Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kcsa


kcsa
veterán

Sziasztok,

Már másik topikban is feltettem a kérdést, de hátha itt valaki csípőből tudja a választ :)

Egy QNAP NAS-on fut a Download Station (de Transmissionnel is azonos a gond), letöltés megy, viszont a letöltött torrent (linux iso ugye) fájlokból semmit nem seedel vissza. Transmissionban van port check, és azt írja hogy port zárva. Akkor is, ha be van lőve port forwarding, de még akkor is, ha a NAS-t kirakom DMZ-be.

Neten elérhető port check tool szerint a port viszont kívülről nyitva. Belülről meg nem. :F

Telekom kábelnet, a hozzá adott D-Link DCM-704-el + QNAP TS-212P.

Mi a teendő? :) :R

(#702) kalolaci válasza kcsa (#701) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is volt hasonló gondom, miután frissítettem a rendszert, a download station-nál. A transmissiont nem használom, mert nem értek hozzá. Újra le kellett töltenem mindent, hogy menjen a seed. Lehet hogy más megoldás is lett volna, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#703) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki tapasztalt már ilyet hogy a LAN az úgy álszáll ?

Igazából egy FM frissítés volt, amit távolról csináltam.
Ujraindítás után még ment. telepítgettem, majd csomtam még egy restartot mert a proci 100%on pörögött mint az állat.
na újraindítottam, azóta nincs lan. ezt észrevettem ugye távolról már.
hazaértem most és látom hogy tényleg nem is világít a lan, a státus folyamatosan világít.
QFinder sem találja így a NAS-t ugye.
Újraindítom, akkor elkezd tölteni, világít a LAN, meg villog. aztán egy fél perc után az úgy eltűnik ismét és sehogy sem tudom feléleszteni.
gondolom fm frissítés az okat. de most hogy így mit tudnék csinálni az egy jó kérdés :)
nem nagyon akarok resetelni mert azért van adatom bőven.
Ötlet ?
(Ts-251 amúgy.)

-.-

(#704) blakey válasza ubid (#703) üzenetére


blakey
titán

Még ilyennel nem találkoztam, ua. a NAS-om van, legújabb frissítés is fent van, de semmilyen hiba nem volt. Van "Soft reset" is, reset gomb benyomása 3 másodpercig, hátha segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#705) ubid válasza blakey (#704) üzenetére


ubid
őstag

Legújabb alatt azt érted, hogy próbálgatod te is a BÉTÁKAT ?

-.-

(#706) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Qts 4.3 béta már próbálható. KATT
Éles rendszeren mondjuk biztos nem tenném fel, max akkor ha van mentés mindenről. Simán benne van a pakliban hogy berottyan a rendszer.

(#707) Mr Bond 007 válasza ubid (#703) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha nem megy reset után se, akkor marad még 1 lehetőség: Ha a készülékeden van hdmi akkor el tudod érni a Hd station-t és azon keresztül azt hiszem hozzá lehet férni a konfigurációs oldalhoz ahol vissza tudod tenni a régebbi firmware-t. Amúgy béta vagy sima firmware-t tettél fel?

[ Szerkesztve ]

(#708) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#707) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az is lehet hogy a lan port adta meg magát. Garis még?

Sry túl csúsztam a szerk időn.

(#709) ubid válasza Mr Bond 007 (#708) üzenetére


ubid
őstag

3 újraindítás után helyre is jött :D
azóta működik, de kikapcsoltama bétázást mostmár.
bár nincsenek annyira értékes adatok. de azért mégis :)
Kösz a tippeket amúgy. nem is tudtam hogy van ilyen soft reset, és a hdmis trükköt sem ;)
köszi

[ Szerkesztve ]

-.-

(#710) blakey válasza ubid (#705) üzenetére


blakey
titán

Nem, leszoktam a bétákról, ha neked az van fent akkor térj vissza a normálra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#711) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem a legfrissebb 4.2.2 van fent. Mióta lefrissítettem, a status jelző led, folyamatosan villog. De egyébként, működik. (Qnap TS-212).

[ Szerkesztve ]

(#712) ubid válasza kalolaci (#711) üzenetére


ubid
őstag

4.3.2 a legújabb... ( béta. de megy azóta is )

-.-

(#713) ubid


ubid
őstag

Na. és meg is jött a cikk : ITT

-.-

(#714) ubid


ubid
őstag

Közbe amúgy van egy merész kérdésem is :) Kicsit "HIGHABB" userekhez :)
Szóval.

QSync... laptopról felmásolódik valami a QSync mappába...
Nason, ezt szeretném egyből (amint a sync sikeres) autómatikusan átmásolni mondjuk egy másik mappába, majd qsync mappából törölni is.

HmHm . Lehetséges ilyen vagy valami nagyon merészet akarok ?

-.-

(#715) fogtunder válasza ubid (#714) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ööööö, ha a Qsync mappából törlöd, akkor nem törlődik a kliens gép Qsync mappájából is? mi értelme így az egésznek?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#716) ubid válasza fogtunder (#715) üzenetére


ubid
őstag

ömm. hát gondolom csak be lehet állítani hogy ne törlődjön.
egyébként pedig az az értelme, hogy :
QSync -> (video) -> NAS mappa -> Copy to google drive mappa (pl) -> snyc -> (if ready) -> delete from NAS.

(Igen. GoogleDrive-nak van saját kliense .. de azt nem használhatom most ebben az esetben. mind1 miért, de nem használhatom . Ezért kell először NAS-ra feljuttatni, és onnan másolni. )

-.-

(#717) ubid válasza ubid (#716) üzenetére


ubid
őstag

Pont most találtam egy megoldást egyébként... illetve egy lehetséges megoldást.
már csak azt kéne kideríteni hogy törlődik e ... ha törlöm én is...
plusz... hogy lehet e beállítani egy oldaló sync-et.
Pl -> NAS -> Google drive sync. de gd-ról visszafelé már ne jöjjön.

-.-

(#718) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Az miből derül ki, hogy tudja-e a NAS kódolni a fájlokat? Egyik oldalon mutattak egy szoftvert (a QNAP saját progija volt, azt hiszem), amivel jelszóval védetté lehetett tenni a HDD-t.
Ennél: TS-212P pl. a leírásból nem derül ki, csak hogy a hálózat van titkosítva.
Vagy ezt mindegyik NAS tudja?
Illetve ez a kódolás fizikailag kódolja az adatot a HDD-n? Szóval hiába veszi ki akárki a winyót, és rakja bele egy PC-be, ha nem tudja a jelszót, nem fog hozzáférni a fájlokhoz?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#719) Mr Bond 007 válasza TomMusic (#718) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kötet létrehozásánál lehet kiválasztani. Tehát mikor beraktad a vinyót és létrehoztad a filerendszert. (nem tudom hogy utólag is lehet-e) Elvileg mindegyik tudja, de az olcsóbb típusoknál nem mindíg támogatja a proci a hardveres gyorsítását, ami nem kis teljesítmény visszaesést okozhat főleg a belépő modelleknél.

Szerk: Közben megtaláltam a fórumon hogy nem tudja. KATT

Encrypted File System

This feature is not supported by TS-110, TS-112P, TS-212P, TS-119, TS-210, TS-219, TS-219P, TS-410, TS-419P, TS-410U, TS-419U, TS-119P+, TS-219P+, TS-419P+, TS-112, TS-212, TS-412, TS-419U+, TS-412U, TS-x20 and TS-x21 series and ARM-Based models.

[ Szerkesztve ]

(#720) TomMusic válasza Mr Bond 007 (#719) üzenetére


TomMusic
őstag

Még nem vettem meg, ezt jó tudni, hasznos információ.
Köszönöm! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#721) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Sosem volt még NAS-om, de miután unom már, hogy pendrive-on illetve külső vinyón hordozom a filmeket a tv és számítógép között, és úton van egy komolyabb (nak gondolt) házimozi-rendszer, hirtelen égető szükségét éreztem egy hálózati tár beszerzésének. A témában 4-5 napja egész nap a fórumokat olvasom, ezen kívül semmi tapasztalatom nincsen. Amire használnám: BD25/50-es filmek tárolása, képek tárolása (biztonsági mentés külső vinyókon), torrent. Első körben egy NAS326-ast néztem ki, aztán kicsit magasabb kategóriában felfedeztem, hogy nemrég jött ki a TS-231p. Erről még összehasonlító tesztet nem találtam. Egyelőre egy 4 TB-os WD Red menne bele. Kérdésem, hogy ebben az árkategóriában (a 231p most 180CHF) van-e jobb alternatíva, illetve egyáltalán szükséges-e ilyen tudású NAS, vagy elég a Zyxel NAS326-os (esetleg még egyszerűbb WD MyCloud)? Sajnos a "milyen NAS-t vegyek" topik nem nagyon pörög, ezért írok ide, miután jelenleg a QNAP TS-231p felé húzok.

Köszönöm a tanácsokat!

(#722) fogtunder válasza Squirrel (#721) üzenetére


fogtunder
nagyúr

még mindig jobban pörög, mint ez :D a típust nem ismerem, majd ha lesz időm utánanézni, válaszolok ott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#723) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Qnap Hs-251 nas-t. azt olvastam kezel mindent. de mar ott elakadtam, hogy nem akarja lejátszani a z mkv fájl-okat. Kodi nincs! próbáltam az atkodolojat is de nem csinál semmit. Valami ötlet?
Koszi előre is a segítséget.

(#724) Squirrel válasza fogtunder (#722) üzenetére


Squirrel
őstag

Rendben, köszönöm :) se ez, se az nem pörög sajnos, a synology topikja kicsit jobban áll. Az előd TS-231-ről vannak tesztek, összehasonlító videók, erről még semmi. Tényleg az érdekelne legjobban, megér-e ez 2x annyit, mint a NAS326-os.

(#725) kenguru99 válasza krobiboy (#723) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"kodi nincs" De hiszen ezen a nas-on az a médialejátszó. Ha nincs mivel akarsz lejátszani?
Újonnan vetted a hs-251-et? Én is agyalok rajta de már nem nagyon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#726) ubid


ubid
őstag

Jó cuccok fognak érkezni hamarosan :)

ITT

-.-

(#727) Klupido válasza ubid (#726) üzenetére


Klupido
tag

Már használom a megjelenés óta :)

(#728) Mr Bond 007 válasza Klupido (#727) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

És mik a tapasztalatok? Jó lesz?

(#729) ubid válasza Klupido (#727) üzenetére


ubid
őstag

Én is használom :)
Elég jó lesz.
az elején volt egy kis szenvedés :) De rájöttem hogy én néztem el egy IP-t :)

Egyenlőre annyi a tapasztalat, hogy transmission nem kompatibilis vele :(
Dehát béta... :)
Majd biztos az lesz.
nekem ez fájó mert watch nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#730) krobiboy válasza kenguru99 (#725) üzenetére


krobiboy
csendes tag

kodi nincs! hd player van rajta de az is beint, a kepet lejatsza de a hangot nem. Hasznaltan vettem, nem ujjonan.

(#731) kenguru99 válasza krobiboy (#730) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Töltsd le rá a kodit, a youtube-on találsz rá oktató videót.

(#732) Klupido válasza ubid (#729) üzenetére


Klupido
tag

van kompatibilis transmission!

A 64 bites verziot szed le azzal működik :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#733) Klupido válasza Mr Bond 007 (#728) üzenetére


Klupido
tag

Szerintem nem rossz.
Persze kapott csilli-villi felületet,meg szép grafikonokat.
:)

(#734) ubid válasza kenguru99 (#731) üzenetére


ubid
őstag

Á de köszi :)

-.-

(#735) krobiboy válasza kenguru99 (#731) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Nagy nehezen találtam letölthető Kodi-t és mindent lejátszik most mar! Köszönöm segítséget!!

(#736) sanyijedi


sanyijedi
őstag

Sziasztok!

vettem egy TS-228 as NAS-t.
beállítottam rajta mindent:
elérem telefonról, az összes program működik akár netről, wifiről
elérem myqnapcloud.com-ról, vagy akár a belsős http://192.168.1.102:8080/ címről is
viszont valamiért a DDNS nem működik:


routerben:

port forwardok beállítva, tűzfalak kikapcsolva (van egy UPC-s modem és egy linksys router)

van valami ötletetek?
(pingetni lehet, nslookup-ba is látszik az ip..)

egyébként ami a problémám és gyanakszom hogy ez az oka, hogy a qsync-el ha megosztok egy file-t és elérési útnak a mycloud-ot adom meg akkor nemelérhető.. (ha a cloudlinket, akkor működik: ..myqnapcloud.com/smartshare/..)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#737) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!
Qnap HS-251-re van-e olyan FTP program amivel le tudok tölteni másik ftp-rol. Seed szerverről szeretnem leszedni a nasre a cuccokat.

Koszi előre is

(#738) bbmt válasza krobiboy (#737) üzenetére


bbmt
senior tag

Belépsz a NAS-ba, kiválasztod a biztonsági másolatkezelőt, és ott a távoli replikációnál az RTRR-t választod.Létrehozol egy replikációs feladatot, onnan kezdve pedig egyértelmű lesz :)

A kanál a gyengék villája

(#739) krobiboy válasza bbmt (#738) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Koszi a választ!
Megpróbáltam, de nekem nem ip címem van az ftp-hez hanem http címem és azt az RTRR nem engedi.

(#740) bbmt válasza krobiboy (#739) üzenetére


bbmt
senior tag

Nekem sem ip címem van. Simán írd be a címet, úgy próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#741) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Ftp-ről szeretném leszedni az adatokat! De amikor beírom az elérési címet akkor piros marad a rublika!

(#742) bbmt válasza krobiboy (#741) üzenetére


bbmt
senior tag

Milyen formátumban van a címed? Elég lesz egy minta is nem kell beírnod a valós elérést :)

A kanál a gyengék villája

(#743) krobiboy válasza bbmt (#742) üzenetére


krobiboy
csendes tag

http://srb1.seedserver.co:994/

(#744) balhmm


balhmm
tag

Sziasztok!

Mobilról nézném távolról a filmeket a nasról, de filmeknél a feliratoknál az ékezetes karakterek helyett csak kérdőjelek vannak. Mit kell állítani, hogy ne legyen ilyen gond? A programom belül nem nem igazán találtam ilyen beállítási lehetőséget:(

(#745) blakey válasza balhmm (#744) üzenetére


blakey
titán

Ez nem a NAS hibája, leginkább a lejátszóé amit használsz. Mit használsz? Hogyan nézed távolról, stb. A NAS megosztja a tartalmakat. Esetleg ha DLNa a megosztás akkor az adott programban kéne megnézni a beállításokat, leginkább a karakterkódolást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#746) bbmt válasza krobiboy (#743) üzenetére


bbmt
senior tag

Beírod ezt:
srb1.seedserver.co

A porthoz pedig: 994

A kanál a gyengék villája

(#747) krobiboy válasza bbmt (#746) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Köszi szépen! Igen így már működik. Valamiért a "http://"-t is odatette, de amint kitöröltem már jó is lett.

(#748) ubid válasza sanyijedi (#736) üzenetére


ubid
őstag

Portokat kinyitottad a routeren ?
Be kell állítoni port átirányítást a routeren.

-.-

(#749) balhmm válasza blakey (#745) üzenetére


balhmm
tag

A qnap saját mobilos programjával nézem.. mindenhol máshol tökéletes, tvn vagy bármin, de a saját mobilos programmal nem..

(#750) sanyijedi válasza ubid (#748) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, beállítottam.
ott van a screenshot is.

UPC-s modemen is be kellene állítani valamit? tűzfalat beállítottam

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.