Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kalolaci válasza Tomjack (#849) üzenetére


kalolaci
senior tag

Sajnos, én nem. Nem nagyon értek a nashoz, leginkább seed miatt vettem.

(#852) sanyijedi válasza hugeboy (#850) üzenetére


sanyijedi
őstag

ios-re en se talaltam meg..
droidra van transmission remote

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#853) benoce válasza sanyijedi (#852) üzenetére


benoce
tag

Azt a programot keresd, hogy itransmission vagy Transmission RPC, bár nem mostani, mert még iPhone5 nél használtam talán, de emlékeim szerint az AppStore-ból ki lett irtva minden torrentes cucc.

(#854) antistati


antistati
tag

Nektek a Midnight Commander működik az új 4.3-as QTS-en?

Köfi

(#855) Mr Bond 007 válasza antistati (#854) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én felraktam, de fogalmam sincs mi lenne a login hozzá, mert a userekét/admint nem fogadja el :D
Általában oda szokták írni mi a user/pass. Ssh-t nem használom.

(#856) antistati válasza Mr Bond 007 (#855) üzenetére


antistati
tag

qnap/qnap

(#857) Mr Bond 007 válasza antistati (#856) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak egy fekete putty kérpernyő jön be álló piros kurzorral.

(#858) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Adott egy Qnap TS-212P, amihez 3 noti van telepítve, és most szeretnék egy negyediket.

Feltettem rá a Qnap Client-et, az lenne a kérdésem hogy miként tudok felhasználót kreálni? Mivel ugye a bejelentkezéshez és a szinkronizációhoz nem ártana.

Illetve lehet hogy csináltam egy hülyeséget: az egyik noti felhasználónevével és jelszavával bejelentkeztem próbaképpen az úg gépről, úgy hogy a másik noti is csatlakozva volt. Azóta a megosztott mappába folyamatosan jönnek a "Conflicted copy"-k, kb. percenként és folyamatosan újra akar szinkronizálni. Ez lehet amiatt hogy beléptem egy másik gépről? Mert mást nem állítottam el.

Mint az kiderült, NAS témában kezdő vagyok, szóval ha tudtok megoldást akkor azt úgy írják hogy én is megértsem :B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#859) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Qnap Ts-251 kicsit morog a ventillátor. Úgy gondolom meg érett a cserére. Milyen tipust javasoltok?

(#860) blakey válasza asprey (#859) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, hogy csak poros, koszos?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#861) fogtunder válasza asprey (#859) üzenetére


fogtunder
nagyúr

első körben tisztítás, műszerolaj bele, ha nem javul, vagy visszatér a gond, akkor a ventis topikban ajánlanak valamit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#862) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Használ itt valaki Hd station-t, azon belül pedig Youtube-ot? Csak mert nekem pár napja nem működik a távirányítóval. (csak a kilépés gombra reagál) Qnap fórumon úgy látom más is járt így.

(#863) Biga123 válasza hugeboy (#850) üzenetére


Biga123
addikt

Böngészőből is lehet vezérelni a transmissiont , csak nehézkesebb.
Az csak van a szifonon :F ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#864) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#862) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem nem vele bajom a múlt héten, mondjuk én nem raktam fel a béta QTS-t.

amúgy lehet valahogy ebben a csodás appban minőséget állítani? vagy én vagyok fogyatékos, vagy kihagyták belőle a funkciót, és a J1800-on akadnak a videók 1080p-ben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#865) asprey válasza fogtunder (#861) üzenetére


asprey
tag

Köszönöm!

(#866) fant0mi


fant0mi
addikt

Igen kis furgere sikerult az uj beta QTS.
Egyedul amivel osszeveszett, az a Transmission, de a nemreg linkelt Qtransmission mar at is vette a helyet. Androidrol a Torrnado (egyebkent magyar fejlesztesu) appal piszkalom. Illetve Serviio-val dlna-zok.

(#867) sanyijedi válasza benoce (#853) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, ez sajnos már nem elérhető.

(#863) Biga123
hát igen, az van :DD marad a böngésző

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#868) hugeboy válasza Biga123 (#863) üzenetére


hugeboy
tag

az nem túl kényelmes megoldás. És az lehetséges, hogy a download station automatikusan megnyisson torrent fájlt egy meghatározott mappából?

Tehát, én felmásolok egy torrent fájlt egy adott mappába a nason és azt automatikusan megnyitja.

(#869) antistati válasza fant0mi (#866) üzenetére


antistati
tag

Torrnado, hogy kell összelőni a QTransmissionnal?
Port azt tudom 49091-re változott, de mi más még?

Köfi

(#870) Boki0022


Boki0022
csendes újonc

Sziasztok
Exchange kiszolgálót keresek, vagyis annak a Qnap megfelelôjét. TS 453A- hoz létezik ilyen app?
Outlookhoz kellene, hogy több gépen egyszerre és mobil eszközön is el lehessen érni az outlook adat fileokat.

(#871) Biga123 válasza hugeboy (#868) üzenetére


Biga123
addikt

A transmission -nek simán beállítható 1 könyvtár és megadott időközönként figyeli, ha beteszed a torrent file-t akkor letölt persze . Szerintem ez download station ban is működhet , de azt sose használtam meg annak állítólag van 15 db torrent limitációja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#872) kalolaci válasza Biga123 (#871) üzenetére


kalolaci
senior tag

A 15 torrent limitáció, sajnos igaz. Nem tudom egy frissítéssel, miért nem engednek többet.

(#873) Klupido válasza antistati (#854) üzenetére


Klupido
tag

[link]

A 64 bites kell neked,és működni fog!

(#874) antistati válasza Klupido (#873) üzenetére


antistati
tag

Hű!

Királyság, már fut is a MidNight, erre nem is gondoltam, hogy a 4.3-as QTS hez más MidNight kell :DD

No akkor még arra lennék kiváncsi, hogy mit kellene másként paraméterezni a Torrnado-n, hogy elérjem a QTransmissiont a mobilról? Azt tapasztaltam, hogy a port átírás nem elég....

Köfi

[ Szerkesztve ]

(#875) erendesign


erendesign
újonc

Tudna valaki segíteni abban, hogy a QNAP-TS231 -hez USB-n csatlakoztatott WD MyBook-omat, hogy tudnám láthatóvá tenni a TV-mnek?
Sajnos ha kiválasztom a TV-n a NAS-t, akkor csak az alapértelmezett NAS médiakönyvtárat nyitja meg. Nem látom a WD-t és nem is tudtam eddig beállítani a vezérlőpulton a Media Streaming-ben.

(#876) erendesign válasza Motion_Blur (#858) üzenetére


erendesign
újonc

A NAS vezérlőpultjában a felhasználók menüben tudsz új felhasználót létrehozni. A NAS-t pedig vagy az IP címén (nálam: http://192.168.0.21:8080) vagy a Qfinderen keresztül tudod elérni.

(#877) Klupido válasza antistati (#874) üzenetére


Klupido
tag

Én csak visszamásoltam a settings.json filet az adott könyvtárba,persze előtte leállítottam a transmissiont.
Következő indításnál minden a régi volt.
/share/cachedev_1data/.qpkg/Qtransmission/etc/settings.json

itt ha le van állítva nyugodtan tudod szerkeszteni a beállításokat.

Nálam így néz ki

"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "jelszó",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "felhasználónév",
"rpc-whitelist": "0.0.0.0",

Ez pedig a letöltési könyvtár:
"download-dir": "/share/CACHEDEV1_DATA/Torrent",
"incomplete-dir": "/share/CACHEDEV1_DATA/Torrent/Incomplete",

(#878) vagany18


vagany18
csendes tag

Sziasztok.

Találkozott már valaki ezzel a hibával?vagy nem is hiba :)
Pár napja vettem egy QNAP TS228 nas-t.

Ha elindítok egy torrentet a letöltés seb max 6-8MByte/s,egyszer felment 9re is
120Mbit netem van,ha gépen indítok egy torrentet 14.6MByte a letöltési sebességem és ezt általában tartja is.
Ha másolok nas-ról annak jó a sebesség 73Mbyte,tehát a hálózattal nincs baj.
Próbáltam a Transmisson-t is ugyan ez a szitu.
Nas procija alig pörög max 30% memóra 40%.
Havernál is kipróbáltam Gigás net ugyan ez a helyzet.
Ez a nas ennyit tudna csak??? vagy van valami ötletetek?

(#879) Mr Bond 007 válasza vagany18 (#878) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez a típus ennyit tud. 2 magos 1.1 Ghz-es arm processzor van benne. Az átlag mobiltelefonok erősebbek ennél.

[ Szerkesztve ]

(#880) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Telepítés közben az első 5 percig minden rendben ment, aztán kiírta, hogy nem tud kapcsolódni a NAS serverhez, töltsem le a Qfinder Pro-t. Megtörtént, de ott nem tudok kb. semmit csinálni, latja a NAS-t, ami nevet adtam neki, IP számot, de bejelentkezni nem tudok. És kb. 5 percenként csippan egy nagyot, mindjárt ott tartok, hogy dobom ki az erkélyről a cuccot. Mit rontottam el? Kikapcsoltam, próbáltam az elejétől installálni újból, de a kulcs beírásakor azt írja most ki, hogy "Nem sikerül csatlakoztatni az eszközét. Kérjük, győződjön meg róla, hogy az eszköze kapcsolódik az internethez, és hogy az eszköz inicializálása folyamatban van."

Gondoltam, hogy nehéz lesz működésre bírni, de hogy ennyire hamar kikészít, arra nem gondoltam.

(#881) vagany18 válasza Mr Bond 007 (#879) üzenetére


vagany18
csendes tag

Az a vicces hogy Régebben volt egy Dlink nasom 320as az is ennyit tudott letöltésbe,de az egy 20eFt cucc.
Ez a qnap 50eft-os és ez is ugyan azt tudja.
Megnéztem pár gyártó eszközeit (Synology,Asustore) ami ilyen árba van,és az asusba is arm7 proci van 512mb rammal.A synologyba 216se meg 1magos 800mhz proci 256mb rammal,akkor ez mit tudhat?

(#882) blakey válasza vagany18 (#881) üzenetére


blakey
titán

Ha 120 Mbit-es neted van és kb 8-9 MB a letöltésed akkor az nem olyan rossz hiszen 71 Mbit/s a letöltésed és ugye sokmindentől függ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#883) Mr Bond 007 válasza vagany18 (#881) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez egy belépő kategóriás nas. Nekem a 4 magos inteles N3150-es celeronos procival szerelt nasom tud 25-30 megával tölteni (felmegy néha 40-45-re is, de stabilan kb ennyit tud) a gigabites neten. Pedig ez 160k volt.

Másrészt az a dlink tudásban a negyedét se tudta. Ugyanúgy kár összemérni egy windows server 2016 meg egy server core 2016-ot tudásban hiszen előbbinek futtatnia kell egy valag olyan dolgot ami a core-ban nincs benne. (grafikus felület, meg egy rakás szolgáltatás) Nem éppen fair. A qts nagyon sok szolgáltatást futtat ami nincs benne a dlinkben. Synologyval már azért össze lehet őket nézni.

[ Szerkesztve ]

(#884) vagany18 válasza Mr Bond 007 (#883) üzenetére


vagany18
csendes tag

Persze igazad van hogy a dlink kb a negyedét tudta,sokkal kevesebb a software rá frissítések is ritkán jönnek ki rá. Ma kipróbálok egy synology-t kíváncsi vagyok hogy az mit tud gyengéd hardware van alatt 1mag 1.2ghz 512mb ram.
A Downloadstation meg a Transmission amúgy csak 1magot használnak úgy is.

(#885) fogtunder válasza vagany18 (#884) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a torrent képességeket a NAS hardvere határozza meg első sorban, másodsorban a használt torrent kliens. azonos hardver azonos klienssel (pl. transmission) ugyanazt az eredményt fogja hozni. az ARM procik nem bírják jól a torrentet, mert mikor a protokollt kitalálták, senki nem gondolta, hogy az emberek pár év múlva a mikrosütőkön is torrentezni akarnak majd.

ha gyorsan akarsz letölteni, akkor vegyél x86 alapú eszközt kétszer ennyiért, vagy építs egyet. a QNAP és a Synology nem azért kerül kétszer többe, mint a D-Link, hanem mert normálisan fejlesztik a szoftvert, amihez van egy valag bővítmény és extra funkciók.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#886) Squirrel


Squirrel
őstag

Tegnap este egyszercsak sikerült telepíteni a NAS-t, le is töltött szépen egy torrentet elég jó sebességgel. Laptoprol viszont nagyon lassan tudtam csak másolni rá, ezt sem értettem mitől lehet. Ma próbáltam ránézni, erre a NAS nem elérhető. Ez mitől van?

Újraindítottam, így laptopról ismét látom, viszont nem találom a download station-t. Hol keressem ismét? Főképernyőn nincs, háttérfolyamatban nem jelzi, hogy futna.

[ Szerkesztve ]

(#887) nagy__sandor


nagy__sandor
csendes tag

Sziasztok!

QTS 4.3-at próbálta már valaki? Mennyire béta?

Köszi!

(#888) fogtunder válasza nagy__sandor (#887) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olvass vissza egy-két oldalt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#889) Mr Bond 007 válasza nagy__sandor (#887) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem nem megy a Qmail Agent,(egyik napról a másikra elfelejtett szinkronban lenni a fiókokkal) és néhol még érezni hogy nem 100%-os, de amúgy baromi gyors és gördülékeny. (TS-453A)
Ha éles a rendszer, várj még! Amint kijön a végleges és nem jelent senki komoly problémát, azonnal válts, mert szárnyra kap tőle a nas. ;)

(#890) nagy__sandor válasza Mr Bond 007 (#889) üzenetére


nagy__sandor
csendes tag

Köszi a választ! Mindkettőtöknek.
Igen, láttam, hogy már említésre került korábban is, de reméltem, hogy több ember is kipróbálta, így több tapasztalat van.Egyelőre nem szándékoztam feltenni - mivel napi használatban van a NAS - de kíváncsi vagyok, vajon mikor kerül ki béta állapotból. Ezek alapján olyan sokat már talán nem kell várni rá. :)

Kodi van a 4.3-ban is gyárilag? Vagy marad a mykodi17?

(#891) Mr Bond 007 válasza nagy__sandor (#890) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kodi már hivatalosan nincs a hd stationban mert jogi (kodek) problémák miatt inkább kivette a qnap. Akinek már megvolt azoknak maradt, de az újakon nincs fent. Elvileg van rá megoldás a qnap hivatalos fórumán, de mivel nekem még rajta van (4.3-ra váltás után is megmaradt) ezért nem néztem annyira utána.

(#892) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#891) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez elég fura, a Kodi nem a QNAP féle codex csomagot használja?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#893) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#892) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ingyenes kodekeket használt, csak mint kiderült azok üzleti felhasználásnál már licensz kötelesek és csengetni kéne érte. És mivel a qnap a terrmékeit nem ingyen adja így már abba esik. Legalábbis a hivatalos fórumon ezt mondták több helyen is. Egyébként nincs nagy gond, mert mint user te továbbra is felteheted,(készül a communitys 17-es verzió, akár le is szedheted már most a félkész verziót) csak ők nem tehetik be a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#894) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Van egy qnap ts228-am és egy nem okos tv-m. Hogyan lehet a kettőt úgy összekötni, hogy a tv-n nézhessem a nason tárolt filmeket?

Köszi

(#895) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

No kérem! Kaptam levelet a qnap supporttól a hd station-ös youtube appal kapcsolatban (nem megy a távirányítóval). Elvileg a következő napokban fog megjönni, mind 4.2-re mind 4.3-ra kiadnak új youtube verziót is ami 3.0.7 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#896) Mr Bond 007 válasza hugeboy (#894) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kell majd szerezned valami dlna kompatibilis lejátszót. Ha ilyen igényeid vannak miért nem hdmi kimenetes nast vettél? Igaz hogy drágább, de letudtad volna a médialejátszót is.

(#897) blakey válasza Mr Bond 007 (#896) üzenetére


blakey
titán

Azért azt amit a QNAP tud nem nevezném médialejátszásnak. Jobb olyan lejátszót venni ami valóban az és a QNAP maradjon NAS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#898) Mr Bond 007 válasza blakey (#897) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mi az amit nem tud?

(#899) blakey válasza Mr Bond 007 (#898) üzenetére


blakey
titán

Hosszú lenne leírni, maradjunk annyiban, hogy nem médialejátszó ahogy a lejátszók sem NAS-sok, bárki is próbál velül letölteni, stb.
A médialejátszóknak egy bizonyos kritériumnak kell megfelelni a NAS is attól NAS, hogy valaminek megfelel. Ha komolyabban érdekel akkor olvasd el, hogy mit tud manapság egy médialejátszó, a QNAP a töredékét tudja. Az rendben van, hogy bizonyos szempontból alkalmas lejátszásra de nem nevezném médialejátszónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#900) Mr Bond 007 válasza blakey (#899) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Letöltöm a filmeket az meg lejátsza. Nekem (meg szerintem az emberek 80%-nak) erre kell. Akinek több százezres netán milliós rendszere van nyilván dedikáltat vesz. Múltkor is bele kötött itt valaki a qnapba hogy hdmi-n nem tudja a 24p-s lejátszást (pedig tudja ha a tv is támogatja) és akkor már nem is médiaplayer. Nem te voltál az? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.