Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) rizso válasza balhmm (#749) üzenetére


rizso
addikt

Bsplayer, vlc, mx player, probald ki melyik a szimpatikus szamodra, es nem lesz gond :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#752) balhmm válasza rizso (#751) üzenetére


balhmm
tag

Távoli elérésnél melyik portokat kell nyitni neki vagy hogyan érem el?

(#753) rizso válasza balhmm (#752) üzenetére


rizso
addikt

Ha már a mobilos QNAP alkalmazással meg tudod nyitni a filmet, akkor nem kell nyitogatni neki semmit, egyszerűen telepítsd fel valamelyik lejátszó programot a telefonodra, és mikor megnyitod a filmet, válaszd a másik lejátszó opciót, és válaszd ki a kívánt alkalmazást.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#754) ubid válasza balhmm (#752) üzenetére


ubid
őstag

Amit beállítasz, ha admint akarod alapvetően 8080
de függ attól is mit akarsz elérni. bizonyos alkalmazásoknak saját port kell például.

-.-

(#755) ubid


ubid
őstag

Helló

Ts251 -be valakinek van egybe 8GB ramja ?

(8GB DDR3L RAM Module: RAM-8GDR3L-SO-1600)

Kezeli ?

Azért kérdezem mert én még tavaly upgradeltem 2*4gb ra...
de közben voltak gondjaim vele... ésss ( valószínüleg én ronthattam el... ) nem kezel csak 4 GB ot belüle..
tehát az egyik slotot nem ismeri fel..

Ésss lehet hogy most inkább akkor raknék 1 db 8 GB-osat bele ...

Szóval van valaki akinek ebben a modellbe van egybe 8 GB ?
Köszi.

-.-

(#756) fogtunder válasza ubid (#755) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Csak teljesen megegyező modulokat kezel dual channel módban, gondolom ez lehet a hiba. Nekem csak 4GB van benne, de elvileg 8-at is kezel.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#757) antistati válasza ubid (#755) üzenetére


antistati
tag

Nekem 2 * 4Gb-os van benne, de én korábban olvastam, hogy raktak bele 2*8 GB-ot is és látta a rendszer!

Peace,

(#758) ubid válasza fogtunder (#756) üzenetére


ubid
őstag

Igen, tudom.
Elvileg ez teljesen megegyező. sokáig szívtam vele. végül lemondtam róla és maradt 4.

Talán kicserélem 8GB-ra cska nem akarom megszívni vele, hogy belerakom és nem megy...

-.-

(#759) Klupido


Klupido
tag

Nekem 1db 8GB modul van benne.
Crucial típus. Tökéletesen működik vele.

(#760) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Segítség kellene van egy TS-228 Nas. Egy vadonatúj 1TB WD hdd van benne de az istennek nem érem el a cloudon hogy telepítsem.

Segítséget megköszönöm.

(#761) sanyijedi válasza Tomjack (#760) üzenetére


sanyijedi
őstag

hdd nélkül elindul?
nekem ez volt a problémám, hdd hiba. kicseréltem és ment.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#762) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van aki hasznal Plex-et?
Arra lennek kivancsi ,hogy mennek e a kulso .srt feliratok.
Nekem sehogy sem. 212p

(#763) fogtunder válasza Gsx-rr (#762) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor valamit nem jól csinálsz, nálam tökéletes plex kliensen keresztül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#764) Gsx-rr válasza fogtunder (#763) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Felirat ,hogy van elnevezve?
xxxx.srt
xxxx.hu.srt
xxxx.hun.srt

Milyen tv? És mik a lejátszási beállítások a kliens oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#765) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#762) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Annyit kell csinálni, hogy átnevezed ugyanarra a névre mint a videó file.
De van automatikus felirat letöltés is hozzá ha jól látom. KATT

Én kodit használok, ahhoz is van opensubtitles addon, így nem kell foglalkoznom a feliratokkal.

[ Szerkesztve ]

(#766) ubid válasza Klupido (#759) üzenetére


ubid
őstag

Tudsz adni egy pontos típus linket légyszives ?
Köszi :)

-.-

(#767) Mr Bond 007 válasza ubid (#766) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezek biztosan jók hozzá:KATT

[ Szerkesztve ]

(#768) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#765) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar ugy is problatam. Mind a 3 verziot.

(#769) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#768) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor ott valami gáz van. Felh nevet passt adtál az opensubtitleshez? Csak akkor megy ha megadod az accod (legalábbis kodinál úgy volt). A linkemen elég csak a legalsó bekezdést megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#770) blakey válasza Gsx-rr (#768) üzenetére


blakey
titán

Plexszel töltőd le a feliratot vagy már eleve a film mellé teszed? Mivel játszod le az anyagokat?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#771) fogtunder válasza Gsx-rr (#764) üzenetére


fogtunder
nagyúr

xxxxx.hu.srt

asztali gépes Plex kliens, illetve LG WebOS 2 alapú valami apóséknál, pontos típust nem tudok. semmilyen beállítás nincs, lejátszás közben nyugodtan váltogatok a feliratok között.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#772) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Hs-251-es nas cuccom. Még nem használtam nas-t kellene egy kis segítség. Elméletileg tud olyat, hogy átkonvertálja a filmeket a beállított minőségre. Vagy valami ilyesmi... nekem az avi file-okat át is alakítja, de az mkv- nem. Miért lehet ez? Köszi előre is!

(#773) sanyijedi


sanyijedi
őstag

van aki itt UPC-s internettel használja a qnap NAS-t és megy a web connectivity?
be kell állítani valamit a UPC modemen vagy elég csak a routeren configolni?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#774) Gsx-rr válasza blakey (#770) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kulon toltom le es problatam mar 3 fele keppen is mellerakni. A kliensben latszik ,hogy Magyar kulso felirat ,de nem jeleniti meg.
Samsung es Sony tv.

(#775) Mr Bond 007 válasza krobiboy (#772) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Codex pack fel van telepítve az app centerben?

(#776) krobiboy válasza Mr Bond 007 (#775) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Igen, fel van telepítve. Kodi lejátsza a gyári hd player kiirja, hogy nem ismert hang formátum.... kép van csak. Az átkódoló csak annyit ír, hogy sikertelen!

(#777) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van itt olyan qnapos (esetleg 212p), aki macet hasznal?

Windows alatt firefox-szal tok jol tudom streamelni a videokat tavolrol, meg feliratot is kulon meg tudok etetni vele. Ez macen is mukodik, vagy felejtos?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#778) blakey válasza rizso (#777) üzenetére


blakey
titán

Ilyen stream dolgokat nem használok, de szinte minden működik mac-ken is, nincs különösebb oka, hogy ne működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#779) rizso válasza blakey (#778) üzenetére


rizso
addikt

Én is így gondoltam, csak aztán jött a hidegzuhany, hogy mégsem tudom összehozni :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#780) blakey válasza rizso (#779) üzenetére


blakey
titán

Hogyan streamelnél? Bár firefoxot nem használok, de kíváncsi vagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#781) rizso válasza blakey (#780) üzenetére


rizso
addikt

Én is csak a streamhez használom a firefoxot, mert annál van működő VLC web plugin.

Tehát belépek távolról a NAS-ba, videostation, majd a filmen jobb klikk, megnyitás vlc-vel, és ennyi, már megy is a film külön ablakban.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#782) rizso válasza rizso (#781) üzenetére


rizso
addikt

Közben sikerült letölteni macre is egy plugint, ami ha nem is olyan jó, mint a windows-os (amiben lehet feliratot hozzáadni nas-ról meg pc-ről is), de legalább működik :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#783) fogtunder válasza rizso (#782) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én a helyedben futnék egy kört a Plex media szerverrel is, annak a MACes kliense szinte biztos jobb lesz, mint ez a böngészős cucc.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#784) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Nas beüzemelése után hogyan tudom a korábbi fájljaimat felmásolni a winchesterrre? Csak hálózaton keresztül?

(#785) fogtunder válasza kenguru99 (#784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet USB-s külső meghajtóval is, de én nem szarakodnék vele. kábelen aránylag gyors a dolog, max otthagyod éjszakára, hogy csinálja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#786) kalolaci


kalolaci
senior tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#787) [Newman]


[Newman]
tag

Végső elkeseredésben írok, hátha más megküzdött már ezzel. Van egy QNAP TS-212P-m. Tökéletesen teszi dolgát, viszont mióta például használom a Surveillance Station-t rájöttem hogy arra nem érvényesülnek sem a 2-factor belépéses szabályok (a rendes felület kér Google authentikátort, de a surveillance station nem), illetve a sikertelen belépések esetén sem jár érte blacklist. A QNAP Facebook oldalán jelezem nekik, az előbbire azt mondták hamarosan lesz rá megoldás - dolgoznak rajta - az utóbbi pedig akkor egy bug, amit köszönnek.

Ami viszont elég idegesítő az az hogy OpenVPN-nél nem cserélhető a QNAP cert-je. SHA1-et használ 1024 bites kulccsal. Nem mondom hogy engem akar megtörni az NSA/CIA/magyar akármilyen hatóság, de mégis hiányolom azt hogy le tudjam cserélni csak éppen nem lehet. a QTS-ben a Biztonság alatt más cert látszik és az csak a webfelületre vonatkozik - plusz a webszerver szolgáltatásra - a VPN-re nem.

Nyilván az 1024-bitet nem két perc faktorziálni és egészen biztos, hogy tíz év múlva már nem ezt a NAS-t fogom használni, azonban az 1024 így SHA1-el már NIST által sem nagyon javasolt.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#788) fogtunder válasza [Newman] (#787) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mondjuk nem használok VPN-t, de szerintem olyan helyre, ahol 1024 bites kulcs van, eleve nem is próbálnak meg betörni, hacsak nem az orosz atomrakéták indító kódjait tárolod a NAS-on. a legtöbb támadást botok végzik, random próbálkozással.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#789) [Newman] válasza fogtunder (#788) üzenetére


[Newman]
tag

Ma már a böngészők sem fogadják el az SHA1-es certeket.(link)

Illetve az 1024bites kulcsok használata is ellenjavallott, főleg hogy ilyet már egyetlen szolgáltató sem állít ki többé.

Nyugodtabb lennék, ha a VPN certjét én kezelném és nem a QNAP kb beleégetve :W

SZERK:
Közben rájöttem hogy lehet kicserélni, nem a GUI-n és nem szép a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#790) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Windows alatt felraktam a transmission kliensét, belőttem neki a saját kis címem, megadtam a bejelentkezési adatokat, és már meg is volt minden korábbi NAS-os torrent.

Macen hogyan tudom ezt beállítani? Letöltöttem a programot, de nem találok olyan opciót, ahol hozzá tudnám adni :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#791) rizso válasza rizso (#790) üzenetére


rizso
addikt

Én voltam hülye, transmission remote gui kellett nekem :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#792) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megerkezett a Hs-251-es nas-hez a 4tb-os WD red 5200Rpm-es vinyom. Elotte egy 128GB-os ssd-volt benne teszt jelleggel mivel meg nem volt nas-em nem akartam egybol beruhazni nagy vinyora. Amiota beleraktam a red-et azota a memoria hasznalat minimum 50%....Miert lehet ez? Az ssd-nel nem volt csak 35-40% alaphelyzetben.

(#793) kenguru99 válasza krobiboy (#792) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Mennyire hallható a vinyó üzem közben?

(#794) krobiboy válasza kenguru99 (#793) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Szinte semennyire!

(#795) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

QNAP TS228 telepítésével kapcsolatosan kérném a segítségeteket.

A Cloud key segítségével elvileg felment rá a firmware, telepítettem a qfinder pro programot, de az nem találja a nas-t, mert szerinte nincs internet kapcsolat.

Próbáltam újra a Cloud telepítést, de azt írja, hogy: "Nem sikerül csatlakoztatni az eszközét. Kérjük, győződjön meg róla, hogy az eszköze kapcsolódik az internethez, és hogy az eszköz inicializálása folyamatban van."

A router lan portjába duktam a nas utp kábelét, internet egyébként wifin keresztül van.

Talán a firmware telepítése is sikeres volt (ha bekapcsolom a nast akkor egy rövidet, nem sokkal később egy hosszút csippan).

Amikor a firmware felment rá, utána jó sokáig kiírta a webes felület, hogy reconnecting, de nem történt semmi. A honlapot frissítettem, de onnantól gyakorlatilag nem tudok egyről a kettőre lépni.

Mi lehet a hiba?

Köszi a segítséget.

(#796) fogtunder válasza hugeboy (#795) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nézd meg a router menüjében, hogy kap-e IP címet a NAS, ha igen, akkor próbáld meg azon keresztül elérni. emlékeim szerint nekem is volt anno valami furcsaság ezzel a fw dologgal, aztán felraktam inkább lokálisan, de túl rég volt már, sajnos nem emlékszem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#797) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#796) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem is gond volt anno a cloudos installnál, de a nas ipjét a böngészőbe beírva beléptem és megcsináltam az installt.

(#798) -G-


-G-
csendes tag

Hi

Az mért van, hogy TS-453-pro nál amikor a Twonkyt használom a Samsung TV-én nem hozza be a filmek borítóját?

(#799) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!
Használja valaki a Surveillance Stationt?
112p és Logitech C170 párosítás lenne.

Usbcam alkalmazásban nagyon ritka hogy bejön a kamera kép. A Surveillance Stationban pedig csak visszajátszások tudom a felvételeket. Azt sem tudom beállítani, hogy csak a mozgást rögzítse.

A nasom nem tud többet teljesítményben, vagy én bénázok valami beállítással?

(#800) fogtunder válasza Pityu89 (#799) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A surveillance station szerintem csak IP kamerával működik azért nem ad elő képet.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.