Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) blakey válasza fant0mi (#450) üzenetére


blakey
titán

Ha a laptopot kikapcsolja akkor nem lesz másolás,:) de szerintem ha jobban, körültekíntőbben írná le akkor pontosabb választ kapna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#452) fant0mi válasza blakey (#451) üzenetére


fant0mi
addikt

Ja, en ugynertelmeztem, hogy a nason belul egyik vinyorol a masikra masol. Ugy qts-ben tud futni a hazzerben, ha qts-bol inditod a masolast.

(#453) fogtunder válasza fant0mi (#452) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a midnight commandert SSH-n keresztül futtatta, ott is nyugodtan ki lehet lépni szerintem, mert az is a NAS-on fut.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#454) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Couchpotatoval nem tudja valaki, hogy lehet nCore-rol tolteni?

(#455) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv! Nas beruházás előtt állok és mivel anyagi kereteim eléggé behatároltak ezért gondoltam inkább veszek egy hosszú távon számomra jól használható típust és csak a felét pakolnám meg a 4 fiókos TS 453 A-nak (2db 3Tb-os red vinyóval). A kérdésem arra irányulna hogy itt is lehetséges majd menet közben bővíteni a raid szintet a további vinyók hozzáadásával? Jelenleg ugye 2 vinyóval csak Raid1-et tudnék választani. Később ha bele dobnék még 2 ugyanakkora vinyót, lehet majd a kötetet raid5-re bővíteni mint a synology cuccainál?

Másik kérdésem hogy ha valaki rendelkezik itt TS 453 A-val mennyire zajos neki a cucc? Mennyire elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

(#456) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#455) üzenetére


fogtunder
nagyúr

itt nincs az SHR-hez hasonló rugalmasan bővíthető RAID, viszont elvileg van egy funkció, amivel a meglévő RAID-1-et tudod RAID-5-re migrálni. link

nem tudom, mennyiben különbözik az 53-as széria az 51-estől, de a 251-ben a HDD-k (WD RED) hangosabbak, mint a hűtés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#457) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#456) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi az infókat! Ez alapján megoldható később is a kapacitásbővítés. A 3. lemez behelyezése után kell ezt migrálást megcsinálni raid5-re, majd a 4. lemezt már csak bele kell tenni a tömbbe. Bár lehet jobb lesz inkább 2 lépcső helyett 1-el megoldani és a raid level emelésekor egyből a +2 lemezt bele rakni.

[ Szerkesztve ]

(#458) gosti81gosty


gosti81gosty
újonc

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy TS-251+ -ba, emiatt érdeklődök, hogy valaki próbált-e már USB hangkátyát rádugni, ha igen mik a tapasztalatok, működik-e? Egy régi Genius Home Theatre 5.1-es hangfalszettet szeretnék rátenni, most laptophoz van csatlakoztatva ily módon.

(Valahol olvastam, hogy működik a dolog, csak már nem tudom milyen NAS volt.)

Előre is köszi a válaszokat!

(#459) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hasznàl valaki nashoz, wifi antennàt?

(#460) Biga123


Biga123
addikt

Hali, van arra valakinek ötlete hogy a transmission mért nem törli a könyvtárat ha törlök 1 torrentet? (TS-231)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#461) benoce válasza Biga123 (#460) üzenetére


benoce
tag

nálam csak akkor jelentkezik, ha pld. másoltam az adott könyvtárba egy filmhez mondjuk felírat fájlt

(#462) Biga123 válasza benoce (#461) üzenetére


Biga123
addikt

Sajna nekem ott maradnak az üres könyvtárak.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#463) -G- válasza Mr Bond 007 (#457) üzenetére


-G-
csendes tag

Szia!

Pont ugyan ez volt velem is 453 Pro-t vettem 2 red először majd rá picivel a másik kettőt is bele tettem.
Emlékeim szerint meg lehet csinálni, de minden adatom elveszett a régi 2db hdd-ről (lehet én voltam a béna :W , de mivel csak pár hét telt el a bővítés közt csak pár film volt rajta)

Nálam nem zajosak igaz Rack szekrényben van a cucc. 453+4db 3Tb red.

(#464) vtechun válasza gosti81gosty (#458) üzenetére


vtechun
veterán

Szia, miért a 251+, miért nem elég a sima 251? Nem kötekedni szeretnék, csak a honlap alapján nem nagyon látok olyan különbséget, ami miatt megérné a 1,5x-es árat. Ezért szemezek a sima 251-el.

(#465) Mr Bond 007 válasza vtechun (#464) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig azért van különbség. Nézd meg a specifikációkat! 1gb rammal több van a +ban ha az alapváltozatokat nézed, + tud hdmi-n médiacenterként is menni (távkapcsolót is adnak) vagy teljes értékű linuxos pc-ként (qvpc) aztán 4 magos a cpu vs 2magos a simában. Persze van akinek ezek felesleges dolgok, azért a 4 mag jól tud jönni ha virtualizálnál vagy média központként is használod.

[ Szerkesztve ]

(#466) blakey válasza Mr Bond 007 (#465) üzenetére


blakey
titán

RAM-ot tudsz bővíteni én is ezt tettem, 90e-ből 4GB RAM-os a 251-em, távirányítani lehet a Harmony-val, szóval ez is megoldva (igaz, csak NAS-ként funkciónál). ami igazán eltérés az a magok számában mutatkozik, kérdés, hogy megér-e annyit. Nekem nem, 90-ből van egy 4GB RAM-mos inteles NAS-som, ami stabilan teszi a dollgát és nem lehet zavarba hozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#467) Mr Bond 007 válasza blakey (#466) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

És ezt most miért mondod nekem? Nem azt mondtam hogy a sima ne érné meg, csak rávilágítottam hogy van azért bőven különbség. Mindenki eldönti hogy megéri-e neki vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#468) vtechun válasza Mr Bond 007 (#465) üzenetére


vtechun
veterán

A sima 251 is tud médiacenterként üzemelni, nem véletlenül van rajta is hdmi, távirányító a legkevesebb, kizárt, hogy ne menjen a Logitech Harmony-mmal :) tehát, akkor lehet, hogy csak a ram, proci es a távirányító a különbség? Vannak itt gondolom olyanok akik nem a +-os változatot vették, tőlük kérdezném, megy a kodi szépen? Mert nekem egyelőre pc (Intel atom+ ion) alapokon van plex, kodi, samba Megosztas VPN, stb, de gyengécske a hardver plex átkódoláshoz. A kodi a legfontosabb és a torrent(RSS az utorrent szerinti testreszabhatóság szintjén jó lenne, hogy x sorozat ebbe a mappába, másik sorozat meg a másik mappába menjen)

(#469) fogtunder válasza vtechun (#468) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A gyári távirányító meg van kb 4000 forint, van mobilos app, vagy random USB billentyűzet. Szerintem se éri meg a felárat, pláne a platform virtualizációs képességeit nézve. Ha nagyon erre gyúr az ember, akkor szerintem építsen inkább.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#470) blakey válasza Mr Bond 007 (#467) üzenetére


blakey
titán

Kiegészítésnek szántam, tehát azt a felárat nem biztos, hogy megéri.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#471) vtechun


vtechun
veterán

Szerintetek ezekkel a ramokkal kompatibilis a QNAP TS-251? Laptopban vannak egyébként, abban mennek együtt. De az egyik is elég lenne a leendő NAS-ba :)

(#472) fogtunder válasza vtechun (#471) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy kicsit szarabb szögből még fényképezhetted volna :D

így ránézésre ezek 1,5V-os modulok, a 251 csak 1,35V-os LPDDR3-at kezel. arra kell még figyelni, hogy ha mégis két modult szeretnél, azoknak teljesen egyezőnek kell lennie.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#473) blakey válasza vtechun (#471) üzenetére


blakey
titán

Nekem ilyen van benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#474) vtechun válasza fogtunder (#472) üzenetére


vtechun
veterán

Munkahelyen fotóztam, aztán mindenhonnan tükröződött volna, felülről meg árnyékos lett volna, vakuval meg megint tükröződött volna. Fizikai méretben nincs különbség akkor a DDR3 és a DDR3L között, ugye? csupán a fogyasztása meg az igényelt feszültség más. Szerintem akkor ez nem lesz megfelelő, na mindegy :) Lehet kapni simán. Köszi a válaszokat.

(#475) fogtunder válasza vtechun (#474) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezt értem, de így kibogarászni a feliratokat elég gáz.

amúgy méretre nincs különbség, mindkét fajta SO-DIMM modul, csak a tápfesz más.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#476) vtechun válasza fogtunder (#475) üzenetére


vtechun
veterán

értem, köszi, akkor gondolom a hagyományos van nekem :)

közben felmerült kérdés bennem a livedemo-val kapcsolatban, hogy ami ebben van VPN szerver, az elérhető a 251-es típusban is? Mert az sem jönne rosszul nekem. Valaki meg tudja nézni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#477) fogtunder válasza vtechun (#476) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért ne lenne elérhető? azért van a live demo, hogy ami abban megy, a NAS-on is fog.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#478) vtechun válasza fogtunder (#477) üzenetére


vtechun
veterán

Ezt értem. Csak nem láttam eszközspecifikusan demókat. Azt hittem, hogy egyik NAS ezt tudja, másik meg azt, nem, hogy mindegyik ugyanazt :)

Egyébként kodi és plex tud egyidőben futni? Értem ezalatt, hogy otthon az asszony néz kodival valamit, én meg távolról plex segítségével megint mást? A plex is tudja ezt a hardveres gyorsítású átkódolást használni? Vagy azt csak a beépített kódoló tudja hardveresen használni (azaz a plex csak szoftveresen) ?

(#479) blakey válasza vtechun (#478) üzenetére


blakey
titán

Ha engedélyezed az FTP elérést akkor távolról, FTP-n keresztül akár Kodival is használhatod. :) Évekig Plex-et használtam, de miután minden eszközön erőforrás igényes ezért áttértem egyszerűbbb DLNA-ra (Twonky) és SMB/NFS-sen keresztül meg Kodit használok. Esetleg még lenne az Emby aminek van Kodi kiegészítője és keresztbe kasul mindent lát, jelöl, elég sok eszközön elérhető de nekem az más sok lenne minden eszközön.
Amúgy megy a Plex hardveres gyorsítás is, de 1080p esetén bizonyos Mbps felett már akadozhat, pontosan nem tudom, hogy mi a határ, na meg iso-k sem mennek. Egyidőben is futhat, igaz nálam 4GB RAM van, így az 1GB-tal nem tudom mennyire lenne terhelő a gép számára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#480) vtechun válasza blakey (#479) üzenetére


vtechun
veterán

a letöltő cuccnak az RSS intervalluma állítható? mert 12 órát láttam minimum, vagy csak nagyobbat, nekem utorrentben jelenleg azt hiszem 5 perc van belőve. Szóval, ha hozzáadok valamit az egyedi rss-hez, akkor azt 5 percen belül elkezdi tölteni. Ez itt megoldható valahogy? Bocsi, ha sokat kérdezek, csak nem akarok olyan eszközt venni, ami nem felel meg az igényeimnek.

(#481) fogtunder válasza vtechun (#478) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesen más a Kodi és a Plex, de persze futhatnak egymás mellett. a Plex támogatja a J1800-ban lévő hw gyorsítót, de ahogy írták, magas bitrátánál lehet beakadás, nem egy erőgép azért. az átlag 720p mkv-t szokta vinni, ha transzkódolni kell. ha nem kell, akkor kimenő sávszélesség függvénye a dolog. a Kodi pedig dirketben a HDD-ről játszik le, teljesen más az egész, de streameltem már plex-en át tabletre filmet, miközben a Kodi játszott le a tévén.

az RSS-re GUI-n nem lehet kisebb értéket megadni, most próbáltam, én amúgy Transmissiont használok, amihez van chrome és firefox beépülő, távoli eléréssel simán átadja a kliensnek a letöltést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#482) vtechun válasza fogtunder (#481) üzenetére


vtechun
veterán

ismerem és használom a plexet és a kodit is. utóbbit 7 éve. Most nézegetem itt a livedemóban a videó kódolást. De eléggé pixeles. Nyugtassatok meg, hogy ez igaziban nem ennyire használhatatlan. Nekem max 1080-at lejjebb butítva kellene majd az átkódolás, 480p-be mondjuk. Jellemzően azért, hogy, ha esetleg nem vagyok otthon, akkor elérjem a HD-s letöltött tartalmat - alacsonyabb otthoni feltöltéssel.

(#483) vtechun válasza vtechun (#482) üzenetére


vtechun
veterán

most nézem, hogy a német amazonon milyen jó árban van a QNAP TS-251+-2G 2 Bay NAS . Van is kint ismerős, így a magyar áfa miatti 20 eurós felárat sem kellene kifizetni. Így én is ezt venném meg. Csak egyelőre pénz kellene :D Mindenesetre jó tudni

(#484) blakey válasza vtechun (#483) üzenetére


blakey
titán

Itthon 90e-ből megvan 4GB RAM-mal a sima TS251, nem biztos, hogy így is megéri a TS251+, persze ha arra van szökséged akkor nem szóltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#485) fogtunder válasza blakey (#484) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ennyiért azért már elgondolkodnék rajta. ha gariztatni kell, az nyilván szívás, de plusz két mag az akkor is plusz két mag és sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem romlik el garidő alatt, mint hogy el fog.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#486) vtechun válasza blakey (#484) üzenetére


vtechun
veterán

az a baj, hogy a sima 251-es meg nem is nagyon van ott, jövő hónapban jönnek haza a rokonaim, szerintem már hozhatják is előreláthatólag :)

használjátok egyébként az átkódolás funkciót? Ilyen letölthető HD tartalmak esetében általában használható? Működik? Vagy olyan mint a livedemoban? Hogy szinte mindegyik pixeles, kockázódik?

(#487) Mr Bond 007 válasza vtechun (#486) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nálam tűéles képet ad. Az online demo szerintem le van butítva.

[ Szerkesztve ]

(#488) blakey válasza vtechun (#486) üzenetére


blakey
titán

Az egyáltalán nem baj, ha itthon ennyiért megtudtam volna venni akkor, lehet, hogy azt vettem volna. A külföldi vételre értettem, ettől függetlenül valószínűleg nem lesz gond.
Nem használok semmilyen átkódolást, SMB, FTP a Kodihoz és Twonky azokhoz az eszközökhőz ahol nincs SMB elérés, semmi átkódolás. Szerintem átkódolással nem lehet gond, én nem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#489) vtechun válasza blakey (#488) üzenetére


vtechun
veterán

A plexet próbáltad már? Távolról elérni a médiatartalmakat nagyon kényelmes vele. Esetleg, ha valaki tud adni valami ideiglenes hozzáférést a saját plexéhez/nashoz - olyan részhez, ami nem aggályos, hogy megnézzek egy-két dolgot, azt megköszönném :)

(#490) blakey válasza vtechun (#489) üzenetére


blakey
titán

Plex-et próbáltam, nagyon sokáig azt használtam, de töröltem, nem játszik le ISO-kat, Kodi jobb és távolról is elérem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#491) vtechun válasza blakey (#490) üzenetére


vtechun
veterán

távolról hogyan éred el a kodit? az általa médiatárba felvett dolgokat elvileg helyi hálón osztja dlna-val. Azon gondolkozom, hogy ha mondjuk a beépített vpn-ek valamelyikével csatlakoznék fel, akkor talán átjönne ez a dlna megosztás, nekem ez lenne az ideális, mert ipadre felmókoltam a kodit, aztán így szépen, kényelmesen elérem ugyanazt a médiatárt, mint otthon, onnan folytatja ahol abbahagytam, stb. Jelenleg pptp vpn-t tudok összegányolni, de azon nem jön át ez a dlna-s téma sajnos.

(#492) blakey válasza vtechun (#491) üzenetére


blakey
titán

A Kodi telepítve van a telefonra, ott a tartalmat FTP-n keresztül veszem fel, az FTP elérés engedélyezve van a NAS-son. Nem a NAS-son lévő Kodit érem el. iPadre meg nem kell mókolni semmit, ha Kodit akarsz akkor MrMC a megoldás, ugyanaz mint a Kodi, valamiért hivatalos Kodi nincs csak jb alatt. Egyébként iPaden mást is lehet használni, nPlayer, Infuse Pro. A DLNA-t amennyire lehet csak kerülöm, de persze van olyan eszköz ami nem képes másra, többnyire SMB-t használok. Kodit is SMB-vel használok, vagy FTP, DLNA-n nem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#493) vtechun válasza blakey (#492) üzenetére


vtechun
veterán

az is jó, de én virtuális mac gépben "fordítottam" le, aztán úgy raktam fel. Nem sok meló, megy benne minden, kieg, pluginek is, és ingyenes persze :)

azért jó ez a dlna-s téma, mert onnan folytatom emlékeim szerint ahol abbahagytam, nem is feltétlenül dlna-nak hívnám, hanem lehet 2 xbmc is összedolgozik valami más módon.

(#494) blakey válasza vtechun (#493) üzenetére


blakey
titán

Oké, világos, ez is egy módszer. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#495) vtechun


vtechun
veterán

Ez alapján a plex-NAS kompatibilitási lista alapján kissé elbizonytalanodtam, hogy hardveres kódol-e át a plex a 251-en vagy esetleg prociból oldja meg, mert, ha utóbbi, akkor biztos, hogy 1 1080p-vel is megszenved, mert az i5 laptopom is szenved vele. Valaki esetleg ki tudja próbálni, hogy egy időben 2-3 1080p filmet tud-e kiszolgálni mondjuk 720p-be átkódolva a plex? Tehát ne direkt menjen, hanem mindenképpen átkódolva.

Esetleg közben prociterhelést is nézhet, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#496) lajos75 válasza vtechun (#495) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam az épített Nas-ban (Xpenology) egy i3 4360T Proci is közel 100% pörgött már minimális kódolásnál is :Y

(#497) vtechun válasza lajos75 (#496) üzenetére


vtechun
veterán

Igen, ezért lenne érdekes, hogy ja tudna hardveresen átkódolni, akkor jöhet nálam szóba csak... Viszont ez az xpenology is elkezdett most érdekelni, bár ez off itt :)

(#498) blakey válasza vtechun (#495) üzenetére


blakey
titán

A Plex erőforrás igényes, egy ideje nem használom, de nem is ez a lényeg, az átkódolás nálam mindig ki volt kapcsolva. Mást kéne használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#499) kalolaci


kalolaci
senior tag

Lehet valamit csinàlni: Qnap TS 212-vel, hogy halkabb legyen a ventilàtora? Ha kicserèlem a benne lèvő winchestert, az gondolom semmin nem vàltoztat, hangot illetően.

(#500) blakey válasza kalolaci (#499) üzenetére


blakey
titán

Halkabb ventilátorra lehet cserélni valamint szivacsos lapra érdemes helyezni vagy olyan helyre tenni ahol nem zavar, esetleg halkabb modellre cserélni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.