra hogy az új trend mondjuk az lesz hogy rakjunk 108 mpixel-t egy telefonba:D

(#1555) fzboxx válasza GaS- (#1539) üzenetére


fzboxx
senior tag

A kép feldolgozása ma már inkább processzor és AI feldolgozás függő.
Ott aztán kell a kakaó.
SD 855 és exynos között is látható és érezhető volt a képeken a különbség SD javára S10 megjelenésekor.
Most az AI esetén 1.5 a szorzó, ha jól emlékszem...
Hát ezért fontos... Szerintem.

(#1556) mjani1172 válasza Fred23 (#1550) üzenetére


mjani1172
addikt

Ebből is látszik, hogy szar az Exynos.
Az sd 865 egy kattintásra szétszedhető és összerakható.
:)
Amióta exynos van, minden sokkal szarabb.

[ Szerkesztve ]

(#1557) bendegruz válasza Tiger. (#1503) üzenetére


bendegruz
őstag

Miért?
Talán nem az?
A note 8-amhoz képest sztem brutális a köbön.

Asus Rog Strix Scar III

(#1558) TODI1111


TODI1111
addikt

Exynos és makró.......ide vagy oda én már alig várom, hogy szűk két hét múlva átvegyem az ultrát. :D :DD

(#1559) leslien válasza TODI1111 (#1558) üzenetére


leslien
nagyúr

itt van egy kis ízelítő bár ez a S20 plus...
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1560) Tiger. válasza bendegruz (#1557) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ahhoz képest persze.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1561) lasse001 válasza TODI1111 (#1558) üzenetére


lasse001
senior tag

Én meg a + -ot. :DD

(#1562) GaS- válasza fzboxx (#1555) üzenetére


GaS-
aktív tag

Megjelenéskor igen később már nem igazán. Szóval ez nettó szőrszálhasogatás szerintem :)

(#1563) bendegruz válasza Tiger. (#1560) üzenetére


bendegruz
őstag

Mert még mihez képest nem?
Az ajfoshoz?
Kac-kac

Asus Rog Strix Scar III

(#1564) Tiger. válasza bendegruz (#1563) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az az ajfos az sd 865-ot is megveri, pedig vissza van fogva.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1565) Tsebacsi válasza Tiger. (#1564) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kötélen vagy láncon tartják azt a vadállatot? :F Esetleg KETREC? :Y

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1566) GaS- válasza Tiger. (#1564) üzenetére


GaS-
aktív tag

Sokat nem ér ha kevesebb ramja van :)

Exynos 990 vs A13

(#1567) Tiger. válasza GaS- (#1566) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hát igen, de nem is életszerű, hogy valaki ennyi játékot futtat egyszerre. A mindennapi használat mellett elég a 4gb, viszont 6gb-al már nem lett volna gondja, ami még mindig fele a Samsungnak. Ettől függetlenül hajlok az s20-ra, 1-2honap alatt kialakul, hogy milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1568) ForRedGlory válasza GaS- (#1566) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az nem lesz a szemükben hiteles teszt. :D

Ez talán: [link]

Persze meg lesz magyarázva, hogy ilyen szintű multitasking nem kell. (Látom, meg is lett, kár erőltetni, csak trollok, majd kikopnak).

[ Szerkesztve ]

(#1569) icecave válasza Tiger. (#1567) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ez az... mindennapi használat mellett pont lesz*rom, hogy melyik benchmarkban mennyit hoz egy telefon....

A másik meg, hogy van olyan általam használt program amit néha az iphone 4 giga rammal ugyanúgy újra töltött néha háttérből előhúzva mint a Note 10 plus-om 12 gigával. Egyszerűen mert maga a program szarul van megírva.

[ Szerkesztve ]

(#1570) Parallaxis válasza icecave (#1569) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát ez az... mindennapi használat mellett pont lesz*rom, hogy melyik benchmarkban mennyit hoz egy telefon....

Ez igaz, viszont amikor számolni kell (pl. videó renderelés, vagy képszerkesztésnél), akkor csúnyán el tud húzni az iPhone a droidos készülékektől. (Pont egy itt linkelt sebességtesztnél volt az, hogy azért vesztett csak minimális idővel az i11 pro, mert közel fele annyi idő alatt végzett egy kép renderelésével és mentésével, pedig később jó pár cuccot újra be kellett töltenie.)

Az meg szintén más tészta, hogy egy fél éves készülékkel hasonlítjuk össze a még nem is kapható S20-at, ami igazából nem teljesen sportszerű. Az iPhone 11-ek a Note 10-el egyidős eszközök, azokkal való összevetés a reális. (Mondjuk ugyanezt fogják majd írni az S20 tulajok is majd szeptemberben, mikor az i12 keni el durván az egész droidos mezőnyt.)

(#1571) GaS- válasza Tiger. (#1567) üzenetére


GaS-
aktív tag

Hogy mi életszerű, illetve mi elegendő egy normál felhasználáshoz az egy másik téma.
Én csak az "a13 megeszi mind kettőt" büszkeségedre szerettem volna reflektálni.

(#1572) aprokaroka87 válasza Parallaxis (#1570) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a gyorsabb videószerkesztés iphone-on mivel volt csinálva?

(#1573) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Agyf.aszt kapok már ettől az iPhone-Samsung, IOS - Android ketrecharctól amit itt csináltok! Muszáj tele f.sni az egész fórumot ezzel az óvodás szintű meghúzták a hajamat ezért gyorsan visszahúzok viselkedéssel? Itt oltjátok egymást anonym, az utcán meg szólni nem mernétek egymáshoz! Szánalmas! :W

(Akinek nem inge ne vegye magára!)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1574) jacis válasza ForRedGlory (#1568) üzenetére


jacis
nagyúr

Brutális ez a multitask :Y
Kell ez nekem :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1575) BiP válasza Tsebacsi (#1565) üzenetére


BiP
nagyúr

Faraday kalitkában tartják, úgy emberre nem veszélyes :)

(#1570) Parallaxis: "Ez igaz, viszont amikor számolni kell (pl. videó renderelés, vagy képszerkesztésnél), "
Ez mobilon mennyire reális, mennyire életszerű?
Nem szoktam nagyon ilyet csinálni, azért kérdezem. (Mondjuk nem vagyok influenszer meg közléskényszeres videófeltöltögető sem, ha bármit levideózok, nem vagdosom, főleg nem telefonon).

(#1576) jacis válasza BiP (#1575) üzenetére


jacis
nagyúr

Én néha vágok vele videót. Nem profi anyag lesz belőle, de mikor a gyerekről a játszóházban készül 10 videó azokat össze szoktam vági. Rakok alá zenét meg néhány felirat és ennyi. Amatőr szinten elég korrekt dolgok szoktak kisülni belőle.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1578) gyurma888 válasza GaS- (#1577) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Mi Note 10 elveri, P30 Pro elveri, Note 10+ elveri. Grat Samsung :C
Már értem miért nem jönnek a tesztek ;]

[ Szerkesztve ]

(#1579) Ace882


Ace882
tag

02.12. én leadtam az előrendelést és azóta sem hívtak fel :(( Új rendelést viszont nem enged kezdeményezni, mert ezen a számon márt előrendelési igényt rögzítettek. Felhívtam őket ott meg azt mondták, hogy rengeteg az előrendelés és legyek türelemmel, majd hívnak. Türelem az pont nincs :) (amúgy Telenor)

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#1580) Tsebacsi válasza gyurma888 (#1578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Minden ilyen egyértelműen le van írva? Én nem ezt olvastam... Ennyire rossz lenne az angolom?
De azért leírom a véleményem: Szoftverfrissítés! :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1581) Parallaxis válasza BiP (#1575) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez mobilon mennyire reális, mennyire életszerű?

Gondold végig, hogy ma egy mobilos képkészítésnél mennyi a nyers kép és mennyi az AI-s bűvészkedés. Nos az utóbbihoz kell a kraft. Pl.: [link]
De sokan nem használnak a mobil mellé számítógépet, ők simán megszerkesztik a fotóikat, megvágják a videóikat a készüléken. A realtime videószerkesztés 4k-ban meg eléggé durva, ha egy mobilról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1582) GaS- válasza gyurma888 (#1578) üzenetére


GaS-
aktív tag

Te valamit nagyon benéztél :DDD

(#1583) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Mobilaréna teszt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1584) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!
Most tervezem S20+ előrendelését.
Ahogy olvasom Telenor kártyás csomagba állítólag független lesz és 5G-s.

Szerintetek érdemes ott venni 5G miatt vagy elé 4G-s most még más hivatalos boltból?
Mert itthon használnám, mire itt elterjed 5G min 3-5év is kell ha jól gondolom?
Esetleg az lehetséges 5G-s jobban merül?

(#1585) NavySeal válasza szabessz (#1584) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én is a szolgáltatós S20+ mellett döntöttem a +4GB RAM miatt. Az 5G-t meg vagy kihasználom majd, vagy nem

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1586) BiP válasza szabessz (#1584) üzenetére


BiP
nagyúr

Inkább azon belül gondolkodj, hogy szolgáltató vagy máshol.
Az 5G-vel én totál nem foglalkoznék, ma nem releváns.
(de ha lenne is kiterjedt 5G hálózat, nekem akkor sem lenne döntési szempont, mert a jelenlegi 4,5G is bőőőőven elég - nekem legalábbis)
Egyedül az lehet, amit NavySeal ír, hogy az 5G-sben több a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#1587) szabessz válasza BiP (#1586) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm a válaszokat..
Szolgáltatónál nincs kedvezményem annyiért tudom venni mint máshol.
Ezt nem is figyeltem eddig több RAM van szolgáltatós-ba.
Azt hittem ez egyforma. Akkor ezzek szerint 5G verzókba több ram van.
Bár kérdés gyakorlatba éreznie RAM különbbséget,mindegyik nagyon gyors.

Másik kérdéses Telenor most is gyári függtelent add-e valóban és nem szolgáltátó szoft.?
Valaki ezt Telenortól kérdezte esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1588) hogabesz válasza Parallaxis (#1581) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Aki nagyban csinálja asztali gépen készíti ezeket aki kicsiben annak meg teljesen mindegy, hogy 1:20mp vagy 2:05. Persze ezek nem valós számok csak hasraütöttem, de kb. ez a helyzet. :)

(#1589) NavySeal válasza szabessz (#1587) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, azokban +4GB van. Talán a jövőre nézve jobb "befektetés" de szerintem egy normál user-nek napi használatban manapság teljesen elegendő a 8GB.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1590) BiP válasza szabessz (#1587) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha ugyanannyi, mint máshol, akkor én vagy egy szolgáltatótól venném, vagy sestore. Egyéb (sufni)gsm kiesik. Egy ilyen drága telónál már számíthat hol veszed, milyen az ügyfélhálózat, nem tűnik el fél év múlva a bolt, stb.

Szerintem független, egy ideje már nem annyira pörögnek ezen, hogy függő legyen. De majd erősítse meg valaki, akinek frissebb tapasztalatai vannak.

(#1591) szabessz válasza BiP (#1590) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm a válaszokat.
Mindenképp hivatalos helyről veszem.
Rendes gyártói garnciákat szeretem én is.
Igaz elég 8GB manapság.
De valóbban ha szolgáltatótól 12GB +5G ugyan annyiért veszem min hivatalos 8GB akkor jobb választás szolgáltatós.
Remélem független lesz. :)

Szerintetek előre rendelés után kb1 hónap múlva mennyit fog eseni áruk?
Tavaly s10+-nál mint ha eset volna de nem tudom mennyit.

(#1592) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

[link]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1593) trepaky válasza mSchumi87 (#1592) üzenetére


trepaky
kezdő

Köszi. Akkor ájfon lesz.

(#1594) Tsebacsi válasza trepaky (#1593) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Viszlát...
Az ilyen tesztek manapság annyit érnek, mint a szarnak egy pofon. Akinél a mindennapokban nincs egy kábel és a közelében egy USB csatlakozó vagy egy powerbank az megérdemli. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1595) Ricardo válasza Tsebacsi (#1594) üzenetére


Ricardo
félisten

"Akinél a mindennapokban nincs egy kábel és a közelében egy USB csatlakozó vagy egy powerbank az megérdemli"

Nekem olyan telefonom van ami kibír az én felhasználási szokásaimmal minimum egy napot.

[ Szerkesztve ]

(#1596) trepaky válasza Ricardo (#1595) üzenetére


trepaky
kezdő

+1

(#1597) k-adi válasza Tsebacsi (#1594) üzenetére


k-adi
nagyúr

talán kicsit dolgozni is kéne és nem egész nap a telót nyomkodni... akkor talán kibírja estig az aksi, mostanában már az újakba elég nagyot raknak. :) (persze ez alól kivétel akinek mobilon is kell dolgozni valami ok miatt)

(#1598) mjani1172 válasza Ricardo (#1595) üzenetére


mjani1172
addikt

+1

(#1599) Tsebacsi válasza k-adi (#1597) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aki mobilon dolgozik, szerinted nincs nála az általam felsoroltakból?
Csak ismételni tudom magamat...
Azoknak fontos a SoT, akik egésznap a telefonba vannak belebújva (tinik) de az isiben teszem azt nincs USB port. Ettől még lehetne nála powerbank, óra alatt rádugja a kis aranyost, puff... Amúgy az iskolában 1-1 óra között van 15 perc szünet, nem? Annyi idő alatt művészet lemeríteni. (miért is kell suliban nyomogatni, manapság már kvázi elveszik tőlük)
Délután 1-2 körül már lehet is menni haza, vagy különóra (megint csak nem lehet nyomogatni). Nem értem ezt az egész siránkozást...

(#1595) Ricardo: Te milyen profi vagy :Y :C :R És mi az a telefon, szabad tudni? :F Megöl a kíváncsiság :)) :K

(#1600) mjani1172: Khmm [link] 1perc volt kiguglizni... 200 gramm egy ilyen powerbank, teszem azt utazol, biztos van nálad valamiféle táska - mert tegyük fel nem autóval mész, amiben BIZTOS hogy van valamilyen módon USB vagy töltési lehetőség - a táskában nem fér el? A pontból B-be mész (Busz-metró-villamos) van idő rádugni kicsit a telefont. Ha egész nap fotózol se merül le (saját akkujával se tenné), még mindig nem értem.
Nincs lehetetlen csak tehetetlen. :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1600) mjani1172


mjani1172
addikt

Ez powerbankolás egy baromság. Úgy néz ki, vége is van mint a betamax-nak. A legtöbb gyártó ugyanis már nagy akksit tesz bele így értelmét veszti.
Én, ha az irodában vagyok, akkor ha sokat használom kibír 1-2 napot, ha keveset akkor 3 - at.
De a lényeg,amikor elutazom kibírjon egy húzós napot, és hogy minél kevesebb kacatot vigyek, ki a franc akar powerbankkal szórakozni napközben,amikor sűrű a program és mondjuk állandóan fotózni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.