Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Gabis válasza Juhaszatti (#776) üzenetére


Gabis
őstag

Nem kifejezetten a 120 lenne a lényeg, hanem a natív kezelés. Akkor a Oneplus 8-nak is utána nézek ilyen téren, mert nem is gondoltam, hogy ilyen megkötések vannak.

(#802) #16514048 válasza Pythoncobra (#798) üzenetére


#16514048
törölt tag

Arra próbáltam utalni, hogy a lencse nagyítása csak 4x, tehát a 20x zoom-on az optikain felül nem csak 2x digitális nagyítás van.
A 10x itt valójában olyan a működését tekintve, mint egy tele lencse nélküli 48MP-es telefonban a 2x zoom 12MP módban (ami ezért gyengébb szokott lenni, mint az optikai).

Mondjuk amiket én láttam zoom nélküli képeket, nekem már azok sem tetszettek, de ha neked megfelel a minősége, akkor nem akarlak lebeszélni róla.

(#803) lolal válasza NavySeal (#800) üzenetére


lolal
senior tag

érdemesebb ha évekig használod.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#804) <Lacy85> válasza Pythoncobra (#798) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Pedig jól írja. S20, S20+-nál a 3x-os zoom is már hybrid, vagyis 2x-es a sima optikai, a "maradék" már digitális.
S20 Ultra esetén pedig 10x-es hybrid van. A valós optikai valahol 4x-es környékén van.

(#805) Zewa


Zewa
senior tag

Kis hatterinfo, egy 330millios orszagbol, ahol minden dolgozo ember megteheti, hogy csucstelefont vegyen.

1: Itt, az USA-ban kevesen vasarolnak kp-ra telefont, inkább megveszik 2éves kamatmentes reszletre, amit hozzacsap a szolgaltato a szamlahoz. Mondanom se kell, hogy nem tul bo a kinalat.

2: Ha sajat eszkozt kivansz vasarolni, akkor figyelni kell a tipusra, mert sok keszuleket egyszeruen nem tamogat a szolgaltato. Itt tudjatok csekkolni az egyik jelentos szereplo,a Verizon által akceptált mobilok listáját. (Huawei-ek közül mindössze a H1511 támogatott, zero Xiaomi stb.. )

En egy P30 Pro-t vagy Mi 10Pro-t vasarolnek szivem szerint de ezeket nem tudnam hasznalni, igy kenytelen leszek az S20 (Ultra?) fele fordulni.


Ha tudja tartani a lepest az Iphone-al a Samsung csucskeszuleke (esetleg ebben-abban jobb is) akkor az USA-ban venni fogjak. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#806) bigsee válasza Noukoum (#735) üzenetére


bigsee
addikt

:DDD
„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ” :K

Touch ID-t se felejtsük ki... :K :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#807) joey04 válasza ForRedGlory (#797) üzenetére


joey04
titán

de mivel még mindig szeretsz androidos topicba szarni, még le lehet vonni bizonyos konzekvenciákat.

te meg szagold csak.

ahogy előbb is írtam, ignorálj.

Hát az engem nagyon nem érint meg, hogy te mit írsz. ignorálj te.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#808) joey04 válasza NavySeal (#800) üzenetére


joey04
titán

Érdemes egyébként itthon, aki 2-3 évre vesz telefont most az 5G-s verziót választani?

Pont a ciklus végén kezd már értelme lenni szvsz. Meg a jelenlegi 5g-s modemek sokat zabálnak. pont 2 samu szerepelt leggyengébben ebben a témakörben. De a plusz ram miatt, meg a későbbi eladhatóság miatt én csak abban gondolkodnék, max letiltanám az 5g-t.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#809) Braddock válasza Noukoum (#735) üzenetére


Braddock
őstag

Jó lett.

(#810) NavySeal válasza joey04 (#808) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, ez miatt gondolkodtam én is el. De az az igazság, hogy méretben meg a sima S20 az, ami bejövős. Mindenesetre holnap elugrok a budaörsi MM-ba, hátha meg lehet ott tapizni mindekettőt.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#811) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kis saját gondolkodás hátha segít vkinek. Magamnak lett szóval kicsit összevissza...

Tegnap betört a kameramodul a Pocophonen. Kis darabokban esik ki az üveg, ragasztottam rá átlátszó szikszallagot... a képminsőégen annyira sokat már nem ront :) ellenben nem potyogtatom a kis üvegszilánkokat mindenhova. Hirtelen a ráérünk eldönteni mi lesz a köv telefon sürgős lett.

Alap állapot: A Pocophoneval az elmúlt 1+évben meg voltam elégedve. Aksiban köröket ver az S7/S9 párosra, sebességben semmi mikrolag, és az 1secig gondolkodik wake on lag sincs. Snapi 845 hasít. Ami viszont nagyon hiányzik S7 minimális S9 után az az NFC és, hogy nincs OIS. Hiába van EIS az OIS más világ gyerek mellé meg amúgy is kell. Nem mellesleg a nova+miui elég jó felület.
Tegnap este számba vettem a lehetséges versenyzőket: S10+, S10 Lite, S20+ és ultra, Mi 9T Pro, Iphone 11 PRO és próbáltam amennyire lehet utánaolvasni. Ma MMben is eltöltöttem 1.5+ órát megfogdostam képeket löttem....

-Mi 9T PRO: ~117-130Kft. kb uaz tudja mint a Pocophone de van NFC. A soc picit erősebb (845->855), kamera minimálisan jobb viszont nincs OIS. 74.3mm széles ez még pont rendben van. van jack

-S10+. 220-230k A fentihez képest van OIS két modulon is és vizálló. Ez nagy +. De exynos van benne ami meg elég nagy -. Jelen van a wake on lag és aksiban hát vannak gondok. Egyértelmű nyerő lenne snapdragonnal. 74.1mm ez még pont rendben van. van jack

-S10 Lite. ~230K. Csak egyik kameramodulon van OIS. Nem vizálló. Viszont Snapi 855van benne nincs wake on lag, nincs microlag S10+ után hasít. Nagyon baba. A 855+4500mahs aksira ráadásul nagyon jó
üzemidőket írnak. S10+hoz képest sima +50%. Viszont a 75.6mmes szélesség már tokkal vastag. van jack

-S20 Ultra. 480K. Ami egyértelmű, hogy a 108mps érzékelő pixel biningel nagyon jó. 27mpvel használva uazt, uott fényképezve egyértelműen veri mindent. A 48/12mps zoomkamera is baba. wake on lag van, microlag minimális. Az 5000es aksi az exynos aksi problémáira sztem megoldás.. 76mm széles ami már pont sok és legmagasabb. Egy kezes használatra már nem alkalmas. Nincs jack.

-S20+. 350K Két kameramodulon is ott az OIS. Azonnal össze lehet vetni S10+/S10Liteal. Nem látom mi indokolja a +120.000Fts árcímkét.

-S20. Ld S20+. Azonnal össze lehet vetni S10+/S10Liteal. Sztem értelmetlen modell ennyiért ez is.

-Iphone 11 PRO. 370K. Az első ami megüt az a minőségérzet. Kézbe veszem és agyonveri az S20+/Ultrat minőségérzetre. Ezt 350/480Kért mért nem tudja Samsung? A második ami feltünik az, hogy hiába kicsi az I11 pronak kávája van + notch. Ez nálam minusz pont. Az egyenes kijelző az + pont :) . Videozva nagyon baba az I11PRO. Ahogy nyomogattam, videoztam fotóztam egyértelműen győztesnek éreztem az 11PROt... és Ultra/S20+ mellett nem is drága.... DE aztán eszembe jutott a rendszer "zártsága" a régi Itunes "szenvedések".... Ez rakás embernek értem előny... nekem hátrány.

Konkluzió: Nagy csoda nincs. Akinek van rengeteg pénze és fotózás/video fontos vegyen S20Ultrat vagy I11 PROt. IMO azt vegye amelyik ökoszisztéma neki jobban tetszik. MIndkettő nagyon baba. Az S20 Ultra ára akárhogy nézem csuklós. 100K+al drágább mint a 11Pro ez sztem vicc. De akinek android kell és a legjobbat akarja fotó/videoban és pénz nem számít nincs kérdés. Amúgy meg 11PRO.

S20/S20+ sztem értelmetlen. Márkán belűl maradva ott az S10+/S10 Lite. Olcsobb és legalább annyira jó. De inkább ld S10 lite SOT+jack jobb. Márkán kívül maradva meg jön a MI 10, O+8...

MI 9T PRO: Ha vki 130Kért veszi akkor ultrahoz képest zsebébe marad 350+KFt. na ebből lehet venni egy pl milcet jó obival. Amit cipelni kell de képminőségben elkeni Ultrat/11PROt. Sajnos gyerek mellett nehézkes még egy milc cipelése is....

Jelenleg nem tudom mi legyen. 11 PRO adná magát de IOS. Ultra árát nem tudom elfogadni. S20+ értelmetlen akkor vagy S10+ vagy S10 Lite. (kb jobb kamera vs jobb aksi), Mi 9T PRO arra lenne jó, hogy ha esik Ultra ára 100Kt akkor megveszem. De akkor már lehet meg kéne nézni hátha cserélhető Pocophonen a kamera modul üvege....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#812) leslien válasza Dare2Live (#811) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy vársz kb egy hónapot és veszel Mi 10 prot....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#813) bendegruz válasza Noukoum (#735) üzenetére


bendegruz
őstag

van egy koillégám , fiatal gyerek
valami iphone xs-e volt még pár hónapja
szarozta a note8-amat..most note 9-e van és el van ajulva tőle
nekem ennél több nem is kell :D

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#814) Pythoncobra válasza #16514048 (#802) üzenetére


Pythoncobra
tag

Köszi szépen.
És abban tudnál segíteni, mi a különbség a digit és a hybrid zoom között?

(#815) Csocsesz75 válasza Dare2Live (#811) üzenetére


Csocsesz75
őstag

S10 lite nincs jack. Note 10 lite van jack.

(#816) Lanash válasza Dare2Live (#811) üzenetére


Lanash
aktív tag

iPhone -
rendszer zártság a megvan. (Néha előny, néha hátrány)
Nem használhatod az NFC-t amire akarod (de van) :P
nincs már iTunes

[ Szerkesztve ]

(#817) NavySeal válasza Dare2Live (#811) üzenetére


NavySeal
senior tag

Azonban, ha valaki kisebb(!) telefont (~150mm) szeretne, akkor már más a helyzet sajnos. Vodától cca 400k-ért hozhatnám ki az iP11 Pro 256-ot. Méretbe maradna az S10, Note 10 vagy az S20... :F

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#818) Dare2Live válasza leslien (#812) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

S20+ vs MI10. Fő kamerája jobb Mi10 PROnak. Teléje kicsit rosszabb. Mi 10 PRO nem vizálló. Jack egyiken sincs. Ez így kb döntetlen lenne... de a snapi 865 és az, hogy Mi10 sztem olcsobb lesz mint S20 egyértelmüsíti a szitut.

Itt amúgy egy kemény dolog, hogy xioamiért ennyit.... Tavaly MI 9 170K körül nyitott. Mi 10 PRO meg 270K?+. ehhh...

Első tesztek is kellenének szuper, hogy egymás mellett uazt fotozom MMben és megnézem ott és elküldöm magamnak... de azért nem egyértelmű. pl S20 on nem találtam JPG tömörítés állítást.... és nagyon nem mindegy, hogy basic vagy high qualityn van alapból.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#819) bendegruz válasza Lanash (#816) üzenetére


bendegruz
őstag

szerintem a droid is elég zárt, hacsak el nem kezdi az ember rootolni meg romolni...

Asus Rog Strix Scar III

(#820) icecave


icecave
nagyúr

Én igazából azt sem értem, miért megy a hokizás ezen az exynos - SD dolgon. Egyrészt úgysem tudunk tenni ellene (bár lehet beszerezni SD-t, de garancia nélkül), másrészt meg sosem éreztem azt, hogy a Samu saját procija kevés volna... Lehet többet eszik, de Note 9 és Note 10+ is olyan volt nálam, hogy 1 napot bőségesen kibír, akármit csinálok, de kettőt meg nem (IDLE fogyasztás miatt akkor sem, ha nem igen használom, vagy csak nagyon kevés marana benne), ergo így is úgy is minden nap tölteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#821) D1Rect válasza Dare2Live (#811) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is hasonlót vergődtem, csak sokkal hosszabban, Huawei és Oneplus telefonokat érdemes még megnézni

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#822) Dare2Live válasza NavySeal (#817) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem a szélesség legalább annyira döntő mint a magasság. Az i11pro 144*71.4mm. Tökéletes egykezesre.
Az S20+ 162.7*73.9 már erősen necces. Az ultra 166.9*76 meg teljesen alkalmatlan.

A sima S20 méretei jók egykezesre.... de az kamerában értelmetlen S20 Ultra / I11PRO mellett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#823) NavySeal válasza Dare2Live (#822) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nálam a fótózási igényekre bőven jó lesz sztem az S20. Mert a méret a lényeg!:) :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#824) <Lacy85> válasza icecave (#820) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt amúgy én sem értem. :D
Exyfos, "mi csak a sz@rt kapjuk", stb.
Én meg csak pislogok nagyokat. A Note 9 is egy tökéletes telefon a mai napig. Minden szempontból állja a sarat. Pedig ebben is Exyfos van.
Legdurvább napokon használom mondjuk reggel 4-től este 10-ig. De ebben minden van. Net, spotify, fotózás, telefonálás, videochat, AoD, néha navi, stb.
Este ~40%-on rakom töltőre. Soha nem volt még olyan, hogy ne bírt volna ki egy napot.
Szerintem akik fikázzák, egy vakteszten meg sem tudnák mondani, melyikben van SD és melyikben Exynos.

(#825) Dare2Live válasza D1Rect (#821) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mate 30 pro néhol jobb néhol rosszabb mint S10+... de nálam google ökoszisztéma annyira must have, hogy számításba se jön. 990elötti huaweik kamera miatt kiestek. Videoban csúnyán elhasalnak. Igazából Mate 30 pro sincs a toppon... márpedig gyerek miatt video fontos.

Jó lenne tudni OP8 specifikációit de meglepne überelné Mi 10et. Árban is kb uott lesz. Akkor nekem inkább Mi10. MIUI+NOVA bevált.

Néztem videot poco üvegcseréről. Aliról 6$ az alaktrészköltség... csak el ne szurjam a cserét. :DDD Aztán remélem beesik Ultra ára... vagy 11PRO az nagyon baba kamerában és méretben is. Csak ios. Esetleg mi 10.

Nah átgondolom aztán hétfőre kitalálom.

@EclipseGT: Nekem végig S szériám volt. S1,S3,S4,S7,S9... észre se vettem a mikrolagokat, wake on lagot.... aztán átmenetinek telónak vettem egy pocot S845el. Azóta a korábbi semmi bajom se volt vele S7/S9 lagol, de még a semmi sincs rajta S10+is. De a 845+4000mah aksi is istencsászár. 5-6h SOT után nem elköszön a telo du hanem van még benne 30%...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#826) D1Rect válasza Dare2Live (#825) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha eddig jó volt a poco szerintem nincsen tényleges szükséged a legeslegjobb kamerára ami csak elérhető.
Egy S10 elejtésevmeg jó eséllyel gtk.

Az i11-et én is nézegettem, de annyira ósdinak hat a design, hogy akkor inkább infinity display.

Az is igaz, hogy akinél láttam csúcs Samu telefont mindig megkérdezem, hogy "milyen?" kivétel nélkül panaszkodott rá valamilyen formában, és itt most nem a telefonbuzikat értem ez alatt, hanem átlagos usereket.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#827) tuleon


tuleon
tag

Galaxy S6 óta iphonet használok. Azért váltottam, mert mozgás közbeni fotózásnál 10 ből egyszer tudtam normális képet lőni. Az összes fotón valaki fest bemozdult. Az iphonennal nem tudtam rossz képeket lőni, igaz gyengébb képeket csinált. Most megnéztem az ultrát, végigolvastam itt a hozzászólásokat, és rájöttem, hogy megvárom az iphone 12 prot. Vicc, hogy ugyan úgy maradt ez a kezdeti gyerekbetegség: álló téma csodálatos, de amint van egy mozgó tárgy, már meghalt a mutatvány. A zoom része egész jól működik fényes nappal és max 10X nagyításig, felette már szar képet készít.

(#828) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Parázs viták zajlanak itt, aztán még csak az elorendés zajlik! :W Alulról súrolja az ezret a hsz-ek száma! :Y Mi lesz itt, ha már meg is kapja mindenki? :DD
Amúgy egy fekete S20+ 12/128 5G nálam is megrendelve! :))

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#829) Aryon87 válasza Dare2Live (#811) üzenetére


Aryon87
félisten

S20-ak pixel binningje ide vagy oda, olyan takony kepet csinal hogy siralom.
S20+ osszevetettem S10+-al, a 10es sokkal jobb reszletesseget oriz mint a 20.
Note10+ ugyanez az S20Ultraval szemben.
P30Pro-m osszevetve az Ultraval szinten nem a legjobban zarja a menetet az utobbi..
Szivesen osszeraktam volna egy S9+-al, de jut is eszembe, kolleganak van, ki is fogom probalni holnap.. az eredmenyt mar most sejtem..

Akar igy akar ugy, a 20-aknak erosen ajanlott egy kameraszoftver ujragondolas.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#830) k-adi válasza k-adi (#781) üzenetére


k-adi
nagyúr

erre vki?

(#831) bendegruz válasza tuleon (#827) üzenetére


bendegruz
őstag

ez jo :)
Meg nem hallottam ilyet hogy az alma kameraja veri a samut :D
Vannak itt anomaliak keremszepen :D

Asus Rog Strix Scar III

(#832) beci válasza Aryon87 (#829) üzenetére


beci
őstag

En is az s10+ es az s20+ kozott gondolkodom. Elobbi egy szazassal olcsobb,de megis 1 eves az s20+hoz kepest. Amugy s9+t valtana,amit mar eladtam...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#833) S e t h válasza bendegruz (#831) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pedig egy ideje ez a helyzet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#834) mSchumi87 válasza Dare2Live (#825) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Kivancsi vagyok hogy dontesz, en is kicsi telot szeretnek S10+ utan de nincs nagy felhozatal tenyleg. Lehet megvarom 2021es Samsungokat

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#835) GaS- válasza S e t h (#833) üzenetére


GaS-
aktív tag

Egy ideje? 11 pro maxon kívül mégis melyik volt jobb?

(#836) Dare2Live válasza D1Rect (#826) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pocot átmeneti telónak vettem... pont nem volt 300k+om s10+ra. Aztán maradt. A miui+nova+lagmentesség+aksi idő+gamek framerateje nagyon bejött.... DE az OIS+NFC hiánya fájó. Ezt tudni fogja a MI 10 PRO... de 270Kt xioamiért kiadni... főleg amikor tény nincs OIS de egy 9T PRO 130k....

200K+s telónál én úgy nyitok, hogy kemény tok + fólia. GG ha pofára esik pokhálósra törik enélkül ami jah gtk.

Én szeretem Samsungot... ha 330Kért előrendelhető lett volna az S20 Ultra már leadtam volna a rendelést. Hiába túl nagy, hiába exynos, hiába nincs jack. De a 485K kiverte a biztosítékot. Főleg, hogy ott volt mellette az I11PRO... ami ha androiddal lenne egyértelműen a leg. Nagyon jó az IOS átlag 99%nak de nekem túl zárt.

@mSchumi87: S10+ sztem nagyon jó telefon én nem cserélném. Ha kissebbet akarsz és IOS nem zavar nézz meg egy I11 PROt. Az sztem a tökéletes egykezes méret + etalon kamera + villámgyors.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#837) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Berendelve egy rózsaszínű S20. Nejemnek megérett a cserére a 3éves S7. Újabb 4 évig el lesz vele. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#838) Dare2Live válasza beci (#832) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem tedd fel a kérdést:
Mi az S10+ hátránya az S20+al szemben? Mi az előnye pl jack számít? Megér e ez neked 100.000Ftt.

És hamár Samsung sztem nézd meg az S10 Litet is.Egyárban vannak, de pl aksiban, microlagban sokal jobb az S10 lite. De csak egyik kameramodulján van OIS.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#839) HarleyCustom válasza Dare2Live (#811) üzenetére


HarleyCustom
veterán

nnna....jó nagy dilemmában vagy. Én is így szoktam csak hetente :D irigyellek, hogy a Poco ilyen sokáig megvolt nálad. Nekem most i11 pro van megint, Google Pixel 4 volt előtte. S20 magamnak nem, de nejemnek igen. Elgondolkodtam rajta, de inkább maradok ios. Nem baj, lesz a családban.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#840) Aryon87 válasza mSchumi87 (#834) üzenetére


Aryon87
félisten

Kicsinek ott a sima S20.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#841) beci válasza Dare2Live (#838) üzenetére


beci
őstag

Jack nem erdekel,de olyan modellt ockodva vennek,aminel van frissebb. Jo lenne tudni,hogy az s20+ kameraja jobb lesz e....

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#842) bendegruz válasza S e t h (#833) üzenetére


bendegruz
őstag

Hát lehet.
Nekem eddig nem volt gondom a samu kepalkoto kepessegevel.
Ugy lassan 10 ev utan sem :-)
De nyilvan az alma a kiraly :))

Asus Rog Strix Scar III

(#843) mSchumi87 válasza Aryon87 (#840) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Az a baj nem gyozot meg, kinezetre kb mint egy Samsung A akarmelyik uj szeriabol. S10+ tol kb semmivel se jobb, lehet a kamerak jobbak de nem vagyok az a nagy fotos. Ami tetszene az a 120hz, nincs Bixby gomb, kompakt merethez kepest 4000es aku es kb ennyi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#844) joey04 válasza bendegruz (#831) üzenetére


joey04
titán

Nagyon közel vannak egymáshoz a nagyok. A Huawei előnye a sötétben volt, ma már nem, bár a samutól még picit jobb. nappal szerintem a samu volt egy hangyapöcsnyivel jobb, videóban meg az iphone, abban meg a huawei gyenge, most is. Amiben az Apple talán picit jobb az előveszem és lövök kategória mindenféle állítgatás nélkül. Állítgatással van olyan, hogy a többiből jobb képet lehet kihozni valamivel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#845) tuleon válasza bendegruz (#831) üzenetére


tuleon
tag

Nem jobb. Megbízhatóbb. Az iphonnal nem sikerült még elmosódott képet csinálnom. Hiába fejlettebb a samsung kamerája, kevesebb zaj, zoom stb. Ma mindegyik flagship telefon kiváló képet csinál nappal. A lényeg, hogy beltérben és kevés fénynél mit produkálnak. Eddig az Ultra egy nagy nulla! Teljesen elmossa a mozgó témát, a kép szélein is látszik a túl sok feldolgozottság. Szélek olyanok mint a festmény. Lehet hogy az iphone sokkal zajosabb képeket csinál de ilyen elmosódások ott nincsenek. Fent van egy album flicrn:
[link]

(#846) Gabis válasza Dare2Live (#811) üzenetére


Gabis
őstag

Teljes mértékben megértem a dilemmádat. Én is váltani készülök, de fogalmam sincs még mire...
Nemrég érkeztem haza az Alle-ból, és meg kell mondjam, nincs meg az az érzés az S20 kapcsán mint amit éreztem az S10 család kézbevételekor. Sokkal több időt töltöttem most az S10+ és S10 Lite társaságában. A Plusz pont annyival kisebb, hogy jó legyen a fogása, és a kijelzője is szebbnek láttam. Amennyire ódzkodtam a lekerekített szélektől, annyira megtetszett, talán még a fogási kényelemhez is hozzá tesz. Ide oda ingáztam a két telefon között, és akárhányszor a Plusz került sorra, mindig ugyanaz az érzés fogott el - igen, ez össze van rakva, minőségi érzetet sugall. Egy érdekességet tapasztaltam, mindkét kiállított Plusz esetén ugyanott egy sárgás folt volt a kijelzőn.
Szóval így magamat vissza olvasva belül már el is döntöttem, de... beleültetted ezt a laggolós dolgot a fülembe, és megint elbizonytalanodtam. :B

(#847) GaS- válasza tuleon (#845) üzenetére


GaS-
aktív tag

Nekem az S10+ kamerája is "megbízható", kihoztam belőle amit lehet :)

(#848) bendegruz


bendegruz
őstag

Az a helyzet hogy megint a régi nota megy.
Idejon a sok ifos es huvej stb felhasznalo es elkezdi sz@rozni a samut… ki igy-ki úgy…
Csak nem tudom mi az ertelme…
En mint samsung felhasznalo nem megyek az alma topicokba szetoltani a szeretett markajukat…
De biztos bennem a hiba :-)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#849) LoGeN90 válasza GaS- (#847) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Remek képek. :K

bendegruz: +1

[ Szerkesztve ]

(#850) k-adi válasza bendegruz (#848) üzenetére


k-adi
nagyúr

a teló nem rossz... hogy lenne az.. csak az ára horror... ahogy olvasom ha az ára csökkenne akkor párban lenne a teljesítményével és semmi gond nem lenne.

szerk: az hogy hogy néz ki kívülről..hol a kamerasziget és mekkora.. stb már más téma... de hardver az nem rossz független hogy snapd vagy ex van benne stb.

igazából itt már a kérdés az hogy hogyan tekintesz rá.. telóként vagy mini-tabletként? esetleg mini-laptopként? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.