Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lajos75 válasza fogtunder (#50) üzenetére


lajos75
senior tag

Én is most tervezek vásárolni egy TS-251 Nas-t.
Te pontosan milyen memóriát vettél bele?
A benne lévő 1GB-os is benne hagytad?
:R

(#52) fogtunder válasza lajos75 (#51) üzenetére


fogtunder
nagyúr

CT51264BF160BJ

csak ugyanolyan modulokat kezel a két foglalatban, a gyári ment a fiókba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#53) lajos75 válasza fogtunder (#52) üzenetére


lajos75
senior tag

Esetleg eladnád?

[ Szerkesztve ]

(#54) fogtunder válasza lajos75 (#53) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak szólok, hogy a vételi ajánlat is hirdetésnek minősül, ami itt tiltott, nem jó, ha egy mod meglátja, ilyenek miatt inkább írj privátot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55) ubid válasza lajos75 (#51) üzenetére


ubid
őstag

Szia.

Én is nem rég vásároltam ilyen NAS-t. Kb giorgio mester előtt egy héttel... Nagy segítségemre volt a kolléga.
Na szóval.
Memória bővítés. 1GB-ramot nem hagyhatod benne, mert csak párban lehetnek, illetve benne hagyhatod akkor, ha a másik SLOT-ba is csak egy ugyan ilyen típusú 1 GB-osat raksz.
Tehát nem érdemes.

Én eddig egy darab 4GB-os kingston-t vettem bele. de érkezik az ugyan ilyen még 4 GB a két ünnep között. Ha már lúd akkor maxoljuk ki :)

-.-

(#56) benoce válasza ubid (#55) üzenetére


benoce
tag

memória bővítés az érdekes, mert alapból 8 GB írnak, de van ahol már kisérleteztek a 16 GB memóriával is.
Igaz, TS-453 pro - pedig ott hívatalosan is az intel 8GB állapítja meg a memóriát.

(#57) lajos75 válasza ubid (#55) üzenetére


lajos75
senior tag

:R :R :R

(#58) fogtunder


fogtunder
nagyúr

virtualizált már valaki androidot? próbálom összehozni, de a Grub telepítésnél kifagy, a live CD sem indul el. próbáltam PC-n futó virtualbox image-t importálni, az sem bootol be.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59) ubid válasza fogtunder (#58) üzenetére


ubid
őstag

mmm Wow , fincsi !

Én Eddig Ubuntut probáltam csak, 4 GB memóriával az elején amíg feltelepült, meg újraindult meg hasonlók, addig elég lassan ment minden, aztán gond nélkül szaladt 1 core, 1gb memóriát adva neki.

Január 4 körül már 8 GB-om lesz, akkor több mindent ki akarok próbálni majd.

-.-

(#60) ubid


ubid
őstag

Nekem egy félig költői kérdésem lenne :

Valaki használ Q'Center-t ? Vagy próbálta már.
Kicsi érdekesség, hogy a 2 órakor elmegy aludni a a nasika, majd reggel 8 kor felébred.. és ilyenkor kb egy órán keresztül ilyen értesítések érkeznek :

Level: Error
[Server][Abnormal] Qnap Agent dosen't work normally

Majd bármiféle belepiszkálgatás nélkül el is múlik a kezdeti láz. :)

Egyáltalán nem is értem mi ez az üzenet. de hátha valaki tudja, vagy találkozott vele.

-.-

(#61) fogtunder válasza ubid (#59) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na meglett a hiba, nem figyeltem oda, mikor létrehozza az ember a virtuális gépet, androidnál írja, hogy 4.4 RC1 én pedig későbbi verziókkal próbáltam. az RC1 fel is ment rendben, viszont 1 mag és 2GB RAM kiosztása után is olyan bűn lassú a UI, hogy használhatatlan, gondolom a hardveres gyorsítás hiánya miatt. ugyanez virtualbox alatt a gépemen (G3220, GF 750Ti) teljesen OK módon megy.

neked az Ubuntu értelmes sebességgel működik? én Mintet próbáltam felrakni, az sw renderelés mellett szintén alulról nézte a használhatóságot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62) benoce


benoce
tag

kérdés, használ itt valaki Qnap-ot Windows 10-el?

most tapasztaltam, hogy a win10 telepített gép időnként (összevissza mikor kedve tartja) nem látja a SMB megosztást, valaki hasonló.
Néztem a Qnap forumát, ott is van aki panaszkodik hasonló próblémára

(#63) blg válasza benoce (#62) üzenetére


blg
senior tag

használok, 212p-t, kb. 1 hónapja, és nem tapasztaltam még ilyet

(#64) ubid válasza fogtunder (#61) üzenetére


ubid
őstag

Eleg lassu volt az az ubuntu. "Tavolabbrol" meg plane.

-.-

(#65) lajos75


lajos75
senior tag

Akinek van Qnap-TS-251 Nas és bővítette a memóriát, azok menyire vannak megelégedve a készülék teljesítményével.

Egy épített Nas-ról váltanék erre de félek hogy sokkal gyengébb lenne :F

Jelenlegi:
CPU: INTEL Celeron G1840 2.80GHz 1150
Alaplap: ASUS H81I-PLUS ITX
Memoria: 2x2GB KINGSTON
Táp: 120W Paneltáp + 96W adapter
HDD: 2TB WD Green EZRX

OS: XPEnology

Szerintetek hozni fogja a hasonló teljesítményt Qnap-TS-251 ?

(#66) ubid válasza lajos75 (#65) üzenetére


ubid
őstag

Nekem eddig nem volt gond a bovites ota a teljesitmennyel. 4gbre bovitettem... Bar most megy bele meg 4 ... De csak azert mert virtualizalni akaok vele... Viszont amugy eddig ugy nez ki h azert virtualizalni ne nagyon akarj... :D de ez az egyetln funkcio ami eddig azert nem 100%os. Minden massal 99%ban elegedett vagyok.

-.-

(#67) lajos75 válasza ubid (#66) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam torrent orvérzésig :D + Plex több ismerősöm is használja egyszerre TV-n és Pc is.
Internetem 100/100 jelenleg de azt is lehet hogy még megemeltettem :D

Virtualizalni nem akarok.

(#68) fogtunder válasza lajos75 (#65) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kétmagos celeronról váltasz kétmagos celeronra, miért lenne érezhetően gyengébb? :F

de ha csak ennyi a felhasználás, akkor nem feltétlenül indokolt váltani, ha nem tetszik az Xpenology, dobj fel egy OMV-t helyette.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#69) antistati válasza antistati (#48) üzenetére


antistati
tag

Ahoy!

Nos ma megrendeltem én is egy QNAP TS-251 gépet 2*4Gbyte Crucial RAMmal, s ha minden jól megy holnap mehetek érte:-)

HDD -ben még nem döntöttem/rendeltem, de addig is 2TB GREEN WD-t tudok átrakni a MediaPlayerből.

HDD amiken gondolkodnám 2db lenne RAID1 ben, s ha eldöntöm akkor lehet ezt is holnap megvenném:

- Hitachi 2TB SATA3 64GB Ultrastar 7K3000 HUA723020ALA641 merevlemez, ez a legolcsóbb 18.500 Ft, ez elég olcsó, de lehet ahogy Giorgio kolléga is említette nekem, hogy hangosabb és melegedősebb lehet a WD RED hez képest, negatívuma még, hogy csak 1 év garival adják.

- Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX merevlemez, ami 26.200 Ft, talán halkabb, kevésbé melegszik és 3 év garival adják.

- Toshiba 3TB SATA3 32MB PA4293E-1HN0 merevlemez lenne 25.900 Ft, ami szintén alacsony fordulatú és olvasatom alapján ez is halk és kevésbé melegszik, de csak 2 év gari van rá.

Mindenki a WD RED re esküszik, s biztonság és 3 év gari miatt elgondolkodtató, de a 3 TB miatt a Toshiba 2 év garival is ilyen árban csábító.

Ti melyiket vennétek és miért bele?

[ Szerkesztve ]

(#70) lajos75 válasza fogtunder (#68) üzenetére


lajos75
senior tag

Szerintem azért a G1840 Proci erősebb :F
A Xpenology nincs semmi gondom, sőt nagyon is elégedett vagyok vele.
De szeretnék egy gyári Nas-t.
Volt már egy DS 215J az nagyon gyengének éreztem :)

(#71) fogtunder válasza lajos75 (#70) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyjából 20%-kal, ami ennél a felhasználásnál kb. semmit sem számít.

ha gyárit akarsz, jó választás lehet, csak mindenképp vegyél bele RAMot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#72) lajos75


lajos75
senior tag

Ma megvettem a TS-251 :) +2x2GB Ram
Most üzemelem be.
Hát kíváncsi leszek rá mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#73) ubid válasza lajos75 (#72) üzenetére


ubid
őstag

Hajrá hajrá :)
Nem lesz csalódás ;)

-.-

(#74) lajos75 válasza ubid (#73) üzenetére


lajos75
senior tag

Remélem :)

(#75) ubid


ubid
őstag

Valaki próbált virtualizálni ? :)

Nem a "konzol"-on keresztül hogyan lehet csatlakozni a VM-ek hez ?
VNC port-ot ír ott , de ezen kívül ? :O

-.-

(#76) fogtunder válasza ubid (#75) üzenetére


fogtunder
nagyúr

SPICE klienssel is lehet elvileg, de még nem próbáltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#77) lajos75 válasza ubid (#73) üzenetére


lajos75
senior tag

Sajnos arra jutottam pár óra használat után hogy ez elég gyengécske, és vissza vittem a Nas-t elálltam a vásárlástól :D

Srácok nem tudom nektek milyen Nas volt előtte de ez nem győzött meg engem.
Inkább maradok az építettnél :)

(#78) fogtunder válasza lajos75 (#77) üzenetére


fogtunder
nagyúr

HP N54L + Xpenology. a gyári 1GB RAM mellett vállalhatatlan lenne, bővítés után szerintem korrekt, egyedül a virtualizáció része csalódás, de a sebességgel nekem nincs bajom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#79) antistati válasza antistati (#69) üzenetére


antistati
tag

Ahoy!

Ma hivatalosan csatlakoztam én is a QNAP táborhoz, mivel elhoztam a majdnem első NAS-omat (mivel az O!Play HD2-t nem számítom igazi NAS-nak) méghozzá az említett QNAP TS-251 gépet és hozzá 2*4Gbyte Crucial RAM-ot, amit még bele kell varázsolnom.

HDD-t még nem döntöttem el, melyik pár kerüljön bele a fent említett kettő közül, de addig is WD Greennel be tudom majd üzemelni:-)

Peace,

(#80) antistati válasza antistati (#79) üzenetére


antistati
tag

Na végül is 2*2TB RED lett belőle!

Nekem egyenlőre feszültségvédős elosztóba lesz bedugva, de szünetmentes tápot használ valaki a NAS-hoz vagy ajánlott?

Giorgio: ha jól emlékszem neked volt vagy talán van is WD RED-ed, kérdésem az lenne, hogy te kikapcsoltad a parkoltatást rajta?

Köszi,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#81) benoce válasza antistati (#80) üzenetére


benoce
tag

Igen használok szünetmentest a TS-253 pro-hoz, valami noname, felismeri és kezeli, de néha elfelejti.
Ennek ellenére minden féle NAS és hálózati eszköz nálam valami UPS mellett teljesíti a 24 órás üzemmódot, az EON nem egyszer megtréfált.

Itt 2x3 TB WD30EFRX vannak, és belerak és használ, nem foglalkoztam a parkoltatással, müxik

[ Szerkesztve ]

(#82) antistati válasza benoce (#81) üzenetére


antistati
tag

Benoce: neked sípol a szünetmentes, ha áramkimaradás van? Ha igen ezt ki lehet kapcsolni, mármint sipolást nálad?

Elég láma kérdés, de milyen programokat érdemes egy alap usernek használni a 251-eshez és az mire jó?

KÖszi,
LAci

(#83) benoce válasza antistati (#82) üzenetére


benoce
tag

igen sípol az UPS ha áramkimaradás van, és nem, nem lehet kikapcsolni - legalábbis amit használunk

[ Szerkesztve ]

(#84) antistati válasza ubid (#44) üzenetére


antistati
tag

GMAIL fiókkal én is futottam egy két-kört, amire elfogadta!
Én is beállítottam először UBID kolléga által javasolt IMAP engedélyezést, majd nekem a QTS jobb felső sarkában található ADMIN fül alatt legördülő OPTIONS menüben sikeredett végre beaktíválnom...

(#85) antistati válasza antistati (#84) üzenetére


antistati
tag

Nektek milyen sebességgel mennek QTS-ben lévő File Station-nal a feltöltések, mert nekem csak 10Mbyte/sec -re jön ki, pedig CAT5e kábellel vannak az eszközök a TL-WR1043ND routerhez csatlakozatva?

A Chronos 7 laptopon Windows 10-es oprendszer fut jelenleg...

(#86) antistati válasza antistati (#85) üzenetére


antistati
tag

Érdekes, hogy File Station alatt csak 10 MB/sec el tölt csak fel, miközben Total Commanderben ezen idő alatt 70MB/sec el tolja fel az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#87) benoce válasza antistati (#86) üzenetére


benoce
tag

File Stationt nem igazán használom, csak ha távolról kell valamit gyorsan elérni.
Total Commanderes sebesség pedig stimmel

(#88) ubid válasza lajos75 (#77) üzenetére


ubid
őstag

Mi volt az ami nem tetszett benne ? Kíváncsi vagyok.
nekem is egyedül a virtualizáció sántít kicsit... De azért valljuk be hogy ahhoz proci kellene bőven. ez meg nem arra van kitalálva :)

Ezen kívül semmi bajom vele.

-.-

(#89) lajos75 válasza ubid (#88) üzenetére


lajos75
senior tag

Hát én azt mondanám hogy a DS 215J nas-om jobb volt :D
Az hozta a folyamatos írást - olvasást ~100MBs körül ez meg olyan hullámzó teljesítményt produkált :W
Másrészt szerintem hangos volt a ventilátora (erre nagyon érzékeny vagyok) :D
A burkolat nagyon felerősítette a HDD hangját, sehol egy rezgéscsillapító benne :W

Hát engem nem győzött meg és még frissiben visszavittem :)
Én ~100e. Ft.-ért többet vártam tőle :)

(#90) fogtunder válasza lajos75 (#89) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a HDD hang engem is zavart, aztán ahogy beraktam a TV szekrénybe a végleges helyére, már nem, én a ventit nem is hallom. írásban még az N54L sem produkált már a végére 100MBps-t, csak 80 körül, mondjuk gondolom inkább azért, mert kezdett töredezetté válni az adat és nem tudott szekvenciálisan dolgozni. és ha nincs éppen több feladattal terhelve a HDD, akkor ez is hozza a Gigabit LAN sebességeket, elég tartósan.

ha nem használja ki az ember a HDMI kimenetet, akkor nincs sok értelme pont ezt venni, de én nem bántam meg a vásárlást. amiben érezhetően jobb volt a DSM szerintem, az a Photo és Video Station, illetve a mobil appok egy része, de ott meg van, ami a QNAP megoldásai közül tetszik jobban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#91) ubid válasza fogtunder (#90) üzenetére


ubid
őstag

HDD-t én egyáltalán nem hallom. pedig nincs szekrénybe meg semmi.
A HDMI az nekem nagyon jól jött. TV-hez nagyon jól használható.
Sebességet nem mértem, de különösebben nem is érdekel.

-.-

(#92) antistati


antistati
tag

Ha nem vagyok otthon és alvó módban van a TS-251 NAS-om van arra lehetőség, hogy valami parancsal távolról is aktíváljam a Wake On Lan funkcióval?

Ha igen, akkor hogyan?

(#93) Jaby


Jaby
csendes tag

Sziasztok!

Ma délután óta én is boldog tulajdonosa vagyok egy TS-253 Pro NAS-nak. Toltam bele - egyelőre - egy 6TB-os RED-et, és kicseréltem a 2GB-os RAM-ot 2x4GB-ra. :D

Még csak ismerkedünk, de remélem jóban leszünk... :)

Üdv.

Jaby

(#94) Jaby


Jaby
csendes tag

Plex megy, Transmission tökéletesen fut, TS3 szerver szépen muzsikál.

Eddig jónak tűnik a szerkezet... :)
(mondjuk a 6 terás red-nek azért hallani a hangját néha.)

A filmek "optimalizációját" ki kellett kapcsolnom, mert folyamatosan csinált a plex egy mobil verziót mindegyik filmből, és szegény gép néha szélvihart csinált, mert felpörgött közel 4000-ig a ventije az állandó konverzió miatt.

[ Szerkesztve ]

(#95) antistati válasza Jaby (#94) üzenetére


antistati
tag

Szia Jaby!

Hol lehet kikpcsolni a filmek optimalizációját?

Köszi,
L.

(#96) Jaby válasza antistati (#95) üzenetére


Jaby
csendes tag

Szia!

Plex, Beállítások. Ott keresd.
De ha rámész valamelyik filmre, annak a beállításainál is megjelenik, azt hiszem.

Üdv.

(#97) antistati


antistati
tag

1. Ki mivel irányítja a HybridDesk Station-t?

2. QNAP remote controller, Keyboard & mouse megvásárlásának van értelme vagy elég a QNAP remote app a HybridDesk Station irányításához illeve minden funkciója eléréséhez?

3. Mivel meg van ez a csoda szerkezet szerintetek az ASUS oPlay HD2 -met ki tudja váltani teljesen, vagyis megszabadulatok tőle véglegesen, mivel csak filmek nézésére használtam időnként...?

Köfi,
Laci

(#98) ubid válasza antistati (#97) üzenetére


ubid
őstag

Nekem elég az app bőven. működik szépen minden vele.

-.-

(#99) antistati


antistati
tag

Következő LÁMA kérdésem!

Kell e venni WIFIs USB-t a NAS-hoz, ha veszek WIFIs Keyboard-ot?

Esetleg elég ha a hozzákapcsolt router az wifis?

Köszi,
Laci

(#100) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

A qnap appok közül ti melyeket használjátok? Van androidra illetve windowsra is egy rakás.

A fájlokat távolról hogy éritek el? (File station, vagy samba/webdav stb?)

Wifis billentyűzet? Sosem hallottam még ilyenről :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.