Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Juhaszatti válasza MarkCsiha461 (#448) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az első kettő sajnos vitathatatlan. De a 2 év android támogatás nagyon nem igaz a Samsungnál, legalábbis flagshipeknél semmiképp.
Az akkor már 3,5 éve piacon lévő S7 Edgem is a legújabb biztonsági frissítéssel passzoltam le tavaly nyáron. Ami ugye az android támogatás része, lássunk túl a főverziókon. :P

[ Szerkesztve ]

(#452) moleculez válasza BiP (#388) üzenetére


moleculez
veterán

Küldtem nekik visszahívóst, eddig semmi :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#453) Parallaxis válasza #24536576 (#351) üzenetére


Parallaxis
addikt

Esetleg írjál cáfolatot, bár mivel azt ami írtam többen is leírták, esetleg te gondolkozz el picit.

(#454) HarleyCustom válasza Parallaxis (#453) üzenetére


HarleyCustom
veterán

á...nem fog :N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#455) #24536576 válasza Juhaszatti (#451) üzenetére


#24536576
törölt tag

Biztonsági frissítést ne tekintsük már egyenértékűnek egy Apple féle rendszerfrissítéssel. A 2 év is nagyon jószívű állítás. Ehhez hozzájön, hogy a 485 ezres telefon majd fél évvel később fogja megkapni az új droidot, után meg megy a süllyesztőbe. Persze az évenkénti új Droid nem hoz semmi olyat, ami évek óta ne lenne benne egy Samsungban, de akkor is nevetséges.

(#456) Parallaxis válasza <Lacy85> (#372) üzenetére


Parallaxis
addikt

Aha, az Apple Linux alapokra építi az iOS-t...

Még az Androidnál sem teljesen igaz ez, az iOS-re meg egyáltalán nem.

Nomeg a hardver sem mondható azonosak.

(#457) #24536576 válasza Parallaxis (#453) üzenetére


#24536576
törölt tag

Egy példát írok, érd be vele. Samsung rendszere régebb óta támogatja az osztott képernyőt, mint az Android. De biztos csak grafikai megoldás, meg launcher a Samsung One Ui/Experience/TouchWiz.

(#458) mSchumi87 válasza Csabis (#359) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Egy atlatszo tokot adnak hozza

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#459) Juhaszatti válasza #24536576 (#455) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Biztonsági frissítést ne tekintsük már egyenértékűnek egy Apple féle rendszerfrissítéssel."

Persze, de ilyesmiről szó sem volt. Csupán a 2 éves android támogatást cáfoltam, ami tényszerűen nem állja meg a helyét.

(#460) Aryon87


Aryon87
félisten

Samsung Galaxy S20 Ultra's 100X Space Zoom in Action!

Ezen felpörögve visszakerestem a P30Pro-val készült képeimet, amiket a Pécsi TV toronyból késztettem. Hát LOL, a Samu 100x zoomja egy szép kis parasztvakítós marketingfogás..
Tavasszal készülök Pécsre, egy S20 megahipermax tulaj csatlakozhatna hozzám, nagyon kíváncsi lennék, hogy odafent mit alkotna az enyémmel egyidőben, mert hogy az a 100-as egy centivel nem tud továbbmenni mint az én 50esem, az hétszentség..

[link]
Fotós topikba lett linkelve, ezen képeket látva sincs húdekirály érzésem. Kicsiben szépek a képek, amihez a téma is hozzájáról, belemászva a képekbe szépen elvesznek a részletek. Esküszöm, a korábbi S9+-om jobbakat csinált, de még az S7edge is...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#461) Parallaxis válasza Juhaszatti (#451) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig a főverzió a lényeg, a biztonsági frissítés nem igazán számít támogatásnak.

(#462) Parallaxis válasza #24536576 (#457) üzenetére


Parallaxis
addikt

De ettől még egy Androidos eszköz feltupírozott UI-val, semmi több.

(#463) pit stop


pit stop
addikt

Már itthon is tapizható - nem ezért mentem, de kézbe vettem ha már ott volt Samsung Experience Store Ferenciek terénél biztos van (ma estére kapták meg - rakták ki).
S20 méretre jó, de a nagy testvrérek már nem zsebbarátak szvsz.
Kamera jónak tűnt ott a mesterséges fények között, 100x-os zoomhoz meg valóban állvány kell, mert stabilan tartva is öregembernek érzed a kezed vele :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#464) Juhaszatti válasza Parallaxis (#461) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A főverzióváltás túl sokat nem jelent a Samsung csúcsoknál. A legtöbb funkcióbővítést amit azok hoznak, már rég tartalmazzák a rendszereik.
A LosBlancosrm által említett osztott képernyőtől, a sötét témán át a rutinokig, rengeteg mindent lehetne sorolni.
Olyat amit a natív droid fejlődése hozott át, (sajnos) kevesebbet.
A biztonsági frissítés annak számít, és sajnos nem is alap minden gyártónál ennyi ideig.

(#465) <Lacy85> válasza Parallaxis (#456) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jaja, sorry. Az Apple rendszerei saját "Unix szerű valamire" :DDD épülnek.
A hardver viszont teljesen azonos.
Ugyanazokat a komponenseket használják, mint bárki más, ugyanúgy ARM alapokon.

(#466) rigoberto


rigoberto
őstag

Ennyi pénzért nem fér bele Samuéknak, hogy mondjuk elhagyják teljesen a ronda fekete keretet? :F
Alul még mindig ott figyel kb 3-4mm vastagon.
Nulla dizájn innováció, 3x-os felár.
Bomba üzlet.
Mondjuk amíg vannak olyan zombik, akik ennyiért is megveszik, akkor persze miért ne..

[ Szerkesztve ]

(#467) macikos


macikos
addikt

A mobilvilág jelenlegi "állapotát" jól tükrözi az Index tegnapi cikke... gyakorlatilag a kijelző és kamera specifikációkon kívül semmit nem közölnek a telefonokról...

108MP kell, hogy aztán mehessen Facebookra a 2MP-re lebutított kép...

(#468) Parallaxis válasza <Lacy85> (#465) üzenetére


Parallaxis
addikt

BSD Unix a név amit kerestél, ami natív Unix.

Esetleg mondjál még gyártót amelyik A13-ra épülő eszközt gyárt. Vagy hasonló teljesítményű Androidos eszközökben használt SOC-ot.

(#469) ForRedGlory válasza Parallaxis (#453) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A Samsung One UI nem csak grafikában tér el a többitől, de ne zavarjon. Láttál-e már esetleg Note-ot? Feltételezem igen, de akkor miért trollodsz? Egy rakás plusz dolgot tud az "alap androidtól".

(#470) Aryon87 válasza rigoberto (#466) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez nekem is feltűnt, hogy baromi vastagok a kávái.. A Note10+-nak szebben megvan oldva...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#471) leslien


leslien
nagyúr

vkinek van infó h mennyit fejlődött a új Exynos ? mert a SD865 kb 20% -ot a SD855+ hoz képest... vagy talán most érte el a SD855 szintjét? ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#472) ForRedGlory válasza leslien (#471) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nekem úgy rémlik, hogy az SD855+ -hoz képest 21%-ot. Szóval megnyugodhatsz. ;]

Amúgy berendeltem én is az Ultrát.

[ Szerkesztve ]

(#473) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#465) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...A hardver viszont teljesen azonos.
Ugyanazokat a komponenseket használják, mint bárki más, ugyanúgy ARM alapokon...”

Nem. 8-óta saját gyártású grafikus motyó van bennük. Asszem... de lehet rosszul tudom

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#474) leslien válasza ForRedGlory (#472) üzenetére


leslien
nagyúr

engem még nem hívtak a remek Telenortól.... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#475) HarleyCustom válasza leslien (#474) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Majdnem berendeltem. De inkább mégsem :) Nem kötelezem el magam többet. Majd veszek itt a hardveren, tele lesz vele. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#476) ForRedGlory válasza leslien (#474) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Engem nem is fognak. Telekomtól rendeltem. :DDD

Félek basszus, hogy túl nagy lesz. Ránézek a OnePlus 7T-re és hozzáadok még felfelé 6mm-t, akkor az elég komoly méret. :D Viszont az akkumulátor volt a döntő.

(#477) Tiger. válasza Aryon87 (#460) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha ez igaz, akkor még is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#478) wong kok wah válasza leslien (#474) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Engem hívtak délután.

(#479) Juhaszatti válasza Aryon87 (#470) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az S10 Plusnál keskenyebbek a kávái, de a Note 10 Plus valóban jobb ebben egy hajszállal (mármint annak, akinek ez előny).

Kijelző/előlap arány:
S10 Plus ~ 88,9%
S20 Plus ~ 90,5%
Note 10 Plus ~ 91%

Viszonyítási alapnak:
P30 Pro ~ 88,6%
Mate 30 Pro ~ 94,1%

Iphone 11 Pro Max ~ 83,7%

Egyébként biztos kisebbségben vagyok a véleményemmel, de engem zavar, hogy még enyhébb lett a lekerekítés oldalt. Az S6 Edgen még tényleg nagyon durva volt, az S7 Edgen tokban már nem volt zavaró, de anélkül még az tudott lenni. Az S10-en nekem már ideális mindenhogy, és én személy szerint meg is szerettem. Bánnám, ha eltűnne.

[ Szerkesztve ]

(#480) Aryon87 válasza Tiger. (#477) üzenetére


Aryon87
félisten

Szép kamu :C
Már eleve ott vérzik el a dolog, hogy a toronynál a maxot ellövi, amit az enyém is tudna 50-el ugyanabban a távolságban, míg a Holdra annyira rázoomol hogy a kráterek is látszanak rajta. :CHa igaz lenne, akkor a toronyba is bele tudott volna zoomolni hogy annak a mennyezetén a pókót is lehessen látni...
Ugyanezt elmondhatom az általam linkelt videón is..
A Hold videó esetében valószínűleg egy Nikon P900 vagy P1000 az elkövető.. Vagy még spécibb kameracucc. De nem a Samu. Ahhoz ők még kicsik..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#481) Tiger. válasza Aryon87 (#480) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#482) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az árak szépek lettek.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#483) Aryon87


Aryon87
félisten

Na ez már hitelesebb :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#484) <Lacy85> válasza Parallaxis (#468) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De most hogy jön ide az elnevezés, meg a teljesítmény? :D
Az összes SoC (Kirin, Exynos, Snapdragon, AXX) 64 bit ARM-re épül. Teljesen mindegy, hogy melyiknek mi a neve, vagy melyik gyorsabb, mint a másik.
Az alapja mindegyiknek ugyanaz.

(#485) Juhaszatti válasza Aryon87 (#480) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Érdemes elolvasni alatta a kommenteket.

"The title is how you can see with a 100x camera zoom. It's not by Samsung S20 but with a professional camera."

Jó kis clickbait videó, nyilván nem is hivatalos. Ilyen zoom még jódarabig nem lesz telefonban.. :))

(#486) Aryon87 válasza Juhaszatti (#485) üzenetére


Aryon87
félisten

Persze hogy nem. P30Pro se tudja igazán még, Samunak se fog menni. 1-2x király lesz a Holdat lefotózni, mert milyen menő dolog az, de itt ki is fullad a dolog.
Olvastam pár kommentet, ott írják, hogy Nikon P900 vagy P1000-el készülhetett.
Volt kezemben a P900, azzal simán m,egvalósítható, állati egy gép az

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#487) leslien válasza ForRedGlory (#476) üzenetére


leslien
nagyúr

bakker volt nálam a S10 lite hát az sem volt kicsi... [link]

PreikeStoleN
lehet nálam sem lesz hosszú életű .. :)

wong kok wah
na tavaly meg fordítva volt.. :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#488) Parallaxis válasza ForRedGlory (#469) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Nova Launcher is egy csomó plusz dolgot tud az alap Androidhoz képest... De attól még csak egy felület ami az alap Androidon fut.

(#489) BoneDragon válasza Aryon87 (#470) üzenetére


BoneDragon
veterán

Baromi vastag... :DDD :DDD ;] :W Édes istenem...

(#490) Predatorr válasza Silenzio (#227) üzenetére


Predatorr
őstag

Termékvisszaküldésről még nem hallottál? :P :D
Én bármire váltanék S8-ról, ami tudja, amit ez, de nem hajlított kijelzős, nem ügyködnek benne kis kínai appok (amelyek csak memóriapucoláskor tűnnek fel), nem kiskapus a processzora (snapdragon), és nem kerül többe. Semmi nincs.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#491) Aryon87 válasza BoneDragon (#489) üzenetére


Aryon87
félisten

Note10+-hoz képest..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#492) BiP válasza <Lacy85> (#431) üzenetére


BiP
nagyúr

Huawei-nél tényleg jó a P széria, kérdés, hogy Google cuccok nélkül mennyire valós alternatíva egy átlagfelhasználónak.

(#435)alcapone386: én is hátat fogok fordítani a Samsungnak, olyan árképzésük van. De ha már elvek, akkor a kínai telefonok kiesnek, pedig ár / paraméterekben tényleg nagyon csábítóak.

(#437)EclipseGT: nyilván nem a befektetés miatt, csak ha a Te zsebedben értéktelenedik el, akkor annyiba került a használata. Ha kevésbé értéktelenedik, akkor olcsóbb volt.

(#441)Noukoum: Pontosan. Én az S7-et 2éve 95e-ért vettem Black Friday-ben, nagyon megérte, aztán elkapott a gépszíj, és 1 éve az S9-et 170-ért, és bár ez is jó telefon, nem éreztem annyira jó biznisznek már. Túl friss modell volt még.

(#460)Aryon87: Én még mindig a Nexus 5X-emet sírom vissza.

(#477) Tiger.: 100x-os zoomba ez nem fér bele szerintem. Meg egy telefon nem tud ilyen szépen, élesen zoomolni.
Írják is, hogy ez inkább Nikon P900 vagy P1000 lesz. Mondjuk utóbbi nagyon durva, érdemes rákeresni. Múltkor láttam, hogy repcsire simán ráközelít.

[ Szerkesztve ]

(#493) leslien


leslien
nagyúr

jól van akkor nem csak nálunk van probléma S20 5G vel.... :D
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#494) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Csak a S10nek vitték le az árát vagy a Note 10-nek is?

(#495) Kasya válasza Maxxy10 (#494) üzenetére


Kasya
nagyúr

S10 szériának.

(#496) leslien


leslien
nagyúr

S20 és a S20+ a 12MP szenzor Sony Imx 555.. kíváncsi leszek h a Exynos ban melyik lesz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#497) ForRedGlory válasza Parallaxis (#488) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:DDD :DDD :DDD

(#498) leslien válasza leslien (#496) üzenetére


leslien
nagyúr

S10 : 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
S20: 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
S20 U: 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, OIS

lehet h a S20+ SD verza oda b@sz a Ultrának ..108 MP mehet a malac f@szára kontra anyának... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#499) h4h01


h4h01
senior tag

Én nem is tudok ehhez a szériához mit hozzászólni :DDD Ezt volt aki komolyan gondolta a samsungnál? Fasz@ gyerekek..Annyi minden nem stimmel itt, hogy az..pffuu..de szerencsére már leírták a nagyrészét...

(#500) Wapmester válasza h4h01 (#499) üzenetére


Wapmester
senior tag

mi nem stimmel? venni fogják, mint a cukrot :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.