Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) atosz válasza Gsx-rr (#150) üzenetére


atosz
őstag

Hogy erre nem is gondoltam! :R

És valóban! Hálás köszönet!

(#152) csari válasza antistati (#148) üzenetére


csari
csendes tag

Köszi a választ! Gondolom a nappaliban akkor már csak a ventilátor zaja a kérdés, hogy mennyire hallható..
Az androidos appok, játékok a tv-n is jól használhatók? Az érintőképernyő hiánya hogy van megoldva?

[ Szerkesztve ]

(#153) antistati válasza csari (#152) üzenetére


antistati
tag

A NAS nekem a TV mögött van a nappaliban, de jelenleg a ventilátor csak 1100 körül szokott pörögni így az nem hallható illetve csak akkor lenne hallható, ha maxra felpörgetné.

Ami viszont időnként hallható az a benne lévő WD RED-nek vagy WD GREEN-nek időnként a seek hangja, de csak ha síri csend van akkor.
Megbróbálom a NAS-t berakni az egyik HI-FI fiók rekeszbe a TV-m alá, ami előtt egy elhúzható üvegajtó van, s hátha hallhatatlanná teszi ezt a seek hangot ;)

Játszani nem játszok rajta, de az Androidos(olyan app van hozzá, hogy egér és billentyűzet funkciókat felváltva ellát) telefonon lévő APP-pal könnyen lehet vezérelni a KODI-t, de kiegészítésképpen én inkább vettem egy kisebb drótnélküli billentyűzetet, amin van touchpad is van...

(#154) fogtunder válasza fogtunder (#50) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van valakinek ötlete, hogyan lehetne rávenni a transmissiont, hogy magától tömörítse ki a rar állományokat?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#155) benoce válasza fogtunder (#154) üzenetére


benoce
tag

csak egy ötlet, sosem próbáltam
https://code.google.com/p/torrentexpander/

(#156) kalolaci


kalolaci
senior tag

Üdv! Nekem is egy Qnap TS-212P tìpusù nas-om van. Valamièrt nem tudom beàllitani, a tàvoli elèrès funkciòt. Volt màr valakinek hasonlò problèmàja? A myqnapcloud.com-ra regisztràlàsnàl ezt ìrja, hibakòd: 1000004.

[ Szerkesztve ]

(#157) VRobo


VRobo
újonc

Sziasztok ismét!

Beüzemeltem a TS-251-et, bele került 4 gb ram.
Tapasztalt valaki rajtam kívül olyat, hogy HDMI-n tv-vel összekötve 720p és 1080p lejátszása közben Kodival, minimálisan ugyan, de zavaróan szaggat a kép? Ez valami beállítási hiba?

Köszi előre is!

(#158) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy van-e itt olyan aki Synology-ról váltott? Ha van érdekelne mit tapasztalt?

Jelenleg Synology-m van és a következő beszerzésén gondolkodom, annak ellenére hogy nagyon meg vagyok elégedve a Synologyval most láttam 2 QNAP modelt is ami elbizonytalanított (251+ és 253A).

Érdeklődve várom a tapasztalaitokat!

Szép napot!

(#159) atosz


atosz
őstag

Új QTS release: 4.2.1

[ Szerkesztve ]

(#160) fogtunder válasza Antilhu (#158) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én xpenologyról jövök, sok különbség nincs a kettő között, de azért pár helyen eltér a funkcionalitás. ha leírod, mit használsz rendszeresen DSM-ben, akkor megírom, hogyan viszonyul ehhez a QTS megoldás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#161) leleszi válasza atosz (#159) üzenetére


leleszi
csendes tag

Én most váltottam. A Syno is elég alap volt (212j, 1,2GHz/256 RAM) a Qnap TS 212 sem egy erőmű. (1,6 GHZ/512 RAM).
A Qnapnban vanpár pozitívum, de egyelőre nem tudom eldönteni, hogy ne küldjem-e vissza. A qnap sokkal hangosabb, a szoftvere számomra kevéssé letisztult. A Syno a Mac Finder oldalsávon szépen megjelent, egy példányban (fogalmam sincs milyen protokoll szerint). A Qnap-ból van vagy 3 példány a Finderben pl. külön AFP, SMB. A fő bajom nem a márkával van, hanem azzal, hogy nagyobb teljesíményűt kellett volna vennem, ami viszont a synology esetén hamar 100 fölé repít.

(#162) kalolaci válasza leleszi (#161) üzenetére


kalolaci
senior tag

atosz: Köszi, én is most frissítettem. Nem vettem észre különbséget, persze én csak seed-re használom.
leleszi: Te eléred a nast, más hálózaton keresztül? Vagyis, a myqnapcloud neked működik?

(#163) VRobo válasza VRobo (#157) üzenetére


VRobo
újonc

Beállítások - Video - Playback - "Adjust display refresh rate" és "Sync playback to display" úgy néz ki, hogy megoldotta a problémám. Kodi 15.2

(#164) Somansky


Somansky
aktív tag

Amióta feltette az új Qnap verziót a download centerben nem tudom beállítani a megosztási arányt normálisan. Max 9,99 ez enged, de ha többször le okézom, akkor össze vissza állítja, most pl 0-án áll. Més nem tapasztalt ilyet? Szépen készre tette a torrent így nem tudom visszatölteni.

www.somansky.com

(#165) fogtunder válasza benoce (#155) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát kipróbáltam, meg még másik 3 scriptet is, semmi nem oldotta meg, a transmission látszólag meghívja a scripteket, az elérési utak jók, és mégsem történik semmi.

kezdek már kicsit kiakadni, ez DSM alatt egy pipa volt, itt meg szívni kell, hogy automatán kitömörítse a letöltéseket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#166) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Szeretnek venni uj NAS-t - elotte meg soha nem volt - es talaltam ket QNAP-t, amik megfelelnenek, de megerositeskent szeretnem kikerni a velemenzeteket:

- QNAP TS-231
- QNAP TS-212P

Elvarasok:

- adatok mentése és használata a NAS-ról
- torrent
- VPN támogatás
- családba lévó android alapú telefonokat támogassa: adatmentés, megosztás, appok használata
- IP alapú kamera rákötése
- távoli, külső elérés támogatása
- csendes működés és alacsony fogyasztás
- 2 lemez kezelése (min. 2x2TB)
- megbízhatóság és megfelelő support háttér, támogatás

Hdd-t tennek bele, de meg szeretnek erdeklodni, h erdemesebb megketto u.olyan tipus legyen vagy mas-mas szamolva egy esetleges tipus hibaval.
Illetve milyen a QNAP kezelo felulete?

Udv,
M

(#167) kalolaci válasza Somansky (#164) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is, a legfrissebb verziò van fent. Pàr napja frissìtettem, majd leàllìtottam, ès ùjraindìtottam. Szépen működik a letöltès, és a seed is rajta. Az arányt nem szoktam àllitani, szerintem ùgy van, ahogy megvettem.
mutyuru: nekem Qnap TS-212p van, hasznàltan vettem. Meg vagyok vele elègedve, bàr èn csak letöltèsre, ès seed-re hasznàlom.

(#168) fogtunder válasza fogtunder (#165) üzenetére


fogtunder
nagyúr

édes istenem. pár hét szívás után meglett a megoldás, hátha valakit érdekel majd egyszer, miért nem akart működni a sickrage unrar szolgáltatása, leírom. a probléma gyökere részben user error, részben a 3rd party qpkg-k terjesztésének módja, ami egy konkrét repo helyett a synology fóruma. végül ez a thread és a hozzá kapcsolódó hozzászólások vezettek rá a hibára.

QNAP-ra többféle parancssoros csomagkezelő is elérhető a már nem támogatott Optware helyett, egyrészt a QNAPWare, másrészt az Entware. gondolom egyértelmű kellett volna, hogy legyen, hogy a kettő nem ugyanaz, annak ellenére, hogy kb. ugyanazokat a csomagokat telepítik, viszont a QNAPWare más elérési útra pakolja fel a dolgokat, és a rendszer sok eleme így nem látja őket. szóval Entware-t kell használni.

illetve sickrage qpkg-ból is kettő van, értelem szerűen a fenti linken elérhető változatot kell használni a leírás szerint, annak a lépésein végig menve máris be lehetett pipálni az opciót a beállítások között. nem tudom, hogy az unrar újratelepítése megoldotta-e a transmission problémáit is, azt még majd letesztelem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#169) antistati


antistati
tag

TRUE HD és DTS HD átmegy a HDMI-n, így nem kell más MEDIA PLAYER-t vennem:))

Tegnap megjött a Denon AVR-X 2200W erősítőm, amire HDMI kábellel rákötöttem a QNAP TS-251 -es NAS-om.

KODI látta az erősítőmet, amit kiválasztva be kellett állítani, hogy miket tud az erősítőm és, hogy HDMI-n nyomja neki a hangot szóval megfelelően be-SETUP-olva voalá mennek a TRUE HD és DTS HD anyagok is :DD

(#170) antistati


antistati
tag

Torrentre mindenki Transmissiont használ, vagy van tőle esetleg jobb?

Otthoni PC-n nagyon pöpecül működik a microtorrenthez hasonlatos felülete :C

Az androidos telómra még nem sikerült belőnöm a transmissiont,ezzel még játszanom kell.

Nem otthoni PC-vel távolról, hogyan lehet Transmissionhoz csatlakozni, hogy további torrenteket adjak hozzá és nyomon kövessem a letöltéseket?

Köfi,
Laci

(#171) fant0mi válasza antistati (#170) üzenetére


fant0mi
addikt

En androidon a Torrnado nevu appot hasznalom.
Tavolrol elvileg ugy kell, hogy egy portforward, meg egy dyndns, hogy tudjad az otthoni ip cimed.
Meg nem probaltam ki.

(#172) mutyuru válasza kalolaci (#167) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Szia!

Köszönöm a visszajelzést!
Érdekelne, h nem túl hangos a ventillátora magasabb üzemen?
Mennyire nehézkes a kezelőfelület elsőre?

Továbbá vki vágja a QNAP TS-231-et? Összehasonlítva a TS-212p-vel?

M

[ Szerkesztve ]

(#173) antistati válasza fant0mi (#171) üzenetére


antistati
tag

FantOmi!

Köszi az ötletet ki fogom próbálni:-)

(#174) kalolaci válasza mutyuru (#172) üzenetére


kalolaci
senior tag

Hellò!
Nincs mit! Összehasonlìtàsròl nem tudok semmit ìrni, ez az első nas-om. Szerintem nem tùl bonyolùlt a kezelőfelület, előny lehet a magyar nyelv. Nem mondanàm hangosnak, a ventilàtoràt sem. Nekem konyhàban van, szekrèny tetejèn a modem ès a router mellett, ahol àltalàban tv-t szoktunk nèzni. Ha teljes csend van, lehet hallani a működèsèt, de nem zavarò. De mint irtam is, èn csak torrentre hasznàlom, abbòl is a gyàri verziòt. Aki jobban kihasznàlja a funkciòit, biztosan többet tud.

(#175) benoce válasza antistati (#170) üzenetére


benoce
tag

Transmission Remote GUI ha másik számítógépről akarod megnézni, viszont a portokat nem árt megnyitni hozzá

Androidra anno én a Remote Transmission hasznaltam

(#176) Klupido


Klupido
tag

Mai nap megvolt a memória bővítés TS-251-ben.
CRUCIAL 8GB Notebook DDR3 1600MHz CL11 CT102464BF160B tökéletesen működik.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#177) antistati válasza benoce (#175) üzenetére


antistati
tag

Szia,

TRANSMISSION REMOTE GUI-val a távoli elérést eddig nem sikerült még belőnöm...

Routerem az a TP-LINK 1043-as.

Sikerült végre a NAS-nak FIX IP címet adnom. Ha minden igaz a routerben be van állítva már 9091-es port forward, de azt nem tudom, hogy elegendő-e illetve még említettétek "dyndns"-t is ami nekem még új dolog lenne.

Szóval, mi lenne a következő lépés és mit kellene hostnak beírni?

Köszi,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#178) fogtunder válasza antistati (#177) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha regisztráltál a myqnapcouldra, akkor nasneve.myqnapcloud.com:9091 lesz az elérési út elvileg.

mondjuk én nem a gyári portokat szoktam megnyitni, hanem ilyen 5xxxx tartományban, azokat kevésbé próbálgatják random. de ezt mondjuk lehet úgy, hogy hagyod a gyári porton, és pl. az 51000-et forwardolod a 192.168.1.199:9091

I hate morning people. And mornings. And People.

(#179) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Vettem egy 212p-t meg hozzá egy 2TB WD RED-et. Hogyan tudnám leképezni a teljes HDD-t az otthoni hálózatba? :R

Amit csináltam eddig: mindegyik gépre Qnapfinder fel, majd azon belül találtam 'Storage PLug&Play' illetve 'Hálózati meghajtó feltérképezése' opciót.

Nincs valami egyszerűbb mód arra, hogy a hálózaton belüli gépek mindenféle ügyesség nélkül lássák a NAS HDD teljes tartalmát? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#180) Gsx-rr válasza rizso (#179) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem ertem, de minden eszkoz minde trukkozes nelkul latja a Nas meghajtojat.
Akar Total Commander is.

(#181) rizso válasza Gsx-rr (#180) üzenetére


rizso
addikt

Én is azt hittem, hogy fogom, összekötöm a NAS a routerrel, bekonfigolom, végigmegyek a regisztrációs blablán, aztán a sajátgépet megnyitva hálózati résznél simán ott lesz a NAS-HDD, mint külön meghajtó, amivel simán megy az írás-olvasás, mintha csak egy 3. merevlemez lenne a gépben. Ehelyett csak azt látom, amit a Qfinderen keresztül leképezek, de a teljes tartalmat nem :(

Vagy valamit rosszul csináltam?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#182) rizso


rizso
addikt

Azt meg tudom csinálni, hogy egyesével hozzáadok a gépem Qfinderrel minden mappát, de így elég tré, és párom gépe ettől még ezek nem látja.

Routeremen van egy USB port, ha abba dugok egy külső eszközt, akkor új meghajtóként látjuk (bár emlékeim szerint első körben ott is van leképezés a Shareport plus progival, és csak utána elérhető, de ott legalább a teljes HDD-t csatolja).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#183) antistati válasza rizso (#182) üzenetére


antistati
tag

Szerintem nem közös a WORKGROUP-od :N

(#184) fogtunder válasza rizso (#181) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem látod a teljes HDD tartalmát, csak a megosztott mappákat tudod felcsatolni hálózati meghajtónak, ez minden NAS-nál így van. nem igazán látom, hogy ez miért gond, mikor annyi és olyan megosztást hozhatsz létre, amennyit akarsz, de ha nagyon turkálni akarsz a teljes filerendszerben valamiért, akkor ssh-n belépsz és csinálhatod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#185) antistati válasza fogtunder (#178) üzenetére


antistati
tag

Köszönöm a tippet, úgy néz ki segített kitalálni a bénázásom(rossz helyen gondoltam a problémám megoldását), végül is az volt a fő bajom, hogy rossz jelszó párost használtam és mire rájöttem megoldotta az androidos alkalmazások működését is :))

Köszi Mindenkinek :C

(#186) antistati válasza fogtunder (#184) üzenetére


antistati
tag

Szerintem hálózati meghajtó csatolása nélkül szeretne a NAS-on szörfölni. Nekem a hálózati kapcsolatok között megtalálható csatolás nélkül a NAS teljes tartalma, s szerintem ezt szeretné :K

(#187) antistati válasza rizso (#182) üzenetére


antistati
tag

Nekem így látható csak nem ez a nevük...

(#188) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok, egy QNAP TS-251+ néztem ki. Megoldható valahogy, hogy a torrent forgalmat VPN mögé elbújtatva használjam? Itt Németországban könnyen kiküldenek egy pár száz eurós csekket 1 film letöltéséért. :)

(#189) Gsx-rr válasza rizso (#181) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne a sajatgepnel nezd hanem a halozatnal!
Ugy mint fentebb lathatod!

[ Szerkesztve ]

(#190) rizso válasza fogtunder (#184) üzenetére


rizso
addikt

Nem turkálni akarok, hanem ahogy antistati írta, azt akarom, hogy a NAS külön látszódjon, és elérjem a tartalmát úgy ahogy van. Ha megnyitom a Qfindert, ott van egy opció, hogy 'Hálózati meghajtók', ha rákattintok, akkor behozza ezt:

Tehát amit én akarok, hogy a saját gépen belül a C, D és társai mellett, mondjuk a hálózati meghajtókon belül legyen a NAS, és ha arra duplán kattintok, behozza a fenti mappákat.

Néha megjelenik a hálózati helyeknél a 212p mint médiaeszköz(?), de nem tudok vele mit kezdeni, nagy nehezen betölti, és üres mappát ír.

antistati: igen, kb. ez lenne a cél, amit te is linkeltél :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#191) fogtunder válasza rizso (#190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a szükséges mappák (Download, Media, Home) fel vannak csatolva külön hálózati meghajtóként, a letöltések feldolgozása és áthelyezése automatizálva van, amit meg felmásolok rá, azt oda rakom, ahol a helye van. ha nagy ritkán mégis nagy mennyiségű adatot kell áthelyezni, akkor ssh, midnight commander és megvan pikk pakk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#192) Wayne válasza Wayne (#188) üzenetére


Wayne
aktív tag

Senki? Mar nagyon remeg az ujjam a kosarba gombon... 😊 Azt irjak, hogy tud vpn-t, de azt nem tudom, kliens vagy szerver. Esetleg valaki probalta mar torrenttel?! Illetve, hogy meg lehe e adni, hogy csak a torrent forgalom menjen vpnen keresztül..
Valaszokat elore is koszi. :R

(#193) fogtunder válasza Wayne (#192) üzenetére


fogtunder
nagyúr

te is meg tudtad volna nézni a live demo oldalon. van VPN kliens, szerintem olyat nem tud, hogy csak egy applikáció forgalmát küldi azon át, de sose használtam, úgyhogy nem biztos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#194) antistati válasza rizso (#190) üzenetére


antistati
tag

Szia Rizso!

Igen meg lehet csinálni, amit szeretnél, nekem sikerült:-)

Egy ötlet:
Fontos, hogy Windows Network Location beállítása " home" vagy "office" legyen és és nem "public"!

(#195) GrofUr válasza fogtunder (#193) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Nem a NAS-sal lehet megcsinálni, hanem a routerrel. A routeren lehet szabályozni, hogy mely forgalom merre menjen (simán ki vagy VPN).

(#196) fogtunder válasza GrofUr (#195) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de ha a NAS-t beállítod, mint VPN kliens, akkor nem fogja az összes internetes forgalmát azon keresztül tolni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#197) rizso válasza fogtunder (#191) üzenetére


rizso
addikt

& antistati: köszi srácok, megpróbálok majd valamit csinálni vele, ha újra itthon leszek :R

Más: hogyan tudnám a legegyszerűbben streamelni távolról a rajta lévő filmeket? Vagy ilyenkor csak letölteni tudom a rajta lévő fájlokat?

Igen, ennyire első NAS ;] :P

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#198) fogtunder válasza rizso (#197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

plex, vagy a gyári video station.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#199) fant0mi válasza rizso (#197) üzenetére


fant0mi
addikt

A letöltögetés vezérlését már megoldottam portforwarddal és myqnapcloud dyndns szolgáltatással.
A következő lépés lesz a távoli stream megcsinálása, ha lesz szabad fél órám, ezt a Serviio webes médiakönyvtárral tervezem majd.

[ Szerkesztve ]

(#200) GrofUr válasza fogtunder (#196) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Nem-nem. Nem a NAS-t állítom be a VPN-n klienst, hanem a router-t. A routeren lehetőség van, hogy mely forgalmat merre irányítsa. Viszont nem csak vpn-re hanem egy torrent proxy szerverre is szükség van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.