Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ha nem lesz olyan hurka hangja, mint a 10-es szériának és tudja már a super macrot, akkor benevezzek rá.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#402) SkyLine3000 válasza Vaze (#319) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az tuti. :D Elolvasom az ilyen cikkeket, de csak kíváncsiságból, h lássam, merre fejlődik a világ.

(#403) #16514048 válasza atis78 (#326) üzenetére


#16514048
törölt tag

"3 kamera alatt mar piacra se lehet dobni egyetlen keszuleket se. Tobb szenzor tobb optika magasabb ar."

Mondjuk amíg a Xiaomi egy Mi 9 SE-t ki tud adni 90 ezer forint alatt 3 kamerával (amikre amúgy még azt se lehetne mondani, hogy rosszabb minőségű lenne, mint ez), addig én nem hiszem el a többi gyártónak sem, hogy az ilyen dolgok tényleg annyira indokolnák a csillagászati árakat.

Nyilván egyéb szempontokból nincs egy szinten a két telefon, de akkor is, szerintem 200-250k-t kéne érnie egy ilyennek maximum.

Egyszerűen azért emelik, mert megtehetik. Bizonyos "prémium" termékeket minél drágábban adnak, annál többen veszik, a Samsung S-széria is elérte már ezt a státuszt.

(#404) leslien válasza Gempas 70 (#400) üzenetére


leslien
nagyúr

hol van kirakva?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#405) Gempas 70 válasza leslien (#404) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Zürich MM bocsi odaírhattam volna :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#406) <Lacy85> válasza Vaze (#294) üzenetére


<Lacy85>
addikt

No lássuk. Note 9-em van, ami 335 volt megjelenéskor. Mégis irreálisnak tartom, hogy a legkisebb S van ott árban, ahol 1,5 éve a "legleg" volt, mivel azóta kb. parasztvakító fícsörök jöttek csak, semmi érdemi újítás.
Most akkor én is irigy csóró vagyok? :D

(#407) sittes79


sittes79
addikt

Csak dual sim es verzió van az s20+ ból mert néztem eu Samsung oldalon, hogy s20+ 1100 eur de az lehet csak single sim?

(#408) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#406) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Most akkor én is irigy csóró vagyok?..."

AZ! ;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#409) <Lacy85> válasza HarleyCustom (#408) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Francba. Most lebuktam! :DDD

(#410) #72042496 válasza sittes79 (#407) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én egységesen ezt látom mindegyikre, azaz lesz single és dual SIM változat is belőlük, és majd kiderül, hogy hol melyiket forgalmazzák:

Memory & SIM Card
Single SIM model: one Nano SIM and one MicroSD slot (up to 1TB)
Dual SIM model (Hybrid SIM slot): one Nano SIM and one Nano SIM or one MicroSD slot (up to 1TB)
*SIM card sold separately. Availability of Dual SIM may vary depending on country and carrier.

Számomra érdekes, hogy eSIM-et is támogatnak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#411) TODI1111 válasza mg1992mg (#386) üzenetére


TODI1111
addikt

Nálam ugyan ez csak én ultrát rendeltem. :)

(#412) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán jött át.

Nagyon drága, nem igazán tetszik az a nagy folt a hátlapon se , amit a kameráknak szántak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#413) Pythoncobra válasza <Lacy85> (#406) üzenetére


Pythoncobra
tag

Az nem tudom mikor jelent meg, kb 2 éve?
Akkor volt az EUR kb 310.
Most számolnak némi rátartással 340-el.
Az önmagában 10 %.
Szóval mai értéken a Tied is 368 lenne, azzal hasonlítsd össze a mai árakat.

(#414) Vaze válasza <Lacy85> (#406) üzenetére


Vaze
őstag

Te nem vagy az,te mar bizonyitottal :C

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#415) Noukoum válasza Pythoncobra (#413) üzenetére


Noukoum
veterán

Még a végén kiderül hogyy nem is drágult hanem csökkent az ára :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#416) joey04 válasza Parallaxis (#331) üzenetére


joey04
titán

ne etesd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#417) 7Heads Drago válasza Pythoncobra (#413) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Miért a sima S20-al méred össze? A note 9-nél az a csúcs volt. Mérd az S20 ultrához. 368 vs 485.... 32%
Sztem meg Huawei válság van, Kínában sok helyen áll a gyártás és gyorsan nem is várható javulás se. Ők meg ugye Vietnamban nyomják ezerrel. Ugy vannak vele: Megtehetik

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#418) Noukoum válasza 7Heads Drago (#417) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha már s20 ultra, a note 9 csúcsverziója 420e volt.

arra rájön még a 10% :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#419) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#409) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Viccőtem tudod ;] :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#420) 7Heads Drago válasza Noukoum (#418) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont az csak ramban és háttértárban volt más. Az ultrában már a kamera se az, kijelző se a plushoz képest.
A 485k ár a 128 gb-s verzióra vonatkozik. A Samsung oldala szerint. Szóval maradjunk csak a 368 vs 485-nél.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#421) Juhaszatti válasza FIREBLADE78 (#321) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"sima 20 túl "gyengus" a többihez képest"

Nem "csak" az 5G, a ToF kamera, meg a kisebb méretből adódó kisebb akku a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#422) omlosz válasza HarleyCustom (#308) üzenetére


omlosz
csendes tag

Nincs óriási különbség az s9/s10es szolgáltatói nyitóárakhoz képest. Nem értem miért lepődnek meg a független áraktól. Tavasszal szerintem az s20+ is becsúszik 300 alá egy alap előfizetéssel.

s20+-ra cserélném szívesen az s9+-ot, majd tesztekben kiderül, hogy az ultra kamerában mennyire tud többet. Bemutató alapján, azért az ultra jobban bejönne, de annak már tényleg durva az ára. Kamera sziget az összes új készüléknél hasonló, tokkal nem lesz zavaró. Bár az s10 elrendezése szebb volt, de mindig jön új trend. Méretet se értem, miért gondolják nagynak, S9+ simán elfér a zsebben, néha már kicsinek is érzem :).
Negatívumok számomra: jack, értesítő led hiánya és a kamerakivágást még mindig nem emésztettem meg :D.

Talán kibírom és megvárom a Note 20-at, vagy az S21+-t, végülis csak fél/1 év :))

(#423) <Lacy85> válasza Pythoncobra (#413) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jó, akkor nézzük a konkrét elődöket 2 évvel ezelőttről. A Note kicsit más liga (meg amúgy is jóval drágább lesz, mint az S20 família. Amúgy a 9 csak másfél éves.).
Valamint ne a magyar árakat, mert az nagyon torzít.

S9 / S9+ : 720$ / 840$
S20 / S20+: 1000$ / 1200$

Így már talán érthetőbb.
A Note 9 épp úgy 1000$ volt, mint most az alap S20.

[ Szerkesztve ]

(#424) elfelejtette válasza <Lacy85> (#423) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ehhez még azt is tedd hozzá, hogy az S20/S20+ nem a csúcs, mert ott az Ultra...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#425) #72042496 válasza omlosz (#422) üzenetére


#72042496
törölt tag

A méret teljesen egyénfüggő. Én idővel nagyollottam picit az S8+-t, és egy sima S10-re váltottam le. Úgy érzem, hogy számomra ez a pöpec. :)

[ Szerkesztve ]

(#426) <Lacy85> válasza elfelejtette (#424) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azt azért nem tettem hozzá, mert anno nem volt 3 modell, így nem igazán lenne mihez mérni az árát.

(#427) Noukoum válasza 7Heads Drago (#420) üzenetére


Noukoum
veterán

Értem én mit mondasz, de akkor a Note-ból 1db volt.
Valóban olcsóbban megkaphattad a csúcsmobilt, már ha valakinek ez számít.
Én addig nem problémázom még látom hogy az s20 és s20+ is bőven kapott újítás a konkurenciához hasonlítva. Akinek nem elég egy s20 az tényleg fizessen többet :D (és nem azért mert elégeddjen meg kevesebbel, hanem az s20 is egy nagyon durva flagship 2020-ban :), nem ilyen i11 butítás, gondoljunk bele iphone 11 pro 290e forint nyitóáron, szerintem más lenne a véleménye mindenkinek)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#428) HarleyCustom válasza #72042496 (#425) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“Nagyollottam”? :D Hogy mi? :F :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#429) Noukoum válasza <Lacy85> (#423) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt tegyük hozzá hogy az S8 azonos árakon volt Usaban mint az S9 szóval azért tűnik "olcsóbbnak".
Az S7 600 és 700 dollár volt.

És amúgy azt is illik hozzátenni hogy a Samsung várt az árnöveléssel ( 2017 szeptember iX) ami nem azt mondom hogy tapsot érdemel, de felhasználók tuti örülnek neki. Az S10 szériánál sem volt brutális árnövekedés, sőt volt olcsó s10e model.

És itt is aki csak simán akar egy flagshipet annak ott az s20 320e forint, ez i11 pro , huawei mate 30 pro árak mellett továbbra is baráti szvsz. Hát az ultrát nem kommentelem, az nem olcsó (mint mobil), bár ha megnézzük másnál mennyi a csúcs....

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#430) 7Heads Drago válasza Noukoum (#427) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R
Habár nekem nem tudsz olyan telot mutatni egy gyártótól se ami 200-nál többet érne. Napi használati tárgyról van szó. Átlag 1-2 évente cseréljük. 3-4 fős családban már csak ez szép summa. És jó eséllyel évente 1 törik is.
Nálunk a családban az alakult ki, hogy mindenki az én telomhoz mérten kéri a sajátját és nem igen akar kisebbet... :DDD :DDD :DDD
Szóval várhatóan visszafejlesztem magamat ezen a téren. :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#431) <Lacy85> válasza Noukoum (#427) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az S20 még úgy, ahogy okés az elődhöz képest. Tavaly 310 volt az alap, 345 a plus.
Most kb. a 2 közé jött az alapmodell.
Én inkább a Note árazására leszek kíváncsi, mert a 9 után sok esetben a 10 visszalépés volt. Kisebb akksi, alacsonyabb felbontás, kisebb kijelző. Ott ha az igazi utódot nézem, akkor cirka 50 ezres áremelkedés volt 1 év alatt.
Idén akkor mennyi lesz? 360 ezer az alap, 400+ meg a nagyobbik? 2 év alatt ez is elég durva drágulás.
A toll miatt nagyon bejön, de lassan tényleg az lesz, hogy akkor kell megvenni az egyel régebbit, amikor kijön az új. :D
Ha valaki nem sajnálja rá a pénzt, akkor használja egészséggel, de nálam ez már túl van azon a határon, amit megér egy bármilyen telefon.

"huawei mate 30 pro árak mellett továbbra is baráti szvsz"

Huawei-nél ott a P széria, mint teljesen jó alternatíva. Semmivel nem rosszabb, mint az S, cserébe nem is drágább.

[ Szerkesztve ]

(#432) Dare2Live válasza Noukoum (#429) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"És itt is aki csak simán akar egy flagshipet annak ott az s20 320e forint...

Androiddal összevetve ennek így sok értelme nincs. Nem flagshipért veszünk telefont. Ha igen akkor mindjárt itt (holnap) a pl Mi 10. Flagship? Az. Olcsobb lesz mint S20? Igen. S865el nem exynossal, 4400mah aksival, 108mps kamerával.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#433) Noukoum válasza <Lacy85> (#431) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem odafogják tenni magukat a Note-nál. Hogy lesz-e áremelkedés az számomra kérdéses, viszont nem lennék meglepve ha ott is lenne ultra verzió. (nyilván horror áron)
És igen a note ára már tavaly megnőtt, szóval várható volt hogy az S széria sem ússza meg.
(Amúgy a kicsi note 10 ára már egész baráti, ha kell a toll.)
Szerintem is nagyon drágák úgy alapvetően a telefonok, de ha van aki megveszi akkor...
Ráadásul borzasztóan nem értékállóak ( az összes) így tényleg 1-2 éves modelleket érdemes megvenni kisebb pénzűeknek.

Dare2Live
Írhattam volna hogy ha valaki szimplán a legújabb s20 szériából szeretne egy jó mobilt, az megveszi az s20-at. Sokkal többet nem fizet mint tavaly vagy azelőtt.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#434) Csocsesz75 válasza Dare2Live (#432) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Helloxiaomin már 4500mah-t írnak.

(#435) alcapone386 válasza <Lacy85> (#431) üzenetére


alcapone386
őstag

Egyetértek. S9plus amíg működik addig használom, utána búcsút intek a samsungnak. Olyan áron adják, hogy kiveri a biztosítékot. Az elveimet megtartva veszek jövőre egy kínai telefont...elég rendesen felzárkóztak. Tudom összeesküvés elmélet, de vajon mennyire lehet Trumpbácsi döntése összefüggésben a samsung érdekeivel?! P30pro, mate 30pro, p40pro(ha kijön) valszeg jobban fogyna mint a túlárazott s20ultra...persze ha lenne google services..:(

[ Szerkesztve ]

(#436) Graphics válasza Csocsesz75 (#434) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott írni se tudnak néha... legutobb a "rendelt" kép volt a legjobb.... A renderelt helyett...

Meg is kérdeztem, ki rendelte? ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#437) <Lacy85> válasza Noukoum (#433) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az a rész soha nem érdekelt, hogy mennyire értékálló. Nem befektetés, hanem használati tárgy.
Használom, amíg bírja, vagy ha lecserélem és semmi baja, akkor használja tovább valamelyik családtag.

(#438) #72042496 válasza HarleyCustom (#428) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagynak találtam. Nálunk a nyugati országrészen mondják így. :)

(#439) Dare2Live válasza alcapone386 (#435) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Huawei tavaly már teljesen lekövette samsung árait + trump bácsi nem hinném érdekelné samsungnak mi a jó.

Sztem nem Huawei miatt borul Samsung árazása hanem a Xioami, Oneplus, Realmi miatt. Mi10 S20 viszonylatban pl xiaomi kb 100.000Ftvel lesz olcsobb. Snapi 865el (exynos tud szívás lenni), 4400-4500?as aksival, és már abban is ott a 108mps kamera.
Persze teszteket meg kell várni nagyon meg kell nézni de én indokot nem látok arra, hogy miért jobb egy S20 mint egy MI10. Ezen bukik Samsung árazása és nem huawein.

Az S9+ meg a legtöbb teló meg nagyon sokat kibír. Nálunk pl nemsokára lesz feleségem S7ben aksi csere utána sztem még egy 2évet menni fog.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#440) kutyek válasza tony_snow (#373) üzenetére


kutyek
senior tag

+1

(#441) Noukoum válasza <Lacy85> (#437) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért írtam hogy nem értékálló, mert így az 1-2 éves modelleket sokkal korrektebb áron meglehet venni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#442) alcapone386 válasza Dare2Live (#439) üzenetére


alcapone386
őstag

Igazad van, más gyártó is játszik.

Viszont. S7edge-em 2 év 1 hónapos korában lett alaplaphibás. Javítás samsungban kapott áron: 110eFt. Na ekkor lett s9plus-om. Nemsokára 2 éves a telóm.
Remélem most tovább bírja:)

(#443) beci


beci
őstag

Sziasztok. A telenoros S20 plus 12gb rammal van?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#444) wong kok wah válasza beci (#443) üzenetére


wong kok wah
senior tag

5G igen.

(#446) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Szórakoztató olvasni a kommentfolyamot.....kicsit olyan mint egy Monty Python film. :C

Mellesleg, szerintem rendben vannak az új telók. Kicsit elszaladt a ceruza az árazásnál, de nem vészes.

(#447) HarleyCustom válasza #72042496 (#438) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó csak nem hallottam ezt, nem is találtam sehol. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#448) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Exynos, 485 ezer Ft és 2 év Android támogatás?Legjobb ;]

(#449) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Magyar átlagfizetéshez képest nálunk gyakorlatilag minden telo túlárazott.
Viszont mit tudna tenni bármelyik forgalmazó?
Arányosítsa az árakat pl a németországi vásárlóerőhöz viszonyítva, és adják nálunk fél-harmad áron?
Kb egy nap alatt beindulna nálunk a telo export a magasabb vásárlóerejű és ezzel magasabb telo árú országokba.
Sajnos aprópénzért dolgozunk, és ezen a téren is szívunk emiatt.
Beszélhetünk autó árakról, nyaralás árakról, stb...

(#450) #72042496 válasza HarleyCustom (#447) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kezdd el használni, hadd lássák/hallják egyre többen! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.